Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#51) alaves válasza blakey (#47) üzenetére


alaves
addikt

Köszönöm a pontosítást. Jó, hogy legalább 3-an vagyunk itt folyamatosan a fórumon Philips OLED-esek. 22-es kontraszttal (OLED fény) nekem ez a védelem nem tűnt fel, nyilván magasabb nit-nél kapcsol be vagy válik láthatóvá.
Még egy kifelejtett dolog: automatikus fényérzékelő
-Philips: 0 - 100 között állítja az OLED fényt (bárhova is van állítva a menüben)
-LG: ~17 - maximum: a beállított OLED fény
Én gyakorlatban az LG-t tudtam használni. A Philips-ét nem tudom, mert nekem nagyon felnyomja világosban az OLED fényt, sötétben pedig kevés a 50-70 nit.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52) blakey válasza alaves (#51) üzenetére


blakey
titán

22-es kontraszttal (OLED fény) nekem ez a védelem nem tűnt fel - lehet, hogy összefüggésben a logóvédelem mértéke az OLED-fény erősségével

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53) janos666 válasza alaves (#51) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az LG szerintem megy 17 alá is, én azt hiszem ~60nit-et mértem szenzorral sötétben úgy, hogy a 20 volt a 100nit, bár ezt csak egy-két régebbi modellen néztem, és azt sem tudom, hogy a minimum függ-e esetleg a beállított csúszka értéktől (és a 17 is kicsit mást jelent egy B8-on és egy C8-on, plusz azonos modellek közt is van kis variancia, hogy mi a 100%, stb).
Az ideális az lenne, ha engedné állítani a min és max értékeket.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#54) blakey válasza alaves (#51) üzenetére


blakey
titán

22-es OLED-fénnyel is ott a logóvédelem. Nem minden körülmények között veszed észre, pl. M4-en például észre lehet venni a logó körüli enyhén sötétebb elmosodást (blur). Nem feltétlenül zavaró de van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55) Fisha


Fisha
őstag

Tudunk kicsit a BFI-ről értekezni?

Néztem janos666 kifejtését az eredeti topikban, de azért maradtak kérdéseim.
Kezdjük az LG 9-es szériában fellelhető 60Hz-es változattal:
1. Pontosan hány képkockát szúr ez be? Minden másodikat feketével pótolja? Vagy ennél ritkábban csak?
2. Hogy nem okoz ez 3:2 pulldown juddert 24p esetén? Nézzük mi történik elvileg:
24p content képkockák: ABC
120Hz-re felskálázva: AAAAA BBBBB CCCCC
BFI-vel: AxAxA xBxBx CxCxC

Vagy totál nem így működik a dolog és valamit félreértek?

+1. Az idei (X) szériában mindez ki van tolva 240Hz-es alapokra, és akkor a felskálázott 10 ismétlést már nyugodtan lehet kettővel osztani judder nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#56) Fisha válasza Fisha (#55) üzenetére


Fisha
őstag

Talán megleltem a választ, de azért továbbra is kivi vagyok más véleményekre, tapasztalatokra, infókra is.

Röviden: igazából félképeket rajzol a panel 240Hz-en. Így 5-5 félkép pulldownnal megoldható a juddermentes 50%-os bfi.

"24Hz x 5 = 120Hz. The 2019 WOLEDs have a split column refresh architecture supporting a 120Hz native refresh rate and a 240Hz effective refresh rate. This means that while the top half of the new frame is being written onto the top half of the array, the corresponding lines of the bottom half of the array can be written to black (blanked). After the last line of the top half is written with new frame data, the functions swap so that the top half blanks a line while the bottom half writes new data to the corresponding line. The net result of this is a 'rolling scan' of 50% screen height (only 1/2 of the screen illuminated at any instant. So it's 5:5 pulldown (5 repeats of the same frame) refreshing at 120Hz on a panel supporting a 50% BFI as a half-screen rolling scan at an Effective Refresh rate of 240Hz."

forrás

[ Szerkesztve ]

