Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) DjKoxi válasza lovi27 (#650) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Kösz szépen, ez is jó megoldás :R
Még most sem jutottam semmire a HDD-kkel, nem ér rá az ismerősöm.
A 04-es verzióban nincs felhasználó a megosztás fülön. Nekem kell létrehozni?
Még azt nem értem ( ez tavaly sem jött össze), mikor feltelepítem a rendszert, közben meg kell adnom egy root jelszót. Meg is adom, és miután már telepítő nélkül újraindul az OMV, akkor kéri az admin felhasználót. Na oda én még sosem tudtam belépni. Beírtam azt is amit én adtam, beírtam a root-ot is, aztán enter, a következő sorban meg jelszót kér. Nem tudok semmit beírni, mert csak villog a kurzor. Mit csinálok rosszul?

Ilyenkor mindig kikapcsolom, helyére teszem a NAS-t, és már csak a WEB-es felületen piszkálom.

(#652) lovi27 válasza DjKoxi (#651) üzenetére


lovi27
addikt

A boot wincsihez még annyit, hogy ha azt letöltéshez, torrenthez is akarod használni, akkor megéri nagyobbat (120, 250 GB) venni, mert egy egyszerű átalakítással lehet rá töltögetni és arra az időre az adat vincsiket le lehet állítani (spin down) és nem forognak feleslegesen.

Azt csinálod rosszul, hogy a konzolos belépésnél először mindig két dolgot vár: egy felhasználó nevet és a jelszavát. Akkor neked még csak egy felhasználód van, a root (az admin csak a webes felületen létezik), ezért a helyes sorrend: root (enter) root jelszó (enter). Tehát nem adtál meg felhasználót, így a jelszót értelmezte felhasználóként.

[ Szerkesztve ]

(#653) DjKoxi válasza lovi27 (#652) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nem teszem fel az újat. Most meg ezt

Error #2003:
exception 'OMVException' with message 'Invalid method parameter: Array is not an object.' in /usr/share/php/openmediavault/rpc.inc:293
Stack trace:
#0 /var/www/openmediavault/rpc/authentication.inc(52): OMVRpc->validateParams('AuthenticationR...', Array)
#1 [internal function]: AuthenticationRpc->login(Array)
#2 /usr/share/php/openmediavault/rpc.inc(265): call_user_func_array(Array, Array)
#3 /usr/share/php/openmediavault/rpc.inc(98): OMVRpc::exec('Authentication', 'login', Array)
#4 /var/www/openmediavault/rpc.php(44): OMVJsonRpcServer->handle()
#5 {main}

írta ki mikor a web-es felületen be akartam jelentkezni.

(#654) lovi27 válasza DjKoxi (#653) üzenetére


lovi27
addikt

Ha jól értelek, még nem cserélted le a pendrive-ot. Nem lehet, hogy az a bűnös.
Ha csak negyed annyi hiba lett volna nálam, mint amennyiről ti időnként panaszkodtok, már rég dobtam volna a francba és másik rendszer futna nálam. De egyetlen egy hiba sem jelentkezett. A hardverünk azonos. Akkor...?

[ Szerkesztve ]

(#655) DjKoxi válasza lovi27 (#654) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Lecseréltem, az volt az első. Ugyanolyat vettem, remélve, hogy kibírja addig mint az első.

Tőlem nem sok elégedettebb omv használó volt, örültem, mint majom a ...., hogy ilyen stabil a rendszerem.

Volt itt az ismerős, parancssorokkal listázta a hdd tartalmát, és ott vannak a mappák, almappák. Nem tudom miért nem látom.

A telepítésnél nem tudok mit elrontani. Köszönet, hogy segítesz, hidd el nekem sem jó, hogy ennyi sokat kell kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#656) lovi27 válasza DjKoxi (#655) üzenetére


lovi27
addikt

A fórum azért van, hogy kérdezzünk. Engem se kényszerít senki, hogy segítsek. Tehát kérdezz továbbra is nyugodtan. Azt akartam csak mondani, hogy stabil az OMV és nem amiatt van problémád.

