Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) kenny123 válasza speter33 (#43684) üzenetére


kenny123
addikt

Az a komment csak flame indító, nem kell komolyan venni.

yo

(#43702) PandaMonium válasza Neoteric (#43689) üzenetére


PandaMonium
őstag

Mert szerinted egy exkluzív játékot megírnak több rendering-, file system-, stb. backendre?

What I cannot create, I do not understand

(#43703) Madwe válasza PandaMonium (#43702) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ps4 sdkt futtató bikapct lehet csinálni... Igaz főleg multiplatform játékokra jellemző (főleg ubisoft termékekre ;] ) hogy külön motort csinálnak a promora, de exclusiveok eseten is szoktak (elég sok Xbox one exclusivera ez pl igaz volt, orderre is igaz lehet...) mai világban nem szabad preorderelni, csak ha biztos vagy a dolgodban, pl gta5 ugye:) vagy ha pénz nem számít pl:p

(#43704) PandaMonium válasza Madwe (#43703) üzenetére


PandaMonium
őstag

Hát ugye erről biztosan csak az tudhat akinek szerződése van a Sony-val és hozzáférése van az SDK-hoz, de nekik meg ugye alá kell írniuk egy NDA-t. Őszintén szólva nem hiszem, hogy a Sony lehetővé tette volna az SDK-ban a PS4 buildek PC-n való futtatását mert anno mikor livestreamelték a Nuclear Throne fejlesztését mindig PS4-en tesztelték a buildeket, soha nem PC-n. Mellesleg szó nélkül is hagytam volna az egészet ha még nem csapja mellé az idióta facepalm képét. Nem Unreal Engine-es vagy Unity-s játék, hogy egy kattintás és másik platformra van buildem. Több cikk is volt róla, hogy a RAD Engine 4.0 kimondottan egy PS4-re készített teljesítmény orientált motor, semmi old-gen cucc nincs benne, semmi cross-platform kompatibilitási baromság. Azért mert a PC is x86-64 alapú meg a next-gen konzolok is ne vegyük már egyértelműnek, hogy amit megírnak az egyikre simán futni fog a másikon is.

What I cannot create, I do not understand

(#43705) Neoteric válasza PandaMonium (#43702) üzenetére


Neoteric
addikt

Ha lenne triple facepalm, akkor beraknám neked ide, megérdemelnéd. :D

Még egyszer nem írom le, amit fentebb Madwe tollából olvashatsz.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#43706) RunnyJuggler válasza Neoteric (#43705) üzenetére


RunnyJuggler
aktív tag

Tessék...

(#43707) haddent válasza PandaMonium (#43704) üzenetére


haddent
addikt

Igen, elméletileg igazad van. Csak elfeledkezel arról, hogy nem tudhatod, hogy a Sony esetleg kért egy devkit "pc" -ét az AMD -től, ami mondjuk egy tápos Kaveri. Ebből nem kell sok, nem tömeggyártás, ezért simán sunyiban megoldhatták nekik. Az viszont tény, hogy a PS4 kód nem fut PC -én bármit csinálnák is, hiába azonos az architektúra, ha APU nincs / nem olyan APU.
Röviden: elméletileg lehetséges amit mondanak, én is kétlem, mert minek? Futtatják ps4 -en egyből, pc csak build.

(#43708) Neoteric válasza RunnyJuggler (#43706) üzenetére


Neoteric
addikt

:R

PSN: ne0teric_sAN

(#43709) PandaMonium válasza Neoteric (#43705) üzenetére


PandaMonium
őstag

Elolvastad egyáltalán mit írt? Multiplatform címekről volt szó, itt pedig egy exkluzív motorról amit kifejezetten PS4-re írtak. Elég sok időt húztam le már indie stúdióknál játékmotor fejlesztéssel foglalkozva, hogy legyen egy kis fogalmam róla miről beszélek (de azt is bevallom, hogy PS4 SDK-hoz nem volt hozzáférésem, ezért nem tudok konkrét tényként közölni semmit). Valóban léteznek devkitek amire te gondolsz de azoknak semmi közük a PC-hez, ha úgy nézzük "módosított PS4-ek" amik szoftverfejlesztéshez, debugoláshoz lettek tervezve. Én itt le is zárnám mert semmi értelme ezen vitatkozni, csak nem fogom fel miért kell bunkónak lenned, főleg úgy hogy még csak nincs is igazad.