(#57) janos666 válasza Fisha (#55) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A C9 effektíve 60-at csinál a 24-ből, 60 feketét tesz mellé, és sajnos van ilyenkor 2:3 judder. :(
A 240Hz-es CX-en már nincs ilyen gond. ;)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#58) alaves


alaves
addikt

Érdekes, hogy a Philips a 2020-as OLED-jeibe sem tett BFI-t, pedig a 3 konkurenciánál már mindenkinél van. Megjegyzem nekem nem hiányzik, a film mozgásjavító opcióval elégedett vagyok 24fps-es filmeknél is.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#59) Archttila válasza alaves (#58) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Troll On
Biztos ezert olcsobb a B9-nel...
Troll Off

Mondjuk most pont nem:DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#60) alaves válasza Archttila (#59) üzenetére


alaves
addikt

Nem az OLED754-ről van szó hanem a Philips-ről, ebben a csúcsmodellben sincs BFI: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#61) blakey válasza alaves (#60) üzenetére


blakey
titán

Philips esetében nem is biztos, hogy szükség van a BFI-re, tényleg tud valamit a Film mód, mert eddig a legjobb "mozgásmegjelenítés-javító" amit láttam, pedig Sony-m is volt, ott is használtam alacsony értékeken de néha hibázott, LG sűrűbben hibázott, Philipsen nem hibázik vagy olyan csekély amit már jelentéktelennek látok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62) janos666 válasza blakey (#61) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Attól még ez két külön opcionális feature. Aki nem akar "szappanopera effektet", az még akarhat BFI-t, vagy fordítva (van, akit a magasabb frekvenciás villogás is zavar).
A BFI-t ma már szerintem inkább a HDR szorítja háttérbe, és főleg a VRR zárja ki (de utóbbi még csak LG-nél van OLED-re, és elméletileg talán lehetne kombinálni a VRR-t is BFI-vel, de nagyon bonyolult lenne, szóval szerintem egyelőre örüljünk, hogy legalább VRR van már TV-n, még HDR-el és DV-vel is...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#63) blakey válasza janos666 (#62) üzenetére


blakey
titán

Igen, két külön lehetőség de az eredmény szempontjából gyakorlatilag ua. lenne, az más kérdés, hogy miként éri ezt el. Nekem annyira nem jött be a BFI, ráadásul Sonyn próbáltam, 1-esen még okés volt de simán lehet nélküle élni, legalábbis nekem nem hiányzik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64) alaves válasza janos666 (#62) üzenetére


alaves
addikt

Janos, a Philips-es film opciónál egyáltalán nem érezhető a soap effekt, tényleg nagyon jó és nincsenek pillanatnyi akadások időnként, mint a trumotion-nál.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#65) Fisha válasza alaves (#64) üzenetére


Fisha
őstag

Akadás TM-nél? Én sose láttam. Artifactot dögivel. (B9)
Amúgy valszeg a BFI keveseket érdekel. Kíváncsi lennék vajon hány készüléken kapcsolják be. Én SDR-re már azt használom, felnyomtam 60-ra az oled fényt, így tök jó lett a mozgás. Vibrál, de a plazma is vibrálna. HDR-re sajna nincs megoldásom, csak a TM, ami gyatra, a B9-en egész biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#66) alaves válasza Fisha (#65) üzenetére


alaves
addikt

B7-en voltak időnként akadások, DJ:3-nál már biztos. Viszont már DJ:1-nél is elég artifact-os volt. Az jó ha B9-en legalább már az akadásokat sikerült kiküszöbölni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#67) blakey válasza Fisha (#65) üzenetére


blakey
titán

A TM nem csak "artifact"-ot eredményez, sajnos elég sűrűn hibázik is. Persze ha firmware-el javították akkor az jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68) janos666 válasza Fisha (#65) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 9-es szériát be lehet úgy állítani, hogy a BFI-vel felezett fényerőhöz igazodjon a HDR tone mapping, ha valaki hajlandó lemondani a fényerő feléről. De a judder-el együtt szerintem már egyáltalán nem éri meg filmekhez. VRR helyett pedig semmiképp játékokhoz.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#69) Fisha válasza janos666 (#68) üzenetére


Fisha
őstag

De te láttad ezt a juddert élőben? Én elég érzékeny vagyok ezekre, de szerintem nincs. Ezért is kérdeztem, jártam utána, hogy akkor hogy is jöhet ki ilyenkor a matek. Nézted a bejegyzést a 5:5 félképes pulldowndownról? Elég profi a srác, én hajlamos vagyok hinni neki, pláne, hogy szemre se látok semmi dadogást.

