Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) repülős


repülős
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Van egy teljesen eredeti tablet, frissítve nem volt. Hangerő fel + bekapcs-ra fehér USB-ikon látható, tehát nincs rajta Droidboot, szeretném a 2Gb korlátot kinyitni 4.9-re. A leírás mely pontjával kezdjek hozzá?
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#602) RoundRobin


RoundRobin
aktív tag

Itt egy tool az USB portokhoz.
Kicsi, csak 80 K.

Ezzel tudjátok megnézni a csatlakoztatott cuccokat és be-kikapcsolni azt ami átmenetileg nem kell.
Minden installált vagy csatlakoztatott eszközt megmutat.
Az eszköz-sávon klikk a piros, zöld, stb ledekre a ki-bekapcshoz.

A link:

ininet.hu/users/roundrobin/usbeview.zip

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#603) DJGABI válasza Simba86 (#597) üzenetére


DJGABI
addikt

ugyanez volt itt is. az eggyel régebbi Gravityboxot szedtem le, újraindítás után azzal már ment.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#604) RoundRobin válasza RoundRobin (#602) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

asszem elbaxtam a linket.
Mindegy, innen: roundrobin.ininet.hu letölthetitek, a legalsó file az 5 közül.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#605) pocokxx válasza scream (#600) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen van egy MTP eszköz ismeretlenül. Samsung drivert tegyem fel?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#606) repülős válasza repülős (#601) üzenetére


repülős
csendes tag

Bocs, ez a jó a jó link:[link]

(#607) szentes_b válasza RoundRobin (#582) üzenetére


szentes_b
újonc

Az a parted sajnos nem müködik rendesen..

(#608) pocokxx válasza pocokxx (#605) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Jó, most látja. Akkor most hogyan tovább? :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#609) RoundRobin


RoundRobin
aktív tag

Még egy bizonyíték.
Hardcopy, bár az autofókusz nem volt a helyzet magaslatán.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#610) RoundRobin válasza szentes_b (#607) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Nem? Mi a gond vele?

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#611) szentes_b válasza RoundRobin (#610) üzenetére


szentes_b
újonc

El sem indult (már nem emlékszem pontosan mit irt ki, valami olyasmi rémlik, mintha a parancs megadásának szintaxisára rinyált volna, pedig az jó volt..).

(#612) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

A root eszerint lépkedve jó lesz? Az, hogy a TC nem lát semmilyen fájlt, csak az eszközt, az normális...? :O

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#613) RoundRobin válasza szentes_b (#611) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

saját helpjét nézted?

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#614) durmi_88


durmi_88
csendes tag

Na, siker koronázta a próbálkozásokat...
A történet:
windows 8.1 64 bit-es op rendszerre nem volt olyan egyszerű rávarázsolni a az inteles drivereket. volt itt egy fórumtárs, aki ugyanigy járt.
Mire sikerült, nem tudtam hol is tartok. kimaradt egy driver...
ez okozta a hibát.
aztán el kellett mennem itthonról és mire hazaértem, megint nem tudtam hol tartok.
ezért kezdtem elölről. közben felülirtam a flash.xml-t, és igy visszakerült a korábban már törölt 25000-es sleep sor... ez szintén hibát dobott...
ezt újra törölve, és egy kis adb-s baki után a folyamat végbement, és most tölt vissza mindent play áruházból a 4,9 GB-os belső tárhelyre

hosszú lett, és most szeretném megköszönni a kitartó miunkátokat.

Szóval köszi :))

(#615) mazsi


mazsi
senior tag

Köszi a megoldást srácok!

Hét elején é is nekiesek.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#616) _Soma77_ válasza durmi_88 (#614) üzenetére


_Soma77_
tag

Gratu! :C megosztanád kérlek a Win8 driver-eket és a telepítés helyes lépéseit, hogy később betehessük az összefoglalóba. Köszi! :R

(#617) repülős válasza repülős (#606) üzenetére


repülős
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig próbálkozok, de nem sok sikerrel.
Bekapcsolt tablet, ADB drive felmegy, de nem tudom felrakni a CWM-t, mert a T3 parancs kiadása után a tabot kikapcsolja, amely újraindul de a képernyőn csak egy FEHÉR USB ikon jelentkezik. A PC eközben meg csak vár és vár.

Kérdés: a [link-en] szereplő leírás 2-dik pontjától végrehajtom az utasításokat, akkor lehetséges, hogy lesz a gépen DROIDBOOT menü, illetve 4.9GB tárhely?