What I cannot create, I do not understand

(#43710) pomk válasza Vasy09 (#43669) üzenetére


pomk
őstag

Megbizható embereket mire? :)

(#43711) Madwe válasza PandaMonium (#43709) üzenetére


Madwe
nagyúr

De azt is írtam, hogy xbox one exklúzívoknál volt már bőven rá példa, miért ne lehetne itt is?

Az indie fejlesztés más téma, aaa címeknél pár dollármillió hamis felturbózott motor fejlesztésre a hype miatt sima liba sajnos :)

Nem azt mondom, hogy itt is ez a helyzet, csak azt, hogy nem lenne példa nélküli...

(#43712) gyuribácsi88

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#43713) RunnyJuggler


RunnyJuggler
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy a háttérben futó letöltéseket hogyan tudom leállítani? Vagy szüneteltetni? Mert most egyszerre tölt három játékot és nekem csak egy lenne fontos közülük.

(#43712) gyuribácsi88: Ne hergeld a népet :)

[ Szerkesztve ]

(#43714) haddent


haddent
addikt

Hát srácok rossz hírem van. Van egy youtubeos szarházi aki már kilopta valahogy az Ordert, és fent van a playthrough. Most számolom össze a videók hosszát, és 5 és fél, 6 óra a teljes walkthrough. Elmondása szerint viszont könnyű fokozaton tolta és azért sokkal többet lehet tökölni ha sokat nézelődsz és trófázol stb.. Viszont sok a QTE és a cutscene

A lényeg, hogy úgy néz ki átlag játékos 5-6 óra alatt kivégezheti, és ebben benne vannak az átvezetők, QTE -k amiből rengeteg van (alapvetően nem baj, UC is pont ilyen) .

Hogy mennyire hihető.. nem tudom. Aki akarja nézze meg/végig a vidiket amíg le nem szedik. Én nem spoilerezem el magamnak, de eléggé elvette a kedvemet a megvételétől/játéktól :O

Am van szpojler gomb

[ Szerkesztve ]

(#43715) haddent válasza haddent (#43714) üzenetére


haddent
addikt

Ha leszednék akkor itt vannak a videók hosszai :F

gyuribácsi88 írok fészen

[ Szerkesztve ]

(#43716) gyuribácsi88 válasza haddent (#43715) üzenetére

Akkor tegyük át későbbre a vásárlást, addig meg majd elkerüljük a spoiler rengeteget. Ha tényleg ilyen rövid, hamar le lesz akciózva.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#43717) aizen92 válasza haddent (#43714) üzenetére


aizen92
addikt

Köszi az infót, belepörgettem mielőtt leszedik.
Amúgy Sajnálatos. QTE-re és rengeteg cutscreenre számítani lehetett (lévén, hogy ps exklúziv " interaktív film ").
Remélem az én minden szegletet felkutató legnehezebb szintes játékmódommal, azért 20 órát össze tudok kaparni.

Ha meg tényleg kipörög átlag szinten 10 óra alatt, akkor legalább a használt piac virágozni fog(reményeim szerin). Mivel ezt nem biztos, hogy az ember ( hacsak nem őrült nagy fan ) többször kiviszi egymás után.

Várok márciusig akkor. :(

Amúgy véleményem szerint gyönyörű lett a játék. arra egyáltalán nem lehet panasz!

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43718) Tegla80 válasza RunnyJuggler (#43713) üzenetére


Tegla80
addikt

A download menuben ahol nezed a 3letoltes alatti jatekot.....nah ott a jatekon "x" .
Az options gomb adta menuben meg tudod torolni,ha megsem kell ,de meg nem jott le.....

Szerk
Ha mar annyira a hatterben szedi,akkor sztem mar nem tudod megallitani....,max torolni.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#43719) sittes79 válasza haddent (#43714) üzenetére


sittes79
addikt

Akkor lehet most lesz egy cancel preorderem :(

(#43720) RunnyJuggler válasza Tegla80 (#43718) üzenetére


RunnyJuggler
aktív tag

Azzal csak elindítja. Letölt mondjuk egy 5 gigás fájlt (BF4) és utána a háttérben leszedi a maradék 25 gigát.

Más: Lehet visszavonni valahogy már digitálisan megvásárolt előrendelést, hogy a pénzt is visszakapjam?

[ Szerkesztve ]

(#43721) pomk válasza Vasy09 (#43669) üzenetére


pomk
őstag

Ellenőriztem, de jól emlékeztem: USA PSN és USA PayPal fiókom van. A PayPal fiókom magyar bankkártyával, amivel rendszeresen vásárolok eBayről. Így a PayPalról PSN-be átutalásnál is mennie kell, ugye?

