Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10251) dave182 válasza andrasferenc (#10250) üzenetére


dave182
senior tag

Köszönöm szépen a választ, pontosan az ilyen tapasztalatra voltam kíváncsi, de természetesen ez nálam is majd kialakul... Nem fogok spórolni a patronon az "átlagamebernél" jobban, csak kíváncsi voltam hogy mik a tapasztalatok.

(#10252) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Elektromos borotvát keresek a mostani Remington F5790 leváltására, aminek az aksija már tönkrement és így csak töltőn tudom már használni.
Ha már így alakult a dolog, akkor olyat keresnék, amivel hamarabb végeznék a borotválkozással (most kb 10 perc) és kicsit alaposabb munkát végezne, mert most azért elhagy jópár szálat. Elég erős borostám van, szóval napi szinten kellene bírnia a strapát az új gépnek.

Ahogy látom a Braun gépek a javasoltak, megéri a 9-es széria az árát? Ahogy néztem iponban a legolcsóbb most, de mit jelent az a Basic garancia?

Köszi

(#10253) dave182 válasza cselt (#10252) üzenetére


dave182
senior tag

Szia, szerintem annyi pénzért nagyon jó a 9es széria (eredetileg 7eset terveztem). A basic gari tulajdonképpen bolti garanciát jelent, nem gyártóit.

[ Szerkesztve ]

(#10254) andrasferenc válasza cselt (#10252) üzenetére


andrasferenc
tag

Azért is olcsóbb a termék, mert bolti garanciát ad. Ugyan jogszabály alól nem tud kibújni a kereskedő, vagyis köteles jótállást adni a termékre. A bolti garancia esetén macerásabb a minőségi kifogás érvényesítése.
Nem hiszem, hogy a bolt fenntart egy olyan szerviz hátteret, mint egy márkaszervíz. Mondhatni egy szakszervízben nem barmolják el a készüléket, mint egy bolt által alkalmazott, vélhetőleg kevesebb gyakorlattal rendelkező műszerész. Lehet, kiviszik külföldre a készüléket javítani. Ez hosszabb javítási időt eredményezhet.
Az is igaz, a Braun termékek megbízhatóak. Ennek ellenére javításra szorulhat.

(#10255) nyikszi válasza cselt (#10252) üzenetére


nyikszi
őstag

Ha nem sürgős Amazonon kifoghatsz olcsóbban is. Én és egy itteni kolléga Braun 7-est 30-35 ezerért vettünk.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#10256) #94529552 válasza dave182 (#10253) üzenetére


#94529552
törölt tag

220 Euróért talán érdemes lenne az amazonról venni[link], és innen rendes garid lesz, ahogy twofatcat írta az előbb.

(#10257) dave182 válasza #94529552 (#10256) üzenetére


dave182
senior tag

Az én készülékem már megvan, de köszönöm az ajánlást!

(#10258) Nagya21 válasza dave182 (#10251) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
A borotvát használat után mosd el.
Ha 2-3 naponta használod akkor elég 2 hetente a tisztító állomás.
Használaton kívül zárd vissza a patront, igy fél évig biztos birgya

Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10259) dave182 válasza Nagya21 (#10258) üzenetére


dave182
senior tag

KÖszönöm :)

(#10260) cselt válasza #94529552 (#10256) üzenetére


cselt
senior tag

Ez a 220 eurós ár mennyire mondható jónak? Szokott ennél olcsóbban lenni, vagy most kell lecsapni rá?

(#10261) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani jó szakállvágót ami tud 1mm alatt is vágni? Az elszívó plussz. Jöhet akár mindenféle külföldi oldal is.

(#10262) benczeb válasza #86564352 (#10245) üzenetére


benczeb
aktív tag

Tényleg itthon is tudom garanciáztatni? Nem csak Németországban? Hogy van ez? Ennyiért engem is érdekel.

(#10263) 5AN3


5AN3
csendes tag

Sziasztok!