[ Szerkesztve ]

(#70) daneel_hu válasza Fisha (#65) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Amúgy valszeg a BFI keveseket érdekel. Kíváncsi lennék vajon hány készüléken kapcsolják be."

SDR-ben teljesen nézhető.
Kicsit fel kell nyomni a fényerőt. (e8)

(#71) Fisha válasza daneel_hu (#70) üzenetére


Fisha
őstag

Igen, én is mostanában szokok éppen át rá. Vicces, mert mióta megvan a TV (kb 10 hónapja), azóta már mindenhogy járattam. Teljesen alap mozgással, hátha megszokom. 2-3 körüli dejudderrel, hátha egyszer elérem, hogy ne menjen fel az agyvizem az artifaktoktól, és most BFI. Korábban is volt már BFI-s próbálkozásom, de akkor elhagytam, mert annyira lenyűgözött a szép sima kép a plazma után, hogy nem akartam elengedni. Most már bevallom szívesebben nézek sdr-t, mert legalább normális mozgásom lesz BFI-vel. HDR-rel még nem volt szívem bekapcsolni.

(#72) chros válasza Fisha (#71) üzenetére


chros
őstag

Mint emlitettem tobbszor, nekem. semmi bajom a mozgassal B8-on, PC-rol framerate match-elt frekivel. Sem a TruMotion sem a BFI nem hianyzik, es en is nagyon erzekeny vagyok a mozgasra (is).
Nagyon nehez ezekrol beszelni, latni kene egyutt, hogy mi a zavaro masnak, mert nagyon sok a valtozo az egyenletben.

(#73) Fisha válasza chros (#72) üzenetére


Fisha
őstag

Ez így van sajnos. Az artifaktokat még fel tudtam venni mobillal, de a mozgás bénaságát nyilván nem, pláne, hogy nagyobbrészt a fejecskémben képződik, nem a valóságban. :)

(#74) janos666 válasza Fisha (#69) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Alapvetően az gond az, hogy bármiképp játszol vele, 1 másodpercen belül lesz olyan eredeti frame, amit többször látsz, mint egy másikat, ha 50/50 % arányban osztod fel 120Hz-re.
Ha változtatsz az arányon, mint pl. a Sony, akkor pedig vagy erősebben vibrál, vagy több a blur.

Még talán az lenne érdekes eset, ha úgy osztod fel, mint a Sony, csak ellenkező arányban, akkor kevesebb fényerő veszik el, de több blur marad. Nem tudom, hogy a Sony miért nem kínálta fel mindkét alternatívát, vagy hogy a többiek miért nem 50/50 %-tól eltérőt, mint opció (itt most 2019-ig bezáróan szólva, 2020 óta már más a helyzet mindenkinél, mint 2017-'19). Lehet, hogy szubjektíven ugyan olyan zavaró, csak kevesebbet nyersz vele.
3+ év már, hogy az avisynth-el játszogattam szoftveres BFI-vel a C7-en, de valahogy sehogy sem tetszett igazán...

Azzal a képkocka felezős dologgal is az lehet szerintem a gond, hogy kicsit látod a villanást 120Hz-es kijelzőn, illetve játék esetén talán növeli a késését ... és szerintem játékokhoz sokkal jobban hiányzott, mint filmekhez, mert előbbinél sokszor kikapcsolható a szoftver blur effekt, míg filmeken nem, illetve eleve más is lenne a hatása a blur elvételének az eltérő fps miatt.
De az ötlet persze jó, és most kedvem is lenne megnézni élőben (bár annyira nem, hogy nekiálljak megcsinálni egy tesztet róla :P).

Ha eszembe jut, majd megnézem újra, hogy mit csinál most a C9 (de hetek óta szinte be sem kapcsoltam).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#75) chros


chros
őstag

Errol hallottatok? Technicolor HDR, aka SL-HDR1 / SL-HDR2
En meg nem probaltam.

(#76) daneel_hu válasza chros (#75) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez eddig is megvolt, valamelyik fw-frissítéssel érkezett, nem? :)

(#77) chros


chros
őstag

Tegnap erdekes dolog tortent a B8-al, nem tudom pontosan mikor.
Estefele bekapcsoltam, neztem rajta SDR-t, majd HDR10-t, majd DV-t (ezek mind kulso hdmi portrol). Mikor visszamentem SDR modba, eszrevettem, hogy a fenyero kb felezve van! PC-t ujrainditottam, semmi, TV ki es bekapcs 10 perc utan, semmi. Es mintha enyhe porkolt szag lett volna :)
Aztan a falbol dugo kihuz, par perc utan bedug, es minden rendben megint.

