Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) _Soma77_ válasza Jece (#995) üzenetére


_Soma77_
tag

majd kiforrja magát! :D Abel még csak pár órája publikálta, amit csinált, adni kell időt, amíg csiszol(unk) rajta...ha stabil lesz, azé lesz a jövő, meglásd! :DD

(#1002) RoundRobin válasza Jece (#995) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Azt nem irtad le, hogy ABEL módszere miért nem volt jó.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1003) _Soma77_ válasza molrob (#1000) üzenetére


_Soma77_
tag

jelen particionálással a /logs le van véve 256MB-ra.

(#1004) molrob válasza _Soma77_ (#1003) üzenetére


molrob
csendes tag

Értem, de úgy gondoltam, hogy a többi partíció maradna ahogy van, kivéve, hogy a /data-ból hiányozna az a 768.

(#1005) lacafaca válasza RoundRobin (#1002) üzenetére


lacafaca
őstag

[link] ez a megoldása.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1006) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

CWM recovery.zip kicsomagolva.
/sbin/recovery fájlt mivel tudom kicsomagolni/szétszedni stb???

Elvileg bele tudok ültetni egy menüpontot, hogy USB-s eszközről/re is óhajtson dolgozni :B

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#1007) lacafaca válasza _Soma77_ (#1001) üzenetére


lacafaca
őstag

jó az a megoldás, egyszerű, csak a beindítása nehézkes...főleg win8 alatt. a folyamat vége ua. mint a másik megoldásnak, 4.9GB data part és egy teljesen gyári szűz rendszer. CWM val visszapattintod a belakott rendszeredet és kész is vagy vele úgy 15 perc alatt és még programozói diploma sem kell hozzá. :DDD
Köszi Abel! :R

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1008) RoundRobin válasza lacafaca (#1005) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Köszi, csak azt nem tudom, hogy ha nem volt meg neki, akkor hogy feküdt meg a tablet?

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1009) _Soma77_ válasza molrob (#1004) üzenetére


_Soma77_
tag

csinálni kell egy új partíciós táblát, majd kipróbálni, nem tudok jobbat. :D még nem próbáltunk más partíciókkal szórakozni, ahogy azt sem próbáltuk ki, hogy új partíciót fel lehet-e venni (mondjuk miért ne lehetne) -- tettem fel egy xls táblát [link], amivel lehet part. táblát gyártani, itt értelem szerűen módosítani kell (plusz egy partíciót be kell vezetni) és ki kell próbálni...valaki? :D

(#1010) RoundRobin válasza molrob (#1004) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Meg lehet, minden további nélkül, csak azt nem tudom, minek?
1 GB RAM-mal van szerelve a gép.
Ja, ha csinálod, akkor ne felejtsd el: SWAPON

Ha szerkeszted a TBL file-t akkor a swap partició tipusa nem DATA hanem SWAP kell, hogy legyen.

Még annyit, hogy linux alatt nincs ekkora swap, hogy 7-800 MB. 128 MB-os swap van és ebből lehet összesen 8 db. Bár ma már lehet, hogy nem igy van.

[ Szerkesztve ]

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1011) lacafaca válasza RoundRobin (#1008) üzenetére


lacafaca
őstag

nem akarok rosszmájú lenni, de szerintem vagy nem várták ki a folyamat végét, vagy kevés volt a kraft a cuccban...passz...a flash közben többször megáll, teljesen elsötétedik a képernyő, mintha befagyna a droidboot és hosszan gondolkodik. mindenképp meg kell várni, míg újraindul magátol a tab. :F

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1012) Keeperv85 válasza Orionhilles (#1006) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A binárist? Hexa editorral max. :DDD

Újra kéne forgatni forrásból... :K

(#1013) _Soma77_ válasza lacafaca (#1011) üzenetére


_Soma77_
tag

erre könnyen lehet megoldást találni. @Abel: bele kellene tenni pár log-message-t a szkriptbe, hogy lássuk, hol tart...megoldható nem? ;) Mint az autómosóban: "ne fékezzen!' :D

[ Szerkesztve ]

(#1014) RoundRobin válasza lacafaca (#1011) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Hoppá!

