Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#151) Archttila válasza krx21 (#150) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos nem tudom.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#152) Archttila válasza Archttila (#149) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Tárgytalan. Karbantartas van a Digi-nel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#153) chros válasza Archttila (#152) üzenetére


chros
őstag

Hala egnek! :D

(#154) alaves


alaves
addikt

OLED-en fontos a pontos referencia fekete szint beállítása.
HDR képüzemmódnál OLED754-en és B7-en is azonos eredményt kaptam:
1. HDR10 tesztvideo: transfer characteristics: SMPTE ST 2084 ---> brightness: 75
2. HLG-HDR tesztvideo: transfer characteristics: HLG ---> brightness: 50

Ennek alapján a HLG-re külön képüzemmódot kellene használni, de nincs, csak HDR és DV. Még jó hogy van mindkettőből legalább 2, így megoldható, hogy az egyik HDR képüzemmód brightness értékét a HLG-hez igazítsuk. Érdekes, hogy nem állítja automatikusan a fekete szintet a különböző karakterisztikákhoz. El tudom képzelni, hogy a DV profiloknál mi lehet a helyzet :F
Sony-nál, Panasonic-nál nem tudom mi lehet a helyzet.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#155) junior19 válasza alaves (#154) üzenetére


junior19
senior tag

Minden kijelzőn fontos a helyes fekete szint beállítása, nem csak az Oled-en.

Ezeket a mintákat betudnád linkelni? Mert én az elsőt, a 75-ös fényerőt nagyon soknak tartom.

A másik, hogy ha jól tudom a HLG HDR-t a tévés műsorszórásban használják csak, így elméletileg azért kevésbé van használva. De ahogyan írod is, az LG-nek van annyi képmódja, hogy egyet be lehet áldozni rá.

Azokra a mintákra tényleg kíváncsi lennék, mert nekem is B7 van, s egyáltalán nem tűnt fel, hogy a fényerőt 75-re kellene emelni HDR10 esetén. Nekem 50-en van, ez azért jelentős különbség.

codec project

(#156) alaves válasza junior19 (#155) üzenetére


alaves
addikt

BlackPLUGE test patterns: [link] - itt van a HDR10 és a HLG
Mehanik HDR10 test patterns: [link] - ennél is 50 brightness-nél csak 96-ig villog, 75 brightness-nél kezd el villogni a 66-os oszlop.

Valószínűleg az van, hogy a TV-knél HLG-re lőtték be a brightnesst.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#157) junior19 válasza alaves (#156) üzenetére


junior19
senior tag

Köszi, megnézem majd.

Érdekes, több esetből is.
Ha jól tudom, a hdr10 és a hlg között gamma különbség van, ráadásul szinte biztos, hogy a HLG kevésbé használatos, mint a hdr10.
A másik, hogy sdr esetén is az ilyen fényerő változtatás a helyes fekete szinthez már vágást okoz a fehér szintnél is. Soha nem próbáltam ezt hdr esetén, de dsr esetén biztosan.
S HDR-nél, ahol a helyes megjelenítéshez minden a max-on van gyárilag(kivéve a fényerőt) ilyen mértékű fényerő különbség azért láthatónak kell lennie.
Kíváncsi vagyok chros mit reagál rá, mert a kalibrálásához be kellet állítani ezt, s ez jelentős különbség.
Meg sok kalibrálási tippet, eredményt olvastam a neten, s egyik sem említett 75-ös fényerő értéket az LG-nél.
Mindenesetre elég érdekes.

codec project

(#158) janos666 válasza alaves (#156) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mindig 50-en kell hagyni a Brisghtness-t minden képmódhoz és formátumhoz, ha nincs elrontva valami a forráseszköz beállításaival (vagy a videóanyaggal), a gyári (vagy CalMAN-es) LUT-okkal, esetleg a kijelzőpanellel (de akkor SDR-hoz is változtatni kell rajta). Valószínűleg a feketeszint beállítás áll rossz helyen a TV-n és/vagy forrás eszközön.