Nem próbálta meg felcsatolni az ismerős? Nem segített beállítani? Az lenne a legfontosabb, hogy megmentsd az adataidat.

(#657) Pali79 válasza DjKoxi (#655) üzenetére


Pali79
aktív tag

Esetleg teamwiewer-el meg lehetne nézni, mert így távolról ez nem fog menni szerintem...

(#658) DjKoxi válasza lovi27 (#656) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Felcsatolta, aztán parancsszavakkal listázta a könyvtárszerkezetet. Nem értem miért nem látszik a web-es felületen semmi. Elvitte a vinyót, lement róla mindent.
Létezne, hogy hibás egy origi pendrive? A-data 4GB C-906.

(#659) lovi27 válasza DjKoxi (#658) üzenetére


lovi27
addikt

"Létezne, hogy hibás egy origi pendrive?" Elég valószínűtlen.

Azt lett volna az igazi, ha az ismerős gyorsan újra installálja az OMV-t és a webes felületen próbálja meg felcsatolni, ahogy illik. Akkor talán kiderült volna, hogy mi volt a gond, mivel ő látta a géped állapotát és azt is kommunikál-e rendesen a szerverrel.

(#660) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

:W :W Megvan a hiba oka. Nekem XP van a gépen, és netezni mindig korlátozott felhasználói fiókról szoktam. Innen próbáltam megosztani a mappákat is. A felcsatolást engedte, de nem mutatta meg a tartalmat.
Régebben is mindig netezés közben töltöttem fel a filmeket, csak akkor már meg voltak osztva a mappák.
Bocs mindenkitől az idétlenkedésem miatt.

(#661) Rosep válasza Rosep (#646) üzenetére


Rosep
senior tag

Erre senki semmi hasznosat nem tud?
Két pendrive halál után beleraktam egy HDD-t. De ha állandóan ilyen hülye dolgokat csinál, kénytelen leszek feltenni egy windows-t.

[ Szerkesztve ]

(#662) nlq


nlq
aktív tag

sziasztok Latom nem csak en hasznalom az OMV-t...

ket kerdesem lenne: nektek az itunes server rendesen megy, mert nalam eldobalja a gep 1-2 zeneszeamon belul azaz zenet halgatok rola es 1x csak megszunik a zene szolni valaki tapasztalt hasonlot???
(OMV 3 es OMV 4 alatt is jelentkezett a problema)

mas: valaki izzitott fel mar plex servert az OMV re ??? kulfoldi forumokban azt javasoljak, hogy virtualboxba erdemes egy masodik debianra felhuzni... valakinek tapasztalata???

egyebkent a vas amivel hasznalom hp microserver N40L 4GB

Udv
NLQ

(#663) xsak válasza nlq (#662) üzenetére


xsak
tag

Én tettem már fel plex media server-t. Csak úgy simán az omv debian-jában futott.
Nagyon fancy a webes felület, de szerintem nagyon megfogja a gépet. (Főleg a Twonky-t használom, azzal hasonlítom össze).
Arra figyelni kell, hogy az init script Ubuntu-ra íródott, debian-on át kell szerkeszteni kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#664) lovi27 válasza nlq (#662) üzenetére


lovi27
addikt

Még egy debiant felrakni biztos, hogy felesleges. Legfeljebb ki kell egészíteni azzal, amit kihagytak belőle.
Itt találsz információt.

(#665) lovi27 válasza DjKoxi (#660) üzenetére


lovi27
addikt

Na, ez egy jó szivattyú volt. Erre nem hiszem, hogy gondoltam volna. Aki variál a windowsos dolgaival szinte mindenki rendszergazdai jogosultságú fiókkal teszi, a win7 és 8-nál meg minimum kikapcsolja az UAC-t. Aki meg korlátozott felhasználói fiókot használ, örül, ha elboldogul a programokkal és nem akar és nem is tud módosítani a gépén.

