Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#751) Szirty válasza cooldmann (#750) üzenetére


Szirty
őstag

Hali cooldmann!

"A valós idejű ora irása és olvasása számomra érthetetlen."

Nem dolgozok 200-assal, de az óra olvasására a READ_RTC az óra beállítására a SET_RTC hívás való.

Egy paramétert (címet kell neki megadni)
"The Read Real-Time Clock (TODR) instruction reads the current time and date from the hardware clock and loads it in an 8-byte Time buffer starting at address T.The Set Real-Time Clock (TODW) instruction writes the current time and date to the hardware clock beginning at the 8-byte Time buffer address specified by T."

Pár fontos momentum a dologgal kapcsolatban.
- Az időt 8 bte-ban adja vissza illetve 8 bíte-ban kell neki megadni.
- A hívás paraméterében ennek a 8 byte-nak az első byte-ját kell megadni
- Az átadott 8 byte BCD formátumú kell hogy legyen!

A SET_RTC-nél oda kell figyelni a korrekt dátum megadására (pl. január 74 hibás) de emiatt a szökőévekre is figyelni kell a februárnál)

A 8 byte tartalma:

T Byte Description Byte Data
0 year (0-99) current year (BCD value)
1 month (1-12) current month (BCD value)
2 day (1-31) current day (BCD value)
3 hour (0-23) current hour (BCD value)
4 minute (0-59) current minute (BCD value)
5 second (0-59) current second (BCD value)
6 00 reserved – always set to 00
7 day of week (1-7) current day of the week, 1=Sunday (BCD value)

(#752) cooldmann válasza Szirty (#751) üzenetére


cooldmann
csendes tag

Tisztelt Szirty.

Kb nekem is ez van leirva, de továbra sem értem, már bocsánat, de hogy kéne nekem beirni a dátumot és az órát? Ezt esetleg egy példán be tudnád mutatni?
Egyáltalán léteznek példa programok valahol? Mivel nem vagyok programozó matematikus úgy talán jobban megértem. :W
köszönöm.

Die Operation Echtzeituhr lesen (TODR) liest die aktuelle Uhrzeit und das aktuelle Datum aus der Hardware-Uhr der CPU und lädt beides in einen 8-Byte-Uhrzeitpuffer mit Beginn an Adresse T.Die Operation Echtzeituhr schreiben (TODW) schreibt die aktuelle Uhrzeit und das aktuelle Datum mit Beginn an der von T angegebenen Adresse des 8-Byte-Uhrzeitpuffers in die Hardware-Uhr.TODR: Fehlerbedingungen, die ENO = 0 setzen:
0006 Indirekte Adresse
000C Uhrmodul nicht vorhandenTODW: Fehlerbedingungen, die ENO = 0 setzen:
0006 Indirekte Adresse
0007 TOD-Datenfehler
000C Uhr nicht vorhanden
Sie müssen alle Datum­ und Zeitwerte im BCD­Format kodieren (z.B. 16#02 für das Jahr 2002) (siehe folgende Tabelle).

[U]Format des 8­Byte-Uhrzeitpuffers (T)

T T+1 T+2 T+3 T+4 T+5 T+6 T+7
Jahr Monat Tag Stunden Minuten Sekunden 0 Wochentag
00 bis99 01 bis 12 01 bis 31 00 bis 23 00 bis 59 00 bis 59 0 bis 7*
* T+7 1=Sonntag, 7=Samstag
0=Wochentag deaktivieren[/U]
Die Echtzeituhr startet nach längerem Stromausfall oder nach Speicherverlust mit folgendem Datum und folgender Zeit:

Datum: 01-Jan-90
Uhrzeit: 00:00:00
Wochentag: Sonntag

(#753) Szirty válasza cooldmann (#752) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv cooldmann!

"Kb nekem is ez van leirva, de továbra sem értem"

Nyilván tudnám mi van neked leírva ha elárultad volna.
Egyszerű a dolog, van egy rendszerhívás, aminek egy darab paramétert kell megadni, egy kezdőcímet.
A kezdőcímtől kezdődő 8 byte-on kapod meg az időt illetve ott adod meg ha beállítani kell.
Hogy melyik byte mit jelent azt leírtam az előző üzenetben.

