Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) lovi27 válasza larryking (#250) üzenetére


lovi27
addikt

Csak arra tudok gondolni, mivel, ha jól tudom te nem HP mikroszervert használsz, hogy a DLNA valamit a hardveredben nem szeret, nem kompatibilis vele. Bár a log fájlját továbbra sem írja, amúgy nálam tökéletesen megy - próbaként.

[ Szerkesztve ]

(#252) sxboy válasza lovi27 (#248) üzenetére


sxboy
tag

csak tudod, nem szeretem a lógó kábeleket. :S Ha majd végleges lesz a lakás, akkor lehet, hogy húzok/húzatok egy LAN kábelt a coax mellé a falba.

(#253) larryking válasza lovi27 (#251) üzenetére


larryking
senior tag

Szerintem semmi köze a hardwerhez. Vagy azért mert én atomos gépet használok csak 15 filmet nézhetek és 1500 képet? Nem frissít rendesen ez van.

"We'll meet you where the lights are...."

(#254) lovi27 válasza larryking (#253) üzenetére


lovi27
addikt

Igazad lesz, most már én sem hiszem. Csak azért gondoltam, mert annyira nem panaszkodik rá senki sem. Ma észrevettem benne én is hibát; nem (mindig) azt a filmet játssza le, amit a név alapján kiválasztok.

(#255) larryking válasza lovi27 (#254) üzenetére


larryking
senior tag

Nincs gondom, csak a dlna, ami fontos lenne. Mi lehetne az omv helyett, ami ugyan azt tudja, megy neki az ext4 és megy a dlna meg a torrent?

"We'll meet you where the lights are...."

(#256) lovi27 válasza larryking (#255) üzenetére


lovi27
addikt

Ezt még próbáld ki. Add ki a következő parancsokat, mint root.
/etc/init.d/minidlna stop - leállítja a dlna-t
rm /var/cache/minidlna/files.db - kitörli az adatbázis fájlt
/etc/init.d/minidlna start - dlna indítása
Ekkor újraépíti az adatbázist. Hátha...

Én csak a FreeNAS-t ismerem még, de azzal lehet, hogy az EXT4-el gond van.

(#257) larryking válasza lovi27 (#256) üzenetére


larryking
senior tag

A tipp bejött, lehet megtartom az omv-t. Uram, szombaton Stex-ben egy sört állok ha ráérsz a tippért. :R :R :R :R

"We'll meet you where the lights are...."

(#258) larryking válasza lovi27 (#256) üzenetére


larryking
senior tag

De ennek hatására a szolgáltatások között nem jelzi, hogy futna a dlna.

"We'll meet you where the lights are...."

(#259) lovi27 válasza larryking (#258) üzenetére


lovi27
addikt

Örülök, hogy végre van valami pozitív változás. Majd egyszer iszunk, de ez a dlna még nincs olyan állapotban, hogy most ünnepeljünk. :O

Akkor most a kérdések: kézzel sem tudod elindítani? Ugye, mindenből a legfrissebb verzió van fent? Neked van a dlna log fájlban valami?

(#260) larryking válasza lovi27 (#259) üzenetére


larryking
senior tag

Minden friss, de nem indul, vagy is nem jelzi, de megy. A frissítéssel volt gondom, mert a nem frissített, most meg tette, de attól tartok mindig kézzel kell.

"We'll meet you where the lights are...."

(#261) larryking válasza larryking (#260) üzenetére


larryking
senior tag

Dlna logban semmi nincs. De pl a beállított smart tesztet sem hajtja végre. 2 db 500-as vinyóra beállítottam, semmi, és a logban sem jelzi, hogy neki lenne feladata. Kezd érdekes lenni. Egyszer csak nem lesz adatom?

Ui.: Kezdek skizo lenni, hisz magamnak írtam....... :W :W :W :DDD :DDD ......

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#262) lovi27 válasza larryking (#260) üzenetére


lovi27
addikt

A SMART adatok figyelésétől miért szállnának el az adataid? De először csak egyre figyeljünk, ha az már megy, jöhet a másik.

