Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) tiki válasza RoundRobin (#1199) üzenetére


tiki
tag

Ha már lefutna , akkor már ot is vagyunk .Ugyanis olyan launcher kellene , amibe már a futás végén a cwm megkapnánk , és nem kellene irkálni.Tehát felutna egy launcher script , és egyből a cwm et kapnánk onnan persze már egyértelmű a helyzet.

a rossz mentésedre azt tudnám javasolni , hogy csinálj egy gyári vissza állítást az rendezni fogja neked a helyeket.

(#1202) tiki válasza Mattb (#1200) üzenetére


tiki
tag

A drájver valószínű nem jó .A win eszközkezelőjébe mit látsz ?

(#1203) _Soma77_ válasza Mattb (#1200) üzenetére


_Soma77_
tag

a v2-es szkriptes módszerrel próbálod? Ha az nem megy, próbáld meg Intel Flash Tool-lal. Azzal mennie kell.

Vagy: cserélj USB kábelt, vagy foglald le a többi usb portot mondjuk pendrive-val. Ha az sem megy, akkor megcsináljuk az első módszerrel.

Ezeket is megpróbálhatod felrakni: ADB driverek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1204) Mattb válasza _Soma77_ (#1203) üzenetére


Mattb
senior tag

Igen a v2-vel először..az valamiért failed-et írt recovery flashelésre..( http://www.kephost.com/image/FaFu )

Aztan próbáltam a Phone FlashTool-al flashelni romot de megszkatt valamiért a kapcsolat 58% körül, most sikerült egy "fél flashelés" vagyis a 4.4.2.-ből a recoba belépett és most fut a v2-es szkript.. Most továbbjutott az előző pontnál..kíváncsi leszek.. majd jelentkezem úgyis. Köszönöm a segítségeket.

Szerk: ADB-ből jó van fent, a roothoz kellett és az ment. Most újra indult a gép!! Azt írja kész a cmd :D Forog körbe körbe az open dott de gondolom első bootnak több idő kell .. nemde?

[ Szerkesztve ]

(#1205) Mattb válasza Mattb (#1204) üzenetére


Mattb
senior tag

Na sikerült! Elérhető tárhely 4,9G!! Köszönöm szépen a munátokat srácok! Le a kalappal!
Most hozza hogy frissítés érhető el.. Ezt fel lehet telepíteni?

(#1206) _Soma77_ válasza Abel (#1176) üzenetére


_Soma77_
tag

Abel, tökéletes az gyorsított CWM launcher szkript, pöpecül megy! :C Mostantól ezzel fogok nyomulni! :D

(#1207) molrob válasza Abel (#1156) üzenetére


molrob
csendes tag

T2-vel is működik.

És van frissebb CWM már.

[ Szerkesztve ]

(#1208) Orionhilles válasza molrob (#1207) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Mi változott? :B

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#1209) _Soma77_ válasza Mattb (#1205) üzenetére


_Soma77_
tag

felajánlja a frissítéseket, mivel frissítés nélküli (viszont root-olt) állapotra álltunk vissza. Felteheted, de teleszórja Op3nDott-os app-okkal a tabot (feleslegesen - csak porfogónak jó) :D Tiltsd le az online update-et, aztán csók.

(#1210) RoundRobin válasza tiki (#1201) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ha már lefutna , akkor már ot is vagyunk .Ugyanis olyan launcher kellene , amibe már a futás végén a cwm megkapnánk , és nem kellene irkálni.Tehát felutna egy launcher script , és egyből a cwm et kapnánk onnan persze már egyértelmű a helyzet.

Nem ilyen egyszerű a helyzet. A launcher script, tulajdonképpen nem launch-öli a cwm-et. Semmi mást nem csinál, mint átmásoltat a fastboot-tal 3 file-t, valamint triggerelteti vele a driodboot-ot.
A folyamat ez:
- cwm package plusz trigger, plusz reco launcher átmásolódik.
- ramdiszk készül, particionálva lesz majd oda kerül a cwm package.
- cwm megkapja a vezérlést a launchertől, de ez nem azonos a launcher scripttel, csak a nevében.

A launcher script, mint irtam, nem csinál semmit, csak paraméterezi a PC oldali fastboot-ot.

[ Szerkesztve ]

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1211) Mattb válasza _Soma77_ (#1209) üzenetére


Mattb
senior tag

Ertem, akkor letiltom..bar irtak valami olyat hogy frissitessel lesz valami kamerafelbontas allitva, vagy ez hulyeseg??

Masik kerdesem. Hogy te irtad itt jopar oldallal elobb, hogy a draxon (lehet nemjol irom) fele 2 apk-s modszerrel csinaltad meg az sd modot. Ez neked mukodik?? Mert nekem nem ment ezelott. Most viszont megcsinalnam, ha megy.

(#1212) _Soma77_ válasza Mattb (#1211) üzenetére


_Soma77_
tag

kamerát nem tudom, lehet. végül is felrakhatod az update-et, és mivel root van, kipucolod utólag, ami nem kell.