Pl. ha megadod paraméternek a VB102 címet, akkor az idő VB102-VB109-en lesz:
VB102: Év
VB103: Hónap
VB104: Nap
VB105: Óra
VB106: Perc
VB107: Másodperc
VB108: Fenntartott byte
VB109: A hét napja 1-7 (1=vasárnap, 2=hétfő, 3=kedd, stb)

És újra hangsúlyozom, hogy BCD formátumban!
Példaprogram is biztos van, én most nem kerestem...

[ Szerkesztve ]

(#754) cooldmann válasza Szirty (#753) üzenetére


cooldmann
csendes tag

Szia Szirty!
Most már egyértelmű, hogy hülye vagyok.
Eljutottam odáig, hogy beirtam a VB100 at, ezt már nem húzta alá, sőt piros sem volt :) . De ez azt jelenti, hogy ezt a VB100 at valahol paraméterezni kellene?
mármint akkor hogy és hol határozom meg a VB100-101-102 stb-t? Azt sem értem, hogy így minden induláskor az eredeti órával indul? megadom valami csoda folytán a mai dátumot , holnap kikapcsolom, holnapután meg be, és a mai dátummal indul megint? Sőt minden ciklusban visszafrissíti magát? Vagy most mi van?
http://prohardver.hu/dl/upc/2009-07/30/223387_ifjoj8dwqxvahv2e_capture1.jpg/dl/upc/2009-07/30/223387_ifjoj8dwqxvahv2e_capture1.jpg

(#755) cooldmann


cooldmann
csendes tag

(#756) moseras válasza bizi990 (#749) üzenetére


moseras
tag

Üdv.

És ez a program PC-n vagy PLC-n (ha igen, akkor nem írtad le, hogy milyenen) fusson ? HA PC-n, akkor ez nem PLC-s téma...

Ilyen progit win32-re Delphi vagy C++ Builder-el a legegyszerűbb fejleszteni, a ComPort library-t felhasználva, vagy Qt.

Imi.

[ Szerkesztve ]

(#757) Szirty válasza cooldmann (#754) üzenetére


Szirty
őstag

Helló cooldmann!

"De ez azt jelenti, hogy ezt a VB100 at valahol paraméterezni kellene?
mármint akkor hogy és hol határozom meg a VB100-101-102 stb-t?"

Amikor az órát beállítani akarod, akkor természetesen a programodban a SET_RTC meghívása előtt fel kell töltened a beállítani kívánt idő adatokkal azt a 8 byte-ot (értéket kell adni neki), aminek az első címét megadod a hívás paramétereként, hiszen a valós idejű órát ennek a 8 byte-nak a tartalma alapján próbálja meg átállítani.

Amikor az órát olvasni akarod, akkor meghívod a READ_RTC-t és utána a 8 byte-ban rendelkezésedre áll az idő.
Azt hogy melyik VB címeket használd, azt te határozod meg, teljes egészében rajtad múlik. van egy címtartomány VB0-tól valameddig, ami a rendelkezésedre áll, mint szabad felhasználású változó terület. Neked kell tudnod hogy melyiket mire használtad már fel a programban, melyikben mit tárolsz.
Természetesen h pl. a VB102-VB109-et az óra lekérdezésére használod, akkor azt máshol másra már ne használd fel (persze megoldható az is ha nagyon kifogy az ember a változókból, de itt nem erről van szó).
Ha a jelenlegi programodban egyáltalán nem használsz VB-ket, akkor teljesen hasraütésszerű címeket is megadhatsz, de érdemes inkább valamilyen koncepció szerint használni őket. Pl. az elejéről.

"Azt sem értem, hogy így minden induláskor az eredeti órával indul? megadom valami csoda folytán a mai dátumot , holnap kikapcsolom, holnapután meg be, és a mai dátummal indul megint?"

