Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Pali79 válasza Rosep (#481) üzenetére


Pali79
aktív tag

Köszi! Mint mondtam SSD-ben gondolkodom. Az alaplap leírásában ez szerepel: 2 x Powered eSATA2/USB Connectors

(#502) Pali79 válasza lovi27 (#500) üzenetére


Pali79
aktív tag

Bocsi, de szerintem nem így van! Csak a letöltéshez kötelező megadni, a többi csak opció. Én is csak egyet adtam meg és működik. Abban igazad van, hogy könyvtárat kell megadni, ráadásul olyat aminek külön írás/olvasás jogot adtál a TM-nak.

Viszont a Remote GUI-val kapcsolatba lenne egy kérdésem: ha befejeződött a letöltés, az állapot ismeretlenre vált és a tracker állapotnál mindig "dolgozok" van. Miért van ez?

(#503) lovi27 válasza Pali79 (#502) üzenetére


lovi27
addikt

Az Incomplete és a Watch-nál van külön engedélyezési funkció (most nincs bepipálva), de addig nálam az oldal nem fogadta el az OK gombot, míg mind a 3 Shared folder ablak üres volt. Azt viszont látom, mivel nincsenek engedélyezve, nem is hozta létre az Incomplete és Watch alkönyvtárakat.

Nálam zöld színre váltott és azt írja ki "Seeding to..."
A web gui-nál is azt írja ki, hogy seedel.

(#504) Rosep válasza lovi27 (#500) üzenetére


Rosep
senior tag

Jó, megpróbálom így is. De nekem ott is gond van, hogy amikor beállít(anám) a Download mappát, nem tárolja el. Átlépek egy másik menüpontba és vissza, megint üres...

(#505) lovi27 válasza Rosep (#504) üzenetére


lovi27
addikt

A Shared Folders-nél létező mappát próbálsz meg kijelölni Download mappának?

(#506) Rosep válasza lovi27 (#503) üzenetére


Rosep
senior tag

addig nálam az oldal nem fogadta el az OK gombot, míg mind a 3 Shared folder ablak üres volt

Ez itt kérem a lényeg. Most már műxik. Jó nagy balf*sz voltam... :)

(#507) lovi27 válasza Rosep (#506) üzenetére


lovi27
addikt

Na végre! :C :C :C
Ugye, nem is volt olyan nehéz... :DD :DD :DD

(#508) Rosep válasza lovi27 (#507) üzenetére


Rosep
senior tag

Így már nem. :)

(#509) lovi27 válasza Rosep (#508) üzenetére


lovi27
addikt

Csak az a kár, hogy minden hasonló "hibáért" az OMV-t okolják.

(#510) slashing


slashing
senior tag

Amúgy én is úgy emlékszem hogy addig én sem tudtam használni a torrent részét míg nem volt meg a három mappa, de azthittem komolyabb probléma van a háttérben, amúgy sem értek hozzá annyira így nem szóltam hozzá a témához :)

(#511) Pali79


Pali79
aktív tag

Hát ezt nem hiszem el! Egy teljesen új pen-re tettem tegnap az OMV-t. Minden tök jó volt. Most megint nem éri el a netet, se frissítés, se torrent, semmi. :W :W :W

(#512) lovi27 válasza slashing (#510) üzenetére


lovi27
addikt

Ez felesleges megszorításnak tűnik, hisz amíg nincs engedélyezve, addig minek megadni. Lehet, hogy a szoftveresnek így volt egyszerűbb megírni. De egyértelműen nem hiba, a szoftver jelzi, hogy mit vár el.

(#513) lovi27 válasza Pali79 (#511) üzenetére


lovi27
addikt

A hardver N40L?

(#514) Rosep válasza Pali79 (#511) üzenetére


Rosep
senior tag

DNS-est beállítottad? :)
Mondjuk ezt lehetne jelezni mint fejlesztés, hogy ugyan már minek külön fülre tenni, csak elefelejti az ember...

(#515) lovi27 válasza Rosep (#514) üzenetére


lovi27
addikt

Neked közvetlenül az internetre csatlakozik a NAS-od vagy routeren keresztül megy?

(#516) Rosep válasza lovi27 (#515) üzenetére


Rosep
senior tag

Routeren természetesen. Ja, de én kikapcsoltam a DHCP-t.