Most készülök megvenni életem első elektromos borotváját, tehát semmi tapasztalatom nincs ilyen téren.
Ezt a kettőt néztem ki, kérlek segítsetek melyik lenne a jobb választás és miért:
PHILIPS S9031/12
PHILIPS SW6700/14

Illetve ha van ebben az árkategóriában (max.60k) olyan termék amit szívesen ajánlanátok akkor kérlek ne tartsátok magatokban. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#10264) #86564352 válasza benczeb (#10262) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sokszor volt már erről szó. Európai Unióban élünk szerencsére.

Braun oldala:
Is there a worldwide warranty for Braun products?

Yes, every authorized Braun service center in the world will accept a Braun product for a free-of-charge warranty repair as long as your model is distributed in the respective country.

Magyarul ha az adott típust forgalmazzák az országodban viheted gariztatni bárhonnan vetted. A kitétel azért lehet gondolom, mert akadnak néha limited edition gépek vagy Egyesült Királyságból eredő készülék esetleges UK csatlakozóját szerintem nem fogják gariban cserélni itthoni megfelelőre. Német Amazonról ilyen gond nincs, azonos szabvány.

A hivatalos magyar szerviz a Kisgép Kft. Rákérdezhetsz náluk emailben és akkor tőlük hallod nem egy fórumról, ha nem változott a rendszer idén akkor azt fogják mondani ahogy eddig: számlával együtt EU-n belül bárhol érvényes a 2 év gyártói garancia. Ha gond van leadod nekik a német Amazon számlával együtt és kész.

(#10265) Fandango válasza 5AN3 (#10263) üzenetére


Fandango
veterán

Én SW6700-at használok kb. 2 hónapja, maximálisan elégedett vagyok vele. (nekem is az első elektromos borotvám)
Azért választottam ezt, mert a feje tulajdonképpen a 9-es széria, viszont olcsóbb. Úgyis az a lényeg igazán.

Ennyivel tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#10266) #86564352 válasza 5AN3 (#10263) üzenetére


#86564352
törölt tag

PHILIPS S9031/12

PHILIPS SW6700/14

Az a kérdés mennyire vagy Star Wars rajongó, mennyire fontos a kijelző mert különben a linkelt specifikációk szerint a vágófej egyforma rajtuk. (SH90 fej) A 9031 felsőkategória lévén a kijelzője többet tud és 3 fokozatban pöröghet a motor: kényelmi, normál, gyors.

(#10267) Talala válasza 5AN3 (#10263) üzenetére


Talala
senior tag

Szia! Nekem PHILIPS S9031/12 van. Meg vagyok vele elégedve. Nem nem irritál érzékeny bőr, erős arcszőr esetén sem. Ki kell tapasztalni milyen módon kell borotválkozni vele, neked hogy a legjobb. Én nem bántam meg hogy ezt választottam. :K

(#10266) twofatcat: Tudtommal ennél még nincs mód sebesség választásra, de ha tudsz valamit amit én nem akkor szívesen meghallgatom, mert jó lenne ! :) A kijelző is csak egyszerű 3 szintes töltöttség jelzést mutat illetve fejcsere, tisztítás a szokásos dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#10268) #86564352 válasza Talala (#10267) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én néztem el, a keresés közben megnyitottam az S9711 lapját is és ott olvastam a 3 üzemmódról. Ez nincs benne az S9031-ben, igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#10269) Talala válasza #86564352 (#10268) üzenetére


Talala
senior tag

Sajnos :O

(#10270) #86564352 válasza Talala (#10269) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ne sajnáld, szerintem több benne a marketing mint a gyakorlati haszna! Persze csak spekulálok látatlanban. Én nem akarnék gombokat nyomogatni és kijelzőt bámulni melyik fokozaton szól. Elég egy on/off borotválkozok vagy sem. :)

(#10271) dave182


dave182
senior tag

Sziasztok, a pre shave-et hogy javallott használni? Közvetlen borotválkozás előtt, vagy hagyni kell neki fél órát? Le kell mosni?

(#10272) #86564352 válasza dave182 (#10271) üzenetére


#86564352
törölt tag

1-2 perc aztán mehet.