Nem, az RTC lényege, ahogy a nevében is benne van (Real Time Clock) az, hogy PLC programtól függetlenül telik. Még akkor is, amikor a PLC nincs bekapcsolva. De az adott CPU típustól is függ kicsit a dolog, mert van amikor háttértelep táplálja az órát, hogy az kikapcsolva is ketyegjen, de újabban csak egy pufferkondi van, ami pár napig látja el energiával az órát, így a CPU kikapcsolt állapotában csak addig ketyeg benne az óra, amíg a kondi ki nem sül (erre mindig megadnak a specifikációban egy időt).

Tehát ha ma kikapcsolod, majd holnap be, akkor holnap is a pontos időt fogja mutatni nem azt az időpontot, amikor ma kikapcsoltad.

"Sőt minden ciklusban visszafrissíti magát? Vagy most mi van?"

Arra azért vigyázni kell, hogy amikor állítod az órát a SET_RTC-vel, akkor a SET_RTC funkciót csak EGYSZER hívja meg a programod. Tehát valamilyen impulzusfeltételt kell tenned a hívás elé. Ha úgy hívod ahogy a mellékelt képen van, akkor nincs feltétele a hívásnak, így minden PLC ciklusban lefut, így minden PLC ciklusban beállítja a pontos időt.
Így persze az óra nem fog ketyegni az óra, ha másodpercenként 100x beleírod mindig ugyanazt az időpontot :)

Az óra olvasását már hívhatod minden ciklusban, de az is fölösleges. Bőven elég másodpercenként egyszer vagy még ritkábban hívni.

(#758) bizi990 válasza moseras (#756) üzenetére


bizi990
senior tag

PC-n kellene fusson, azaz ez itt tényleg off, de nem találtam jobban passzolót.
Közben megoldódott, találtam vkit, aki megcsinálja.
Köszi!

(#759) cooldmann válasza Szirty (#757) üzenetére


cooldmann
csendes tag

Köszönöm a válaszodat Szirty!

Nem akarom a türelmedet nagyon kihasználni, de van még egy kérdés:
A BCD formátum beírása.
A példa a leírásban igy irja: 16#97. mondjuk ez az év. Ami zavar, hogy ez nem BCD.
Ez így picit zavaros.

(#760) Szirty válasza cooldmann (#759) üzenetére


Szirty
őstag

Hali cooldmann!

"A példa a leírásban igy irja: 16#97. mondjuk ez az év. Ami zavar, hogy ez nem BCD."

BCD az, csak hexadecimálisan :)
Ha egy BCD számot hexában ábrázolva nézel, akkor decimálisan kell leolvasni :)

A BCD számábrázolás lényege, hogy 4 bites digitekre van osztva a szám. Egy digit bináris kombinációja nem lehet 0-9 tartományon kívül. A lényeg tehát, hogy a BCD szám egyik 4 bites csoportja (digitje) sem lehet az alábbitól eltérő:
0000 - 0
0001 - 1
0010 - 2
0011 - 3
0100 - 4
0101 - 5
0110 - 6
0111 - 7
1000 - 8
1001 - 9

A 16#97 tehát megfelel a BCD ábrázolás szabályainak. Binárisan ez 1001 0111
De pl. az 16#1A vagy 16#C9 már nem.
A 16#97 hexa szám tehát 97-nek felel meg decimálisan (és nem 151-nek, amennyi akkor lenne ha átkonvertálnánk decimálisra)!

[ Szerkesztve ]

(#761) cooldmann válasza Szirty (#760) üzenetére


cooldmann
csendes tag

Halló Szirty!

Köszönöm, kezdek megvilágosodni :)) :)) :))

(#762) Belabatyo


Belabatyo
csendes tag

Sziasztok!

