Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19702) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Website felhasználói hitelesítéshez szeretnék sms azonosítást. Például levélben küldöm ki a kódot, amit sms-ben küldjön vissza, vagy bármi. Milyen kiforrott eszközök vannak olyasmit website-ba beépíteni?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#19703) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! A hibakezelés struktúrálisan hol fordul elő a kódban? Akkor amikor felmerül a hiba lehetősége? Vagy egy egységbe zárva? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19704) radi8tor válasza radi8tor (#19700) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És az ISP is megköszönte hogy jeleztem ezt nekik. Kiderült, hogy a PHP engine verzió váltás hozta ezt magával.

⭐ Stella

(#19705) supercow válasza coco2 (#19702) üzenetére


supercow
őstag

Mindenképp sms-nek kell lennie? Ha igen, akkor nem találsz ingyenest mert a küldés költségét neked kell fedezned. Meg tudod oldani saját kóddal, az sms-t ki tudod küldeni pl Twilio API-val.
Ha nem muszáj sms, akkor maradj a megszokott kétlépcsős hitelesítésnél Authy/ GAuthenticator, ahhoz van millió elérhető mintakód. Nem kell újra a kereket...

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#19706) coco2 válasza supercow (#19705) üzenetére


coco2
őstag

Nem az sms a lényeg. Részemről azért akarok extra azonosítást, hogy szegről-végről nyakoncsíphető maradjon az a felhasználó, aki valami nagyon illetlenséget művelne. Ha a nyakoncsíphetőség problémájára már fel van találva megoldás, egy tájékoztatást kérnék róla, mert nekem senki sem szólt :F

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#19707) supercow válasza coco2 (#19706) üzenetére


supercow
őstag

Nem nagyon értem a “nyakoncsíphetőség problémát”, de kétlépcsős hitelesítés, recaptcha, ssl és tevékenység naplózás segíthet a rendszeredet valamennyire biztonságosan üzemeltetni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#19708) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tudnátok segíteni ennek a függvénynek a módosításában?

Arra szeretném módosítani, hogy a lista amit vár ne ignored legyen hanem pont az ellenkezője: a felsorolt lista legyen az érvényes és a root URL is.
(ez egy page cache modulnak a kódja)

function getIgnoredUrls() {
$ignoredUrls = explodeTrim("\n", getNitroPersistence('DisabledURLs'));

$predefinedIgnoredUrls = array('/admin/', 'isearch', 'api/*');
//See if we are in admin
$dir = basename(DIR_APPLICATION);

if (!in_array($dir, array('admin', 'catalog'))) {
$predefinedIgnoredUrls[] = '/'.$dir.'/';
}

$ignoredUrls = array_merge($predefinedIgnoredUrls, $ignoredUrls);

return $ignoredUrls;
}

function areWeInIgnoredUrl() {
if (basename(DIR_APPLICATION) != 'catalog') return true;

$url = getFullURL();

$ignoredUrls = getIgnoredUrls();

foreach ($ignoredUrls as $ignoredUrl) {
$ignoredUrl = preg_replace("/^(https?:)?\/\//", "*", $ignoredUrl);

if ($ignoredUrl[0] != '!') {
if (preg_match('~' . str_replace(array('~', '#asterisk#'), array('\~', '.*'), preg_quote(str_replace('*', '#asterisk#', $ignoredUrl))) . '~', $url)) {
return true;
}
} else {
if (!preg_match('~' . str_replace(array('~', '#asterisk#'), array('\~', '.*'), preg_quote(str_replace('*', '#asterisk#', substr($ignoredUrl, 1)))) . '~', $url)) {
return true;
}
}
}

return false;
}

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19709) coco2 válasza supercow (#19707) üzenetére


coco2
őstag

Arra van szükségem, hogy ha a felhasználó valami illetlen dologra használná fel a website szolgáltatásait, a hatóságok ne csak a website-ot találhassák meg, hanem a felhasználót is - és ne csak lélekben, hanem testben is. Egy email cím meg egy ip log mire tud elég lenni abban a kérdésben?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#19710) coco2 válasza radi8tor (#19708) üzenetére


coco2
őstag

Nem biztos, hogy pontosan értem a kérdést, de ha az areWeInIgnoredUrl() függvényed kimenetét akarod az ellenkezőjére változtatni, lévén boolean visszatérési értéked van, símán csak cseréld ki a true <---> false kimeneteket, és az értelmezés várhatóan az ellenkezője lesz.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#19711) radi8tor válasza coco2 (#19710) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így érted? (felcseréltem a 0-t és 1-et)

function areWeInIgnoredUrl() {
if (basename(DIR_APPLICATION) != 'catalog') return true;

