Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  PH!-s autóverseny (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2001) Superman


Superman
nagyúr

Csak késő este leszek ma, de holnap mehetünk egy jó versenyt. Válasszatok egy eddig teljesen ismeretlen pályát. :)

Mindjárt jubilálunk, elérjük a 2000.-ik hozzászólást.

(#2002) Dirtyz válasza Superman (#2001) üzenetére


Dirtyz
őstag

Most:DD

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2003) tuctuc válasza Dirtyz (#2000) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Nekem meg menne a Chat, de mivel nem az otthoni gépről próbálkozom, szerintem IP-probléma lehet, mert nem enged be (és IP-ket keres). Nem lehet úgy beállítani, hogy bárhonnan fölmehessek? Vagy ha úgy van, akkor mi lehet az én készülékemben a hiba???

20 éve a PH-n

(#2004) biker válasza tuctuc (#2003) üzenetére


biker
nagyúr

bárhonnan jöhetsz
bár a vodát nem szereti az applet

nem muszáj a lap chatjét használni
jöhetsz mircel is, bármivel
xchat, stb

irc.dunasoft.com #phetcc
és az első kapcsolatfelvétel lehet akár 1perc is, ez egy általam nem kiküszöbölhető dolog
utána pörög

[Szerkesztve]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2005) Superman


Superman
nagyúr

Most mentem néhány kört Silverstone - ban a BMW - vel és sikerült 1:56.984 - et menni. Igaz, hogy ez is messze van Dirtyz csúcsától.

(#2006) KiMika


KiMika
tag

Én akartam lenni a 2004-ik hozzászólás tulajdonosa.:t

6 times hungarian F1 Challenge Champion - http://kimika.atw.hu

(#2007) biker válasza KiMika (#2006) üzenetére


biker
nagyúr

:DDD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2008) KiMika


KiMika
tag

Egyet nem értek. Automata váltó van de kuplung asszisztens nincs???
Ez hogy jön össze? Te kuplungolsz az automatikának?
Inkább automata váltó ne legyen és kuplung igen, mert így elég furcsa, nem?

6 times hungarian F1 Challenge Champion - http://kimika.atw.hu

(#2009) biker válasza Superman (#2005) üzenetére


biker
nagyúr

vasárnap hol megyünk?

(majdnem lefenyítettem a nortont, mert néztem, van vírusírtó, de akkor miért van a kimenő mail logban ismeretlen cím? mire kapcsoltam, a hülye cselló szívat, és ausztrián keresztül mennek a levelek :) )

ja, és a schedulert nem lehet abszolut kikapcsolni
valamit be kell állítani.
most ugy állítottam, hogy egyszer scannel, csak egyszer, nem ütemezve, és tegnap scannelt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2010) biker válasza KiMika (#2008) üzenetére


biker
nagyúr

hát, még sosem tört motor/váltó nekem kézi váltóval se.
bár a bömös vezethetelen kézi váltóval, mert kemény visszaváltásnél 3>2-be ugy dobja a seggét,. hogy rossz nézni :)
lehet kuplung nélkül váltani, csak nem terhelhető közben a motor
ezért kell
a: kuplung
b: gyujtásmegszakítás teljesen

[Szerkesztve]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2011) biker


biker
nagyúr

a kuplung asszisztens csak arra jó, hogy ha bepadlózod a féket, 000-ig fékezve, akkor ne álljon le a motor.
de ETCC-ben van önindító, így nem kell a használata
F1-ben már kínosabb

megnézheted, asszisztensel elvileg nem fulladsz le, de nem is áll meg a kocsi, hanem kuszik kissé

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2012) Superman válasza biker (#2009) üzenetére


Superman
nagyúr

Hogy vasárnap hol megyünk? Nem tudom. Jó lenne egy olyan szuper - pálya, mint Silverstone volt.

Esetéleg Sepang? Tényleg nem tudom. Nézz te is néhány pályát (nekem van vagy 80), aztán majd meglátjuk. :)

Nekem még sosem fulladt le az autó. Kuplungra sincs szükségem. Egyszerűen sosem kerültem még olyan helyzetbe, hogy állóra fékeztem volna a kocsit.

(#2013) biker válasza Superman (#2012) üzenetére


biker
nagyúr

khm. box, hogy 1-et mondjak :)
ott meg kell állni.
de auto váltóval nem gond, mondom.
kézivel az

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2014) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Nem biztos, hogy holnap tudok menni, sajna még mindig szívok a vindózzal. Hogyan tudok letiltani kifelé kéredzkedő IP-ket? Van 3 IP a tűzfal traffic log-jában
amik a popupokhoz tartozik.

