Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) lovi27 válasza Pali79 (#800) üzenetére


lovi27
addikt

Talán kódolási probléma... Így hirtelen nem tudom. És, ha ugyanazt a könyvtárat SAMBA-val nézed, úgy rendben van?

[ Szerkesztve ]

(#802) Pali79 válasza lovi27 (#801) üzenetére


Pali79
aktív tag

Igen, samba-n keresztül jó.

(#803) lovi27 válasza Pali79 (#802) üzenetére


lovi27
addikt

Ez biztos, csak név kódolási probléma, amit egy letöltéssel könnyen ellenőrizhetsz.
Ha nincs elállítva semmi, akkor az UTF-8 kódolás a nyerő, Esetleg segíthet egy másik kliens program...

(#804) iff


iff
senior tag

Nekem 3 hónapja megy a nas-om, Open Media Vault-al.
Vas: Asus p5qpl-am, proc: intel E7500, Ram: 2x1GB DDR2 800MHz, Ház: HKC mATX :B . Egy Kingston 16GB CF kártyán fut (266x).
Ami érdekes, hogy total commander-rel (belső hálón jó) nem minden esetben értem el kívülről az ftp-t tökéletesen. Ezt lehet kiküszöbölni a Multi Commander-el ezzel mindenütt elértem és az ékezetek is jók.
A 3-as verziót telepítettem, majd azt frissítettem fel. A 4-es telepítő valahogy akkor nem működött.
Közben kipróbáltam a free4nas-t is. Maradtam az OMV-nél. Nekem az jobban bejött.
Ha az OMV-nél alapból benne lesz a cpu hőmérséklet venti fordulat stb. az jó lenne, nekem nem jött össze. :F

A free4nas-nál a cpu terhelést külön magonként ill. hőmérsékletet is kijelzi.

Összegezve: nekem tökéletesen jó az OMV. Teszi a dolgát.

Egy kérdés, itt páran írták, hogy "hamar" kinyíródik a pendrive, compact flash kártyát remélem nem vágja haza?
Régebben raktam már Debiant, szerverkén futott és még mindig jó (kb. 4éves) a CF kártya.

Jelenleg 320GB wincsi van mellette (ntfs). Ezt szeretném majd bővíteni. Csak egy akadálya van......kess.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#805) Pali79 válasza iff (#804) üzenetére


Pali79
aktív tag

Elég egyedi a kódja ezeknek a hőmérséklet kijelzéseknek, rá kell jönni, hol van elírva és akkor fog működni. Nekem is csak akkor lett jó amikor Lovi27 kolléga átküldte az ő kódját és akkor értettem meg, hogy hol rontottam el.

Nem vagyok biztos benne, hogy a CF hosszabb életű lesz, mint a pendrive. Az a baj, hogy folyamatosan arra írja azokat az adatokat amiből ezeket a csodálatos grafikonokat gyártja, ez az amit nem bírnak ezek az eszközök. Más rendszeren ha nincs folyamatos írás akkor tud hosszú életű lenni.

(#806) iff válasza Pali79 (#805) üzenetére


iff
senior tag

És hol rontottad el? Esetleg át tudod küldeni a kódot nekem? Lovi27 kollégával, akkor fel vettem a kapcsolatot pm-ben, de annyi volt, hogy a leírtak alapján csinálta meg. Próbáltam ,de nem jött össze.

Ha SSD-ről fut az OMV, gondolom ott is elhasználódik idő előtt? Mert akkor a legjobb választás még mindig, a "hagyományos" winchester. Meglátjuk egy év múlva, majd megírom, hogy működik-e még. :)

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#807) HaZse


HaZse
őstag

Sziasztok.

Fektettem egyx 32GB-os SSD-re a rendszert, amit újra is indított a telepítés után, de a webes felületen belépve semmit se tudok csinálni. Csak a root felhasználónak a jelszavát tudom megváltoztatni, valamint a támogatás menü van.

