Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#8901) MasterMark válasza emeritus (#8900) üzenetére


MasterMark
titán

Igen ez megvan, de pl. a pizzaforte a régi fizetős oldalról átállt a simple fizetős oldalra, és az ottani QR kód csak a simple appal megy, nem úgy mint a régi ami a smartbank-ban ment.

A régi fajta otp-s fizető oldalt már régóta nem is láttam, csak a simple-t.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#8902) YellowFlash válasza csababarca (#8893) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Pont most futottam bele a hibába. Próbáltam 4x is, mindig megakadt. Aztán leesett, hogy lehet a SimplePay nem megy. :DD

They don't know... PepeLaugh

(#8903) dawez


dawez
tag

lassan ott jarok hogy a szamlaimat inkabb kikerem postai uton 2021ben mert miért is mukodne ez a szutyok rendszeruk.

(#8904) raziel01 válasza dawez (#8903) üzenetére


raziel01
veterán

Én most tudtam fizetni icsekkel 2 számlát is. :C

(#8905) joey04 válasza raziel01 (#8904) üzenetére


joey04
titán

most működött reggel nekem is. de még este 10 felé kb nem ment, sőt. már az icsekk is jelezte felugró üzenetben, hogy a csekkbefizetés akadozik a szolgáltatónál.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8906) 6030D


6030D
Ármester

Nekem most ugyanúgy nem engedi fizetni. :W

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#8907) csababarca válasza 6030D (#8906) üzenetére


csababarca
őstag

nekem reggel 7 felé rendben ment.
lehet azóta megint vacakol.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#8908) 6030D válasza csababarca (#8907) üzenetére


6030D
Ármester

Most sikerült.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#8909) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Ez most komoly, hogy a Smartbankban, ha rámegyek a kártya letiltásra (kiírja, hogy 0ft), egy sima okot nyomok, le is van tiltva a kártya.. de nem lehet újra engedélyezni. Budapest Bankom is van, ott simán csak letiltom és feloldom, mikor megtalálom otthon a kártyám. Ezek meg letiltják a kártyámat és rendelhetek jó drágán újat?
Az app letiltáskor semmi ilyen tájékoztatást nem adott, a bankkártyák között már csak a virtuális van. :W

[ Szerkesztve ]

(#8910) MasterMark válasza tepenzed (#8909) üzenetére


MasterMark
titán

Hívd fel őket, hogy elnézted mert nem adott rendes tájékoztatást az app, valszeg megtérítik az új kártyát. Vagy nem. :D

De az is lehet, hogy vissza tudják engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#8911) borges7


borges7
aktív tag

Most állítottam át csoportos beszedésre 3 számlámat, ebből kettőnek a határideje jan.25, azaz hétfő(a harmadiké jan.28.), ha eddig nem vonták le, akkor ez csak a jövő hónaptól fog élni, nem?

A Díjneten amúgy már "csop.besz." az állapota, illetve kettő számlán is így szerepel a fizetési mód. Hány nappal a határidő előtt szokták ezeket levonni? Ha én utalok, azt aznap megkapják, ugye?

(#8912) namenlos válasza borges7 (#8911) üzenetére


namenlos
tag

Csop.beszedéssel a határidő napján vonják le.

(#8913) GabN73 válasza tepenzed (#8909) üzenetére


GabN73
addikt

Online típusú kártya?
Ha igen, akkor fiókban állítólag fel tudják oldani.

(#8914) borges7 válasza namenlos (#8912) üzenetére


borges7
aktív tag

Igen? hm, azt hittem valamivel előbb, köszi!

(#8915) GabN73 válasza borges7 (#8914) üzenetére


GabN73
addikt

Hivatalosan a megbizastol számolva 30 nap múlva lesz aktív ha jól emlékszem

(#8916) MókaNiki


MókaNiki
friss újonc

Sziasztok! Nálam sem működik az OTP-s online fizetés, mert nem dobja fel azt az ablakot, ahol a telekódot kellene megadni.
Beállítottam egyedül, aztán voltam bent személyesen OTP fiókban, hogy nézzék meg és még így sem működik. A helpdesk-től annyi infót kaptam, hogy valószínűleg a VISA kártyám miatt nem jön össze. Ki kell cseréltetnem Mastercard-ra. Nem tudom, hogy másnak van-e hasonló tapasztalata.

(#8917) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!

Először fordult elő hogy duplán vontak le az OTP SZÉP kártyámról (először mikor fizettem, újraindult a terminál, ezért újra lehúzták). Ez esetben OTP-hez kell fordulni, vagy a kérdéses bolthoz ahol duplán vontak le? :R

4 8 15 16 23 42

(#8918) dptrsk válasza tonyrulez (#8917) üzenetére


dptrsk
addikt

Elsőként bolt, ha ott visszaadják/levásárolod, akkor felesleges OTPhez menni.