$url = getFullURL();

$ignoredUrls = getIgnoredUrls();

foreach ($ignoredUrls as $ignoredUrl) {
$ignoredUrl = preg_replace("/^(https?:)?\/\//", "*", $ignoredUrl);

if ($ignoredUrl[1] != '!') {
if (preg_match('~' . str_replace(array('~', '#asterisk#'), array('\~', '.*'), preg_quote(str_replace('*', '#asterisk#', $ignoredUrl))) . '~', $url)) {
return true;
}
} else {
if (!preg_match('~' . str_replace(array('~', '#asterisk#'), array('\~', '.*'), preg_quote(str_replace('*', '#asterisk#', substr($ignoredUrl, 0)))) . '~', $url)) {
return true;
}
}
}

return false;
}

⭐ Stella

(#19712) disy68 válasza radi8tor (#19711) üzenetére


disy68
aktív tag

function areWeInIgnoredUrl() {
if (basename(DIR_APPLICATION) != 'catalog') return true;

$url = getFullURL();

$ignoredUrls = getIgnoredUrls();

foreach ($ignoredUrls as $ignoredUrl) {
$ignoredUrl = preg_replace("/^(https?:)?\/\//", "*", $ignoredUrl);

if ($ignoredUrl[0] != '!') {
if (preg_match('~' . str_replace(array('~', '#asterisk#'), array('\~', '.*'), preg_quote(str_replace('*', '#asterisk#', $ignoredUrl))) . '~', $url)) {
return false; // true;
}
} else {
if (!preg_match('~' . str_replace(array('~', '#asterisk#'), array('\~', '.*'), preg_quote(str_replace('*', '#asterisk#', substr($ignoredUrl, 1)))) . '~', $url)) {
return false; //true ;
}
}
}

return false;// true;
}

szerintem a fentire gondolt
de lehet ott is negálni, ahol használod

if (!areWeInIgnoredUrl()) {
//logic
}

vagy beburkolod és negálod

function areWeInEnabledUrl() {
return !areWeInIgnoredUrl();
}

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#19713) radi8tor válasza disy68 (#19712) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos így nem működik.

Próbáltam a return értékeket ellenkezőjére állítani meg "if (!areWeInIgnoredUrl()) { "-t is.

⭐ Stella

(#19714) coco2 válasza radi8tor (#19713) üzenetére


coco2
őstag

Ha negált boolean kimenet kezeléssel nem működött, akkor ott a kontextus egésze kicsit bonyolultabb lehet, mint hogy kiragadj két picike elemet, és annak alapján módosítani tudd a végeredményt. Valami tényezővel figyelmetlen voltál.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#19715) mobal válasza radi8tor (#19713) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Lehet bele kéne debuggolni és kiderülne mi a gond? Ez valami pénzes termék egy része?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19716) radi8tor válasza mobal (#19715) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, fizetős modul. Na majd megkérem a fejlesztőit, hogy oldják meg. De az biztos nem lesz olcsó :D
Pont ma fizettem ki egy másiknak 45000-et egy jelentéktelen funkció működésre bírásáért. :)

coco2: tudom, de azért megpróbáltam mert gondoltam egyszerű lesz az ignore feltételt átírni arra, hogy csak ezekre legyen érvényes.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19717) mobal válasza radi8tor (#19716) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Olcsóbban kijönnél ha bérelnél valakit innen :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19718) radi8tor válasza mobal (#19717) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kettőn áll a dolog. De azért szívesebben fordulok olyanhoz aki ismeri a rendszert nem csak kifejezetten PHP-hoz ért.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19719) coco2 válasza radi8tor (#19716) üzenetére


