Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#1101) chros


chros
őstag

Uj bscpylgtv, sok kalibralasi valtozas, pl most mar lehet visszaallitani gyarira egyenkent majdnem az osszes parancsot! :)
Enjoy!

(#1102) Tothlacak


Tothlacak
újonc

Sziasztok! :)
Kérlek segítsetek ha tudtok.
Van egy Philips 806 os oled tvm de nem játsza le a HDR t
Se ps5 se sehol
4k HDR teljes off
minden más tok jól működik.
Eddig ezekkel sem volt gond.
Szerintetek mi lehet a baj?
koszi előre is :)

(#1103) krx21 válasza Tothlacak (#1102) üzenetére


krx21
nagyúr

A TV belső lejátszója sem?

(#1104) alaves válasza Tothlacak (#1102) üzenetére


alaves
addikt

Áramtalanítás 2 percre.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#1105) chros


chros
őstag

Itt a CES 2023 es ugy nez ki, hogy Samsung alaposan felkavarta az allovizet :)

Samsung:
- uj 77" es 49" panel (az utobbi nem 16:9 aranyu)
- vilagosabb es hatekonyabb panel

LG:
- csak G3 55"-77" meretben (a tobbiben nem) MLA technologia lesz, igy vilagosabb es hatekonyabb panel

Ez gondolom az arakra is ranyomja majd a belyeget, ha Samsung nem mixeli a paneleket es hasonlo lesz az arazas mint tavaly, akkor LG-nek le kell majd adnia a C2/C3 arabol.

A temaban Classy 3 videoja es Vincenttol 2 video.

(#1106) chros


chros
őstag

Qd-oled bajok, errol hallottatok? Megall az esz :) [link]

(#1107) Piftuka válasza chros (#1106) üzenetére


Piftuka
veterán

Amilyen körülmények között dobta piacra a Samsung ezt a paneltípust, azért nem olyan meglepő a dolog...

"Aquila non captat muscas."

(#1108) Piftuka válasza alaves (#1100) üzenetére


Piftuka
veterán

Elfelejtettem akkor írni, mea culpa... Köszönöm szépen, ez megoldotta! :K

Van viszont néhány újabb kérdésem, amelyek kapcsán ismételten hálás vagyok a segítségért!

Kezdem sorban:

- Beállítottam a tévén az elalvás időzítőt 1 órára (ennél kisebb érték nem elérhető), így amikor elalszom a tévé előtt, inaktivitást követően automatikusan lekapcsol a televízió.

Minden ilyen lekapcsolást követő első bekapcsoláskor a TV jobb alsó sarkában megjelenik az Android OS alábbi üzenete:
"A képbeégés kockázatának csökkentése érdekében ajánlott a távkapcsoló gombjával kikapcsolni a készüléket."

(Ez az üzenet a csak a legutóbbi firmware telepítését követően jelenik meg; korábban nem fordult elő. Gondolom, új "feature".)

Ez azt jelenti, hogy az automatikus lekapcsolást követően a tévé nem futtatja le a pixelfrissítést? :F

"Aquila non captat muscas."

(#1109) alaves válasza Piftuka (#1108) üzenetére


alaves
addikt

Elméletileg az elalvás időzítő is készenléti módba kapcsolja ki a TV-t, úgyhogy valószínűleg lefut a 4 óránként esedékes kompenzáció (szerintem szoftverfejlesztői pontatlanság eredménye lehet). A biztonság kedvéért pár naponta táv-al kapcsold ki, illetve nyilván azért napközben is előfordul a gyakorlatban, hogy kikapcsolod időnként min.10 percre.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#1110) Piftuka válasza alaves (#1109) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm! :R

Az biztos, hogy egy meglehetősen szerencsétlenül programozott üzenet. Hiszen, ha nem a távkapcsolóval, akkor mi mással lehetne egyébként lekapcsolni a készüléket? :)

Természetesen szoktam használni a távkapcsolót is, és soha nem áramtalanítom a tévét. Tehát akkor elvileg a kompenzáció lefut; ez jó hír.

Ebből adódik a második kérdés...

Egy jelenség kapcsán a képet tesztelve a kép alsó és felső részein "image retention" tapasztalható, ami alapvetően nem meglepő, hiszen televízió adásokat is nézek a készüléken.

Leginkább szürke és zöld homogén tesztkép megjelenítésekor kivehető. Az elmúlt napokban többször ránéztem, és nem feltétlenül ugyanaz a "logó maradvány", és ugyanott látszik.