A dlna indulásával nincs baj, ha nem indul, akkor nálad van valami gubanc. Lehet, hogy nem ártana a legújabb forrásokkal újrarakni az OMV-t, de ha nem akarod, akkor próbáld meg ezt: Állítsd meg a dlna-t. Ez fontos! Majd így un-installáld a böngészőben plugint. A /var/cache/openmediavault/archives könyvtárból, ha van régebbi dlna plugin bejegyzés töröld ki (root), de csak azt. Majd jöhet az újra install. Evvel jónak kéne lennie a plugin automatikus indulásának. A log fájl nagyon hiányzik, de ez van.

(#263) larryking válasza lovi27 (#262) üzenetére


larryking
senior tag

A probléma ami a dlna-val van tömören.

Amit tegnap javasoltál az működött.

Ami gond, hogy bár megy, a szolgáltatások között zöld a kapcsoló, a futás pedig piros. A tvm látta a mappákat, benne a tartalmat, de csak bizonyos elemeket, nem frissített, sőt, ha kikapcsoltam a dlnat, akkor is vígan játszotta a tv azokat amiket látott korábban. Most a javaslatoddal lát mindent, de nem került még új dolog a rendszerbe.
Eddig itt járok. Persze log nincs.
Az adatvesztést arra értettem, hogy tegnap nem megy a dlna, ma rossz a smart, holnap meg üresek a vinyók.

"We'll meet you where the lights are...."

(#264) lovi27 válasza larryking (#263) üzenetére


lovi27
addikt

Amiről írtam, az pont azt csinálná, hogy ne legyen olyan, engedélyezve van a dlna, zöld a kapcsoló, de nem fut (piros a pötty). Ez nem jó állapot.

"...ha kikapcsoltam a dlnat, akkor is vígan játszotta a tv azokat amiket látott korábban."
Ez csak azért lehetett, mert nem kapcsolódott le a dlna, nem tudtad megállítani. Ezek szinte mindig jogosultsági problémákhoz vezethetők vissza, nem fér hozzá bizonyos fájljaihoz. A nem indulással is ez a gond.

(#265) larryking válasza lovi27 (#264) üzenetére


larryking
senior tag

Most minden zöld. Ki is próbálom.

"We'll meet you where the lights are...."

(#266) lovi27 válasza larryking (#265) üzenetére


lovi27
addikt

Na végre, ezt vártam már. :C
Ebben a részben úgy tűnik nincs hiba, ennek működnie kell. Viszont nálam nem jól játssza le a fájlokat.

(#267) larryking válasza lovi27 (#266) üzenetére


larryking
senior tag

Mi a gond?

"We'll meet you where the lights are...."

(#268) sxboy válasza larryking (#240) üzenetére


sxboy
tag

Na szétnéztem a szerver knyékén. Az egyik kábel CAT5, csere lesz, viszont feltettem a routerre a DDWRT-t, erre a WAN port kikapcsolt. Szórakoztam vele pár órát, nem tudtam megoldani, uh beb*sztam a szekrénybe, uh most a HGW szórja a netet. Majd, ha lesz időm nekimegyek újra.

(#269) larryking válasza sxboy (#268) üzenetére


larryking
senior tag

Bakter, nekem nem volt ilyen gond.

"We'll meet you where the lights are...."

(#270) sxboy válasza larryking (#269) üzenetére


sxboy
tag

Annyit találtam, hogy frissítés előtt a gyári szoft kikapcsolja a WAN portot, ezért nem műkszik. Össze-vissza kell hackelni, hogy jó legyen. Esetleg megvan neked az a ddwrt, amit feltettél?

(#271) larryking válasza sxboy (#270) üzenetére


larryking
senior tag

Aszem igen, de csak este tudom oda adni, mert melózom. De nekem nem kellett hackolni, ment minden rendesen. Még annyit tegyél meg, hogy a dhcp alatt renew-et csinálsz. Mert nekem is 00 volt minden szolgáltatói ip.