coco2
őstag

Ha van egy alkalmazás, ami jó szokásokhoz híven természetesen nincsen ledokumentálva, az gyakorlatilag a kóder tulajdona, aki fejlesztette. Az csak érzékcsalódás, hogy a te kezedben van. Valójában nincs. A játék úgy működik, hogy mindenki más olyan sokkal több idő rászánásával tud csak benne segíteni, hogy nem éri meg bárki másra bízni. Ha a project elveszti az eredeti fejlesztőjét, még az a veszély is fenyegetni fog, hogy teljesen kuka a project, mert felhasználói élmény alapján nulláról újrafejleszteni olcsóbb lesz, mint a régiben kotorászni, és találgatni, mi bug és mi feature. Szóval készülhetsz rá, hogy jönni fog a baj izomból. Ahhoz, hogy azt elkerüld, minimum 3 fejlesztőnek kell ismernie a projectet, de persze az sem szokott meglenni, mert tudod, ha egy ember fejleszt valamit, úgy olcsóbb :)

Majd a következő projecthez több előrelátást,
Peace & love

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#19720) pelyib válasza I02S3F (#19703) üzenetére


pelyib
tag

Minnél közelebb a hiba előfordulásához. Ott eldöntöd hogy miként kezeled le. Dobsz egy másik specifikus exceptiont (fail fast) vagy logolod és visszatérsz valami használhatóval.
De ez mindig a helyzettől függ, neked mint fejlesztőnek kell eldöntened mi a helyes megoldás.

(#19721) radi8tor válasza coco2 (#19719) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, nem erről van szó.

Opencart nyílt forráskódú a webshop. Viszont a modulok a fejlesztő brigádok logikája alapján működnek, ami nem mindig jó. Pl ez a legutóbbi akció azért került 1 napi munkába, mert az orosz fejlesztő egy merőben más megközelítést alkalmazott. Inkább JS-el "hazudta meg" a kijelzett értékeket, mint hogy rendesen PHP-ban lenne.

⭐ Stella

(#19722) mobal válasza radi8tor (#19721) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"JS-el "hazudta meg" a kijelzett értékeket, mint hogy rendesen PHP-ban lenne"

Ezt fejtsd ki :)

Hidd el, hosszútávon olcsóbb és gyorsabb ha találsz egy fejlesztőt. Ha te is bele akarsz nyúlni akkor hosszútávon olcsóbb biztos nem lesz. :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19723) radi8tor válasza mobal (#19722) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom részleteiben elmondani, csak azt tudom, hogy nem kellett volna JS ehhez a dologhoz (egy termék opció váltásnál változó paraméterek beállításához), de az a fejlesztő JS-el oldotta meg ahelyett, hogy controller PHP-val csinálta volna mint minden más működik általában Opencartnál.

Jó ez a magyar fejlesztő, általában nem szokott sokat szöszölni egy-egy fejlesztéssel de mivel ennek a kiegészítőnek teljesen más volt a logikája fel kellett térképezni a teljes kódot.

Reagálva a másik gondolatmenetre, kértünk mi ajánlatot egyedi webshopra, kaptunk is 1 millió + ÁFÁsat. Aztán úgy döntöttem megoldom én, kb 300e-nél járunk most.

⭐ Stella

(#19724) coco2 válasza radi8tor (#19723) üzenetére


coco2
őstag

Mostanában sokan vacakolnak webáruházzal, és éppenséggel segítség lenne nekem, ha érteném, miért. Ha valami problémás, akkor inkább írd privátba, de akkor is érdekelne.

Ahogy programozói szemmel látom, azok a homogén framework-ök nem teljesítményre vannak kitalálva, hanem arra, ha csak valami nagyon kevés kell. Ha mennyiséget is akarsz forgalmazni később, mind szűk keresztmetszetté válik, és nem sokat lehet majd tenni az ellen. Ha meg csak kevés cucc forgalmazásáról van szó, ott vannak a kész webshopok ilyen 3 ezer huf / hó költségtől, de még a vip kategória is csak 20k huf / hó környékén van. Valami egészen nevetségesen kevésbe kerülnek. Szóval miért éri meg a hercehurcát?

