Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Pali79 válasza lovi27 (#549) üzenetére


Pali79
aktív tag

Na igen, de nálam ez akadályokba ütközik. Az egyik az, hogy a NAS olyan helyen van ahol senkit nem zavar, nevezetesen a kamrában a polc tetején. A másik, hogy nincs monitorom. Az OMV újra húzását is úgy tudtam megoldani, hogy kirángattam a helyéről és HDMI kábellal rádugtam a nappaliban a tv-re. Ha menet közben kell valamiért monitor akkor egy 10 m-es kábellel csinálom ugyanezt, csak akkor már elég zavaros a kép. Egyszer láttam a vaterán egy pici monitort aminek volt vga bemenete, akkor nem vettem meg, de azóta sem láttam hasonlót.

(#552) lovi27 válasza Pali79 (#551) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor a NAS-hoz mindenképpen ajánlott a gigabites hálózat - CAT6 kábellel, és minden intézhető a PC-ről nem lassú sebességgel. Az MC-t csak közvetlenül a NAS-on használom, de utoljára nagyon régen (augusztusban).

(#553) aicon


aicon
senior tag

Ezt csak meg tudom erősíteni, bár nálam a CAT 5e simán kihajtja csúcsra a sávszélt, kb. 10m távon.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#554) lovi27 válasza aicon (#553) üzenetére


lovi27
addikt

Jó a CAT5e kábel is, de ha most vesz valaki, annak CAT6-ot célszerű venni.

(#555) lovi27 válasza slashing (#550) üzenetére


lovi27
addikt

Megnéztem, valóban valamit nem jól csinál az MC. A rar fájlok rendben vannak, de nem tömöríti ki. Ezért, ha mégis a NAS-ban akarsz kitömöríteni, akkor a parancssorból kell kiadni az unrar parancsot. Egyszerű: be kell lépni a könyvtárba, ahol a rar fájlok vannak és kiadni az unrar e fájlnév.rar parancsot. Ekkor ugyanoda csomagolja ki, hibátlanul. Ha az x kapcsolóval csinálod, akkor megadhatsz célkönyvtárat is, de a teljes elérési út kell. Ez macerás egy kicsit a wincsi hosszú kötetszáma miatt, de elég egyszer beütni, utána a le-fel nyilakkal visszahozhatók a régi parancsok, és legközelebb már elég csak a fájlnevet kicserélni.

A másik lehetőség a gigabit lan, és akkor a TC-vel csinálhatod a PC-édről emberi sebességgel.

(#556) Pali79 válasza lovi27 (#503) üzenetére


Pali79
aktív tag

Megtennéd, hogy küldesz képernyő képet a TM beállításaidról, mind a 6 oldalról? Valamit biztos nem jól csinálok, hogy nálam nem normális a kijelzés.

(#557) slashing válasza lovi27 (#555) üzenetére


slashing
senior tag

Köszi! :R
A második lehetőség a januári tervem, cserélem a routert mert a 10/100 rohadt kevés.

(#558) lovi27 válasza Pali79 (#556) üzenetére


lovi27
addikt

Mint írtam, nem használom a transmissiont, csak a fórumtársunk kedvéért tettem fel és próbáltam ki. Már leszedtem, de nem emlékszek 6 oldalra. 2 oldalon állítgattam, de elég primitív volt. Valószínűleg jogosultsági gondjaid vannak, ha még mindig nem tud letölteni. De sajnos már csak az ünnepek után tudok segíteni.

Békés Ünnepet Mindenkinek!

(#559) Pali79 válasza lovi27 (#558) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ja, értem. Nekem kimaradt, hogy nem használod. Tudok le és fel is tölteni csak a torrent állapotánál mindig az van, hogy ismeretlen, a tracker állapotánál meg az, hogy dolgozok.

(#560) slashing válasza Pali79 (#559) üzenetére


slashing
senior tag

Transmission remote gui fent van? ott is hibás a kijelzés?

