Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) haddent válasza krx21 (#23399) üzenetére


haddent
addikt

Szerintem pl. borzasztóan visszataszító, hogy kifizetsz 100+ ezret egy VGA -ért és valóban, most lehet, hogy a BF4 utlra 1080p -ben megy PS4 -en meg 900p very high -on. Viszont az a 100 ezrest vga nem ilyen elhanyagolható és később behozható kis előnnyel bír tranzisztorok terén (elég ezt összevetni mert ugya GCN mindkettő), hanem kb.4x erősebb. Tehát röviden 3-4x annyit költessz egy valóban közel annyival erősebb hardverre, hogy aztán a sok selejt programot épp valamivel jobban futtassa. Na nekem erre nincs nagy szükségem...

gianni85 na igen, majd akkor amikor azok bejöttek meglátjuk mi lesz a helyzet. Mert most hihetetlen mértékű erőforráspocsékolás zajlik pc -én.

[ Szerkesztve ]

(#23402) Djuree válasza gianni85 (#23400) üzenetére


Djuree
félisten

miért kéne kukázni 2 év múlva? :W nekem egy finoman szólva sem atomerőmű gépem van, de elfut rajta minden még most is, mediumon bőven játszható minden...és 100k-ból már most jobbat lehetne kihozni.
ha most vesz vki 300k-s gépet, ahhoz 4-5 évig nem kell hozzányúlni az tuti.
de mind1, nyilván konzolos topik, itt nem nagyon lesz pc-khez értő ember, nyilván itt a konzolt fogják ajánlani mert no hozzáértés, pc-s topikban meg a pc-t. ennyire egyszerű. ;)
nekem van mindkettő, de kell is...ezért tudok szubjektív véleményt mondani.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23403) Mister_X válasza Djuree (#23402) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Csak abban az esetben nem kell hozzányúlni, hogyha nem akar mindig mindent max grafon tolni. Csak PC-n beleesik az ember abba a "hibába", hogy ha egyszer megszokta, hogy az autosetting alapból feltol mindent csutkára és simán vajsima meg stabil az egész, akkor ugyan azt szeretné 1,5-2 év múlva és akkor már elkél egy VGA csere, új proci, több RAM, SSD, miegyéb. Ezért drága a PC-s biznisz, ja meg a mesterséges gépigények miatt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#23404) gianni85 válasza Djuree (#23402) üzenetére


gianni85
veterán

Igaz, nem kell kukázni, de ha jönnek az igazi nextgen motorok amik kihasználják a közös memória címterű APU-kat, akkor az is elképzelhető lesz, hogy a most 300ért megvett i5+780 PC-den butítani kell az adott játékot. Lehet, hogy megy FHD+ felbontáson 60+ fps-sel, de a konzolon meg fejlettebb a fizika, több/szebb az effekt. Nem vagyok szaki, de megértem a konzolok architektúrájából fakadó előnyöket :) ....és nem írom le őket a jelenlegi játékkínálat alapján

(#23405) vg válasza Djuree (#23402) üzenetére


vg
addikt

Ezt már máshol is leírtam: a hozzáértés nem az, amikor a total commanderben átmásolod a crack mappát... ugye.

(#23406) mfranky


mfranky
őstag

Nekem sokáig PC-m volt, de semmi pénzért nem térnék vissza rá....pedig elég régóta építgettem a gépet évről évre....még az első 3dfx kártyára is emlékszem... :D
Az, hogy másfél évente kiadjak 100-120 ezret egy olyan videokártyára, ami elvisz mindent "elvárható" grafikai beállításokkal (mondjuk csak annyit, amennyit a monitor tud fullon), és még attól is függök, hogy milyen drivert írnak a videokártyához...abból elég volt.... :)
Emlékszem még azokra az időkre, amikor új játékkal új videokártya driver is jött természetesen, és ezeket kellett pakolgatni 2-3 hetente....