Nyári szakmai gyakorlatomat töltöm egy cégnél, és abban kéne segítenem a PLC technikusoknak hogy Siemens S7-esekről lehet-e, és ha igen hogyan adatot gyűjteni, de OPC szerver nélkül. Olvasgattam és keresgéltem sokat a témában neten, de egy kicsit sötétben tapogatózom mivel PLC programozási alapismereteim akadnak de ilyen problémával eddig nem szembesültem.
Van esetleg butított (lehet az is elég lenne nekünk) de ingyenes verziója bármilyen OPC szervernek? (ebben az esetben így is jó a megoldás)
Illetve találtam protokoll konverterekről is leírást, amivel ha jól értelmeztem közvetlenül az alkalmazásom tud kommunikálni a PLC-vel interfészével, lehet ez is jó út?
De bármilyen további jó ötletet örömmel fogadonk!

(#763) cooldmann válasza Szirty (#760) üzenetére


cooldmann
csendes tag

Szia Szirty!

Csak nem megy ez az óra hadművelet. Kiolvastatom az órát, és figyeltem online, hogy milyen adatokat ír be a vb címre.
Nos az év, hónap, nap, még stimmel, de az óra ,perc, másodperc, nem a leírás szerinti számokat produkálja pl: óra 00-23, perc 00-59, mp:00-59, hanem szépen elballag 99 ig és akkor vált a perc 1-et előre. A perc 99-ig megy s aztán lép egyet az óra. .
Kísérleteztem, hogy menet közben változtatom az időt, ezt PC ről tettem. Azt tapasztaltam, hogy 15 óráig szépen követi a visszaolvasott időt, aztán logikátlanul ugrálni kezd. 22 ora visszaolvasáskor 34 lesz, ami ugye irreális a percekről másodpercekről nem is beszélve.

Így igen nehéz kitalálni hogy az összehasonlító művelet vb címet hogyan paraméterezzem.
A másik zavaró dolog, hogy az óra beolvasás T címe miért változik online 9-esre vb0 ról.

(#764) Szirty válasza cooldmann (#763) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv cooldmann!

"Kísérleteztem, hogy menet közben változtatom az időt, ezt PC ről tettem. Azt tapasztaltam, hogy 15 óráig szépen követi a visszaolvasott időt, aztán logikátlanul ugrálni kezd. 22 ora visszaolvasáskor 34 lesz, ami ugye irreális a percekről másodpercekről nem is beszélve."

Nos szerintem itt csak annyi a gond, hogy decimális alakban nézed VB-ket. Pont ezért hangsúlyoztam, hogy BCD formátumban adja vissza az időt. Ha decimálisan nézed, hülyeségeket fogsz látni, mivel a szám BCD! A VB-ket Hexában jelenítsd meg és máris jó lesz.
De előbb-utóbb az lesz, hogy át kell konvertálnod a BCD-t egész számmá, ha pl. összehasonlításokat akarsz végezni rajzuk (úgy egyszerűbb). Szerintem konvertáld át őket. (Van erre is utasítás).

A 22 óra ezért lesz 34, mert BCD-ben ábrázolva a decimális 22 hexában is 22, de decimálisan a hexa 22 már 34! Az 59 perc pl. 89 lesz emiatt, stb

Javaslom átnézni az alábbi linkeket:
BCD számábrázolás
Binárisan kódolt decimális számok

(#765) k_zozo


k_zozo
csendes tag

Sziasztok!

Ha 100ms-os impulzust akarok előállítani, akkor a clock merker melyik bitjére kell felfutóél figyelést raknom? (Siemens S7-300 PLC)
Előre is köszi!

(#766) Szirty válasza k_zozo (#765) üzenetére


Szirty
őstag

Helló k_zozo!