(#561) slashing


slashing
senior tag

szerkesztés lejárt sry, nálam így van a 6 oldal ebből kb. az eslő kettő ami fontos...

képek

persze a szükséges portok forwardolva vannak a routeren...

[ Szerkesztve ]

(#562) Pali79 válasza slashing (#561) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nagyon köszönöm. Nagyjából nálam is így van. a routeren is be van kapcsolva az UPnP, enélkül nem is menne a le- fel töltés, de a remote gui-t használom és azon nem jó a kijelzés, ez az ami zavar. Lehet, hogy ott nincs valami jól beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#563) slashing válasza Pali79 (#562) üzenetére


slashing
senior tag

Hát nem tudom első gondolatom az volt hogy port forward: 9091-es és az 51413(nekem ez volt a két alapértelmezett port az omw-ben nálad is ez szerintem) de ha ez is stimt akkor nemtudom. :(

bal oldalon is törölni kellett volna a trackert ha már az oszlopban törölted :DD

(#564) Pali79 válasza slashing (#563) üzenetére


Pali79
aktív tag

bal oldalon is törölni kellett volna a trackert ha már az oszlopban törölted
Pfff... Ezt elbénáztam...

(#565) slashing


slashing
senior tag

Van valakinek tapasztalata hogy hány másodperc egy ssd-vel a boot idő?
Jelenleg pendrive-on fut a rendszer a htpc wake on lanal ébreszti a nas-t ami így 1 perc de lehet több is mire feláll a htpc-hez képest.

(#566) Rosep válasza slashing (#565) üzenetére


Rosep
senior tag

Az egy közepes sebességű pendrive lehet. Nekem most HDD-vel kb. fél perc.

(#567) sxboy válasza Pali79 (#562) üzenetére


sxboy
tag

Próbáld ki ezt, nekem kiválóan bevált, szerintem a legjobb TM remote.

(#568) aicon


aicon
senior tag

Én ezt használom, nekem ez jött be inkább. De az előbb linkelt se rossz, sőt.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#569) sxboy válasza aicon (#568) üzenetére


sxboy
tag

az általad ajánlottat is próbáltam, kevesebbet tud, nekem az nem jó.

(#570) aicon válasza sxboy (#569) üzenetére


aicon
senior tag

semmi gond, azt használod amelyik tetszik, csak próbáltam segíteni :)

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#571) sxboy válasza aicon (#570) üzenetére


sxboy
tag

én nem kértem segítséget!

(#572) aicon válasza sxboy (#571) üzenetére


aicon
senior tag

nem is neked szólt :D

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#573) lovi27


lovi27
addikt

Tegnap kijött a 0.4.9 verzió. Ebben javítva lett az SMB/CIFS beállítási hibája, amit többnyire a windowsosok hiányoltak. Most már tényleg jelszó nélkül is be lehet lépni egy samba megosztásba, amennyiben úgy van beállítva. Remélem, ezután már a verzió 0.5 jön.

(#574) slashing válasza lovi27 (#573) üzenetére


slashing
senior tag

Jó hír :C
Bár én ez úgy oldottam meg hogy a Hitelesítő adatok kezelőjébe felvittem a nas címét és a felhasználónevét így nem kell megadni neki csak egyszer...

(#575) lovi27 válasza slashing (#574) üzenetére


lovi27
addikt

Azért nem megy ez olyan egyszerűen. Ma már kijött egy javítás (0.4.10) és még jönni fog több is. Ez még gumicsont, amin lehet rágódni, pedig szinte minden rendszeren megoldható, hogy ne kelljen írogatni a jelszavakat.

(#576) Pali79 válasza lovi27 (#575) üzenetére


Pali79
aktív tag

Érdekes, én soha sehova nem írtam egyetlen jelszót sem....

(#577) Pali79


Pali79
aktív tag

Megoldható valahogy az, hogy a pen-ről egy az egybe áttenni az OMV-t egy másik meghajtóra? Vagy ez csak újratelepítéssel lehetséges?

(#578) lovi27 válasza Pali79 (#576) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor nem a samba-t használtad, vagy a config fájlban kellett turkálni.