Mit ronthattam el?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#808) HaZse válasza HaZse (#807) üzenetére


HaZse
őstag

Szerk: Béna voltam. Nem root-ként kellett volna belépnem, hanem admin-ként. :W

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#809) HaZse


HaZse
őstag

Egy kérdés.

Miért nem tudok guest-ként a NAS-hoz csatlakozni? Tehát windows alól ne kelljen user és password-öt megadni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#810) nlq


nlq
aktív tag

most vettem HP microserver N54L-t 59 ert...
mi a tapasztalatotok, ez mennyire mas hardverben mint a regi N40L (a procin kivul, az egyertelmu hogy gyorsabb, de azon kivul???)

(#811) zsolt501 válasza nlq (#810) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Csak a prociban más, minden más ugyanaz, még a bios is ugyanaz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#812) nlq válasza zsolt501 (#811) üzenetére


nlq
aktív tag

koszi!

(#813) Pali79 válasza iff (#806) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát azt nem biztos, hogy meg tudom mondani már, de próbálok utánakeresni. De, hogy addig is kezdjük az elején:
1. egyik hőmérséklet kijelzés sem működik?
2. SSH-n sensors parancsot kiadva kiírja a hőmérsékleteket?
3. megnézted, hogy az .rrd fájlok megvannak a helyükön?

(#814) iff válasza Pali79 (#813) üzenetére


iff
senior tag

1. egyik sem működik.
2. igen, az működik

3. /var/lib/collectd/rrd/localhost
7db mappa van. Lehet, hogy itt van valami gond?
cpu-0 8db rrd
cpu-1 8db rrd
df 6db rrd
hddtemp 1db rrd
interface 3db rrd
load 1db rrd
memory 4db rrd

..........""..........

(#815) Pali79 válasza iff (#814) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ment PÜ!

(#816) xors


xors
senior tag

Sziasztok!
Énis összedobtam egy OMV szerver gépet, csak hálózatban olyan szinten kezdő vagyok hogy fogalmam sincs mit kéne csinálom. Sikerült Laptopról böngészőben elérnem, rá is dugtam USB-n egy HDD-t amit lát is. Szeretnék filmeket nézni róla, hogyan kéne folytatnom? :F Természetesen otthoni hálózatban WIFI-n csak nemtudom mit kell hogyan beállítani. Keresgéltem a neten de nemtaláltam normális leírást hogy csináljam, meg mi mit jelent.
Előre is köszi a segítséget :R

(#817) xsak válasza xors (#816) üzenetére


xsak
tag

Először meg kell osztanod a hdd-t valahogy...

"Filmnézés OMV-ről" csak nagy vonalakban:
- Samba megosztás: SMB/CIFS plugin s hálózati megosztáson eléred a fájljaidat windows-ból, linuxon is megy.
- NFS megosztás (mondjuk kliens oldalon autofs-el) s eléred a fájljaidat Linuxon.
- Felteszed, beállítod, bekapcsolod a DLNA plugin-t, s eléred a zenéidet, filmjeidet dlna kliens-eszközökről, mint pl. okostévék. De iPad/iPhone-ról is, mondjuk aPlayer (fizetős) programmal, Android-ról BubbleUPNP+MXPlayer (mindkettőből elég az ingyenes változat) appokkal. Számítógépen XBMC is lehet kliens.

(#818) HaZse


HaZse
őstag

Egy kis segítség kellene. Valamiért nem tudok belépni a saját privát könyváramba, csak SSH-n keresztűl ROOT-ként.

Mit rontahham el? Hiába írom be a megfelelő felhasználó/jelszó párot nem fogadja el. :(

Szerk.: FTP-n be tudok jelentkezni, de samba-n keresztűl nem. (Windows 7 64bit)

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#819) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok

Szeretnék a tábortokba csatlakozni, nagyon tetszik ez a OMV progi, sokat keresgéltem míg ide találtam.
Vas már meg van hozzá, csak erősen zöldfülű vagyok eme téren.
A vas: Zotac IONITX-B-E - Corsair XMS2-6400 2*1GB, a Win7 sajna meg eszi reggelire, de a WinXp gyorsan pörög rajta.

