Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) tiki válasza _Soma77_ (#1700) üzenetére


tiki
tag

Az a baj , hogy a root az honnan van neked , és az egész elérési útvonalat be mountolja azért van benne.

(#1702) Abel válasza _Soma77_ (#1700) üzenetére


Abel
tag

Az eredeti mmcblk0p8.img-ben nincs benne véletlenül ugyanez?

(#1703) _Soma77_ válasza Abel (#1702) üzenetére


_Soma77_
tag

de, banyek, benne van! :Y hogyaza. de hogyan? ez eredetiben nincs benne, ami le van dump-olva, csak abban, ami a shared folderben van. hogy került az oda???

kezdem újra az egészet!

[ Szerkesztve ]

(#1704) Abel válasza _Soma77_ (#1703) üzenetére


Abel
tag

Fogalmam sincs. Ha máshogy nem megy akkor próbáld meg tömörítve átrakni a share folder-be. Bár nagyon nem értem mi és hogy rakná bele.

(#1705) _Soma77_ válasza Abel (#1704) üzenetére


_Soma77_
tag

most már szinte biztos vagyok benne, hogy bemount-oltam egyszer...és ezek szerint nem unmount-oltam. na ez gáz...ez lehet az oka. ("a számítógép nem szándékaink, hanem parancsaink szerint cselekszik") :D

szerk: na, most már jó lesz. megróbálom feltolni a tab-ra.

[ Szerkesztve ]

(#1706) _Soma77_


_Soma77_
tag

TELJES SIKER!!! :C :C :C Köszönöm a segítséget!

Elkészült a Op3nDott Stock ROM, amely visszaállítja az eredeti gyári konfigurációt! :D

Visszaparticionálja a tárhelyet, és visszaállítja a frissítések nélküli rendszer állapotot. (no root, no update)

Ez az állapot elfogadja és fel is teszi az OTA update-eket minden gond nélkül, ha valakinek az kell.

Tolom is fel a Drive-ra... (Andorid_4.4.2_Op3nDott_8GB_Stock_No_Updates.zip)

[ Szerkesztve ]

(#1707) _Soma77_ válasza _Soma77_ (#1706) üzenetére


_Soma77_
tag

Andorid_4.4.2_Op3nDott_8GB_Stock_No_Updates.zip : [link]

Gyári Tesco gazdaságos ROM, eredeti Tesco gazdaságos particionálással, hivatalos OTA update-ek nélkül.

Sok sikert hozzá, remélem sosem lesz rá szükséged! :D

[ Szerkesztve ]

(#1708) Orionhilles válasza _Soma77_ (#1707) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Gazdaságos XD :DDD
Nagyon köszönjük :K :R

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#1709) stampedli válasza _Soma77_ (#1707) üzenetére


stampedli
tag

Gratu, hatalmas király vagy! Már szakítom is lefelé.
Köszönöm a nép nevében! (:
:R

[ Szerkesztve ]

(#1710) Abel válasza _Soma77_ (#1707) üzenetére


Abel
tag

:C :C :C :C

(#1711) csubuka válasza _Soma77_ (#1707) üzenetére


csubuka
addikt

Állati jó, igazán köszönjük! :R

(#1712) VMatteo válasza _Soma77_ (#1706) üzenetére


VMatteo
őstag

magyarul el herélt tabletre, ha ezt felteszem, a garancia érvényes marad? :DD

Tisztelet a Gépésznek!

(#1713) raziel01 válasza VMatteo (#1712) üzenetére


raziel01
veterán

Elvileg ja. Knox jellegű dolog meg csak nincs benne. :-D

(#1714) VMatteo válasza raziel01 (#1713) üzenetére


VMatteo
őstag

ha bebizonyosodik, vasárnap nekiállok!
akkor elég csak a pár kattintásos szkript-et lefuttatni, azzal átpartícionálom és rootolom igaz?

Tisztelet a Gépésznek!

