Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#285) aLávaló válasza Szirty (#284) üzenetére


aLávaló
csendes tag

Szia Szirty!
Kaptam egy szép feladatot Siemens s7-200-as PLC-vel kell kommunikálnom egy feladat során.A honlapodról letöltöttem a doksikat róla, ebben azt írták hogy létezik egy "library" kiegészítés amit megvásárolva tudok Modbus kommunkikációt lértehozni.
"
A STEP 7-Micro/WIN utasítás könyvtára megkönnyíti a Modbus mestereszközökkel való kommunikációt azáltal, hogy előre konfigurált szubrutinokat és megszakítási rutinokat illeszt be a programba, melyeket kifejezetten a Modbus kommunikáció céljára terveztek. A Modbus szolga protokoll utasításokkal konfigurálhatjuk az S7-200-t, hogy úgy viselkedjen, mint egy Modbus RTU szolgaeszköz, és kommunikáljon a Modbus mestereszközökkel. Ezeket az utasításokat a STEP 7-Micro/WIN utasításfa Libraries (könyvtárak) mappájában találhatjuk meg.
"
A feladat hogy bizonyos kimenetek,bementek értékét írjam és/vagy olvasam mert kell írnom egy Naplozó,regisztráló,megjelenítő progit Visual Basic-ben. A progim egy touch paneles pc-n fug futtni. Foglalkoztál már ilyennel vagy van valami jó tanácsod ehhez?
Modbus megy, már írtam egy pár ilyen programot más kütyühöz, de nem világos hogy a PLC-hez feltétlen meg kell vásárolni ezt a Library-t vagy van más lehetőség kommunikálni vele?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.