Egyéb esetben a boltot bevonva OTPhez, hisz nincs sikertelen cetlid az újraindulás miatt, így a bolt tudja igazolni hogy valóban jogos a visszatérítés.

(#8919) adamssss válasza MókaNiki (#8916) üzenetére


adamssss
veterán

Ugyanez van nalam is. Az agyamat eldobom. Az otp helpdesk azt mondja h minden ok, de kozben semmi nem megy. Jol sikerult levezenyelni az atallast...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8920) bexinho23 válasza tonyrulez (#8917) üzenetére


bexinho23
őstag

Nálam 2x történt meg ugyanannál a meki drive-nál 2 hónap különbséggel, hogy kétszer húzta le az alkalmazott a szépkártyát pár másodperc különbséggel. Bár nem mondott semmit. A furcsaság a dologban, hogy az első alkalommal egy friss (1 hónapos) kártyával történt meg, amivel már legalább 10x fizettem különböző helyeken, második alkalommal pedig párom kártyájával, ugyanazon a drive terminálon.

Első az egy kisebb összeg volt, benyeltem (kb 1000 Ft). A másodiknál már felhúzott a dolog, és nem csak az összeg miatt (kb 10000 Ft), hanem hogy ez 2 hónap után ugyanott megtörténik.

Elsőkörben írtam a meki helyi vezetőjének emailt, aki természetesen lepattintott, mondván ők nem tudnak mit lépni (csatoltam az emailemmel print screent a szépkártya tranzakciójáról, blokkot (ezen nem volt duplán a tétel), ezért forduljak a bankhoz.

Ekkor írtam az OTP Szépkártya ügyfélszolgálatnak, ahol látták a dupla lehúzást, és visszatérítették a díjat az egyenlegemre. Az egész procedúra 1 hónapot vett igénybe.

A mekis emailes beszélgetést továbbítottam az OTP felé.

[ Szerkesztve ]

(#8921) bexinho23 válasza MókaNiki (#8916) üzenetére


bexinho23
őstag

Nálam olyan probléma volt, hogy a bankkártyát nem tudtam a paypalhoz hozzáadni (korábban sosem volt gond, mindig kitörlőm onnan, ha fizettem), mert amikor elfogadtam az OTP app-ban a paypal kérelmét, az OTP jóváhagyta a dolgot (sikeresnek címkézve), majd visszalépve a paypal felületre, valami krix-krax hibakódos üzenet fogadott...

(#8922) MókaNiki válasza bexinho23 (#8920) üzenetére


MókaNiki
friss újonc

Lehet írni valahol az OTP-nek, hogy sz@r az egész online fizetés? Telefonon baromi nehéz elérni őket, a chat-re se kapok választ. Kell lennie normál email elérhetőségük is.
Most nincs kedvem lecserélni a VISA kártyámat mastercard-ra, ami 15 munkanapig tart és addig letiltják a régit. Én ahol csak lehet kártyával fizetek és a 15 nap baromi sok idő. Amúgy felajánlották az express kártyacserét potom 3200 Ft-ért. Nem tudom mennyi ügyfélnek van Visa kártyája az OTP-nél, de ha mindenkinek le kell emiatt cserélnie, az nagyon durva.

(#8923) tonyrulez válasza dptrsk (#8918) üzenetére


tonyrulez
őstag

+bexinho23

Köszi, írtam a boltnak, mivel kiszállítással is foglalkoznak kérdezték mikor hozhatja a futár a pénzt :)

Sima bankkártyával volt ugyanilyen sztorim, ott a bolt megvonta a vállát, írtam banknak (Gránit), 1 napon belül visszakaptam a pénzt.

4 8 15 16 23 42

(#8924) Tyca


Tyca
senior tag

érdekes ez a kétlépcsős azonosítás, GTAV-ben most vettem a gyereknek egy komolyabb pakkot, hitelkártyára, semmilyen megerősítés nem kellett, egyből levette a lóvét...pedig pont ilyen szitukban látnám ennek értelmét, a kölök kiszedi a kártyát a tárcából és azt hiszi megint karácsony van

(#8925) viktorhu válasza Tyca (#8924) üzenetére


viktorhu
veterán

EU-s weboldalról vetted? Mert ha nem, akkor nem vonatkozik rájuk az EU szabályozás.