Köszi.

(#618) pocokxx válasza pocokxx (#612) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A TC lát, csak várni kellett. Viszont a SuperSu másolásánál "feltöltött fájl hiba"-t ír ki, ha a gyökérbe akarom. Mindenképp oda kell? Mert pl az sdcard mappába, simán betudom másolni.

BAckuphoz mit kell lementenem pontosan? Ha készülékről mindent átmásolok winyóra az elég, vagy felesleges, mert így nem fog újra elindulni?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#619) durmi_88 válasza _Soma77_ (#616) üzenetére


durmi_88
csendes tag

Persze, szívesen.
A driver: [link]

Ez alapján feltettem és beállítottam.
Minden drivert feltettem, amit te osztottál meg, az IntelAndroidDrvSetup-ból az 1.15-ös volt nálam a nyerő. Ezt Windows 7 kompatibilisen kellett futtatnom.ű
A flashtool-nak kb 30-szor álltam neki.

Tehát:
USB hibakeresést engedélyeztem természetesen.
Kicsomagoltam mindent, amit letöltöttem tőled.
Egy mappába minden bele, a C meghajtó gyökerébe. Ékezetek nélküli könyvtár kellett hozzá.
Utána megcsináltam mindent, amit szentes leírt az első pontban, nekem minden fájl megvolt utána.

Utána jött a flashtool. Az iSoc USB driver nem lett feltéve, és ez okozta a problémát nálam.
Betallóztam a flash.xml-t, ezután írtam nektek, mert megakadtam. Ki kellett szednem még a

<command>
<string>sleep</string>
<timeout>25000</timeout>
<retry>2</retry>
<description>Sleep 25 seconds</description>
<mandatory>1</mandatory>
</command>

sorokat belőle, mert egyszer ebbe is beleugrottam.

Mikor végigment a Flash, és 100%-ot adott, kihúztam az USB-t, kikapcsoltam aztán vissza és megvártam, hogy betöltsön a Teclast ROM. Újra USB hibakeresést engedélyezni kellett, újra Launcherrel CWM indítás, format/system is volt, újra rátalált az Adb Shell és beírtam mindazt, ami a leírásban található. Megvolt a factory reset is, és újraindítottam a tabot.

Betöltött a Tab és azóta újra a belakás folyamata van.

Nagyjából ennyi volt amúgy :)

Remélem tudtam segíteni.

(#620) _Soma77_ válasza repülős (#606) üzenetére


_Soma77_
tag

Ezt kövesd [link], benne van a link a részletes leírásra, és ott vannak a linkek a szükséges file-okhoz. Ha vmi nem megy, szólj, segítünk!

-----------------

Partíció mentések a tabomról itt: [link]

A lementett (root-olt) /system a tabomról: [link]

Ha ezeket letöltöd, és feltolod a külső SD kártyád gyökerébe, nem kell megcsinálni az 1. pontban leírt mentéseket.

ha mégis meg akarod csinálni (én azért megcsinálnám, biztos ami biztos), akkor arra figyelj hogy az alábbi két sornál az of mögött NINCSEN space, azaz helyesen of=/external_sd...

dd if=/dev/block/mmcblk0boot0 of =/external_sd/mmcblk0boot0.img
dd if=/dev/block/mmcblk0boot1 of =/external_sd/mmcblk0boot1.img

-----

itt a fixált flash.xml (ki van belőle véve a "sleep 25000" parancs, ami sokaknál gond volt), ezt a kicsomagolt ROM-ba be kell másolni (régit célszerű megtartani biztonsági másolatként): [link]

[ Szerkesztve ]

(#621) _Soma77_ válasza repülős (#617) üzenetére


_Soma77_
tag

igen, ld. előző hsz-emben. :D szedd le az én mentéseimet, és másold fel a külső SD kártya gyökerébe, és ok lesz minden. :K

[ Szerkesztve ]

(#622) scream válasza pocokxx (#612) üzenetére


scream
veterán

Az eszközön engedélyezni kell az USB hibakeresést és az első TC csatlakozásnál hozzáférést kell biztosítani a tableten hozzá, egy felugró ablak lesz, amin tudod engedélyezni vagy elutasítani az adb hozzáférését.

(#623) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Nos külső SD re mentve felment. Tudom valahogy ellenőrizni, hogy rendben van-e a root? Most már jöhet EZ?

