Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  PH!-s autóverseny (téma lezárva)

Hozzászólások

(#551) tuctuc válasza tuctuc (#550) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Superman, be tudnád linkelni közérdekből azokat a pályákat, amiket letöltöttél, betöltöttél, és jók voltak?

20 éve a PH-n

(#552) wildrain válasza tuctuc (#550) üzenetére


wildrain
addikt

Akkor jó, úgyis azért kérdeztem, hogy ha majd lealázlak benneteket, mennyire lesz nektek ciki...:DD

(#554) Superman


Superman
nagyúr

Innen letöltöttem az összeset, de nem néztem meg mindegyiket. Sokat kipróbáltam és a pályák jók voltak ugyan, de néhánynál az AI nem volt éppen a topon.

A link: [L]http://hsw.hu/etcc03tracks/etcc.htm[/L]

(#556) wildrain


wildrain
addikt

Eleinte valószínűleg egyenesen béna leszek, hiszen még nem is láttam a játékot. Amúgy fogalmam sincs, hogy másokhoz képest mennyire tudok jól játszani. Nincs semmi viszonyítási alap. Annyira nagyon béna nem lehetek, ha cmr3-ban a legerősebb fokozaton is bajnok lettem...

(#557) tuctuc válasza Superman (#554) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Van a patchben egy race search tool is, most nézem , mit tud...

20 éve a PH-n

(#558) wildrain


wildrain
addikt

Aha. De nekem a szokásos ''vasutas'' értelemben semmi közöm a vasúthoz, hiszen az állomásra félévente egyszer megyek ki, akkor is egy-egy pc miatt, vonatot szinte nem is látok... És egyébként is utálok vonaton utazni.

(#559) tuctuc válasza tuctuc (#557) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Egy multiplayer progi, nagyon fullosan megcsinálták, csak ez a mondat ne lenne:
''welcome, alpha testers''
Asszem ebből add/remove lesz, majd ha kijön a final, letöltöm, de nem akarom szétszedni a setupolt gépem...

Kitömörítettem a pályákat, amit leszedtem egy 280MB-os csomagban a gtitaliaról, és a játékban nem látom őket, pedig betettem az F1 pályái közé, és utána importáltam őket ETCC-re. HELP!

20 éve a PH-n

(#560) Superman válasza wildrain (#556) üzenetére


Superman
nagyúr

A CMR3 arcade stílusú játék, nem igazán szimulátor. Az ETCC és az F1 Challenge minden értelemben az. Vannak beépített segítségek, amelyeket kikapcsolva igazán ember legyen a talpán, aki pár métert is tud menni kicsúszás nélkül. De ezt majd te is tapasztalni fogod. :)

(#561) Superman válasza tuctuc (#559) üzenetére


Superman
nagyúr

Én is leszedtem azt a csomagot. Csakhogy azok közül a pályák közül sok F1 2002 - höz készült. Na most állapítsd meg, melyik melyik. Melyik F1 Challenges és melyik F1 2002 -es. Az a csomag jól el van cseszve.

(#562) wildrain válasza Superman (#560) üzenetére


wildrain
addikt

Miért arcade stílusú? Azért, mert ha csattan az ember ide-oda, akkor nem megy szét annyira az autó? Vagy mert nem lehet elfektetni a stoptáblát? Én ezeket elkerültem, úgy vezetek. A féket jól ismerem, amúgy meg az autó élethűen mozog szerintem. Annyi kivétellel, hogy könnyen keresztbeáll a kanyarban, ami nem teljesen valós, mert egy igazi autó inkább kanyarodik, mint keresztbecsúszik. A cmr1-2-ben az autó a közepe körül forog, és nem az első kereke vezeti.

(#563) Superman válasza wildrain (#562) üzenetére


Superman
nagyúr

Nem igazán akarok erről vitatkozni. Szerintem irányíthatatlan, köze nincs az igazi fizikához, ami az autót jellemzi. Nézd meg az ETCC -t és az F1 Challenget és akkor majd megérted miről is beszélek. Az autó pontosan olyan hektikusan viselkedik, mint a Toca Race Driverben, vagy a Microsoft RallySport Challenge - ben.