Ja és a c:format-ot szeretném elkerülni

[Szerkesztve]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2015) Superman válasza Dirtyz (#2014) üzenetére


Superman
nagyúr

Milyen tűzfalat használsz?

(#2016) Dirtyz válasza Superman (#2015) üzenetére


Dirtyz
őstag

Sygate

Az internet beállításokban már letiltottam ezeket az IP-ket de semmi.

[Szerkesztve]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2017) Superman


Superman
nagyúr

Az automatikus szkennelés kikapcsolása Norton Antivirusnál:

Elindít-Scan for Viruses-Schedule Tasks (alul) és Schedule. na ha itt be van valami jelölve, akkor kell egy deletet nyomni és nem fog elindulni egy bizonyos időpontban.

(#2018) Superman válasza Dirtyz (#2014) üzenetére


Superman
nagyúr

Ha kifelé kéredzkedő IP-d van, akkor azt gondolom generálja egy program, valamiféle .exe fájl. Ad-Awaret próbáltad már? Nézd meg, hogy honnan, melyik mappából indulna, milyen fájl az, amelyik ki akar menni. A Norton Internet Securityben ezeket meg tudom nézni, sajna a Sygatet nem ismerem.

(#2019) Dirtyz válasza Superman (#2017) üzenetére


Dirtyz
őstag

Sajna nincs Nortonom, de mindjárt körbenézek, mi van itthon.
Holnap hol mennénk?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2020) Dirtyz válasza Dirtyz (#2019) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ad-aware már van, talált is valamit, de még mindig nem jó. Reggel Biker ajánlotta a NoAdware-t, az is talált valamit, de csak akkor irtja, ha reggelem a progit:O

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2021) Superman válasza Dirtyz (#2019) üzenetére


Superman
nagyúr

Azt mondtam bikernek, hogy nem tudom, még agyalni kellene rajta. Valami remek pálya kellene. :)

Azt kellene csinálnod, hogy megszünteted a netkapcsolatot, de előbb frissíted a vírusdefiníciókat a legfrissebbre és egymás után 3-4X végigszkenneled a rendszert. Ad-Aware is mehet párszor. Gatort kitörölni, stb. A Norton azért jó, mert meg tudod nézni, hogy milyen program kéredzkedik a netre. Lehet ez persze teljesen ártalmatlan is, azt nem kellene törölni.

(#2022) KiMika válasza biker (#2011) üzenetére


KiMika
tag

THX ezt nem is tudtam!!! :))

6 times hungarian F1 Challenge Champion - http://kimika.atw.hu

(#2023) wildrain válasza Dirtyz (#2016) üzenetére


wildrain
addikt

Nekem is sygate van. Supermannek igaza van, hogy valamilyen programnak kell lennie, ami kifelé kéredzkedik. Ha felhozod a sygate ablakát, egyrészt alul mutatja az éppen hálózatot használó programokat, másrészt az application gombra kattintva előhozhatod az alkalmazások listáját, amelyeknek eddig köze volt a hálózathoz. Esetleg megpróbálhatod, hogy letiltasz minden olyan programot, amiről nem tudod, hogy mi az. Értelemszerűen a kérdőjel azt jelenti, hogy kérdez minden kapcsolódáskor, a pipa azt, hogy kérdezés nélkül használhatja a hálózatot, az x pedig a tiltást.

(#2024) Superman


Superman
nagyúr

Mint szólnátok holnapra Kyalamihoz?

(#2025) wildrain válasza Superman (#2024) üzenetére


wildrain
addikt

Tőlem...
Volt reggel megbeszélés? Mire jutottatok?

(#2026) Superman válasza wildrain (#2025) üzenetére


Superman
nagyúr

Csak egy ötlet volt. Én mindenre nyitott vagyok. :) Mondd a kedvenc pályád.

