Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#1351) Szirty válasza morfondi (#1348) üzenetére


Szirty
őstag

Hali!

Általában a hiba bekövetkezésekor megállítjuk a berendezést.
Ha így teszünk, akkor a timert nem lehet felhasználni a hiba jelzéséhez, mert a hiba következménye az lesz, hogy a hiba meg is szűnik.
Tehát a timer letelik a hiba miatt, de mivel letelt, a kimenetek elejtenek szintén a hiba miatt, ezért a timer is kikapcsol, miáltal megszűnik a hiba :)
Ha van egy "globális" hibajelző RS tároló pl. ami hiba esetén bebillen megakadályozza a gép újraindulását ha netán a hiba megszűnik. Ilyenkor a timer csak egy ciklus időre lesz bekapcsolva, ami elég a gép leállításához, de általában nem elég a hiba kiírásához.

(#1352) morfondi válasza Szirty (#1351) üzenetére


morfondi
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit pongyolán fogalmaztam...
A szelep nyilása nem kritikus hiba, csak figyelmeztetni kellene a kezelőt.
Gondoltam, rajzolok egy kijelzőt és az alsó sorban kiiratok egy üzenetet, amit ha megérint, az nyugtázza a hibát, miután odament és megnézte a szelepet, mondjuk, megmozgatta.
Visszamegy, nyugtáz és a hibajel törlődik.
Az Unitronics programozása inkább hasonlít egy PC programozásra, mint egy PLC-re, de azért PLC. :K
Csak nem találtam hibakezelésre mintát.
Ezért próbáltam saját kútfőből.
Akkor szerintetek ez nem elég jó?

L a c a

(#1353) Szirty válasza morfondi (#1352) üzenetére


Szirty
őstag

Hali morfondi!

"Gondoltam, rajzolok egy kijelzőt és az alsó sorban kiiratok egy üzenetet"

Ha csak egyetlen egy üzenetet akarsz megjeleníteni, akkor ok.
De ha több lehetséges hiba vagy figyelmeztető üzenet is van, akkor mi fog történni, ha egyszerre több jelzést kell adni?

"Az Unitronics programozása inkább hasonlít egy PC programozásra"

Melyik aspektusa hasonlít? :)

Ez M széria egyébként?
Nincs a HMI részében alarm kezelési lehetőség?

(#1354) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Megtudná valaki mondani, hogy mennyi a minimális ciklusideje egy Siemens S7-200 PLC-nek? Kellene találnom valami kisméretű és olcsó megoldást ami 5-10 ms alatti időt produkál. Valamint 0,01s-os vagy jobb időzítőkkel is rendelkezik.

(#1355) morfondi válasza Szirty (#1353) üzenetére


morfondi
csendes tag

Szia!

Nekem a létra programozása hasonlít leginkább a pc-re, mert ugyanúgy vannak alprogramok, behívhatók a kijelzők, funkcióblokkok vannak. Biztos van a többiben is, csak én régebben Omront használtam kisebb-nagyobb feladatokra, és az fapadosabb volt, mint ez az Unitronics v280.
A HMI részében nem találtam alarm kezelési lehetőséget beépítve, ezért agyaltam egy sajáton.
Amit kigondoltam, az egy tömbbe rakja a hibaüzeneteket, majd a beérkező hiba beír egy számot (a hibaüzenet indexét) egy változóba, majd a hmi képernyőn ez a szöveg jelenik meg. Ezt ha nyugtázza(és elhárítja), akkor jöhet a következő, ha van. Ezért kellene egy kicsit elegánsabb elgondolás.

L a c a

(#1356) w3dzz


w3dzz
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy használ e valaki WsCad-et? Megkellene csinálnom egy rajzot, de a suliból csak az oktatási verzió van meg és max 10 oldalt enged. Erre nem fér ki, de azt meglehet valahogy csinálni, hogy két projektet hozok létre és a kereszthivatkozásnál az egyikből hivatkozok a másikba? :)

Üdv!

(#1357) norcee válasza Szirty (#1002) üzenetére


norcee
csendes tag

Szia Szirty!

Olvasgatva a régebbi bejegyzéseket akadtam rá az 1002-es hozzászólásodra, a sima CPU 315 v1.2-ben esetleg megtudnád mondani milyen processzor van?