Az egyetlen, amire gondolni tudok, hogy némelyik termék "leborult a kamionról", és olyat árusítanak, de az csak összeesküvés-elmélet.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#19725) mobal válasza radi8tor (#19723) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az az 1 millió az nem is sok. Ha nem vagy benne a dolgokba akkor soknak tűnik.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19726) radi8tor válasza coco2 (#19724) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Opencart pont hogy olyan jól van megírva, hogy akár 30000 termékkel is jól elbánik. Nem kell alá izom vas.
Akik bérelhető verziót árulnak az is Opencart alapú (pl Shoprenter) csak már telepített kiegészítőkkel - tehát neked már nem kell megvenned őket darabonként 20-70 dolláros áron. Cserébe le kell mondanod az egyedileg testreszabhatóságról. Ezért amennyire kényelmesnek tűnik az elején a bérlés, annyira fájó lesz amikor már lenne igényed egyedi feature-ökre és falakba ütközöl.

Nekem nem gond ha alap dolgokat kell megoldani, már valamennyire értem is a működését, de PHP, JS vonalon gyenge a tudásom ezért amit nem tudok pár hét alatt megoldani azt kiszervezem.

Miért bajlódnak webshopokkal mostanában? Azért mert kevés befektetéssel lehet profitot csinálni. Főleg, ha mindegy neked mit árulsz és csak azokat veszed fel a shopba amin nagyot lehet kaszálni. (mi nem ilyenek vagyunk)

⭐ Stella

(#19727) coco2 válasza radi8tor (#19726) üzenetére


coco2
őstag

Az az info honnét van, hogy a shoprenter opecart alapú lenne?

A 30ezer termék önmagában nem terhelés. A vas nem akkor kell. A vas akkor kell, amikor 30ezer vásárlód jön.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#19728) radi8tor válasza coco2 (#19727) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindenki tudja aki ismeri Opencartot. Már a kódjában is látszik az oldalnak.

⭐ Stella

(#19729) I02S3F válasza pelyib (#19720) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen:)! :R

(#19730) #68216320


#68216320
törölt tag

Szeretném a CodeIgniter-t kipróbálni. Milyen kiindulási pontot javasolnátok valakinek, aki még PHP vonalon nem foglalkozott framework-el?

(#19731) mobal válasza #68216320 (#19730) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Kiindulásnak hagyd az igniter-t és nézd meg a Laravel-t. :)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19732) #68216320 válasza mobal (#19731) üzenetére


#68216320
törölt tag

Úgy gondolom a Laravel komplexebb. Nem egyszerűbb kiindulásnak az Igniter? Vagy rosszak az információim és kezdésnek is jó a Laravel?

(Amúgy lehet volna egy project, ahol azt használnak. ezért is kezdenék azzal. Belelátnék a fejlesztésbe és menet közben abból is tanulhatnék.)

[ Szerkesztve ]

(#19733) mobal válasza #68216320 (#19732) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem egyáltalán nem komplex. Elég modern, én nem raganék le az 5-ös vonalnál ha amúgyis újdonság lesz számodra.

[link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19734) Nicotin


Nicotin
kezdő

Sziasztok lehet még nem kellene ide írnom hisz még most ismerkedem a nyelvel de abba szeretnék segítséget kérni hogy szeretnék egy olyan "scriptet" írni ami feltölt egy sql adatbázisba egy képet egy alap kép gallériához kellene ez csak nincs ötletem hol kezdhetném el.Probálkoztam magamtol de annál a részénl megakadt ha feltölti a képet és f5 frissítem ismét felölti az utolsó képet. Valaki egyszerűbb kódot példaként tudna küldeni megkösszöném.

(#19735) #68216320 válasza Nicotin (#19734) üzenetére


#68216320
törölt tag

A kép bináris információ, ne töltsd adatbázisba. Tedd könyvtárba és a nevét ill egyéb adatait tárold adatbázisban.
Ha ki akarod védeni a frissítésnél újra feltöltést, akkor egy egyszerű módja, hogy PHP header(Location)-el egy másik oldalra mész. Mondjuk olyanra ami feldolgozza a képet. Átméretezi, db-be tárolja az adatait, stb és visszajelzést ad a felhasználónak, hogy lezajlott a dolog.

