Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Keeperv85 válasza RoundRobin (#848) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem lehetséges, ugyanis a re-particionálás feltörli a meglévő meghajtók tartalmával a padlót... szóval kidobja őket. Az új system üres, tehát flashelni kell, ha tetszik, ha nem! :U

(#852) _Soma77_


_Soma77_
tag

erre érdemes vetni egy pillantást [link]

(#853) RoundRobin válasza Keeperv85 (#851) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Feltükrözni a memóba a system-et, pontosabban azt ami kell belőle.
A tartalmakat SD-ről visszairni az új kiosztásra és reboot.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#854) _Soma77_ válasza Mokush (#850) üzenetére


_Soma77_
tag

ha volt CWM-ből backup-od, akkor abból, különben sehogy, mert az újra-particionálás előtt gyalultad a belső memóriát, /data-stúl, mindenestül...

(#855) Mokush válasza _Soma77_ (#854) üzenetére


Mokush
tag

Úgy csináltam, ahogy a leírásban van. Backup, flash, cwm-ből visszapakol. Kellett volna még v.mi?
Szerk: becsomagolásnál láttam app tartalmú sorokat, kicsomagolásnál ez nem tünt fel + tényleg jóval kevesebb ideig tartott. Visszaállításnál is a T3 opció kell?

[ Szerkesztve ]

(#856) Keeperv85 válasza RoundRobin (#853) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szintén lehetetlen: nem fogsz hozzáférni sehogy a memóriához, pláne nem rezidens módon...

(#857) RoundRobin válasza Keeperv85 (#851) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Egyébként nem biztos, hogy törli a particiók tartalmát. A reparticionálás csak a kiosztást változtatja meg a táblában, magukhoz az adatokhoz nem nyúl. Ha a kiosztás szekvenciális, már pedig az és a data az utolsó, akkor?

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#858) RoundRobin válasza Keeperv85 (#856) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Miért nem?
A CWM is hozzáfér. Rezidens módon. :)

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#859) _Soma77_ válasza Mokush (#855) üzenetére


_Soma77_
tag

egy mentés a dolgairól, mert a leírásban a mentések csak egy factory reset-hez hasonló állapot visszaállításához kellenek csak...a /data és /cache stb. partíciókat mindenkinek magának kell backup-olnia előtte, mondjuk CWM-ből, ha viszont szeretné látni őket. :U

szerk: igen, azok a system app-ok voltak, a felhasználói app-ok a /data-ra települnek. ha azt nem mentetted előtte, akkor minden ugrott sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#860) RoundRobin válasza _Soma77_ (#852) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ez zsuga, csak az a baj vele, hogy ez is flashel.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#861) Keeperv85 válasza RoundRobin (#858) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A CWM-ben/hez van egy futó kernel! Particionálás alatt olyanod nem lesz! Egyébként a CWM sem sokat használja a memóriát, max cachel benne.

Szerintem az át-particionálás töröl, mivel katasztrofális vége lenne, ha pl. a 750MB-os system-et 300-ra zsugorítod, a tartalom meg ott marad...

(#862) RoundRobin válasza _Soma77_ (#852) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Amikor te egyesével irogattad a particiókat, akkor fasboot-tal csináltad vagy a phone flash tool-lal?

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#863) Mokush válasza _Soma77_ (#859) üzenetére


Mokush
tag

Jobb lett volna, ha ezt elmondjátok, amikor rákérdeztem. :)
Sebaj... Van hely :)

(#864) _Soma77_ válasza RoundRobin (#860) üzenetére


_Soma77_
tag

miért baj az? a tethered CWM is csak így tud bejönni droidból, flash-eléssel... :U

(#865) RoundRobin válasza Keeperv85 (#861) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

FAT filerendszerek alatt biztos, hogy nem töröl, ez tény, kipróbáltam. Te is megteheted. Törölsz egy particiós táblát, ujra csinálod azonos kiosztással és ott lesz a fat tábla és minden korábbi adat.
Szerintem linux alatt sem törlődik, mert akkor nem kellene ujraformázni a particiókat. Mondjuk ext filerendszerekkel nem vagyok képben, de erősen feltételezem, hogy ott sem törlődik adat. Gondolj bele, a partició menedzserek hogyan méreteznének át, ha egyszer az átméretezés egyúttal töröl is? Jó, tudom, létezik temp de ezt csak az adatok átmozgatásához használják, ha a partició, pontosabban a filerendszer végén van érdemi adat.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#866) RoundRobin válasza _Soma77_ (#864) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

a cwm szerintem nem flash-el, a memóriába költözik és ott fut.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#867) _Soma77_ válasza Mokush (#863) üzenetére


