Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) shunter válasza bajormisi (#29896) üzenetére


shunter
aktív tag

A store ból tudod leszedni a kiegészítőt. Ott lesz a Destiny add on ok közt.

(#29902) shunter


shunter
aktív tag

Milyen fix hardverről beszélsz? Fix hardvere csak maguknak a konzoloknak van külön, külön. Hardveresen az architektúra azonos, de a ps4 erősebb, ez álltal a jövőbe simán lehet minőségi külömbség. Persze ha a programozók is akarják. A ps3 vs 360 at meg ne keverjük ide. Homlokegyenest más architektúra, más megvalósítás. Nem lehet a kettőt olyan könnyen összehasonlítani mint a ps4 vs XO.

Az erő nem utolsó dolog, de tény, h az exklúzívok a fő döntő szempont.

(#29903) szrichie77


szrichie77
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Nézegetek fülhallgatót a ps4-hez. A 2.0 néven és a Gold néven árusított fülesek közt van különbség, vagy ugyanaz a kettő?

(#29904) otoaak


otoaak
tag

Melyik az L3 gomb ill melyik a futás a dual shock-on Destinyben? Biztos én vagyok béna de eddig még nem jöttem rá mivel lehet futni.

SG Note Pro P900

(#29905) gyuromoj válasza otoaak (#29904) üzenetére


gyuromoj
veterán

L3 a bal oldali stick benyomva.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29906) HaZsolt válasza otoaak (#29904) üzenetére


HaZsolt
őstag

Bal oldali gombát benyomod majd a kívánt irányba előretolod (de végig tartsd benyomva).

(#29907) nkAAA


nkAAA
aktív tag

Destinyben megdingeltem a lvl 20-at. Nem tudjátok véletlen, hogy hol érdemes Light cuccokat szerezni? Keddig el kéne érni a lvl 26-ot, hogy pöröghessen a raid :)

https://twitter.com/nkaaa

(#29908) krx21 válasza shunter (#29902) üzenetére


krx21
nagyúr

+1
Valami ilyesmit akartam én is reagálni. Gyakorlatilag a PS4 nem csak kb 40-50%-al erősebb, de némiképp még könnyebb programozni is a X1 nehezen kezelhető esram-ja miatt. Tehát a x360 vs ps3 párhuzam abszolút hibás... Ettől függetlenül persze igaz, hogy az exkluzívok a fontosak, de milyen szerencse, hogy nekem ebben is jobb a Sony. Multiplatformoknál meg azért én értékelem a 1080p-t a 900p vagy a 720p fényében...

(#29909) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Megosztanám az első igazán negatív élményemet a géppel kapcsolatban.
Elkezdtem leszedni a FIFA15 demo-t. Az egy dolog, hogy a wifi valami hihetetlenül szar a gépben, de mindegy, nem sürgős megvárom azt a pár órát...

Közben elkezdtem játszani a Rivals-al. Úgy belassult, az egész, vagy én nem tudom mi volt, de pl lenyomtam a nitro, vagy a turbó gombot és nem reagált. Sőt olyan is volt, hogy lenyomtam a turbót, halottam a visszaívó hangot, de aztán nem történt semmi, ráadásul egyet el is használt. Érthetetlen... Egy év alatt nem tudták gatyába rázni a software-t, ez szerintem kicsit gáz.

Mondjuk lehet az EA is ludas, tegnap ugyanis végig hallgattam ahogy valaki káromkodik, böfög, eszik miközben játszik. Rohadt idegesítő volt, nem tudom hogyan sikerül valakinek a mikrofonjára rácsatlakozni. :)

Na ennyi. Remélem mihamarabb jön az a 2.0 mert ez így nem állapot.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#29910) ForRedGlory válasza krx21 (#29908) üzenetére


ForRedGlory
félisten

40-50% a PS4 elonye? Normalis vagy? :U

(#29911) nkAAA válasza nkAAA (#29907) üzenetére


nkAAA
aktív tag

Akit még érdekelne:

"Rather, leveling becomes tied to Light, an attribute associated with certain legendary equipment and weapons. Light is a numeric value assigned to an individual item which may also be increased through developing that item's abilities through use.

The Legendary Gear associated with Light can be obtained at level 20 in several ways:

- Through Crucible Marks, a form of currency obtained through some Crucible Modes, including Rumble. Crucible Marks can be spent in The Tower to purchase Legendary Gear.