Fél óra az újrarakás. De ha inkább mégis megpróbálnád a költöztetést, a clonezilla-ról olvastam a fórumon. Azt nem írták sikerült-e.

(#579) Pali79 válasza lovi27 (#578) üzenetére


Pali79
aktív tag

Akkor nem a samba-t használtad, vagy a config fájlban kellett turkálni.
Az SMB/CIFS menüpont nem a samba? Én azt használom. A megosztásokat nyilvánossá tettem, sehol nem kér jelszót.

Fél óra az újrarakás. Neked lehet, de nekem a helyéről kirángatás, usb-s cd meghajtó előpakolása, beüzemelése, a gép tv-re kötése aztán jöhet a telepítés. Ha kész minden vissza a helyére, ez legjobb esetben is legalább két óra és nem igazán lehet közlekedni a lakás egy részén, mert keresztbe kasul mennek a kábelek. Éjszaka meg azért nem tudom csinálni amikor mindenki alszik, mert az usb-s cd szörnyen hangos. Ha asztalom alatt menne a gép és lenne monitorom amit rádugjak, nem is gondolkodnék a dolgon, de így elég kínlódás. Persze ha nem lesz más út, kénytelen leszek nekilátni újra.

(#580) lovi27 válasza Pali79 (#579) üzenetére


lovi27
addikt

De, egyről beszélünk, csak nekem egyszerűbb samba-nak hívni. Örülj neki, ha nálad működik a nyilvános beállítás, inkább csak panaszkodtak rá.

A ki- és bepakolást akkor is meg kell csinálnod, ha klónozod a fájlrendszert, én meg csak arról az időről beszéltem. Amit nyerhetnél vele az az, hogy nem kell újra beállítgatni a rendszert. Kezdetben volt backup funkció a beállításokra, de kivették belőle, ami azt jelenti gond volt a visszaállítással. Inkább előröl kezdem, mintsem azt keresgéljem mit csinált rosszul a backup.

Tanácsot adni könnyű, de nem segítene egy drótnélküli (rádiós) billentyűzet-egér kombó? Plusz, ha ennyire nehéz kiszedni a gépet, akkor fixen kilógatni egy USB és egy monitor (HDMI) kábelt, és máris nem kellene kibányászni. A CD-t meg kiváltani egy pendrive-al. Megszűnne a mozgatás és zaj.

(#581) Pali79 válasza lovi27 (#580) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát ezen még elgondolkodok amíg meglesz az ssd.

Kicsit más: a cpu hőmérsékletét nem lehet valahogy megnézni? Tökjó, hogy mindent naplóz meg grafikonokat gyárt, de szerintem ez sem mellékes adat.

(#582) sxboy válasza Pali79 (#581) üzenetére


sxboy
tag

Ha van kedved, ez alapján próbálkozhatsz, más megoldást nem tudok, esetleg, ha feltelepítesz rá egy GUI-t.

(#583) Pali79 válasza sxboy (#582) üzenetére


Pali79
aktív tag

Köszönöm! Ez nagyon jó volna, de ez nekem nagyon mélyvíz, mind linuxban, mind angolban. Hátha van valaki akinek ez jobban fekszik.

(#584) sxboy válasza Pali79 (#583) üzenetére


sxboy
tag

Jó lenne, ha valaki megírná pluginnak. :)

(#585) Pali79 válasza sxboy (#584) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát igen, de nem is értem alapból miért nincs benne. Szerintem hasznosabb infó, mint az interfész használatának naplózása, persze az is jó dolog, de ez még igazán beleférne.

(#586) lovi27 válasza Pali79 (#585) üzenetére


lovi27
addikt

Mivel írtad, hogy az angol mély víz neked...
Ott, a fórumban már felvetette valaki, hogy plugint kéne csinálni belőle, de nem reagált rá senki.