Ez lehetséges, látod...
Pláne ha kis sebességű porton keresztül flashel. Úgy eltarthat a folyamat akár 1-2 órán át is, ha nem még tovább.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1015) Orionhilles válasza Keeperv85 (#1012) üzenetére


Orionhilles
senior tag

:(( Ettől tartottam....Akkor valamikor később megnézem hátha Teclast-hoz van-e forrás.
Más: ez ugye egy flashelhető zip. Nem lehetne valahogy img-t faragni belőle? :B

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#1016) lacafaca válasza _Soma77_ (#1013) üzenetére


lacafaca
őstag

már tolom föl drivera a kiegészítettet, ha megfelel, akkor linkelem... :U (már azt a verziót, amiben benne vannak a +dll-ek)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1017) atosz2221


atosz2221
újonc

Sziasztok! Nekem bejön a Droidboot és csatlakoztatom a géphez, de ott nem ismeri fel a tabletet. Csak azt írja ki hogy Android ADB Interface használatra kész. Előtte futtattam a telepítést és hiányolta a winAdb-t amit letöltöttem és beraktam a mappába. Persze az Intel-es drivert is felraktam. Most ha elindítom a CMD-t ( flash_po3ndott.cmd) akkor csak vár az eszközre és nem ír ki semmit. Win7-em van, valaki valami ötlet? :)

(#1018) _Soma77_ válasza atosz2221 (#1017) üzenetére


_Soma77_
tag

(#1019) Orionhilles válasza atosz2221 (#1017) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Driverek jók? Fel lettek rakva?

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#1020) RoundRobin válasza lacafaca (#1016) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Akkor legalább echo-ztatni kéne a scriptet, hogy a user lássa mi történik éppen.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1021) _Soma77_ válasza Orionhilles (#1015) üzenetére


_Soma77_
tag

ne reménykedj :P ...4pda-n is az orosz srácok reverse-engineer-elnek ezerrel, forrásuk nekik sincs tudtommal, de érdemes újra feltúrni az oldalt. Regelni is érdemes, mert akkor mennek a letöltések, látszanak a képek...google fordítóval meg angol-ra fordítva minden érthető.

[ Szerkesztve ]

(#1022) atosz2221


atosz2221
újonc

Beraktam a másikat is a mappába :D most reménykedünk :D Driver jól felment :)

(#1023) Orionhilles válasza _Soma77_ (#1021) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Régebben próbáltam regelni ... Jött a captcha :B ciril betűk ^^

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#1024) lacafaca válasza RoundRobin (#1020) üzenetére


lacafaca
őstag

lehet látni mindent, csak van ez a pár szünet, ami kezdő usert megtéveszthet és esetleg lekapja a vasat, mert fél hogy valami hiba történt...a lényeg, hogy ne nyúlj a cucchoz, amíg a nyelvválasztós képernyő megjelenik :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1025) lacafaca válasza atosz2221 (#1022) üzenetére


lacafaca
őstag

hozzá ne nyúlj, amíg a nyelvválasztást nem kéri a rendszer!!!!!!!!!!!!! :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1026) _Soma77_ válasza lacafaca (#1025) üzenetére


_Soma77_
tag

az jó lesz! :D vagy..."nyugi, nyugi, minden rendben lesz, lazíts! (dobj be egy páleszt)" :D

[ Szerkesztve ]

(#1027) Mokush válasza Orionhilles (#1023) üzenetére


Mokush
tag

Google fordítóval nagyon könnyen tudsz cirill betűket varázsolni. Forrás-nyelv: orosz, virtuális billentyűzet.

(#1028) _Soma77_ válasza Orionhilles (#1015) üzenetére


_Soma77_
tag

egyébként meg milyen image-en fáradozol? :)

(#1029) lacafaca


lacafaca
őstag

Abel féle baromi egyszerű átparticionáló script egy kis kiegészítéssel, így mindenkinek el fog indulni, még win8 alatt is!

[link]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1030) _Soma77_ válasza lacafaca (#1029) üzenetére


_Soma77_
tag

szkript nem változott :N (binary-same :D)

(#1031) Abel


Abel
tag

Itt a második verzió. Annyi a változás, hogy benne vannak a szükséges dll-ek is, és ír mindenféle okos üzenetet is menet közben, a végén pedig nem záródik be magától az ablak, így könnyebb hibákat keresni.
Remélem így már kevesebb probléma lesz vele.
Letöltés: op3ndott_resize_v2.zip

(#1032) RoundRobin válasza lacafaca (#1024) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Akkor oké..