(#43722) PandaMonium válasza haddent (#43714) üzenetére


PandaMonium
őstag

Hogy is volt az a múltkori reddit-es poszt, hogy milyen tuti és hosszú a játék? ;]
5-6 óra QTE-kkel együtt sajnos nevetségesen kevés, még akkor is ha ez könnyű fokozaton van.
Kár mert vártam a játékot, de így max. majd akkor veszem meg ha használtan hétezerért az ember után dobálják HardverApró-n.

Szerk.: Már csak arra leszek kíváncsi, hogy ennyiben hagyják a dolgot vagy csinálnak hozzá még vagy 15 fizetős DLC-t, hogy meglegyen azért egy átlagos játék hossznyi tartalom benne?! :U ;]

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#43723) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ezzel az 5-6 órával kezditek elvenni a kedvemet nekem is. :( Most 18k-t 5-6 óráért kiadni nem igen éri meg. :U

(#43724) N@idia válasza SzlobiG (#43723) üzenetére


N@idia
őstag

Mi is lemondtuk,bár én elleneztem :DDD ,de RunnyJuggler szerint ennyit nem ér a játék majd mást veszünk helyette,egyébként igazat adok neki 5-6 óra tokkal vonóval nem hiszem,hogy ér 18K a grafika nem minden ha nincs benne tartalom.... :N

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#43725) SzlobiG válasza N@idia (#43724) üzenetére


SzlobiG
félisten

Még gondolkodok rajta, csak épp számomra nincs mivel játszani vagy 3 hete csak áll a gép egy-két órát volt bekapcsolva kéne vmi jó gém, de nem csak 5-6 órára. :U

FC4 jó volt abba belement 23 óra gta-ba meg még több.

(#43726) Kszájb


Kszájb
csendes tag

En biztos nem mondom le az elorendelest, az en tempommal lesz az 10-12 ora, ami egy single player jateknal boven eleg nekem.

(#43727) ForRedGlory válasza N@idia (#43724) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hol kell torolni pre-ordert? Nem tervezem, de jobb tudni merre van az opcio.

(#43728) Tatyla


Tatyla
őstag

Sok vészmadár, Jézusom persze mondjátok csak le, mindenki olt mindenkit,szerintem jó lesz ez minden percében, de ez a fórum is kezd átmenni nyafogó hiszti óvodás hülye gyerek topikká...

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#43730) PandaMonium válasza Tatyla (#43728) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ha te megengedheted magadnak, hogy egy 6 órás kampányért kiadj 18.000Ft -ot az szép és jó, de nem mindenki van így vele. Ráadásul most már nem is csak találgatás, hanem ki van téve YouTube-ra az egész játék, ténylegesen ennyi. Azért mert lemondja az ember az előrendelést még nem mond le a játékról teljesen, később is be lehet szerezni (mondjuk én pont ezért nem értem, hogy mi a f#sznak kell egyáltalán bármit előrendelni?!).

What I cannot create, I do not understand

(#43731) Dawide@axele


Dawide@axele
aktív tag

Én nem mondom le az előrendelést!Már kíváncsi vagyok rá nagyon!Ha 8-10 óra meg lesz nekem már jó!

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#43732) Tatyla válasza PandaMonium (#43730) üzenetére


Tatyla
őstag

Nem én felesben veszem és nekem megér 8200 forintot

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#43733) Kszájb válasza Dawide@axele (#43731) üzenetére


Kszájb
csendes tag

Szerintem tuti meglesz annyi, aki mar kiporgette tuti trophy hunter, azok allatok. :D

(#43734) N@idia válasza Tatyla (#43732) üzenetére


N@idia
őstag

Mi is felesbe vettük volna,de az Alien isolation ami 2x olyan hosszú jobban megért volna 8200ft-ot csak kár hogy az akciót lekéstünk,ha ezt előre közlik hogy 5-6 óra elő sem rendeljük...

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#43735) haddent válasza Tatyla (#43732) üzenetére


haddent
addikt

Egyébként igazad van, de te is estél már át a ló túl oldalára, hogy milyen fain lesz a Destiny 90$ -ért ráadásul :)) :DDD
Közben olvasgatom itt a kommenteket és a srác elvileg kb speedrun üzemmódban rohant végig ahogy csak lehet. Másoknak ugyanez volt 10 óra. Hát ez ilyen mondjuk. Én azért várnék egy nagyobb oldal értékelésére mostmár, hátha ők megmondják a tutit.