Nekem nem hiányzik ez a funkció, mert nem nyújt sok információt. A mai CPU-k védve vannak túlmelegedés ellen - csökkentik a sebességet, végül lekapcsolnak. Amúgy egy félvezető 90°C-on vígan üzemel (nem a cpuház, a mag hőmérsékletéről beszélek). Ráadásul a hőmérsékletet alapvetően a hűtőventilátor tartja kordában, így annak az állapota legalább olyan fontos. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi van, ha senki rá sem néz a grafikonokra. Mert installálás után már napokig vagy hetekig se fog senki ránézni. Szóval, nem olyan egyértelmű kérdés ez. A BIOS-ba meg be van építve az alapvető védelem a hőmegfutás és a ventilátor leállás ellen.

Így a többi tárolt adat fontossága is megkérdőjelezhető, de legalábbis én kikapcsolhatóvá tenném.

[ Szerkesztve ]

(#587) Pali79 válasza lovi27 (#586) üzenetére


Pali79
aktív tag

Igen igazad van, kinek kinek szája íze szerint... Engem érdekelne főleg, hogy nekem nem gyári venti van a gépben, mert az atomos lapon alapból egy 4cm-es volt ami vagy 4000-es fordulaton ment iszonyú hanggal. Levettem és tettem helyette egy 12cm-est, viszont azt nem tudtam az alaplapra csatlakoztatni csak simán a molex csatikra, így igazából nincs infóm arról sem, hogy megy-e egyáltalán. Azt tudom, hogy a biosban általában látható a hőmérséklet és az alapra csatlakoztatott venti fordulata is, de mint korábban említettem már nálam mivel nincs monitor, nem is lehetséges megnézni. Arról nem is beszélve, hogy a biosba tudtommal csak újraindításkor lehet belépni, de én nem indítgatom újra ha nem muszáj.

(#588) Pali79


Pali79
aktív tag

Hát nekiláttam a fent linkelt leírás alapján, de a 3. lépésnél elakadtam. Valaki tudna segíteni, hogy miként is kéne értelmezni/megcsinálni ez a lépést?

(#589) lovi27 válasza Pali79 (#587) üzenetére


lovi27
addikt

"Azt tudom, hogy a biosban általában látható a hőmérséklet..."
De azt úgy látszik már nem, hogy alapfokon be is avatkozik, és én arról beszéltem. Minimum veszettül fütyül, de a mai CPU-k sem égnek már le, mert bizonyos hőmérséklet felett felhasználói akarattól függetlenül leállnak. A BIOS-t nem nézi senki, legfeljebb beüzemeléskor.

Jutottál valamire a kijelzéssel?

(#590) Pali79 válasza lovi27 (#589) üzenetére


Pali79
aktív tag

De azt úgy látszik már nem, hogy alapfokon be is avatkozik, és én arról beszéltem. Minimum veszettül fütyül, de a mai CPU-k sem égnek már le, mert bizonyos hőmérséklet felett felhasználói akarattól függetlenül leállnak. A BIOS-t nem nézi senki, legfeljebb beüzemeléskor.

Ezt is tudtam, mert az irodába volt már, hogy lemozdult a hűtő a cpu-ról és túlmelegedett. Persze le is kapcsolt mire gond lett volna, de eszembe sem jutott, hogy ez a gond. Ha láttam volna, hogy egyre melegebb, valószínű magam is rájövök, mi a baj.

Jutottál valamire a kijelzéssel?

Elég sok dologra rájöttem, de még nem az igazi. Lehet, hogy hülyeség, de nagyjából látom már miért nem csinálta meg senki feltelepíthetőre. Nagyon sok változóból kell összerakni a dolgot, hogy működjön. Viszont tényleg csak az alap cpu hőmérsékletet tudom figyelni, mert az lm-sensor csak azt ismerte fel, semmi mást.
Persze a hdd sensor is működik, de nem próbáltam még összefűzni a dolgokat.

Viszont most jutottam el odáig, hogy a 4. hdd-t is hozzá fűzzem a raid tömbhöz. Majdnem két napig csinálta az összefűzést, ma reggel indítottam el a megosztott dolgok növelését. Kicsit fura, hogy hiába növeltem meg a meghajtó méretét, a megosztást is hozzá kell igazítani.