Minden HDR formátum esetén a processzor számolja a tone mapping-et, nem a LUT és nem tudok róla, hogy az ismerten hibás firmware-eken kívül (2018-as szériák a "macro block fix" után, annak későbbi kalapálása előtt) lenne gond a fekete szinttel.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#159) alaves válasza janos666 (#158) üzenetére


alaves
addikt

Értem, de jó lenne ha megnéznétek a linkelt tesztvideókat (régebben is kértem, de senki nem nézte meg eddig ha jól láttam).
OLED754-en és B7-en (már nincs meg, de emlékszem, hogy azon is ez volt) is, mindkét belső lejátszón, valamint HDMI-n (MPC-HC-madVR) is azonos eredményt kaptam.
OLED754-en egyébként nincs fekete szint (alacsony - magas) állítási lehetőség (automatikusan állítja a forráshoz és nem is hibázik), mint az LG-n.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#160) chros válasza alaves (#159) üzenetére


chros
őstag

Belso lejatszo mirol ment? USB vagy Plex/Emby? Madvr nem tud HLG-t csak HDR10-t. Latatlanban termeszetesen Janos-nak van igaza. Este megnezem oket.
Es mi B8 tulajok rengeteget neztunk Mehanik HDR patterneket is az elcseszett gamma miatt ami mind SDR/HDR10/DV-t is erintett. (Majd linkelem az eredmenyeket).
Meg annyit, hogy Colorspace (a regi Lightspace) guruk nem csak hogy mindent bypass-en hagynak (brightness 50) de HDR10 eseten csak 2 szintes manualis kalibralast csinalnak (nem 20) a tone curve-hoz!

[ Szerkesztve ]

(#161) alaves válasza chros (#160) üzenetére


alaves
addikt

Értem, USB-ről a belső lejátszó: HDR10-nél 75 brightness-nél kezd el villogni a 66-os oszlop, HLG-nél 50 ok.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#162) chros válasza alaves (#161) üzenetére


chros
őstag

Mehanik-nal pontosan melyik fajlt hasznaltad pontosan? Van tobb is a "01. Black level" konyvtar alatt (v1-v4).
Itt vannak a tetszek B8 esten, alatta par ember eredmenye (anno az Oled topikban is linkeltem ezeket).

[ Szerkesztve ]

(#163) alaves válasza chros (#162) üzenetére


alaves
addikt

Van ott 72 is...
01, 02, 03 is azonos az eredmény. Ja, és a DV-nél is 50 a jó (BlackPLUGE.U4K_DVp5.mp4).
Érdekes, hogy DV és HLG 50-en, a HDR10 meg 75-ön jó. Nálad B8-on mi az érték?

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#164) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem nagyon kovettem mostanaban a torteneseket, de ugy latom CX-en rendbetettek a raised black issue-t.:DDD
Delutan belesasoltam a Chernobyl 4K HDR edition-be, es mivel full korom volt a szoba igy azonnnal feltunt a javitas. :K
50-es Brightness mellett teljesen fekete a kep.:))

Lassan elerem a 200 orat, igy johet vegre a kalibralas is.:)
Egyelore ezeket neztem ki: (Calman van)

SDR Ted's calibration disc.
HDR10 Mehanik...
DV (még nemtom)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#165) junior19 válasza alaves (#159) üzenetére


junior19
senior tag

B7 belső lejátszó, nas-ról játszva.
Minden minta helyesen jelenik meg, talán némelyiknél 1-2 fényerő értéket lehetne emelni, de nincs is most teljesen sötét a szobában.
A fekete mintán már 53-as fényerő értéknél láthatóan működni kezd a panel, 75-nél szürke.
Nálam semmit nem kell változtatni a fényerő értéken, pláne nem ilyen mértékben.

codec project

(#166) chros válasza alaves (#163) üzenetére


chros
őstag

Mostani eredmenyek B8-on PC modban a regi jo 4.10.25-os firmwarrel, a linkelt beallitasokkal (brightness 50):

Hasznalt beallitasok:
- madvr + hdmi + *PC mod Full: TV-n black level High, nvidia-nal RGB Full 12bit output
- Oppo + hdmi + *PC mod Limited: TV-n black level Low, Oppo RGB Limited 10bit output