(#1715) _Soma77_ válasza VMatteo (#1714) üzenetére


_Soma77_
tag

a következő ROM tartalmazni fogja a 2 hivatalos OTA update-et és a root-ot, de még mindig csak az eredeti partíciós táblával. Ha valaki ezen a ponton több tárhelyet akar, olyan partíciós táblát tesz a csomagba, amilyet akar. (ha van rá igény, csinálhatok/csinálhattok pár típust különböző méretezéssel, azok kedvéért akik nem akarnak ezzel szórakozni. ehhez kellene pár javaslat, miből-mennyit)

Én magamnak asszem megpróbálom az 5,5 GB-ot, valahol félúton az Abel féle 5,9 és a jelenlegi 4,9 között. :D

valakinek megvan a legújabb super-su? Nekem ilyen van (UPDATE-SuperSU-v2.40.zip) vajon ez az?

[ Szerkesztve ]

(#1716) NePee válasza VMatteo (#1714) üzenetére


NePee
csendes tag

Készül a gui-s tool cwm betöltéshez, particionáláshoz és flasheléshez, feltöltöm ha elkészült. :)

(#1717) F.B.I. válasza _Soma77_ (#1715) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az 5,5 változatot ha megosztanád, szerintem többen megköszönnék...a gyereknek minden byte számít. :DDD :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1718) _Soma77_ válasza NePee (#1716) üzenetére


_Soma77_
tag

húú, az zsír lesz! köszi előre is! :R

(#1719) Orionhilles válasza NePee (#1716) üzenetére


Orionhilles
senior tag

:K gratula :R

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#1720) tiki válasza NePee (#1716) üzenetére


tiki
tag

Azzal már tényleg gyerek játék lesz .Annak meg aki eddig nem mert neki fogni azzal biztosan neki mer majd.

(#1721) ttt1 válasza _Soma77_ (#1715) üzenetére


ttt1
őstag

2 hivatalos update és 4,9-es tárhelyes akor lesz ? :))

(#1722) _Soma77_ válasza VMatteo (#1712) üzenetére


_Soma77_
tag

Én sosem használnám garancia érvényesítésre, hiszen egyszer már moddoltad a gépet, és ezzel a gari ugrott
, ezzel te is tisztában vagy. (és mi is mondtuk többször) Ezek után amit teszel, azt a magad felelősségére teszed!

Le is szedem, mert nem szeretném ha bárki is visszaélne vele! Megértéseteket köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1723) lacafaca válasza _Soma77_ (#1707) üzenetére


lacafaca
őstag

Váóóó...Köszi Soma, már benn is van az opendottos mappámban vész esetére!
Azt az elöbb kért 5.5-ös verzsönt én is megköszönném, mert már 1 alatt van az asszonykám a 4.9-ből :W :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1724) róland válasza _Soma77_ (#1715) üzenetére


róland
veterán

Jöhetne ez az 5,5 GB-os 2 gyári frissítéses ROM! (De ha biztosabb, akkor legyen inkább csak 4,9 GB.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1725) ktmt válasza _Soma77_ (#1707) üzenetére


ktmt
aktív tag

Kedves Soma! A megadott drive link nem működik. Vagy csak nálam?

(#1726) raziel01 válasza _Soma77_ (#1722) üzenetére


raziel01
veterán

Visszaelni? Lol te is tudod hogy nem a partíció modositastol cseszodik el a tab tehat jogos kerni a garit ha visszaallitja az ember az eredetire.

(#1727) _Soma77_ válasza ktmt (#1725) üzenetére


_Soma77_
tag

Azért nem működik, mert leszedtem a ROM-ot. Mivel a megoldás lehetőséget teremtene egyes embereknek, hogy a garanciával visszaélljenek, és ezt nem tartanám etikusnak, és nem szeretnék semmilyen ilyen magatartást a munkámmal támogatni. :N

A szakmai kihívás az hajt előre, de nem szeretném, ha ez táptalaja lenne bármi mutyinak. :( Remélem érthető, és elfogadható ez a magyarázat, mindenki számára.

