Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#201) Archttila


Archttila
veterán

Úgy néz ki tényleg jól sikerült ez az fw [link] :) :))
Szerintem én sem várok tovább, ezzel a verzióval fogom kalibrálni a TV-t. Már csak az a kérdés történt-e változás az iTGP-t illetően, mert legutóbb amikor AVS-en jártam akkor emlékszem, hogy komoly gondok voltak a Calman/TV belső pattern párossal. ConnecTED erősen bírálta emiatt a Calman-t... mondjuk ő mikor nem :D

vagy

más patternek után nézek. Ebben amúgy segíthetnétek :)
Calman Home for LG van, meter-t meg tudok kérni :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#202) Archttila válasza Archttila (#200) üzenetére


Archttila
veterán

A spears test video nalam nem megy (file cannot be recognized)

Another thing about this firmware I noticed is now u can actually play Dolby Vision test patterns from Stacey Spears on this set now. Prior firmwares it was impossible to play them [link] :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#203) Archttila


Archttila
veterán

LG 2021 OLED TV Models Confirmed: LG C1, B1, G1 & 88-inch 8K Z1 [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#204) alaves válasza djpundro (#198) üzenetére


alaves
addikt

Úgy kb. annyi idővel öregedhet a kijelző, amennyi ideig az 1 órás pixelfrissítő tart. Tehát +1 óra üzemidőt rak bele (amiből vagy 50 perc a kihűlési idő). De ha esetleg mondjuk az az 1 pixel magas csík végigmenetele "sokkolja" a kijelzőt, akkor ezt szorozzuk meg néhánnyal, na ennyivel öregedik a panel, azaz gyakorlatilag a TV üzemórájához mérten nemigen van jelentősége (enyémben 34 db 1 órás maradékkép törlése van).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#205) janos666 válasza alaves (#204) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én másképp nézném a problémát. Magától a méréstől egyáltalán nem öregszik az OLED (max kb. annyira, mint ha fekete képet néznél rajta bekapcsolva), csak azért öregedhet gyorsabban hosszú távon, mert ha a mérés eredményei alapján felfelé kezd kompenzálni, akkor onnantól nő az igénybevétel az érintett területen (mint ha fentebb pöccintetted volna ott kicsivel a gain-t). De szerintem fontosabb a homogén kép, mint az élettartam. Ugyanakkor valószínűleg teljesen felesleges kézileg futtatni bármi másért, mint a lelki békédért (de ha nem árt, akkor végül is...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#206) chros válasza Archttila (#202) üzenetére


chros
őstag

Ez a 3. pont miatt van, amit irtam par napja. Azt hittem LG direkt szedte ki azt a feature-t, de ezek szerint csak ismet elbaxtak valamit :D
Sajnos patternekben nem tudok segiteni, ha mas sem, akkor csak avsforum.

@Janos, az elso resszel egyetertek, a masikban viszont @alaves-sel. :)

@krx21, errol mar tobbszor reszletesen beszeltunk, nincs erom/kedvem meggyozni senkit sem (nem ellened iranyul), csakugy mint a valos eletrol sem napjainkban

[ Szerkesztve ]

(#207) alaves válasza janos666 (#205) üzenetére


alaves
addikt

Janos, én továbbra is azt mondom, hogy a kijelző igénybevételével arányosan célszerű kézi pixelfrissítést futtatni. Szerintem az fw-ben beállított 1500-2000 üzemóra a nagy átlag TV felhasználóhoz van igazítva (napi 4-6 óra), valamint ahhoz, hogy a 4 órás komp. le tud futni az esetek többségében.
Ide a bökőt, hogy a néhány napja a másik fórumon írt beégetett C8-nál időközi kézi pixelfrissítés nem történt (amellett, hogy valószínűleg gyári képmód OLED fénnyel üzemelt a TV).
2019-es kijelző ide vagy oda, ha nem futtatom rendszeresen a kézi pixelfrissítőt szerintem az enyémen már láthatók lennének a kifakulások ~5000 üzemóránál:
-rengeteg statikus elem (PC monitor+játék)
-napi 12+ óra
-komp. átlagosan ~9 óránként tudott lefutni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#208) krx21 válasza chros (#206) üzenetére


krx21
nagyúr

A 3 sor helyett inkább egy műszaki magyarázó mondatot írhattál volna.
Természetesen csak akkor ha van ilyen magyarázat. :DDD
Erről a kompenzációs ciklusról mindenkinek vannak elképzelései, szakmai fórumhoz híven, maradhatnánk a tényeknél. Én speciel szeretem megérteni a dolgokat... :R

(#209) Archttila válasza chros (#206) üzenetére


Archttila
veterán

SDR-hez allitolag csak Ted lemeze a bitperfect. HDR-10/HLG-HDR/Dolby Vision-hoz meg csak ez: link

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#210) junior19 válasza Archttila (#209) üzenetére


junior19
senior tag

Gondolom ezt Ted állítja, hogy az ő lemezük a legjobb sdr kalibrálásra. :)
De többször is olvastam tőle is, illetve ő említi az AVS-en sokszor, hogy az AVSHD 709 használatával a hcfr-ben meg kell jelölni a megfelelő opciót, mert egyébként rosszul kerekít.