A kérdés, hogy ebből mennyi a beégés, illetve az ideiglenes jelenség...!?

Tavaly májusban futtatta le a készülék az automatikus pixel frissítést. Az eltelt üzemidő nagyjából ugyanannyi. Futtassam le újra?

(A Chros fórumtárs által akkor idézett AVForums cikk szerint akár hetente is lehetne futtatni...)

"Aquila non captat muscas."

(#1111) alaves válasza Piftuka (#1110) üzenetére


alaves
addikt

Futtasd annyiszor az 1 órás pixelfrissítőt, amíg el nem tűnnek a képmaradványok, valamint az esetleges inhomogenitási sötét foltok. Első ütemben futtasd 3x egymás után, ha az elsőre nem lesz elég homogén a kijelző. Ha nem elég, akkor naponta ütemezd be éjszakára 1-2-3 hétig, amíg nem lesz megfelelő.
Ha beégés, akkor már ezek sem fognak segíteni. Ebben az esetben (ha esetleg lejárt a garancia) kérj a Sony-tól méltányossági cserét.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#1112) Piftuka válasza alaves (#1111) üzenetére


Piftuka
veterán

A készülékre még ~21 hónap gyári jótállás van.

Az 1 órás pixelfrissítőt lefuttattam tegnap egészen pontosan 20:01-kor indítva. Vártam, vártam... majd 2 óra elteltét követően bekapcsoltam a készüléket.

Az alábbi OS üzenet fogadott: "a pixelfrissítés még nem fejeződött be".

Ez meglepő, mert a májusi futtatáskor 1 óránál is hamarabb befejezte, és akkor a vízszintes fehér csík is futott a teszt során. Ezúttal viszont nem.

No, gyorsan megnéztem azért néhány tesztképpel, és láttam, hogy a "logó-maradványok" kivétel nélkül eltűntek; tehát nem permanens beégés, "csak" image retention lehetett. Ez a jó hír.

Gondoltam, azért úgy korrekt, ha hagyom végigfutni, ezért majd elindítom ismét a mai napon. Ám felébredtem hajnali 5-kor, és ha már így alakult, gondoltam "ez jó alkalom a pixelfrissítő futtatására".

Elindítottam tehát ismét, majd visszaaludtam - remélvén -, hogy reggelre bőven befejezi.

Ma ~fél 10 körül bekapcsoltam a tévét és változatlanul a "pixelfrissítés még nem fejeződött be" üzenet fogadott. Tehát 5 óra sem volt elegendő, hogy lefusson. Ez furcsa. :F

Ismét ellenőriztem - a tévé készülékhez csatlakoztatott USB kulcsról lejátszott - tesztképekkel, és kifogástalannak tűnik a homogenitás.
Egyetértetek, hogy ezek után nem szükséges lefuttatnom ismét?

(A fentebb említett további kérdéseket is folytatom hamarosan, mert van még pár "anomália", ami megoldásra vár.)

"Aquila non captat muscas."

(#1113) chros válasza Piftuka (#1112) üzenetére


chros
őstag

Ez megint valami bug lesz. A lenyeg, hogy csak ugy heccbol ne futtatgassuk a nagy frissitest, ha nincs ra szukszeg. (Amirol anno beszeltunk az extrem PC desktop hasznalat volt.)

(#1114) alaves válasza Piftuka (#1112) üzenetére


alaves
addikt

+1 chros ... ha ok a kép, akkor nem kell többször futtatni. 2 perces áramtalanítás esetleg megoldhatja a bug-ot.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#1115) Piftuka


Piftuka
veterán

Rendben, köszönöm, hogy leírtátok! :R Akkor egyetértünk, és egyelőre marad így. :K
(Az Android pedig ezzel a temérdek hibájával továbbra sem lett jóbarátom.)

De...

Pár hete megnéztem a szerviz menüt, és az alábbi hibaüzenetet találtam:

A Google segítségével keresgéltem, de nem találtam információt arra vonatkozóan, hogy a "005 P ID ERR" és a hiba számkódja a készülék melyik részére, funkciójára utal.

Ti tudjátok, hogy ez mire vonatkozik?

(Esetleg lehet bármi köze ahhoz, hogy a pixelfrissítő funkció bug-os?)

Azt tudom, hogy soha nem jó jel, amikor egy SONY készülék szerviz menüjében a "0"-ákon kívül bármi más szerepel...

"Aquila non captat muscas."

