Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  PH!-s autóverseny (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) Superman válasza tuctuc (#100) üzenetére


Superman
nagyúr

STCC-2: Sajnos nem. Minek a rövidítése? Ez is mod?

(#102) tuctuc válasza Superman (#101) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Swedish Touring Car Championship, nem mod, teljes játék, 1CD.
Ugyanaz a játék,mint a V8 Challenge (digital illusions CE AB),csak ez előbb jött ki.
Túraautók+chevy camarók,az irányítás megszokást igénylő, a graf. még mindíg szép. http://www.stcc.se

20 éve a PH-n

(#103) tuctuc


tuctuc
aktív tag

http://www.gamesdomain.com/gdreview/zones/reviews/pc/apr01/stcc2.html
Inkább ezt,bocs.

20 éve a PH-n

(#104) Superman


Superman
nagyúr

Jó lenne, ha a többiek is jelentkeznének. :)

(#106) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Gépügyileg hogy állsz, csak hogy tudjuk, mi közül bogarásszunk...
(Tusl2-c, tuceleron 1.2@1.5, 256SD, Radeon 9100,cablenet kb 200k körüli letöltési
sebességgel,a feltöltés gondolom 50-60k)

20 éve a PH-n

(#107) Dirtyz válasza tuctuc (#102) üzenetére


Dirtyz
őstag

STCC jó kis játék, csak megszokást igényel az irányítása, nem lehet ész nélkül tolni a kocsiknak, gyorsan a pályán kívül találja magát az ember

Védd a fákat, egyél hódot!

(#108) Superman válasza tuctuc (#106) üzenetére


Superman
nagyúr

P4 3.06Ghz, GeForce4 Ti 4200, 512 MB Rambus Ram. Netem Chello 15 giga korláttal 512/128 -as, tehát 60kbyte/sec letöltés a may, amit nálam el lehet érni.

(#116) Superman


Superman
nagyúr

Az igazság az, ahogyan mondtam, hogy én egy szervezett versenyre gondoltam, egy bajnokság félére, aminek az egyes versenyeiben előre megállapodunk. Mondjuk hetente egyszer - kétszer. Az ETCC azért is lenne jó, mert van benne free practice és időmérő edzés is a verseny előtt. Na ezt mind be lehetne ütemezni. (Vagy akár más játékban, ha van benne ilyen.)

Sok ember van itt, akit érdekel egy jó verseny, csak az a meglátásom, hogy elég rendszertelenül megy a dolog. Ilyen ''van szerver, akkor gyerünk'' alapon. Én tényleg szeretném ha egy PH bajnokság létrejönne. Ahogyan mondtam, ha más netes lapok fórumai meg tudták ezt csinálni, akkor mi is.

(#117) tuctuc válasza Superman (#116) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Azt mondjuk nehezen lehetne kivitelezni, hogy mindenki otthagy csapot papot, és minden szombat délelőtt 10:00:01-kor beül egy practice 1-et nyomni.

Szervezetten max. úgy lehetne,hogy:
1. összeáll egy kemény mag + lesz egy szervező-moderátor
2. megoldjuk a servert (-eket,ha valami gond lenne)
3. kiválasztjuk a játékot, (-okat,miért ne)
4. lebeszélünk egy mindenkinek jó időpontot,már ha van ilyen

Ez mind megoldható a fórumon,
jelenleg az egyes pontnál tartunk, eddig a fórumon volt (időrendben) Superman,Sunzi,Kuznyikov,zsoltee10,Dale,Lidi,divot,Panther,emvy,biker,Papa-Georgo,Som@,tuctuc és DirtyZ, azaz 14 fő,
+ a régi colinozók se komolyodhattak meg teljesen (bár én őket nem ismerem)
Szervert már többen felajánlottak.

Vége a BL-meccsnek,és indul az élet.Lehet,hogy nem kap a győztes 50 kilós Indy500 serleget,de végre lesz PH-bajnokság! Je.

Bocsánat,én ilyen tiszta udvar-rendes ház rendszerető vidéki gyökér vagyok:), aki több számvetést tart, mint József Attila és a negyven könyvelő.

20 éve a PH-n

(#118) tuctuc válasza Dirtyz (#107) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Dirtyz, te mit javasolsz?