--norcee

(#1358) Szirty válasza norcee (#1357) üzenetére


Szirty
őstag

Hali norcee!

"a sima CPU 315 v1.2-ben esetleg megtudnád mondani milyen processzor van?"

Nem. Olyat nem használunk, csak 2DP-t, meg 2PN/DP-t, de 2DP-t sem szedtem még szét :)

[ Szerkesztve ]

(#1359) #95904256 válasza #95904256 (#1354) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na, az S7-200 képes az 5ms-os reakcióidőre ( Bemenet -> Kimenet ).
A Telemecanique Zelio2 csak 25ms-ra képes.

(#1360) Dezsi82 válasza #95904256 (#1359) üzenetére


Dezsi82
tag

Hali!
S7-200 képes az 5ms-os reakcióidőre ( Bemenet -> Kimenet )
Gondolom ezt úgy kell érteni, hogy ennyi a programod, ugye?
A I.0.0
=Q0.0

Vagy hosszabb programnál is tudja az 5msec-et?
Vagy egyből a Process Image-t írod?

(#1361) #95904256 válasza Dezsi82 (#1360) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hosszabb program esetén is tudja ( kb. 20-30 network mellett próbáltam ). Egyébként nem is a programfutása viszi el az 5ms nagy részét, hanem a PLC belső rendszere ( IO frissítés, kommunikációk(?), stb. )

[ Szerkesztve ]

(#1362) Dezsi82 válasza #95904256 (#1361) üzenetére


Dezsi82
tag

Egyszer csináltuk egy berendezést, aminek 0,4 s volt a ciklusideje (mármint magának a gépnek). Ellenállásokat ellenőrzött, és 0,4 s másodpercenként jött le egy ellenállás a gépről.
Az IO-knál nekünk is szükség volt valami hasonló válaszidőre. Akkor valahol olvastam, hogy úgy lehet gyorsítani a válaszidőt, hogy egyből a PQ területet írod, Ezt persze bitenként nem lehet, csak szavanként.

(#1363) #95904256 válasza Dezsi82 (#1362) üzenetére


#95904256
törölt tag

Igen, így van. Több PLC-nél láttam már olyan lehetőséget, hogy a programból közvetlenül lehet frissíteni a kimeneteket. Persze, ez az idő összevethető a tranzisztoros kimenetű érzékelők kapcsolási idejével. Pl. az OMRON gyakran 5ms-os kapcsolási időt ad meg az ilyen érzékelőire. ( Mielőtt valaki belekötne, hogy a tranzisztor milyen gyors ez a kapcsolási idő több mindenből jön össze. )

(#1364) Szirty válasza #95904256 (#1363) üzenetére


Szirty
őstag

Hali!

A legkisebb reakció idő szerintem megszakítással érhető el ha a program ciklus ideje nagyobb vagy összemérhető a kíván reakció idővel.
(Már ha tud ilyet az adott HW természetesen).

(#1365) #95904256 válasza Szirty (#1364) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ez így van. Megszakítási rutinből közvtelen I/O frissítéssel.
Ennél jobb már csak egy real-time eszköz vagy célhardver lenne.

(#1366) dekorn


dekorn
csendes tag

Szép jó napot mindenkinek! Kérlek segítsetek nekem abban , hogy találtam egy PhoenixContact által gyártott Siemens S5-S7 adaptere és nem tudom hogy mennyire érdemes-e használni , illetve van-e valakinek ezel kapcsolatban tapasztalata. Ha esetleg tudtok más gyártótol S5 kód kompatibilis controlert illetve adaptert , akkor azt ís írjátok meg nekem létszi. Az adapterről szóló leírást az alábbi címen megtaláljátok . http://www.phoenixcontact.be/local_content_pdf/pdf_nld/BE_S5_S7_E_03_10_06.pdf
Előre is köszönöm a segítséget.

(#1367) Szirty válasza dekorn (#1366) üzenetére


Szirty
őstag

Hali dekorn!

"Szép jó napot mindenkinek! Kérlek segítsetek nekem abban , hogy találtam egy PhoenixContact által gyártott Siemens S5-S7 adaptere"

Azért leírhattad volna pontosan(!) melyikről van szó, a linkelt PDF-ben ugyanis többféle adapter van.
De alapvetően ezek lényege csak az, hogy régi S5-115-ös PLC-t jelentős vezetékelés nélkül lehessen S7-400-ra cserélni. Ez az adapter lehetővé teszi, hogy az S5 I/O csatlakozóját rádugjuk S7-400 modulokra.