_Soma77_
tag

bocsánat, ha ez nem volt egyértelmű :R ...ilyen az úttörők sorsa...majd újratelepítesz mindent a friss ropogós tárhelyre :D

(#868) _Soma77_ válasza RoundRobin (#866) üzenetére


_Soma77_
tag

a launcher flash-el droidból, azért kell a droid mert ott van fastboot. (lehet h tévedek)

"%GOOGLE_TOOL%fastboot" flash /tmp/recovery.zip %RECOVERY%
"%GOOGLE_TOOL%fastboot" flash /tmp/recovery.launcher %LAUNCHER%

"%GOOGLE_TOOL%fastboot" flash %OEMTRIGGER% %TRIGGER%
echo.
echo issue fastboot oem %OEMCMD% command to start cwm recovery:
"%GOOGLE_TOOL%fastboot" oem %OEMCMD%

(#869) _Soma77_ válasza RoundRobin (#865) üzenetére


_Soma77_
tag

a partíció manager-ekben is ott a format gomb, mert ha átparticionálsz, utána formáznod kell, próbáld ki az sd kártyádon. csinálj rajta egy külön partíciót. - szerintem kell a format, de lehet rosszul emléxem (már fáradok)

[ Szerkesztve ]

(#870) RoundRobin válasza _Soma77_ (#869) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ha átméretezel, akkor is átparticionálsz és nem formáz semmit. :)

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#871) RoundRobin válasza _Soma77_ (#868) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

De csak a tempet, az meg a memóban van -- szerintem --.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#872) _Soma77_ válasza RoundRobin (#870) üzenetére


_Soma77_
tag

lehet, hogy rosszul emlékeztem, majd megnézem (fáradok :D )

(#873) vferi90


vferi90
tag

Na minden szívás ellenére meglett, így utólag belegondolva, nem is olyan nehéz... :DD
Köszi Nektek akik összehoztátok ezt, és köszi a segítséget... :R

Note9

(#874) _Soma77_ válasza vferi90 (#873) üzenetére


_Soma77_
tag

gratu! dobhatnál fel egy képet! :C

(#875) Mokush válasza _Soma77_ (#867) üzenetére


Mokush
tag

Semmi gond, a noob-ság ára. :DD
Nagyon szépen köszönöm, hogy dolgoztatok az ügyön. :C :R :R :R
Egy screenshot:

(#876) tiki válasza Mokush (#875) üzenetére


tiki
tag

Amint látom ez is teljesen más méretű tárhelyet adott.

(#877) tiki


tiki
tag

A partícionálással nem feltétlenül kell formázni , ha előtte már volt formázva , és csak partíció méret változás történik , vagyis osztódás.De ha logikailag nézzük , és egy maghajtó logikai címzései megszűnnek , mert a logikai címzés is törlődik, tehát nem lesz 1, 2,3 részre osztott Device , csak egy , akkor viszont ott törlődik minden , és valóban az újabb kiosztás , vagy feldarabolás után formázni kell ez tény.

(#878) _Soma77_ válasza tiki (#876) üzenetére


_Soma77_
tag

miért adott más méretű helyet? 4,9GB ez is.

ez volt nálam

[ Szerkesztve ]

(#879) tiki válasza _Soma77_ (#878) üzenetére


tiki
tag

Nézd csak meg az elérhető tárhelyet.Itt még nem láttam olyat , hogy ugyan az lett volna mindenkinél.A művelet elvégzése után.

[ Szerkesztve ]

(#880) pocokxx válasza pocokxx (#803) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Csak nem sikerült mobilról... [link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#881) vferi90 válasza _Soma77_ (#874) üzenetére


vferi90
tag

Tess a kép...

Egyre jobban kezd érdekelni ez a téma. Valahogy össze kéne hozni egy másik rom-ot, mondjuk 4.2.2-vel, ott ugye még van a kártyára telepítés. Szerinted mi lenne ha egy 4.2.2-es teclast romot flash-elnék? Esélytelen lenne utána visszarakni a system partíciót?