"Ha 100ms-os impulzust akarok előállítani, akkor a clock merker melyik bitjére kell felfutóél figyelést raknom? (Siemens S7-300 PLC)"

bit 0.: Impulzus sorozat: 10Hz 0.1s
bit 1.: Impulzus sorozat: 5Hz, 0.2s
bit 2.: Impulzus sorozat: 2.5Hz 0.4s
bit 3.: Impulzus sorozat: 2Hz 0.5s
bit 4.: Impulzus sorozat: 1.25Hz 0.8s
bit 5.: Impulzus sorozat: 1Hz 1s
bit 6.: Impulzus sorozat: 0.625Hz 1.6s
bit 7.: Impulzus sorozat: 0.5Hz 2s

A válasz tehát: bit 0

[ Szerkesztve ]

(#767) G67hu


G67hu
csendes tag

Sziasztok!
Az elnne a kérdésem, hogy Siemens CPU-ban (315-2DP) hogy tudom elérni a 127 fölötti IO területet. Normál utasítsáokkal nem férek hozzá. Profibus-n kommunikál két CPU
(Master-Slave, nem SFC/SFB-vel), gondoltam, felrakom kommunikációt 512-től, hogy semmilyen bővítésnél ne zavarja fizikai IO-kat. Pb meg is ette, csak nem férek hozzá.
Mit lehet tenni?
Köszi a segítséget.

(#768) G67hu válasza G67hu (#767) üzenetére


G67hu
csendes tag

Megvan. PIB/PIW illetve PQW/PQB-ként hozzá lehet férni, csak bitesen nem.

(#769) Szirty válasza G67hu (#768) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv G67hu!

MOVE-val átrakod merker byte-ba és akkor már eléred bitenként is :)

(#770) feró


feró
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!
Olyan problémám van hogy azt a gépet amivel eddig a plc-ket ellenőriztük letörölték.
Ezzel eltűnt az a program is amivel megtudnám nyitni a lemezeken tárolt programokat.
A fájl formátuma swb-swp. Programozni nem tudunk,csak visszaállításra és hibakeresésre alkalmazzuk.A probléma az hogy minden gépsort plc vezérel. Lehet hogy a koruk miatt, de
elég sokszor felejtenek.Ha tudna valaki segíteni azt nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#771) Szirty válasza feró (#770) üzenetére


Szirty
őstag

Hali!

Lehet hogy van aki ráismer a file kiterjesztésből, de nem ártott volna legalább azt elárulni milyen fajta PLCről van szó...

(#772) kis.balage


kis.balage
csendes tag

Sziasztok!

PLC ciklusonként kellene 120 doubleword-öt 1 doubleword-el arréb mozgatnom (FIFO). Tudtok erre valami elegáns megoldást vagy marad a 120-szor LOAD-TRANSFER?
(S7-313C PLC)

(#773) Szirty válasza kis.balage (#772) üzenetére


Szirty
őstag

Helló kis.balage!

"PLC ciklusonként kellene 120 doubleword-öt 1 doubleword-el arréb mozgatnom (FIFO). Tudtok erre valami elegáns megoldást vagy marad a 120-szor LOAD-TRANSFER?"

Az is egy megoldás, de munkaigényes beírni :)

Két másik módszer:
1. cikust kell szervezni, ami szépen elketyeg 120-ig. A dolog hátránya, hogy ismerni kell az STL programozást és tisztában kell lenni az indirekt címzésekkel.
Egy ehhez hasonló megoldás van ebben az írásban is.

2. 119 duplaszót átmásolsz egy blockmove utasítással egy 119 dw elemű pufferbe, majd egy duplaszóval arrébbra visszamásolod. Előnye, hogy ehhez nem kell STL, hátránya, hogy kell egy 476byte-os puffer (már ha ez hátrány a konkrét esetben).

Valami ilyesmi:

Persze nem írtad, hogy merről merre akarod "léptetni" a tárolót, a fenti példa az egész puffert egyel magasabb címre másolja (1 dworddel, azaz 4 byte-tal).
A példában a léptetendő adatterület a DB1.DBD0-nál kezdődik. Nem próbáltam ki, hogy nem vétettem-e hibát benne, a példával az elvet próbáltam szemléltetni...

Ja igen: A pufferrel való vacakolás azért kell, mert amennyire emlékszem, a BLKMOV (SFC20) nem engedi meg hogy a másolt cél és forrás terület átfedésben legyen egymással. Persze biztos megírta már valaki azt a blkmove-t amelyiknél ez nem gond, de kapásból nem tudok olyat most.