(#10273) #94529552 válasza cselt (#10260) üzenetére


#94529552
törölt tag

9-es szériában sztem a legjobb ár, olcsóbbra ne nagyon várd.

(#10274) dave182 válasza #86564352 (#10272) üzenetére


dave182
senior tag

Köszönöm!

(#10275) cselt válasza #94529552 (#10273) üzenetére


cselt
senior tag

Köszi!

Azt esetleg tudjátok miért van, hogy amazonon ki van írva, hogy 220€, berakom a kosárba, rámegyek, hogy fizetem, erre 235€ lesz belőle. Ez valami adó, vagy szolgáltatási díj, ami nincs feltüntetve? Bocsi nem vagyok jártas Amazonról rendelésben.

(#10276) dave182 válasza cselt (#10275) üzenetére


dave182
senior tag

Szerintem az ÁFA különbség lesz...

(#10277) Hauptmann válasza #86564352 (#10272) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az előbb próbáltam ki a Barbont. Egész jó. Csak az illata... :DDD

(#10278) cselt válasza dave182 (#10276) üzenetére


cselt
senior tag

Igazad lehet, köszi, megrendelve :))

(#10279) dave182 válasza Hauptmann (#10277) üzenetére


dave182
senior tag

Első próbám volt a Barbonnal, de én őszintén nem igazán érzek különbséget...

(#10280) zsoltzsolt válasza dave182 (#10279) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Pedig jobb vele, simább lesz és könnyebben siklik a borotva az arcbőrön.
Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
És eléggé frissít 😁 gondolom az illata miatt is 🙂, de olyan tisztaságérzet van utána.

[ Szerkesztve ]

(#10281) benczeb válasza #86564352 (#10264) üzenetére


benczeb
aktív tag

Köszi szépen!

(#10282) Jenne


Jenne
senior tag

Egy hete írtam egy levelet a Caola kutatás-fejlesztés csoportnak, a Barbon Pre Shave illattal kapcsolatban. Ők a Barbon Pre Shave gyártója.
Megjött a válaszuk. Van remény arra, hogy enyhébb legyen az illata.
Azt írták vissza, hogy megvizsgálják az illat erősségének kérdését egy kis piackutatás keretében, mert akadályát nem látják az esetleges változtatásnak, és amennyiben a vásárló közösség szívesebben használ egy kicsit enyhébb illatú terméket szívesen reagálnak erre a felvetésre.
A teljes levelet nem másolom be, mert erre nem kértem engedélyt a levél küldőjétől, de a tartalma lényegében az amit írtam.
Megadtam a Caola felé ennek a topiknak az elérhetőségét, ha valaki onnan beregisztrál, akkor itt tudunk is beszélgetni Velük.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#10283) zsoltzsolt válasza Jenne (#10282) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:R
Jó ötlet. Csak nehogy romoljon a minősége ezáltal. Kérdeztem is itt bent a munkatársakat (csak nőkkel dolgozom, 38 nő főnöke vagyok :D ) , szóval, hogy ismerik-e a Barbont. Kevés nyilatkozott pozitívan, de inkább ezek emlékek voltak a nagypapáról stb. Párom (37 éves) neki nem zavaró, nincs vele baja, kedveli is kissé :)
De visszatérve., mondták, hogy apa/nagypap használják. Munkatársaim meg max fertőtlenítésre az arcon, amire szerintük tökéletes (szerintem is). Irritáció nélkül dolgozik, simán ás köönyedén csúszik a borotva az arcon a használatával.
Plusz tehetnék üvegbe is, kisebb nyílással, lásd korábbi bejegyzésem a Hattricról.