A DV-hez nem tudom mennyire jó csak az a lemez, illetve így mennyire lesz kalibrálható. Még a HDR-nél is korában csak a 2 pontos fehéregyensúly használata volt javasolt, a több pontos már nem, a cms-t pedig kifejezetten ellenezték használni. Nem tudom ez a mostani sorozatnál mennyire változott.
DV-nél viszont Calman a javasolt, de én úgy emlékszem korában kevés volt a minta(talán a Calmanban is van pattern), de nem fog átkapcsolni a tv DV módba. Én legalábbis többször is ezt olvastam. Kell még valami eszköz, ami átfogja váltani.
Illetve a DV módban talán még korlátozottabbak a kalibrálási lehetőségek.

codec project

(#211) janos666 válasza junior19 (#210) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A CMS igazából mindig gáz valamennyire, de SDR-ban használható, ha nem tudsz 3DLUT-ot feltölteni.
Minden HDR-ben: native <= DCI-P3 <= Rec2020, szóval ezért nem tudod értelmesen használni a CMS-t, esetleg ha átállítod egyedileg native mérésre a célértékeket (de akkor is problémás a csúszkás CMS).
A DV gyakorlatilag ugyan annyira kalibrálható, mint a HDR10 a jelenleg elérhető eszközökkel (az 1DLUT egyformán készül, a HDR10 3DLUT vagy DV chip pedig nem próbál mást csinálni, mint a 100% R,G,B,W alapján konvertálni a forrás színteréből a kijelzőpanel natív színterébe, de nem próbál korrigálni a panel RGB->WRGB színkeverésén).
HDR-ben általában azért nem tudod használni a szürkeskála csúszkákat, mert pontosan tudni kéne, hogy működik a tone-mapping, ami függ a bemeneti jel metaadataitól is (és DV-nél dinamikus).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#212) djpundro válasza alaves (#204) üzenetére


djpundro
aktív tag

"(enyémben 34 db 1 órás maradékkép törlése van)."
Nem semmi es semmit nem kopott!
Ha havonta 1 x csinalom akkor is 3 ev alatt erem el a te 34 tisztidasodat ,aminel meg semmi kopas se latszik .
Tisztithatunk ,ugy nez ki nyugodtan havonta egyszer. :R
Habar en 75 ön tartom a fenyeröt. :F

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#213) alaves válasza djpundro (#212) üzenetére


alaves
addikt

Tartós lehet SDR 75-ös kontraszt (OLED fény) használattal is, ha nem túl sok a statikus elem és a napi üzemóra 6-8 óra alatt marad.
Boldog Karácsonyt Mindenkinek! :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#214) rothfb válasza alaves (#213) üzenetére


rothfb
veterán

Köszi! Viszont kívánom minden Fórumtársnak!

(#215) djnice


djnice
veterán

Érdekes olvasnivaló LG OLED + Apple TV 4K felhasználóknak: [link]

(#216) Archttila


Archttila
veterán

Ted privátban kampányol a ColourSpace mellett, hozzáteszem joggal.
Nézzétek meg a 3D-s cube-okat (is) :)
Ettől függetlenül még a kedvezmények ellenére sem tudok/akarok kifizetni ennyit pénzt ezért az amúgy remek szoftverért. (HTS license -20%)
ps
Angolomon nem röhögni :D

Gyakorlatilag egy fasza software ára+colori egy belépő OLED TV árával vetekszik.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#217) chros válasza Archttila (#216) üzenetére


chros
őstag

Ja, felejtsd el.

(#218) Archttila válasza chros (#217) üzenetére


Archttila
veterán

A ColourSpace-t vagy a kalibralast? csak mert en mar az utobbi gondolataval kacerkodom:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#219) chros válasza Archttila (#218) üzenetére


chros
őstag

Akar mindkettot, de az elsot biztosan :) SDR-re jol be lehet loni, a tobbi kuka.