Amire használni szeretném:

1., 0-24 üzemidő
2., torrent
3., androidos tabletal rá csatlakozni, filmet-képet nézegetni
4., a lakásba 4 Db Win7 - es gép van, ezekkel is rácsatlakozni és filmet-képet nézegetni
5., ami fontos, távoli elérés, ha nyaralni megyek legalább a képeket elérni, vagy doksikat

Ez az 5 pont megoldható ezzel a rendszerrel?

Kérdések:

1., van egy 250GB-750GB-1TB vinyóm, ha jól értelmeztem a hozzászólásokat a fórumon, felesleges
feláldozni egy 250GB vinyót rendszernek, elég ha veszek egy PeniDrivet 4-8GB és arra rakni a
rendszert?
2., mikor stabilabb a rendszer, ha belső vinyón van, vagy ha PeniDriveren?
3., Pontosan melyik verziót töltsem le: [link]

Előre is köszönöm válaszotokat, remélem menni fog a dolog.

BY ooszi

(#820) lovi27 válasza ooszi (#819) üzenetére


lovi27
addikt

A pendrive próbálgatáshoz jó, de használathoz felejtsd el.
Valóban felesleges a 250 GB-os vinyó a rendszernek. Valami egész kicsi, 10-20 GB HDD vagy SSD ami célszerű lehet. Tök mindegy honnan fut a rendszer, a stabilitást nem befolyásolja. Innen töltsd le (az Intel Atomhoz valószínűleg) az i386-os ISO-t. Így installáld.

(#821) ooszi válasza lovi27 (#820) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia köszönöm válaszod, és mi a véleményed az első öt pontra? Eme nemes célokra lehetne használni a rendszert?

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#822) slashing válasza ooszi (#821) üzenetére


slashing
senior tag

1. igen
2. igen
3. ha hálózatban van és kezel dlna-t v. samba-t vagy nfs-t vagy... akkor igen
4. igen lásd 3. pont
5. szerintem igen dyn dns, nem használtam sose de szinte 100%

(#823) ooszi válasza slashing (#822) üzenetére


ooszi
senior tag

Oké köszike válaszod, úgy döntöttem, hogy felteszem a VirtualBox progit, az egyik gépre és azon keresztül tesztelem.

BY ooszi

(#824) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok meg van az első probléma, felraktam, újraindult kéri a login nevet, beírom hogy admin, utána kéri a jelszót és semmi nem lehet gépelni a billentyűn, semmire nem reagál?

BY ooszi

(#825) lovi27 válasza ooszi (#824) üzenetére


lovi27
addikt

Szia! Nem válaszoltam az első 5 kérdésedre, mert azok nem szorosan ennek a fórumnak a témája.
De utána olvasva egy kicsit, ha most vennéd az alaplapot egyértelműen azt tanácsolnám nem szerverbe való, ne ezt vedd meg. A gyártó is csak egyszerűbb funkciókra ajánlja, esetleg HTPC-be még jó lehet, de szerverről sehol nincs szó. Nem is abba való.
A folyamatos üzemre is nagyon oda kell figyelned, mert az a hűtőborda a tesztek szerint melegszik ám. A hűtését meg kell oldani! A tápegységnek is megbízhatónak kell lennie. Nem lebeszélni akarlak, most indulj el, tanulj bele és ha majd elfogy a szufla a hardverből lejjebb adod az igényt vagy fejleszted a hardvert.

Ez a login gond nem OMV probléma. A virtuális környezetet rakd rendbe. Amúgy jobban jársz, ha élesben próbálod, elég egyszerű az egész, és akkor nem kell találgatnod, hogy az OMV vagy a virtuális környezet akadt-e meg.

(#826) ooszi válasza lovi27 (#825) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia köszönöm válaszod, igen rájöttem hogy az alaplap nem egy jó választás volt, nem tűnik atom stabilnak, Win7 esetében sokat szenvedett, WinXp vel már törhetöen működik.
Esetleg tudtok adatlapokat ajánlani ami ezeket a funkciókat ki szolgálja, MiniItx legyen.
A táppal mi a gond, Zalman csak megbízható.