Persze lehet, hogy másnak tetszik, vagy éppen neked, ezen már nem fogunk összeveszni. Mondjuk úgy, hogy nekem nagyon nem jött be. (Ellentétben a második résszel.)

(#564) wildrain válasza Superman (#563) üzenetére


wildrain
addikt

Ez érdekes, szerintem meg a második részben viselkedik inkább irreálisan az autó. Próbáld ki egyszer, hogy megállsz, teljesen elfordítod a kormányt valamelyik irányba, és megbököd a gázt. Az autó előre nem is halad, csak helyben fordul egy kicsit a közepe körül. És ugyanez megvan menet közben is, csak kevésbé érzékelhetően. A harmadik rész az más érzés, és elsőre nagyon furcsa volt, de szerintem élethűbb. De egy igazi versenyautótól még így is messze áll valószínűleg.

(#565) tuctuc válasza Superman (#563) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Kiszemeztem a pályákat, amit felismert végülis:

Bathurst (AUS), Bristol (ENG), Croft (ENG), Dijon (FRA), Knockhill (SCO), Las Vegas ??? (USA), Mantorp (SWE), Moirana (NOR), Nordschleife:)(GER), Norisring (GER), Oranpark (???), Paul Ricard (FRA), Rockingham (USA), Vancouver (CDN), Zolder (HOL)

Átnézem őket a hét végéig, melyik használható.

Erről a címről: ftp://tantra.m4driving.sm/
NE töltsetek, mert a tantrás pályák cheatesek!

20 éve a PH-n

(#566) tuctuc válasza wildrain (#564) üzenetére


tuctuc
aktív tag

A Colin 2-vel még 100x inkább játszok, mint a 3-mal, mert amit a 2 aszfalton előadott, azt tanítani kellene... amikor a hajtűbe belekapaszkodik a jobb elsőd, és hallod, hogy belesül a gumid az aszfaltba, amikor kézivel átfordítod a tömegközéppontja felett, az fenomenális, utánozhatatlan. Érzed, hallod, látod, hogy milyen rettenetesen gyors egy 600NM-es autó 18as felnin, slick gumival, aszfalton. Immáron 3. éve nyomom a colin2 aszfalokat, és nem tudom megunni.

A Colin 3 szebb lett, és szűkebbek a pályák, ezzel az összes előnyét felsoroltam.
Katasztrofális visszalépés, ugyanaz, mint a Toca 3, ahol egy remek Toca 2 után képesek voltak kiadni ezt a Hollywood-i gejlt. A codemasters nyugodtan bezárhat!

Rally fronton egyetlen reménysugár maradt, ez a Richard Burns Rally, ami ha igaz, a világ legjobb rally-szimulátora lesz, 2004es grafikával. Megjelenés márciusban (államvizsgaidőszak, király).

link: http://www.bhmotorsports.com/RBR

20 éve a PH-n

(#567) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Megkérdezhetem, hogy ti mivel játszotok? Én is sokszor szoktam neten játszani, de autóst nem sűrűn! Talán majd most!

(#568) tuctuc válasza KriszBoy (#567) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Az F1 99-02 Challenge-hez kiadott ETCC 2003 túraautó-mod az ügyeletes, most adtak ki hozzá patchet is, és igen remek játék.Ha bővebben érdekel, olvass vissza a fórumban...

20 éve a PH-n

(#569) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

És ezt biztonsági másolatról is tudom játszani? ill a kiegészítő az letölthető vagy holnap el kell mennem megvenni?