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#23407) sMblz


sMblz
csendes tag

Sziasztok! :)

Nagyon szépen köszönöm a sok segitséget, ezért is mertem ide irni őszintén, mivel az átlag életkor szerintem egy picit több 12 év-nél. :)

Az euronics +5 év garit ha tényleg olyan olcsón adják (körülbelül persze), akkor jobban megéri a ps4, mert a legtöbb PC alkatrészre is max 3-5 év garit adnak általában.

A fejlesztőket is megértem, hogy a konzolokat tartják előrébb, emiatt is gondolkodok eléggé egy PS4-n, mivel nem törték még fel egyik konzolt sem, és "muszáj" megvennünk rá jó drágán a játékokat, mig PC-n megoldható okosba is... vagy steam ha valaki támogatni is akarja a fejlesztőket.

Igazából a PS4 is ott lesz pár év múlva közel 300-400 000 HUF-ba, ha belekalkuláljuk a PSN Plus-t, legalább 10 játék, +1 kontroller ha van olyan játék amit lehet splitbe tolni és megérné stb. stb viszont ahogy olvasgattam a neten (éjszakás műszak előnye, nincs bent főnök :) ) a Far Cry 4-nél is bejelentették, hogy a vezető platform a PC lesz közben nem rég twittelték ki, hogy a ugyanaz lesz a grafika ultán, mint a konzolokon. Másik példa a Witcher 3 (mániám), először ugye X1-re is 720p-t mondtak, de úgy néz ki mind2 konzol tudni fogja a 1080p-t de legrosszabb esetben is a 900p-t - E3-n pedig nem tudom, ti észrevettetek bármilyen különbséget a PC és X1 grafikája közt? Max 1-2 kisebb effect de nem sokkal több, és biztos vagyok benne, hogy legalább egy 290(X) ATI vagy 780 (ti) Nvidia kártya kell, hogy ultrán fusson i7 procival.

Még egy kis off topic, valószinűleg szeptemberben jönnek a Haswell-E köv. generációs i7 procik, 8 illetve 6 maggal, de az olcsóbbik is 90 000 HUF körül lesz. Az új nvidia maxwell 880, 870-es kártyái meg októberben, arról meg nem igazán tudni semmit.

Még egyszer köszönöm a segitségeteket, szerintem még várok szeptemberig a fehér PS4-re (nekem jobban bejön). Utolsó kérdésként esetleg tudtok olyan boltot, ahol ki is lehet próbálni a PS4-et? Eddig nem igen találtam olyan üzletet :/ max csak a dobozát mutogatták.

(#23408) krx21 válasza Djuree (#23402) üzenetére


krx21
nagyúr

" vesz vki 300k-s gépet, ahhoz 4-5 évig nem kell hozzányúlni az tuti."
Az a baj, hogy a "PC-zés" nem erről szól... :N Akinek meg igen, annak meg pláne jobb egy konzol...

(#23407) sMblz: Szerintem nem leszel népszerű itt, ha a tiltott témára hívod fel az emberek figyelmét... :U

[ Szerkesztve ]

(#23409) gyuribácsi88 válasza vg (#23405) üzenetére

Dehogynem :DDD :DDD :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23410) Madwe válasza sMblz (#23407) üzenetére


Madwe
nagyúr

7-13k között vannak a játékok ha ésszel veszel s nem az első sarki boltban... Az meg h warez miatt olcsóbb a pc... Hat egyrészt az teszi tönkre, másrészt meg nyilván olcsóbb ha lopsz, de ilyen erővel alkatrészeket is lophatsz uh ingyen van...

(#23411) Djuree válasza sMblz (#23407) üzenetére


Djuree
félisten

nagyobb konzolboltokban sztem ki tudod próbálni, vagy esetleg nagyobb mediamarktok.
amúgy i7 procinak nincs értelme játékok alá, i5-el ugyanott vagy ha csak játszanál...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23412) gyuribácsi88

Szerintem meg fejezzük be itt a pc-s témázgatást :R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23413) Tatyla válasza gyuribácsi88 (#23412) üzenetére


Tatyla
őstag

/agree

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#23414) Garada válasza gyuribácsi88 (#23412) üzenetére


Garada
őstag

Igen, ideje lenne :)

(#23415) zzeN


zzeN
aktív tag

Kijött az 1.72-es update, szokásos stabilitási javításokkal...

