Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok!

Citroen Xsara 2002 évj. 1.6 16V típusú autómban szeretnék szervóolajat utántölteni.
Total fluide ATX a gyári előírás, de sajnos nincs Dunaújvárosban sehol. Online megrendelés több nap, és az autó kellene mindenképpen.

Kérdésem: mivel tudom helyetesíteni pontosan?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#4152) MC Pite válasza Dell XPS (#4151) üzenetére


MC Pite
veterán

Dexron II D ATF olajokkal szvsz. (vagy PSA jóváhagyásossal)

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4153) Dell XPS válasza MC Pite (#4152) üzenetére


Dell XPS
veterán

Értem. Köszi! :)

CASTROL ATF DEX II MULTIVEHICLE 1L jó lehet? Ez kapható nálunk.

Mennyire számít, hogy eredetileg sárga színű Total fluide volt benne és fenti piros színű?
Én sajnos nem értek hozzá, de mintha nem keverhetőek lennének, legalábbis ezt hallottam.
Mi az igazság ez ügyben?

Üdv, Dell XPS

(#4154) Dell XPS válasza Dell XPS (#4153) üzenetére


Dell XPS
veterán

Megoldódott! :R

Üdv, Dell XPS

(#4155) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Üdvözletem Uraim!
Belépnek hozzátok egy 2008as C4 Grand Picassoval. 1.6 HDI MCP6.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4156) nullpoint válasza FRENK1988 (#4155) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ne keseredj el, majd segítünk amiben csak tudunk. ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#4157) MC Pite válasza FRENK1988 (#4155) üzenetére


MC Pite
veterán

Sok balesetmentes km-t vele :)
És erős nyakizmokat ;]

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4158) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Köszönöm Urak! Hát nem ezzel fogok mindenkit megfogni a lámpánál, de az előző kocsim (2002-ed Scenic 1.6) nagyjából hozzá a dinamikát

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4159) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok!

1.9D Berlingónál járt már valaki úgy, hogy beindítás után pár másodperccel leáll a motor?
Folyamatosan beindul, majd leáll. Se füst, se semmi.

(#4160) molnarpeter válasza helgi (#4159) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem levegős a rendszer? Mágnes szelep adagolón jól működik?

(#4161) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, tegnap le szerettem volna cserélni a fejegységet a picassomban, de elkövettem azt a hibát, hogy úgy szedtem szét a középkonzolt, hogy előtte nem áramtalanítottam a kocsit.
Mire mindent visszaraktam a helyére az addig hibátlan autó tele lett hibaüzenettel és jelenleg se a gyári navi, se a mellette lévő két kijelző nem működik+egyéb hibák.
Sikerült a hibákat kiolvasni, viszont beszart a diagom, a bsi hibákat nem tudtam már törölni.
Gyorsan rendeltem egy új diagot, kb 7 nap mire ideér, addig el se lehet vele indulni.

Nincs véletlenül egy fórumtárs Bpn diaggal, aki tudna segíteni?
Nyilván nem ingyen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4162) helgi válasza molnarpeter (#4160) üzenetére


helgi
aktív tag

Autószerelő szerint a gázolaj már mindenhol folyik. Aszem Lucas adagolós. Ahogy hallom ezt nem nagyon tartják jónak. Mágnes szelepet nem tudom hogy jó e, még nem lett levéve.

(#4163) helgi válasza molnarpeter (#4160) üzenetére


helgi
aktív tag

Mágnes szelep azon kívül hogy kap e áramot vagy nem, rosszul tud még működni?

(#4164) Zolás válasza helgi (#4163) üzenetére


Zolás
addikt

Igen, lehet rossz. Nekem egyik napról a másikra nem indult. Elfárad a cucc, azért ez a motor nem tegnap lett gyártva. Nekem le volt fedve valamivel, amit nem tudtak leszedni róla, le kellett fúrni a csavarokat, hogy ki lehessen cserélni. Párezer forintos alkatrész ötperces cseréje 3 napba és 50k-ba fájt. Sajnos a szaki hozzányúlt az adagolóhoz is, utána könnyezett belőle a gázolaj. Nekem is lucas volt, senki se akart hozzányúlni.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#4165) helgi válasza Zolás (#4164) üzenetére


helgi
aktív tag

Tehát akkor ha nem szedi szét az adagolót, csak a mágnes szelepet fúrta volna le, akkor nem kellett volna újra beállítgatni, amit nem megfelelően tett.?

