Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) lovi27 válasza Pali79 (#597) üzenetére


lovi27
addikt

Már az SSD-ről fut?

(#602) Pali79 válasza lovi27 (#601) üzenetére


Pali79
aktív tag

Még nem csak egy viszonylag új penről. Jut eszembe, kipróbáltam a penről való telepítést, de nem is igazán telepít, hanem mint egy live cd-ről futna. Bedugtam, bekapcsoltam a gépet és 2 perc múlva már élt a rendszer, bár nem tartott sokáig, mert leizzadtam, hogy nem látom az adataimat. :W

(#603) Pali79


Pali79
aktív tag

Egyre elkeserítőbb a helyzet. Már nem lát semmit a rendszer a régi dolgokból. Indulásnál kiír valamit a raid-dal kapcsolatban, de olyan gyorsan eltűnik, hogy nem tudom végigolvasni.

Valami javaslat?

(#604) lovi27 válasza Pali79 (#603) üzenetére


lovi27
addikt

Tedd félre az adatdiszkeket amíg nincs egy stabil rendszered, mert végleg elveszíted az adataidat.

(#605) Pali79 válasza lovi27 (#604) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nos meg van az ssd, rajta a szűz rendszer, de semmi sem változott. A 4db vinyót látja a rendszer, a smart írja a sorozatszámokat meg a hőmérsékleteket, de egyébként sehol semmi. Most még gyorsabb a boot és annyira sem tudom megnézni mit ír de valami olyasmit láttam látja, hogy raidnak kellene lennie, de 4-ből csak 2 tömböt lát.
Az lm-sensor most sem mutat valós értéket. Arra gondoltam, hogy esetleg halódik az alaplap. Az lehet mindkét hiba okozója??? A raid tömb gyakorlatilag minden előzmény nélkül tűnt el működés közben. Egyszer csak üres volt a megosztás, aztán maga a tömb is eltűnt. Amikor beállítottam a samba-t akkor még megvolt minden, aztán egyszer csak sehol semmi.

(#606) lovi27 válasza Pali79 (#605) üzenetére


lovi27
addikt

Azért az érdekes, hogy a másik fórumtársnak, aki végül megszabadult a berendezésétől, hasonló, hirtelen fellépő, beazonosíthatatlan problémákkal küzdött és neki is Intel Atom CPU-s volt rendszere.

(#607) larryking válasza lovi27 (#606) üzenetére


larryking
senior tag

Két külön lapon is probléma volt az OMV-vel, és ami a legjobb, hogy brazoson minden 3-5 próbálkozásra indult.

"We'll meet you where the lights are...."

(#608) Pali79 válasza lovi27 (#606) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nálam majd egy évig semmi baja nem volt, pedig állandóan ment, csak akkor állítottam le amikor nyaralni mentem. Mostanában kezdett szarakodni...

(#609) lovi27 válasza larryking (#607) üzenetére


lovi27
addikt

Nem rád céloztam...

Javítás! De rád gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#610) Pali79


Pali79
aktív tag

Mások okulására: Nemrég megírtam, hogy eltűntek a megosztásaim a nemrég megalkotott RAID5-tel együtt. Kiderült, hogy szétesett a RAID5 tömböm, amit 4db egyforma 1,5TB-s lemezből csináltam. Elég sok időmbe telet de lovi27 fórumtárs segítségével meglett a gyógyír. Tömören a lényeg:
1. hdsentinelt telepítettem és parancssorból leellenőriztem a vinyókat. Mind 100/100-as volt, tehát nem ez a hiba.
2. Lekérdeztem a vinyók adatait: mdadm --examine /dev/sd[abcd] | egrep 'dev|Update|Role|State|Chunk Size' Ebből kiderült milyen sorrendbe voltak a RAID tömbbe, az újjáépítés során ez nagyon fontos!
3. A kapott információk alapján újjáépítettem a tömböt: mdadm --create /dev/md0 --assume-clean --level=5 --raid-devices=4 /dev/sdd /dev/sdc /dev/sda /dev/sdb Az assume-clean opció nem csinál semmit a tömbbel, nem hoz létre új partíciót, nem töröl, nem formáz csak megpróbálja összerakni úgy ahogy van. Mivel volt a tömbön kb 1,5T adat ez volt a lényeges.
4. mdadm --detail --scan >> /etc/mdadm/mdadm.conf Elmentettem az új konfigurációt.
5. Felcsatoltam az új meghajtót, beállítottam a jogosultságot, megosztásokat és minden adat úgy volt a helyén mint előtte.
Öröm és boldogság!

Persze ez most így nagyon könnyűnek és egyértelműnek hangzik. Nekem kb 10 napig tartott mire eljutottam idáig és ez sem ment volna lovi27 segítsége nélkül, akinek nagyon hálás vagyok ez ügyben nyújtott segítségéért!