Q: Why are PS fans called Sony ponies?

A: Because their systems are so 'stable'

:DDD

(#23416) Garada válasza zzeN (#23415) üzenetére


Garada
őstag

That's really cool ;)

[ Szerkesztve ]

(#23417) caska1991 válasza zzeN (#23415) üzenetére


caska1991
tag

Magyar store-on nem lesz előrendelhető a TLOU remastered ? Mert hogy ugye megvágták az árat, aztán lehet megérné inkább onnan, még ha drágább is mint az US store-os.Már előrendeltem a konzolvilágtól, de akkor tuti lemondanám, mondjuk valszeg veszett fejsze nyele mert nem találom storeon.. :(((

"...nem mindegy hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik...."

(#23418) sMblz válasza krx21 (#23408) üzenetére


sMblz
csendes tag

Sziasztok! :)

Nem is a népszerűségre törekszek, de nem neveztem meg, hogy pontosan mit is takar az "okosban" kifejezés. Ez azt is jelentheti, hogy barátomtól kölcsönkapom stb. stb. Egyébként utána irtam a steam-t is, ami egyáltalán nem tiltott téma (szerintem). De ezen ne vitatkozzunk mert nincs értelme.

Most már tényleg offolom a PC-s témát, csak a véleményetekre voltam kiváncsi.

Ettől függetlenül azért köszönöm szépen mindenkitől a segitséget, sokat segitettetek :)

Remélem még nem leszek száműzve, további szép napot ! :)

(#23419) Djuree


Djuree
félisten

na megjött első játékom, a killzone! :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23420) Rabbitf_24 válasza Djuree (#23419) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

jó kis cucc, toljad csak. :K

(#23421) Kabel15


Kabel15
aktív tag

GTA5 el elképzelhető, hogy lesz gép? Mármint mint ami most van mondjuk KZ al vagy WD al.
Esetleg ősszel le is mehet az ára? Nem tudom, hogy meddig érdemes várni. Nem akarom elhamarkodni a vételt. Lehet karácsonyra lesz majd valahol akciósan.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#23422) Garada válasza Kabel15 (#23421) üzenetére


Garada
őstag

GTA V pont az a termék ami egy jó ideig biztosan tartja az árát.

(#23423) boost válasza sMblz (#23407) üzenetére


boost
addikt

"mig PC-n megoldható okosba is... vagy steam ha valaki támogatni is akarja a fejlesztőket.."

A péknél sem azért fizetem ki a kenyeret, mert támogatni szeretném a pékeket, hanem mert elfutni vele lopásnak számít. Ahogy a játékletöltés is.

Kabel15: biztos, hogy lesz GTA5 bundle. PS3-ból is volt, és elég sikeres volt.

[ Szerkesztve ]

(#23424) barcabome


barcabome
aktív tag

Last of US Remastered vételén erősen gondolkodom, mert ugye xboxos voltam, így nem is toltam a game-t. Olvastam két tesztet is róla, nagyon jónak tűnik. Most, hogy olcsóbb is lesz még biztosabb, hogy beszerzem.

USA store-on fogom megvenni, magyar verzió nincs belőle igaz? Mert akkor tényleg jobban megérné amcsi store-ból.

Illetve, ha jól tudom vasárnap jelenik meg, szóval megérné előrendelni, mert akkor elvileg pár extra cuccot is kapnék mellé (asszem multihoz adnak pár dolgot), már ha ez a dolog digitális játéknál is érvényes.

Multi részének van értelme, vagy ez is olyasmi, mint a Tomb Raider multija? :R

[ Szerkesztve ]

(#23425) caska1991


caska1991
tag

Rosszul tudod, júli 29. :)

"...nem mindegy hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik...."