(#1728) _Soma77_ válasza raziel01 (#1726) üzenetére


_Soma77_
tag

Na ez az, amit én nem tudok. Logikusnak hangzik, amit mondasz, de nem biztos, hogy így van. És amíg nem biztos, addig minek adni az emberek alá a lovat? :F (szigorúan magánvélemény)

(#1729) Keeperv85 válasza _Soma77_ (#1727) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Egyáltalán nem! :(

Ennek köze nincs a visszaéléshez! A garanciális állapot visszaállítása legalább annyira fontos, mint a gyári adatok visszaállítása. Ebben semmiféle visszaélés nem volt, hisz fizikai károsodást nem okoz a folyamat egyetlen iránya sem. Sem illegális, sem jogilag vagy emberileg kifogásolható része nincs az oda-vissza alakításnak. ...vagy szerinted jobb a tényleges visszaélés: USB-n át piezzo gyújtó pl? :F

(#1730) embe


embe
nagyúr

Ez a 2 Tesco tabos topic már követhetetlen számomra, annyi a hsz.
Aki képben van összedobhatna egy összefoglalót, amelyben benne lennének ezek a mókolások.
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1731) orrlyuk válasza _Soma77_ (#1727) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

kicsengett az ismeretlen szám?

no para, ez a lehetőség itt is, és az xda-n is mindenféle eszköz szakmai fórumán meg szokott lenni, részletesen kifejtve. Tehát, hogy egy készülék mennyiben és hogyan hozható újra "gyári" állapotba, ha arra van szükség.

Hogy egy többé-kevésbé nyílt operációs rendszert futtató vassal mit csinál a gazdája, és annak milyen jogi következményei vannak, egyáltalán nem egyszerű probléma, az átlag szervizeshez ügyfélszolgálatoshoz kell alkalmazkodni.

Persze, ha Te teljesen biztos vagy benne, hogy előfordulhat "visszaélés", véleményed tiszteletben tartom.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#1732) Buvana válasza _Soma77_ (#1727) üzenetére


Buvana
aktív tag

Szeretném mindannyiunk nevében ha újra megosztanád! Én nem fogok visszaélni vele!

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#1733) Ired


Ired
csendes tag

visszaeles mindig "elofordulhat" de emiatt leszedni....
egyebkent a valodi visszaeles az hogy szoftveres modositasra hivatkozva megprobaljak visszavonni a garanciat
torveny szerint csak akkor tehetnek meg ha a hiba a modositas kovetkezmenye

ha elszall pl a wifi-chip es nem akarjak gariban javitani rootolasra hivatkozva _az visszaeles_
ha te visszarakod az origi alappotot h megsporold errol a vitat.. az nem :-)

[ Szerkesztve ]

(#1734) dinin válasza _Soma77_ (#1728) üzenetére


dinin
tag

Én eddig nem mertem nekiállni a particionálásnak, mert mi lesz, ha mondjuk fél év múlva leszakad az usb aljzat, vagy elromlik a kijelző? Ha gyári rom lenne rajta, ezek akkor is megtörténnének, és jogosnak érzem, hogy kijavítsák a hardverrs hibát. Ha szoftveres hiba miatt vinném vissza, amit romolással okozok, és ezt akarom elsunnyogni azzal, hogy visszarakom a gyári romot, akkor ez valóban nem tisztességes. Viszont gondolom te sem tartod igazságosnak, hogy azért, hogy kijavíthassunk egy gyártói szoftveres hibát, visszaút nélkül fel kell áldoznunk a hardveres garancia lehetőségét. Értem, hogy miért nem osztod meg mindenkivel a romot, de legalább privát linket küldhetnél annak aki megindokolva kéri.

(#1735) tiki válasza Keeperv85 (#1729) üzenetére


tiki
tag

Nem jó teljes mértékben a megfogalmazásod.
Arról van szó , hogy mi nem garanciális állapotot állítunk vissza , hanem egy arra hasonlító állapotot.
Károsodást ugyan fizikailag nem okoz , de az mégsem ugyan az az állapot már .És nem tudhatjuk , hogy a tesco mennyire védte le magának kizárólagos termékként ezt a tabot.Ugye mert máshol nem lehetett kapni csak ebben a láncban.Innentől már egész más dolog lényege mivel jogilag megsértjük a termékkel kapcsolatos a termékre vonatkozó felhasználási feltételek .Ha ezt mindenki csakis saját önnön felhasználására teszi addig ez nem gond.De ha már a garancia érvényesítésére szeretné bárki felhasználni ott már vissza kerül a Tesco hoz , onnan pedig a hivatalos szervizbe.Ahol ha esetleg megállapítják , hogy ezen tabon a garancia feltételeinek már nem felel meg .És ezt nem hajlandóak javítani .Akkor ez a Tesco nak deficit , és ez nagyon sok tablet lehet akár.A többit meg már nem nehéz kitalálni.