"Ha esetleg tudtok más gyártótol S5 kód kompatibilis controlert "

Te tudsz bármilyen gyártótól S5 kód kompatibilis controlert?

(#1368) Dezsi82 válasza dekorn (#1366) üzenetére


Dezsi82
tag

Szia!
Ha esetleg tudtok más gyártótol S5 kód kompatibilis controlert
Állítólag a Mitsubishi-nek van olyan szoftvere, ami átfordítja a Siemens kódot Mitsubishi kódra. De sosem használtam, nem tudom mennyire működik .

(#1369) Szirty válasza Dezsi82 (#1368) üzenetére


Szirty
őstag

Hali!

"Állítólag a Mitsubishi-nek van olyan szoftvere, ami átfordítja a Siemens kódot Mitsubishi kódra."

Step7-hez is van olyan, ami S5 kódot átfordítja S7-re. De nem említettem, mert kód kompatibilitásról volt szó.

(#1370) dekorn


dekorn
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Tulajdonképpen azért nem tudtam közelebbit mondani mert én is csak ennyit kaptam véleményezére , hogy jó-e ez az adapter és hogy érdemes-e használni. Annyi a háterre ennek a dolognak talán , hogy hamarosan a siemens megszünteti az S5-ős támogatását és keresgélik rá a megoldásokat az üzemek , hogy csak ne kelljen anyit költeni az upgrade-ra :). Én meg még sajna egyáltalán nem vagyok annyira jártas ebben a témakörben hogy azonnal dobjak a kérdésre valami kimerítő választ. Úgyhogy az alapkérdés az , hogy egy régi S5-ös rendszert hogy a legérdemesebb átépíteni .. ja és sajnos valami Siemenses cuccal vagy azzal kompatibilis dolog kell , merthogy itt sokhelyen Siemens funok vannak . ami nem baj csak behatárolja a kereteket.
Ha esetleg ehez tuttok valami felvilágosítást adni azért nagyon köszi előre is.

(#1371) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Akad egy probléma, esetleg már más is belefutott:

Adva van egy Berger Lahr TwinleLine szervomotor kontroller hozzávaló háromfázisos motorral és fékkel, valamit két induktív szenzor, a végállásoknak. Az egész több mit fél évíg működött. A probléma ott kezdődik hogy ha kiadom a parancsot a kezdő pozicióba álláshoz vagy az elektromos fék kikapcsol és az egész az alsó végálláshoz esik le, motor leáll 7es (Quick Stop Active) hibakóddal leáll, vagy a fék meghúzva marad és 2es (Magas felvett árram) hibakóddal áll le.

Amit kellen hogy csináljon: Alsó végállásig lemenjen és vissztekerjen egy megadott Offset értékig

Amit kipróbáltam: tápkábel csere, encoder kábel csere, fék kézi ki és bekapcsolása hogy nem-e esettleg mehanikusan akad valami (könnyen forog a motor) szenzorok leellenőrzése (működik) 24 volt megléte a fék aktiválásához (OK).

Amit még ajánlottak, de eddig nem sikerült: A kezdő pozició (Ofsett az alsó végállás szenzorhoz képest) nullára tétele (nem tudom hogy kell, help nem segít)

Amit nem tudok megtenni: kontroller csere, motor csere.

szerk: Link

Estettleg valakinek valami ötlete

[ Szerkesztve ]

(#1372) Szirty válasza Csakénvagyok (#1371) üzenetére


Szirty
őstag

Hali!

Szakadt/hiányzó motorfázis?

(#1373) Csakénvagyok válasza Szirty (#1372) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Szia!

Tápkábel csere volt, csatlakozókkal eggyütt, motor lemérve. Viszont nem tudom hogy megkap-e minden fázist, de ekkor már a szervokontroller cseréje merül fel (6 hét szállítási idő, örülnék ha más baj lenne)

(#1374) Csakénvagyok válasza Csakénvagyok (#1373) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Söntöltem, viszont még keresem a megoldást!

