Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) slashing válasza lovi27 (#749) üzenetére


slashing
senior tag

#

# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 6.0.0 _Squeeze_ - Official Snapshot amd64 LIVE/INSTALL Binary 20120709-19:30]/ squeeze main non-free

#deb cdrom:[Debian GNU/Linux 6.0.0 _Squeeze_ - Official Snapshot amd64 LIVE/INSTALL Binary 20120709-19:30]/ squeeze main non-free

deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ squeeze main
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ squeeze main

deb http://security.debian.org/ squeeze/updates main non-free
deb-src http://security.debian.org/ squeeze/updates main non-free

# squeeze-updates, previously known as 'volatile'
deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ squeeze-updates main non-free
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ squeeze-updates main non-free
deb http://ftp.de.debian.org/debian squeeze main non-free

cd-rom nincs ez már jelenthet valamit. a rendszer egy pendrive-on van azon kívül egy darab hdd-van.

A hibaüzenetben jelen lévő " E: " nem tudom mire utalhat bár a win7-ben E az előjele a felcsatolt könyvtárnak.

(#752) lovi27 válasza slashing (#751) üzenetére


lovi27
addikt

Valamit félreértesz, mert ebben a fájlban a linux frissítések web címe van. Innen tölti le a frissítéseket. Nincs köze a CD-hez, vagy egyéb meghajtókhoz.

Küldeném a remélhetőleg működő source (forrás) fájlt, de nem tudom, hogy kell beilleszteni? Programkód vagy valamelyik más opció? Segítsetek!

(#753) Pali79 válasza lovi27 (#750) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát jól van. Akkor várok, remélem megoldódik.

(#754) slashing válasza lovi27 (#752) üzenetére


slashing
senior tag

Hát ha csak szöveget tarlmaz akkor csak simán programkód aztán megmondod milyen fájlkiterjesztést adjak neki és hova másoljam és okés lesz a dolog.

(#755) lovi27 válasza slashing (#754) üzenetére


lovi27
addikt

#

# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 6.0.0 _Squeeze_ - Official Snapshot amd64 LIVE/INSTALL Binary 20120420-22:40]/ squeeze main non-free

#deb cdrom:[Debian GNU/Linux 6.0.0 _Squeeze_ - Official Snapshot amd64 LIVE/INSTALL Binary 20120420-22:40]/ squeeze main non-free

deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ squeeze main non-free contrib
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ squeeze main non-free contrib

deb http://security.debian.org/ squeeze/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ squeeze/updates main contrib non-free

# squeeze-updates, previously known as 'volatile'
deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ squeeze-updates main contrib non-free
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ squeeze-updates main contrib non-free
deb http://ftp.de.debian.org/debian squeeze main non-free

Talán egyszerűbb ha kicseréled a source.lst fájl tartalmát kompletten erre (copy-paste). Vagy átnézed és a különbségeket beszúrod a tiedbe.
Utána az apt-get update parancs.Ha hibátlan jöhet az apt-get upgrade parancs.

Kockázatot vállalsz a pendrive-val, hogy mikor száll el, és akkor majd az fog szívatni.

[ Szerkesztve ]

(#756) lovi27 válasza lovi27 (#755) üzenetére


lovi27
addikt

Nem pontosan írtam a fájlnevet! Tehát az /etc/apt/sources.list fájlról van szó!

(#757) slashing válasza lovi27 (#756) üzenetére


slashing
senior tag

nah megoldódott nem volt elég neki a sources.list így a következő lett csinálva:

rm /var/lib/apt/lists/* -vf
apt-get update
apt-get upgrade

így már a 0.4.32 van fent a 28 helyett és már nem ír hibát az update manager elérésénél illetve a plugin-nál a web interface-en. El se hiszem.....