(#4166) Zolás válasza helgi (#4165) üzenetére


Zolás
addikt

Szétszedte a csöveket, hogy hozzáférjen a szelephez, és nem sikerült rendesen összerakni. Jobban meghúzni én se mertem, aztán el is adtam az autót, pedig szerettem nagyon.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#4167) helgi


helgi
aktív tag

Isaszegen ismertek 2 testvért, akik annó volánosak voltak és adagolót javítanak, újítanak fel?

(#4168) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok,

Kérlek segítsetek nekem, nagy gázban vagyunk. :(
2003 Peugeot 206 SW 1.4 benzin
Szükség lenne egy bontott ilyen hátsó lengőkarra vagy mire.

Újonnan nincs, max ebay ha éppen van, még szállítanak ide..
Bontókat hívtuk de eddig semmi.
Amint látszik eltört... Hogy hogyan azt nem tudjuk. :(
2 hónapja cseréltünk benne hidat... :((( Persze így az is megy tönkre.
Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget ha láttok valahol ilyet vagy esetleg van nektek SW-hez való.

[ Szerkesztve ]

(#4169) nullpoint válasza eddie17 (#4168) üzenetére


nullpoint
senior tag

Alvázszám nélkül 3féle benzines 5ajtós kombi 206-nál 5150 91 (bal) és 5150 92 (jobb)gyári cikkszámú alkatrész van. Valószínűleg ezt a gyári cikkszámot kell érdeklődni mindenhol, hátha van.

Itt látható a pdf.

[link]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#4170) molnarpeter válasza eddie17 (#4168) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jófogáson vagy fb csoportban keress típus bontást, biztosan lesz valaki, aki hajlandó kiszedni.
Ebayen cikkszám alapján van bőséggel (pl), stabilizátor rúd lenne a neve talán :F

[ Szerkesztve ]

(#4171) eddie17 válasza molnarpeter (#4170) üzenetére


eddie17
addikt

Igen, azóta sikerült egy helyet találni ahol berendelték holnapra itt van :)
Igaz ez is utángyártott de ennél gyorsabban nem ment most.
Ebay-en én is megtaláltam, de ez most akkut probléma és a megoldás is gyorsan kell.
Keresztfeszítőkar a hivatalos neve. :C Legalább is itthon. Stab rúd az egy másik alkatrész, gondolkodtam a lengőkar nevén is de az is egy másik alkatrész a hátsó futóműben.
Az a legszebb hogy a híd csere mellé ezeket a szilenteket is cseréltük, de így kettő az kuka...
Tiszta dráma királynő ez az autó :) A futómű 80%-a már teljesen új, így még ez hiányzott :)

nullpoint:

Köszönöm, ezeket megtaláltam, csak itthon nem lehet "hivatalosan" kapni.
Ezért kezdtünk el bontókba telefonálni, meg marketplace-en keresgélni, de a legtöbb autónál már nem volt benne, vagy nem is volt nekik.

(#4172) molnarpeter válasza eddie17 (#4171) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szuper, akkor nem kell hegeszteni ;] :DDD

(#4173) MC Pite válasza eddie17 (#4171) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha még esetleg lesz olyan autótok, amiben ilyen hátsó futómű van, és ha jól értem ti szerelitek; a hátsó lengőkar csapágy 'félrekopása' miatt elég csak azt cserélni; sosem cseréltük egyik autónkban sem a hidat, mindháromban csapágyat és perselyt. Olcsóbb, és az ember saját hídja marad fent, nem egy akármilyen.

Más: Stop Start 208asnál (1.2 VTi) érdekesen működik, nem tudom másoknak van-e hasonló tapasztalat.
Sokszor mikor megállok, nem villog az ECO (és az ezt leállító gomb is inaktív, nem világít a led, mint mondjuk hidegben) és mégsem áll le a motor.
Némi kísérletezgetés után rájöttem, hogy álló helyzetben kuplung ki, szúrok egyest, kiveszem üresben, kuplung vissza fel; és leállítja a motort szépen.
1, Ez bug vagy feature?
2, Nem sikerült rájönnöm mi a közös nevező olyankor, amikor nem állítja és (és az ECo sem villog) - valaki már jobban ismeri ezeknek a lelkivilágát?

