Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#251) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog


Most van egy kis idom tesztelni az uj frissitest:)
Ugy latom SM alatt is tortentek valtozasok:DDD pl mashogy irja a ora/ciklust...:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#252) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nos röviden:
- Végre VALÓBAN javítva lett a Raised Black probléma a CX-en!! :K hurrá! (így illet volna kiadni a készüléket) :K
- 8 DoVi DL filmből hetet lejátszott a belső player :)) (csak a Mission Impossible 1996 Dolby Vision FEL nem ment) az előző fw-vel egyiket sem indította el :)
- Spears drlow dv 50-es brightness mellett a 66-os (vagy 67-es nem tudom eldönteni :D ) sáv villog

Röviden ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#253) chros válasza Archttila (#252) üzenetére


chros
őstag

Ez jo hir nektek, koszi, remek hasznalatot!
kivancsi vagyok mikor backportoljak a DV fixet az elozo evek modelljeire, ha egyaltalan megteszik valaha :)

(#254) Archttila válasza chros (#253) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az utobbi idokben jott vmi fix korabbi modell(ek?)re, de reszleteket nem tudok. (Az OLED topikban irta valaki)

Koszi, az lesz!:)

PS: A DV fekete szintemre vmi reakcio?:DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#255) chros válasza Archttila (#254) üzenetére


chros
őstag

Arra irtam, hogy remek hir, hogy LG legalabb 3 ev utan javitotta a legfrissebb modellben :D

(#256) Archttila válasza chros (#255) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Joo hat te is nagyon jol tudod, h a Covid miatt volt a csuszas :DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#257) chros válasza Archttila (#254) üzenetére


chros
őstag

Mi a helyzet nalad a vizszintes banding/dse/grid pattern bug-okkal a CX-n? Ha nem lattad oket meg a tieden, akkor ne keresd! :)

(#258) Archttila válasza chros (#257) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Amit ketto meterrol normal tartalom mellett nem latok az szamomra nem letezik.:)
Majd gari elott egy honappal atnezem alaposan, es ha felfedezek ezek kozul barmit is, akkor kicsereltetem a panelt. (vagy nem):D
Az IPS Eizo-m es a VA paneles samum is rengeteg sebbol verzik, meg is imadom oket. (Foleg a monitort)
De hat ezeket neked biztosan nem kell tulmagyaraznom:D

Persze latom en is, h mennyire szar az idei kihozatal. 65 colon pl. kezzel kitapinthato! domborbulat van a kepernyon... Tegnap olvastam:DDD ez azert nem semmi.

Ps

A horisontal bandinget allitolag eleg nehez felfedezni...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#259) krx21 válasza Archttila (#258) üzenetére


krx21
nagyúr

"Amit ketto meterrol normal tartalom mellett nem latok az szamomra nem letezik."
Bölcsen teszed... :K
Aki azt gondolja, hogy hibátlan panelje van, szóljon, megmutatom neki a hibát... ;]

(#260) alaves válasza krx21 (#259) üzenetére


alaves
addikt

Kivéve a gyevi bírót! :) ... mert PC monitorként ~75 cm-ről majdnem minden hiba látható...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#261) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Tegnapi (CX) hir:
A legújabb engineering fw javítja a game Mode brightness issue-t. (bug-ot... attol fugg kinek a szemszogebol nezzuk):D

Az uj firmware-el kapcsolatban tegnap elfelejtettem megemliteni, h valoszinuleg igazak az eszrevetelek, es tenyleg finomitottak a TM-on. 10-15 percig a Cinema Clear fokozaton nem tapasztaltam artifact-et.:) Ez korabban biztosan nem igy volt, mert Oktoberben jo ket hetig pont igy neztem es emlekszem, h rettentoen idegesitett a mocskolas:)
Feljebb nem mereszkedtem, de ha valakinek kell az interpolacio akkor ez igy szvsz teljesen rendben van (egy OLED-en).:K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#262) chros


chros
őstag

Most neztem Vincent CES videoit:
- Sony hdmi 2.1 es vegre full TV-led DV
- Pana hdmi 2.1
- LG 83" meret es a GX szeria nagyobb fenyerot tud majd mint a tobbi (a Pana 2000 modelljeihez hasonloan)
-- ez az LG eseteben meglehetosen visszas lehet, es itt a firmware bug-okra gomdolok :D