- SDR (csak madvr + hdmi -vel teszteltem):
- - avshd-bt709 11-Black-Clipping:
- - - madvr + hdmi + nem-PC mod Full: 1 meterrol 17 es 18 villog jol
- - - madvr + hdmi + PC mod Full: 1 meterrol 18 villog jol, 17-es kozelrol latszik
- - BlackPLUGE-U4K:
- - - madvr + hdmi + nem-PC mod Full: minden latszik (kicsit vilagosabb a 2 fuggoleges sav es a 2 teglalap baloldalt, plusz halvanyan latszik a 3. is kozpen baloldalt)
- - - madvr + hdmi + PC mod Full: 2 fuggoleges sav es 2 teglalap baloldalt (legfelul es legalul) latszik

- HDR10:
- - Mehanik 01. black-level-v1:
- - - madvr + hdmi + nem-PC mod Full: minden latszik jol (66 is!)
- - - madvr + hdmi + PC mod Full: 76 latszik jol, a 72 kerete csupan, alatta semmi
- - - Oppo + hdmi + nem-PC mod Limited: ugyanaz mint madvr eseteben
- - - Oppo + hdmi + PC mod Limited: 76 latszik jol, a 72 kerete csupan, alatta semmi
- - - Plex belso lejatszo Limited: minden latszik jol (66 is!)
- - BlackPLUGE-U4K_HDR10:
- - - madvr + hdmi + nem-PC mod Full: minden latszik jol (2 fuggoleges sav es a 3 teglalap)
- - - madvr + hdmi + PC mod Full: csak 1 fuggoleges sav latszik (jobb oldalso)
- - - Oppo + hdmi + nem-PC mod Limited: minden latszik jol (2 fuggoleges sav es a 3 teglalap)
- - - Oppo + hdmi + PC mod Limited: csak 1 fuggoleges sav latszik (jobb oldalso)
- - - Plex belso lejatszo Limited: minden latszik jol (2 fuggoleges sav es a 3 teglalap)

- DV BlackPLUGE.U4K_DVp5:
- - Oppo + hdmi + nem-PC mod Limited: csak a 2 fuggoleges sav latszik jol
- - Plex belso lejatszo Limited: nem ismerte fel a fajlt :)

- HLG BlackPLUGE-U4K_HLG10:
- - Oppo + hdmi + nem-PC mod Limited: semmi nem latszik
- - Oppo + hdmi + PC mod Limited: semmi nem latszik
- - Plex belso lejatszo Limited: semmi nem latszik

Osszegzes:
- SDR-nel nincs szamottevo kulonbseg
- DV-nel van fekete vagas egy kicsit (brightness allitas nem segit)
- HLG HDR-t vagja itt minden rendesen
- - mukodik egyebkent, HLG HDR-t jelez a TV, es a His Dark Materials neztem igy parszor HLG HDR-ben
- HDR10-el ugy nez ki, hogy PC mod vagja a feketet es mindegy hogy limited vagy full a jel, de nem veszes:
- - egy kicsit SDR-el
- - talan jobban (?) HDR10-nel

[ Szerkesztve ]

(#167) alaves válasza chros (#166) üzenetére


alaves
addikt

Köszönöm szépen! Majd lehet én is megnézem a belépő fw-vel, hogy jobb-e.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#168) chros válasza alaves (#167) üzenetére


chros
őstag

Nincs mit :) Visszaterve az eredeti felvetesedhez, miszerint HLG HDR es HDR10 egy presetet hasznal, es LG csak ez egyikre lovi be, ez a teoria helytallonak latszik :) Valszeg modell/firmware fuggo a helyzet.
Philips-nel is csak 1 preset van a kettohoz?