Note9

(#882) _Soma77_ válasza tiki (#879) üzenetére


_Soma77_
tag

Miért is lenne ugyan az, hiszen az a szabad terület, amiről te beszélsz. :D

Én pl átparticionálás után feltettem a Play-ből a Disk Infót, egy music playert, meg még nem tudom mit, és csak utána csináltam fotót. Képek, Vidók mérete is más...Persze hogy más a szabad tárterület.

Gondolom ő is felrakott ezt-azt, nem egyből dobta fel a képet, hanem kipróbálta előtte hogy müxik-e. :)

(#883) tiki válasza _Soma77_ (#882) üzenetére


tiki
tag

Ha felrakott nem tudni.Viszont én pont arra lettem volna kíváncsi , hogy például 10 tabletten egyforma rendszerrel megcsinálni , és semmi változtatás.Szerintem lenne különbség annak ellenére , hogy minden egyforma , és egyformán lenne csinálva.
Pontosan meg lehetne tudni kinek kinek mennyi maradna abból a területből ami még a nandban szabadon maradna.A rendszer ugy is egyforma mindenkinél tehát 4,9GB , de a többi már nem .
Ilyen esetben lehetne kiszűrni , azt , hogy kinek milyen stádiumban van a nandja.

[ Szerkesztve ]

(#884) dobosh


dobosh
csendes tag

Üdv. mindenkinek!

Először is szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget, legfőképp azoknak, akik megoldották a partícionálást és a kész megoldást megosztották (_Soma77_) mindenkivel.

Én még kb. két hete rontottam el már a kezdeteknél, amikor nem készítettem teljes mentést.

Az itteni megoldásnak is számtalanszor nekifutottam, mindig egy-egy lépéssel előrébb jutva.

A lényeg, hogy sikerült megoldanom, az alábbi hsz-sok tartalmazzák a megfelelő hivatkozásokat.
Tegnap még nem sikerült, de aludtam rá egyet és ma délelőtt mindenféle uninstall nélkül frissítettem a megfelelő drivereket és rá kellett jönnöm, hogy ezeknek korábbi változatai miatt nem sikerült végig csinálni eddig.

iSocUSB-Driver-Setup-1.0.1.exe
IntelAndroidDrvSetup1.2.0.exe
PhoneFlashTool_3.1.8.2_win32.exe

Ezeket telepítve a Flash-elhető ROM (Android 4.4.2_Op3ndott):-mal, a módosított xml fájlal(sleep 25000 törlése).
Szükség volt még a lementett (rootolt) system.tar.gz-re és a 2db backupolt boot image fájlra (mmcblk0boot0.img és mmcblk0boot1.img), amiket a microsd kártya gyökerébe másoltam.

Az update leírást pontosan követve a leírt driverekkel sikerült megoldanom Win8.1 64bit rendszer alatt.

http://itcafe.hu/tema/op3n_dott_tablet_melyviz/hsz_351-351.html
http://itcafe.hu/tema/op3n_dott_tablet_melyviz/hsz_396-396.html
http://itcafe.hu/tema/op3n_dott_tablet_melyviz/hsz_444-444.html
https://drive.google.com/file/d/0B4jsklc1MZbdMVVmbHlpN3ZYV1E/view?pli=1

Mégegyszer köszönet a segítségért
és sok sikert azoknak, akik ezután kezdenek hozzá!
Biztosan sikerülni fog mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#885) _Soma77_ válasza vferi90 (#881) üzenetére


_Soma77_
tag

nem a system partícióval van a gond, hanem a boot partícióval, amelyben benne van a hardver felhúzása. A teclast nem ugyan olyan wifi chippel, front kamerával, audio chippel és usb áramkörrel van szerelve, így ezekhez a perifériákhoz drivert kell belehegeszteni, hogy működjenek. (Miután flash-elted a tabodat, és legelőször beboot-olt a "strandpapucsos",na az pont ilyen sz.r volt, nem működtek rajta dolgok)

Ha vállalkozol rá, és tudod, hogy kell, akkor el lehet kezdeni buherálni a hardver közeli réteget, hátha összejön valami. Én nem nagyon értek ehhez. Meg kernel forrásunk sincsen, ami elég nagy baj, sajnos. :(

(#886) Orionhilles válasza tiki (#879) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Mert az a szabad hely... :DDD
Ha valaki azonnal tele rakja, persze, hogy más lesz...
Más: a repartos scriptet nem lehetne létrehozni? Akkor nem kéne a tool, úgyis az egész "csak" egy GUI, nemde?