BY ooszi

(#827) ooszi


ooszi
senior tag

Erre a lapra mit mondasz: [link]

Igen sejtettem hogy a virtuális környezettel lehet a gond, most alkarészeket keresgélek, először lapot, utána SSD vagy kis laptop vinyót.

BY ooszi

(#828) Pali79 válasza ooszi (#827) üzenetére


Pali79
aktív tag

Bocsi, hogy beleszólok, de ez a lap SO-DIMM ramos (laptop), erre érdemes figyelni, elég drága mulatság.

(#829) ooszi


ooszi
senior tag

Oké köszi hogy szóltál, ez a memó jó volna bele: [link]

BY ooszi

(#830) lovi27 válasza ooszi (#826) üzenetére


lovi27
addikt

"A táppal mi a gond, Zalman csak megbízható."
Ki mondta, hogy gond van a Zalman tápegységekkel? Nem is említetted, hogy ilyen tápod van.

(#831) lovi27 válasza ooszi (#826) üzenetére


lovi27
addikt

Sajnálom, de nem akarok hardver problémákba is elmélyedni, felelőtlenül meg nem szeretek nyilatkozni. Számítógép vagy szerver kialakításához találsz más fórumokat a prohardveren. :R

Ha nincs még meg a hardver a szerverhez, akkor figyelmedbe ajánlom a kifejezetten erre a célra gyártott mikro szervereket. Ezeket otthonra vagy kisvállalkozásoknak szánják hálózati adattárolás céljára, amire te is használni akarod. Ezek úgy vannak kialakítva, hogy folyamatos üzemben is nyugodtan használhatod. Időnként jó áron ki lehet fogni őket és akkor a hardverrel már nincs gond, elég a szoftverrel foglalkozni. A HP az egyik neves gyártó, aki készít ilyeneket. De biztos készít más gyártó is.

(#832) ooszi válasza lovi27 (#831) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia oké értelek, sajna már meg van a hardver, csak gondoltam ez is jó lesz, ha meg van minden ami kell egy géphez akkor szerintem felesleges HP-t venni, keresek egy Intel Atomos lapot az biztos tökéletes lesz, 14-15K ért jókat lehet venni.

BY ooszi

(#833) Pali79 válasza ooszi (#832) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nekem is Atom van, kínlódok is vele már egy ideje, bár még nem tudom mi a ludas, de valami nem kerek az tuti.

(#834) lovi27 válasza Pali79 (#833) üzenetére


lovi27
addikt

Csak ebből nehogy azt a következtetést szűrje le valaki, hogy az Atom processzorral nem megy jól az OMV. Ha erre gondolna valaki, az nagyon eltévedt!

(#835) Pali79 válasza lovi27 (#834) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ha rájövök mi a gond úgy is megírom azt is! :K

(#836) Pali79 válasza lovi27 (#834) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nos, úgy néz ki a dolog, hogy BIOS frrísítés után két nappal is és jó néhány GB adat átmozgatása után is hiba nélkül üzemel a rendszer, sehol egy CRC error. :C

Csak azt sajnálom, hogy nem gondoltam erre amikor a raid gondok voltak, lehet az is helyre jött volna.

(#837) Pali79 válasza Pali79 (#836) üzenetére


Pali79
aktív tag

lovi27 fórumtárs felhívta a figyelmem rá, hogy nem fogalmaztam helyesen: tehát a hibát nem a BOIS okozta, hanem annak rossz beállítása. Mivel a lapot használtan vettem, el voltak állítva a gyári értékek, amit én nem néztem. lovi27 hívta fel rá a figyelmem, hogy szerinte valami ott nincs rendben, ellenőrizzem. Mivel volt a laphoz hivatalos BIOS frissítés, így azt is megcsináltam és visszaállítottam mindent alapra.
Azóta működik rendesen!

(#838) robertka


robertka
tag

Sziasztok. Mai napon egy 500GB os hdd-re feltelepitettem az omv-t. A merevlemezt hol lehet particionálni? Vagy mindenkepen szükséges egy második akár kissebb tároló? Köszi.