"We'll meet you where the lights are...."

(#272) sxboy válasza larryking (#271) üzenetére


sxboy
tag

Azon túl vagyok, nem oldotta meg a problémát. :/

(#273) larryking válasza sxboy (#272) üzenetére


larryking
senior tag

Reset? 30 mp arámtalanítás? 30-30-30 metódus?

"We'll meet you where the lights are...."

(#274) sxboy válasza larryking (#273) üzenetére


sxboy
tag

A 30 másodperc az megvan, vasárnap óta a szekrényben van. :) A 30-30-30-at nem ismerem.

(#275) larryking válasza sxboy (#274) üzenetére


larryking
senior tag

Fogod, nyomod folyamatosan a reset gombot 30 mpig, közben áram ki de a resetet még mindig nyomod újra 30 mp ig, aztán áram vissza de a resetet nyomod még mindig 30 mpig.

"We'll meet you where the lights are...."

(#276) sxboy válasza larryking (#275) üzenetére


sxboy
tag

Köszi, ezt kipróbálom. Viszont kétszer raktam már fel a ddwrt-t, mert elsőre megijedtem és visszatettem a gyárit, persze akkor működött a WAN, aztán vissza a ddwrt, akkor megint nem. na akkor került a szekrénybe.

(#277) larryking


larryking
senior tag

Sajna a minidlna megen nem fut. Megint gebasz.

"We'll meet you where the lights are...."

(#278) lovi27 válasza larryking (#277) üzenetére


lovi27
addikt

Picit bővebben leírnád, mi történt? Hogy áll a rendszer?

(#279) larryking válasza lovi27 (#278) üzenetére


larryking
senior tag

Nem indul automatán, de este már nem kapcsoltam be , mert felbosszantott.

"We'll meet you where the lights are...."

(#280) lovi27 válasza larryking (#279) üzenetére


lovi27
addikt

Egy linux rendszer nem szokott olyat csinálni, hogy tegnap működik, ma meg nem. Akkor az tegnap se volt jó. Mivel már rengeteget foglalkoztam ezzel a dlna-val, biztosan tudom, hogy indul automatikusan. Ha nem, akkor ott még egyéb gubanc is van.

(#281) larryking válasza lovi27 (#280) üzenetére


larryking
senior tag

Amikor újra raktam az instrukcióid szerint pöpec volt. Rendszer kikapcs, mert portalanitás volt. Visszakapcs, rendszer ment dlna nem próbált, hanem este hencegés a nyaralás képeivel, ha lett volna dlna. Semmi. Nézem, bekapcsolva zöld, futás piros.

Mos kapcsolom be a nast és zöld minden, beszarás. 18:02

Most apf nem fut 18:03

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#282) lovi27 válasza larryking (#281) üzenetére


lovi27
addikt

Mi az apf?

(#283) larryking válasza lovi27 (#282) üzenetére


larryking
senior tag

Apple filing protokol, csak írni nem tudok :W

"We'll meet you where the lights are...."

(#284) lovi27 válasza larryking (#283) üzenetére


lovi27
addikt

Említetted múltkor, hogy frissítési gondod volt. Nem lehet, hogy ezek a rejtélyes dolgok is azzal függnek össze? Ezért javasoltam az újrarakást, hogy tiszta lappal lehessen indulni.

(#285) larryking válasza lovi27 (#284) üzenetére


larryking
senior tag

Megpróbálom, és kap egy új pendrive-ot. Csak sajna ez nem hp, szét kell bontanom, hogy az usbhez férjek. Mármint a szkrényt, mert be van építve.
Szerinted gond, hogy nem csatlakoztattam le a vinyókat. Vagy esetleg új telepítésnél, nem lesz gond a felcsatolással?