(#570) wildrain válasza tuctuc (#566) üzenetére


wildrain
addikt

Én olyan hatalmas különbségeket igazából nem is látok a két játék között. Egyszerűen MÁS az irányítás, más érzés a három, és szerintem ezért utálta meg mindenki. Gyorsabban reagál a kormánymozdulatokra, és ez furcsa és nehéz a kettő után. Én megszoktam, mert sokat játszottam vele. Untam már a kettő pályáit, kellett valami új. Nem igazán értem, miért szidják olyan sokan, annyira nem rossz, mint amilyen rossznak mondják. Még nem játszottam olyannal, amit valóban élethűnek éreztem volna. Ezért is érdekel ez az ETCC. Nagyon dícséritek, és úgy tűnik, tudjátok, hogy mit beszéltek. Remélem, reggelre lejön, és akkor holnap este kipróbálom végre. Most megyek fex.

(#571) Vertic


Vertic
aktív tag

Na, bocs, hogy bepofátlankodom ide, de gondoltam hátha érdekel valakit :) Akit érdekel jelentkezzen bátran, tök ingyenes, stb

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#572) biker


biker
nagyúr

sztem cmr 3 sokkal szebb, sőt, rendkívül szép, de itt a vége

aszfalton tűrhető, bár érdekesen csuszik néha.
a többi viszont nem tetszik.

valahogy nem az igazi.
a FF effektek sem olyan jók szerintem...

mondjuk a cmr2 is néhol érdekes, de mindegy.

az mondjuk érdekes, szarrá töröm a kocsit, és megy.

ETCC-n üsd le a falat egy laza 60-al, 30fokban, majd rájössz, milyen lötyögő/defektes kerékkel lassítani 200-ról :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#573) Superman válasza KriszBoy (#569) üzenetére


Superman
nagyúr

Az F1 Challenget ''biztonsági másolatról'' is tudod játszani, ha egyre gondolunk. Az ETCC -t meg le tudod tölteni hozzá ingyenesen. Már leírtam párszor, de üsse kavics, itt van megint:

[L]http://www.hsw.hu/[/L]

(#574) tuctuc válasza Superman (#573) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Délután-este-éjszaka nyomunk 1-2 versenyt? Az a baj, hogy szerintem csak olyan serverhez tudsz join-olni, ha patched van /ami elvileg lassít, tehát a sok hülyegyerek nem rakja fel/ ahol a host is patch-es ETCC-vel játszik...
Emiatt töltse le mindenki a PH-ról plz!

20 éve a PH-n

(#575) Superman válasza tuctuc (#574) üzenetére


Superman
nagyúr

Sajna csak holnap este-éjszaka megy, mivel wildrain kolléga még csatlakozik a szerveremhez F1 Challenge ügyben. És ugye a sávszélesség véges...

Na addig is hadd szolgáljak egy - két meglepetéssel:

Infineon pálya, amit a Nascar Thunder 2004 - ből konvertáltak, nem jó. Maga a pálya eszméletlen jó vonalvezetésű lenne, ha lehetne rajta menni. De ha be van kapcsolva a boxutca segítség, amikor kivezet a program, szépen belesüppedsz az aszfaltba, átesel az aszfalton. Ha kikapcsolod a segítséget, akkor ki tudsz jönni, de a célegyenes előtt egy kanyarral süllyedsz az aszfaltba. Szóval nem igazán lehet rajta menni.

Más: a kormányomnak annyi, egyelőre legalábbis úgy tűnik. Feltettem egy Genius joystickot, de erre még nem áll rá a kezem. Eszméletlen, hogyan tud valaki joystickkal játszani, bár minden csak gyakorlás kérdése. Mindegy, nehezíteni akartama saját dolgomat és a segítségek egy részét lejjebb vettem, hogy kormány és billentyű után joystickkal mire vagyok képes. Hát egyelőre nem sokra. :(

A segítségek így alakultak:

Steering Assistance(kormányzási segítség): High
Opposite Lock Assistance(ellenkormányzási segítség): On
Breaking Point Assistance(Fékezési segítség): Off
Stability Assistance(stabilitási segítség): Low
Spin Recovery(Kipörgésgátló): Low
Invulnerability (sérthetetlenség): Off
Auto Shifting (automata váltás) : On
Traction Control: Low
Anti-lock brakes:Low
Pit lane assistance: Off
Clutch assistance: Off
Automatic reverse: Off
Damage Multiplier: 100%

A kormányzási segítség ugyan megnöveli a gumik tapadását, tehát 1-2 mp -vel jobb időt lehet elérni, de mondjuk ez nálam nem jött be. Silverstoneban: 2:15 - ös idő, mert mindig sikerült kiperdülnöm, igaz a joystickkal.