20 éve a PH-n

(#119) Dirtyz válasza tuctuc (#117) üzenetére


Dirtyz
őstag

Edzéseket lehet egyedül is nyomni és a csak a versenyekre összejönni.
De régen Colinoztunk egy jót, valszeg nem komolyodtam meg:)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#120) Dirtyz válasza tuctuc (#118) üzenetére


Dirtyz
őstag

nehéz az időpont egyeztetés, sokan vagyunk már vén b@zik:DDD, család stb., nem mindig tudunk leülni a gép elé. A sulisoknak könnyebb valamivel szvsz.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#121) Superman válasza Dirtyz (#120) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez így van. De csak össze tudunk hozni valamit. :)

(#122) Dirtyz válasza Superman (#121) üzenetére


Dirtyz
őstag

Jó, hogy felhoztátok ezt a témát:), szeretem az autóversenyeket, csak egyedül uncsi egy kicsit.
Csak a zasszony meg ne tudja, hogy megint játszani akarok, mert letépi a pöcs@met:D
Na jóccakát

Védd a fákat, egyél hódot!

(#123) Dale


Dale
aktív tag

Én is itt vagyok még csak belefeledkeztem a Sports Car GT-be, nyomom a bajnoksagot billentyűzettel, szóval bizonyíthatóan jó úgy is. :) Superman, kipróbáltad már? Ez az ETCC egész érdekesnek tűnik, az F1 Challenge 99-02 egész véletlenül van csak meg szóval ez kapóra jött.

Támogatom a szervezett, szabályokhoz kötött, jegyzett versenyt, nagyon klassz lenne egy ilyen bajnokság. Világ életemben csak AI-k ellen mentem... Egyébként nem azért hogy haza beszéljek de az SCGT-ben is ugyanígy van gyakorlás meg kvalifikáció, humán játékosok mellé AI-k pakolhatók és szerintem a sávszélességet se zabálja fel. De amúgy nekem mindegy hogy mit játszunk, csak tegyük. :)

https://enginedesigns.net

(#124) Kuznyikov


Kuznyikov
aktív tag

Na helló mindenki!
Itten vagyok ám én is, olvasom a fórumot, nem maradok le semmiről, számíthattok rám is! (családi tényező itt is ''rontja'' azért a helyzetet)
Ha lehetne, legelőször döntsük el, hogy melyik gamma legyen! Személy szerint én a Sport Car GT-re szavaszok, ha lehet több szavazattal is. :) Nagyon megnézném ki hogyan farolgat a játékban. Még mindig azt mondom, hogy szenzációs a játék, nagyon jó irányítani, szép autók (dögösek, elég sok féle), egy csomó pálya, éjszakai is, esős is!!! Kis gépeken is jól elmegy, de szép a játék! Nézzétek meg. Nagyon alkalmas lenne egy bajnokságra ha egyszerűen elkezdjük az első pályától és megyünk sorban. Ja! Egy verseny nem xy körös, hanem mondjuk 15 perces (vagy akármennyi) és kerékcsere + tankolásra is kell figyelni, ami szintén jól meg van oldva, nem bonyolítja túl a dolgot.

(#125) Kuznyikov válasza Kuznyikov (#124) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

ETCC2003-at megpróbálom letölteni, utána megnézem milyen, kiváncsi vagyok... Felkeltettétek az érdkelődésemet! :D (Így láthatlanba mégse szavazhatok rá) Jut eszembe, mivel ez MOD, gondolom az irányítás nagyon hasonlít az F1-re nem? Az elég nehéz, főleg bill.-el. Meg a grafika, gépteljesítmény, internet sávszélesség is aggaszt kicsit...

(#126) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Megnézném közelebbről a Sports Car GT-t, anno a demo volt meg, tudtok adni valami címet, ötletet? Nem akarok bebumlizni pestre,fel a médiába,hátha megvan alapon...

Az F1 challenge és a billentyűzet teljesen ok, amint bekapcsolod a settings/controls alatt a steering assistance-t + traction controlt + stability assistance-t. Még nem fog magától kanyarodni az autó, csak az az érzésed, hogy nem csak két állás van a kormányon: a közép és a kitekert. Mivel gondolom kormánynál is jól jönnek ezek a funkciók, ezért bevehetőek valamilyen szinten.

20 éve a PH-n

(#127) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Egy Sports Car GT-ről szóló cikket olvasva:
(http://www.loogoos.hu/leirasok/sportscargt.html)
''...Játszhatunk LAN-on keresztül, maximum hatan, de internetes csatlakozásra nincs lehetõség...''
Meg tudja ezt valaki erősíteni?