[ Szerkesztve ]

(#169) djpundro


djpundro
aktív tag

Gondolom itt a helye az oled tv nek ,azert ide is beirom .Esetleg a jo szakik szolhatnanak egy par valasszal ,nagyon megörülnek .Köszönöm
Ez törtent tegnap az Oled 754 tevemmel .
Egy feher pötty ,gondolom ez több pixelböl is al ,mert eleg szep pötty es egy pixelt kissebnek gondolok .Alenyeg csinaltam egy nagy tisztitast (Pixel Refresher es eddig 10 honap alatt ez a masodik nagytisztitas -60Perc) ,majd most eltünt .Most ez micsoda ?Visszajön megint ?Masnal volt ilyen?
Nagyon megijedtem ,mert zavaro volt (felesegem meg beszolt " a tevet 4 evre vetted" )

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#170) krx21 válasza djpundro (#169) üzenetére


krx21
nagyúr

Ritkábbik és a zavaróbb fajta pixelhiba. Amikor folyamatosan aktív a pixel vagy subpixel. Hogy mikor múlik el vagy jön elő, sajnos senki nem tudja megmondani neked... Gari...

(#171) djpundro válasza krx21 (#170) üzenetére


djpundro
aktív tag

Köszi.
Jo garancia ,de ha nincsen most ott akkor hogyan garancia ?A szerviz lassa amit en nem ? Csak akkor garancia ha ot marad a pötty vagy ?
Tudsz masokrol akiknek esetleg ilyen Pixel hiba törtent ?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#172) krx21 válasza djpundro (#171) üzenetére


krx21
nagyúr

Volt srác kinek pirosan világított, majd elmúlt, de cserélték.
Szerviz válogatja...

(#173) alaves válasza djpundro (#169) üzenetére


alaves
addikt

Ezt nálam javította az LG B7 kézi pixelfrissítője. Összesen kétszer ragadt be ugyanaz a pixel (szerintem a W). Első alkalommal egyszeri kézi pixelfrissítő javította. Második alkalommal közvetlenül egymás után kétszer kellett indítani a kézi pixelfrissítőt, amely javította. Utána már nem jött vissza a hiba.
Futtasd a maradékkép törlése folyamatot (ha még nem tetted meg).
Normál használat mellett, úgy kb. havonta érdemes futtatni a maradékkép törlése folyamatot.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#174) chros


chros
őstag

Ezt kapjatok ki, LG CX 55" teglalap probrema megint :) [link]

(#175) alaves válasza chros (#168) üzenetére


alaves
addikt

4 üzemmód van (amit üzenetablakban ír):
-SDR (üzenet nincs)
-HDR jel
-HDR10+
-Dolby Vision

Képmódok:
-egyéni
-élénk
-természetes
-film
-játék (HDMI-n)
-monitor (HDMI-n)

-HDR egyéni
-HDR élénk
-HDR természetes
-HDR film
-HDR játék (HDMI-n)
-DV világos
-DV sötét

Hogy bonyolítsuk a helyzetet: HLG-HDR és HDR10 esetén azonos üzenet jön: "HDR jel".
HDR10+ esetén az üzenet: "HDR10+". HDR10+ filmet nézve a brightness jónak tűnik 50-en.
Ha lenne HDR10+ brightness test, akkor látnám biztosan, hogy jó-e az 50.
Tehát, nem lehet tudni, hogy a HLG-hez és a HDR10-hez igazából külön állítja-e a paramétereket. A HDR10+ -hoz valószínűleg külön állítja a paramétereket, mert hiszen ki is írja.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#176) alaves válasza chros (#174) üzenetére


alaves
addikt

Gratulálok az LGD-nek! Miért nem lehet azt a nyomorult kijelzőt hagyni kihűlni, mielőtt a teszt szoftvert ráküldik, vagy akkor teljes képernyős módban menne :F ...ja, de, értem, akkor kicsit kevesebb lenne a termelékenység és a profit :C

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#177) alaves válasza alaves (#176) üzenetére


alaves
addikt

Egyébként a téglalap jelenség látványosabb pl. narancssárga vagy világosbarna felületen, a B7-en én is úgy vettem észre, film közben egy sárga falon (miután lefutott a 2000 órás pixelfrissítő).
Úgy tűnik, hogy aki keveset használja az 55CX-et (vagy más gyártó 2020-as 55"-es OLED-jét) és 2 év alatt nem fut le a nagy pixelfrissítő, annak érdemes elindítani még a garancia lejárta előtt.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#178) rothfb válasza chros (#174) üzenetére


rothfb
veterán

Utoljára 2017-ben a 7 szériánál volt ilyesmi és az ugyanabban az évben készült paneleknél akár más gyártók esetében is. Ha jól rémlik...