Volt megbeszélés. Ha így megyünk, hogy:
1.biker
2.wildrain
3.Dale
4.Kuznyikov
5.tuctuc
6.Dirtyz
7.Superman

Tesód nem jön? :)

Ekkor lenne 4000HUF körül. Radminnal vezérelnénk távolról (bár, hogy ez konkrétan hogyan működik egy 3D-s alkalmazás keretében még nem tudom, ráadásul 35$/darab lícenszdíjas) és én lennék az, aki elindítja. Kellenek versenybírók, akik egy -egy futam után megnézik, ki kit lökött ki, ki szabálytalankodott, stb. Én mondjuk bikerre és rád gondoltam. Én semmiképpen sem leszek bíró. :)

Most a srác, aki intézi külföldön van (Balikó Tamás, akinek a testvére Kinga az F1 Sim - ben versenyez), ha itt lesz, Kimika szól és intézhetjük az anyagiakat. Most már annyit tudsz, mint én.

(#2027) wildrain válasza Superman (#2026) üzenetére


wildrain
addikt

Igazából nincs kedvenc pályám, úgyhogy mindegy, hol megyünk. Tényleg, nincs is kedvenc pályám!! Na, ezen magam is meglepődtem... :)

A bátyám nem tudom, jönne-e. Igazából csak attól függ szerintem, hogy mikor lesznek a versenyek. Ha olyan időszakban, amikor a modemes internet nem túl drága (hétvégén), akkor van esély rá, hogy jön. Persze, csak abban az esetben, ha tényleg nagyon jó lesz a sávszélesség, és nem lesz semmi gond a technikai dolgokkal.

Biztos jó lennék bírónak? Szerintem túl kötekedős vagyok hozzá, és minden szirszarba belekötnék. Engem pl nagyon zavar, hogy sok pályán szinte mindenkinek egyértelmű, hogy a bukóteret használja kanyarodásra. (pl Monza - a Parabolica előtti egyenesbe bekanyarodva) És pont emiatt ez szerintem sok embernek nem tetszene. Meg aztán mi van, ha pont magamat kell valamiért elmarasztalnom? :) Vagy a tesómat? Nem olyannak kéne lennie bírónak, aki nem is versenyez? Tudom, ez így nagyon nehezíti a dolgokat... Nem tudom, ha többen is úgy gondolják, hogy legyek én, akkor meggondolom.

(#2028) Superman válasza wildrain (#2027) üzenetére


Superman
nagyúr

A vasárnap például egész nap szabad. És még lehetne egy másik napon.

Ami a szabályokat illeti, ugye ez után kellene bíráskodni is. Már ha van, mit elbírálni. :) Én nem fogok nagy ügyet csinálni belőle, egy az egyben lefordítom a Sim Challenge - en található szabályzatot, persze ezt még hozzá kell igazítanunk a mi viszonyainkhoz, de ez nem lesz nehéz.

''Túl kötekedős vagyok...'' Vegyél erőt magadon. :) A szabályok alapján szerintem nagyon jó bíró lennél. bikerrel egyetemben. Igazából, nem tudom te hogy vagy vele, nem szeretném, ha egy 12 éves fiú lenne a bíró. Semmi kifogásom a 12 évesek ellen, de hmmmmm...inkább mégsem. :)

(#2029) wildrain válasza Superman (#2028) üzenetére


wildrain
addikt

Ha van konkrét szabályzat, ami után lehet menni, az egész más. Bár a határeseteket (versenybaleset-könnyelműség-szándékosság) sajnos nem lehet mindig szabályzat alapján megítélni.
Abban szerintem is igazad van, hogy nem egy 12 évesnek kéne bírónak lenni.

Amíg még kötekedhetek: mi van akkor, ha bikerrel összeakadunk a verseny során, és mindketten másképp ítéljük meg a helyzetet? :D

(#2030) Superman válasza wildrain (#2029) üzenetére


Superman
nagyúr

Az gáz lenne. :) Feldobjunk egy pénzdarabot akkor? :DDD

(#2031) biker válasza Superman (#2024) üzenetére


biker
nagyúr

kyalamit utoljára a pitstop2 C=64-es verzióján nyomtam, ugyhogy LEGYEN!!! :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2032) biker válasza Superman (#2028) üzenetére


biker
nagyúr

én vállalom, mert én is szigorú vagyok. :)

és mivel én sem használom direkt a bukótereket, csak véletlenségből néha, így ha kell, magamat is kizárom.

DE továbbra is fenntartom az önszabályzó egylet tervét:
ha látod, hogy szabálytalan, pl nem egy blokkoló fék miatt csuszol be (abból már akkor se lesz jó idő, ha nyomod tovább), akkor ne tedd, illetve ha megtetted, elnézted a kanyart, akkor pár mp. lassu menet, ez az első versenyeken bevált nálunk, nem???