Vélemény? Egy újraparametrizálás segít? csak azért nem próbáltam mert a régi mentéseim 3-4 évesek!

(#1375) #95904256 válasza Csakénvagyok (#1374) üzenetére


#95904256
törölt tag

Többször volt már dolgom Berger Lahr TwinLine vezérlővel. Hasonló liftes problémám is adódott ( az elektromos fék kikapcsolása után leszaladt alsó végállásba ). Sajnos már nem emlékszem arra, hogy pontosan mi volt a megoldás, de nem kellett lecserélnem semmit sem. Megfelelően kellett bekötni és beparaméterezni. Szerintem érdemes megpróbálkozni az újra paraméterezéssel. ( Valamint megnézni a gyári dokumentációt, hogy liftes alkalmazásban mire kell ügyelni a bekötésnél! )

[ Szerkesztve ]

(#1376) morfondi


morfondi
csendes tag

Sziasztok!

Az alarmkezelés az Unitronicson részben megoldódott, de most egy másik probléma adódott.
Egy on-off hőfok vezérlés kellene 4-20 mA-es kimenethez. Mielőtt kérditek, a pid-control már megvan, de az ügyfél on-off controlt is szeretne!??? Nem értem, miért, de mindegy.
Valami olyasmit keresek, hogy mikor már eléri a beállított értéket, akkor pl. kicsit visszazár, majd még egy kicsit. Vagy lehet, hogy ez már P-szabályzás?

Hátha valakinek van, a neten elsőre nem leltem semmi érdemlegeset.

Köszi

L a c a

(#1377) Szirty válasza morfondi (#1376) üzenetére


Szirty
őstag

Hali morfondi!

"Egy on-off hőfok vezérlés kellene 4-20 mA-es kimenethez."

Analóg kimeneten ON/OFF?
Vagy ugyanazon forrás adatok alapján egy másik, digitális kimenetre kell ON/OFF a beavatkozás alternatívájaként?

"Vagy lehet, hogy ez már P-szabályzás?"

Proporcionális (arányos) szabályzó lényege az, hogy a hibajellel arányos beavatkozó jelet ad.
A hibajelet pedig a mért és a beállított érték közötti különbség és egy szorzó adja.

A legegyszerűbb ON/OFF szabályzás pedig olyan,hogy ha a mért kisebb mint a beállított akkor a kimenet bekapcsol, ha nagyob vagy egyenlő akkor ki. (vagy fordítva, ha negatív összefüggés kell).

(#1378) morfondi válasza Szirty (#1377) üzenetére


morfondi
csendes tag

Szia!

Köszi a segítséget.
Pontatlanul fogalmaztam.
A szelepet 4-20 mA-rel vezérlem (ha nem tudja lefuttatni az ügyfél az autotunigot, akkor lenne ez az on-off? vagy inkább magam sem tudom, milyen kontrol), de úgy szeretném az on-off-ot, hogy ha nincs jelentős változás az áramlásban és a bejövő anyag hőmérsékletében, akkor pl. 65 %-ra álljon be, tehát inkább analóg szabályozás legyen, de pid-et nem használnék. Ha lefuttatja az autotuningot, akkor már a pid átveszi, tehát inkább a tesztelésre kellene, míg nincs gőz a fűtéshez.
Szóval egy pid nélküli szelepvezérlés kellene, analóg kimenetre, ami tud tartani egy beállított hőfokot. Nem tudom, elég világos voltam-e?

Üdv

L a c a

(#1379) morfondi válasza morfondi (#1378) üzenetére


morfondi
csendes tag

Vagy esetleg azt figyelni, hogy milyen ütemben közeledem a setpointhoz és csökkenteni a control value-t? Csak ezt hogy lehet algoritmizálni?
Vagy ez melyik szabályzás? És nem tudok értékeket mérni pl. egységugrás hatására( mert nem vagyok ott. :) )

[ Szerkesztve ]

L a c a

(#1380) Szirty válasza morfondi (#1378) üzenetére


Szirty
őstag

Hali morfondi!

"Szóval egy pid nélküli szelepvezérlés kellene, analóg kimenetre, ami tud tartani egy beállított hőfokot."