(#179) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Hatha rajtam kivul is erdekel valakit.

New LG CX firmware update out (03.21.09)

Discovered changes by community:

-Raised blacks in Dolby vision/HDR fixed. (Yay! 🥳)
-Apple tv Atmos audio bug fixed.
-Added ability to direct play dual track profile 7 Dolby vision videos.
-Assorted EARC connectivity problems resolved, IE soundbars, Xbox series X.
-Varying reports that VRR gamma shift/flickering has been improved or resolved, while others saying it hasn't. LG advised someone they were aware of this issue a few weeks ago and that a fix should be coming by the end of the month. So if this firmware hasnt addressed it, then hopefully it should be coming soon. (Quote from LG below)
-There are some reports that the new firmware might reduce banding and posterization, especially in near-blacks.

Official changes in changelog from LG:

-Home launcher design improvement
-Listen to TV sound on mobile through ThinQ App
-Added numeric keys/color keys to the screen remote according to the development of a new magic remote control

Ongoing issues:

-Apple TV 4k Dolby vision raised blacks are improved in this firmware, but not fully resolved as there's also a raised-black component occurring from the combination of the ATV4k + CX.
-User on AVSforum CX Gaming thread
reported that there are some compatibility issues ongoing between RTX 3xxx series remain that LG and Nvidia are aware of and working towards resolution.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#180) chros válasza Archttila (#179) üzenetére


chros
őstag

Az 1.es 3.-rol hallottam, kiprobaltad oket?

(#181) Archttila válasza chros (#180) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

áhhh, egész nap Netflixezek :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#182) chros válasza Archttila (#181) üzenetére


chros
őstag

Akkor hajra, addig nem hiszem el amig nem tesztelted! :D Az 1. nekunk is jol jonne...

[ Szerkesztve ]

(#183) janos666 válasza chros (#182) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van még raised back probléma a B8-on?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#184) chros válasza janos666 (#183) üzenetére


chros
őstag

Annak gondolom nincs, akinek bkack crush van :D De C8-on is ugyanilyen, mint a B8 regi firmwarrel. C9-n nincs? alaves blackpluge DV mp4-vel latszik jol.

[ Szerkesztve ]

(#185) janos666 válasza chros (#184) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem rémlik, hogy lett volna rajta, mikor utoljára nézegettem. Most v05.00.10-el nincs.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#186) djpundro válasza alaves (#177) üzenetére


djpundro
aktív tag

Apropo Pixelfrissites .

A 65oled754 tudjatok volt multkor (amiert nagyon berezeltem) egy vilagitos feher pötty .Alitolag beragadt Pixel .Majd amikor megcsinaltam a nagy Pixelfrissitöt eltünt .

Na szoval mivel szervizbe jeleztem ,azt a valaszt kaptam hogy a nagy Pixelfrissitöt jo megcsinalni egyszer 1 Honapban ,havonta igen .Erdekes pedig mashol halottam nem szabad mert elkopnak a szinek?!
Hat a szervizes azt mondta semmi baja nem lesz ez jot tesz neki .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#187) krx21 válasza djpundro (#186) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem kopnak el a színek... :DDD De feleslegesen csak úgy nem kell csinálni...

(#188) Archttila válasza chros (#182) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Maybe I'll just wait until I get it OTA:DDD
De azert kva @nyjukat, mert tegnap reggel felajanlotta amikor bekapcsoltam a tvt, csak ugy voltam vele, h oke majd kesobb... Erre most sehool semmi:DDD csak ilyen koreai LG siteokrol lehet levadaszni:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#189) chros válasza Archttila (#188) üzenetére


chros
őstag

Azokat ne bantsd. Probalj meg a frissitesre nyomni 10-15x, akkor lehet, hogy ismet feljon. Teszteld ezekkel most es ha megjon akkor is:

@Janos: "Most v05.00.10-el nincs."

Miket latsz a patternbol sotetben? Nalam csak a 2 fuggoleges latszik 50 brightness-el, 49-el teljes fekete lesz de semmi sem latszik :D
Es itt egy masik DV spears-tol, abbol nalam 50-el a 72-es latszik jol, 49-el 83.