(#666) lovi27 válasza Rosep (#661) üzenetére


lovi27
addikt

Megfenyegettél minket, de biztos vagyok benne, hogy valami variálás volt a gépeden. A változásmentes használat nem okoz ilyet. Az előzményekről meg nem mondasz semmit. Ha valaki csak azt mondja kék halállal meghalt a windows, mit lehet neki mondani. Nyomja meg a reset gombot és indítsa újra a gépét. De azért sok-sok kérdés után többnyire kiderül, volt előzmény.

(#667) larryking


larryking
senior tag

Ma újra vissza tértem omv-ra és szomorúan tapasztalom, hogy a 0.4 is egy fos.

"We'll meet you where the lights are...."

(#668) DjKoxi válasza larryking (#667) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ezt miért?

(#669) Rosep válasza lovi27 (#666) üzenetére


Rosep
senior tag

Hát meg fogsz lepődni, semmilyen variálás nem volt a gépben. Beléptem, hogy megnézzem van-e valami frissítés, aztán nem ment.
De lehet a HDD is be fog dögleni?

[ Szerkesztve ]

(#670) larryking válasza DjKoxi (#668) üzenetére


larryking
senior tag

Volt már egy két tapasztalat, de az, hogy ennyi idő után is olyan problémákat okoz, hogy beszarás. Smb lehal, a plugint nem tölti be. Microserver és hp pendrive. Nem értem. Még szerencse, hogy nem költöztem át a nasról.

"We'll meet you where the lights are...."

(#671) DjKoxi válasza larryking (#670) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nekem is volt egy kis fennakadás ( olvashattátok :) ), de azt hiszem minden problémám a saját tudatlanságomból fakadt. Bízom benne, hogy ismét sokáig hiba és zökkenőmentesen fog dolgozni.

Ezúton is szeretném megköszönni lovi27 önzetlen segítségnyújtását :R !

(#672) lovi27 válasza Rosep (#669) üzenetére


lovi27
addikt

"Beléptem, hogy megnézzem van-e valami frissítés, aztán nem ment."
Ez az utolsó pillanat, ami nem igazán lényeges. A fontosabb az, ami előtte történt. Tudod, nem véletlenül van az a sok log fájl, amit időnként ki lehet hagyni pontos információ közléssel. Én csak abból következtethetek, amit megadsz, amit megadtok.
Uraim! Lehet, hogy én más OMV-t töltök le, lehet, hogy velem kivételezett a HP, ezért nincsenek gondjaim, de lehet más az ok. Döntse el ki-ki maga.

(#673) Rosep válasza lovi27 (#672) üzenetére


Rosep
senior tag

Hát nekem meg lövésem sincs semmiféle Linuxhoz meg log fájlhoz. Felrakom (ha már ilyen egyszerű a telepítése), webgui-n bekonfigurálom azt menjen. Épp ezért nem is szoktam benne turkálni, egy hónapban egyszer megnézem volt-e újraindulás, van-e frissítés. És a legutóbbi ilyen alkalmával már nem ment az említett két menüpont. Ha megmondod honnan és mit kell kiszednem, én biza megmutatom neked, hátha te tudsz belőle értelmes infót kiszedni. Persze csak ha érdekel. :)

(#674) lovi27 válasza Rosep (#673) üzenetére


lovi27
addikt

Legalább ennyit kellett volna először is közölnöd.
Ha nem tudod hol vannak a log fájlok, akkor azt sem tudod eldönteni hibásan dolgozik-e a szerver. Miből látod? A log fájlokat értelemszerűen a System Logs menüpontnál találod. A két legfontosabb a Syslog és a Messages. Hogy tudok-e segíteni, az már más kérdés. Én sem vagyok linux guru.

