Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Hogy tudom ellenőrizni, hogy van-e root? A supersu elvileg fenn van, viszont, amikor .shellt indítok nincs kettőskereszt a sor elején. Az animációt szerettem volna lecserélni... :D

Vagy az moddolt FW után újra kellene rootolni?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1402) Abel válasza Abel (#1400) üzenetére


Abel
tag

Ha vmi root filekezelővel törlitek a /system/app/AutoUpdate.apk-t akkor nem csesztet majd a frissítések miatt. Én egyszerűen freeze-eltem Titanium Backuppal.

(#1403) L.L. válasza pocokxx (#1401) üzenetére


L.L.
senior tag

Egy megoldás az ellenőrzésre. [link]

(#1404) tomtombat válasza Aryes (#1391) üzenetére


tomtombat
tag

Hali!
Asphalt 8 felment a növelt partícióra.( Abel v2 script féle módszer) :)

(#1405) pocokxx válasza L.L. (#1403) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Eszerint van. Viszont a SuperSuban találtam egy naplót, miszerint PRO verzió kell az ADB plugin su jogaihoz... Vagy csak a naplózáshoz? .shellből nem lehet megoldani su dd if.... paranccsal?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1406) Mattb válasza L.L. (#1399) üzenetére


Mattb
senior tag

Umm..most csak ujrainditottam es valami android uzenet jott es mukodik.. Nem tudom mi lelte de elsonek is inditottam ujra. Na mindegy lenyeg hogy megy es szep :D koszonom a segitseget.

(#1407) VMatteo


VMatteo
őstag

Sztereó hangszóró van ebben a tabban?

Tisztelet a Gépésznek!

(#1408) pocokxx válasza pocokxx (#1405) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Kicserélni sikerült, de az animáció nem változott... :(
Pontosabban változott egy sima ezüstös android szövegre.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1409) _Soma77_ válasza pocokxx (#1401) üzenetére


_Soma77_
tag

su-t kérni kell shell-ből, nem megy alapból.
Azt mondod, hogy "su" és ha megkapod, akkor vált át #-re a prompt.

kivéve CWM, mert ott alapról root vagy.

[ Szerkesztve ]

(#1410) _Soma77_ válasza Abel (#1400) üzenetére


_Soma77_
tag

majd csinálok új system.img-t, csak még nem jutottam el odáig...(idő! :D ) az én tab-om 2 gyári frissítéssel + root-tal van, tudunk ilyen csomagot is csinálni, és akkor nem fog nyafogni az update. :D (meg egy olyat is, ahol kigyomlálok minden Op3n Dott-tos vackot, akinek nem kell...)

[ Szerkesztve ]

(#1411) P.Miki válasza _Soma77_ (#1410) üzenetére


P.Miki
csendes tag

Igen Igen :DD

Minkét fajtát ha lehet :D

(#1412) Buvana válasza _Soma77_ (#1410) üzenetére


Buvana
aktív tag

+1

Nagyon várjuk! :R

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#1413) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok. Kapható még a tablet valahol?

(#1414) Abel válasza _Soma77_ (#1410) üzenetére


Abel
tag

Nagyon jó! Szólj ha kell segítség!

[ Szerkesztve ]

(#1415) tiki válasza VMatteo (#1407) üzenetére


tiki
tag

Igen sztereó hangszórók vannak benne , és a alul a hátsó részen .Ezen két hangszóró között helyezkedik el a mikrofon is Ez kicsit baj is mivel esetleg skyp használatakor sercegő sistergő hang keletkezik a túl közeli hangszórók miatt .Ráadásul mivel nem az alaplapon van egyik sem , és vezetékelve van erre még rátesz az is , hogy nem árnyékolt.Tehát még könnyeben összeszed mindenféle zaj forrást.

