Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 12:13:25

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3197) attilav2


attilav2
őstag

Most rákaptam a Qemu-ra, fw fordítás szempontjából. Találtam egy előtét scriptet -quickemu- ami eléggé leegyszerűsíti a használatát, úgy konfigurálja a linux guesteket hogy ssh-n keresztül elérem őket a hostról ha a guestekben fel van rakva az ssh szerver, így könnyen ki tudom másolni scp-vel az elkészült fw-t. Bár ez a script kicsit bugos, utólag kell megnövelnem a virtuális hdd méretét, meg egyéb kisebb bugok vannak, de összességében egy jól használható qemu előtét szerintem. Ez a megoldás linuxon működik csak, up-to-date arch-ot is használok a win11 mellett fő rendszernek, és arch alatt benne van az aur-ban a quickemu. Jelenleg ubuntu 16.04 és 18.04-et futtatok vele, ezeken fordul le a padavan, 16.04-et használ a prometheus vmware csomagja is. Próbálkoztam debian 9.13-al 8.1-el 10-el 11-el, de azokon mindig volt valami fordítási hiba amiért nem fordult le az fw. A régi ubuntuk a legjobbak padavan fordítási szempontból, 18.04-en pl lefordul minden a transmission-t és az aria2-t kivéve, 16.04-en az aria2 már lefordul, de a transmission sajnos ezen sem, itt most a mahtab repo ról beszélek. Alexey fw lefordult debian 9.13 alatt akár transmissionnal is, de a gettext csomagból eggyel újabbat kellett forrásból feltenni a sikeres forgatáshoz ha jól rémlik. Jó lenne ha egy programozó ránézne miért nem fordul a mahtab repós transmission. Sajnos úgy tűnik a mahtab repó is magára lett hagyva.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.