(#1116) chros válasza Piftuka (#1115) üzenetére


chros
őstag

Fogalmam sincs :)

(#1117) alaves válasza Piftuka (#1115) üzenetére


alaves
addikt

Ha a TV tunerje hangolva van csatornákra, akkor ez valószínűleg a hang- és videó PID (csomagazonosító) változás rögzítése. Biztos változtatott a szolgáltató: pl. csatornaáthelyezés, hangmód, stb. Szerintem ez csak ennyi, nincs hiba.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#1118) blakey válasza Piftuka (#1115) üzenetére


blakey
titán

2022. 06. 12-én 6:58:01-kor volt egy "panel azonosító hibát" jelző kód, 5x felvillant a piros led, ha azóta nincs semmi, akkor akár egy áramszünet is okozhatta. Szerintem nincs semmi probléma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1119) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ, srácok! :R

Mondanám, hogy megnyugtató a dolog, csak hát eszembe jut az 55W809c televízióm, amely átélt néhány áramszünetet, mégis (a meghibásodásáig) csak "0"-k szerepeltek a szervizmenüjében.

Nekem nem tetszik, hogy az AG8 esetében másként van.

Ha például úgy döntök, hogy fél év múlva eladom - még bőven jótállással -, vajon ki fogja megvásárolni egy, a szervizmenüben látható hibakóddal...? (Költői kérdés.)

"Aquila non captat muscas."

(#1120) janos666 válasza Piftuka (#1119) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy átlagos vásárló nem igen fog szervimenüt nézegetni, ahogy elvileg neked sem kéne (főleg amíg nem tapasztalsz hibát használat közben). :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1121) Piftuka válasza janos666 (#1120) üzenetére


Piftuka
veterán

Ugyan nem vagyok olyan műszerész "OLED-guru", mint Te, azért távolról sem vagyok "átlagos vásárló". :N

A készülékkel kapcsolatban viszont sajnos számos hibát tapasztaltam, tapasztalok; ráadásul még le sem írtam mindet.

Ha visszaolvasod az utóbbi néhány hozzászólásomat itt, és a vonatkozó beszélgetést, akkor éppen ezekről van szó.

(Nem tudom, van-e értelme itt folytatnom, mert sajnos nem túl aktív ez a topic! Úgy látom, már a szakmai kérdéseket, hibákat, hiányosságokat is az "OLED TV" topic-ban taglalják a fórumtagok, pedig az korábban - elvileg - "csak" a vásárlással kapcsolatos ajánlások témája volt.)

"Aquila non captat muscas."

(#1122) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az új ColourSpace tud már LG TV-t irányítani (hasonlóan, mint a CalMAN, de kényelmesebb, mert nem kér PIN kódot csatlakozáskor, csak egyetlen egyszer kell egy kattintással engedélyezni, hogy távirányíthatja, és megjegyzi a TV a "távirányító" engedélyt) és kis hozzáértéssel lehet vele HDR10-et és DV-t is kalibrálni (ez nem teljesen automata, mert custom target-et kell neki kreálni HDR-hez, illetve figyelni, hogy Calibration módban legyen a TV méréskor/visszaellenőrzéskor).
Én most úgy teszteltem le, hogy feltöltöttem a "bypass" 1D és 3D LUT-okat is egy-egy módban minden formátumnál, majd SDR-ban és HDR10-ben kizárólag 3DLUT-okat kreáltam, illetve töltöttem fel a TV-be (az 1DLUT maradt "bypass").
Szebb lett a szürke-skála, mint valaha (ránézésre totál felesleges lenne "előkalibrálni" a szervizmenüt és/vagy meghagyni a gyári 1DLUT-ot), és a ColourSpace féle Rec2020 map-eléssel nem csap át magentába a sötétkék HDR10 módban.
Végül DV-ben nem tudja áttenni teljesen bypass módba a TV-t, és nem engedi piszkálni a 3D, csak az 1D LUT-ot, de sebaj, egyszerűen kijelöltem a HDR10-hez készült 3DLUT-ot az 1D LUT-ba való feltöltésre, és szépen kifésülte nekem belőle az 1D LUT-ba való értékeket (a 3DLUT szürkeskálát érintő részét).