Akkor kivonod a mért értékből a beállított értéket, megszorzod egy paraméterben adott szorzóval (gain) és az eredmény elküldöd az analóg kimenetre.
Ezzel kész is a P szabályzó, aminek egyetlen paramétere a Gain (a szorzó).
Ezzel is beáll egy stabil hőmérséklet, de offset hibája lesz, mivel a beavatkozás a mért és az alapjel különbségével arányos, ezért nullánál nagyobb beavatkozó jelhez eltérésre van szükség.

"Szóval egy pid nélküli szelepvezérlés kellene, analóg kimenetre"

Nem ismerem unitronics PID-et, de általában ilyen funkcióblokkok használhatók tagonként is (pl. hogy csak P szabályzást valósítson meg, vagy csak I szabályzást, stb).

Lényegében te akarod megírni azt a szabályzót, ami már eleve benne van a PLC-ben :)

(#1381) Szirty válasza morfondi (#1379) üzenetére


Szirty
őstag

Hali morfondi!

"Vagy esetleg azt figyelni, hogy milyen ütemben közeledem a setpointhoz és csökkenteni a control value-t? Csak ezt hogy lehet algoritmizálni?"

Pontosan ezt csinálja a PID szabályzó "D" tagja!

Egyébként PID-hez nem kell feltétlen autotuning, általában kézzel is jól be lehet állítani. igaz kell hozzá egy kis tapasztalat és egy kis idő...

(#1382) Dezsi82 válasza morfondi (#1378) üzenetére


Dezsi82
tag

Szia!
Szerintem használhatod az analóg jelet on-off szabályzásra. Mégpedig úgy, hogy az off a 4mA lesz, az On meg 20 mA. Elég hülyeség, de a vevőnek mindig igaza van :)
Szóval, ha az értéked kisebb, mint a beállított, akkor 20mA, ha nagyobb, akkor 4 mA. Persze lehet hiszterézis, stb. Vagy ha a rendszer nem bírja a 100 %-t. akkor az on lehet akár 65% vagy paraméter.

(#1383) FehérHolló válasza Dezsi82 (#1382) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem ismerem az előzményt. Véletlenül találtam a topicot és beleolvastam. Ha az előzmények alapján egyértelmű dolgokkal kapcsolatban értetlenkedek, akkor bocsánat!

Az analóg és digitális kimenet elektronikailag eltér egymástól. Nem olyan egyszerű a helyzet. Ha kiadod az analóg kimeneten a digitális jelszinteket, amit majd egy másik digitális bemenet fogad, "nem teljesen biztos", hogy hibátlanul működni fog. Persze előfordulhat, hogy nem lesz semmi baj.

A vevő valószínűleg tudja, hogy mihez akarja illeszteni, mint ahogy azt is, hogy működni fog-e úgy. Valószínűleg a fentiről is egyértelmű specifikációt adott. A morfondi által leírt információk alapján nem lehet eldönteni, hogy a vevő valójában mit is akarhatott...

Innét nagyon úgy tűnik, hogy a kérdezőnek még nincs konkrét terve arra, hogy az ügyfél igényeit hogy szeretné kielégíteni. Így szerintem a Szirti által ajánlott általános megoldás elég korrekt volt.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#1384) morfondi válasza Dezsi82 (#1382) üzenetére


morfondi
csendes tag

Sziasztok!

Megoldódott, saját felelősségre beírtunk 3 értéket, egy lassú pid szabályzóhoz valót, és az autotuning nélküli pid-futtatást választottuk.
Aztán majd megcsinálja az autotuningot, és akkor már az átveszi a feladatot.

De nagyon köszönöm az értékes segítséget.

L a c a

(#1385) Szirty válasza FehérHolló (#1383) üzenetére


Szirty
őstag

Hali FehérHolló!

"Nem ismerem az előzményt. Véletlenül találtam a topicot és beleolvastam."

Végül is ez volt a baj (ha meg nem sértelek, távol álljon tőlem ez a szándék).