(#622) babicsbalu

Köszönöm, azt már sikerült! :R

"A launcherrel belépünk CWM-be"
Ez azt jelenti, hogy újra futtatom a launcher.bat fájlt, és T3 opcióval újraindítom a tabot?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#624) scream válasza pocokxx (#623) üzenetére


scream
veterán

Szerintem ellenőrizhető ADB-n is a root, ha beírod ADB Shellben az su-t, akkor már # fog megjelenni minden sor elején, ha van root, ha nincs, akkor marad ugyan az, ami eddig volt. Ha nem ADB-n nézed, akkor Terminal Emulator-ban ugyanígy, su-val tudod nézni, ha biztosra akarsz menni.

Igen, azt.

[ Szerkesztve ]

(#625) ktmt


ktmt
aktív tag

A flash 10%-nál leáll, amikor az eszköz droidboot módba lép. Mit csinálok rosszul? Valami auto updater hibára panaszkodik.

[ Szerkesztve ]

(#626) Mokush


Mokush
tag

Sziasztok!
Először is köszönöm a sok fáradozást a tárhely "probléma" megoldása érdekében. :R :R :R
Lenne egy noob kérdésem: kb. 3 hét alatt elég jól belaktam a tab-ot. Meg lehet úgy csinálni a tárhely növelést, hogy az app-ok, beállítások, stb. megmaradjon? Telefonon ezt TitaniumBackup-pal meg tudom oldani, de a tab-ot nem terveztem root-olni, így a TiBu kilőve.

(#627) pocokxx válasza scream (#624) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Kettős kereszt van, akkor a rootig ok.

A másolásnál viszont nem másolt nagy fájlokat. Az normális? Az boot0 és a boot1 partíció pl. csak 4mb. A többi 128mb blokkokban van. (kivéve az elsőt, mert az csak 32.)

Na meg még egy, ha még belefér:

Itt a "flashelhető rom" lesz az, ami normális tárhelyet ad, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#628) RoundRobin válasza Mokush (#626) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Hogyne. Mindent úgy fogsz találni, ahogy hagytad a mentés előtt.

Aki a TECLAST romban gondolkodik, az ne tegye.
Erősen bugzik ezen a vason. Nincs bluszituszi, de van FC rendesen, meg 1000 más baj, szóval, nem erre a rézre kalapálták.
Én is visszatettem a saját mentésemet, azóta kifogástalan a cucc.

:DD

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#629) tiki


tiki
tag

Csak , hogy a hardver része se maradjon ki a dologból jelen állás szerint úgy néz ki , hogy ha már Nand bővítésre kerül sor , akkor már a kamera cseréjét is megejtem.Ami annyiban módosul , hogy a hátlapi 5Mp kamera helyett egy 8MP-16MP kamera fog helyet kapni.Még hezitálok , hogy samsung , vagy ipfone ,vagy sony lesz e a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#630) repülős válasza _Soma77_ (#621) üzenetére


repülős
csendes tag

Még egy gyors kérdés: a rootolt system.tar.gz-t kicsomagolva kell a SD-re másolni?

(#631) ktmt válasza ktmt (#625) üzenetére


ktmt
aktív tag

3x próbáltam, végül USB kihúz visszadugra elindult. Most 50%-nál volt fail :(.

[ Szerkesztve ]

(#632) scream válasza pocokxx (#627) üzenetére


scream
veterán

Igen, normális, nem is kell nagyoknak lenniük, a system a legnagyobb. Tovább nem mentem, csak lementettem a saját partícióimat, szóval átadom a szót olyannak aki megcsinálta. :)

(#633) pocokxx válasza scream (#632) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi az eddigieket is! :R

(#631) ktmt
Nekem is negyedszer áll meg a flash különböző helyeken... Mi lehet a gond?
Egyszer a fastboot fagyott le "erase közben.
Egyszer az IFWI alatt már abbahagyta.
Kétszer a "sleep" -s parancs közben. Asszem megvan... :) [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#634) _Soma77_ válasza repülős (#630) üzenetére


_Soma77_
tag

nem, úgy tar.gz formátumban, mert majd ki fogjuk csomagolni

(#635) _Soma77_ válasza pocokxx (#633) üzenetére


_Soma77_
tag

tettem fel sleep nélküli flash.xml-t, azt kicserélted a ROM-ban, ahogy írtam? :U

(#636) Mokush válasza RoundRobin (#628) üzenetére


Mokush
tag

Köszönöm!
Én tényleg ennyire noob vagyok...
A leírásban az utolsó lépés "-CWM-ből factory reset" ez nem pucolja ki az appokat / adatokat? Vagy kihagyható? :F