(#611) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Üdv!

Most adta meg magát a pendrive ( 10 hónapot bírt ) a HP-ben. ( remélem ). Balga voltam, mert nem tükröztem át egy tartalékra.
Holnap feltelepítem egy újra, és ha minden jól működik, rögtön csináltatok egy tartalékot.

(#612) Pali79 válasza DjKoxi (#611) üzenetére


Pali79
aktív tag

10-ért már lehet kapni SSD-t. Miért nem azt teszel bele? Szvsz talán az életbe nem lesz vele gond, ráadásul pen csere után megvan a WOW érzés is, hogy mennyivel gyorsabb. :K

(#613) DjKoxi válasza Pali79 (#612) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Az ötödik helyen dvd olvasó van, a cserélhető helyeket meg fenntartom a HDD-knek. Nekem minden este 11-kor kikapcsol, és naponta mindig be van kapcsolva. Így bírt 10 hónapot. 2e Ft volt a pen. Torrentre nem használom, csak háttértár, meg nyomtatószerver.

(#614) Rosep


Rosep
senior tag

Nekem már 2 pent megevett. Az első 3 hónapot bírt, a második 5-öt talán. :)
Éjjel-nappal megy, torrent állandóan fut.
Most kapott egy noti HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#615) aicon


aicon
senior tag

Hasonló nálam is,két pen behalás után noti hdd.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#616) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Felcsatoltam a lemezeket, de nem látok egyetlen mappát sem. Miért nem írja ki mi van a lemezeken? A hdd-k jók, Sentinel szerint 100%.
Köszönöm a segítséget.

(#617) Pali79 válasza DjKoxi (#616) üzenetére


Pali79
aktív tag

A filesystemnél látszik, hogy foglalt valamennyi a rendelkezésre álló helyből? Ha igen akkor az SMB/CIFS-et kell beállítani.

Az előző témához: szvsz a dvd olvasó tök felesleges egy nasba. Én a legutóbbi két telepítést már penről csináltam, gyorsabb is főleg halkabb! :K

[ Szerkesztve ]

(#618) DjKoxi válasza Pali79 (#617) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Látszik. Fejből kéne tudnom milyen mappák voltak vinyókon? Egyáltalán nem látok semmilyen mappát, hogy be tudjam állítani a jogokat hozzá. Ha elviszem a hdd-ket egy linuxos ismihez, ő le tudja menteni róla az adatokat?
Azt hittem mikor felcsatolom a lemezeket, rögtön fogom látni a könyvtárakat.
Nekem jó így dvd olvasóval, csak egy barom voltam, hogy nem tükröztem le a pen-t, mikor még működött.
Felbosszantott, lehet el is adom, és veszek egy nas-t.

(#619) Pali79 válasza DjKoxi (#618) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nem! Az SMB/CIFS menüben kipipálod az enable opciót, nyomsz egy OK-ot alul. A másik fülön (megosztások) rányomsz a keresztre, a felugró ablakon a 3. részben kell a megosztott mappát beállítani. Ha a lenyíló részben nincs semmi akkor a zöld plusz jelre előjön egy új ablak. Ott kiválasztod a vinyót, az útvonalnál meg már látnod kell a régi könyvtáraidat.

Mit akarsz eladni?? :F

(#620) DjKoxi válasza Pali79 (#619) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Hát nem az OMV-t :)

Így kezdtem ahogy leírtad. De semmilyen útvonalat nem látok, sem mappát. Egyik HDD-n sem. Az Acces Right management-nél sem látok egyetlen mappát.

Köszönöm, hogy segítesz.

[ Szerkesztve ]

(#621) larryking válasza DjKoxi (#618) üzenetére


larryking
senior tag

én átveszem, és adok egy nast. De komolyan.

"We'll meet you where the lights are...."

(#622) DjKoxi válasza larryking (#621) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Azért elég komoly NAS-t kéne adnod :)

Az nem ronthatta el a fájlszerkezetet, hogy a HDD-ket egyszer rádugtam XP-s gépre, hogy sentinel-lel megnézzem? Nem írtam rá semmit.

(#623) larryking válasza DjKoxi (#622) üzenetére


larryking
senior tag

Milyen rendszered van. Van kp-m is:D:D

"We'll meet you where the lights are...."

(#624) Pali79 válasza DjKoxi (#622) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát nemtom, de az OMV-re is lehet Sentinelt tenni, felesleges volt kivenni azért. Ezt látni kéne, így nem nagyon van ötletem már.

(#625) DjKoxi válasza Pali79 (#624) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Lecsatoltam, meg vissza az egyik vinyót, és ezt írta ki

Error #3008:
exception 'OMVException' with message 'Failed to load configuration (Fatal error 4: Document is empty (line=1, column=1); Fatal error 4: Start tag expected, '<' not found (line=1, column=1))' in /usr/share/php/openmediavault/config.inc:327
Stack trace:
#0 /var/www/openmediavault/rpc.php(34): require_once()
#1 {main}

Hátha segít valamit.