(#517) lovi27 válasza larryking (#499) üzenetére


lovi27
addikt

"Próbálj meg 1700 db 4-5 Mb-os képet wifin áttolni a nasra..."
Az, hogy wifin küldted vagy kábelen nincs jelentősége a NAS szempontjából, mivel a NAS kábellel csatlakozott a routerhez. Wifi csak a géped és a router között volt.

"'Kb 40 szer próbáltam"
Sose tudom megérteni, hogy miért kell görcsösen ahhoz ragaszkodni, ami nem megy. 40% átment, tehát ha egyszerre csak 20%-ot (340 db-ot) küldtél volna át, akkor átment volna és csak négyszer kellet volna még megismételned.

Amúgy szerintem az 1700 db kép átküldése nem az OMV-nek okozhat problémát (ha egyáltalán okoz valakinek), hanem a fájlrendszernek, melynek egyszerre nagy mennyiségű fájlt kell eltárolnia egy könyvtárban. Gondolom EXT4 volt a fájlrendszered, de az képtelenség, hogy ez neki problémát okozzon. Nincs olyan fájlrendszer forgalomban, aminek ez gondot jelenthet.
Azért kipróbáltam. Csak 2,2-3 MB-os képeim voltak, ezért 3200 db képet küldtem át egyszerre. Semmi gond nem volt. 163 mp alatt ment át a kb. 8 GB kép. Utána tisztességtelen voltam a wincsimmel szembe, mert egyszerre 3 db full HD filmet játszottam le, miközben ugyanarra a wincsire átküldtem a 3200 db képet. Semmi probléma nem volt, de a film ritkán egy-egy pillanatra megakadt. A fej veszettül járhatott és ez már túl sok volt neki. Egy SSD jobban bírta volna.

(#518) larryking válasza lovi27 (#517) üzenetére


larryking
senior tag

Érdekes, mert bármilyen vasat toltam alá mindig ugyan az volt a hiba, hisz írtam. 2 itx lapon is ugyan az volt. Pendiveokat cseréltem, azon is jelentkezett a hiba. És kapaszkodj meg, a zyxel ugyan ezt megcsinálta elsőre.

"We'll meet you where the lights are...."

(#519) lovi27 válasza Rosep (#516) üzenetére


lovi27
addikt

A NAS és más belső eszközeim nálam is fix IP címen vannak, de én soha nem írtam semmit a Network/DNS Server ablakokba. Most is üresek. A névszerver címét a routernbe kell megadni, ha nem használod a DHCP-t.

(#520) lovi27 válasza larryking (#518) üzenetére


lovi27
addikt

Csak a tapasztalatomat írtam le. Úgy gondolom, hogy nem a NAS volt a ludas. De ha akarod, nyitok lehetőséget és annyi képet küldhetsz, amennyit akarsz. Majdnem annyit. :D

(#521) Rosep válasza lovi27 (#519) üzenetére


Rosep
senior tag

Én meg DNS-nek az átjárót adom meg ahol fix IP van.

(#522) larryking válasza lovi27 (#520) üzenetére


larryking
senior tag

Lehet nálam az atomos rendszer volt a ludas nem tudom, most nincs gondom, de be újítok egy hp mikrot, és kipróbálom, akkor megy a zyxel, ha működik.

"We'll meet you where the lights are...."

(#523) lovi27 válasza larryking (#522) üzenetére


lovi27
addikt

Még azt áruld már el légyszi, hogy egy kötet alatt használod a 2 HDD-t, vagy esetleg RAID-be kötve?

(#524) larryking válasza lovi27 (#523) üzenetére


larryking
senior tag

Raid-ben van.Omv alatt 3 db lemez volt, ebből 2 raid, egy csak magában. Volt amikor 4 volt csak 1-en maga a rendszer futott

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#525) lovi27 válasza larryking (#524) üzenetére


lovi27
addikt

Sokan használják a gyári NAS-okat egy kötetben, de ha abból egy HDD elszáll, ugrik a teljes kötet tartalma. Nem tudom, evvel mennyien vannak tisztában.

(#526) larryking válasza lovi27 (#525) üzenetére


larryking
senior tag

Én jártam így, most gondolkodom azon, hogy veszek winyót, csak a pénz, a pénz. Most 2 db 500-as wd green van benne, de szeretnék 2 db 2 Tb wd red-et. Álom.....

"We'll meet you where the lights are...."

(#527) slashing válasza lovi27 (#525) üzenetére


slashing
senior tag

Hát istenigazából tökmindegy hogy az a merevlemez 1 kötetre vagy 5 kötetere van osztva ha elszáll a meghajtó ugrik minden...