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#887) _Soma77_ válasza tiki (#883) üzenetére


_Soma77_
tag

ok, ezt én is értem, de ez egy gondolatkísérlet, itt nem lehet megcsinálni, hacsak nem kérjük rá meg direkt az embereket. (de miért is tennénk ilyet? ;] )

(#888) _Soma77_ válasza dobosh (#884) üzenetére


_Soma77_
tag

Szuper, dobj egy képet, ha van kedved! Köszi az összefoglalót! :C

(#889) RoundRobin válasza tiki (#879) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ez azért van mert mindenki vissza backupolta a saját holmijait.
Ha factory resetet csinálnánk, mindenkinél azonos volna a szabad tárhely.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#890) tiki válasza _Soma77_ (#887) üzenetére


tiki
tag

Persze hogy nem egyértelmű .Csupán magára a nand méretbeli egyezőségére , illetve szórására lettem volna kíváncsi , ha egyáltalán van , vagy lenne.De mivel nem tudjuk , hogy az átszabás után ki mit telepített még fel , így ezt nem tudhatjuk már.

Elvileg egyezni kellene , gyakorlatilag lehet némi eltérés , de szerintem akkor sem lenne olyan nagy , hogy az szembetűnő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#891) vferi90 válasza _Soma77_ (#885) üzenetére


vferi90
tag

Az a baj, hogy én sem értek hozzá, csak most így el kezdett érdekelni a dolog, és egy ötlet volt. Mert ugye amikor felteszem a teclast romot, elindul ugyan, de driverek miatt nem megy a wifi, bluetoot, aksi, stb. Viszont a system partíció visszaállítása után meg már jó minden. ezért gondoltam, hátha.

Note9

(#892) _Soma77_ válasza vferi90 (#891) üzenetére


_Soma77_
tag

ez a teclast rom 4.4.2 KitKat alapú, ha jelly-t teszel fel, a jelen system nem lesz jó.

(#893) Keeperv85 válasza tiki (#883) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Lehetetlen kiszűrni, mivel a megjelenő adat akkor is bájrta azonos lesz, ha nincs akkora hely fizikailag...

(#894) RoundRobin válasza _Soma77_ (#887) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Gondolkoztam és arra jutottam, lehet, hogy mégis csak megérné a fasboot-ra irni scriptet.
A fastboot-droidboot páros lehet, hogy nem olyan kényes a kapcsolatra, mint a flash tool, hiszen, bár egy frontend, de az ellenoldal csak a kopasz hardver.
A root-oláskor is flashel a fastboot, mégsem okozott ez problémát senkinél, igaz az adatmennyiég is kisebb volt, de akkor ment 1.1-es USB-vel is, nem voltak gondok.
Lehet, hogy az intel site-ról általad belinkelt fastboot script is ezért készült. Amondó vagyok, hogy a reparticionálást és az ifwi.bin file-t fasboottal kéne megoldani, utána pedig CWM-ből egy saját backuppal kész is lenne a feladat.

nos?

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#895) RoundRobin


RoundRobin
aktív tag

resize2fs program will resize ext2, ext3, or ext4 file systems.

It can be used to enlarge or shrink an unmounted file system located on device. If the filesystem is mounted, it can be used to expand the size of the mounted filesystem, assuming the kernel supports on-line resizing. (As of this writing, the Linux 2.6 kernel supports on-line resize for filesystems mounted using ext3 and ext4.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#896) Abel válasza RoundRobin (#894) üzenetére


Abel
tag

Már megírtam a scriptet, épp fut. Kíváncsi vagyok sikerül-e brickelni a cuccot :)
Az előző system.img-t töröltem, nem volt jó. A helyes parancs ext2simg ha valaki rákeresne egyszer.

(#897) RoundRobin válasza Abel (#896) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

F.sza!
Végre egy újyabb bátor ember. :)

Kiváncsi vok az eredményre.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#898) Abel válasza Abel (#896) üzenetére


Abel
tag

Lefutott, szó nélkül, elindult a tab 4,9G data-val szűzen.
Szóval elfelejthetjük az ifwi.bin, hozzá sem kell nyúlni a firmwarehez, sem a flash toolhoz.
Töltöm is fel Drive-ra a csomagot.

(#899) RoundRobin válasza Abel (#896) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ezt a táblát sztem nem lehet szoftveresen brickelni, csak q nehéz flashelni. :)

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#900) _Soma77_ válasza Abel (#896) üzenetére


_Soma77_
tag

Köszi a support-ot! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.