Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) J00hnny válasza lovi27 (#900) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Akkor ajánlottabb maradnom a Win2012 server-nél. Azért köszi

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#902) lovi27 válasza J00hnny (#901) üzenetére


lovi27
addikt

A hálózaton a fájlrendszertől függetlenül mennek át a fájlok. Semmilyen hátrányát nem látom annak, hogy EXT4-ben vannak tárolva. Ugyanúgy csinálom velük a szükséges műveleteket a windowsos gépemen, mintha belső vincseszteren lennének. De ahogy gondolod...

(#903) xsak válasza lovi27 (#900) üzenetére


xsak
tag

Szerintem az ntfs-3g csomaggal elég nagy biztonsággal lehet írni/olvasni NTFS partíciót. A sebesség valószínűleg nem lesz bajnok, de működik. (Én mondjuk nem omv, hanem ubuntu alatt használom, céges gépen, nem volt adatintegritási probléma)

(#904) J00hnny válasza lovi27 (#902) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Úgy értettem hogy amíg nem tudok 12TB üres helyet (4x3TB) felmutatni a már meglévő NTFS partíciókon tárolt filmeknek (hogy átkonvertáljam a partíciókat a megfelelőre) addig nem tudok sajnos váltani, maradni kényszerülök a Win szerveren.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#905) iff válasza J00hnny (#904) üzenetére


iff
senior tag

Szia! Nálam jó fél éve megy az OMV. Sikerült mindent beállítani, amit használok rajta. Ami kicsit nehéz volt az a cpu temp, venti fordulat kijelzése, de sikerült az is. Az OMV verzio: 0.4.36 Kingston 16GB CF kártyán fut (266x). Vas: Asus p5qpl-am, proc: intel E7500, Ram: 2x1GB DDR2 800MHz. Nem volt gondom az írással és az olvasással sem. Két különálló winyó van, ami ntfs fájlrendszerű. Ezeken már meglévő dolgaim voltak és nem volt gond a felcsatolása sem. 0.5 kipróbáltam, de jó ideig maradok a 0.4-nél.

..........""..........

(#906) J00hnny válasza iff (#905) üzenetére


J00hnny
aktív tag

:C

akkor lehet kipróbálom

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#907) lovi27 válasza xsak (#903) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, műszakilag nem gond, a linux disztribúciók olvassák/írják az NTFS-t. Kezdetben én is gondolkodtam rajta, hogy megcsinálom, de nem láttam szükségét. Ha egyszer linux, akkor legyen EXT4. És fordítva is igaz. Windowsal sem akarom írni az EXT4-et, pedig műszakilag az sem gond.

(#908) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Üdv urak,

Nemrég kezdtem el használni az OMV-t nagy megelégedéssel. :)

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom beállítani, hogy a gép amint áramot kap automatikusan induljon?
Még egy kérdés: Hogy tudnám letiltani az integrált videokártyát, hogy a gép kevesebbet fogyasszon?

Az alaplap egy Intel D945GCLF2

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#909) lovi27 válasza Honkydoo (#908) üzenetére


lovi27
addikt

Szia! AC Power. Ezek a beállítások a BIOS-ban találhatók - nem felhasználói szoftver szint. A HP mikroszerverben Restore After AC Power Loss funkciónak hívják - azaz mit csináljon, ha a hálózati feszültség újra megjön: maradjon kikapcsolva, bekapcsoljon, vagy a kikapcsolás előtti állapotot vegye fel (Power OFF, Power ON, Last State). Keress valami hasonló funkciót a BIOS-ban.

VGA tiltása. A megoldást - ha a gyártó egyáltalán szükségesnek tartotta - az alaplapi jumperek között keresd. Ha nincs, az sem nagy gond, mert amennyiben a vga chip nem hajt meg monitort, akkor üresjáratban nem sokat fogyaszt.

(#910) aicon válasza Honkydoo (#908) üzenetére


aicon
senior tag

Olyat nem nagyon fog tudni egy gép se, hogy amint áramot kap bekapcsoljon, ha előtte nem volt.
Állapotot lehet meghatározni egy áramelvétel esetére. A leírást az előző poszt jól megfogalmazza.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#911) Honkydoo


Honkydoo
őstag

VGA tiltás
Nem találtam ilyen jumpert, de ha nem fogyaszt sokat, akkor megnyugodtam. :)

AC power
Ha minden igaz tudja a lap, majd kipróbálom. :K

Köszönöm a válaszokat! :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#912) mandriva11


mandriva11
tag

Mi jobb omv rendszernek? Vinyó vagy SSD, mert ahogy olvastam a pendrive-ot hamar tönkreteszi, vajon az SSD-vel is ezt teszi?