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4174) eddie17 válasza molnarpeter (#4172) üzenetére


eddie17
addikt

Pff, az hiányzott volna még :DDD

MC Pite:
Köszönöm, megfontoljuk majd, azért remélem hogy már nem lesz sűrűn ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#4175) janakbacsi


janakbacsi
őstag

10 éves xsara picasso dízel motort (1.6 hdi) hideg állapotban célszerű alapjáraton üzemeltetni elindulás előtt? ha igen, akkor mennyi ideig?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#4176) MC Pite válasza janakbacsi (#4175) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem.
Mindegy, hogy benzin vagy dízel, kb a turbó megléte is mindegy.
Hőmérséklet függvényében 10-25 másodperc elindulás előtt (beindítod, télen kabát le, tárca/táska le, becsatolod magad, körbenézel és le is telt) ezalatt körbeér az olaj, és innentől nem alacsony fordulaton erőlteteve, hanem a szokásos fordulatszámok fölött használni, amíg bemelegszik, de ezt a szokásosnál alacsonyabb gyorsulási intenzítással érjük e.

Azaz ha 1500 körül megyünk síkon a benzinessel érintőgázon melegen, akkor most hidegen legalább 1700, de inkább 1800 legyen, és ha 2500nél elváltottunk melegen, akkor hidegen még 3000ig el kell forgatni legalább. De úgy, hogy ha melegen rendesen odalépünk ilyenkor hogy 250-300 méter múlva már ötösben suhanunk lakotton belül, akkor ezt most 500 méter után érjük csak el, hogy ne legyen nagy a terhelés. A nyomaték a problémás, nem a fordulat; az alacsony fordulat pedig amúgy is káros, de hidegen az olaj kenőképessége még elég alacsony (túl sűrű), ilyenkor nagyobb fordulat kell hogy legyen hasonló olajáramlás eléréshez. Picasso esetén nyilván a sebességmérőre támaszkodsz vagy fülre. :)

Álló helyzetben járatástól csak savasodik, vizesedik az olaj, és így nem 5-6 perc alatt lesz élhetően meleg, hanem ez még megnyúlik az üresjáratás idejével, amikor nagyon nagyon lassan melegszik fel, és nagyon jelképes még olyankor a kenés. Rendesen meleg a motor/olaj (nem a víz!) az jóval később lesz. Pl hetvenpárfoknál már bevillantja az üzemmeleg 3. csíkot a Picasso (is, meg kb minden autó így jelez vissza), de még egyszer ennyi idő a 9x fokos víz, és attól még percekre vagyunk az normál olajhőtől.

Még egy kiegészítés: Ha hidegben (-10° alatt) indítjuk az autót, érdemes a tompítottat/ülésfűtést/fűtőventit felkapcsolni, kb egy perc után kikapcsolni ezeket, majd utána indítani az autót (főleg a dízelt, vagy akik 40es félásványi lónyállal büntetik az autójukat) - ilyenkor az akku elkezd magához térni, és jóval könnyebben fogja indítani az autót, mintha egyből tekertetnék vele a motort.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4177) janakbacsi válasza MC Pite (#4176) üzenetére


janakbacsi
őstag

köszönöm a kimerítő választ.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#4178) Stylewars_kp válasza MC Pite (#4176) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

+1! ezt az irományt rögzíteni kéne a topik fejlécébe annyira jó!

Annyit tennék hozzá, hogy érdemes mindig benyomott kuplunggal indítani és leállítani az autót. Főleg télen fontos indításnál, hogy a motornak ne kelljen még a hideg váltót is megforgatnia. Leállításnál meg azért fontos, mert talán nem üt akkorát a nyelestengely.

A könyvet mindig ketten alkotják: az író, aki írta, s az olvasó, aki olvassa. Kosztolányi D.