Olyan, mintha az egyik ABL algo "beszorult" volna. Gyakran fordul elo, hogy freki valtasnal elveszti a hdmi jelet egy rovid idore, majd magahoz talal, de ilyet meg nem muvelt. Es mintha megjelent volna a notificafion popup is menet kozben valamikor, amin csak neztem, de nem tulajdonitottam neki kulonosebb figyelmet.
Remelem csak a firmware hulyult meg egy pillanatra, s nem kell egy CX-es cseren gondolkodnom :)

[ Szerkesztve ]

(#78) Archttila válasza chros (#77) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Service menuben nincs valami beszedes log? Pl mint amikor pc-nnkezd beszarni a tap, de elotte logba mar tunet nelkul is ott viritanak a kernel panic sorok...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#79) alaves válasza chros (#77) üzenetére


alaves
addikt

SDR-be való visszatéréskor (PC-ről HDMI-n) szoktak gondok lenni. B7-en és OLED754-en is nálam pl. az, hogy egy kicsit erősebbek maradnak a színek. Ilyenkor pl. nvidia control panel birizga: 10-12bit váltás oda-vissza és kész.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80) chros válasza alaves (#79) üzenetére


chros
őstag

Lehet, de nem vettem meg eszre az elmult masfel ev alatt. Ez nem olyan gond volt, valami teljesen uj, ami eddig soha nem tortent meg :)

@sati: jo otlet (lett volna), de nem neztem meg a logot, s csak limitalt entry van benne. Na majd legkozelebb, bar remelem ez soha napjan lesz :)

(#81) dh66e válasza chros (#77) üzenetére


dh66e
veterán

Jajj ne ijeszgess! :Y

(#82) chros


chros
őstag

Hasznal valaki LG-n HDR Effect preset-et SDR tartalommal? :) Ha igen, melyik sub-preset-tel es mi a velemeny rola?
Az erdekes benne, hogy nem kapcsol BT.2020 gamut modba, igy a cian problema nem jelentkezik. Ez az opcio PC modban nem elerheto a B8-on, ugyhogy chroma 4:4:4-et bukja az ember.
Most kezdtem el vele jatszani es osszehasonlitani az Oppo DV konverziojaval (szinten SDR-bol). A Light (legalacsonyabb a 3-bol B8-on) preset ami igeretesnek tunik.
Az Oppo DV konverzioja egyertelmuan jobban nez ki, mint a sima 3dlut-os sdr gamma 2.4-el.

[ Szerkesztve ]

(#83) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Egyszer volt, hol nem volt, volt nekem egy B9...
Na de aki olvasta a történetemet az tudja, hogy bármennyire is egy jó ár/érték arányú készüléknek tartottam a szóban forgó típust, a rendelkezésemre álló két hét is kevésnek bizonyult arra, hogy megszokjam a Alpha 7 által nyújtott mozgásmegjelenítést. Nem volt hát mese elálltam a vételtől, és vettem (egy szintén jóáras) CX-et.
Node te kedves olvasó, aki most azt gondolja, hogy össze akarom hasonlítani a fenti két modell TrueMotion azonos setting-jét :D annak csalódást kell okoznom. :N
De azért nézzük miről is van szó.
Alapvetően (lényegében a kezdetektől fogva) interpoláció párti vagyok. Természetesen nem kenyerem a full SOE, de egy minimális De Judder-t mindig alkalmaztam a filmeken/sorozatokon. Mondhatnám azt is, hogy évekig ehhez voltam szokva, így fogyasztottam a tartalmakat.
Sajnos mint azt már említettem a B9 ezen téren nem igazán hozta az elvárhatót, mert sokszor olyan elemeket szúrt be a képbe aminek köze nem volt a a tartalomhoz, illetve számomra a megjelenített tartalomnak volt egy érdekes után húzós, kissé vibráló hatása, ami teljesen tönkre vágta az élményt.