(#758) lovi27 válasza slashing (#757) üzenetére


lovi27
addikt

Na, látod. Nem kellett volna eddig szenvedni! :N Nem ördöngösség! ;]
A cache még tele volt szeméttel... :))

(#759) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

le szeretném cserélni a netgear storamat, mert szegényke már nem bírja a nyomást, ami ránehezedik. mivel időszakosan elég nagy terhelésnek lenne kitéve (20-50 torrent, mellette két szimultán HD stream média lejátszókra), nem fogok dobozos nas-t venni, mert ami kibírja ezt és még esetleg egy IP kamera rendszert is, olyan drága, hogy összerakok belőle egy gépet és még HDD-re is futja bőven.

az unraidet a licensz rendszere, a freenast a rettenetes memória igénye miatt szórtam ki, maradt az OMV. kezdésnek egy 3db 2TB caviar red-ből álló raid 5 tömböt hoznék létre, ezt bővíteném később igény szerint.

a kérdésem arra irányul, hogy ezen adatfolyamok kezeléshéz milyen HW kell? a legjobb fogyasztást szeretném, de az sokkal fontosabb, hogy ne legyen kevés a teljesítmény.

első körben egy egymagos cerkára gondoltam egy b75 lappal 2giga rammal

vagy egy integrál brazos lap, itt az a bajom, hogy elég szűkös a választék, és olyan rettenetesen nem is olcsóbb

szerintetek mi a jobb vonal? egyáltalán mi jobb alá, intel, vagy amd? gondolom arról ne is álmodjak, hogy az amd apu-kban lévő gpu-t be lehet fogni hardveres gyorsításra a paritás számolásához.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#760) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!

Egy itthoni NAS-t szeretnék összedobni, de nem nagyon találok megfelelő oprendszert a gépre. Feltettem ezt is, de telepítés után egyből belépve a webes felületre bal oldalon alig van 1-2 menüpont, ez mitől lehet? alapból több menüpontnak kéne lenni nem?

(#761) Pali79 válasza adamka16 (#760) üzenetére


Pali79
aktív tag

Jobb oldalt 6 összecsukott menüpontnak kéne lennie bal oldalt.

(#762) slashing válasza adamka16 (#760) üzenetére


slashing
senior tag

hát tippre az hogy a root+jelszót használtad a belépéshez nem a web ui-s admin+jelszó párost.

azthiszem default az admin + openmediavault de lehet ezt a telepítésnél meg kell adni és akkor az amit ott megadtál de erre már nem emlékszem elég régen telepítettem....

(#763) Pali79 válasza slashing (#762) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ott a pont! Valóban, ha root+saját jelszó párossal lépsz be akkor csak két menüpont van. A webre admin+openmediavault párossal lehet belépni és belépés után lehet a jelszót módosítani.

(#764) adamka16 válasza Pali79 (#763) üzenetére


adamka16
őstag

Ez viszont előfordulhat. Mondjuk ubuntu szervert feldobtam már, nagyjából sikerült is beállítani. Szerintetek érdemesebb inkább ezt feldobni helyette?

(#765) adamka16 válasza adamka16 (#764) üzenetére


adamka16
őstag

bár ahogy nézem ezt se fogom tudni úgy használni, hogy egy azon merevlemezen lesz az openmediavault és a megosztani kívánt meghajtó. jól gondolom?

(#766) Pali79 válasza adamka16 (#765) üzenetére


Pali79
aktív tag

Állítólag lehet, valamit a partíciókkal kell buherálni, de ezt nem vágom, mert nálam egy külön 30GB SSD-ről megy a rendszer.

(#767) adamka16 válasza Pali79 (#766) üzenetére


adamka16
őstag

előre létre kell hozni a partíciót és úgy feltenni rá talán?

(#768) Pali79 válasza adamka16 (#767) üzenetére


Pali79
aktív tag

Olvass vissza egy picit, a 711-es hozzászólástól kezdődően már kitárgyalták.

(#769) adamka16 válasza Pali79 (#768) üzenetére


adamka16
őstag

köszi!
viszont ami nem tetszik, hogy mennyi helyet lefoglalt a szoftver.

(#770) adamka16


adamka16
őstag

szerintetek az mennyire normális, hogy semmi sem fut s szerveren de folyamatosan világít a hdd led a gépházon?

(#771) Pali79 válasza adamka16 (#770) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nem kéne világítania, legalábbis nálam nem világít folyamatosan.