DraXon féle SD-mod gyönyörűen megy, pl. NFS data-ja (sok száz MB) External SD-ről megy szépen, oda is települ, szóval OK. :K Csináld csak meg!

(#1213) L.L.


L.L.
senior tag

Navigációs sáv módosítására nincs valakinek ötlete, szeretném a hangerő, és kamera ikont eltüntetni.

(#1214) lacafaca válasza L.L. (#1213) üzenetére


lacafaca
őstag

[link]
ebben a romban nincs ott sem a hangerő, sem a sh. gomb.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1215) _Soma77_ válasza lacafaca (#1214) üzenetére


_Soma77_
tag

és a misztikus Play hiba tényleg fixálva lett benne? :U (mondjuk egy ideje nem követem azt a szálat...azért kérdem csak)

(#1216) tiki válasza RoundRobin (#1210) üzenetére


tiki
tag

Na jó de épp azt írom nem másolna át semmit , illetve ha az kell éppen betöltse , akkor meg lehetne a fastboot is a tabon a fájlokkal együtt.És a droidboot - on való műveleteket , és a többit is megtudná csinálni saját maga mivel miden a tabon lenne , és nem kellene az usb sem.Én erre gondoltam .

(#1217) P.Miki válasza novaboj2 (#1117) üzenetére


P.Miki
csendes tag

Szia !

Meg tudnán mondani, hogy készült a root illetve a pucolást miként kell csináni?
Fel tudnád rakni a romot?

PMiki

(#1218) DJGABI válasza L.L. (#1213) üzenetére


DJGABI
addikt

elvileg: [link]
/system/priv-app/-ba megy

úgy tűnik sikerült a kollégának átszerkesztenie. ellenben érdekes, az odex fájl ugyanakkora maradt

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1219) L.L. válasza DJGABI (#1218) üzenetére


L.L.
senior tag

Sikerült, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1220) RoundRobin válasza DJGABI (#1218) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Új odex a dalvik cache törlése és a gép ujrainditása után fog generálódni.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1221) _Soma77_ válasza RoundRobin (#1220) üzenetére


_Soma77_
tag

azért is boot-ol lassabban a tab, miután kizúzzuk a dalvik-ot. :K

(#1222) DJGABI válasza L.L. (#1219) üzenetére


DJGABI
addikt

wow, jól néz ki. egész nexus-os kinézete van.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1223) RoundRobin válasza _Soma77_ (#1221) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Pontosan így van. :)

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1224) domerator


domerator
veterán

Sracok, ha sajat particiomeret kiosztast szeretnek, akkor mit kell tennem lepesrol lepesre?

Sok lenne cache-nek fel giga, en 256 megara gondoltam, lognak 64 vagy 128 mega es ennyi. 16 megas cache viszont meg a tudatlan fulmnek se hangzik jol.

Leirn valaki lepesrol lepesre? Koszi :R

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1225) _Soma77_ válasza domerator (#1224) üzenetére


_Soma77_
tag

kelleni fog ez. [link] (persze kézzel is ki lehet számolgatni... :D)

Megj: a szabad /data kalkulálása még pontatlan a táblában, tuningolnom kell rajta, hogy pontos legyen.

az ezzel generált partíciós táblára lecseréled azt, ami most a ROM-ban van, és mehet a v2. :D

[ Szerkesztve ]

(#1226) Mattb válasza L.L. (#1219) üzenetére


Mattb
senior tag

Hogy sikerult eltuntetni??? Engem is erdekelne de a DJGABI #1218- ban linkelt systemui-t nekem nem rakja fel.. Csak annyit tettel fel??

Mas: flasheles/particionalas utan kell valami wipe esetleg valamire?

[ Szerkesztve ]

(#1227) RoundRobin válasza domerator (#1224) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Csiga_77_ exel tábláját tudod használni a particiók átmáretezésére.
Elég csak beirnod a sárga mezőkbe az általad jónak vélt particiók méretét.
A mögöttük levő mezőkben ott lesznek az új számok, amelyekre ki kell cserélni a partition.tbl file-ban lévőket.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1228) _Soma77_ válasza RoundRobin (#1227) üzenetére


_Soma77_
tag

Csiga_77_ LOL :D

(#1229) _Soma77_ válasza Mattb (#1226) üzenetére


_Soma77_
tag

nem kell semmi. a flash-elés maga wipe-ol mindent.

(#1230) RoundRobin válasza _Soma77_ (#1228) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

A tábla le is generálja az új file-t?

(Nem használtam excel-t soha)

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1231) RoundRobin válasza _Soma77_ (#1228) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ja.. :))

Bocs..
SOMA_77_
na..

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1232) domerator válasza RoundRobin (#1227) üzenetére


domerator
veterán

Áhh... most lett vili... vagyis a .tbl-t megnyitom notepad plusplusban es a tablazatbol a megfelelo szamokat kijavitgatom benne majd mentes... na igy mar vilagos, koszi!!

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1233) _Soma77_ válasza RoundRobin (#1230) üzenetére


_Soma77_
tag

lehet bele makrót tenni ami lementi, de felesleges. Kijelölöd a sárga blokkot Ctrl+C, Notepad++ megnyit, Ctrl+V, mentés.