(#576) biker válasza Superman (#575) üzenetére


biker
nagyúr

de ezeken még lehet változtassak itt magamnál?

ti nem vettétek észre, hogy az automata váltó lefelé nem szeret váltani?

mi van a kormányoddal? nem javítható?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#577) Superman válasza biker (#576) üzenetére


Superman
nagyúr

A kormánynál beragadt a pedál. Valszeg javítható, de lötyög is, meg mintha kicsit szét lenne taposva.

A segítségek kikapcsolása csak rám vonatkozott, tehát a futamokon továbbra is úgy megyünk, mint eddig. Csak gondoltam joystickkal is képes vagyok jót menni nehezített körülmények között. Hát eddig tévedtem. ;]

(#578) Superman


Superman
nagyúr

A fenti segítségek használatával/nélkül Silverstone- ban joystickkal 2:04.887. Talán még van remény :)

(#579) biker válasza Superman (#578) üzenetére


biker
nagyúr

kezdem azt hinni, a progimban valami gáz.:D

2 kanyarban is ugy csuszik a gép, mint állat, és emiatt 2:01 - 2:03 a vége eddig...
kormánnyal.

most a gyors slalomrészen jó a kocsi, de a lassu kanyaroban nem az igazi...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#580) Superman válasza biker (#579) üzenetére


Superman
nagyúr

Milyen segítségeket használsz?

(#581) Superman


Superman
nagyúr

Még ki fogom úgy próbálni, hogy kikapcsolom teljesen a kormányzási segítséget. Nem is vagyok mazochista. :D

(#582) RAM válasza Superman (#496) üzenetére


RAM
őstag

F1 challange 1999-2002?

Van hozzá 2003 mod?
Honnan lehet letölteni?
Segítségek be vannak állítva, úgy szoktam játszani, úgy meg elég unalmas...
Ha meg nincs, akor irányíthatatlan...
Ti, milyen beállításokat alkalmaztok?

Csak tisztán

(#583) biker válasza Superman (#580) üzenetére


biker
nagyúr

kipörgésgátló low
abs high
opposite force low

többi mind off.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#584) Superman válasza RAM (#582) üzenetére


Superman
nagyúr

A fenti segítségeket, amiket itt felsoroltunk. Persze a billentyűsökre is gondolva az online versenyen másféle beállításokkal megyünk, illetve mindenki azt használ, amivel még uralni tudja a kocsit.

A 2003 -as mod az F1 - hez van Ralph Hummerich update - nek szokták nevezni. Fentebb leírtam, hogy hol lehet letölteni. Ha rákeresel a googlen, akkor ott lesz az első találatok között.

Az ETCC modot meg a hsw - ről tudod letölteni, ingyenes.

(#585) Superman


Superman
nagyúr

Esetleg holnap este egy menetet? Készülve a hét végi silverstoni és le mansi futamokra?

(#586) tuctuc válasza Superman (#575) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Beállításaim billentyűvel:

Steering Assistance(kormányzási segítség): Low
Opposite Lock Assistance(ellenkormányzási segítség): Off
Breaking Point Assistance(Fékezési segítség): Off
Stability Assistance(stabilitási segítség): Low
Spin Recovery(Kipörgésgátló): Off
Invulnerability (sérthetetlenség): Off
Auto Shifting (automata váltás) : Off
Traction Control: Low
Anti-lock brakes:Off
Pit lane assistance: Off
Clutch assistance: Off
Automatic reverse: Off
Damage Multiplier: 100%

A patch után sokkal jobban lehet uralni a kocsit.