(#4179) Dorien válasza MC Pite (#4176) üzenetére


Dorien
veterán

"Még egy kiegészítés: Ha hidegben (-10° alatt) indítjuk az autót, érdemes a tompítottat/ülésfűtést/fűtőventit felkapcsolni, kb egy perc után kikapcsolni ezeket, majd utána indítani az autót (főleg a dízelt, vagy akik 40es félásványi lónyállal büntetik az autójukat) - ilyenkor az akku elkezd magához térni, és jóval könnyebben fogja indítani az autót, mintha egyből tekertetnék vele a motort."

Ez érdekes, ezt még soha nem hallottam... Mióta indítod így az autót mínuszban?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#4180) dj79 válasza Dorien (#4179) üzenetére


dj79
senior tag

Pedig ez régi dízeles trükk, meg kell kergetni az akksiban az elektronokat indítás előtt, bár akkor azt mondták, hogy reflektort 5-10 érdemes felvillantani.

(#4181) MC Pite válasza Dorien (#4179) üzenetére


MC Pite
veterán

Benzinesem van(és normális olajat használok, azaz kevésbé szorulok rá), de -10°alatt próbálta már többször is, és bőven könnyebben tekerte utána. Meg sokat tartózkodtam olyan helyeken ahol bőven ez alatt van a hőmérséklet, ahol még leállították az autót, ott is alkalmazták.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4182) Dorien válasza MC Pite (#4181) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi srácok! :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#4183) janakbacsi válasza MC Pite (#4181) üzenetére


janakbacsi
őstag

Milyen olajat javasolsz a 10 éves 140000 km-t futott HDI dízelembe. Azt mondják, hogy dízelnél nagyon fontos a jó minőségű olaj használata.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#4184) Dorien válasza janakbacsi (#4183) üzenetére


Dorien
veterán

Az én 1.4 HDi-mbe 5W40 megy. Mannol Extreme, mert nem hiszek a drága olajokban. De múltkor Total-t is láttam ugyanilyen jó áron.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#4185) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!
Szüleim most vettek egy 2010-es Peugeot Partner Tepee 1.6HDI-t. Sajnos nem világít a manuális klímás fűtéspanel hátérvilágítása. Hogy kell kicserélni benne az izzókat? Van valami útmutató hozzá?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#4186) MC Pite


MC Pite
veterán

Az másik topik, de mindkettőtöknek C2es, PSA B71.2290es szabvánnyal rendelkező olajat, pl Total Ineo ECS 5W30, vagy Eneos Hyper S 5W30, vagy Ultra S 0W30, de lehett Mannol is, megfelelő minősítésekkel.

Az 1.4 HDibe is az ajánlott az ugyanez, Total szerint Quartz Ineo First 0W-30, Quartz Ineo ECS 5W-30. 40es C2es olaj tudtommal nincs, alacsony helyett magas HTHS viszkozitás s a magasabb szulfáthamu turbónak, FAPnak, motornak bőven rosszabb, értelmét nem látom full szintetikus normális olaj helyett, hacsak nem vallásbéli.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4187) MC Pite válasza Dorien (#4184) üzenetére


MC Pite
veterán

Amúgy ez A3/B4es olaj, kb Ladába való szvsz, esetleg a régi EW benzines motorkba, TU vagy EP-be nem tölteném, DV4/6ba meg semmiképp sem. Néha megengedett, de pár ezerrel drágább a jó olaj, én nem megyek egy 20 éves egyhengeres fűnyíróba előírt olaj minősége alá :R

Taat: Ha a panel nem bontható (youtubeon érdemes keresgélni vagy haynesnél) akkor a korabeli modelleknél a rádió kivétel után bonthattad (két villa ajánlott hozzá, RD4-hez) tovább.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4188) TaaT válasza MC Pite (#4187) üzenetére


TaaT
veterán

Youtube-on csak a rádió kiszedését mutatják, a fűtéspanelhez nem nyúlnak. Már megrendeltem a rádió kiszedőt Kínából, akkor majd meg nézem hogy jön majd ki a fűtéspanel.

Give them hell Ukraine!