Mindenesetre most mar nem csak-az-LG lesz a jatekosoknak, a kerdes az lesz, hogy az ujaknak milyen hibai lesznek :)

[ Szerkesztve ]

(#263) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Chros, lenne egy fontos ám nem feltétlenül teljesen témába vágó kérdésem/észrevételem, belefér? :) (ha nem akkor töröld nyugodtan)

Szóval szeretnék végre pontot tenni a Plex vs OLED CX téma végére. Ugye a CX-böl voltak olyan kedvesek és kihagyták a DTS dekódert, így ezen hangsávok lejátszásakor (most felejtsük el az erősítőket) mindenképpen transzkódolva lesz a DTS hangsáv.

Az első és legfontosabb kérdésem, hogy ha transkódolja a hangsávot, akkor miért dobja át (minden esetben) DoVi-rol HDR-re a képet?

A másik lényeges kérdés, hogy a különböző hangsávok kódolásánál (TrueHD, DTS) miként kell értelmezni a Reason alatt található magyarázatot?
Értelemszerűen nem a szó szerinti fordítás érdekel, hanem a mögötte lévő technikai magyarázat. (A képek alá azt írtam ami szerintem :D történik )

TrueHD to EAC3


Azért nincsen Direct Play, mert egyik céleszköz (TV, receiver etc.) sem tudja dekódolni a forrás hangsávot.

DTS to mp3


Azért nincsen Direct Play, mert Plex-en belűl letiltottam a DTS-t (mivel nem tudja a TV ezért muszáj transkódolni)

EAC3 (DirectPlay)


Van Direct Play (nincs transzkódolás)

Hozzávalók:
- Raspberry Pi 4 (4GB)
- Arch ARM Linux
- Plex (latest Client/Server)
- Transcoder quality: Make my CPU hurt (tudom túlzásnak tűnik de minden gond nélkül megy a 2100-ra overclockolt PI-n).

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#264) blakey válasza Archttila (#263) üzenetére


blakey
titán

Az első és legfontosabb kérdésem, hogy ha transkódolja a hangsávot, akkor miért dobja át (minden esetben) DoVi-rol HDR-re a képet? - szerintem azért lesz HDR a DV-ből, mert a szerver ennyire képes, nem tudja egyszerre "kitolni" magából a transzkódolást és a Dolby Visiont.Van Plex Pass-od? Transzkódolás nélkül megy rendesen a DV?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#265) Archttila válasza blakey (#264) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nincs Plex Pass-om, és természetesen Transcode nélkül tökéletesen megy a DV!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#266) blakey válasza Archttila (#265) üzenetére


blakey
titán

Plex Pass-om van és van egy olyen opció, hogy: "Videó adatfolyam átkódolásának letiltása", ha ez nálad is megvan akkor tehetsz egy próbát, mert ugye a videóval nincs gond, tudtommal

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#267) Archttila válasza blakey (#266) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Közben megnéztem és nálam is van ilyen opció :)

Szóval akinek nincs DTS dekóder a készülékében az ilyen esetben annyit nyer a Plex-el, hogy DV esetén le tudja játszani HDR-ben a DTS hangsávot. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#268) Archttila válasza blakey (#266) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igazabol semmivel nincs gond, mert lenyegeben azt csinalja amire kitalaltak.
Egyelore kivettem systemd-bol, mert jobban belegondolva max 2-3 havonta kell akkor is foleg olyankor, ha nincs mas hangsav csak DTS.