(#1416) pocokxx válasza _Soma77_ (#1409) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen az végülis sikerült. Viszont hiába cseréltem le a gyári bootimage-t a linkeltre, nem lett olyan az animáció,. mint szerettem volna. Helyette csak egy szürke android felirat csillog-villog középen.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1417) edeleny válasza _Soma77_ (#1410) üzenetére


edeleny
őstag

Igen!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1418) Buvana válasza VMatteo (#1407) üzenetére


Buvana
aktív tag

Igen. Ezzel könnyen leellenőrizheted.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#1419) tiki válasza Buvana (#1418) üzenetére


tiki
tag

Leellenőrizheti , de nálam itt hever várva az új nand ot .És egyértelműen fizikailag sztereó.
Egyébként fizikai DPS modul sincs benne .Ugyan a helye meg van de nincs kiépítve rajta .Esetleg ha valakit érdekel jobban a hardver oldalról még valami írja le nyugodtan , és megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#1420) _Soma77_ válasza VMatteo (#1407) üzenetére


_Soma77_
tag

igen az. nézd meg, hogy van bekötve. ;)

(#1421) tiki válasza _Soma77_ (#1420) üzenetére


tiki
tag

Na lám ugye .Viszont gondolkoztam azon , ha már szembesültünk a problémával , hogy mi lenne , ha rendesen megcsinálnánk nem pedig ilyen csak összedobott munka lenne.Gondolok itt arra , hogy a mikrofon , és a hangszórók vezetékeit kicserélni árnyékolt kábelekre , és plusz magát a mikrofont is még egy árnyékoló fémlemezkével leárnyékolni.kíváncsi lennék , hogy akkor meg szűnnének e azok a zavaró sistergések mondjuk skypoláskor.Valószínű igen.

(#1422) Aryes


Aryes
nagyúr

Khm... :)

Csak addig piszkált a kisördög, amíg megcsináltam én is.
Az Ábel-féle v2-es egyklikkes módszerrel csináltam, minden gond nélkül. Kicsit izgultam, mert túl gyorsan ment. :DDD Igaz a driveres mélytorkozást én már letudtam a rootoláskor, úgyhogy az már rendben volt.
CWM-el csináltam backupot és vissza is állítottam.
Most töltődik az Asphalt8. :)
Köszönöm mindenki munkáját, és komolyan írjátok meg, hová küldhetem a sört/pizzát/pucér masszőrlányokat! :)

Megjegyzés: mennyire durván lassú Nand lehet ebben a tabletben, ha a cwm backup külső sd-re gyorsabban készült el, mint a belső memóriába? (Először véletlenül oda csináltam a backupot, azért tudom)

Megjegyzés2: megköszönném, ha vki csinálna egy partition.tbl fájlt nagyjából az eredeti kiosztással, meg egy módosítatlan system.img-t, arra az esetre, ha véletlenül gariztatni kéne a készüléket, mert elég praktikus, hogy (ha az usb, a power és a vol+ gombok működnek) beavatkozás nélkül vissza lehet vele állítani a gyári állapotot. Tehát akkor is, ha pl a digitizer romlik el.

(#1423) tiki válasza Aryes (#1422) üzenetére


tiki
tag

A sorrend jó "sört/pizzát/pucér masszőrlányokat" Viszont erről a beavatkozás nélküli vissza állításról ecseteltem korábban , illetve kezdeményeztem ebbe az irányba is Egyenlőre úgy tűnik nincs rá nagyobb igény.