(#4189) Dorien válasza MC Pite (#4187) üzenetére


Dorien
veterán

Akkor ez az olaj mehet 282e km-t futott, 16 éves 1.4 HDi-be? :)
Mannol 7703 O.E.M. Peugeot Citroen 5W-30 [link]
PSA B71 2290 minősítést tudja.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#4190) MC Pite válasza Dorien (#4189) üzenetére


MC Pite
veterán

Azon még látszik a gyári hónolás, nem kell aggódni érte, felén túl van a gyári gyűrű, de még következőleg is alapméretes elég rá, ez nem kopott (ha csak nem.kapott extrém bánást).
Igen, C2 és A5/B5, ez majdnem mindenbe mehet PSAnál (2312őt igénylőbe pl nem elég).

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4191) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Sziasztok!
Lassan közeledik az olajcsere. 1.6HDi 9HZ
Érdeklődnék hogy a Total Ineo ecs 5w30 helyett ki mit alkalmaz?
Milyen PSA szabványnak kell megfelelnie?
Esetleg Motul/Xado/Liqui Moly megfelelőit használja valaki?

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4192) Dorien válasza MC Pite (#4190) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi szépen! :R

Nem rossz a motor, érzetre finomabban jár, mint a másikból kibontott 196e km-t futott ugyanilyen motorkódú 1.4 HDi. Talán többet mentek vele hosszabb utakon vagy kíméletesebben használták, nem tudom... Olaj az maximumon van benne, de már jó szénfekete, van benne vagy 20e km. Szóval ez azonnali csere lesz. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#4193) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok! Van egy 1,6 Hdi Citroen Jumpy m , ami 3,5 éves, 75ezer km van benne. Előjött egy adblue hibaüzenet, tartály teljesen fel lett töltve és nem aludt ki a jelzés. Hívtam a szervizt, kb 400ezer forintos javítást helyeztek előtérbe, mivel a komplett tartályt cserélni kell. Azonnal a csere jött szóba, meg sem próbált segíteni a márkaszerviz, holott azt olvastam , hogy előfordul,hogy meg kell tanítani neki a tele állapotot, és utána ügyelni, hogy 5000km ént legyen feltöltve. Érdeklődni szeretnék van e valaki aki tudja mit lehet tenni? Köszi előre is

(#4194) FRENK1988 válasza pontyos (#4193) üzenetére


FRENK1988
veterán

A cég ahol melózok van egy '17-es spaceturer meg egy '20-as vivaro. 2.0 Dízel. Nekünk is ez volt sajna mindkét esetben csere volt a vivaro garanciaban a spaceturer meg az altalad mondott áron lett megjavítva. Sajna a franciák csak kompletten cserélnek nem tudom milyen okból...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4195) molnarpeter válasza FRENK1988 (#4194) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elvileg van új fajta kupak, vagy ki lehet fúrni a régit, és akkor nem megy tönkre. Amúgy passz, tök jó lenne, ha foglalkozna külön pumpa stb javítással valami társaság :F
Szilva járműelektronika pl egy kérdést megérhet, hátha tudnak segíteni diaggal újra tanítani.

[ Szerkesztve ]

(#4196) pontyos válasza FRENK1988 (#4194) üzenetére


pontyos
senior tag

hát az katasztrófa akkor .... köszi a választ! Hétfőn megyek a szervizbe időpontért. De megjegyzem elég felháborító ez, hiszen totálisan konstrukció hibáról beszélünk! Ennyi pénz ezekben az időkben a világon nincs :((

(#4197) molnarpeter válasza pontyos (#4196) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] esetleg ez érdekes lehet, ha stimmel. Paypal fizetéssel legalább kapsz 180 napot, ha elromlana. Vagy tartós bérlet, és akkor csak a havi díjat kell fizetni, nem kell félni random hibáktól.

(#4198) pontyos válasza molnarpeter (#4197) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszi! Én is keresgéltem, kb. megoldhatatlan a probléma. Ez a konszern autókra vonatkoztatva széria hiba. Külföldi fórumok is tele vannak... :((

(#4199) MC Pite válasza pontyos (#4198) üzenetére


MC Pite
veterán

A dízelek új rákfenéje, kb minden gyártónál vannak ezekkel bajok :U

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4200) pontyos válasza MC Pite (#4199) üzenetére


pontyos
senior tag

Gyakorlatilag veszünk egy kisteherautót dolgozni, és havi húszezer Forint ot félre kell rakni a kétévente esedékes adblue tartály cserére. Nekem szinte rögtön cserélni kellett, még garos volt a Jumpy, most 75 ezer és megint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.