(#913) zsolt501 válasza mandriva11 (#912) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egy pici SSD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#914) aicon válasza mandriva11 (#912) üzenetére


aicon
senior tag

Miután nálam egy év alatt két pendrive-t is kinyírt, egy 2.5" HDD-ra raktam a rendszert. Azóta nincs vele gond.
SSD-n gondolkodtam én is de nem láttam szükségét.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#915) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Üdv újra,

Megint belefutottam egy problémába... Fel akarnám tenni a mysql plugint, de nem tudom lehívni a bővítmények listáját.. Azt írja: communication failure

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#916) lovi27 válasza Honkydoo (#915) üzenetére


lovi27
addikt

Az üzenettől függetlenül települ a plugin. Várj kb. 10 percet, hagyd magára az OMV-t. Utána, ha megnézed ott lesz feltelepülve. A v0.5-nél úgy tűnik sikerült megoldani ezt az ál-hiba üzenet problémát, mert 20 perces szöszmötölés idejéig sem vesztette el a kapcsolatot a pc-vel.

(#917) Honkydoo válasza lovi27 (#916) üzenetére


Honkydoo
őstag

De nálam az a baj, hogy még telepíteni sem tudom. :(
Nem jön be a bővítmények listája, ezért nem tudom kiválasztani a mysql bővítményt.. És nem tudok hozzákezdeni a telepítéshez.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#918) lovi27 válasza Honkydoo (#917) üzenetére


lovi27
addikt

Ha nem adsz információt, csak annyit, hogy nem működik, akkor hogyan segítsen bárki is? Találgasson... ;]
Mik az előzmények? Csak a pluginokat nem éred el? A többi rész működik rendesen? Stb., stb., stb...

(#919) Honkydoo válasza lovi27 (#918) üzenetére


Honkydoo
őstag

Oké, :)

A hardver egy D945GCLF2 + 1 GB RAM + PCI-X 3ware 9500S-4lp + 3 HDD
Az os, 0.5.13.

Az OMV-ben installálva van az OMV extras. A bővítmények listáját eddig szépen elértem, igaz, néha volt olyan, hogy communication failure-hibát dobott. Fel van telepítve a torrent és a minidlna, az omv extras bővítmények közül.
Mostanában egyáltalán nem tudom elérni a bővítményeket, de csak azt nem. A többi funkció megy szépen.
A processzor alig van terhelve, vagyis max 10%, de általában 0-1% szokott lenni.

Szerk.: Mást nagyon nem telepítettem, talán a 3ware web UI-t SSH-n de ennyi.
Szerk2: A szolgáltatások közül megy a CIFS, NFS, SSH, miniDLNA, torrent

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#920) aicon


aicon
senior tag

A 0.5-höz elérhető a mysql plugin?
Vagy itt van lemaradás?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#921) Honkydoo válasza aicon (#920) üzenetére


Honkydoo
őstag

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem tudtam megnézni, csak gondoltam hogy elérhető..

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#922) Honkydoo válasza Honkydoo (#921) üzenetére


Honkydoo
őstag

Megnéztem karakteres felületen, nincs mysql a 0.5-ös verzióhoz.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#923) lovi27 válasza aicon (#920) üzenetére


lovi27
addikt

Még nincs kész a mysql. De nekem is csak abból a linkből, illetve a saját plugin listámból van az infó.

(#924) lovi27 válasza Honkydoo (#919) üzenetére


lovi27
addikt

Internet elérési problémának tűnik. A torrent működik rendesen?
Vagy meg kéne nézni a sources.list fájlt fájlt nem-e valami elérhetetlen helyre mutat.

(#925) Honkydoo válasza lovi27 (#924) üzenetére


Honkydoo
őstag

Torrent szépen seedel vissza. :K

/etc/apt/sources.list

#

# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 6.0.0 _Squeeze_ - Official Snapshot amd64 LIVE/INSTALL Binary 20130824-13:07]/ squeeze main non-free

#deb cdrom:[Debian GNU/Linux 6.0.0 _Squeeze_ - Official Snapshot amd64 LIVE/INSTALL Binary 20130824-13:07]/ squeeze main non-free

deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ squeeze main
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ squeeze main

deb http://security.debian.org/ squeeze/updates main non-free
deb-src http://security.debian.org/ squeeze/updates main non-free

# squeeze-updates, previously known as 'volatile'
deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ squeeze-updates main non-free
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ squeeze-updates main non-free

Szerk.: Nemrég néztem, karakteres felületről tudok csomagokat telepíteni csak web UI-ról nem.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#926) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Más:

console-ból felraktam a website plugint, beállítottam a UI-ban, hogy a virtual host type legyen port based, beállítottam az útvonalát a weboldalnak (/media/[RAID 5 tömb]/www/)

Ha SSH-n keresztül lynx-en nézem a 127.0.0.1:8181-et, betölti a /www/-n lévő fájlok listáját (nincs megadva index.php), de ha az asztali gépről chromeból nézem a [gép ip címe]:8181-et, azt írja 400 bad request.

