Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#3532) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali. Egyik nap újratelepítettem a win10-et úgy hogy rátettem egy 64 gigás kingston dt 101 g3 pendrivera.
Az új rendszernél már azt látta hogy 32 gigás a pen. Disc managementben helyre tudtam hozni, de most meg nincs olyan lehetőség, hogy FAT32-be formázzam :F

Ez most milyen hiba? Hogyan tudnám helyrehozni?

[ Szerkesztve ]

(#3533) PHM válasza DeathAdder (#3532) üzenetére


PHM
addikt

A FAT32 maximális partíciómérete 32GB. Az NTFS nem jó?

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#3534) King Unique válasza DeathAdder (#3532) üzenetére


King Unique
titán

A Windows beépített / egyéb eszközei 32 GB-nál nagyobb FAT32-es partíciókat nem engednek létrehozni, illetve az ennél nagyobb partíciók formázásánál sem ajánlják fel a FAT32 opciót. Valamint, ha valaki pl. MCT-vel készít Windows telepítőt egy nagyobb tárolókapacitású pendrive-ra, akkor szintén ez lesz és a fennmaradó lemezterület unallocated marad.

Viszont ez nem hiba, ez a korlátozás már régóta benne van. Ellenben a FAT32 fájlrendszerű partíció maximális mérete 2 / 8 TB lehet. Ha Windows alatt > 32 GB partíciókat FAT32-re akarsz formázni, akkor ahhoz külső particionáló programok kellenek. De egy 64 GB-os pedrive-ot pl. a népszerű Rufus is megformáz FAT32-re.

[ Szerkesztve ]

(#3535) DeathAdder válasza King Unique (#3534) üzenetére


DeathAdder
veterán

+ PHM

Értem, köszönöm, különösen King Unique kimerítő válaszát :R

Ezek szerint figyelmetlen voltam, mert egész idáig fel sem tűnt, hogy nem lehet fat32-re formázni.
Talán a windowsos MediaCreationTool formázta FAT32-re, amikor rátettem a win10-et és ezért láttam 32 gigát.

Igazából amikor pendrive-ról bootolok be ubuntut, akkor használom a fat32 fájlrendszert azt adott pendrive-on. Nem tudom miért, de unetbootin programmal szoktam rátenni ubuntut és csak ha fat32 a fájlrendszer akkor hajlandó bebootolni.

De akkor ezt nem erőltetem, jó lesz az egy 4 gigás penen is :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.