Plusz még annyi, hogy most rászántam magam, és csináltam egy saját Alternatív WP-t a C9-emhez egy frissen tuningolt és kalibrált Pioneer 9G Kuro-val (szemre hozzáhúztam az LG TV fehérpontját a plazmáéhoz, visszamértem ezt az LG-ről egy i1Pro2 spektróval, és utána standard D65 helyett ezeket az x,y koordinátákat használtam célértéknek). Nálam ez 0.3045 , 0.3234 lett (ez szignifikánsan más, mint ami a neten kering, pl.: 0.3120, 0.3360 volt, amit eddig használtam). Ez a Kuro-s AltWP jobban hasonlít a Technicolor féle AltWP-re, mint a standard D65-re, de a Technicolor azért jóval zöldesebb. Viszont érdekes, hogy ha melléteszek egy standard D65-re kalibrált CCFL-es LCD-t, akkor jobban match-el szemre a standard D65-re, mint a Kuro-s AltWP-re állított OLED. (Mondjuk ez egy nagyon régi típusú LCD, ilyet nem használ már senki. Illetve nagyon rég volt kalibrálva.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1123) Archttila válasza janos666 (#1122) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az új ColourSpace tud már LG TV-t irányítani

A Decemberi build? Habar gondolom ez HTL+ ficsör :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1124) Archttila válasza chros (#1101) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

En szemely szerint nagyon szeretem, koszi hogy foglalkozol vele! (infras telo es SR remote híján még a service menut is egy scripttel erem el) :R
Ja igen ColourSpace Linux alol, Vboxba, Pgenerator update terminalbol? :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1125) chros válasza Archttila (#1124) üzenetére


chros
őstag

Orulok!
Csak nem birtad ki CS nelkul? :)

(#1126) Archttila válasza chros (#1125) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

ahh, ez csak a low-cost ZRO + a PGenerator (Ted's Calibration Disk Version)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1127) janos666 válasza Archttila (#1126) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megvetted a 35 dolcsis szuperszámítógépet? ;] Úgy örülnék, ha egyszer valaki meg tudná mutatni, hol és milyen képhibát rak ki egy PC VGA RGB-Full jelre. Na meg a másik, hogy később úgysem a málnás dobozzal fogod etetni. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1128) Archttila válasza janos666 (#1127) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem vettem, evek ota van itthon.. serverkent (is) uzemelnek. :) az mar mas kerdes, hogy egeszsegugyi problemak miatt most egy joideig semmivel nem lesz kedvem foglalkozni..

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1129) tomcool


tomcool
csendes tag

Sziasztok!
Gyári, új LG C2 55 Oled TV-t megéri/érdemes kalibráltatni a Médiában (vagy máshol)?
köszönöm!

(#1130) blakey válasza tomcool (#1129) üzenetére


blakey
titán

Máshol igen, de később, Médiában nem, mert "0 percesen" kb. semmit nem állítunk be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1131) tomcool


tomcool
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#1132) Piftuka válasza chros (#1113) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ez megint valami bug lesz."

Így igaz. :K

Egy bug volt, amit elvileg a legutóbbi frissítéssel (6.7215 verzió) javítottak:

"Javítja azt a problémát, amely miatt a panelfrissítési eljárást nem lehetett sikeresen elvégezni (OLED TV)"

"Aquila non captat muscas."

(#1133) Malfroy


Malfroy
aktív tag

Helló szeretnék segítséget kérni az ügyben hogy az android tv 11 tv készülékemen hogy tudom megváltoztatni a Bluetooth kodeket hogy ne a leggagyibb SBC legyen. Nagyon fusztráló hogy Bluetooth 5.0 van a tévében és Android 11-et használ tehát ldac képes ,és a legrosszabb minőségű és késésű SBC kodeket használja minden egyes Bluetooth vevővel. Az Android menüben az előbb aktiváltam a fejlesztői opciót is utána megnéztem a fejlesztői menüt de a Bluetooth ra semmi féle beállítás nem dobott ki.

(#1134) gyoriaa


gyoriaa
kezdő

Sziasztok!

Olyan problémám lenne az Oled tévémmel (LG 55B113LA), hogy a bejövő jelminőség ,,elromlott" és a digitális csatornák nem jönnek be főleg a HD felbontásúak, a többi az meg szaggat, zavaros. Az analóg csatornák azok jönnek. Kábel probléma nem lehet, mert egy másik tv-ből átdugtam és azzal a kábellel is hasonló volt az Oled tv problémája. Ha visszadugtam a másik tévébe (sima 4k-s led tv) ott jött az adás szépen.
Valaki találkozott-e már hasonló problémával?
Próbálkoztam számtalanszor újra hangolással diagnosztikával de csak a jelminőséget hozta problémának (18-20%-os) a jelerősség az 90% feletti. lehet a tv csatlakozója romlott el? vagy az elektronikájában van valami probléma?
Várom válaszotokat véleményeteket.
Köszönöm szépen ha elolvastad.

üdvözlettel: Győri Attila

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.