Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  PH!-s autóverseny (téma lezárva)

Hozzászólások

(#751) biker


biker
nagyúr

spa-ra 2:45 alá ment már valaki?

mellesleg kézi váltóval jobb fékezés szempontjából...
nem csuszik annyira...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#752) Superman válasza biker (#751) üzenetére


Superman
nagyúr

Még nem mentem ott csak F1 -el. Az 1:47 volt. ;]

(#753) Dale válasza biker (#751) üzenetére


Dale
aktív tag

Spa: 2:42:525!!! Mondjuk itt mar kicsit rallys mentalitassal zuztam a Seat-ot, de megerte. Csak ne lenne a vegen az a hulye buszmegallo... Mikor jaccunk maaaar? :DD

https://enginedesigns.net

(#754) biker válasza Dale (#753) üzenetére


biker
nagyúr

de ugye bementél a megállóba?
(utast nem kell felvenni, csak bemenni :) )

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#755) Dale válasza biker (#754) üzenetére


Dale
aktív tag

Igen, bementem, többnyire félre is húzódok a fűre hogy elférjenek az utasok. :) Ha nem megyek be (megesett az elején) akkor azt a kört nem tekinti érvényesnek. Szerintem mész még pár kört és meglesz a 2:40, én nem féltelek. :) Amúgy steering és stability High, a többi off, billentyűzettel.

https://enginedesigns.net

(#756) Superman válasza Dale (#755) üzenetére


Superman
nagyúr

Háromnegyed öttől már éni fog a szerver.

Tedd fel a kormányt és próbáld ki azzal is. :)

(#757) biker válasza Dale (#755) üzenetére


biker
nagyúr

ja, ezt teszteltem, hogy megeszi-e a levágott kört.
mondjuk ne mtudom mi alapján nézi
a buszmegálló teljes levágása érvénytelen.
de előtte 2-vel a gyors balos melleti aszfalt érvényes.
mint silverstoneban az 1-es kanyarban

ja, amugy ne félts, sok 2:43.xx után 2:41.760 :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#758) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Még egy utolsó hozzászólás részemről a segítségekről:

Miért nem állapodunk meg abban, hogy a sebességet befolyásoló segítségek (steering assistance, stability assistance, és esetleg traction control) terén TÖKUGYANAZZAL a beállítással megyünk, és így végig egymás seggébe megyünk?
A közvetlenül nem befolyásoló helpek (pl. automata váltó) pedig mindenki saját szíve-ügye? Biker is írta, hogy 1-2 secet jelent 1-2 help engedélyezése, vagy a low és a high közti difi. Akkor miért mennétek off-on, csak azért, mert jó nektek, mert van kormányotok??? A billentyűnek 2 állása van:be van nyomva és nincs...
a kormánnyal jobban lehet manőverezni, de nektek se rossz, ha nem kell végig hibátlanul menni, és 1 pici hiba olyan megtorlást vonz, hogy az utolsó helyre csúszik vissza az illető. A tegnapi ausztrál edzésen kiderült, hogy az egymás közti idődifferencia 5%-on belüli. Ez lehet, hogy ennek köszönhető, és egyébként 1%-on belüli...

A témához kapcsolnám Marc Gené nyilatkozatát az idei olasz nagydíj alatt, amikor helyettesítette Ralfot: kipörgésgátló nélkül is ugyanolyan gyorsan tudunk menni, mert tudunk olyan gyorsan reagálni, mint a számítógép: de csak 1 körig, utána elfáradunk.(nem szó szerinti idézet volt)

20 éve a PH-n

(#759) biker válasza tuctuc (#758) üzenetére


biker
nagyúr

igen, mindenkinek van beépített egítsége, analóg módon kézben lábban, de fárasztó.

és a billentyűsöknek egy help, részemről:
steering sensitivy és throttle/gas sensitivy is van, és ezeket 10% közelébe kell lehozni, ezzel eléred, ne mcsak full 1-0 van, hanem pl 10%-nál asszem 1sec a 0>1 átmenet, így a kormány nem hirtelen csavarodik, és a fék nem bikáz be.