Ez mitől lehet? :F

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#927) lovi27 válasza Honkydoo (#925) üzenetére


lovi27
addikt

A sources.list-ben nincs hiba, megegyezik az enyémmel. Azért az apt-get update paranccsal nézd meg van-e hiba.
Ezek szerint manuálisan fel tudod rakni a plugint, tudod használni. Úgy emlékszem valami cachet szoktak ilyenkor törölni, ami talán segít, de nem akarok ajánlani semmi konkrétat, nehogy miattam kelljen újratelepítened, mikor töltögetsz. Ugye a legfrissebb verzió fut...

(#928) Honkydoo válasza lovi27 (#927) üzenetére


Honkydoo
őstag

apt-get update szépen lefut
Ami érdekes még, hogy én is ugyanazt tapasztalom mint itt az első hozzászóló.
Ha elmozgatom máshova az '/etc/apt/sources.list.d/omv-extras-org-sardaukar.list' fájlt, akkor betöltődik a plugin lista, ha a helyén van akkor nem.
De ha a tartalmát deb http://packages.omv-extras.org/debian/ sardaukar main-t beleteszem a '/etc/apt/sources.list.d/openmediavault.list' -be akkor sem töltődik be a plugin lista.

A cache ürítést kipróbáltam, de nem lett jobb sajnos.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#929) Honkydoo válasza Honkydoo (#926) üzenetére


Honkydoo
őstag

A 400-as error megoldódott, a böngésző gyorsítótárának törlése megoldotta a problémát. :C

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#930) lovi27 válasza Honkydoo (#929) üzenetére


lovi27
addikt

Gratula, jó hogy nem segít semmi, mikor nincs is hiba...
Firefox volt az a böngésző?

(#931) Honkydoo válasza lovi27 (#930) üzenetére


Honkydoo
őstag

Chrome volt a böngésző. De mennyit kerestem a hiba forrását.. :W
A megoldáshoz végül az vezetett, hogy az asztali gépemen lévő ubira is feltettem egy lynx-et és ott is ment. :D Ez azért már gyanús volt, akkor gondoltam, hogy üríteni kellene a böngésző gyorsítótárát.

Amúgy frankó ez az owncloud, most próbálgatom. :K

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#932) lovi27 válasza Honkydoo (#931) üzenetére


lovi27
addikt

Azt tudtam, hogy jelentősebb rendszerfrissítésekkor törölni kell a böngésző cachet, mert különben a webgui rosszul működhet. De hogy ez menet közben is előfordul, erről most hallottam először. Úgy látszik időnként ajánlatos (más ok miatt is) törölni a böngész cachet.

Biztos kényelmes és frankó az owncloud, de én nem leszek a felhasználójuk. Minden felhőszolgáltatást messzire elkerülök...

(#933) aicon válasza lovi27 (#923) üzenetére


aicon
senior tag

Kösz, sajnos nem túl jó hír. Marad a 0.4 akkor még egy darabig.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#934) Honkydoo válasza lovi27 (#932) üzenetére


Honkydoo
őstag

Én is így vagyok a felhőszolgáltatással mint te. Az owncloud annyival jobb, hogy az a te szervereden fut, vagyis nem tárolod máshol az adatokat, csak magadnál.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#935) lovi27 válasza Honkydoo (#934) üzenetére


lovi27
addikt

Aha, akkor ezt jelenti az 'own'. Csak nekem már a cloud-tól leereszkedett a piros posztó és nem is gondoltam át a név jelentését. :D
Holnap majd kicsit utána olvasok.

[ Szerkesztve ]

(#936) aicon válasza lovi27 (#935) üzenetére


aicon
senior tag

Az ownCloud PC-s kliens k..va lassú a szinkronizálásnál. A mobil kliensek meg fizetősek és elég buták. Dobtam a francba az egészet, pedig jónak tűnt.
Nem kell félni a cloudtól, nem rosszabb mint a fészbuk :), sőt....