(#772) adamka16 válasza Pali79 (#771) üzenetére


adamka16
őstag

újraindítás rendbe hozta... :/
más... transmissionnal töltök le x filmet mondjuk és se samba se ftp nem látja a mappát amit létrehozott a transmission. gondolom valamilyen jogosultsági probléma lehet, de egyszerűen nem jövök rá mi...

(#773) Pali79 válasza adamka16 (#772) üzenetére


Pali79
aktív tag

A samba megosztásoknál kell a TM mappáját is megosztani.

(#774) adamka16 válasza Pali79 (#773) üzenetére


adamka16
őstag

Megtörtént de semmi változás.

(#775) Pali79 válasza adamka16 (#774) üzenetére


Pali79
aktív tag

Este megnézem nálam, hogy van beállítva.

(#776) adamka16 válasza Pali79 (#775) üzenetére


adamka16
őstag

Megköszönném. ftp, transmission, samba beállítás érdekelne, meg az, hogy a jogosultságokat hogy kell beállítani mert nem igazán vágom.

(#777) xsak válasza adamka16 (#772) üzenetére


xsak
tag

Biztos van jobb megoldás is, én a transmission mappáját a "nagy" megosztásomban helyeztem el (media/torrent), s olvasási jogot adtam neki (parancssorból).
sudo chown o+r media/torrent
Lehetséges még, hogy a felhasználóidat beleteszed a debian-transmission csoportba.
sudo gpasswd -a user debian-transmission

(#778) adamka16


adamka16
őstag

valaki nem magyarázná el nekem hogyan tudom egyszerűen összehozni ezt a nas-t? már annyit szívok.... lassan kidobom a fenébe.
azt se sikerült megcsinálnom, hogy az fstab jó helyre mountolja a partíciót. mikor milyen kedve van oda rakja...

[ Szerkesztve ]

(#779) Pali79 válasza adamka16 (#778) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ilyen nem lehet. Erről az jut eszembe amikor édesapám küzd a word-del és szidja a gépet, pedig csak szimplán nem ért hozzá és nem tudja mi, miért történik úgy ahogy...

Az ftp-t én nem használom, ahhoz nem tudok hozzászólni. A samba megosztásnál a munkacsoport beállítása fontos, mert nem fogják látni egymást a gépek ha az különböző. Aztán a megosztások fülnél kiválasztod a meghajtót és kiválasztod a mappát amit meg akarsz osztani. Én beállítottam nyilvánosra és böngészhetőre is.
A hozzáférési jogoknál kiválasztod a kötetet és kitallózod a mappát amit meg szeretnél osztani. Én nem görcsöltem vele, mindenkinek adtam írási/olvasási jogot és kész.
Ha ezeket megcsinálod a torrent mappájára is akkor win alatt hálózati meghajtóként tudod csatlakoztatni a megosztott mappát.

(#780) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

a helyzet a következő: HP proliant N54l, a belső usb porton egy laptop hdd, erre telepítenék OMVt. unetbootin megcsinálta a pendrive-ot, lefut a telepítás, de mikor a GRUB töltené be az oprendszert, azt írja, hogy no such file or directory.

elég noob vagyok linuxhoz, de nem félek a parancssortól, tudnátok mondani valami megoldást, vagy mutatni egy guide-ot (lehet angol is)?

köszi

I hate morning people. And mornings. And People.

(#781) fogtunder válasza fogtunder (#780) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kicsit pontosítok:

error: file not found.
Entering rescue mode

tehát alapból a grub rescue jön fel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#782) adamka16 válasza fogtunder (#781) üzenetére


adamka16
őstag

ha nem ragaszkodsz mindenáron az omw-hez, akkor tudom ajánlani a nas4free-t, nekem az sokkal jobban bejött mint ez.

(#783) lovi27


lovi27
addikt

Mivel nem boldogultál el az OMV-vel, ezért neked most minden jobb, mint az OMV.