(#626) lovi27 válasza DjKoxi (#622) üzenetére


lovi27
addikt

Vegyél mély levegőt és nyugodj meg.
Bár felesleges volt a wincsit a Windowsra rádugni, hisz az az EXT4 fájlrendszert nem látja, így szerencsére írni sem tud rá, és valószínűleg kárt sem tett a partíciós táblában. Meg azért is, mert a HDsentinel csak fizikailag ellenőrzi a HDD-t, azaz a S.M.A.R.T. funkciókat. A fájlrendszerekkel nem foglalkozik, már pedig ha ilyenkor valami megsérülhet, akkor az pont a fájlrendszer, és nem fizikailag a lemez. Különben is a linuxos verziót célszerű használni!

A helyes sorrend, ami után látni fogod a régi mappáidat.
1. Megnézed fizikailag látja-e az OMV a diszkeket. Physical Disks fül.
2. A Filesysms fülön felcsatolod a diszkeket. Ott már látnod kell mennyi a foglalt rész.
3. Utána a Shared Folders fülön kell látnod és megosztanod a régi mappáidat. Ha megvannak, akkor már végleg megnyugodhatsz.
4. Ezek után jöhetnek a különböző szolgáltatások beállítása (SAMBA, FTP, stb.). Persze user is legyen definiálva.

(#627) Pali79 válasza DjKoxi (#625) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ja igen! Újraindítást próbáltál már? Nekem is az volt a gondom, hogy nem láttam a vinyók tartalmát csak, hogy mennyi a szabad, mennyi a foglalt. Csináltam egy reboot-ot és utána működött.

(#628) DjKoxi válasza lovi27 (#626) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Üdv!

Sajnos nem látom a shared folders-en a mappákat. Most mennem kell dolgozni, holnap folytatom. Újraindítás volt, mert feltelepítettem a nyomtatószerver funkciót.
Kösz a segítséget!

(#629) lovi27 válasza DjKoxi (#628) üzenetére


lovi27
addikt

Ez nem túl jó hír, hogy semmit nem látsz a Shared Folders-nél.
És a Filesystems-nél van használt (Used) terület? Rendesen felment az OMV? Frissítetted?
Remélem a Fedaykin ISO-t használtad - v0.4.

(#630) slashing


slashing
senior tag

A logolást ki lehet kapcsolni? Mert szerintem az öli meg az peneket....

(#631) DjKoxi válasza lovi27 (#629) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szia!
Rendesen felment, és látszik a foglalt terület. Már akkor gyanús volt, hogy semmilyen mappát nem látok, mikor felcsatoltam a HDD-ket.
A régi verziót használom, ami eddig tökéletesen működött. Nem tudok angolul, nem találom a fedaykin ISO-t.

Az ext4 fájlrendszert ha rádugom egy linuxos gépre, az tudja olvasni?

(#632) Pali79 válasza DjKoxi (#631) üzenetére


Pali79
aktív tag

"nem találom a fedaykin ISO-t."

ITT van

"Az ext4 fájlrendszert ha rádugom egy linuxos gépre, az tudja olvasni?"

Elméletileg igen! De próbáld meg úgy, hogy újratelepíted a vinyók nélkül. Csak az legyen rajta amire az OMV megy. Ha kész a telepítés, kikapcs, vinyók be és bekapcs. A többit fent írtuk már.

[ Szerkesztve ]

(#633) DjKoxi válasza Pali79 (#632) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Megpróbálom. Először is vinyók nélkül telepítettem. Remélem nem a HP-vel van gond.

Nekem AMD-s verzió kéne. Vagy ez már univerzális?

[ Szerkesztve ]

(#634) DjKoxi válasza DjKoxi (#633) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Bocsánat, már látom :)

(#635) DjKoxi válasza DjKoxi (#634) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Az új verzióval sem látja a mappákat. Erre meg nem tudom feltelepíteni a cups 019-et.

(#636) lovi27 válasza DjKoxi (#635) üzenetére


lovi27
addikt

Jó volna, ha arról is írnál, hogy mit csinálsz, mik az üzenetek, stb.
Meg kéne nézni egy másik rendszeren, hogy meg vannak-e még a fájlok. Erre jó megoldás egy Linux Live CD, amit nem kell telepíteni és helyből olvassa az EXT4 fájlrendszert. Pl., ha letöltöd az Ubuntut (ubuntu.hu) és telepítés helyett a kipróbálást választod, akkor live cd-ként viselkedik.