- Through Vanguard Marks, a form of currency obtained through the Daily Heroic Story and Weekly Heroic Strike. Vanguard Marks may be spent in The Tower for Legendary Gear.

- Through Loot Drops on ordinary missions, including Engrams.

As Legendary gear is combined, new level thresholds are reached. As a player continues to grind, Legendary levels continue to unlock."

[ Szerkesztve ]

https://twitter.com/nkaaa

(#29912) krx21 válasza ForRedGlory (#29910) üzenetére


krx21
nagyúr

Nézz utána! :K

(#29913) krx21 válasza ForRedGlory (#29910) üzenetére


krx21
nagyúr

Még egyszer...
Bocs

[ Szerkesztve ]

(#29914) boost válasza krx21 (#29912) üzenetére


boost
addikt

Hogy-hogy mindkét gépen 1080p a Destiny, ha akkor a teljesítménykülönbség? :C :C :C :C :C

(#29915) Meghivott


Meghivott
addikt

A közös játékok között nyilván nem lesz lényegi különbség, a Ps4 exkluzívok (messze) szebbek lesznek, mint az xboxosok, de ez nyilván max azt fogja érdekelni, akinek mind2 gépe van, de ő meg annyira nem fog sírni csak élvezkedni.

[ Szerkesztve ]

(#29916) boost válasza Meghivott (#29915) üzenetére


boost
addikt

Tudom, hogy mindenkinek a saját gyereke a legszebb, de valaki magyarázza már meg, hogy mito"l "(messze)" szebb szerintetek a PS4 grafikája? :DD :DD

(#29917) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Az igaz, hogyha veszek psn előfizetést, akkor a gépen lévő összes profil használni tudja? Tehát bármelyik profillal lehet online játszani? Mintha ezt olvastam volna valahol, de lehet félreértettem... Mondjuk ez hatalmas lenne!

(#29918) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Játék mentéseket át lehet varázsolni egyik profilrol a másikra?

Xbox One: bandymnc

(#29919) spawn21 válasza Grande Ale (#29917) üzenetére


spawn21
veterán

Igen, ha a elsődleges profillal aktiválod a psn-t.

iPhone 13p

(#29920) gyuribácsi88 válasza boost (#29916) üzenetére

Ez hogy nem tudtok szöveget értelmezni és folyamatosan elbeszéltek egymás mellett, ez valami bődület. :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#29921) haddent válasza boost (#29914) üzenetére


haddent
addikt

Ezt gondolom viccnek/szarkazmusnak szántad, de biztos lesz olyan aki komolyan veszi, úgyhogy a válasz rém egyszerű: az adott játék olyannyira szar, hogy az XO hardvere is elég neki 1080p30fps -nek, a ps4 -é viszont nem elég 60fps -nek (avagy a microsoft a pénzelést nem exkluzivitásokra költötte mint a sony, hanem arra, hogy ne adjanak 60fps -t a másiknak :DDD )

ForRedGlory egész pontosan 40% :K . 1.84 Tflops/ 1.31 Tflops = 1.404, vagyis 40%.
Azt kéne megérteni, hogy az előző generációt véletlen sem szabad idekeverni, mert köze nincs hozzá egyik gépnek sem, valamint még azt is, hogy az XO és a PS4 teljesen azonos architektúrája miatt simán szabadon elvégezhető egy osztás (ahogy fentebb tettem) és kijön a (közel) helyes eredmény.

Ez így teljesen helytálló ESRAM nélkül, azaz ahogy eddig álltak a dolgok. Ha most beszáll majd az ESRAM gányolás a játszmába köszönhetően az új, csupán egy évet késett (bár mondhatni XO megjelenésével együtt jött, az is késett egy évecskét :DDD ), fejlesztőkörnyezetnek, akkor ez a ~40% nyilván csökkenhet és nem lesz ilyen egyszerű kiszámolni.
De abban azt hiszem egyetérthetünk, hogy egy pontosan (és ez így marad) 40% -al kraftosabb GPU (igp) az.... gáz.....
+Bónusz: a programozók lusták és hülyék (nem sértés természetesen, "belsős vicc"). Tippre egy egyszerű rendszerre jobb nekik fejleszteni, vagy egy ugyanolyanra megspékelve még speckó Esrammal?