20 éve a PH-n

(#128) Dale válasza tuctuc (#127) üzenetére


Dale
aktív tag

Jól lehúzzák, de végülis sok mindenben igaza van a kritika írójának... Az internetes játékot még nem volt alkalmam kipróbálni de két féle mód van, és az egyik TCP/IP, szóval én feltételezem hogy lehet benne IP-t megadni... Majd este megnézem. Írok neked levelet arról hogy hol érhetsz el egy kipróbálható verziót. :)

https://enginedesigns.net

(#129) Kuznyikov válasza Dale (#128) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

:) Jókis képeket láttam róla, bíztató...

(#130) Superman válasza Kuznyikov (#129) üzenetére


Superman
nagyúr

Tényleg nagyon jó. Eddig ehhez foghatót, csak az F1 2002 - höz sikerült készíteni, a mára már klasszikussá lett GTR 2002 személyében. Fizikai modellezés OK, ha meg bekapcsolod a segítségeket, akkor billenzyűzetről is szépen lehet menni, csak ki kell kapcsolni, vagy low -ra venni a fékezési segítséget, mert enélkül a program vezet téged és nem te az autót. :)

(#131) Superman


Superman
nagyúr

És persze ott az általam már említett pálykonvertáló, ami azt jelenti, hogy nem csak a hivatalos, hanem bármely alternatív pályán lehet menni, amit a mod készítők létrehoztak.

(#132) tuctuc válasza Superman (#131) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Pl. az ETCC 2003 Mod (178 MB) -ban hozzáadott pályák: Donington,Oschersleben
Megnéztem,megy 5 kör felett is (bajnokság,barcelona,11kör), és single-ben max.
21 ellenfél lehet. A mod pedig ugyanolyan frame/sec-el megy,mint az F1.


20 éve a PH-n

(#133) Kuznyikov


Kuznyikov
aktív tag

Már csak az a legnagyobb kérdés, hogy hogyan menne neten? Lehetne-e jópáran nyomulni... Majd ki kellene prószálni egy-két menetet vele egymás ellen...

(#134) sequator


sequator
senior tag

nem tudom kinek jött be anno a Stunts, de most jön ki egy hét múlva a Trackmania nevű gém, és nagyon hozza a Stunts-os hangulatot, próbáljátok ki a demót(www.trackmania.com), és ha kijön a végleges akkor sztem azt is nyomhatjuk

Sautia

sequator

(#135) Superman válasza tuctuc (#132) üzenetére


Superman
nagyúr

Akkor nálam lesz valami bibi, mert csak 5 kört tudok menni, hiába állítom akár 100% -ra a versenytávot. Biztosan bezavar az, hogy feltettem az OWOR modot. Ez viszont egy Indy Car mod. :))))

Most tehát a próba idejére kellene egy ember, aki szervernek jelentkezik, vagy bekéredzkedünk emvy - hez.

(#136) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Én vállalom a server szerepét ( mert nem rossz a sávszélem a gyakorlatban ) ha elmondjátok,mit-hogyan állítsak be.Egy próbát megér,felőlem nyomhatjuk bármikor.Viszont az internet-szolgáltatóm proxis, és az otthoni gépek közt is egy proxi-progi (analogX) osztja a netet:azóta pl. Dc-zni se tudok:(
Ettől még működhet?

20 éve a PH-n

(#137) Superman válasza tuctuc (#136) üzenetére


Superman
nagyúr

Hát proxin keresztül ez nem valószínű hogy menni fog, bár meg kellene nézni a programot magát tüzetesebben, de nem tartom valószínűnek, hogy így menne.

Hány gép van összekapcsolva, milyen oprendszer van rajtuk, stb?

(#138) tuctuc


tuctuc
aktív tag

2 db gép, XP professional SP1 Angol változat, a másik gép hugomé, őt meg tudom kérni, hogy ne netezzen, míg fönt vagyunk...

20 éve a PH-n

(#139) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Nyomjunk este egy colint próbaképp...
Az még baj lehet, hogy nem tudom a internet-szolgáltatóm proxy-ip-jét
(gondolom a 192.168.0.88-as IP címmel nem sokra mentek)

20 éve a PH-n

(#140) Superman válasza tuctuc (#139) üzenetére


Superman
nagyúr

Colin2 nem fog menni, mert a lemezt kölcsönadtam valakinek. Még csak fel sincs installálva. Legfeljebb az ETCC menne. Most installálom újra, majd referálok .

(#141) Superman válasza Dale (#123) üzenetére


Superman
nagyúr

Megnéztem a Sports Car GT -t és mentem is jó néhány kört vele. Kérdés: nem lehet a felbontáson állítani? Nem ismerte fel a processzort (ami persze nem csoda), 500MHZ -esként detektálta, majd a videokártyát sem ismerte fel.