Bocsesz ABEL-től.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1033) Keeperv85 válasza Orionhilles (#1015) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Minek? Meg lehet csinálni egy alap dev.tree-vel, mondjuk az enyémmel, amit a GXI mellé csináltam anno. Csak azt kéne hozzá tudni, hogy lehet a OSIP-t visszaállítani alaphelyzetbe, mert másképp biztos nem jön ki a recovery alól többé...

(#1034) orrlyuk válasza Abel (#903) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Egy köszönettel én is beugrok, rootolatlan, frissített tabomat a script egyből rendbetette, bár egy adb mappát hozzá kellett pakolnom (volt a gépen szerencsére. Win 8.1., 2 bit.)

óriási riszpekt, ez nagyon szép munka volt. Az OTG frissítéseket ugye eszembe se jusson engedni? (ajánlgatja..)

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#1035) NePee


NePee
csendes tag

+1 eszköz átparticionálva Abel script-jével.
A logs és a cache partíciókat 16MB-ra csökkentettem. (4.4.2-nél mire van használva még a cache ?)
5.8GB data :)

Köszönöm a munkátokat!

(#1036) lacafaca válasza Abel (#1031) üzenetére


lacafaca
őstag

:R
én akkor töröltem is.
köszi még1x :R :R :R

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1037) _Soma77_ válasza Abel (#1031) üzenetére


_Soma77_
tag

pöpec lett!!! :C köszönjük!!! :R

(#1038) Gh00st válasza RoundRobin (#951) üzenetére


Gh00st
tag

Lehet holnap en is teszek egy kiserletet!
Ahogy olvasom itt, sok lelkes embernek igen magas szaktudasa van...nagy baj nem lehet!

Ezuton is szeretnem megkoszonni mindenkinek a faradtsagos munkajat ezen a fronton.
:)

[ Szerkesztve ]

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#1039) _Soma77_ válasza NePee (#1035) üzenetére


_Soma77_
tag

zsír! Új rekord! :C Oszd ki a partíciós táblát légyszi, hogy ne kelljen újra legenerálni! Kíváncsian várjuk, hogy ekkora partíciókkal sem lesz-e gond, mert akkor lehetne ez a default... :D

(#1040) atosz2221


atosz2221
újonc

Sikerült nekem is, köszönöm szépen a segitséget mindenkinek és a munkátokat is. :)

(#1041) _Soma77_


_Soma77_
tag

megcsinálta már valaki a lecsupaszított (op3n-dott-app-less + SD_modolt) ROM-ot? Új partíciókkal útjára lehetne bocsátani egy olyat is akár... :Y (én mondjuk disk-infót meg terminált is tennék bele... :D)

(#1042) _Soma77_ válasza atosz2221 (#1040) üzenetére


_Soma77_
tag

gratu! tehetnél fel képet, köszi! :C

(#1043) lacafaca válasza NePee (#1035) üzenetére


lacafaca
őstag

nebassz :W kezdhetem előről :O
:C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1044) lacafaca válasza _Soma77_ (#1041) üzenetére


lacafaca
őstag

azzal kezdtem, de asszonyka visszakövetelte a játékait, így ment vissza a mentett rendszer :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1045) _Soma77_


_Soma77_
tag

amint valaki megcsinálja Abel v2-es csomagjával a munkát, kérem jelezze!

ha sikeres, mehetne ki public-ba! :D [link][link]

én ezt favorizálnám, mert olyan egyszerű, mint a faék! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#1046) szilagj


szilagj
csendes tag

:C :R :C :R

(#1047) RoundRobin válasza NePee (#1035) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

System-et is lejjebb vehetted volna, mivel az végképp nincs használva. Fölös 200 MB. Meglett volna a 6 GB, tesco meg behajol ha meglátja. :)

Amúgy: :C

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1048) lacafaca válasza _Soma77_ (#1045) üzenetére


lacafaca
őstag

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1049) _Soma77_


_Soma77_
tag

@Abel, összekombinálnád az első és második release hsz-eit, hogy csak egyet kelljen linkelni? :R (Szerintem hamarosan igény lesz rá! :C)

(#1050) NePee válasza _Soma77_ (#1039) üzenetére


NePee
csendes tag

Az általam használt partíciós kiosztás (5.8GB data):
https://appi.bitnet.hu/partition.tbl

Én a youtube-os rom-ot használom az echo lock screen-el, igy nem maradt semmi op3n dott-os nyavaja a gépen :)

Tesztelem az Abel v2 csomagot a 6GB-os data-val :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.