[ Szerkesztve ]

(#29922) boost válasza haddent (#29921) üzenetére


boost
addikt

Ez már vallási fanatizmus :DD

(#29923) haddent válasza boost (#29922) üzenetére


haddent
addikt

Az, csak nem a ps4 -é, hanem a számoké. Azt boxold/boxoljátok le akivel szeretnétek és hajlandó, hogy 2 képet egymás mellé raktok és melyiken van 2 pixellel több, de ne akarjuk megmagyarázni, hogy a ps4 nem sokkal, jelentősen erősebb....
...jelenleg 40%, esrammal mondom ez változhat, ezt nem tudja senki mennyivel mert összetett probléma, még az MS sem (szerintem). Elvileg lehetne akár -2000000% is, de talán kiegyezhetünk annyiban, hogy jó esetben 0% lesz.

(#29924) Syz


Syz
senior tag

Sziasztok!Mától én is PS4 tulaj lettem.A rendelt játék csak hétfőn érkezik meg,addig max filmmel tudnám kipróbálni.Frissítettem a legújabb FW-re ami csak elérhető.Az lenne a kérdésem hogy ha több mkv-t kiírok egy blu-ray lemezre azt le fogja játszani?Verbatim BD-R 25 Gb-os lemezeim vannak itthon amire írni tudnék.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#29925) Nayrobi válasza Syz (#29924) üzenetére


Nayrobi
őstag

Nem játszik le mkv-t. Még.

(#29926) boost válasza Nayrobi (#29925) üzenetére


boost
addikt

Miért, mikortól fog?

(#29927) konyi79 válasza haddent (#29923) üzenetére


konyi79
addikt

Az esram ténye még valóban változtathat a dolgon, de az a dolog az IGP 40% nyers teljesítményén még mindig tol, lényegesen nagyobb a ps4 memória sávszéle. Ezt pedig nemigen tudja fHD felbontásnál kinyögni az a 32Mb

[ Szerkesztve ]

(#29928) Peat;) válasza haddent (#29921) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem csak az ESRAM a különbség, xboxban vannak még dedikált chipek, asszem pl hangra, Abu írt róla, csak amit xboxról ír az enyészeté amit a ps4-ről az szent evangélium.
A mostani multicímeknél látható különbség a maximum a két gép között, a megkésett xbox fejlesztői környezet miatt ez a racionális megközelítés, ugye ezzel még tetőzte is a hátrányát a gyártó, csak ha lemarad a premierről akkor még többet bukik. Én 30%-ot teszek a két gép közé a kezdetektől, pc-be pl én nem vennék 30%-al erősebb vga-t, mert tudom hogy az nem elég lépcső. De ha ugyanannyiba kerülne akkor nyilván az erősebbet választanám, csak itt jönnek képbe a többi dolgok. Pl hűtés hang, software, de a hírek szerint mindkét konzolnál vannak bajok. Versenyt futottak a piacra lépés elsőbbsége miatt és a fogyasztók itták meg a levét, persze most jöhet a szokásos szöveg hogy a ps4 már most tökéletes, de én nagyon reménykedem hogy nem az és mielőbb lesz egy új hardwares verzió, masszívabb hűtéssel és kikupált softwarrel, pl jövő év e3 kiállítással debütálhatna is.

(#29929) losilee1337 válasza Peat;) (#29928) üzenetére


losilee1337
aktív tag

Üdv max a hütés fog változni a herdver biztos nem.

Psn id: HungaryLosi

(#29930) boost válasza losilee1337 (#29929) üzenetére


boost
addikt

Amint lesz új gyártástechnológia, és csökkenteni tudják a procik méretét, és ezzel hu"tésigényét, árát, váltani fognak.

Most Last Of Us meg Killzone alatt olyan, mintha a csajom porszívózna mellettem. Kellett beletenni a tápot a gépbe, hogy még az is melegítse. :D

Na tényleg, még azt is kivehetnék, meg talán ki is veszik.

[ Szerkesztve ]

(#29931) gyuribácsi88

De unom már ezt a One vs Ps4 vitát. Vegyen mindenki One-t mert az sokkal jobb, lehet vele skype-olni meg tele van felesleges ficsőrökkel amikkel a cosual gamereket kilóra megveszik, az kell a népnek!!4!44!

Ja meg a One-ra hamarabb jönnek a csodálat DLC-k a csodálatos COD 89.-részéhez.