(#220) Archttila válasza chros (#219) üzenetére


Archttila
veterán

CX tulajoknak: (de lehet korábbi modellekkel is működik)

Hit the mute button multiple times in a row until it brings up a menu and you can do the AV reset. This will reset all picture modes

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#221) junior19 válasza Archttila (#220) üzenetére


junior19
senior tag

Ez B7-en is működik már, de lehet, hogy ez már még régebbi dolog.

Chros: Az ilyen trükköket nem lehetne egy összefoglalóba beleszedni?
Talán pont itt ebben a topikban lenne az ilyeneknek a helye, s akkor a többiben sem kellene a keresőt használni.
Gondolok itt a szervizmenübe lépésre is.
Csak egy tipp a részemről, ha már van ilyen topik.

codec project

(#222) chros válasza junior19 (#221) üzenetére


chros
őstag

Jo otlet, irjatok le 1 vagy kulon posztba, vagy linkeljetek oket, es bekarom a linkeket.

(#223) Fisha


Fisha
őstag

HLG-t próbált már valaki rajtam kívül lejátszani? Mik a tapasztalatok? His dark materials az első dolog, amit fellelek ebben a formátumban. Ami nekem elsőre fura, hogy a mediaplayerről indítva megjelenik a HDR logó a tévén. Így ezzel én meg is nyugodtam, hogy minden ok. De kíváncsiságból elindítottam a TV-ről is, és akkor HLG-HDR logó jön fel. Ilyet még nem is láttam eddig. Mi lehet a különbség? Hogy lehet HDR-nek látnia a HLG-t, de nem HLG-nek?

(LG B9)

Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@Main
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 FPS
Standard : Component
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.090
Stream size : 6.95 GiB (91%)
Default : Yes
Forced : No
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : HLG
transfer_characteristics_Original : HLG / BT.2020 (10-bit)
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant

[ Szerkesztve ]

(#224) blakey válasza Fisha (#223) üzenetére


blakey
titán

A HLG a sima HDR10 profilt használja, B9-en ugyan nem láttam de én is csak HDR-t szoktam "kapni". A HDR10 tévés megfelelője.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#225) Archttila válasza Fisha (#223) üzenetére


Archttila
veterán

Mostanaban CX-en en is belefutottam par HLG-HDR logos anyagba, ami korabban nem volt jellemzo, vagy csak HDR-nek irta a TV.
Apropo milyen a B9, megszoktad mar a motion-t?
Jah igen meg el nem felejtem! LG belso playeret a 400mbits tartalom megfogta.:DDD de a Sony balnas demoja is berant neha.:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#226) chros válasza Fisha (#223) üzenetére


chros
őstag

Fentebb beszeltunk rola. Milyen media lejatszo? Ha csak HDR-t jelez a TV, akkor nem tud HLG-HDR-t, s jo kerdes mit csinal vele. Fentebb linkeltunk teszt patternt hozza.
Plex/Emby TV app valszeg meg tudja jeleniteni jol.
Pl PC-rol csak "HLG-HDR to HDR10" konverzioval lehet kitenni a kepet HDR10-kent (vlc, mpcVR).

(#227) Fisha válasza chros (#226) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi, és bocsi, lebuktam, hogy mostanában hanyagoltam a topikot és álmomban nem gondoltam volna, hogy pont erről volt már szó. Visszaolvasgatok.

sati: Nem fogom sose megszokni, szerintem túl gyors látással és megfelelő igényességgel sose lehet... :)
Sdr-t bfivel nézek, ami még szokható szerintem így 60Hz-en is. HDR-t mostanában önmagában, minden nélkül, de sokszor nagyon fáj. Azóta is szemezgetek a CX-szel, látom is, hogy lejjebb van az ára idén karira, mint nekem volt pont 1 éve a B9-é. De túl kicsi a továbblépés ahhoz, hogy rászánjam magam. Remélem tavasszal megcsípek valami sz4réhugyé akciót, és akkor elcsábulok.