and now

az van :) hogy a Narcos 3. évadjának egyik üldözős jelenetében nem hagyott nyugodni, hogy Cinema Clear preset-ben is artifactok jelennek meg a képernyőn. Ezt nem úgy kell elképzelni mint a B9-ben, hogy az embernek szinte kedve van visszaülni az LCD elé, hanem csak ritkán előforduló, olykor egész nehezen kiszúrható (de mégis jelenlévő) idegenanyagként tudnám definiálni :D
Szóval merő véletlenségből! a TrueMotion menüben a Cinema Clear-röl felfelé mozdultam (magyarán kikapcsolva az egészet a picsába) mikor is a fent említett jelenet közepette megállt az ujjam a levegőben, ugyanis megláttam a pure, hamisítatlan mozgásélményt, és (tudom hogy ez furcsa és érthetetlen) de azonnal beleszerettem. :K Ezt korábban (főleg a B9-en) elképzelhetetlennek tartottam, de itt és most működik sőt! így pár film után már eszem ágában nem lenne bekapcsolni semmiféle hamis, az eredeti képanyagba belenyúló bizgeranciát. :D

Röviden ennyi lett volna a történet.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#84) chros válasza Archttila (#83) üzenetére


chros
őstag

:D Gratula, akkor te is megerkeztel oda, ahol sokan vagyunk mar.
Ez a B9 "utalat" itt nagyon furcsa: elkepzelheto, hogy tenyleg valami el van barmolva a firmware-ben? Vagy valami masrol van szo? (pl mas lejatszoval volt probalva, stb) Csak egymas mellett kene latni ezeket ugyanazzal a tartalommal es forrasbol.
Egy biztos, a B8-al ilyen gond nincs. :)

(#85) Archttila válasza chros (#84) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Koszi!:)
Elkepzelheto, bar sokaknak meg teljes mertekben megfelel.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#86) Fisha válasza Archttila (#83) üzenetére


Fisha
őstag

Most akkor jól értem, hogy meg tudod erősíteni aeg? kolléga észrevételét, hogy a cx-en sokkal jobb a mozgás minden flincflanc nélkül is? (marhára haragudni fognak rám itthon, ha ha egy éven belül megint kiadok egy vagyont tévére)

(#87) junior19 válasza Archttila (#85) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem hagyd így most már, s szoktasd magad a látványhoz.
Nem akartam korábban beleszólni ezekbe a mozgás beszélgetésekbe, de én mindig így használtam a készülékeimet. Látom persze én sokszor, hogy kevés a 24fps, de én azt a moziban is látom, hogy kevés.
Szerintem azért megy egy picit félre a mozgásmegjelenítés, mert ezeken azért tévéműsort is néznek a felhasználók. S esetleg utána egy 24-es anyag kevés lehet, s hasonlót szeretnének látni a 24 fps-s anyagon is.

Egyébként amit chros linkelt még a topic elején kalibrálásról cikket Ted-től, azon is ezek a beállítások vannak.
Vagy van a Spears lemezen mozgásmegjelenítésre tesztanyag. Hintaágyban fekszik egy nő. 24fps-en bármit csinálsz, nem lesz jó, amikor már eléred a Trumotion-nal azt az értéket, ami elfogadható lenne, akkor már szappanopera van.

Szerintem is jobban meg kell szokni ezt a beállítást, s akkor már nem lesz gond. Én a B7-et is így használom.

codec project

(#88) Archttila válasza Fisha (#86) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Most akkor jól értem, hogy meg tudod erősíteni aeg? kolléga észrevételét, hogy a cx-en sokkal jobb a mozgás minden flincflanc nélkül is?

Igen, ezt meg tudom erősíteni. :K illetve ha visszakeresel az OLED topokban akkor láthatod, hogy ezt nálam szakavatottabbak is megerősítették. (azóta még minimum két helyen olvastam bár az is igaz, h ebből az egyik egy felhasználó volt)
AVFORUM tesztje

Moving to the video processing provided by the α9 Gen3 AI-enhanced processor and we found the motion to be a big improvement on this year's LG CX. There are a few new features introduced with TruMotion, but even with that switched to off, the CX manages to correctly playback 24fps content without any induced judder and with the correct pulldown. Plus image blur only consists of that in the actual viewing material and is not introduced by the TV.