(#675) Rosep


Rosep
senior tag

Egyéb furcsaságok is történnek. A Transmission már letöltött torrentnél visszaugrik 99,9%-ra és azt írja a torrenthez: Please verify local data. Megnéztem a torrentre használt HDD S.M.A.R.T. értékeit, de semmi nem látható.

(#676) Pali79 válasza Rosep (#675) üzenetére


Pali79
aktív tag

A hdd amire az OMV-t raktad az új volt?

(#677) Pali79 válasza lovi27 (#674) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ha már a log-oknál tartunk, a menüben csak az utolsó újraindítás óta rögzítetteket lehet látni. A régebbiekeket elmenti valahova?

(#678) Rosep válasza Pali79 (#676) üzenetére


Rosep
senior tag

Nem, de win alatt leteszteltem részletesen. Most vettem a Vaterán egy bontatlan Kingston 16GB-os SSD-t 7.000 FT-ért. Egyenlőre hagyom így ahogy van, majd ha kijön a 0.5 akkor újrarakom az SSD-re.

(#679) Pali79 válasza Rosep (#678) üzenetére


Pali79
aktív tag

Akkor még várhatsz egy darabig szerintem. A 03 és a 04 között majd fél év telt el, a korábbiak között meg még több.

(#680) aicon


aicon
senior tag

Nálam több mint 3 hónapja volt az utolsó újraindítás :) azóta is teszi a dolgát az OMV.
Tényleg szar :DD (már annak aki ezt akarja...)

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#681) larryking válasza aicon (#680) üzenetére


larryking
senior tag

Hidd el nekem, hogy nekem sem volt mindig szar, onnantól lett silány minőség, amikortól a mini dlna elkezdett szarakodni, és szerintem lejtmenetbe kezdett a minőség. A 0.4-et nem minősítem, talán a 0.5 az jó lesz.
De úgy néz ki, hogy nem csak nekem problémás. Illetve több ( 3 ) különféle kiépítésben próbálta, és a hibák nagy része előjött mindhárom rendszeren.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#682) Pali79


Pali79
aktív tag

Valaki homályosítson már fel engem, hogy ezeknek a media szerverek használatának tulajdonképpen mi az értelme. Én is használok a lakásban több helyen is hálózati lejátszót, de a sima samba megosztással használom és még soha semmi gondom nem volt vele, pedig wifin is szoktam nézni full hd-s filmet is.

(#683) larryking válasza Pali79 (#682) üzenetére


larryking
senior tag

Ha a dlna-ra gondolsz, akkor tv és telefon is le tudja játszani az adott anyagot.

"We'll meet you where the lights are...."

(#684) Pali79 válasza larryking (#683) üzenetére


Pali79
aktív tag

Anélkül nem??? Hát.....

(#685) larryking válasza Pali79 (#684) üzenetére


larryking
senior tag

De, csak pl androidon kell egy smb-t tudó program, de a dlna gyárilag benne van mindenben most már.

"We'll meet you where the lights are...."

(#686) lovi27 válasza larryking (#681) üzenetére


lovi27
addikt

Tavaly már elmondtam neked, hogy a minidlna nem része az OMV-nek, egy független Open Source Project. Valaki írt egy a plugint, hogy egyszerűen lehessen installálni az OMV alá, de ennyi a köze csak. Emiatt szidni az OMV-t nem korrekt dolog.

Valóban az 1.025 tavaly júliusban megjelent verzióval voltak gondok, de mindenki megoldotta valahogy. Azóta sem jött ki újabb változat, ami azt mutatja, azért használható. Megpróbáltam segíteni neked, bár nem használok dlna-t felinstalláltam és megismerkedtem vele, működésre bírtam. De te nem tudtál egy stabil hibát leírni, semmi nem működött rendesen nálad. Így pedig nem lehetett segíteni. És úgy látszik ezen nem sikerült változtatnod.

(#687) lovi27 válasza aicon (#680) üzenetére


lovi27
addikt

És te mire használod, mikor frissítetted utoljára?