A fos PS4 meg jó lesz nekünk, akik egy konzolon játszani szeretnénk.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#29932) Madwe válasza losilee1337 (#29929) üzenetére


Madwe
nagyúr

A hw is fog, de teljesítményben ugyanaz lesz, csak kisebb, hűvösebb, kevesebbet fogyaszt, szóval nem csak a hűtés változik:) de teljesítményben nem lehet eltérés, ez fix hw, nem pc:)

Szgergely tápot nem hiszem hogy kivennek, eddig a fordított irány volt a jellemző, csak mostmár kapásból benne van:) es a későbbi revek kevésbé melegednek majd uh nem is lesz indokolt...

[ Szerkesztve ]

(#29933) boost


boost
addikt

Driveclubba lesz splitscreen?

(#29934) bandi0000 válasza boost (#29933) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem

Xbox One: bandymnc

(#29935) Nayrobi válasza boost (#29926) üzenetére


Nayrobi
őstag

Már bejelentették pár hónapja, hogy jövő év elején jön a dlna meg a többi médiafunkció.

(#29936) Meghivott válasza boost (#29916) üzenetére


Meghivott
addikt

Most nem az, később lesz. Hardveresen több tartaléka van, ami pár év múlva érvényesül majd. Ha nem tudod, hogy mitől szebb egy játék, akkor kár volt Ps4-et venni, Ps3 most olcsó és azon is szépek a játékok. Ne vedd tamadasnak.

(#29937) ForRedGlory válasza krx21 (#29912) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Bocs, rosszul indultam neki a dolognak :( Bar inkabb a hangvetelert elnezest.

(#29938) Syz válasza Nayrobi (#29925) üzenetére


Syz
senior tag

Akkor nem tudok rá filmet írni amit le is játszik?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#29939) kovsol válasza Syz (#29938) üzenetére


kovsol
titán

Ezt a nagy konzolon filmet nézni mizériát sose értettem. Rádugom a külső vinyót/pendrive-t és maga a TV!! lejátsza az mkv filmeket. Akkor minek még1 készülék? :F

May the Force be with you!

(#29940) Syz válasza kovsol (#29939) üzenetére


Syz
senior tag

Kipróbálni szeretném, ennyi az egész.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#29941) losilee1337 válasza Syz (#29940) üzenetére


losilee1337
aktív tag

Másolt blu ray filmet visszi ugy tudom.

Psn id: HungaryLosi

(#29942) boost válasza Syz (#29938) üzenetére


boost
addikt

Nem, ez a konzol a játékra van a játékosoknak, ahogy fenntebb írták. Meg ahogy írták, talán jön jövo"re médialejátszás. Próbajátékra ajánlom a Trial Fusion-t, meg a Resogunt, War Thunder-t. Utóbbi ingyenes, repcsis, tankos, free to play MMO.

[ Szerkesztve ]

(#29943) Grande Ale válasza spawn21 (#29919) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ez nagyon durva!
Lehet, hogy hülye kérdéseim vannak, de még nincs meg a gép. Tehát: létrehozok magamnak egy profilt, az lesz az elsődleges, és amit utána létrehozok a gyerekeknek, azok az alprofilok? Az első lesz a főprofil?

(#29944) spawn21 válasza Grande Ale (#29943) üzenetére


spawn21
veterán

Igen, jól gondolod. Nekem kettő van. Egyiken vásárolok +psn, a másik a régi, amit mindenki ismer.

iPhone 13p

(#29945) bajormisi válasza shunter (#29901) üzenetére


bajormisi
csendes tag

Köszi az megvolt. Telepítve is van. De így se találom az extrákat. :((

(#29946) bandi0000 válasza spawn21 (#29944) üzenetére


bandi0000
nagyúr

mert ez működik úgy is hogy a magyaron van pl a plus és így elvileg megkapja a US is és ott vásárolok a plusal?

Xbox One: bandymnc

(#29947) kovsol válasza bandi0000 (#29946) üzenetére


kovsol
titán

"és ott vásárolok a plusal"
ez alatt mit értesz?

May the Force be with you!

(#29948) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!ha a joybanbedugok egy steros fulest akkor miert csak egyik oldalon jon a chat hangja?es miert olyan rossz a chat mindosege mint 360 anal?:-) ezen is fejleszthettek volna :-)

[ Szerkesztve ]

(#29949) bandi0000 válasza kovsol (#29947) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát azt hogy az us store ba szoktam látni leárazásokat, pl hogy 50 dolcsi de plus esetén csak 45

kiki22: milyen stereo fülest dugtál bele?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#29950) kiki22 válasza bandi0000 (#29949) üzenetére


kiki22
senior tag

Csak egy egyszeru ihone fulest

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.