Annyit még hozzátennék, hogy mielőtt megvilágosultam ;] természetesen kipróbáltam a BFI-t is, de számomra csak a low beállítás volt elfogadható SDR-ben, HDR-ben pedig még az sem... Sajnos a többi lehetőség már nagyon hazavágja a fényerőt. Mondjuk Chros azt mondta telefonon, hogy magasabb nitre kalibrálva még érdekes lehet, de a fenti okok miatt már nem hiszem, hogy kipróbálom. :)

junior19

Pont ez a furcsa, hogy korábban nem tudtam megszokni (pl LED amit együtt kalibráltunk) most viszont hozzászokás nélkül is tökéletes, csak ugye én már alapból elvetettem ezt az eshetőséget amikor megjött a CX, így b@asztam megnézni, hát még jó, hogy véletlenül odatévedtem :)
Szerintem arról lehet szó, hogy még a legminimálisabb interpoláció is annyit hozzátesz a képhez, hogy a tudatalattid látja a hibákat/artifactokat és amikor kilövöd akkor tényleg csak azt csapja az arcodba ami rögzítve lett.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#89) chros válasza Archttila (#88) üzenetére


chros
őstag

Az alahuzott resz az idezetben judderrol es pulldowrol beszel, s nem stutterrol :) Igy nehez eldonteni, hogy frame matchelt tartalomrol van szo vagy nem (pl 60p input, mint ATV-nel).
Az erdekes pl, hogy firestick4k is alapbol 60p-t rak ki (ATV+, Disney+), es a RealCinema opcio nem volt rossz a B8-on. De mikor kiderult, hogy a firestickre is ra lehet eroltetni 24p kimenetet, akkor rogton lattam a kulonbseget. :) Sima lett minden rogton, de stutter ugyanugy van!
Ezert nem mindegy, mikor mozgasproblemakorol irtok, hogy megfelelo. forrasbol jol az anyag kikapcsolt minden mellet, vagy ossze-vissza mindent kell csinalnia a TV-nek.

Az utolso bekezdesre: akkor a B9-nel miert nem? :) Csak megneznek egyszer egy mumus B9-et :)

[ Szerkesztve ]

(#90) chros válasza junior19 (#8) üzenetére


chros
őstag

Jol emlekszem, hogy te is hasznalsz madvr-t es 3dlut-ot? Ha igen, akkor neked sikerult elfogadhato gamma 2.4 3dlut-ot csinalni kovetkezetesen displaycal-lal? :)
Masfel eve kb 3. alkalomra sikerult csak, de az sem lett tokeletes (tul meleg), most mar a negyedik probanal jarok, de egyikkel sem vagyok kibekulve.
Elvarasok:
- ne vagja a 18/19-es savokat a black clipping tesztnel (ami 3dlut nelkul tokeletes)
- 6504K kozeli legyen a vegeredmeny (ne tul hideg/ne tul meleg)

[ Szerkesztve ]

(#91) junior19 válasza chros (#90) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem satival keversz, ő használt pc-ét madvr-al lejátszásra. Hogy 3dlut-ra kalibrálta-e végül az eszközét, azt nem tudom. Arra emlékszem, hogy a DisplayCal-ba elég mélyen beleásta magát. Csak most már pc-je nincs. :)
Egyébként milyen értékre csinálja hidegre vagy melegre, ami már szemre zavaró a számodra? Gondolom a kisebb értékű meleg színhőmérséklet jobban zavar, mint hidegben azonos eltérés.
Én is médialejátszót használok már nagyon régen, ezért is kérdeztem rá, hogy Ted-ék milyet használnak.

codec project

(#92) Archttila válasza junior19 (#91) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen, de en Chros-al ellentetben csak a mar elozoleg kalibralt tv-n finomitottam vele. Az o esete most mas, illetve inkabb erdekes, mert minden egyes meresnel eltero eredmenyt kap. (remelem most jol emlekeztem):DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#93) Gaben360


Gaben360
senior tag

Tiszteletem itt is!
Egy kérdésem lenne azokhoz akik kicsit jártasabbak a külföldi fórumokon is.
Bő 3 hét múlva váltok Xbox SX-re(már ha kapok),lehet tudni azt hogy a C9-re mikor érkezik a frissítés,hogy tudja a 4k 120hz? Esetleges freesync támogatásra van kilátás, vagy marad csak a G-Sync? Nagyon kíváncsi vagyok az új gépre, hogy mit tud majd hdmi 2.1-el a C9-en. :D