(#637) lovi27 válasza DjKoxi (#635) üzenetére


lovi27
addikt

"Erre meg nem tudom feltelepíteni a cups 019-et."
Még jó hogy nem sikerült. Az az Omnius-hoz készült és nem kompatibilis a Fedaykin-nal. Az újra csak a 0.4 verziójú dolgokat szabad telepíteni.
Töltsd le a v0.4 OMV Pugins-t (Fedaykin) innen.
A System/Plugins/Upload fülön tallózd be és telepítsd fel. Én utána mindig újra indítom az OMV-t, majd a pluginoknál rengeteg új plugint találsz, köztük az új CUPS-t is.

(#638) DjKoxi válasza lovi27 (#637) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Kösz, hogy segítesz!
A linux-os ismerősöm nem ért rá, elvileg ma jön segíteni. De félek, hogy gond lesz a fájlszerkezettel.
Csak filmek voltak rajta, legfeljebb újra kikölcsönzöm.
Ez a 04-es mintha gyorsabb, pörgősebb lenne. Sajnálnám, ha nem tudnám újra olyan stabillá tenni a NAS-t mint régen!

(#639) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Segítsetek, telepítés után a böngészőben ez az ablak fogad hogyan tovább?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#640) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Az előző megoldódott, már csak Torrent programot kéne telepítsek, de nem tudom milyen legyen, illetve mit ajánlotok? és hogy kell azt telepíteni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#641) Pali79 válasza zsolt501 (#640) üzenetére


Pali79
aktív tag

Sok választás nincs ha jól tudom egyedül a trasmission támogatott. Innen töltsd le a plugin csomagot, bővítmények menüpont alatt a feltöltésre kattintva tölsd fel a nasra, majd telepítsd. Egy újraindítás után az eddigi 8-10 bővítmény helyett 21-nek kell lennie közöttük a TM. Ugyan úgy telepíted mint előbb, aztán alul a szolgáltatások közt meg kell jelennie az ikonnak. Ott beállítod a portot meg a könyvtárakat és már megy is. Kényelmesebb asztali gépről a remote vagy remote GUI-val piszkálni, mint a webes felületen.

(#642) zsolt501 válasza Pali79 (#641) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi így már megy is, viszont amit nem igazán értek, hogy egy HP Microserverben a Gigabites port mintha nem igazán menne a fúl sebességen, míg windows szerver program alatt 70-80MB volt az adatátvitel itt kb. a fele, ezen nem lehet valahogy segíteni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#643) lovi27 válasza zsolt501 (#642) üzenetére


lovi27
addikt

Ne a szambát, az eftépét használd nagy fájlokhoz.

(#644) zsolt501 válasza lovi27 (#643) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi
Azt még nem állítottam be, de be lesz.

Viszont nincs valami fájl kezelő amivel a szerveren belül lehet másolni fájlokat mappák között, illetve kitömöríteni is tud, mert ez nekem nagyon hiányzik.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#645) lovi27 válasza zsolt501 (#644) üzenetére


lovi27
addikt

su apt-get install mc telepíteni a midnight commandert, és ha kicsit visszaolvasol a fórumban, a tömörítésre is találsz megoldást, amit szintén külön kell telepíteni. Az unrar-ra keress rá.

[ Szerkesztve ]

(#646) Rosep


Rosep
senior tag

Működik mindenkinek 0.4 alatt a Frissítés Kezelő és a Bővítmények menüpont?
Nekem ezt a hibaüzenetet dobja már egy ideje:

(#647) Pali79 válasza Rosep (#646) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nálam minden rendben! Épp tegnap frissítettem valamit.

(#648) DjKoxi válasza Rosep (#646) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Az nekem is működik. Meg kellet nyomni a frissítés gombot telepítés után.
A cups nem akarja az igazságot. Azt írja, hogy tétlen a nyomtató, tesztoldalt nyomtat, de Win XP alatt nem tudom hozzáadni. Nem látja a nyomtatót, hiába beírom a címét.
Lehet azért nem megy mert előtte fel akartam tenni a régi cups-ot.

A 0.4.16-ban nincs egyáltalán felhasználó? Nekem kell mindet megadni a megosztásoknál?

(#649) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Ha veszek egy ilyet, és teszek bele noti vinyót, jobb lesz a rendszer? A HP belső USB portja elég a tápellátáshoz?

(#650) lovi27 válasza DjKoxi (#649) üzenetére


lovi27
addikt

Egy USB2 500 mA-rel terhelhető. Ha nem a leggyorsabbat HDD-t teszed bele - az eszi a legtöbb áramot, - akkor valószínűleg bírni fogja. Én ilyet használok, ehhez nem kell semmi, csak rádugod és megy. Sebessége egy jobb pendrive-éhoz hasonló, de egy Seagate 1,8" HDD van benne.

Jobb csak annyiban lesz, hogy nem száll el néhány havonta. A betöltődéses végrehajtások gyorsabbak lesznek, de ez a működés szempontjából lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.