és akkor pl látva az adott ember stílusát, nem büntetünk.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2033) biker válasza wildrain (#2029) üzenetére


biker
nagyúr

Amíg még kötekedhetek: mi van akkor, ha bikerrel összeakadunk a verseny során, és mindketten másképp ítéljük meg a helyzetet?

akkor az van, hogy én vagyok az erősebb (vagy neked van több ukrán barátod?) :DD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2034) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Nah, itt vagyok. Szereztem NAV 2004-et, tegnap este ráeresztettem a gépre, hajnal 2 kor még nem végzett:) Talált 2 trojant, remélem ezek lesznek, majd kiderül:F.
Mikor kezdenénk?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2035) Superman válasza Dirtyz (#2034) üzenetére


Superman
nagyúr

Délután 3 órakor kezdenénk. Ha 2 trójait is talált, akkor azokat ne karanténba zárd, hanem töröld őket, mert az biztos.

(#2036) wildrain válasza biker (#2033) üzenetére


wildrain
addikt

Sajnos, én csak skinheadeket ismerek, és ők nem hivatásból, hanem szórakozásból vernek meg valakit, úgyhogy neked lesz igazad a kétes helyzetekben. :DD

(#2037) Kuznyikov


Kuznyikov
aktív tag

Helló srácok. Én is jönnék ma de akkor olyan pálya kellen részemről ami alapban benne van a progiban, plussz még ezek megvannak: 1995_Adelaide, 1995_Estoril, dijonprenois, nlemans, Nordschleife, Norisring, Richmond, sebring, Toronto. Remélem működnek is... Szóval ezek vannak nekem, letölteni már nem tudok, ha megtennétek, hogy miattam ezek közül választanátok megköszönném. Mikor lesz konkrétan a menet? Én csak a qualifire mennék, tudjátok: modem :( Kicsit úgy érzem csak a baj van velem...

Hír: kaptam egy FFB-s kormányt. Tok jó, örülök neki mint a csudafája, DE. Az időim kb 2-3!! mp-el rosszabbak lettek. Nagyon nagy meló vele vezetni, nagyon hozzá kell szokni úgy érzem. Van valami ötletetek, hogy hogyan állítsam be? Ja, és van amikor az egyenesben is meg-meg rángatja a kormányt, miért (az autó nem sérült)? Nálatok is van ilyen?

Szóval döntsük el mi legyen és mikor, hogy lehessen gyakorolni meg készülni, ok?

(#2038) Superman válasza Kuznyikov (#2037) üzenetére


Superman
nagyúr

Nincs veled semmi baj. :)

Alapból benne vannak a progiban a standard F1 pályák. Mit szólnál, meg a többiek is, akkor mondjuk Imolához?

(#2039) biker válasza Kuznyikov (#2037) üzenetére


biker
nagyúr

kormányt nagyon meg kell szokni.
nekem is eleinte rosszak voltak az idők.
azt is külön kell szokni, hogy csak 270fokot fordulbnak, míg a kocsid az kb 1500fokot fordul a kormánya, ami kb +-2.5 fordulat

azért rángatja, mert vannak huppanók is a pályán :)
de lehet állítani a setupban (a kormány és a játék setupjában is) az erőt, érzékenységet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2040) biker válasza Superman (#2038) üzenetére


biker
nagyúr

Ennek örülök. kyalami ótvar, fele kanyart nem látni be rendesen :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2041) wildrain válasza biker (#2040) üzenetére


wildrain
addikt

El tudná nekem valaki magyarázni, hogy mi az az anizotróp szűrés, és a vonalsimítás? Ez utóbbira van tippem, de azért jó lenne egy kis okítás.

Imolában nekem 12 kör a 100%. Nektek?

[Szerkesztve]

(#2042) Superman válasza biker (#2040) üzenetére


Superman
nagyúr

Az OK, de nekem például Imolával alapvető gondjaim vannak. Direkt azért javasoltam, mert nem szeretem a pályát. Oka: az óra jelzi, hogy a második ellenőrző ponton 2.35mp -vel gyorsabb vagyok, mint a 108%- os AI. Ekkor jön a pálya utolsó része, egy hosszú, nyújtott majdnem egyenes és kanyarok. Mire beérek a célba a hátrányom 6mp!! Tehát még 4-et elvesztettem az utolsó szakaszon. Ez lehetetlen, hacsak 1.nem csúszik ki valaki, 2. az AI nem arcade módban közlekedik.