(#1736) _Soma77_ válasza orrlyuk (#1731) üzenetére


_Soma77_
tag

jaaa, az a piros telefon, amit csak felvenni lehet? :D

úgy is hívhatjuk, hogy lelkiismeret, mert nem most hallom először, hogy emberek arra használnák a megoldást, hogy trükközzenek vele. (korábban volt szó erről talán) Mekkora flame volt itt abból, hogy a vevőszolgálat 1 éves garipapírokkal zavarta el az embereket, és mindenkinek hogy kellett küzdeni, hogy végül 2 éves lapuljon a dobozban. Úgy tűnik, sokaknak ez fontos. Én már akkor is mosolyogtam. (BTW 1 éves papírom van, de mivel moddolok össze vissza, engem nem érdekel :D )

meg jogász sem vagyok, úh nem tudom kinek van itt igaza.... :P

[ Szerkesztve ]

(#1737) Keeperv85 válasza tiki (#1735) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Arról van szó , hogy mi nem garanciális állapotot állítunk vissza , hanem egy arra hasonlító állapotot."

Nem. A garanciális állapot a gyártói szoftver visszahelyezésével létrejön. Beleértve ebbe a gyártói partíciófelosztást is. Ez a módosítás a jelenlegi számítógépes hátterekkel nem követhető le! Az eszközben nincsen flashcounter, de ha lenne is már régen ki lenne piszkálva belőle (lásd: Samsung: TriangelAway...), így az az állapot gyárinak fele meg,ami így létrejött. A te esetedben a szétszedés viszont nyilván nem, tehát ott ha jó lesz, ha nem, vége a történetnek...

(#1738) Ired válasza _Soma77_ (#1736) üzenetére


Ired
csendes tag

egyebkent jogi szempontbol tenyleg nem terjesztheto ez az anyag.. meg az eredeti repart-script sem, mivel benne vannak az opendottos appok.. meg egyeb is lehet benne amihez nincsen terjesztesi jogod..

mas kerdes h ok is sarosak mivel nem releaseltek a kernel-forrast, de ez teged/minket nem ment fel..

"full-legal" megoldas akkor lenne ha a tabrol toltene le az imageket es azt irna vissza a particionalas utan

(#1739) tiki válasza Keeperv85 (#1737) üzenetére


tiki
tag

Nyilván én nem is azért szedtem szét , hogy fussak vele vissza a szervizbe , és teljes mértékben tudatában vagyok azzal , hogy ez már nem garanciális , de nem is akarom , hogy az legyen.Viszont nem tudhatjuk, hogy egy számláló nincs e a soc ban amihez mi nem tudunk hozzáférni .Viszont ők igen , mert számunkra az nem publikus. Sőt biztos , hogy van .

(#1740) raziel01 válasza tiki (#1735) üzenetére


raziel01
veterán

wut? Se XDA-n se neten se semelyik másik telefon/tablet topicjában nem foglalkoznak ilyennel.
Full alap dolog a visszaállítás lehetősége.
Ha elromlik a hangszóró az nem a particionálástól lesz. Ha lesz egy csík hibás pixel az szintén nem attól lesz.
Ezekre mind jogosan követelhető a garancia.
Úgyhogy szerintem kár volt törölni a linket.

(#1741) tiki válasza raziel01 (#1740) üzenetére


tiki
tag

A full alap visszaállítási lehetőség az az amikor csinálsz egy gyári default visszaállítást , és nem pedig más alternatíva .Más fórumokon is pont ez a lényeg , ha mókolva van akkor ugrik a garancia , és ezt észre tudják venni akármilyen visszaállítás is van később.De ez is el let mondva az elején, hogy a gari ukrik.