[ Szerkesztve ]

(#190) alaves válasza djpundro (#186) üzenetére


alaves
addikt

Valahogy így: [link]
Napi üzemórától függően érdemes megfontolni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#191) alaves válasza chros (#189) üzenetére


alaves
addikt

Megint megnéztem OLED754-en, DV-nél pont az van mint nálad, baloldali alakzatok sehol (brightness 100-on sem). :))

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#192) chros válasza alaves (#191) üzenetére


chros
őstag

Es van megemelt fekete szint? Es nezted a spears-es teszt videot is?

(#193) krx21 válasza alaves (#190) üzenetére


krx21
nagyúr

A helyzet az, hogy jelenleg nincs bizonyítva az, hogy a pixelfrissítő többszöri alkalmazása azt eredményezné, hogy nagyobb kompenzációt tudna a TV. Nem is lenne logikus, hisz tudjuk hogy működik: A lefuttatása során a képpontok kapacitását méri, ebből következtet az öregedés mértékére. A kompenzáció mértéke fix, az elektronika tartalmazza, valószínűleg a többszöri mérés (futtatás) nem változtat rajta...

[ Szerkesztve ]

(#194) chros válasza krx21 (#193) üzenetére


chros
őstag

Mar hogyne lenne nagyobb, ha tobbszor fut. Persze, hogy nagyobb a hatas, igy van ertelme tobbszor futtatni. Amit 1 evben 1x futtatott nagy ciklus nem tudna kompenzalni, azt pl 3x futtatott ugyanabban az evben lehet, hogy kepes.

[ Szerkesztve ]

(#195) alaves válasza chros (#192) üzenetére


alaves
addikt

spears DV brightness test: 50 brightness-el a 72 látszik még, de felhúzva 100-ig sem látszik több. Az UHDA 0.0005 nit négyzet soha nem jelenik meg.
Nincs kiforrva még a HDR sem, hát még a DV. Az a sok össze-vissza profil, nem csoda hogy a TV-k belegabalyodnak. F.sz_ki_van :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#196) djpundro válasza alaves (#190) üzenetére


djpundro
aktív tag

"ezért hetente futtatom az 1 órásat egyetértve az LG javaslatával, amelyet kértem tőlük anno "

Hat 6 ora napi üzemeltetes melett ha havonta 1 x futtatom a nagyot gondolom nem lesz sok .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#197) alaves válasza djpundro (#196) üzenetére


alaves
addikt

Szerintem nálad ez így optimális lesz.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#198) djpundro


djpundro
aktív tag

[link] Most a Sony extra kihangsulyozza hogy a nagy tisztítást ne töbször mind 1x évente csinalni, mert hamarabb elöregszik.
Most ez a hamarabb megis mennyi? 3 ev vagy 10 év ? Egyszerűen felháborító hogy pontos magyarazat nincsen az öregedesre.Nekem 6-7 ev untig eleg, de lehet masnak 20 ev kéne .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#199) krx21 válasza chros (#194) üzenetére


krx21
nagyúr

A kompenzáció a képpontok egyéni feszültség szabályozását változtatja. Ennek maximális mértéke az alaplapi elektronika tulajdonsága. Hogy hányszor fut le, ahhoz semmi köze...
De ha neked van ellenkezőjére magyarázatod, szívesen olvasom... ;)

(#200) Archttila válasza chros (#189) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A spears test video nalam nem megy (file cannot be recognized):D de a fekete az utolso elotti fw-en (3.11.30) tovabbra is emelt. (multkor tevedtem, elnezest)!
Landon-nal egyutt jol beszoptuk ezt az uj firmware frissitest.:DDD Minketten nyomtunk egy kover No-t amikor felajanlotta, most meg verjuk a fejunket a falba mert ahogy jott, ugy el is tunt. Hiaba triggerelem az update-tel, b@szik elkapni:)

Uzemora/ciklus Oktober 7.-e ota:

218/53 = 4.1:DDD
Ahhoz keppest, hogy azt mondtam nem sok idom lesz filmezni, hat... :DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.