Végülis amennyi ehhez kell annyira tisztában vagyunk a jelek természetével. Illesztési gond nem volt, hiszen egy 4-20mA-es analóg kimenet vezérelt egy 4-20mA-es bemenetű propszelepet.
Itt igazából csak a vezérlés módját latolgattuk.
A lényeg tehát: Semmi akadálya egy analóg jellel vezérelt proporcionális szelepet úgy használni, hogy mindig csak két állapotba vezéreljük (pl. teljesen nyitva és teljesen zárva). Ezzel megvalósítható a kívánt ON/OFF szabályzási módszer is. Ennek tényleg nincs semmi értelme, de a vevőnek tényleg mindig "igaza" van :).
Olyan mint szinkron szervóval hajtani egy ventilátort, aminek csak annyi a lényege hogy forog vagy nem. Lehet, de nem gazdaságos :)

(#1386) FehérHolló válasza Szirty (#1385) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi az összefoglalót. Így világos. :)
Mint írtam, ebben az esetben bocsánat!

Skynet is real. It's called Google.

(#1387) norcee


norcee
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok egy olyan pdf-re mutató linket adni, amiből meglehet tudni S7-300 esetében a státuszregiszter bitjeinek a funkcióját?

-norcee

(#1388) Szirty válasza norcee (#1387) üzenetére


Szirty
őstag

Hali norcee!

"Tudnátok egy olyan pdf-re mutató linket adni, amiből meglehet tudni S7-300 esetében a státuszregiszter bitjeinek a funkcióját?"

A Step7 help tartalmazza a status biteket.
Továbbá ha van telepítve Step7, akkor Start menü -> SIMATIC -> Documentation -> English -> STEP 7 - Statement List for S7-300 and S7-400 doksiból meg lehet róla tudni sokmindent.

A file neve: s7awl__b.pdf

(#1389) gamis


gamis
csendes tag

Abban kérném a segítségeteket, hogy szeretnék megtanulni plc-t programozni. Elsősorban ISPSoft-ban való programozás érdekelne.
El kellene magyarázni az alapokat (nem akarok ebben a szakmában dolgozni, csak hobby szinten érdekelne). Persze nem kérném ingyen.
Aki esetleg tudna velem foglalkozni egy kicsit, írjon privátban legyen szíves.

gamis

(#1390) dekorn


dekorn
csendes tag

Sziasztok szeretnék segítséget kérni , abban hogy gogyan tudnám a Wincc Flexible 2008-ast felinstalálni Windows XP SP3-ra. Azt írja ki hogy nem jó a rendszerem mert nem újabb mint az SP2-es Windows. :) Van erre megoldás vagy tényleg le kell butítanom SP2-re hogy felrakhassam. Előre is kösz.

(#1391) dekorn


dekorn
csendes tag

Ja bocsi már meg is találtam a választ szirty oldalán csak gyorsabb volt a pánikom mint az internet sebeségem. :)

(#1392) Dezsi82 válasza dekorn (#1390) üzenetére


Dezsi82
tag

Törölve

[ Szerkesztve ]

(#1393) w3dzz


w3dzz
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy OP17-hez ha már van rajta program házilag lehet e készíteni olyan kábelt amivel összekötöm a PLC-vel valamint egy 9pólusú soros kábellel lehet e programot rátölteni?

Üdv!

(#1394) Szirty válasza w3dzz (#1393) üzenetére


Szirty
őstag

Hali!

Igen!

(#1395) w3dzz válasza Szirty (#1394) üzenetére


w3dzz
csendes tag

Szia!

Milyen kábellel lehet összekötni a PLC-vel?

Üdv!

(#1396) Szirty válasza w3dzz (#1395) üzenetére


Szirty
őstag

Hali!

Ezt a doksit nézd át a 490. oldaltól kezdve.

(#1397) w3dzz válasza Szirty (#1396) üzenetére


w3dzz
csendes tag

Szia!

A 469-ik oldalon lévő kell?

Üdv%

(#1398) Szirty válasza w3dzz (#1397) üzenetére


Szirty
őstag

Hali!

Igen az.
(Bocsánat! 490-et írtam 460 helyett!)

(#1399) w3dzz válasza Szirty (#1398) üzenetére


w3dzz
csendes tag

Szia!

Köszi a segítséget!

Üdv!

(#1400) -Tulip-


-Tulip-
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni hozzáértőktől. Van egy Siemens S5, amit programozni kellene. Milyen szoftverre és hardverre lenne ehhez szükség, és honnan, mennyiért lehet beszerezni? (persze minél olcsóbb megoldás lenne a legjobb....)
Ha valaki tud ebben segíteni, előre is köszönöm! :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.