[ Szerkesztve ]

(#10284) mike1334 válasza Jenne (#10282) üzenetére


mike1334
veterán

Nagy kutatás nem lenne gondolom...a Barbonban lévő "parfümöt" kicserélik a Figaróban lévőre...én nem bánnám, amíg pamaccsal borotválkoztam szerettem a Figarót.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#10285) Pardise


Pardise
senior tag

Most borotválkoztam meg 15-ödjére egy töltéssel a Braun 720s-el. Nagyon jó, továbbra is imádom. Nekem a Barbon illatával sincs gond, nekem bejön.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#10286) Jenne


Jenne
senior tag

Reménykedjünk.
Megadtam a Caola felé a topik elérhetőségét, és javasoltam, hogy ha gondolják akkor regisztráljanak be ide és akkor könnyebb lenne a beszélgetés a témáról, és rögtön ez akár egy kisebb piaci felmérés is lehetne a részükről. De lehet, hogy majd csak beleolvasnak és nem több, ezt nem tudom. Ők döntenek a folytatásról.Vagyunk itt jó néhányan a topikban, akik a Barbon Pre Shave-et használjuk és már szóvá tettük itt egymás között, hogy túl erős és tolakodó, miután felvittük az arcunkra. Nem az illattal magával van szerintem a baj, az még vállalható lenne, hanem azzal, hogy túl erős az illata. Egy előtti szesznek/szernek nem igazán kell erős illatúnak lennie, bőven elég ha csak picit illatos, a hatása az ami a fontos. Ezt a Barbon Pre Shave tudja, jól előkészíti az arcszőrzetet az elektromos borotválkozáshoz, gondolom ezt itt mi tapasztaljuk és tudjuk. Az After Shave vagy a borotválkozás utáni Balzsam az aminek ( a reggeli borotválkozás utáni használatkor) tartania kell néhány órán át, vagy akár délutánig is az illatát.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#10287) Jenne válasza Pardise (#10285) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!
Nem az illatáról beszélgetünk, mert az én szerintem sem rossz, vállalható.
Az illat erősségével van a bajom, meg itt jó néhányunknak. Túlon túl erős és tolakodó. Elég lenne ehhez az illathoz egy jóval enyhébb aromás erősség is. Csak éppen érezzük, hogy mégsem egy illattalan, tiszta alkoholt kenünk az arcunkra. :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#10288) Pardise válasza Jenne (#10287) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen tudom, csak egy véleményt írtam. Én nem érzem, hogy annyira erős lenne a barbon borotválkozás után. Nivea aftert teszek az arcomra és csak annak az illatát érzem.

Your car, your life ;)

(#10289) dave182 válasza Jenne (#10287) üzenetére


dave182
senior tag

Én borotválkozás után megmostam az arcom és már akkor nwem éreztem a Barbon-t, de a nejem sem...

(#10290) mike1334


mike1334
veterán

Ha már erős illat..pár napja borotválkoztam, pre-shavenek a Pitralont használtam. Eltelt fél óra, hazaért az asszony, belépett a lakásba és első kérdése az volt, hogy "borotválkoztam?" :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#10291) #86564352 válasza mike1334 (#10290) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez érdekes mennyire más minden ember. Mennyit viszel fel? Én azért használok most Pitralont, mert egy pici löttyintés a tenyérbe az adagolójával, felviszem várok egy-két percet és borotválkozás után lemosás, majd after balzsam és így nem is érezni. Nem is tudnék Pitralonból túl sokat felvinni, mert az alkohol szétégeti a bőröm. Csak a nyakon van szükségem rá, az arcon minden nélkül jól megy a Braun. A Barbont hiába próbáltam én ugyanúgy kicsi löttyintéssel, a jellegzetes illata belemászott az orromba órákra, túl erős.

Azt tudja valaki a pengés módszer ismert márkái habok, gélek, krémek, aftershave mellett miért nem gyártanak elektromoshoz is preshave cuccokat? Könnyűt, frissítőt, fiatalosat? Nivea? L'Oréal? Gillette? Wilkinson? Old Spice?

Miért nincs ezekből? Ennyire nincs rá piaci igény? Pedig még a felsőkategóriás Braun és Philips mellé is sokan megjegyzik nyakon nem mindig tökéletes. Amikor először ajánlották itt a preshave használatát, nem hittem volna úgy kell vadászni Müller alsó polcairól csak két-három termék közül. Nagyobb láncoknál, szupermarketekben pedig csak az egy darab szoci nosztalgia Barbon árválkodik a gagyi flakonjában.