[ Szerkesztve ]

(#774) mizu_ válasza Szirty (#773) üzenetére


mizu_
tag

Szia Szirty!

A ciklus szervezést 1 plc cikluson belül úgy gondoltad, hogy JUMP utasítással visszaugrassz a ciklusmag elé?

(#775) Szirty válasza mizu_ (#774) üzenetére


Szirty
őstag

Helló mizu_!

"A ciklus szervezést 1 plc cikluson belül úgy gondoltad, hogy JUMP utasítással visszaugrassz a ciklusmag elé?"

Igen, például.
Vagy használható erre a LOOP utasítás is, ami (a nevéből is láthatóan) ciklusszervező utasítás.

L 1
T #A //Ciklusváltozó nullázása
Next: L #A
SLW 1 //Accu1=A*2
L 8 //Eltolás. A táblázat első elemének címe az instance DB-ben!
+I
L P#0.0
TAK
SLD 3
+D //Accu1-ben A tábla azon elemének címe,
LAR1 //ahonnan akövetkező elemet ki kell olvasni
L DIW [AR1,P#0.0]
ITD
L #MVP
+D //A köv. táblaelem tartalmának hozzáadása részeredményhez
T #MVP
L #A
+ 1
T #A //Ciklusváltozó növelése
L #CE
<=I
JC Next
L #SMPTMP
L #MVP
SRD //MVP elosztása SMP bemenetnek megfelelő számmal
T #MVP_OUT

(#776) pityu_15


pityu_15
csendes tag

Üdv.

Új vagyok még itt.
Tud-e segíteni valaki ESA VT525W érintőképernyős terminál S7-200/300 rendszerben történő használatban (leírás, szoftver (VTWINKIT/Polimath Basic)).
Előre is köszi!

Üdv.

(#777) feró válasza Szirty (#771) üzenetére


feró
csendes tag

Sziasztok!
A plc-k amikhez keresem a progit OMRON/C500 /SYSMAC
OMRON/SYSMAC/CQM1
OMRON/SYSMAC/CQM1/CPV41-V1
OMRON/SYSMAC/C200HS/CPV21
OMRON/SYSMAC/CPM2A
OMRON/SYSMAC/C200HG
OMRON/SYSMAC/CQM1/CPU41-V1/PA216
Talán így tud valaki segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#778) Szirty válasza feró (#777) üzenetére


Szirty
őstag

Hali feró!

CX-programmer, CX-One, SysWin, LSS (ladder Support System). Sysmate PMD.
Ilyeneket keress.

(#779) feró válasza Szirty (#778) üzenetére


feró
csendes tag

Köszi
Próbálkozom talán összejön valahonnét.

[ Szerkesztve ]

(#780) Szirty válasza feró (#770) üzenetére


Szirty
őstag

Hali feró!

"A fájl formátuma swb-swp. Programozni nem tudunk,csak visszaállításra és hibakeresésre alkalmazzuk"

No megnéztem.
Az swp/swb kiterjesztés a SysWin formátuma. Azt keresd.
Pl. itt: Syswin 3.41

(#781) mindegy1


mindegy1
csendes tag

Sziasztok olyan problémám lenne hogy van egy ipari betonkeverőgép amely különböző típusú betont kever úgynevezett receptek vannak. Siemens S7-es PLC-vel van vezérelve és azt szeretném kérdezni hogy lehet azt megoldani Visual Studioban hogy az üzemeltetője csak kivalassza a programot és maga a keverő megcsinálja az aktuális receptet.
Előre is köszönöm

(#782) Szirty válasza mindegy1 (#781) üzenetére


Szirty
őstag

Helló mindegy1!

"LC-vel van vezérelve és azt szeretném kérdezni hogy lehet azt megoldani Visual Studioban hogy az üzemeltetője csak kivalassza a programot és maga a keverő megcsinálja az aktuális receptet."

Kevés az infó!
Tehát ez egy régóta működő rendszer, amihez most egy visual studioval készített hmm.. felületet szeretnél illeszteni?

Vagy az egészet most fejlesztik visual studióval együtt?