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#937) Honkydoo válasza aicon (#936) üzenetére


Honkydoo
őstag

Mobilra minden kliens fizetős?
Mert ha jól tudom van valami webdav protokoll amit támogat az ownCloud.
Webdav alapból van Linuxon is, ebből arra mertem volna következtetni, hogy van ingyenes, vagy legalábbis olcsó mobil alkalmazás...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#938) aicon válasza Honkydoo (#937) üzenetére


aicon
senior tag

Pontosítok, kliens alatt alkalmazást értettem.

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#939) lovi27 válasza aicon (#936) üzenetére


lovi27
addikt

Uralom, kézben tartom a komputert, és ha szükséges meg is tudom védeni magam tőle. Szóval, hidd el nem a félés tart vissza a "felhőktől". Tudom, nem ez a trendi, de gondolod megtalálsz a facebook-on? (Csak költői kérdés!) Az OFF témát befejeztem...

(#940) lovi27 válasza Honkydoo (#937) üzenetére


lovi27
addikt

A 0.5 verziójú OMV már beépítve támogatja a webdav protokollt. Nem kell külön bűvészkedni a telepítésével. Akkor valószínűleg ezek miatt került bele.

(#941) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!

Mi lehet a probléma:
Megcsinálom a legújabb iso-ból unetbootin-al a telepítő pendrive-ot, elindul a telepítő, de pár lépés után cd-rom-ot nem talál és hogy floppíról próbáljak meg keresni valamit, én sem értem mit.
Vmware alatt ugyan ezen iso-t betallózva tökéletesen felmegy. mi lehet a gondom?

(#942) lovi27 válasza adamka16 (#941) üzenetére


lovi27
addikt

Lehet, hogy nem jön be, de egy próbát megér: csak azt az egy háttértárat hagyd bent, amire installálsz. A többit húzd ki.

(#943) adamka16 válasza lovi27 (#942) üzenetére


adamka16
őstag

usb-ről szeretnék hdd-re, dvd rádugva. kipróbálom!

(#944) adamka16 válasza adamka16 (#943) üzenetére


adamka16
őstag

Ezt írja ki még mindig és nem is tudok tovább menni:


És innen az istenért se tudok tovább lépni.
Innen való az iso: [link]
openmediavault_0.5.0.24_amd64.iso - nevű.

Nincs ötletem mi lehet még a gond. Eddig nas4free volt fent, az gond nélkül feltelepült, meg ugyan ezzel az iso-val vmware alá is tökéletesen felmegy. Biosba a sata vezérlő native ide-re van állítva és ennyi.
Vagy kezd kifingani a memóriakártyám? :/

[ Szerkesztve ]

(#945) Honkydoo válasza adamka16 (#944) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ha jól emlékszem nekem is volt hasonló gondom.
Unetbootin-ban a Debian disztribúciót kell kiválasztani, azon belül is a legújabbat.
Akkor is ki kell választani a disztrót ha iso-ból telepítesz.

Ha jól rémlik, nekem így sikerült felrakni.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#946) adamka16 válasza Honkydoo (#945) üzenetére


adamka16
őstag

Annyira jutottam vele, hogy feltelepült. Viszont nem ugyan arról a memóriakártyáról, hanem egy másikról. Most fut a részletes teszt, hátha a memkari van haldoklófélbe :(

(#947) lovi27 válasza adamka16 (#944) üzenetére


lovi27
addikt

Két dolgot javaslok:
1. Ha usb-ről telepíted, minek a DVD? Húzd le róla.
2. Vagy az ISO-t kiírod egy újraírható CD-re DVD-re, és onnan telepíted.
De ne legyen benne csak az az egy HDD, amire telepíted.
Reméltem, hogy a 0.5-ös verzióban hozzányúlnak a telepítési részhez is,megszüntetik a korlátokat, de egyenlőre inkább más irányban fejlesztenek tovább (Plex Media Server, OwnCloud Server, stb). Sajnos nem túl gyorsan.

(#948) lovi27 válasza adamka16 (#946) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor már tárgytalan, amit írtam...

(#949) at100


at100
csendes tag

Sziasztok!

OMV alatt meg lehet oldani hogy a felhasználók saját könyvtárakat kezeljenek az egyébként közösen használt egyéb tárterületeket tartalmazó RAID5 kötetben?

(#950) Honkydoo válasza at100 (#949) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szerintem megoldható. :K Ha nem a RAID 5 köteten van a rendszer, akkor a kötetet fel tudod venni a megosztott mappák közé, és ott lehet jogokat/csoportokat/usereket állítani.
De ha valami olyat szeretnél amit nem tud a webes felület bele lehet nyúlni SSH-n is.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.