Többször megpróbáltam már azt, hogy az egyik leggyorsabb AI által vezetett kocsi után mentem. Az ő eredménye eremek, nálam, pedig ott lihegtem a nyakán, 4mp hátrány!

Ugyanez van Spanyolországban is. Az utolsó kanyart úgy veszik, hogy esélyem sincs mögöttük maradni, mert különben a füvön landolok. :F

(#2043) Superman válasza wildrain (#2041) üzenetére


Superman
nagyúr

Nekem is. De mit szólnátok, ha átírnánk ismét 30 körre? 100%=30 kör. Remek kis boxtaktikás verseny lenne. Ez a pálya is gumievő. :)

A vonalsimítás kifejezésnél az élsimításra gondolsz? Mert azt pontosan tudom, mit jelent.

(#2044) wildrain válasza Superman (#2043) üzenetére


wildrain
addikt

Arra rájöttem magamtól, hogy a vonalsimítás mit jelent (látszik szabad szemmel). Ha nincs bekapcsolva, akkor pl. a pálya szélét jelző fehér csík nem egyenes, hanem látszik, hogy sok rövidebb egyenes vonalból áll össze, és lépcsős a vonal. Ha bekapcsolom a vonalsimítást, akkor ez kiegyenesedik, legalábbis látszólag, mert tulajdonképpen annyira rövid lépcsőfokokat csinál, hogy nem látszanak.
Az anizotróp szűrés viszont nemtom, mit jelenthet, mert semmi változást nem vettem észre a képen. Sajnos a videokártyám nem bírja a legcsekélyebb vonalsimítást sem (nagyon szép a kép, csak akadozik, kb 16fps), úgyhogy ki kell kapcsolnom... bár esetleg ha visszaveszem a felbontást... ezt ki kell próbálnom.

Akkor én átírtam a gdb-t 30-ra. (megint az utolsó körökben leszek megelőzve...) :O

[Szerkesztve]

(#2045) biker válasza Superman (#2042) üzenetére


biker
nagyúr

megnézem kaja után
küldj egy időt addig!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2046) Superman válasza wildrain (#2044) üzenetére


Superman
nagyúr

Az élsimítás a szomszédos pixelek színérték interpolálásával enyhíti a bitmapek nagyításánál keletkező lépcsőzetességet, ahogyan írtad is. Kétféle formája van:
1. bilineáris szűrő: 4pixelre (2X2) korlátozva.
2.trilineáris szűrő: a bilineáris szűrő finomítása.

Na ennyi rémlik erről.

Az anizotróp fileterzés azt hiszem a lineáris mip-mappelés egy fejlettebb változata. A MIP Mapping különböző felbontású textúrákat használ. Nagyobb távolságból elég a kisebb felbontás, a mintázott objektumhoz közelítve nagyobb felbontású textúrákat tölt be a kártya.

A mip mappelést meghatározása ez, de hogy az anizotróp szűrés mennyiben tér el ettől...nem tudom.

(#2047) Superman válasza biker (#2045) üzenetére


Superman
nagyúr

Megyek kajálni én is. Idő: 2:03 körül.

(#2048) KiMika válasza Superman (#2026) üzenetére


KiMika
tag

Balikó Attila Kinga testvére :t

A Radminhez van fent a neten széria szám. Egyébként úgykell elképzelni mintha ott ülnél a szerver előtt. Csak te a kényelmes foteledből irányítod a cuccost és ez egy külön ablakban megy a saját otthoni gépeden.

JA ÉS ÉN IS LENNÉK BÍRÓ!!! :C

6 times hungarian F1 Challenge Champion - http://kimika.atw.hu

(#2049) KiMika válasza wildrain (#2029) üzenetére


KiMika
tag

Ha egy bíró is érintett egy ügyben akkor a döntéshozatalból kimarad.
És mindenképpen páratlan számú bíró kell, mert páros számúak esetén lehet patthelyzet.

[Szerkesztve]

6 times hungarian F1 Challenge Champion - http://kimika.atw.hu

(#2050) biker válasza Superman (#2047) üzenetére


biker
nagyúr

eddig 4 kört mentem ETCC-vel ezen a pályán, setupolás nélkül 2:05
nem irreális a te időd, max a gépé az :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  PH!-s autóverseny (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.