(#688) larryking válasza lovi27 (#686) üzenetére


larryking
senior tag

Nem emiatt szidom, és voltképpen nem szidtam, csak jeleztem, hogy semmi nem változott, vagy is azok a hibák, amik voltak nem javultak. A 0.4 pedig katasztrófa jelen állapotban. Az hogy a minidlna nem része, vagy része, az pedig nem nagyon érdekel, van egy szoftware, amit használni szeretnék, melyhez készítenek kiegészítő pluginokat, ne én érezzem már magam rosszul, hogy úgy engedik letölteni, hogy esetleg az adott környezetben nem megy megfelelően.

"We'll meet you where the lights are...."

(#689) lovi27


lovi27
addikt

Szerintem túlzó az elvárás részetekről a 0.5-ös verzióval kapcsolatban.
Először is azért, mert a 0.4-es verzióból mostanra jött ki annyi változat, ami után kijelenthető nincs benne hiba.
Másodszor, nagyobb belenyúlások után mindig kell még 5-10 kiadás, mire a változtatások miatt keletkező esetleges kisebb hibák jelentkeznek és kijavítják. Tehát a megjelenés után még bőven lehet várni.
Harmadszor, szerintem téves az az elképzelés, hogy ennél stabilabb és megbízhatóbb lesz. Most sincs ezzel semmi gond. Én teljesen más miatt várom a v0.5-töt. Elsősorban a v3.xx kernel miatt, hogy újabb verziójú dolgokkal egészíthessem ki.

(#690) aicon válasza lovi27 (#687) üzenetére


aicon
senior tag

Pontosan arra amire kitalálták, NAS-ra. Nem vagyok egy frissítés mániás, ha valami működik nem kell mindig csesztetni....

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#691) Rosep


Rosep
senior tag

Akkor azt mondjátok, rakhatok SSD-t az OMV alá? Nem fog pár hónap után beállni, mint a pendrive-ok?
HP MicroServer-re érdemes felrakni az AHCI-re moddolt BIOS-t, az OMV jobban fogja szeretni?

[ Szerkesztve ]

(#692) Pali79 válasza Rosep (#691) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nekem ssd-ről megy, igaz nincs még egy hónapja se....

(#693) Pali79 válasza lovi27 (#592) üzenetére


Pali79
aktív tag

Szia!

Ha minden igaz sikerült megcsinálnom a RAID problémát és sikerült az lm-sensort is meggyógyítanom. Szeretném a hdd temp-et is megcsinálni, de nem bírtam grafikon rajzolására bírni. Van kedved esetleg foglalkozni vele?

(#694) lovi27 válasza Pali79 (#693) üzenetére


lovi27
addikt

Több gond is van ezzel a módosítással.
Először, hogy 9x%-ban csak egy egyenes vonal látszik, ami nem túl informatív, azaz felesleges.
Másodszor, ha az információs részt módosítják - igaz, mostanában nem ezen dolgoztak - jó esetben elveszted a módosítást, rossz esetben meghülyül az információkijelzés.
Harmadszor, minden újra rakás után kezdheted az egészet élőről, már amennyiben nem változtatták meg a felépítést. Mert ha igen, akkor nem is tudod hova nyúlj.

Ezért a fájlok, a program direkt módosítgatása nem célravezető dolog. Például egy plugin írása megoldás lehet rá, de az ugye már nem fórum szint. Ha ezek tudatában is úgy érzed nem tudsz nélküle meglenni, persze segítek.

[ Szerkesztve ]

(#695) Pali79 válasza lovi27 (#694) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát nem vagy egyszerű eset hallod! Nem nagyon igazodom ki rajtad, de mindegy. Ha segítesz megköszönöm, ahogy eddig is.

Részben egyet értek veled nem túl informatív a kijelzés, de van az OMV-nek sajátja is aminek kb semmi értelme, pl a lemez használat, főleg nálam: a felső határ a grafikonon 5T-nél van ezért 100G lemezre írása szinte meg sem látszik rajta.