[ Szerkesztve ]

(#228) Archttila


Archttila
veterán

SDR-nel nekem is tetszett a BFI, csak ugye en kozben kukaztam a motion javitos csodakat, igy most van a keszulekben 250 ora tiszta mozielmeny.:) Fantasztikus vele minden perc, de tenyleg!:K

Uj fw nyegatiiv feedback: HDR Game mode-ba allitolag vissza lett veve a peak brightness-bol.:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#229) Fisha válasza Archttila (#228) üzenetére


Fisha
őstag

Ház az az ideális, ha minden bindzsi nélkül élvezhető az eredeti kép. De hát te is láttad, hogy B9-nél azért ez nehéz. :)

(#230) Archttila válasza Fisha (#229) üzenetére


Archttila
veterán

Igen ott nehez, pedig istenemre eskuszom mindent megtettem hogy megszokjam, de "sajnos" nem sikerult.
Sogorek am vettek belole egy 65 colost. Ritkan megyunk hozzajuk, de ha mar ott voltunk gondoltam.beulok ele pontosan olyan tavolsagra amilyenre itthon is ulok es... itt jott a masodik csalodas, pixeles.:DDD Nem tudom mekkora lehet a PPI ennel a modellnel, de erezhetoen nagyobbak a keppontok, ami szamomra zavaro. Egyszeruen erezteti, hogy ezt egy kicsit tavolabbrol erdemes sasolni.
Persze hatrebb lehetne ullni, de ez itthon nem opcio, mivel a jelenlegi setupom igy lett kialakitva egy oriasi media asztalon. Tokeletes. Olyan 220-230 ra vagyok az 55-es elott es hibatlan.:)
Szoval ebben a lakasban biztosan nem lesz 65-ös keszulek, se kozos TV a csaladdal se semmi ilyesmi:DDD most pont jo minden ugy ahogy van.:)
Szarok ezek a panelek, foleg ilyen elosztasban amiben mi vagyunk. Hugieknal nincs ilyen gond. Fullos csaladi peco, nappalival, kozepen az OLED-del. Persze ok csak ugy vettek mert kellett mar valami uj. Fogalmuk nincs mi az az interpolacio stb. Netflix menjen a tobbi nem fontos:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#231) chros válasza Archttila (#230) üzenetére


chros
őstag

Pixeleees?! :) Mi ment rajta, VHS kazetta 1985-bol?! :D
Milyen messzire ulsz?

(#232) junior19 válasza chros (#231) üzenetére


junior19
senior tag

"beulok ele pontosan olyan tavolsagra amilyenre itthon is ulok"

" Olyan 220-230 ra vagyok az 55-es elott es hibatlan."

codec project

(#233) chros válasza junior19 (#232) üzenetére


chros
őstag

Hm, ha en 2m-re ulok a 65-tol sem latok semmi problemat, igaz, hogy legalabb 1080p-vel van hajtva, es nem hbo go :D
Nalad van ilyen gond? :)

[ Szerkesztve ]

(#234) Archttila válasza chros (#233) üzenetére


Archttila
veterán

Chros, en azt irtam, h ez szamomra (abbol a tavolsagbol amibol itthon lehetosegem lenne nezni) zavaro. (nem hinnem h ez problema)
Gondolom az alacsonyabb PPI miatt van.

The pixels per inch – the measure for pixel density – for the 48-inch 4K OLED TV will be 91.8. A larger 55-inch TV with the same picture resolution has a lower PPI of 80.1, while the 65-inch has a 67.8 PPI, and the 77-inch a 57.2 PPI

Szamomra is uj volt a dolog, es azt sem tartom kizartnak, hogy ez lazan szokhato. Fogalmam sincs.:) Csak leirtam amit lattam.:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#235) Archttila


Archttila
veterán

Egyre biztosabb, hogy az uj CX firmware-ben megvagtak a HDR Game mode-ot.link

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#236) krx21 válasza Archttila (#235) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez érdekes. Vajon miért? :F

(#237) alaves válasza blakey (#224) üzenetére


alaves
addikt

Mint ahogy azt már korábban írtam az OLED754 soha nem ír ki HLG jel infót. Azt nem lehet tudni, hogy külön kezeli-e a HLG-t és a HDR10-et. Az biztos, hogy nálam két különböző brightness beállítás jön ki helyesnek a két profilnál.
"HDR10+" és "Dolby Vision" üzenetet azt természetesen kiírja.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#238) alaves válasza krx21 (#236) üzenetére


alaves
addikt

Valószínűleg összefügg a különböző megjelenítési problémákkal (raised black, macroblocking, posterization, color banding, near black flashing). Próbálkoznak a fiúk, valószínűleg nem egyszerű a megoldás.
(Még Sony A8-nál is előjöttek ezek a problémák)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#239) krx21 válasza alaves (#238) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem mondjuk E9 van, a legutóbbi firmware-el elégedett vagyok eddig.
Lehet tudni, hogy a 9-es sorozaton “hegesztenek” még valamit?