Mondok erre egy példát , ha már úgy is autó szerelő voltam pár napja , hát nézzünk meg egy autót .Emberke vissza tekeri a km órát , mert jó pénzért akarja eladni .El is adja új tulaj beviszi a szervizbe kiolvassák az kocsi ECU ját , és mindjárt kiderül , hogy legalább 500000 van a kocsiban.Ki akar menni ülni ezért két évet ????????????

[ Szerkesztve ]

(#1742) Ired válasza raziel01 (#1740) üzenetére


Ired
csendes tag

arrol nem is beszelve h volt ember aki pre-rootolt tabot kapott a tescoban.. valaki visszavitte aztan ujra-kitettek a polcra talan?

ezek utan erre hivatkozva megtagadni a garit vicces lenne

(#1743) tiki válasza Ired (#1742) üzenetére


tiki
tag

Ezt nem tudhatjuk .

(#1744) _Soma77_


_Soma77_
tag

mondom, én ehhez nem értek, úh. érdemben nem tudok mit mondani. ;]

mivel mérnök vagyok, reverse engineering-et nem egyet végigcsináltam már, és nagyon élvezem az ilyen dogokat. az, hogy egyes pusztán technikai megoldásokból aztán milyen etikai, erkölcsi kérdések bontakoznak ki, az egy másik sztori. Minden dolog használható jóra és rosszra is egyaránt, ez alól a technológia sem kivétel. A cuccokat leszedtem, mert ha nem szabad osztani, ilyen-olyan okból, akkor ám legyen, nem szeretnék ebbő problémát senkinek. Az itt leírtak alapján meg bárki meg tudja újra csinálni.
Aztán azt kezd vele, amit akar. Szóval hol itt a gond? :)

[ Szerkesztve ]

(#1745) raziel01 válasza _Soma77_ (#1744) üzenetére


raziel01
veterán

Pontosan hogy szabad osztani. Egy full gyári ROM miért lenne tilos?

És akinek nincs is mókolva a tab csak beszarik neki a gyári szoftver akkor az is szívja meg és küldje el 3-4 hét szervizbe?

A szerviz meg nem fog rájönni hogy mókolt ROM volt fent, mert minden felülíródik. Ez nem Samsung.

(#1746) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Somat ne piszkalja mar senki,ha o nem akar galibat, miert kell ratukmalni a megosztasra ,de most komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#1747) sb válasza _Soma77_ (#1715) üzenetére


sb
veterán

:R
Gondolom root alatt az SD mod is megoldható ezzel.
Az 5.5GB körüli méret szimpatikus lenne.

szerk: És persze a gyári rom is. :B

[ Szerkesztve ]

(#1748) raziel01 válasza Scoobyka (#1746) üzenetére


raziel01
veterán

Szerintem azért inkorrekt a dolog, mert pl én is azért csináltam meg ma a partíciókiosztást, mert akkor már fel volt töltve a gyári visszaállításhoz szükséges csomag. Mondom majd leszedem ha hazaérek a munkából.
Itthon vagyok de a link már nem él. :(
Így bármi van nem tudom visszarakni gyárira.

(#1749) VMatteo


VMatteo
őstag

Nekem megvan Soma feltöltött ROM-ja, de nem töltöm fel, mivel Ő sem tölti vissza.
Ha most nagyon szőrszálhasogató akarok lenni, akkor azt mondanám, hogy az egész particionálás rész illegális, hiszen ezután senki nem fizette be a plusz Artisjus díjat. Márpedig így állambácsi sok sok ezer forinttól esett el, ami szintén hiányzik, csak nem a tesco pénzéből, hanem az államkasszából.
De mivel nem mondanék soha ilyet, ezért lesz@rom ;]

Tisztelet a Gépésznek!

(#1750) ottoarc válasza tiki (#1741) üzenetére


ottoarc
tag

Halkan megjegyzem, hogy nem kéne bedobni ezt az autós példát, mert a kettő nagyon nem ugyanaz. Természetesen megértem, hogy Soma nem akarja inkább közkinccsé tenni, ha így nyugodtabban alszik.

(#1742) Ired: +1

(#1749) VMatteo: Na egy ilyet beírni ennél az amúgy kényes témánál, az nagy bátorság, és nem valami szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.