(#637) pocokxx válasza _Soma77_ (#635) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Most már igen. :B

Ja és még egy: Ha a flash megvan, akkor onnantól már csak a saját dolgok visszapakolásáról szól a leírás, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#638) _Soma77_ válasza Mokush (#636) üzenetére


_Soma77_
tag

kihagyható szerintem, mert az csak /Data és /Cache wipe, később is bármikor megcsinálható, ha kell.

(#639) Mokush válasza _Soma77_ (#638) üzenetére


Mokush
tag

Köszönöm, akkor megnézzük anélkül.
Holnap nekikezdek. :)

(#640) _Soma77_ válasza Mokush (#639) üzenetére


_Soma77_
tag

hajrá, szorítok!

(#641) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

A flash végig ment a tárhely rendben, viszont nincs wifi és a töltésjelző is 0%-ot mutat. Ezek ismert hibák, ha jól látom, gondolom ezt is orvosolná a system visszacsomagolás. Viszont a CWM-be nem tudok belépni, mert "unknow device"-ra panaszkodik.

Ok, megvan. Fejlesztői mód usb debug; újra engedélyezni kellett.... :)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#642) ktmt válasza pocokxx (#633) üzenetére


ktmt
aktív tag

Az sleepes részt kivettem, most másik kábellel megy 85%, kopp-kopp.

[ Szerkesztve ]

(#643) repülős válasza _Soma77_ (#634) üzenetére


repülős
csendes tag

Eljutottam odáig, hogy Flash tool lefutott 100%-ban CMW felment, format /system megtörtént.
Leírás szerint ADB Shellt kell inditanom, ezt hol találom?

(#644) Aryes válasza RoundRobin (#628) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi az info-t! Esetleg a framework-res.apk csereszabatos lehet? A navi bar miatt kérdezem, úgy emléxem ez a fájl tartalmazza, és akkor lenne normális 3 ikonos navi bar a kijelző alján. Szólj, ha hülyeségeket írok. :)

edit: most látom annak is ilyen zsúfolt a navibarja, a kérdés attól még áll. :) Engem amúgy csak a screenshot gomb idegesít, anélkül szimmetrikus lenne a navibar.

[ Szerkesztve ]

(#645) pocokxx válasza repülős (#643) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha Total Commanderrel csináltad, akkor az adb pluginra katt, és a .shell parancsot futtasd.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#646) RoundRobin válasza Aryes (#644) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Elég sok a különbség, már ránézésre is, de próbáld ki, veszteni nem veszithetsz.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#647) Buvana válasza tiki (#629) üzenetére


Buvana
aktív tag

Bakker, így kell szarból várat építeni, ahogy Te csinálod :DD

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#648) RoundRobin válasza ktmt (#642) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

85 %?

Akkor már jó vagy..
Türelem..

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#649) RoundRobin válasza Aryes (#644) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Abban a romban NINCS screenshot.
Megosztani tudod a képernyőképet bluszituszin, vagy Wifin keresztül, már ha működne. Nálam ugyanis nem ment. Ellenben ment a kamera és a töltéskijelzés is rendben volt (ifwi vissza DD-zése után).

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#650) Buvana


Buvana
aktív tag

Én is szeretném megköszönni Soma, és a többiek munkáját! Nekem is sikerült 4.9 GB-osítani a második tabomat, amire eleve nem ment fel a gyári frissítés. Ez amúgy is a problémásabb tab. Az első TAB-on lefutott a 2 gyári update, az még a youtubeos módszerrel van rootolva, sd-sítve :DDD .. de majd annak is nekiállok egyszer. A problémás tabnak elvileg nem szántam sd karit, oda elég lesz az 5 GB tárhely! Köszi mégegyszer mindenkinek, aki sok munkát fektetett bele. Ja, és mégegy dolog, annyian panaszkodnak, hogy itt, elakad, ott alakad a flash, hogy tuti gyenge / hibás a nand a készülékeknél, USB portokon. Nekem is Pl Soma systemje ment vissza utolsó lépésként, a saját nem akart... de ez csak egy buktató a sok közül....

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.