F1 2002-t is lehet így röhögve kis segítséggel vinni végig.

amugy pl traction controll engem idegesít, és akkro se kapcsolom be, ha engedélyezve van, és mindenki használja, de a stability assistance az jó.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#760) wildrain


wildrain
addikt

Az o-rouge-on ti végigmentek padlógázzal?
Amúgy meg kéne állapodni valamiben: A forma1-ben is szabály, hogy aki elhagyja a pályát négy kerékkel, az büntetést kap. (persze a kicsúszás nem ide értendő) A pálya szélét a fehér vonal jelzi. Tehát ha valaki felmegy a kerékvetőre egy oldallal, az ok, de ha valaki levágja a sarkát teljesen négy kerékkel, az már szabálytalan. Javaslom, hogy mindenki eszerint menjen, ok?

(#761) Superman


Superman
nagyúr

Na, nem veszekedni emberek. :)

(#762) biker válasza wildrain (#760) üzenetére


biker
nagyúr

részemről ok.

eau rouge-on nem tudok padlógázzal, bár én ott már 6.ban megyek be, lehet ezért, de 5. padlón befér :)

ha nem fékezek, akkor csak a szegély melletti beton segítségével fér be, de az már 4kerék over

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#763) biker válasza Superman (#761) üzenetére


biker
nagyúr

hol veszekszenek? kik? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#764) wildrain válasza Superman (#761) üzenetére


wildrain
addikt

Ezt nekem írtad? Mert akkor mondom, hogy semmi bántót nem akartam, csak megegyezni a dologban. :)

(#765) Superman válasza wildrain (#760) üzenetére


Superman
nagyúr

Rendben van. De milyen büntetésre gondoltál? Ennek akkor volna igazi értelme, ha bajnokságban mennénk és minden pályán, nem pedig elszórt versenyeken és persze lenne bíró is.

Pl. valaki levágott egy kanyart, ezt többször megismételte és ezért levonunk tőle x pontot....stb.

(#766) Superman


Superman
nagyúr

Csak úgy írkálok...:)

(#767) Dale válasza biker (#757) üzenetére


Dale
aktív tag

Spa: 2:40.594 ezúttal kormánnyal. Phew....

https://enginedesigns.net

(#768) wildrain válasza Superman (#765) üzenetére


wildrain
addikt

Nem, nem így gondoltam. Egyszerűen annyi, hogy mindenki próbáljon úgy menni, feltételezve, hogy a többiek sem vágnak le mondjuk egy kanyart a pályát elhagyva. Lelkiismeret kérdése. Ennyi.
Egyébként ez az egész akkor jutott eszembe, mikor tegnap Adelaide-ben (mintha ott lettünk volna tényleg :) ) Dirtyz hibázott, és már relatíve közel voltam hozzá, amikor a célegyenes utáni sikánt a kavicságyon átszáguldva levágta. Nem tudom, hogy szándékos volt-e, nem is feltételezem, meg nem is lényeges. Csak akkor ez eszembe jutott, hogy esetleg nem ártana tisztázni. Mindenesetre ezen nem fogunk összeveszni, az biztos... :)

(#769) Dirtyz válasza wildrain (#768) üzenetére


Dirtyz
őstag

Örültem, hogy be tudtam kanyarodni. Ott lihegtél a nyakamban próbáltam menekülni előled:DDD

Védd a fákat, egyél hódot!

(#770) Superman


Superman
nagyúr

Nagyon erős mindenki Spaban. Csak én nem...

(#771) Dirtyz válasza Superman (#770) üzenetére


Dirtyz
őstag

Viccelsz? még életemben nem mentem ott

Védd a fákat, egyél hódot!