Szóval 640X480 - ban elég pixeles minden, nem lehet nagyobbra venni a felbontást?
Másik: rendkívül hamar kimegy az autó hátulja és meg se lehet fogni. Jól lehet billentyűzetről nyomulni, de bizonyos kanyarokban mintha triggerek lennének beépítve egy bizonyos sebesség fölött.

Tudod: If sebesség>250Km/h then
kifarolás
else
tovább

(#144) Gismo


Gismo
addikt

Grand Prix 4?

(#145) Superman válasza Gismo (#144) üzenetére


Superman
nagyúr

Ha emlékeim nem csalnak csak kormánnyal és Joystikkal irányítható. Ha billentyűzettel megy valaki, akkor automatikusan befordítja a kocsit a helyes irányba, tehát a program vezet helyetted.

itt pedig jönnének páran billentyűzettel, ha sokan lesznek szerintem én is azzal megyek. De cáfolj meg, ha a fent leírtak nem felelnek meg a valóságnak, de mintha erre emlékeznék...

(#146) tuctuc válasza Gismo (#144) üzenetére


tuctuc
aktív tag

A Formula-1 típusú játékokat azért nem támogatnám, mert ha beállítjuk, hogy sérüljenek a kocsik - márpedig ez nem egy rossz opció - akkor ezeknél a legkönnyebb mások által kiesni. Értsd: a 22. helyről induló Ukyo Katayama elméri a rajtnál a féktávot. De engem meg tudtok győzni...

20 éve a PH-n

(#147) Dale


Dale
aktív tag

Nos, furcsa. Persze nekem sem ismeri fel a videokártyát, meg a procit se jól de az nem is érdekes. Viszont nem lehet hogy véletlenül software renderingen hagytad? Mindenesetre ha lehúzod az egeret a menüben alulra, feljön egy gombsor amin ott vannak a fontos opciók, többek közt a video beállítások meg a controller... Azt megtaláltad? Mert én lazán át tudom állítani 1024-re stb... Az autó feneke quick race-ben tényleg hajlamos elindulni, főleg a BMW, én Porsche-val játszom és amikor veszek bele új alkatrészeket, az lehet hogy segít, alapból gumi upgrade-el szoktam indítani a maradek $20.000-ből. Sajnos az A-S-D-stb gombsor eleve le van foglalva fölösleges funkcióknak és nem lehet átállítani őket, szóval A/Z-re nem lehet bemappelni a sebességváltót, így én a ~/TAB megoldást használom. :) Este kipróbálom az ETCC-t, kíváncsi vagyok már rá!

https://enginedesigns.net

(#148) Superman válasza tuctuc (#146) üzenetére


Superman
nagyúr

Szerintem az ETCC mod lenne a legjobb választás. rengeteg pályán mehetünk, köztük F1 -es pályákon is.

F1 -es játéknál én alapvetőnek tartanám a kormány használatát. Na most itt nem mindenki akar ezzel jönni, tehát a kérdésre már meg is van a válasz.

Persze ha F1 - ben bekapcsoljuk az összes segítséget, akkor az autó szinte magától megy, de olyan szűk pályákon, mint Monaco, szinte kivitelezhetetlen sérülés nélkül a billentyűzetről való irányítás. Másfelől a kanyarokban a gáz adagolását sem lehet billentyűzetről olyan finoman elvégezni, mint pedálról. Ha pedig túl nagy gázt adsz, akkor az autó (kikapcsolt segítségek esetén) kifarol, (bekapcsolt segítségekkel) meg rák módjára oldalazik kifelé.

Szóval a túraautó bajnokság ideálisnak tűnik. Szép is, jó is, stb. Csak félek a terrain.ini fájltól, hogy ez is sok a billentyűzetről való játéknak. Ezt mindenkinek magának kell kipróbálnia, de majd megnézem én is a segítségekkel hogy működik.

(#149) Superman válasza Dale (#147) üzenetére


Superman
nagyúr

Egeret lehúzni? :) Na erre nem jöttem volna rá. X év informatika után. ;] Köszi, majd kipróbálom.

(#150) Dale válasza Superman (#149) üzenetére


Dale
aktív tag

Elég szerencsétlen megoldás, biztos valami elvadult taskbar-rejtegető vasárnapi Windows felhasználó tervezte a GUI-t... :U

https://enginedesigns.net

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  PH!-s autóverseny (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.