Mitagadas, nem en vagyok a celkozonsege ennek a szolgaltatasnak.:)

Koszi a segitseget!:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#269) chros válasza Archttila (#263) üzenetére


chros
őstag

En is igy ertelmeztem volna oket, bar nem hasznalok Plex-t (csak tesztre).
TruHD audio erdekes: pl mikor tsmuxer-rel konvertalsz mkv-bol ts-be, akkor reklamal, hogy ha az AC3 stream nincs beagyazva TruHD-ba (ami elvileg BluRay-en kotelezo), nem tudom miert/hogyan kerul eltavolitasra mkv keszitesenel, igy lehet ez a gond nalad is.

"ha nem akkor töröld nyugodtan", @junior19:
most esett le mire gondoltok, de en nem vagyok topikgazda :) (nincs senki jelenleg), igy nem tudok sem osszefoglalot kesziteni, sem torolni, stb.
Ha valaki akar topikgazda lenni, akkor hajra :)

(#270) Archttila válasza chros (#269) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Köszi Chros!
Egyébként te milyen okból kifolyólag konvertálsz mkv-bol ts-be?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#271) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintem innen ezen már csak rontani lehet :D
Jó mélyen el is ástam a kertvégében egy pendriveon ezt a firmware-t. :K

Amit nemrég a CX interpolációjáról írtam az bullshit! Elnézést! :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#272) chros válasza Archttila (#271) üzenetére


chros
őstag

:D Igen, lattam en is, azert ez szegyen, hogy 9 honappal a megjelenes utan hasznalhato a TV (es ki tudja mennyi bug van meg).
A mentett firmware-rol: vigyazz, mert regebbi modelleknel v5-os firmware-rel kiszedtek a downgrade lehetoseget!

Ts-rol: csak probakeppen hasznaltam Oppohoz (DV konverziot csak ts/m2ts/mp4/iso/bdmv-bol tud).

(#273) djpundro válasza blakey (#266) üzenetére


djpundro
aktív tag

Videó adatfolyam átkódolásának letiltása
ezt az opciot hol alitod be ? Nalam csak probara pc en par filmnel kiirja hogy atkodolast nem birja a szerver(DS118 Synologi ) .Nalam ugy tudom kivanegy helyen kapcsolva ,de van meg esetleg valahol valami meg?Ehhez az opciohoz kell Plex Pass ?Pass nelkül nem lehet esetleg kikapcsolni?

Lenti kepnel van egy a serveren kikapcsolas ,de irja attol meg kodol ,ezt nem ertem .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#274) blakey válasza djpundro (#273) üzenetére


blakey
titán

Egyrészt audióra vonatkozik, mindenképp átkódolja ha a kliens nem képes megszólaltatni, másrészt a DS118 kevés a transzkódoláshoz. Nem erőltetném olyan eszközök használatát ahol átkódolásra van szükség. Kodi, MrMC, Infuse biztosan nem használja, Plex app meg OS-től függ, van ahol kikapcsolható, van ahol mindenképp használni fogja és ebből (is) eredhet a sok pufferelés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#275) djpundro válasza blakey (#274) üzenetére


djpundro
aktív tag

Nem is akarnam eröltetni ,söt azt akarnam soha eszebe se jusson a kodolas .Amazon Fire Stickel 4k val .nezem .Ott kilehet kapcsolni egy helyen ,az eleg?.Van olyanod ?Avval minden okes nalad ?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#276) Archttila válasza djpundro (#273) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A halado bellitasok alatt nezted?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#277) djpundro válasza Archttila (#276) üzenetére


djpundro
aktív tag

De kliensnel van vagy a server nel ?pontossan hol kell 1 helyen vagy több helyen ? Keverem mar .Egy kepet tudsz betenni?
Lenyeg ,ne konvertaljon .Ezt kiakarom rendessen kapcsolni.
De nekem ugy gondolom kivan kapcsolva a Kliens oldalon ,de megis megjelenik neha hogy nem birja a server .Vagy wifi lassu az olyan esetben ?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#278) Archttila válasza chros (#272) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A mentett firmware-rol: vigyazz, mert regebbi modelleknel v5-os firmware-rel kiszedtek a downgrade lehetoseget!