(#784) adamka16 válasza lovi27 (#783) üzenetére


adamka16
őstag

persze, mivel szimplán bugos volt :)
érdekes módon ebben is hasonlóan kell beállítani a jogosultságokat, és mégis működik rajt minden ahogy kell. alapból bittorrent kliens is bent van, meg szinte minden ami kell. meg ugye kevesebb helyet foglal. szerintem ennyi érv bőven elég.

(#785) fogtunder válasza adamka16 (#784) üzenetére


fogtunder
nagyúr

aha, egyelőre megnézem az unraidet most, csak akarok venni egy pendrive-ot, amire rárakom, csak hulladékok vannak itthon.

vicces amúgy, hogy az oldalról letöltött hivatalos telepítő nem telepít rendesen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#786) lovi27


lovi27
addikt

Megnéztem, tökéletesen és hibamentesen működik a legújabb ISO telepítő (is)! :C

25 perc alatt megvolt a telepítés úgy, hogy az ISO installálás után még egy két apróságot feltettem (Midnight Commander, RAR tömörítő, hogy ne kelljen a PC-re mozgatni a letöltött fájlokat a kitömörítéshez, stb.), valamint megcsináltam, hogy a 30GB boot HDD-ből csak 3 GB maradjon az OMV-nek, a többi letöltési partíció lett XFS fájlrendszerrel a torrent számára. Innentől kezdve már csak a pc-ről, web gui-ról csináltam mindent.
Onnan csatoltam fel a HDD-imet, hoztam létre felhasználókat, osztottam ki a jogosultságokat, és ami kicsit tovább tartott a könyvtárszerkezeteim leképezése az OMV számára. De ott is csak a körmölés vitte el az időt. Elsőre elindult a SAMBA a rendezéshez és a rövidebb fájlok mozgatásához, az FTP a nagy fájlokhoz, az NFS kiosztása a médialejátszónak, DLNA a mobil számára, Autoshutdown, Transmissionbt, stb. Ezek visszaállítása egy órába került, de így egy full rendszer beüzemelése történt. Cakk-pakk másfél óra! És minden indult elsőre! Nincs gond az OMV-vel! :DD

(#787) fogtunder válasza lovi27 (#786) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez nagyon örömteli, de akkor mi ment félre az én esetemben, mert kb. 10 telepítés során sem tudtam rájönni, hogy miért nem tölti be a rendszert a GRUB?

elindul a telepítő, nyelvet, régiót, bill kiosztást választok, nincs mit elrontani. kiválasztom a célmeghajtót, megjegyzem az azonosítóját, formáz, bekonfigurálja a hálózatot, megadom a mirrort, letölt, telepít. a GRUB megkérdi, hova rakjam, de alapból a jó meghajtót adja be. szól, hogy kész van, húzzam ki az USB-t, újraindul, és hibaüzenet jön a boot elején. kvázi nincs hol elrontani, mégsem működik. más meghajtó nincs a gépben.

szóval ha minden rendben van a telepítővel, akkor vagy én vagyok ennyire hülye, vagy valami nem stimmel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#788) lovi27 válasza fogtunder (#787) üzenetére


lovi27
addikt

10-szer felesleges volt telepíteni, mert ha a második telepítés után is ugyanaz maradt a hibaüzenet, akkor változtatni kell valamit, mert különben a hibaüzenet is mindig ugyanaz marad. Az N54L hardveren biztos, hogy futnia kell!

"belső usb porton egy laptop hdd" Ezt a dolgot kifejtenéd?

(#789) fogtunder válasza lovi27 (#788) üzenetére


fogtunder
nagyúr

próbálkoztam más nyelvvel, régióval, kihúzott hálókábellel, előző verziókkal. ugyanaz végig, és én se vártam nagy javulást, de egyszerűen nem akartam elhinni, hogy nem én nézek el valamit iszonyatosan. azt én is tudom, hogy futnia kell a hardveren.

van az alaplapon egy USB port, ami nincs kivezetve a házon kívülre, azon ül egy laptop hdd usb keretben. ez volt itthon elfekvőben, SATA portot nem áldoznék be érte, mert kevés van belőle.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#790) lovi27 válasza fogtunder (#789) üzenetére


lovi27
addikt

Ezek szerint egy SATA-USB átalakítón keresztül használod? A laptopokban nem usb porton csatlakozik a vinyó. Egy próba erejére én már rég rádugtam volna egy sata portra azt a vinyót. Valahol itt nem kerek a dolog.