(#8926) Tyca válasza viktorhu (#8925) üzenetére


Tyca
senior tag

játékon belül vettem, ami nyilván USA a rockstar games esetében...akkor ezért

[ Szerkesztve ]

(#8927) pulykas válasza MókaNiki (#8916) üzenetére


pulykas
csendes tag

Nekem mastercard van. Ugyanezt az utat jártam be, mint te, és semmi. Icsekk nem megy, webshopban nem tudok fizetni.
Várok, hátha fejlesztenek rajta.

[ Szerkesztve ]

üdv.: Berti

(#8928) GabN73 válasza Tyca (#8926) üzenetére


GabN73
addikt

Az még nem tuti hogy US tranzakció is, lehet hogy EU-s bankon keresztül megy az EU-s vásárlás az RG-nek is.
Hivatalosan van limite ennek az egésznek, feljebb írták is hogy 50 Eur/USD a limit.
Kérdés az hogy az RG már használja e, vagy nem. Itthon pl Netpinceres fizetések is mennek néha, hiába nincs meg a "kötelező" beallitasod.

(#8929) tomp


tomp
félisten

Heti SimplePay: megint kuka :DDD
Még szerencse, hogy a máv kitart mellettük mert hát állami hulladék.

(#8930) fess


fess
őstag

Államkincstárba nem enged kártyával befizetni, hiába meglett emelve a limit, amit néhány próbálkozás után inkább visszaállítottam. Persze a limitmódosításért való levonás működni fog... Próbáltam simple-be belépve, anélkül, appban jóváhagyom, majd sikertelen fizetés. Melyik bankhoz lenne érdemes átmenni?

(#8931) sajtos365 válasza fess (#8930) üzenetére


sajtos365
tag

Pár napja fizettem ahogy írod, de nekem működött, Simple fiókkal OTP-s kártyával még kontrol sms sem jött.

[ Szerkesztve ]

(#8932) net91 válasza fess (#8930) üzenetére


net91
senior tag

Én az elmúlt napokban több alkalommal is vásároltam állampapírt Simple-el a MÁK-nál és egyik alkalommal sem volt problémám.Tehát hibátlanul is tud működni.
Naponta 3-5 alkalommal fizetek a Simple-el és nálam nem jelentkeznek az itt leírt problémák.
Nem lehet, hogy nálad a problémát valamilyen beállítási hiba okozza?
De hozzáteszem, hogy én még a régi változatot használom, nem a tesztelés alatt állót.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#8933) vnorbi válasza fess (#8930) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Pénteken volt három kincstári vásárlásom három kártyával (Revolut, K&H, OTP). Az első kettő gond nélkül végigment mindenféle azonosítás nélkül, elsőre az OTP-st is azonosítás nélkül akarta kezelni a SimplePay (vagy a Kincstár), az sikertelen lett. 20 perc múlva megpróbáltam újra, akkor kért SmartBankos jóváhagyást, és akkor sikeres is lett.

Még január elején fordult elő többször (kétszer, egyik sem a Kincstár volt), hogy a SmartBank jóváhagyás után úgy tért vissza a webshophoz a böngésző, hogy "sikertelen fizetés" üzenetet írt ki, de amúgy sikeres volt, a pénz átment, a terméket megkaptam.

Tegnap dél körül megint volt SimplePay leállás a MÁV szerint (szerintem egyedül a MÁV jelzi folyamatosan az ilyen leállásokat, az OTP és a Simple csak akkor ad hírt, ha fél napon belül nem tudták megoldani), lehet, hogy ebbe futottál bele. De ahogy írtam az elején, amikor működik a rendszer, akkor sem működik mindig elsőre.

Ha meg panaszt teszel, akkor megy a körbemutogatás: OTP, Simple, Mastercard, webshop..., mindegy melyiket kérdezed, szinte biztos, hogy azt mondják, náluk minden rendben, és valamelyik másik szereplőnél kell a hibát keresni.

[ Szerkesztve ]

(#8934) fess válasza net91 (#8932) üzenetére


fess
őstag

Virtuális vásárlási limit megemelve, telekód beállítva. Most próbáltam a MÁK app-on keresztül, simple-be beléptem, fizetés után egyből hiba... Tegnap legalább az app-ban feljött jóváhagyandó tranzakcióként és csak utána utasította el:((
Számít, hogy hétvége van és csak holnap teljesítené a levonást? Alapból addig zárolná a számlán, nem?

(#8935) vnorbi válasza fess (#8934) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A "rendes" vásárlási limited ugye magasabb, mint a virtuális? Mert ha csak a virtuálisat emeled meg, és abba beleférsz, de a rendes vásárlási limit fölött vásárolnál online, abból szerintem lehet elutasítás.