(#23426) Kabel15 válasza boost (#23423) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Egyébként a géppel csomagolt játéknál is van előrendelés? Szóval úgy értem ha mondjuk valaki előrendeli a GTA5 öt kap egy bögrét. (Vagy valami mást jelen esetben lényegtelen) De ha valaki géppel együtt rendeli meg szóval csomagban akkor is szokott járni hozzá ajándék?

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#23427) KingKress79 válasza Def26 (#23385) üzenetére


KingKress79
aktív tag

A Király stadionjába kell a 4G ;]

PS4: KingKress

(#23428) mrhitoshi válasza Djuree (#23402) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Egyetértek. Kell mindkettő.Egyedül csak egy platformot kerülök ->> Xbox. Soha nem vennék. :D
Ebből van is egy-két problémám. Felépítettem magam körül egy MS szférát WP, W8.1, MS online cuccok, csak éppen a hülye PS nem támogat semmit. ;]

(#23407) sMblz: Mindkettő ember!!! Nagyon sokba fog kerülni két platform, de megéri. Én nem tudnék létezni PC nélkül. Egyszerűen kell egy PC a konzol mellé. :K

[ Szerkesztve ]

PS4

(#23429) WaterWawe válasza mrhitoshi (#23428) üzenetére


WaterWawe
őstag

Egyetértek. :))

(#23430) Djuree válasza mrhitoshi (#23428) üzenetére


Djuree
félisten

én a konzolt csak második vonalba venném, egy pc kell, azon nem csak játszani tudok, de játszok is rajta. rts-t én konzolon el se tudok képzelni pl., ahhoz kell a pc. de mmo-k se nagyon vannak konzolon.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23431) krx21 válasza Djuree (#23430) üzenetére


krx21
nagyúr

Sokan ezt úgy oldják már meg, hogy konzol + notebook...

[ Szerkesztve ]

(#23432) whYz


whYz
addikt

Most nezem, hogy nemsokara jon uj resogun patch amivel bevezetik a local multiplayert :)

Vicces, hogy mikor megjelent a jatek a fejlesztok azt mondtak, hogy lehetetlen egy kepernyon jatszani a jatekkal a kor alaku palya miatt es amugyse arra terveztek, ugyhogy ne is szamitsunk ra.

[ Szerkesztve ]

(#23433) Djuree válasza krx21 (#23431) üzenetére


Djuree
félisten

én is gondolkoztam már rajta, de egy jobb notebook 200k, annyiért meg már jobb pc van...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23434) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Továbbra is az a téma áll fent nálam hogy a PS4-et egy Dell P2414H monitorra szeretném rá kötni, úgy hogy a pc-s (jack) dugós hangfalam is kapjon hangot.
Találtam egy ilyen HDMI-VGA+Jack konverter-t szerintetek megéri? A VGA-nak mennyivel lenne esetleg rosszabb képe mint a HDMI-nek? :F
Azért kérdem, mert így olcsóbban kijönnék. :DDD
Mint hogy HDMI-DVI kábellel kötöm a képet a monitorra, a hangot meg az Optikai kimenetből nyerném egy ilyen hang konverter-el, és ehhez még optikai hang kábelt is kellene vennem....
Szóval árterén egyértelműen jobb lenne a VGA pláne hogy itthon van egy csomó D-Sub kábelem elfekvőbe...

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#23435) Gijon válasza Pöttön (#23434) üzenetére


Gijon
senior tag

Szerintem maradj a HDMI-DVI-nél és vegyél egy usb hangkártyát kb:900ft. Arról is le tudod venni a hangot, sőt még headsetet is tudsz rákötni. Vga szerintem felejtős...

(#23436) RichieTri válasza Djuree (#23430) üzenetére


RichieTri
senior tag

hát remélem mire veszek ps4-t (kb évvége) már kijön rá az mmo-k mmoja(nálam) a Planetside2 :)

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#23437) vg válasza Pöttön (#23434) üzenetére


vg
addikt

Ha a jack-es hangfalad ráteszed a kontrollelre az nem jó? Bár kurva kényelmetlen, de spórolsz közel 10e pénzt, nem?