(#772) biker


biker
nagyúr

nem emlékszem multkor A1-en mennyivel nyertem.
most 1:42 az időm :)
de mintha 1:40 alá mentünk volna...

na lasan verseny...

amugy ezt a lelkiiismertes lassítunk levágás után, és elengedjük akit így előztünk meg, már megbeszéltük az első versenynél.
senki nem emléxik rá??? :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#773) biker


biker
nagyúr

spa: 2:39.020 :)
bööööööö

persze 37 fokos a pálya most nálam :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#774) Dale


Dale
aktív tag

Wow Biker, ez szép! De azért nem csüggedek. Közben Jaydee barátom is tölti lefele a modot, szóval lehet hogy legközelebb már ő is csatlakozik hozzánk. Ha lehetne dedikált szervert csinálni akkor talán tudnám hostolni 10MBites vonalon levő szerveremen (nem itthon :-) Mit gondoltok, van erre valami lehetőség a játékban? Amúgy meg csak azt akartam javasolni hogy Spa-val kezdjünk, ha már így belejöttünk... :)

https://enginedesigns.net

(#775) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Uraim, lassan itt az idő, indulnunk kellene

Védd a fákat, egyél hódot!

(#776) biker válasza Dirtyz (#775) üzenetére


biker
nagyúr

stílusosan:

Gentlemans!

Start


your



Engines!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#777) Dirtyz válasza biker (#776) üzenetére


Dirtyz
őstag

:DDD

Védd a fákat, egyél hódot!

(#778) tuctuc válasza Dirtyz (#777) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Nem látom a servert. Maradt a régi IP, vagy más?

20 éve a PH-n

(#779) wildrain


wildrain
addikt

Nnnna, most már ismerem valamennyire az a1 ringet is :)

(#780) wildrain válasza tuctuc (#778) üzenetére


wildrain
addikt

Hát gondolom, Superman még nem üzemelte be, hiszen nem is írt ilyet :)

(#781) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Sziasztok!

Azt hiszem ez a Spa elég tanulságos volt. Ha már PH-n szervezünk online autóversenyt, akkor ne engedjünk be mást, még akkor se, ha 15 éves angol hülyegyerek 150k-s kapcsolattal, mert csak arra jó, hogy felidegesítsük magunkat, de krvra, és ne tudjunk játszani. Nem akarok anyáskodni felette, ha fél órát késik az edzésről, várunk rá 20 percet, miután kiderül, ő ma nem megy kört, utána mégis elindulunk vele, noha 1értelmű, hogy pont vele sok ez a chellonak, és utána lagol, meg nem látjuk egymást, így mi értelme van, kéremszépen. A gyerekek játszanak a gyerekekkel, felőlem toljon matchboxot, az nem szaggat, meg ahhoz nem kell ész, végre egy hét után összejött hat normális ember, és akkor a 7. külsős lófa.. jóska nem képes fölfogni, hogy jöjjön a következő pályán, és szedje rendbe a gépét...

Tehát még 1x a topic címe: PH!-s autóverseny

20 éve a PH-n

(#782) biker válasza tuctuc (#781) üzenetére


biker
nagyúr

na ja.
de multkor A1-en semmi baja nem volt a kapcsolatának.

nem értem őt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#783) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Köszi a játékot mindenkinek, tanulságos volt.
Egy magyarítás linket lökjön már légyszi valaki. Thx

Védd a fákat, egyél hódot!

(#784) Superman


Superman
nagyúr

A múltkor jót szórakoztunk Benen és Bennel, amikor azt hittük, hogy német. Na mind1, tanulságos volt tényleg.

Viszont az is igaz, hogy amúltkor nem volt baj, bár talán nem voltunk ennyien. Lehet, hogy lesz egy szerver, bár az csak januártól és ott bizony szervezett keretek között kellene menni, mondjuk csapatban. Magyarok szervezik, amolyan F1 guruk. 1 évre valami minimális öszeg lenne a szerver bérlése, ott nem lenne lag, satöbbi. Írtama szervezőnek, válaszolt, de csak januártól indulnak. Minél többen indulnának, annál olcsóbb lenne a dolog. Tehát pl. 1000HUF egy évre, valahogy így, de ahhot sok embernek kellene indulnia. Nem csak ETCC bajnokság lesz, hanem F1 és GTR 2002 bajnokság is.

Érdemes megnézni a honlapjukat.