Kiegészítés az előzőhöz: az én MÁK-os vásárlásaim böngészőből mentek a kártyaadatok megadásával, Simple fiókom nincs.

(#8936) fess válasza vnorbi (#8935) üzenetére


fess
őstag

Most megemeltem azt is magasabbra, mint a virtuális, így is egyből elutasítja.
Online idén eddig csak Aliexpress-ről vásároltam, ott gond nélkül fizettem

(#8937) vnorbi válasza fess (#8936) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Akkor nekem már csak egy ötletem van az ügyfélszolgálat megkeresése előtt: esetleg próbálkozz kisebb összegekre bontani a vásárlást, hátha úgy átmegy.

(#8938) net91 válasza fess (#8934) üzenetére


net91
senior tag

MÁK app-ot még nem használtam.
Én kizárólag böngészőn keresztül a MÁK webkincstárba belépve vásároltam állampapírt.
Próbáld ki az app helyett, hátha ott neked is sikerül.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#8939) fess válasza vnorbi (#8937) üzenetére


fess
őstag

Kisebb összeggel sikerült, de nem szeretném így feldarabolni. Utána a nagyobb összegnél megint hibát írt ki, pedig jól van beállítva a limit, már csak az ATM-es kp.felvét alacsony...

(#8940) dptrsk válasza fess (#8939) üzenetére


dptrsk
addikt

Személyesen kp felvétnek minősül a POS MÁK tranzakció.
Lehet online is kp. (Instrumentum) vásárlásnak érzékeli.
kérdés minek könyveli, ha a kp limit érvényes rá...

más bankok online tranzakcióra érvényes limitet figyelik online MÁK esetén

[ Szerkesztve ]

(#8941) fess válasza dptrsk (#8940) üzenetére


fess
őstag

Nem kp felvétnek könyvelték a tegnapi vásárlást. Ma sem sikerült, egyelőre feladom, utalni nem akarom

(#8942) dptrsk válasza fess (#8941) üzenetére


dptrsk
addikt

Az jó hír, hogy nem annak könyvelik.
De lehet azt a limitet veszi figyelembe valamiért.

Ha gondolod emeld meg a kp. limitet, s próbáld úgy a vásárlást.

(#8943) herdsman12 válasza vnorbi (#8935) üzenetére


herdsman12
őstag

Így kártyás fizetés, költség nélkül?

(#8944) fess válasza dptrsk (#8942) üzenetére


fess
őstag

Azt meg nem engedi módosítani, pár hónapja emiatt mentem be személyesen pénzt felvenni...
[kép]

(#8945) vnorbi válasza herdsman12 (#8943) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Igen. Főleg hitelkártyával szoktam ilyen vásárlást csinálni, fájna, ha készpénzfelvételnek számolnák. Két kártya két banknál (egyik OTP), mindkettőnél a minimum összegre van állítva a kp felvétel (mert letiltani nem lehet), és eddig még mindig vásárlásnak számított. De ahogy dptrsk írta, MÁK személyes ügyfélszolgálaton viszont pénzfelvételnek számít, csak az online felületen minősül vásárlásnak.

@fess: Az elektronikus OTP-s kártyák ATM limitje max 300 ezer forint, a hagyományos (drágább) kártyáké max 500 ezer forint. Efölé nem lehet állítani a limitet, ezért kaphattad a hibát. Viszont ennek a limitnek nem kellene számítania, amikor vásárolsz.

(#8946) sifarr


sifarr
senior tag

Itt a FintechZone portálról egy cikk linkje.
Akinek problémája van az internetes fizetéssel, érdemes lehet leellenőrizni ez alapján, hogy minden beállítása rendben van-e.
Nem vagyok OTP-s, nem tudom, mennyire segíthet, de egy próbát megérhet.

(#8947) axioma válasza dptrsk (#8940) üzenetére


axioma
veterán

Kizart. Hitelkartyarol kvazi 0-zott kp-felvet limittel evek ota hasznaljuk [volt amex blue, most bonusz].

[ Szerkesztve ]

(#8948) adamssss


adamssss
veterán

Van még itt olyan akinek VISA kártyája van és nem működik az online kártyás vásárlás?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8949) borges7


borges7
aktív tag

Eh, mivel ma délutánig nem vonta le a csoportos beszedésre állított számlákat, ezért átutaltam külön, de most látom utána mégis levonták. A pluszt visszautalják automatikusan, vagy szólni kell érte?

(#8950) dptrsk válasza borges7 (#8949) üzenetére


dptrsk
addikt

Szólni kell a szolgáltatónak, nem a banknak.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.