20 éve a PH-n

(#587) wildrain válasza tuctuc (#586) üzenetére


wildrain
addikt

Az Opposite Lock Assistance nem azt jelenti, hogy az ellenfélre rázárásba szól bele?

(#588) tuctuc válasza wildrain (#587) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Gondolom segít blokkolni az előzéseit... mivel én hátulnézetben megyek,mert nincs tükör, emiatt látom, ha jönnek, meg az időknél is látod, ha a hátsó 2 tizeden belül van, akkor az már közeli...

20 éve a PH-n

(#589) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Hétvégén mikor játszunk?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#590) Superman válasza Dirtyz (#589) üzenetére


Superman
nagyúr

Amikor mindenkinek jó. Leginkább egy szombat délután lenne jó, de vasárnap is mehet.

(#591) Dirtyz válasza Superman (#590) üzenetére


Dirtyz
őstag

Szombat este 7-től szabaddá tettem magam, esetleg 6-ra is itthon vagyok.
Mostanság eléggé eltűntem, sok a meló, nem biztos, hogy maradandót tudok alkotni a hétvégén.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#592) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Colin 4 Pc-re?

''Konzolon elég régóta godzilláskodik a Codemasters arany tojást tojó 04-es jelű tyúkicája ahhoz, hogy a PC tulajok kellőképp felspanolják magukat. A piros lámpa előtti kényszeredett sebességváltások után a kiadó végre hivatalosan is kibökte, hogy jön PC-re a népszerű ralliverseny negyedik inkarnációja. A konzolhoz képest online és LAN képességekkel bővítették a játékot, mely 2004. márciusában debütál.''

Nem hittem volna, hogy gondolkozni is képesek még a ködös albionban...
Mindenesetre gratulálunk az úttörő felismeréshez, és várjuk, mit kapunk!
(Egyelőre nem nyitok még topicot PH! Colin4 autóverseny címmel, mert a bizalmam feléjük elszállt...)

20 éve a PH-n

(#593) Superman válasza tuctuc (#592) üzenetére


Superman
nagyúr

Hol olvastad ezt?

(#594) Superman válasza Dirtyz (#591) üzenetére


Superman
nagyúr

A lényeg, hogy itt legyél. :)

(#595) wildrain válasza Superman (#594) üzenetére


wildrain
addikt

Meddig hagyod a géped bekapcsolva? Azért kérdem, mert 2,5-3 óra múlva lejön az anyag biztosan, ha rendesen tölt.

(#596) Superman válasza wildrain (#595) üzenetére


Superman
nagyúr

Éjfélig, mert pontosana fejemnél vana gép és nem bírok a zúgástól aludni. De megemelhetem a letöltési sebességedet. Persze még ezt sem használod ki, láttam, hogy 14,5kbyte/sec a max. amivel töltesz.

(#597) wildrain válasza Superman (#596) üzenetére


wildrain
addikt

Ne hülyéskedj, neked is chellod van, nem id tudsz többel feltölteni szerintem 15-nél...

(#598) Superman válasza wildrain (#597) üzenetére


Superman
nagyúr

Hát ez az. :) De mindig reménykedik az ember.

(#599) wildrain válasza Superman (#598) üzenetére


wildrain
addikt

Késő bánat, de ha tömörítetted volna, akkor már lehet, hogy lent lenne... előbb is eszembe juthatott volna, mi? :)

(#600) wildrain válasza Superman (#598) üzenetére


wildrain
addikt

Amúgy kettőnk között (chello-chello) biztos nagyon király lehet a kapcsolat, mert könnyedén megy folyamatosan a maxon.
Egyébként meg abban nem érdemes reménykedni, hogy a chello sávszélességet ajándékoz neked. Még azt se szívesen adja, amiért fizetsz...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  PH!-s autóverseny (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.