Itt is van:

[L]http://mf1cb.fpn.hu/_dwad_/frameset.php?path=http://mf1cb.fpn.hu/[/L]

De persze a mi szerverünk megmarad, bár most meglátszott, hogy korlátozott a chello kapacitása.

(#785) Dale


Dale
aktív tag

Srácok ez szuper volt. For the record:

Először Spa-ban versenyeztünk, ahol külső behatások eredményeképp eléggé lagzott a banda, végül én (Dale) nyertem, DirtyZ lett a második, és asszem Wildrain a harmadik. Utána az A1 Ringen folytatódott a küzdelem, ahol Tuctuc állhatott a dobogó legfelső fokára, utána Biker, majd én, nagy meglepetésemre. Negyedik lett Wildrain, DirtyZ és Superman pedig sajnos kiesett. :)

https://enginedesigns.net

(#786) Superman válasza Dirtyz (#783) üzenetére


Superman
nagyúr

Itt van:

[L]http://www.sync.hu/user/frameset.phtml?url=/imyke2000/[/L]

(#787) Superman válasza Dale (#785) üzenetére


Superman
nagyúr

Kitalálok valami horror pályát addig. :) ;]

(#788) Dale válasza Superman (#787) üzenetére


Dale
aktív tag

OK :) Egész belejöttem ma, nem? Asszem ez leginkább a steering/stability assistance-nek köszönhető, eddig low-n voltak... De majd begyakorlom úgy is.

https://enginedesigns.net

(#789) wildrain


wildrain
addikt

Szerintem nem kellene benre fogni, hogy nem láttuk egymást. Egyszerűen túl sokan voltunk bennel is és nélküle is. Tegnap Adelaide-ben nem volt ben, mégse láttuk egymást, korábban meg bennel is láttátok egymást. Én inkább a chello vasárnapi túlterheltségére fognám a dolgot. Ha nem tévedek, azt a korábbi a1-es futamot bennel hétköznap játszottátok. Ez is azt igazolja, hogy a chello túlterhelt.

(#790) tuctuc válasza wildrain (#789) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Ami miatt Ben persona non grata lett nálam 10 perc alatt:

1. késett kb. 20 percet, pedig (én úgy tudom) tudott az időpontról
2. addig ment, amíg nem szóltunk rá, hogy lagzik, pedig ezt ő is láthatta
3. nem volt képes megtalálni egy angol oldalon egy patch-et
4. erőlködött, hogy várja meg 6 ember, aki eddig is rá várt, pedig lenyomhattuk volna spa-t, amíg elkészül
5. 150kb/sec - papíron - egy G7 tagállamban
6. nem ph!-s, és én úgy vettem észre, nem is akar ph!-s lenni :)

Ezek betudhatók persze annak, hogy gyerek, meg lelkesedése nagyobb, satöbbi, és nem haragszom rá, mert nem miatta csúsztam ki, blabla, de nem nagyon számítanék rá egy bajnokság keretein belül...

A server, amit mondtál, Superman, egészen kiváló megoldás lenne, hiszen Januártól tuti lenne, ami 3 hét, és itt van, a karácsonyi szezonban gondolom úgyis ad-hoc menne csak az összejövetel. Januártól meg bajnokság!

Addig viszont lehetne nagyobb visszhangot kelteni itt a ph-n belül a játéknak, ami a patch-el már kiforrottnak mondható. Ez megoldható lenne egy új topic létrehozásával, vagy ennek a közel 800 hozzászólássossá bővült topicnak a moderálásával -ez talán jobb- (visszanézve rengeteg fölös hülyeséget írtam pl.), mert nem egy leányálom ennyi hozzászólást elolvasnia egy érdeklődőnek.

Reméljük Kuznyikov is szólt a volt colinosoknak, egy jó serveren elférne jó sok ember...

+nagyon jó versenyek voltak ma, mindenkinek köszönet!!!

20 éve a PH-n

(#791) biker válasza Superman (#784) üzenetére


biker
nagyúr

ez nem lenne rossz ötlet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#792) KoRner


KoRner
csendes tag

Néha lehetne hétvégén egy kis Toca 2 ? Nekem sajna a gépemen nem müxik az ETCC :O

Khmm...