[ Szerkesztve ]

(#1234) Ired


Ired
csendes tag

sd kartyan swap particiot probalt valaki?
fileba nem mukodott nekem, elkepzelheto h particion mukodne?

(#1235) novaboj2 válasza P.Miki (#1217) üzenetére


novaboj2
csendes tag

Szia,

Semmi extra nincs a dologban. Ábel szkriptje alapján megcsináltam a particionálást + ugye felkerült automatikusan egy rootolt gyári ROM. Na én ezt követően CWM-mel felpakoltam Sütő Robi által készített ROM-ot, amihez útmutató és letöltési linkeket itt találsz.
Ennek egy szépséghibája van, sajnos előfordulhat, hogy a PLAY elszáll RPC:S-7:AEC-0-es hibával, de ez könnyen orvosolható ezzel a videóval.

(#1236) RoundRobin válasza _Soma77_ (#1233) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Nem tudom használni, mert nincs excel sem a gépemen. Egyszerűbb lenne irnom egy progit ami legenerálja a partitions.tbl file-t. :)

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1237) scream válasza DJGABI (#1218) üzenetére


scream
veterán

Nekem bemásolás és restart után nem jelenik meg semmi a helyén. Kell hozzá jogokat állítani? Vagy hogyan? :F

(#1238) RoundRobin válasza Ired (#1234) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

swapon megvolt?

De sztem az SD-n lévő swap particiót nem fogja kezelni.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1239) Ired válasza RoundRobin (#1238) üzenetére


Ired
csendes tag

persze, dd, mkswap
aztan swapon-ra azt mondta function not implemented
nagy az esely ra h particioval se fog menni, de majd ujraparticionalom a kartyat es kiprobalom

(#1240) L.L. válasza scream (#1237) üzenetére


L.L.
senior tag

Igen a gyárit kell felülírni vele, és a jogokat megadni neki a tulajdonságok alatt, és akkor újraindítás után megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#1241) Ired válasza RoundRobin (#1236) üzenetére


Ired
csendes tag

google docs alatt is mukodik

(#1242) scream válasza L.L. (#1240) üzenetére


scream
veterán

És milyen jogokat kell adni neki? Leginkább ez a kérdés. Így SysUI nélkül back helyett reboot van, így nem olyan egyszerű a dolog :DDD

(#1243) RoundRobin válasza Ired (#1239) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

aztan swapon-ra azt mondta function not implemented

Ez érdekes, mert swapon viszont van.
Akkor lehet, hogy kernel forrásból kivették de a swapon valahogy benne maradt a binutils-ban.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1244) L.L. válasza scream (#1242) üzenetére


L.L.
senior tag

A legjobb ha bepipálsz mindent, én az Es File Explorert használom root joggal, és a SystemUi-t kijelölve a tulajdonságok alatt mindenhova pipa.

[ Szerkesztve ]

(#1245) tomtombat


tomtombat
tag

Jelentem, nekem is sikerült a particionálás, a fiam tabja kész. :))
Köszönöm a fáradságos munkát mindenkinek.
Abel féle módszerrel vágtam bele.
A lányomnak elég a gyári méret, viszont ha az Ő tabja kikapcsol, nem indul csak ha gyári visszaállítást csinálunk. bootlop-ban marad, vagy mifene. :) (csak forog a logó körül a karika).
Ezért kérdezném, hogy emiatt érdemes lenne a műveletnek nekiállni, és utána ez megszűnne?
Vagy éppen ez miatt kockázatosabb a művelet?
Van itt olyan akinél fent állt ez a bootlop dolog és valamelyik módszerrel particionálta a masinát?
Jó lenne tudni megszűnik-e a probléma.
Választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1246) _Soma77_ válasza novaboj2 (#1235) üzenetére


_Soma77_
tag

sajnos a videóban leírt javítási módszer semmit nem ér, állandóan újra kell csinálni, totál idegesítő :((( , szóval senkinek nem javaslom azt a romot ( én szívtam vele rendesen ) Inkább csináljátok meg az SD-modot magatoknak, és pucoljatok ki minden nem kellő appot, hiszen van root-jogotok. (magánvélemény)

(#1247) RoundRobin válasza Ired (#1241) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Minden google cuccot fenntartással fogadok. :)
De azért köszi.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1248) lacafaca válasza _Soma77_ (#1215) üzenetére


lacafaca
őstag

igen

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1249) Ired


Ired
csendes tag

kernel forrast kertem tesco ugyfel-kapcsolattol, de persze elhajtottak :-)

azert meg 1 levelet majd megeresztek nekik h legyenek szivesek raszolni a beszallitojukra, mert jelen allapot szerint bizony szerzoi jogsertesben vannak :-)

[ Szerkesztve ]

(#1250) RoundRobin válasza tomtombat (#1245) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

A bootloop eredője más gond.
Sztem valamilyen applikáció, játék zavar be, ami nem x86 kompatibilis. Azt kéne megtalálni.
A reparticionálás ezt a gondot aligha fogja megoldani.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.