Másodszor, persze ha megváltoztatják a felépítést akkor borul az egész ez rendben van, de nem nagyon hinném, hogy erre egyhamar sor kerül, de ha mégis akkor legfeljebb nem lesz kijelzés.

Nem kell minden újra rakáskor előröl kezdeni: az lm-sensor-t is úgy csináltam, hogy amikor már működött, elmentettem a nas-on kívülre a sensors.js és a futtatható részét is. Persze a csomagokat fel kell telepíteni, de csak a vissza kellett másolni, újraindítani és már ment is.

Erről jut eszembe, hogy az lm-sensort így sikerült megcsinálnom: sok utánaolvasás nyomán kiderült, hogy nem egyedi az én gondom, hogy nem jó értéket mutat és ennek nem a driver hiánya az oka. Rá kellett jönnöm, hogy az a helyzet, hogy ha nincs driver akkor semmilyen mérés nincs. A driver hiánya amiről korábban beszéltem csak a rendszer többi részéhez kell (cpu feszültségek, venti fordulat stb.), de ez a része nem érdekelt, így nem foglalkoztam vele tovább. Mivel maga a cpu hőmérséklet mérés működött csak nem jó, a conf fájlt kellett módosítani amiben megadható, hogy az egyes értékeket, hogyan számolja ki a mért eredményekből. Ezután csak össze kellett hasonlítani az lm-sensor és a BIOS által mért értéket, megtalálni a matematikai összefüggést és beírni a conf-ba.

Visszatérve az eredeti problémára: a sensor és a korábban linket fórum leírásai alapján próbáltam megcsinálni, de csak a "szomorú grafikon arcok" jelennek meg a kijelzésben. Maga a hddtemp működik, ssh-n lekérdezhető.

Merre tovább?

(#696) lovi27 válasza Pali79 (#695) üzenetére


lovi27
addikt

Azért remélem a nem túl távoli jövőben lépnek a fejlesztők és lesz valami közös megoldás, és nem kell egyedileg sz*rakodni. Nem akarom szétoffolni a fórumot, ment privát.

(#697) nlq


nlq
aktív tag

Sziasztok!

latom a pendrive-al sokaknak gondjuk van en erre a kovetkezoket csinaltam...

nekem 6 db winyo van a microserver N40L ben 4db a winyo tokokban, 2db az 5,25" helyen
mivel igy nem maradt ures sata port, igy a belso USB portra tettem egy USB 2,5" ide winyo atalakitot es egy elfekvo 10GB oos notiwinyot toltam bele az 5,25 " helyen lakozo winyok moge
ugy nez ki igy stabil a cucc...

mas: az OMV a microserver N40L aklaplapi halokartyajan nem tudja a Jumbo frameeket valakinek van valami megoldasa ra???

Udv
NLQ

(#698) Pali79 válasza nlq (#697) üzenetére


Pali79
aktív tag

Szia!

A 6db vinyó milyen rendszerben üzemel, illetve mekkora tárhelyed van így?

(#699) slashing


slashing
senior tag

Mi a létező legegyszerűbb mód interneten keresztül a NAS-t amin OMV fut kikapcsolni akkor ha nincs rá mód hogy dyndns-el elérhetővé tegyem az admin felületet(asus router aiCloud miatt már foglalt ez az opció).

Előre is köszi ha tudtok valami érdemlegeset. Ha más nem marad akkor előre beírogatok néhány leállítási időpontot de ez lássuk be nem éppen a legmegfelelőbb megoldás...

(#700) Pali79 válasza slashing (#699) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát szerintem leírtad a megoldást is, legalábbis nekem nem jut eszembe más.

Megjegyzem soha nem értettem ezt a kikapcsolgatós dolgot egy nas esetében, azért van, hogy menjen mindig, legalábbis nálam. Nálam a futási idő most: 35 nap, 15 óra, 34 perc és ez is újraindítás miatt ennyi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.