(vagy lehet rosszul fogalmaztál, számomra nem egyértelmű hogy nálad mi számít egy kötetnek, nálam a kötet = a partícióval ami szerintem a standard megfogalmazása a kettőnek a sz.gép világában)

(#528) larryking válasza slashing (#527) üzenetére


larryking
senior tag

Ő a jbod-ra gondol, 2 vinyó, egy kötetnek, nincs tükrözés, ha hiba van ugrott minden.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#529) Pali79 válasza lovi27 (#513) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nem! Atomos alaplapra épült "home made".

(#530) slashing válasza larryking (#528) üzenetére


slashing
senior tag

Jah erre nem gondoltam, ha ez nem valami gyári nas kötelező eleme és nem használhatsz mást és ennek ellenére használja valaki akkor az meg is érdemli, mivel az ég világon semmi előnye nincsen azon kívül hogy egynek látod a merevlemezeket....

(#531) larryking válasza slashing (#530) üzenetére


larryking
senior tag

Szerintem nem csak gyári nason van, de én is bele futottam. De korrigáltam már.

"We'll meet you where the lights are...."

(#532) lovi27 válasza Pali79 (#529) üzenetére


lovi27
addikt

És megjavult?

(#533) lovi27 válasza slashing (#530) üzenetére


lovi27
addikt

Azért nem hülyeség az a funkció. Képzeld el van 2 db 500 GB vinyód. Az egyik a Filmek, a másik a Zenék számára. Ha betelt a filmek, akkor már nem tudod hova tenni a következőt, legfeljebb a zenék közé, ami felborítja a rendet. Ha viszont egy kötetben használod a két vincsit, akkor a "könyvtárak" mérete dinamikusan változik a szükségletnek megfelelően, míg be nem telik az 1 GB.
Jó ez és használják is, csak a kötetet is RAID-be kell kötni, amihez még egyszer annyi HDD kell. (Meg pénz, pénz és még több pénz.)

(#534) lovi27 válasza larryking (#531) üzenetére


lovi27
addikt

Persze, az OMV-ben is van, az LVM2 plugin.

(#535) slashing válasza lovi27 (#533) üzenetére


slashing
senior tag

Hát egyszer az is megtelik és ott állsz hogy nem tudod már odatenni és kell egy másik lemez, persze ideig óráig jó ez persze de ér-e annyit hogy kockáztasson az ember és bukja a filmeket is meg a zenéket is egyszerre vagy legalább az egyik megmaradjon ha valami elszáll... ha raid-el van kombinálva az már azért jó megoldás valóban....

De akkor már inkább legyen egy 1TB vinyó a kettő helyett(tudom ehhez el kéne adni őket és vennni egy másik :) ) és azon a filmek zenék stb.. könyvtár és azokat a könyvtárakat külön külön csatoljuk hálózati mappaként. Így kvázi ugyan azt a "dinamikusan" növő szerkezetet kapjuk csak itt nem egyszerűsítjük le egy meghajtókra hanem többszörösítjük holott csak 1 van és mégis rend lesz mindenhol.

Szerk.: mondjuk jelen esetben is elbukjuk egy hiba esetén mindenünket szóval akkor már inkább a két külön 500 gb vinyó a biztosabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#536) Pali79 válasza lovi27 (#532) üzenetére


Pali79
aktív tag

Meg! De nem értem mitől.

(#537) Pali79 válasza lovi27 (#532) üzenetére


Pali79
aktív tag

Akartam mondani, hogy köszi a segítséget az MC-vel kapcsolatban. Nem tudom, hogy a RAID miatt vagy a pen miatt vagy mindkettő de az MC-n való másolás semmivel sem volt gyorsabb mint ha saját gépemen keresztül TC-n csináltam volna. :F

(#538) lovi27 válasza Pali79 (#537) üzenetére


lovi27
addikt

A működtető szoftver RAM-ból fut. Az elején betölti a pendrive-ról, HDD-ről vagy SSD-ről - itt van időkülönbség, - de utána RAM-ból fut. Jól néznénk ki, ha azokat mindig a háttértárból kéne beolvasnia. Tehát másolásnál nem játszik szerepet a pendrive. Az I/O műveleteknél van jelentősége, hogy mennyire gyors a háttértár. Pl. a web gui forma oldalt mennyi idő alatt tudja beolvasni, vagy a különböző log adatokat mennyi idő alatt tudja kiírni.

