Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#754) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok!

Mennyire tipikus az hogy az akkus porszívókban a telep 2-3 év alatt gallyra megy havi 1-2 használattól?

Egy Philips PowerPro Aqua FC6408/01-ről van szó.
Egy 80nm2-es lakást takarítottam vele, még újkorában is épp elég volt az akkuja, de akkor még használhattam az erősebb fokozatot, ami azért kellett szőnyegek esetében hogy rendesen ki lehessen vele takarítani. A gyengébb fokozat elég harmat gyenge.

Most már a gyengébb fokozaton kezdve is 2x kell tölteni a lakáshoz. Erősebb fokozatot aktiválva kb. 2-3 perc alatt megdöglik.
Nem tűnik gazdaságosnak cserélni benne az akkut, így valószínűleg kukázom.

Jött egy Xiaomi S12 robotporszívó ami egyelőre részben helyettesíti (sőt, alapvetően nagyon meg vagyok vele elégedve és nem értem ez a sok intelligens extrával hogy megy 1,5 órákat úgy hogy még marad is benne energia). De csak kellene valami rendes porszívó is a mikrobi által el nem érhető helyek alkalmi takarítására. Kicsit tanácstalan vagyok hogy vegyek-e még egy akkusat (amúgy a kényelem hogy nem kell vesződni a kábellel az nem rossz), vagy inkább vegyek egy egyszerű vezetékeset és lenyelem hogy kábelezéssel 2 havonta egyszer végigrohanok a lakáson vele, közben meg takarít a mikrobi.

A Xiaomi/Dreame T20-at néztem hogy most elég korrekt áron van, és cserélhető az akkuja, bár egy új akku bele a porszívó árának fele. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.