De nem tudom mi történt az összes grafikon megszakadt ma reggel, lehet megint újra kell rakjam az OMV-t, de most már megvárom míg meglesz az ssd. Utána remélem nem kell többet hozzányúlni egy darabig.

(#591) Pali79


Pali79
aktív tag

Úgy néz ki teljesen megadta magát a dolog. Se webgui, se ssh, se TM. Sehogy nem lehet elérni a nas-t. Kell egy ssd....

(#592) lovi27 válasza Pali79 (#591) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem meg volt egy órám, hogy megnézzem ezt a plusz kijelzés beillesztését. Ha nem is egy óra alatt, de sikerült. Ilyen lett:

Ha túl leszel a javításon és még akarod a kijelzést, már nagyjából értem a módosítást..

[ Szerkesztve ]

(#593) slashing válasza lovi27 (#592) üzenetére


slashing
senior tag

Nagy körvonalakban lehet tudni hogy mi zajlott 30 és kb. 55 fokon? Az előbbi gondolom az idle...

(#594) Pali79 válasza lovi27 (#592) üzenetére


Pali79
aktív tag

Persze, hogy érdekel! Itt beszéljük végig vagy priviben? Bár biztos lesz még olyan akit érdekelne egy jó how to...

(#595) lovi27 válasza slashing (#593) üzenetére


lovi27
addikt

Jó az észrevételed... :K
Gondoltam, amíg tudom mérni a cpu hőmérsékletét, kicsit meghajtom és lássuk, hogy viselkedik a hűtése (HP N40L). Ez lett az eredmény:

Kerestem cpu égető szoftvert és először óvatosságból csak az egyik magot (két magos a cpu) terheltem 100%-osan. Amikor láttam, hogy nem nagyon akar melegedni, fullra megterheltem a másik magot is (töréspont az emelkedésben). És 55 fok lett a vége. Látszik, hogy low power az AMD CPU és jól tervezte meg a hűtést a HP. Super! Ez nem tud leégni. :C

És ezt megtetézve az OMV azonnal küldött egy figyelmeztető e-mailt, hogy a cpu terheltsége folyamatosan nagyobb, mint 95%. Majd a végén, hogy már nincs gond, 75% alá csökkent. Erre is gondoltak a fiúk. :DD

(#596) lovi27 válasza Pali79 (#594) üzenetére


lovi27
addikt

Nem ígértem how to...-t. Te már kicsit foglalkoztál vele és láttad, hogy nem két soros utasításról van szó és hardver specifikus a megoldás. Azaz a cpu és az alaplap változásával mindenkinek magának kell módosítani a script fájlokat. Nem profik csinálták a bővítést, nem használtak változókat, ezért direktbe kell beleírni a különbségeket.

Természetesen itt a fórumon, hisz az ötlet és megvalósítás is onnan van. Én is csak azt csináltam.

(#597) Pali79 válasza lovi27 (#596) üzenetére


Pali79
aktív tag

Újra raktam a rendszert, de valami nem kerek. Feltettem az lm-sensort, detektáltam, és az írta, hogy -3 fokos a cpu :Y
A többi monitorozás is megszakadt megint csak a /etc/init.d/collectd restart -ra indult el megint.

(#598) Pali79


Pali79
aktív tag

Na most fogok sikítófrászt kapni. Az OMV-ben a lemezek adatainál látható, hogy annyi hely foglalt a lemezeken mint előtte, de sehol nem látszanak az adatok. Az mc-ben is a üresnek mutatja. :W

(#599) Rosep válasza Pali79 (#598) üzenetére


Rosep
senior tag

Nem jól állítottad vissza a megosztást. A mappa és kötet név fontos.

(#600) slashing válasza lovi27 (#595) üzenetére


slashing
senior tag

Köszi! :R

Akkor nem kell aggódni a tartós meghajtás során sem, ez megnyugtató.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.