Erre most kivételesen emlékeztem :D de azért köszi!

djpundro

Sajnos már nem. Kukáztam az egészet. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#279) djpundro válasza Archttila (#278) üzenetére


djpundro
aktív tag

En hasznalom a stick et ahogy lehet es ha lesz megint Nvidia jo aron ,veszek megint egyet .
Mar banom hogy a stick ben ennyire megbiztam es multkor az Nvidiat visszaküldtem .
Nem eszem ezen többet magam .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#280) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Most vagy én bénázok, vagy egyszerűen az OLED tévék belső lejátszója nem támogatja a colored subtitles srt fájlokat. :W
Van erről valami infótok?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#281) alaves válasza Archttila (#280) üzenetére


alaves
addikt

Kipróbálom, forrásanyag?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#282) dh66e válasza Archttila (#280) üzenetére


dh66e
veterán

Azért nem kell egy tévé belső lejátszójától egy dedikált média lejátszó tulajdonságait elvárni.... :B

(#283) Archttila válasza dh66e (#282) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ha mar default megy neki a meret, szin, pozicio es egyeb alapszintu parameterezes, akkor miert ne gondolnam, (persze tevesen):DDD hogy ertelmezni tud egy mezei html tag-et? :)

A masik meg (amiert szarjanak sunt) hogy nem kepestek berakni egy transparent kapcsolot a colour setting ala... :(((

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#284) dh66e válasza Archttila (#283) üzenetére


dh66e
veterán

Vannak korlátok,ne húzd fel magad ilyeneken.
:N

(#285) blakey válasza Archttila (#280) üzenetére


blakey
titán

Tovább megyek, sok lejátszó sem támogatja. TV-k lejátszóit meg végképp nem használom. Plex egyébként támogatja ha jól emlékszem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#286) Archttila válasza dh66e (#284) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ennyin még nem szoktam:D

blakey

Emlekeim szerint a transparent feliratot nem tudja. :)
Ritkan lenne ra szuksegem, de akkor nagyon. Most pl. a Your Honor HDR-hez jol jott volna.:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#287) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Őt szoktátok nézni?

[link] LG CX COLOUR GRADIENT BANDING ISSUE - GAME vs PC MODE

This guy Amok4All proves there is more color banding outside of PC Mode on the LG CX! ;]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#288) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Urak, ez tényleg így van?

On the C9, the DV DL file will play fine and look fine, because the C9's internal media player are able to decode both the base layer and the enhancement layer in the dolby vision file. The CX's, however, for some reason, isn't able to decode the enhancement layer so the DV DL file will look wrong like the DV SL file (the DV SL file is the DV DL file without the enhancement layer). I believe all previous generations of oled before the CX are able to do this, not sure why this happens to the CX only.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#289) chros válasza Archttila (#288) üzenetére


chros
őstag

Akkor vannak gondok a CX-el is rendesen. Termeszetesen egyikrol sem tudok semmit sem. A masodikrol a makemkv forumon megy a diskurzus par napja, de en nem tudtam levonni semmi vegkovetkeztetest, tul sok a fogalmatlan :)
Az a baj, hogy ezt nektek CX tulajoknak kellene kideriteni.

[ Szerkesztve ]

(#290) djnice válasza chros (#289) üzenetére


djnice
veterán

Egyszerűen kilehet deríteni, a Shield sem kezeli az Enhancement Layer-t: [link]
A B8 belső lejátszójával tisztán látszik a különbség a tesztfájloknál.

Amúgy megnézhetné a többi márka tulajdonosa is, haver Philips 754-ese sem kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#291) Archttila válasza djnice (#290) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Érdekes...
A végén még tényleg veszek egy normális playert. :D De van egy olyan sanda gyanúm, hogy jelenleg nincs a piacon kompromisszummentes lejátszó :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#292) djnice válasza Archttila (#291) üzenetére


djnice
veterán

Hát nagyon nem tudsz mást ami kezeli a FEL-t, csak lemezest vagy az Oppo klónt.