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#286) lovi27 válasza larryking (#285) üzenetére


lovi27
addikt

Én a telepítés idejére mindig kihúzom az adat vinyókat, mivel ugye az OMV teljes winchestert formáz. Telepítéskor, amikor formáz sdax vagy sday vinyókról bubog, amire ha rosszul válaszolok, egy kattintással komplett winchester tartalmat tüntetek el. Ezt nem vállalom be! Akkor szoktam csak felcsatolni, amikor már minden frissítéssel és beállítgatással végeztem, de még soha nem volt bajom vele.

(#287) larryking válasza lovi27 (#286) üzenetére


larryking
senior tag

Ma már nem de holnap délután reinstall. Remélem minden rendben lesz.

"We'll meet you where the lights are...."

(#288) lovi27 válasza larryking (#287) üzenetére


lovi27
addikt

De töltsd le a legújabb ISO-t, abba már nincs az a hosszú várakozás telepítéskor.

(#289) larryking válasza lovi27 (#288) üzenetére


larryking
senior tag

Te melyiket használod? Én a 64bitest, de aszem a legújabb van fent. De leszedem, azon nem fog múlni.

"We'll meet you where the lights are...."

(#290) lovi27 válasza larryking (#289) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem HP mikroszerverem van, abban 64 bites AMD proci van, így a 64 biteset.

(#291) larryking válasza lovi27 (#290) üzenetére


larryking
senior tag

Meg csináltam a teljes reinstallt, lemezeket ki vettem ezalatt, mindent beállítottam, minden ok, lemez vissza rak, dlna megoszt, bekapcs. Eredmény: nem fut. Mi lehet a gond?

"We'll meet you where the lights are...."

(#292) larryking válasza lovi27 (#290) üzenetére


larryking
senior tag

AFP-sem fut............

"We'll meet you where the lights are...."

(#293) lovi27 válasza larryking (#291) üzenetére


lovi27
addikt

Bár kiváló minőségűek, de nem szeretem az Apple termékeit, azokat messzire elkerülöm, így abban nem tudok segíteni.

MiniDLNA. Nézd meg, hogy a /var/cache mappában van-e minidlna könyvtár. Ha nincs, hozd létre. Ez így root tulajdonú lesz, ezért az egyszerűség kedvéért mindenki számára tedd olvasható/írhatóvá. Majd jöhet az a tiltás-törlés-engedélyezés parancshármas és ezután remélem menni fog. Még azt ellenőrizd le, hogy a minidlna hozzáfér-e azokhoz a könyvtárakhoz, amelyeket dlna-ázni akarsz. (A Shared Folders/ACL-nél a minidlna-náknál vannak-e pipák)

(#294) larryking válasza lovi27 (#293) üzenetére


larryking
senior tag

Az az érdekes, hogy processben benne van a dlna, tehát megy, de az eszközök olykor látják, vagy nem. A jogokat megcsináltam.

"We'll meet you where the lights are...."

(#295) lovi27 válasza larryking (#294) üzenetére


lovi27
addikt

És eddig nem volt gond? Mindig látták?

(#296) larryking válasza lovi27 (#295) üzenetére


larryking
senior tag

Ha elindúlt, akkor igen.

"We'll meet you where the lights are...."

(#297) lovi27 válasza larryking (#296) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor nem értem. Most hol megy, hol nem? A kapcsoló zöld, a pötty piros?

(#298) larryking válasza lovi27 (#297) üzenetére


larryking
senior tag

Be van kapcsolva, de nem fut.

"We'll meet you where the lights are...."

(#299) lovi27 válasza larryking (#298) üzenetére


lovi27
addikt

Hogy mit ad ki a dlna, azt a files.db tartalmazza. Nézd meg, ha pl. cserélgeted a dlna könyvtárakat, változik-e a files.db is?

(#300) larryking válasza lovi27 (#299) üzenetére


larryking
senior tag

Amig nem megy rendesen, van egy ubuntura preparált pendriveom, addig megy az, míg az omvt rendbe nem rakom. Legalább ismeri az ext4-et.

"We'll meet you where the lights are...."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.