(#793) Superman válasza biker (#791) üzenetére


Superman
nagyúr

Hát nem. Írok még egyszer az egyik szervezőnek, hogy pontosan mi a helyzet, csak ahhoz előbb mindenkinek benne kellene lennie. Az emvy féle szerver is jó megoldásnak tűnt, de ő a Live for Speed - et részesíti előnyben, másrészt viszont macerás lenne most őt azzal terhelni, hogy töltse le ezt vagy azt a modot.

Lehet, hogy gyorsan összedobok egy honlapot az egyik free szolgáltató szerverén, hogy ezzel is népszerűsítsem magunkat. ;]

Ami az én szerveremet illeti, talán jó lenne egyszer kipróbálni egy esti összejövetelt, mondjuk pénteke ste, mert akkor talán nem olyan nagy a terheltség, de ez majd még elválik.

(#794) Superman válasza KoRner (#792) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy nem fut az F1 Challenge 99-02 igaz? Semmilyen beállítással, minimális felbontás esetén sem?

(#795) wildrain válasza Superman (#793) üzenetére


wildrain
addikt

Benne vagyok mindenben. A szerveres dologban és a péntek esti (tőlem máskor is lehet) versenyben is. Amúgy a honlapon én is gondolkodtam, hogy megcsinálom, de arra gondoltam, hogy végülis PH!-esek vagyunk, és ha egy másik honlapra telepednének a megbeszélendő dolgok, akkor mi lenne bennünk PH!-es?

(#796) Superman válasza wildrain (#795) üzenetére


Superman
nagyúr

Természetesen maradunk itt, oda csak a legjobb idők, a versenyek, meg egyéb apróságok, pl. képek kerülnének fel.

(#797) biker válasza Superman (#793) üzenetére


biker
nagyúr

erre már én is gondoltam.
sőt lenne helyem is neki, nem kell freegenyázni.

csak még a design nem tudom mi legyen.

amugy benen vagyok abban is, ha fizetni kel la serverért.
bár hamarosan lesz egy kis netkiesésem :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#798) Superman válasza biker (#797) üzenetére


Superman
nagyúr

A design - on még nem gondolkodtam én sem, lehet, hogy egy WYSIWYG szerkesztőben összedobok majd valamit, ha lesz időm, bár most lesz. :) Ha viszont neked van helyed, akkor lehet, hogy az is jó lenne.

Pontosan mikor lesz a netkiesésed? Gondolom a költözés miatt.

''amugy mi CSAK ETCC-t futunk, vaqgy futunk majd F1C-t is?
más game negyon nem izgat mostanában''

Nos, tőlem mehetnénk F1 -et is, azzal csak egy baj van: kikapcsoltam a segítségeket, kivéve azokat, amiket az ETCC - ben is használunk. genius Joystick kézbe vesz (erő visszacsatolásos! :)

Ja, a módosított terrain.ini fájlommal megspékelt játékkal mennénk? ;]

(#799) Superman válasza Superman (#798) üzenetére


Superman
nagyúr

Amit mondani akarok még: ETCC - ben már odáig eljutottunk, hogy most már akár a kormányzási segítséget is kikapcsolhatnánk (disallow), csak a stabilitási segítség maradna, meg az automata váltó. Az előbbit úgysem használom, szerintem másnak sem kellene már. Mellesleg a bajnokságban, amit szerveznek, a kormányzási segítség úgysem lesz megengedett.

(#800) wildrain válasza Superman (#798) üzenetére


wildrain
addikt

Szerintem ragadjunk le az ETCC-nél. Ne ugráljunk ide-oda, még meg sem szoktam az egyiket, már megyünk is a másikra... majd akkor váltsunk, ha majd hülyére unjuk magunkat az ETCC-vel. Na jó, én könnyen beszélek, hiszen még egy hete sincs, hogy ismerem, én még biztos nem unom, veletek ellentétben.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  PH!-s autóverseny (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.