(#43736) Tatyla válasza haddent (#43735) üzenetére


Tatyla
őstag

Ez is igaz de mivel ez lesz az első igazán next gen élmény ezen a konzolon ott szeretnék lenni a rajtnál pedig tudom hogy az apró tele lesz vele 1-2 héten belül de ennél ez se érdekel...

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#43737) ImpersonatoR válasza haddent (#43714) üzenetére

Na most leszedek egyet yt downloader el (meg amíg nem torlik) kíváncsi leszek grafikailag latszik e valami visszalépés, ahhoz képest amit mutogattak.
Remélhetőleg nem egy WD lesz belőle :U .
Mondjuk azt, hogy nem rendelek elő semmit mar jó ideje megfogattam.

[ Szerkesztve ]

(#43738) thrill válasza haddent (#43735) üzenetére


thrill
tag

Elkezdtem nézni, mivel amúgy se akartam megvenni, mert nem tetszik a világa, meg úgy általában véve semmi belőle (a grafikán kívül). Speedrunnak nem mondanám, mert sokszor nem tudja mit kell csinálni és / vagy elsőre nem is jön össze neki. Eddig (jó egy óra után) ijesztően sok az átvezető, gameplay meg alig. Szóval nem nagyon tudom, hogy nyúlhat ez meg. Gyakorlatilag két videó köz van egy kis sétálgatás, vagy valami action. Amúgy itt van egy cikk róla valóban, de szerintem kár reménykedni 8-10 órában.

(#43739) Nayrobi válasza haddent (#43715) üzenetére


Nayrobi
őstag

Én valahogy nehezen hiszem el a 4-5 perces chaptereket, nem látom értelmét.

(#43740) ForRedGlory válasza RunnyJuggler (#43729) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Igy nem is lehet nalam, mondjuk mar ki van fizetve :F kapasbol nincs is cancel gomb.

[ Szerkesztve ]

(#43741) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Fontos kérdés, valaki használ ilyet? Érdemes megvenni? Mókolás nélkül működik a mikrofonja?

(#43742) kentucky


kentucky
őstag

Hát, ha igazak a grafikáról és játékmenetről szóló pletykák, akkor én is csak leakciózva veszem meg. Pár napja még előrendelésen gondolkoztam.

(#43743) Madwe válasza ForRedGlory (#43740) üzenetére


Madwe
nagyúr

Usa storeba nem lehet lemondani az előrendelést tudtommal. Ott eleve ki is fizetted már ha jól sejtem, magyarba pl csak akkor kell, amikor megjelenik, s elötte bármikor lemondhatod.

(#43744) Neoteric válasza PandaMonium (#43709) üzenetére


Neoteric
addikt

Stílus miatt igazad van, elnézést is kérek érte így utólag, hamar felmegy az agyvizem, ha hülyeséget látok. :R

PSN: ne0teric_sAN

(#43745) Elderath válasza kentucky (#43742) üzenetére


Elderath
őstag

Mi igaz a grafikáról? Olyan látványt rak eléd amitől bokádat lehugyozod. Konzolon ilyet még nem láttál az biztos. Linkelgettek itt képeket. Másfél év alatt változott a játék képi világa fejlesztés alatt hú de meglepő. Ráadásul sokkal természetesebbek a fények a végleges változatba, ahogy szebb a selfshadowing és, rákerült postprocess effekt, ami megadja a hangulatát stb. Ja meg ruhát váltottak közben az adott jelenetnél. Order talán az egyedüli játék, aminél nem kamuztak mikor bemutatták, sőt még szebb lett.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#43746) delibab


delibab
senior tag

Ps4-re hol tudok témákat letölteni??? Ha bemegyek a storeba akkor ott semmi nincs... :F
Előre is köszi!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#43747) SzlobiG válasza kentucky (#43742) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én se rendeltem elő, annyi hogy később megyek be a boltba megvenni. Megvárok pár kommentet hogy még is milyen.

(#43748) Tutu7030 válasza delibab (#43746) üzenetére


Tutu7030
veterán

PS4 témák

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#43749) delibab válasza Tutu7030 (#43748) üzenetére


delibab
senior tag

Nagyon köszi! :R
Csak azt nem értem, hogy ha gépen bemegyek akkor ott miért nem dob ki egyet sem... :F

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#43750) Tutu7030 válasza delibab (#43749) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem jól keresed. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.