(#539) Pali79 válasza lovi27 (#538) üzenetére


Pali79
aktív tag

Akkor miért ilyen lassú? Nem hinném, hogy egy 1,6 Dual Atom procinak olyan nagy feladat egyik vinyóról a másikra áthelyezni az adatokat.

(#540) slashing


slashing
senior tag

Nekem az mc nem hajlandó kicsomagolni egy 15 darabos rar-t ami 3 gigás fájlt tartalmaz 900 megánál vége és késznek jelzi... nah ez mitől van szerintetek?

szerk.: jah ha csak simán belelépek a rar fájlba úgy mintha total commander lenne akkor nem is látja 3 gigásnak csak 2.5-nek...

[ Szerkesztve ]

(#541) lovi27 válasza Pali79 (#539) üzenetére


lovi27
addikt

Milyen lassú?

(#542) lovi27 válasza slashing (#540) üzenetére


lovi27
addikt

A rarrok biztos hogy jók?

(#543) slashing válasza lovi27 (#542) üzenetére


slashing
senior tag

100% mert ha total commanderben tömörítem ki úgy hogy kvázi tesz egy kört a hálózaton(abszolút feleslegesen de máshogy ugye nem tudom megoldani) akkor kitömöríti, crc ell. OK hibamentes. Az a legfőbb bajom hogy ez egy sorozat és van belőle 13 ugyan ilyen rész :W

amúgy rosszul emlékeztem 55 db 47.6 megás rar fájl, MC-ben ha belelépek akkor 2048M ír ha TC-ben akkor 2.5G ír, ha kitömörítettem akkor 3.0G fájlt kapok, viccses dolgok ezek a számok pedig elvileg mindenhol egyeznie kéne mindegyiknek. MC-ben kitömörítve 940 megás fájlt kapok.

(#544) lovi27 válasza slashing (#543) üzenetére


lovi27
addikt

Linuxban másként van, mint a windowsban. Ahhoz, hogy az MC tudjon kicsomagolni, telepíteni kell tömörítő (rar) csomagot. Telepítettél, és azt, amit itt valamikor előbb már ajánlottam valakinek? Ő utána nem panaszkodott.

Én ezért használom mindenhol a byte-os kijelzést a TC-ben, hogy a kerekítések miatt ne legyen az egy-két tizedes eltérés.

(#545) Pali79 válasza lovi27 (#541) üzenetére


Pali79
aktív tag

Na most elég hülyén érzem magam. :B Most meg sokkal gyorsabb, ugyan az a csomag MC-ben 3 perc, TC-ben 9 perc. :D

(#546) Pali79 válasza lovi27 (#371) üzenetére


Pali79
aktív tag

Én is megcsináltam a leírásod alapján.
Ezután a TC-hez hasonlóan tudod használni az MC-t. Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? Lehet én vagyok béna, de semmi változást nem látok az MC-ben.

(#547) lovi27 válasza Pali79 (#546) üzenetére


lovi27
addikt

Az MC-ben nem is lesz változás. Az egyik ablakban rákattintasz a rar fájlra, ahol kapsz egy virtuális könyvtárat a rar tartalmával és azt át kopizod a másik ablakba, mint ahogy a TC-ben csinálod.

Az MC-t is a PC-én futtatod SSH ablakban?

[ Szerkesztve ]

(#548) Pali79 válasza lovi27 (#547) üzenetére


Pali79
aktív tag

Értem! Én nem így szoktam a TC-ben, ezért nem is volt ismerős az eljárás. :)

Az MC-t is a PC-én futtatod SSH ablakban?

Persze! Nem is tudnám másként...

(#549) lovi27 válasza Pali79 (#548) üzenetére


lovi27
addikt

De az igazi az az, amikor rádugsz egy monitort és billentyűzetet a NAS-ra és ott helyben futtatod az MC-t. Akkor lesz maximális a sebesség.

(#550) slashing válasza lovi27 (#544) üzenetére


slashing
senior tag

Igen az alapján csináltam valamikor ahogy írtad, mondjuk nem akadok fenn rajta, tuti hogy csomagoltam már ki hasonló nagyságú fájlt ami működött szóval lehet itt valami mégis a rar-ozással, ezért az egy probléma miatt nem fogok nekiállni széttúrni a dolgokat meg újratelepíteni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.