(#240) alaves válasza krx21 (#239) üzenetére


alaves
addikt

kb. 2 évig szoktak fw-t javítgatni. Bár pl. a C6-ra nemrég jött ki frissítés, ami már 5 évet jelent. OLED kategóriát azért másképpen kezelik.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#241) blakey válasza alaves (#237) üzenetére


blakey
titán

Mert a kettő gyakorlatilag ua.,nem is kéne, hogy külön kezelje. Programozókon múlik, hogy megkülönböztetik-e vagy sem. LG-nél sem láttam HLG-t, legalábbis a 2017-esen, külső lejátszóval ami tudja a HLG-t de az is HDR10-ben küldi tovább.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#242) Archttila válasza krx21 (#236) üzenetére


Archttila
veterán

Szerintem latjak youtube-on a sok egesznapa48aselottjatszokgamert es dontottek:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#243) junior19 válasza chros (#233) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem teljesen természetes dolgot tapasztalt, amivel sokan szembesülnek is. A nagyobb méret megkívánja a jobb minőségű forrásanyagot, mert szerintem az nem életszerű, hogy nagyobb megjelenítő esetén a nézési távolságot növelik, ha a forrás többnyire marad az elég gyenge tévészolgáltatás használata.
A VHS-t kicsit túlzónak érzem, de nekem is van olyan anyag sd-ben ami vagy csak úgy volt megszerezhető, vagy sajnáltam rá a több gigányi helyet. Ezeknek is a bitrátája érdekes módon a tévészolgáltatás mértékét talán eléri,de inkább alatta marad. S mégis sokkal inkább nézhetőek.
Nálam nincs ilyen gond, tömörítési hibákat általában inkább a szolgáltató sd sportcsatornáján látok, de én szinte csak sportot nézek a tévészolgáltatásból. Ha lehet 1080p remux anyagokat vagy a BD anyagot nyomom ki a kijelzőre, akkor kisebbet, ha ezek nem léteznek.
Ebgem sokkal inkább zavarnak az olyan részek, hogy sorozatban beszélget egy férfi és egy nő. Amikor a nőt szemből mutatják, akkor sötétzöld a sapka rajta, amikor hátulról és a férfi van szemből, akkor pedig sötétbarnás-sárgás.
Másik jelenetnél megint változik a sapka színe. Harmadik jelenetben megint vannak kamera váltások, de akkor meg hiába vált a kamera, mindig sötétzöld a sapka.
Na ilyenkor mi van? nem hiszem, hogy ezt beállítás okozná. Igénytelenek voltak a forgatáskor, s nem figyeltek a különböző időpontoknál a felvételkor a sapka színére? Vagy az utómunka során más végezte, vagy valamiért más árnyalatot kapott a sapka?
Ezek engem sokkal jobban zavarnak, mint a tömörítési hibák, mert ha lehetséges akkor hanyagolom az ilyen anyagokat.

Én most Boldogabb új évet szeretnék kívánni Mindenkinek, mert a tavalyi Boldog az nagyon nem jött be.

codec project

(#244) Archttila válasza junior19 (#243) üzenetére


Archttila
veterán

Gyerekek!
Milyen VHS, milyen SD, milyen fing? :D

Netflix DV volt a forrás.
----
Burn in mentes Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#245) krx21


krx21
nagyúr

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDEN FÓRUMTÁRSNAK!

[ Szerkesztve ]

(#246) rothfb


rothfb
veterán

Boldog új évet minden oled tulajdonosnak!

(#247) Fisha válasza blakey (#241) üzenetére


Fisha
őstag

B9 belső lejátszóval kiírta, hogy HLG-HDR. Külsőről nekem se, de arra még nem jöttem rá, hogy ez a lejátszó nyűgje vagy a TV-jé. Ilyenkor csak sima HDR jön. De bevallom, nem nagyon látok különbséget képileg.

(#248) Archttila


Archttila
veterán

Úgy néz ki sokan kissé túllihegték ezt a fényerő csökkenést [link]
Viszont ha valóban nem lineárisan nő a fényerő, (és tudjuk hogy így van :D ) akkor 1000 nit ide vagy oda, a C1 sem lesz az a retinagyilkos készülék. :)
Papíron persze jól mutat majd... de csak emiatt mondjuk egy idei modellt lecserélni nem éri meg.

Ettől függetlenül nagy sucks a gamereknek az új FW [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#249) djnice válasza Fisha (#247) üzenetére


djnice
veterán

B8 kiírja külsőről is.

(#250) chros válasza djnice (#249) üzenetére


chros
őstag

Persze, hogy kiirja, ezt probaltam nekik mondani, hogy xar a kulso lejatszo / teszt video :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.