(#839) robertka válasza robertka (#838) üzenetére


robertka
tag

Visszaolvasva megtaláltam a valaszt. Viszont most, hogy két hdd van a nas ban hogyan kell mappákat létrehozni az úresen?

(#840) lovi27 válasza robertka (#839) üzenetére


lovi27
addikt

- Ellenőrizd a Storage/Physical Disks funkciónál, hogy látod-e az üres HDD-t. Ha nem, használd a Scan funkciót.
- Utána a Filesystems funkciónál Mount-old, csatold fel a HDD-t, majd hozz létre rajta (Create) egy fájlrendszert. Bármelyiket a négy közül, de legcélravezetőbb az EXT4.
- A Shared Folders-nél hozhatsz létre (Add) (fő)könyvtárakat, amiket már megoszthatsz pl. a SAMBA (SMB/CIFS) protokollal a Windows számára, ahonnan majd tovább tagolhatod a könyvtárrendszeredet a már megszokott módon.

[ Szerkesztve ]

(#841) robertka válasza lovi27 (#840) üzenetére


robertka
tag

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#842) robertka válasza lovi27 (#840) üzenetére


robertka
tag

Bocsánat a dupla miatt

[ Szerkesztve ]

(#843) lovi27 válasza robertka (#841) üzenetére


lovi27
addikt

Ha nem vagy jártas a linuxban, sok kínlódástól mentheted meg magad, ha létrehozol legalább egy felhasználót (User), és ő rá osztod ki a különböző jogosultságokat, majd az ő nevével és jelszavával használod a különböző protokollokat (samba, ftp, stb). A windows ezt nem igazán követeli meg, ezért sokan felesleges macerának tartják és utána lehet, hogy napokat, heteket szívnak a nem jól működő rendszerrel.

(#844) robertka válasza lovi27 (#843) üzenetére


robertka
tag

Abban még tudnál segíteni, hogy létrehoztam pár mappát ezeket megosztottam mind az ftp mind az SMB beállításoknál is és port forward-tal a 21 és a 80 as portot ftp re nem tudok csatlakozni és windosban sem látom a mappákat csak a hálózatoknál a nas nevét. SMB-t és az FTP-t is engedélyeztem.

[ Szerkesztve ]

(#845) slashing válasza robertka (#844) üzenetére


slashing
senior tag

Jogosultság gond lesz szinte 100% legalább is az ftp-nél biztos mert az nekem sem ment addig míg a mappa megosztásnál be nem pipáltam az adott felhasználó mellett az írás/olvasás négyzetet.
Ftp->Megosztások->Szerkesztés->Nagyító ikon

A samba-nál meg a felhasználóknál(bal oldali menü) kéne megnézni, hogy ott van-e a sambashare(csoportok).

(#846) robertka válasza slashing (#845) üzenetére


robertka
tag

A megosztott mappáknál az ACL beállításokra gondolsz? Mert ott nem tudom beállítani a jogokat nem menti el.
De máshol beállítottam hogy mindenki mindent olvashat irhat is.

(#847) slashing válasza robertka (#846) üzenetére


slashing
senior tag

nem arra, erre:

(#848) robertka válasza slashing (#847) üzenetére


robertka
tag

Nah akkor azért nem értettelek nekem nem jelenik meg ott nagyitó. Csak a Sambánál ott be is van állítva.

(#849) lovi27 válasza robertka (#848) üzenetére


lovi27
addikt

Sikerült megcsinálnod, működik már valamelyik?

(#850) robertka válasza lovi27 (#849) üzenetére


robertka
tag

Szia. Sajnos nem eddig létrehoztam felhasználókat mappákat mindenki írhat olvashat mindent. Win alól én látom a nas-t a hálózati helyeknél de mappákat nem látok, ftp-re tudok csatlakozni látom a mappákat de nem tudok feltölteni. Beállitottam Sambánál a megosztásokat és ott a jogokat de ftp-n már nem tudom ugyan ezeket a jogokat beállítani

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.