(#293) Archttila válasza djnice (#292) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az Oppo klón csak a FEL lejátszási lehetőségért (nekem) drága.
A lemezes lejátszó megoldás lehetne, (mondjuk egy Sony X700) de ott meg olyan gondok vannak amit nem is értek :D Neked kell minden DV anyag lejátszása előtt manuálisan bekapcsolni a Dolby Vision-t :D különben csak HDR képet ad ki magából a készülék.
Ez azért nem semmi :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#294) blakey válasza Archttila (#293) üzenetére


blakey
titán

Neked kell minden DV anyag lejátszása előtt manuálisan bekapcsolni a Dolby Vision-t :D különben csak HDR képet ad ki magából a készülék. - ezt hol olvastad? LG TV-nél volt ilyen, hogy a lejátszóból érkező jelet sz@rul kezelte, Sony, Panasonic, Philips TV-knél ilyennel nem találkoztam, X700-asom van, automatikusan vált DV-re. Ebből kiindulva a DV úgy sz@r ahogy van. :D X700-ason a Netflix teljesen DV ha a DV engedélyezve van. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#295) Archttila válasza blakey (#294) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Elnézést, összekevertem a 800M2-vel [link]
De itt is beszél róla Vincent az x1100-nél [link]
Mondjuk lehet már javítva lett ez a hiba... (nem mai videók) :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#296) Archttila válasza djnice (#290) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

[link]
CX-en (uccsó fw-vel) a FEL ST-DL nem indul, a FEL DT-DL túl sötét, a P8 SL RPU-t meg egyelőre nem tudom hová rakni :D

de lehet mindegy is mert:
X700/Oppo/Panny - FEL is used, dimness, bugged picture
Shield TV - FEL is ignored, red push
Fire TV Stick - FEL is unplayable, low specs for UHD backups
The Zidoo doesn’t support FEL either as far as I know

;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#297) Archttila válasza blakey (#294) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ez egy 4 napos post :) (igaz a TV márkáját nem írja)

remember in the Sony Blu rays, you have to manually switch on and off DV everytime you play a DV disc!

forrás: makemkv

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#298) blakey válasza Archttila (#297) üzenetére


blakey
titán

Bármikor megmutatom, hogy hibátlanul vált automatikusan DV-re, HDR10, SDR-re oda-vissza, persze nem LG TV-n :) . LG TV-vel furcsán viselkedik, a Sony úgy egységesen, TV, lejátszó szinten sem kezeli tökéletesen ezt a formátumot, nem kutakodtam, hogy a TV, a lejátszó vagy mindkettő a gond.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#299) Archttila válasza blakey (#298) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem kell bizonygatnod, elhiszem! :K :R
Esküszöm tényleg az új Oppo M9201 - 203 replika tűnik a legkézenfekvőbb választásnak, csak ez már sajna túl van a 70-80 ezres kereten. (igaz nem sokkal csak egy huszassal+az esetleg magyar ilyen-olyan áfák, vm tarifák)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#300) blakey válasza Archttila (#299) üzenetére


blakey
titán

A DV el lett cseszve, véleményem szerint. Egyszerűbb lenne egy lemezes meg egy "stream" profil, minek ez a sok sz@r amit a gyártók láthatóan nem tudnak abszolválni. Az X700-as egy jó lejátszó, de ha pl. LG TV-d van akkor elég furcsán viselkedik, illetve ahogy írtam, Netflix Dolby Vision az x700-ason, tehát az SDR is, ez szerintem firmware gond, de azt valószínűleg már nem fogják javítani. Egyébként teljesen vállalható cucc, csak nem árt mellé egy normális lejátszó, pl. egy Amlogic box + CoreELEC jó kiegészítő. Lemezes lejátszónak nagyon jó a Sony, ennél több/jobb számomra nem kell, teszi a dolgát, DV-t meg többnyire Netflixen nézek, az meg mindehol megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.