A visual studio miért kell ide? Hogy jön képbe?

(#783) mindegy1 válasza Szirty (#782) üzenetére


mindegy1
csendes tag

Ez egy regota hasznalt rendszer es ez igy van megoldva mivel az uzemeltetojenek csak felhasznalo szintu szamitogepes tudasa van. Ugy van megcsinalva hogy kivalasztja a programot amit eppen az nap gyartanak megadja hany keverest csinaljon es maga a kevero beallitja magat mennyi kavicsra, vizre, cementre van szuksege

(#784) Szirty válasza mindegy1 (#783) üzenetére


Szirty
őstag

Hali mindegy1!

Továbbra sem értem a Visual Studio szerepét a dologban.
Az lenne a kezelő felülete, vagy az a kezelő felülete már régóta (erediteleg is?).

"gy van megcsinalva hogy kivalasztja a programot amit eppen az nap gyartanak megadja hany keverest csinaljon es maga a kevero beallitja magat mennyi kavicsra, vizre, cementre van szuksege"

Ebből nekem úgy tűnik, hogy most is azt csinálja, amit szeretnél.

(#785) mindegy1 válasza Szirty (#784) üzenetére


mindegy1
csendes tag

igen az a kezelofelulet ez igy most megvan csinalva de ezt egy ceg csinalta es arra szeretnenk rajonni hogy hogy van ez megcsinalva

(#786) Szirty válasza mindegy1 (#785) üzenetére


Szirty
őstag

Hali mindegy1!

Sajnos nem ismerem a Visual Studiót.
Vannak célszoftverek PLC vezérlések által irányított folyamatok vizualizálására (HMI és SCADA szoftverek) de tudomásom szerint a Visual Studió nem tartozik ezek közé.

Gondolom OPC szerveren keresztül lehet megoldva...

[ Szerkesztve ]

(#787) mindegy1 válasza Szirty (#786) üzenetére


mindegy1
csendes tag

koszi szepen es mas visual termek se tartozik ezek koze beldaul a visual basic vagy a visual c++<

(#788) Szirty válasza mindegy1 (#787) üzenetére


Szirty
őstag

Hali mindegy1!

"es mas visual termek se tartozik ezek koze beldaul a visual basic vagy a visual c++"

Ha ez kérdés volt, akkor: nem, nem hinném.
A Microsoft nincs nagy erővel jelen az automatizálásban, már ami azokat a szoftvereket illeti, amelyiek kifejezetten csak automatizáláshoz kapcsolódnak.

(#789) mindegy1 válasza Szirty (#788) üzenetére


mindegy1
csendes tag

Hello elkuldtem az email cimedre azt a programot amire gondolok

(#790) theBitEater


theBitEater
csendes tag

Szia mindegy1!
Sejtem miféle visual studio-ban írt kommunikációs programra gondolsz, ugyanis már számos ilyen programot fejlesztettem. Volt egy nagyon hasonló projektem-egy gumi keverő géphez kellett receptúrákat kezelni tudó HMI-SCADA alkalmazást fejlesztenem. Az irodában a technológus elkészítette a receptet, elküldte ethernet hálózaton keresztül az üzemi számítógépre, ott a dolgozó a megfelelő időben kiválasztotta a HMI felületen a listából- a számítógép áttöltötte a receptúrának megfelelő paramétereket a PLC-be. Maga a HMI program több felhasználószintet kezelt eszerint engedte a gép funkcióit és paramétereit használni, illetve megváltoztatni. Sőt a folyamatparamétereket(pillanatnyilag felvett villamos teljesítmény, aktuálisan betöltött receptúra, IO lista ) is rögzítette egy adatbázisba, így akár valós időben is nyomon lehetett követni a gép működését az irodából.

(#791) skylaner


skylaner
senior tag

Akinek van valamilyen tapasztalata Beckhoff BC9000 kapcsolatban dobna rám egy privit ?

(#792) Macys


Macys
csendes tag

Sziasztok !