Más:
Ezzel mi lehet a gond? Win alatt oké, de macOS alatt PHP7.2-t használva nem megy...
Read jog van mindenkinek a fájlokhoz, mégis permission denied..
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#19736) mobal válasza #68216320 (#19735) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

User és group jog rendben van?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19737) Nicotin válasza #68216320 (#19735) üzenetére


Nicotin
kezdő

Rendben megpróbálom ezt. Nagyon szépem köszönöm a helpet. Annyi valami könyvet az alapoktol tudjak tanulni php nem tudnál a link ami az oldal elején van sajna nem élnek már :S

[ Szerkesztve ]

(#19738) #68216320 válasza mobal (#19736) üzenetére


#68216320
törölt tag

644 jog van a fájlokra, 755 a directory-ra, szóval read jog van, owner pedig write. És mégis. Picit érthetetlen számomra a hiba oka.
A PHP path-ban látsz olyat, hogy php5, az ne zavarjon meg, mert macOS-en install után alapban ott a php5, de update volt és a php7.2 került oda, phpinfo is szépen mutatja.

Update: Kipróbálom linux server-en is. Kíváncsi vagyok...

Update2: Linux alatt sima unzip és rendben megjelent a welcome screen. Szóval valamit mégis csak én szúrok el biztosan ...

Update3: Nem tudom mi lehetett, de egy Apache restart megoldotta a dolgot :)

(#19737) Nicotin: Én anno még egy PHP24 óra alatt könyvvel kezdtem, de az lehet mostanra erősen elavult. Semmi OOP nincs benne. Talán a többiek tudnak ajánlani valami jót.

[ Szerkesztve ]

(#19739) Nicotin válasza #68216320 (#19738) üzenetére


Nicotin
kezdő

Köszönöm megprobálom megkeresni ezt a könyvet.

(#19740) Gave válasza Nicotin (#19739) üzenetére


Gave
addikt

Nem akarom reklámozni, de sitepoint-on elég sok akció van, volt, hogy ingyenesen is adtak régebbi kiadványokat. 2009 és előtte, az alapok elsajátítására szerintem segítséget adhat.

Angol tudás kell, de szerintem ez IT fronton nem újdonság, a tanulásban (később a kutatásban) ennél nagyobb előny ritka szerintem, ér annyit mint a jó memória, mivel eléggé mozgásban kell maradni az ismeretek tekintetében, ha valaki jól szeretne dolgozni.

(#19741) #68216320


#68216320
törölt tag

Help!!!

Valaki használ EclipsePDT IDE-t macOS rendszeren? Egyszerűen nem sikerül beüzemelnem a PHPUnit-ot.
Beállítottam a PHPUnit.phar elérhetőségét, de egyszerűen a létrejött tesztek a "extends PHPUnit_Framework_TestCase"-re panaszkodnak, hogy nem ismert típus.
Valami biztosan működő megoldáshoz linket vagy közvetlen tanácsot tudna adni valamelyőtök? (macOS 10.12.6)

(#19742) Tapsi válasza #68216320 (#19741) üzenetére


Tapsi
addikt

Nekem Macen a NetBeans vált be. A PDT-t ugyan be tudtam üzemelni, de folyamatos problémáim voltak vele. Szerintem tegyél te is egy próbát előbbivel!

(#19743) #68216320 válasza Tapsi (#19742) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sajnos JAVA vonatkozásában elment a kedvem a NB-től, inkább maradnék ennél. Kollégák/haverok szintén ezt használják, kényelmesebb ha marad. De köszönöm a tanácsot.

(#19744) mobal válasza Tapsi (#19742) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Így több év Java tapasztalat után csak az IDEA-t találom életképes IDE-nek.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19745) I02S3F válasza Nicotin (#19737) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia! Nagy Gusztáv - Webprogramozás Letöltési link az oldal alján, pont ezt olvasom! :R

(#19746) radi8tor válasza I02S3F (#19745) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kár, hogy PHP 5-ös.

⭐ Stella

(#19747) I02S3F válasza radi8tor (#19746) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm! Ezt elfelejtettem!

(#19748) #68216320


#68216320
törölt tag

Kódírásnál TAB vagy SPACE az elfogadottabb? Én alapvetően tab párti vagyok, de webes vonalon valamiért rengeteg space-es kóddal találkozom.

(#19749) mobal válasza #68216320 (#19748) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Úgy általánosan 4 space. [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19750) pelyib válasza #68216320 (#19748) üzenetére


pelyib
tag

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.