(#791) zsolt501 válasza fogtunder (#789) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Eredeti vagy módosított bios van a gépen, mert eredetivel ha jól emlékszem nem megy, csak a módosítottal.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#792) fogtunder válasza zsolt501 (#791) üzenetére


fogtunder
nagyúr

eredeti BIOS, nem mod, de ez azért elég érdekes.

egyébként közben leszedtem az unraidet, ami azonnal, gond nélkül ment, azt tesztelem 3 hdd-vel, mielőtt fizetnék érte, aztán meglátom.

(#790) lovi27: garanciális a hdd, nem szedem le róla a matricát, hogy kivegyem a házból. pillanatnyilag csak olyan cuccaim vannak, amik USB kapcsolatot tudnak létesíteni a géppel, a két sata hdd a mostani nasban van, ezekről először át kell majd raknom az adatokat az újonnan beszerzendő lemezre, de nem akarok arról oprendszert futtatni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#793) slashing


slashing
senior tag

bekerült ma egy 3tb vinyó a nas-ba gparted-el formáztam ext4-re. Eddig oké.

Fizikai lemezeknél látszik 2.73 TB a kapacitás ez ugye a szokásos dolog nem 3000 gb mert máshogy számolnak. Felcsatolom a fájlrendszereknél kapacitás 2.69 itt már eltűnik 40 giga az előzőhöz képest a következő oszlopba (elérhető) már csak 2.55 TB a felhasználható terület így a végére összesn 180!!! :Y giga hiányzik pedig csak annyi történt hogy felcsatoltam. Erre mi a magyarázat?

(#794) lovi27 válasza slashing (#793) üzenetére


lovi27
addikt

Vótmá! Vissza kell olvasni egy kicsit!

(#795) Pali79


Pali79
aktív tag

Próbáltam az ftp-t belőni, de valami nem frankó. Hiába állítom be, hogy melyik mappát osztom meg ftp-n keresztül, ha bejelentkezek csak egy üres mappát látok és nem azt amit beállítottam megosztottként.

(#796) lovi27 válasza Pali79 (#795) üzenetére


lovi27
addikt

Nézd meg, hogy a Shared Folders-nél az ftp-vel mi van. Esetleg a felhasználó, akinek a nevével belépsz, nem jogosult az ftp-re. Valami ilyesmi a gond.

(#797) lovi27 válasza Pali79 (#795) üzenetére


lovi27
addikt

Sikerült belőni?

(#798) Pali79 válasza lovi27 (#796) üzenetére


Pali79
aktív tag

A megosztásnál ugyan az van mint a samba-nál (a samba jól működik), ugyanazzal az admin+jelszó párossal lépek be mint a web felületre. Próbáltam root-ként is, de úgy be sem enged.

(#799) lovi27 válasza Pali79 (#798) üzenetére


lovi27
addikt

Hááát... Nem hoztál létre felhasználót? Adminként dolgozol? Az nem mindennapos használatra van kitalálva!

Hozz létre, mondjuk egy pali felhasználót (usert), az egyszerűség kedvéért pali jelszóval. A Shared Folders funkciónál azt a könyvtárat, amit az ftp-vel is meg akarsz osztani, a Privileges fülnél pipáld be, azaz engedélyezd a Read/Write hozzáférést a pali user számára. Ezután, ha az FTP-nél a Shared fülnél ezt a könyvtárat megosztod az ftp számára, és pali userként lépsz be, ennek működnie kell. Ennyire egyszerű az egész. Remélem sikerrel jársz!

[ Szerkesztve ]

(#800) Pali79 válasza lovi27 (#799) üzenetére


Pali79
aktív tag

Köszi, így valóban működik, de nem tökéletes. A könyvtár és fájlnevek tele lettek mindenféle fura karakterekkel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.