(#23438) Djuree válasza Pöttön (#23434) üzenetére


Djuree
félisten

a lényeget elveszted. a vga d-sub az analóg még, nem fog tudni full HD-t sem...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23439) vg válasza Djuree (#23438) üzenetére


vg
addikt

Te most viccelsz, ugye? Ennyit a hozzáértésedről...

(#23440) Djuree válasza vg (#23439) üzenetére


Djuree
félisten

hidd el hogy sokkal gyengébb lesz a kép, próbáltam én is anno...próbáld ki te is.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23441) vg válasza Djuree (#23440) üzenetére


vg
addikt

[Tessék], annyira nem tűnik elképesztő szarnak a kép. Nyilván van minőségromlás, de az olyan a monitornak tök mindegy. A srácnak viszont tök jó monitorja van, nem is értem minek szarozik ezzel.

(#23442) Djuree válasza vg (#23441) üzenetére


Djuree
félisten

azért egy videón nem jön úgy át. nekem az 50-es plazmán kijön a különbség, kisebb monitoron nyilván kevésbé drasztikus.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23443) gyuribácsi88 válasza vg (#23441) üzenetére

Én mikor monitort vettem ezért választottam olyat amin 2db hdmi van, így csak egy érintés és váltok a konzol vagy a pc képe között. Ma már eléggé alap egy hdmi csatlakozó egy monitoron, na meg ha esetleg le kell cseréni újabbra a monitort az se egy nagy kunszt, főleg ha ilyen kis méretről van szó mint a videóban.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23444) MasterMark válasza boost (#23423) üzenetére


MasterMark
titán

Viszont ott is maradna egy kenyér a péknél meg neked is lenne.

Djuree: A VGA D-sub természetesen tud Full HD-t, sőt még nagyobbat is.

Switch Tax

(#23445) front3r


front3r
őstag

Metro Redux pontos megjelenési dátum!
USA: Augusztus 26.
EU: Augusztus 29.

PS4-en 1080p, 60FPS

kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#23446) caska1991


caska1991
tag

Ha ez tényleg így fog kinézni, első napos vétel lesz. Bár egyébként is :C

"...nem mindegy hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik...."

(#23447) Pöttön válasza gyuribácsi88 (#23443) üzenetére


Pöttön
őstag

Tudtommal a DVI és a Display port is ugyan azt a képi jelet adja mint a hdmi, (750Ft átalakítani)
A gond nálam egyedül a hanggal van, mert nincs a monitornak hangszórója. :(

(#23437) vg: Átmeneti megoldásnak jó, de szeretném értelmesebben megcsinálni :D
(#23441) vg : Azért kérdem meg hogy nehogy befürödjek vele, ha vibrál a kép majd nekem meg elcsúszik, vagy fakó lesz a szín, és ezért adtam ki 8000Ft-ot akkor elborul az agyam. :))

(#23445) front3r: Várós, nagyon jól néz ki, a képek alapján! :C

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#23448) vg válasza Pöttön (#23447) üzenetére


vg
addikt

Nem lenne értelmesebb egy hdmi-displayport kábel? A monitornak van fülhalfató kimenete?

(#23449) Pöttön válasza vg (#23448) üzenetére


Pöttön
őstag

Sajnos nincs a monitoron fülhallgató kivezetés, most kifejezetten jól jönne... :(

(#23435) Csabiapu73: USB hangkártyát? :F Az működne a PS4-el?
Az USB tud kiadni hangot? :DDD

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#23450) WaterWawe válasza Pöttön (#23449) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen, a füleseket is USB-n csatlakoztatják hozzá, a hangkártyáról viszont nem lennék meggyőződve hogy működik. Szerintem marad az optikai-jack átalakítónál, az a biztos.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.