[ Szerkesztve ]

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#94) janos666 válasza Gaben360 (#93) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A FreeSync most is működik pár kattintással (EDID Editor-ban), hivatalosan passz.
Az amcsik épp most kaptak egy új publikus verziót (auto-update), de nem tudom, hogy ebben mik vannak benne (addig nincs changelog, míg nem került ki a weboldalra az USB verzió is).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#95) chros válasza janos666 (#94) üzenetére


chros
őstag

Vincent videoiban mar tobbszor is emlitette, hogy kezzel kell allitani a DV-t vagy HDMI 120Hz-et, mert az EDID-be mar nem fer bele! :D Most komolyan, 2020-ban?! :D

> (#92) sati : minden egyes meresnel eltero eredmenyt kap

Igen, de mondjuk ugy, hogy "kicsit" mas. Elekpzelheto, hogy 1-1 patch rossz eredmenye befolyasolja rossz iranyban a vegeredmenyt.

> (#91) junior19 : milyen értékre csinálja hidegre vagy melegre, ami már szemre zavaró a számodra? Gondolom a kisebb értékű meleg színhőmérséklet jobban zavar, mint hidegben azonos eltérés

+/- 60K mar eszreveszek (pl 6560, 6438), igazabol a tul meleg is es a hideg is zavar :)

> (#91) junior19 : Szerintem satival keversz, ő használt pc-ét madvr-al lejátszásra

Akkor bocs (valamiert rad emlekeztem), de nem ra gondoltam.
Most igy visszakeresve @alaves irta, bar nem tudom 3dlut-ot keszitett -e hozza.

(#96) janos666 válasza chros (#95) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem figyeltem igazán, mikor néztem, de úgy rémlik, hogy csak a FreeSync Premium tiltja le a DV-t. A C9-en működik a VRR + DV 120Hz-el (bár csak 1440p120-al próbáltam).
Van méretkorlátja a blokkoknak, de valami DisplayID kiegészítés is. Szerintem ez felelne a "jövőért". Még sohasem láttam használatban. De az y2k is 2000-ben volt...
A FreeSync Premium pedig szerintem arról is szól, hogy a GPU veszi át a HDR tonemapping-et, ami DV-vel nem működik (max ha átkapcsolna a DV chip valami más módba, de annak mi értelme...? Felesleges olyankor a DV chipen keresztültolni valami bypass módban csak azért, hogy a DV logóra verhesd :DDD ).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#97) chros válasza janos666 (#96) üzenetére


chros
őstag

:) Itt most nem is konkretan a DV-rol beszeltem, de lehet, hogy tenyleg arrol van szo?
A DisplayID jo otlet, en is azt hasznalom custom 23p timing-hoz CRU-ban. Vincent itt probalja magyarazni a dolgot meg1x de a DisplayId-t nem emliti. :)

Mas, kalibracio/profiling DisplayCal-lal:
- az altalad keszitett LG 2018 css korrekciot hasznalom:
-- eszrevettem, hogy Refresh van beallitva es nem LCD, ezt atirahtom kezzel gond nelkul (nem befolyasolja a mert adataidat)?
-- dcc reset-nel csinaltad, szerinted van kulonbseg, ha normal modban csinaltad volna? (osszehasonlitottam a "beepitett" 2016-ossal, es ott magasabbak a Red es Green ertekek, mint a tiedben)
- erre emlekszel veletlenul?

(#98) chros


chros
őstag

@djnice kerdezte, hogy az IRE allitas megoldas lehet e balck crush-ra.
Igen, ezt tobben hasznaljak. ISF mod kell hozza, es SDR-rel PC modban is muxik.
HDR10-el nem emlekszel, de pl DV Cinema modban nincs ilyen opcio a B8-on! Mas LG-ken elerheto az "Adjusting Luminance" opcio DV-vel?

(#99) djnice válasza chros (#98) üzenetére


djnice
veterán

Köszi, kipróbálom :)

(#100) chros válasza Archttila (#88) üzenetére


chros
őstag

Es a B9-rol: erdekes dolgot emlitett Vincent az LG Nano90 (alpha7 chipset) review-ban: a RealCiname On beallitassal is Deinterlace-el a firmware!!! :D Lehet ez (is) tortenik a B9-en is???

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.