Segítségeteket kérném.
Két problémám is van.
OMRON: van egy CJ1M CPU21 típusú plc és nem tudjuk összekötni a laptoppal, már omronos is próbálta.
Memóriakártyával ki lehet-e olvasni belőle a progit(ha igen hogyan kell), vagy milyen megoldással lehetne, azt írja ki um_read........ vagy memória hiba.

SIEMENS:van egy S5-100U CPU103 plc és ki kellene belőle olvasni a programot, ebben kérném a segítségeteket.
már világít rajta a low battery. A program STEP5 V7.2 megvan. Milyen kábel kell hozzá.
Esetleg vki tud-e benne segíteni, XP vagy vistán működik-e a program.

Please HELP S.O.S

Mészáros Gábor

(#793) Szirty válasza Macys (#792) üzenetére


Szirty
őstag

Helló Macys!

"már világít rajta a low battery. A program STEP5 V7.2 megvan. Milyen kábel kell hozzá."

Tegyél bele új elemet! :)
Siemens S5 programozó kábel kell hozzá (mi más?). Pl. RS232-TTY kialakítású.
Ilyet venni is lehet, de építeni sem nehéz, egy áramhurkos, optós szint áttevőből áll.
Google talál neked ilyet ha rákeresel.

XP-n működik a DOS-os Step7 V7.2

(#794) Macys válasza Szirty (#793) üzenetére


Macys
csendes tag

Szia !

Nem tudnánk telefonon felvenni a kapcsolatot.
Én megadom 30-607-7755
Véletlen írtál step7 v7.2 ?

Köszi

(#795) Szirty válasza Macys (#794) üzenetére


Szirty
őstag

Hali Macys!

"Nem tudnánk telefonon felvenni a kapcsolatot."

Nem hiszem hogy telefonon ennél többet tudnék mondani...

"Véletlen írtál step7 v7.2 ?"

Igen, véletlen! Step5-öt akartam írni természetesen. Bocsánat!

(#796) Macys válasza Szirty (#795) üzenetére


Macys
csendes tag

Szia Szirty!

Segítségeteket kérném még mindig.
CF memóriakártyára hogyan kell kiolvasni a plc-ből a programot?
Nagyon sokat segítene BÁRKI.
OMRON: van egy CJ1M CPU21 típusú plc és nem tudjuk összekötni a laptoppal, már omronos is próbálta.
Memóriakártyával ki lehet-e olvasni belőle a progit(ha igen hogyan kell), vagy milyen megoldással lehetne, azt írja ki um_read........ vagy memória hiba.

Nagyon kérlek benneteket .

Segítsetek.
Előre is köszönettel: MÉSZÁROS GÁBOR

(#797) Szirty válasza Macys (#796) üzenetére


Szirty
őstag

Helló Macys!

Én csak CS1G-vel dolgoztam amiben CF memória kártya volt.
De az a programot nem tárolta a kártyán. A kártyát adattárolásra használta (file memory).
A program RAM-ban volt...

(#798) Csikáno


Csikáno
csendes tag

:C Hello mindenki!
Új tag vagyok és máris egy kéréssel fordulok hozzátok. Tudnátok nekem segíteni abban, hogy honnan tudnák beszerezni olyan LOGO Soft szoftvert ami nem demo verzió?
Mert ezzel nem tudok PLC-re tölteni progit. Nagyon köszönöm elöre is a segítségeteket!!

[ Szerkesztve ]

(#799) Csikáno


Csikáno
csendes tag

Sziasztok!
Még egy kis segítségre ill. felvilágosításra lenne szükségem!
Van egy Micro Win SP4-es szoftverem és egy S7 200-as szimulátorom.
Sehogyan sem tudom kipróbálni az elkészült progit a szimulátoron.
Le tudná valaki nekem írni ennek a folyamatát a mentéstől kezdve?
Köszönöm! :O

(#800) theBitEater válasza Csikáno (#798) üzenetére


theBitEater
csendes tag

Szia nézz körül a www.isohunt.com fájlmegosztó oldalon ezügyben, szerintem sikerrel fogsz járni :-)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.