[ Szerkesztve ]

(#10292) mike1334 válasza #86564352 (#10291) üzenetére


mike1334
veterán

Nem sokat..pici löttyintés...de az egész lakásban érezni, ahogy elsétálok :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#10293) Jenne


Jenne
senior tag

Most hoznám ellen példának a Maliziát, de hát nem lenne korrekt mivel nem egy kategória a Barbonnal. Illatban értem, mert abban biztosan nem. Stílusosan és a topikhoz illő hasonlattal élve, mint a Braun 3-as (Barbon) és a Braun 7-es (Malizia) egymáshoz képest. Ezzel természetesen nem megbántva a Barbont!
Most a Maliziát használom, a Pre Shav-et. Hétfőn reggel (is) ez volt az előtti szer, szokás szerint reggel hét óra körül borotválkoztam. After Shave-t nem is tettem fel utána magamra, mert elég volt a Malizia Pre megmaradt illata. Majd utána 9 órára (időpontra) a házi orvosomhoz mentem injekcióra. Az asszisztens nő is és a doktornő is megkérdezte, hogy milyen illat ez, mert nagyon kellemes érzet. Nem tolakodó, csak éppen annyira érezni amennyire kell.
Mindezeket csak azért írom le, hogy lehet ilyen enyhe nem tolakodó illatot is létrehozni. Persze a Malizia meg a Barbon nem egy ligában fociznak, de reménykedjünk, hogy talán fognak változtatni a Caolánál ....Pozitív irányban értem...

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#10294) #86564352 válasza Jenne (#10293) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ahhoz nem volt szerencsém. Legkisebb rossz alapon használom most a Pitralont. Olyan kellene, ami elsőre hűű ez jó érzést vált ki. Nem tudom a nagy cégek miért nem árulnak preshave terméket. És a borotvagyártók miért a habos-géles megoldást reklámozzák. Végül is preshave nélkül sem rossz a borotválkozás szárazon, csak így kellemesebb egy fokkal. Alkohol miatt fertőtlenítés is megoldva.

(#10295) Jenne válasza #86564352 (#10294) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

"" Nem tudom a nagy cégek miért nem árulnak preshave terméket..."
Talán a legfőbb oka az, hogy a neves borotva gyártók, mint a Braun, vagy a Philips vagy éppen a Remington, az utóbbi években egyre erőteljesebben azzal (is) reklámozzák a termékeiket, hogy ezekhez már nem kell Pre Shave mert annyira csúcs technológia a szitájuk kialakítása és anyaga, hogy elég a szita arcbőrön való siklásához a reggeli ott lévő, éjjel kialakult izzadtsági felület. A felhasználó meg irányítható a rekám erejével, így egyre kevesebb Pre Shave kezdett fogyni, a gyártók meg leálltak a gyártásával. Haladni kell a korral és a technikával. :O
Én lehet, hogy maradi vagyok, de minden reggel, a borotválkozás előtt, igaz csak hideg vízzel, de lemosom az arcomat, megtörlöm szárazra, és csak utána kenem be az előtti szesszel. Nekem 5-6 perc kell a hatás eléréséhez és aztán rajta, mehet a siklás. Nekem a 9-es Braunhoz is segít a borosta előkészítésében az előtti szesz.
Lehet, hogy különleges, egyedi vagyok? :DDD

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#10297) mike1334 válasza Fandango (#10296) üzenetére


mike1334
veterán

Xiaomi termékei általában jók, de azért a 3 perces borotválkozásban én kicsit kételkedek :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#10298) Fandango válasza mike1334 (#10297) üzenetére


Fandango
veterán

Nálam se tart tovább csak maga a borotválkozás.

(#10299) mike1334 válasza Fandango (#10298) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem az 5-ös szériás Braun pár nap után már nem szedi le olyan könnyen, olyan 5-6 perc.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#10300) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Üdv!

Tudnátok ajánlani jó szakáll vágót/formázót max 15ezerig? Fontos, hogy sok állítható fokozat legyen rajta. Ha egyáltalán van ebben az árkategóriában normális... :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.