(#1424) Aryes válasza tiki (#1423) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egy kollégám ma vett egy ilyen tabit, az ő szűz romjáról esetleg tudok csinálni mentést, ha vki megmondja, mit csináljak. A partíciós táblát azt nektek kellene megcsinálni, mert abból a történetből én egy szót nem értek sajnos... :)

(#1425) tiki válasza Aryes (#1424) üzenetére


tiki
tag

A saját gyári 2x updatelt teljes mentésem nekem is van.
Itt elsősorban a boot részét , recoveryt , a flastoollt , esetleg az adb kellene egy azon gépre tenni , és hiba esetén minden kéznél lenne.Ahhoz szerintem ez a nand kicsi ugyanis letárolva kell lenni az eredeti mentésnek a tabon , és ugye a már új partíciós root olt rendszernek is kell hely , illetve a fent említettekkel együtt véve.
Valószínűleg megoldható lenne maga a helyreállítási mechanizmus , ha csinálnák egy Dual boot képes rendszert .Ha hiba lép fel lenne lehetőség választani , illetve indítani a két bootolás közzül azt amelyik a helyreállítást végezné.Nyilván ilyet két külön rendszernél szoktak csinálni , de itt lehetne az egyik rendszer a helyreállítási konzol mondjuk , ami mindig képes lenne a rendszert visszaállítani , itt megint kérdés az , hogy az eredeti partícióval , vagy nem , de ez is megoldható lenne.Itt elsősorban a hely lenne kevés erre , illetve , ha el is férne , akkor nem maradnak szabad hely a tabon , csak minimális..

(#1426) DJMDJM válasza yodee_ (#1377) üzenetére


DJMDJM
tag

Sziasztok,

Én is most vettem a drágaságot és ugyanezt a hibát produkálja. Van vkinek rá ötlete? Ha az itt leírtak szerint átpartícionálom van-e rá esély, hogy felmennek rá a frissítések. Hol lehet megnézni, milyen frissítések jelentek már meg, mi az utolsó verzió, mennyire fontosak egyébként ezek, én nagyon szeretem ha minden uptodate, de csak ezért a hibáért nem adnám vissza a Tescónak, hátha később születik rá megoldás, ha még nem született. Ugye ez a hiba nem azt jelezi elő, hogy totál szar a cuccos.

Ui: nem tudom, érthető volt-e, tehát egyelőre indul a ketyere, de már a legelején szól, hogy frissítés érhető el, ha nem foglalkozom a frissítéssel, akkor működésre tudom bírni, tehát nem tégla állapotban van jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#1427) _Soma77_ válasza DJMDJM (#1426) üzenetére


_Soma77_
tag

Abel írta korábban az okát [link]

@Abel: neked frissítések nélküli ROM-od van, ugye? Annyit kellene csinálni, hogy lehúzod a 4 image-et a gépedről dump_images tool-lal [link] ahogy én is csináltam korábban [link] és ezeket teszed bele a ROM-ba. Akkor nem lesz kompatibilitási hiba. Akkor összhangban lesznek az img-k a /system-mel. És menni fognak a frissítések is. (szerintem)

persze csak ha van időd, és kedved. :DDD

Én meg majd megcsinálom a /system-et az én img-imhez, és akkor ott sem lesz kompatibilitási hiba. :D

(csak rohadt kevés időm van nekem is, meg éppen gépek között költözök, úh. mindent újra kell raknom -- ubuntu virtuális gép, cygwin, többi tool, stb. -- kis türelmet kérek! ;] )

[ Szerkesztve ]

(#1428) tiki válasza _Soma77_ (#1427) üzenetére


tiki
tag

Nem jól csinálod nem a gépek között kell költözni , hanem a gépek be kell költözni :DD

(#1429) Mattb


Mattb
senior tag

Valaki ismer valami honlapot boot animaciokra? Gugli nem nagyon dob ki talalatokat ra. Vagy nemjol kerestem ? :F

(#1430) Keeperv85 válasza RoundRobin (#1369) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos nem láthatok bele a mérnökök fejébe. Az MTK-s cuccokon pl. a preloader jellemzően ~127kb, de 6MB-os blokkon van... :W

(#1431) troger911


troger911
tag

Azt is jó lenne kideríteni, hogy a besípolás vajon valami driver bug lehet-e, vagy hardweres gond. Eddig 2x fordult elő, hogy magas frekin elkezdett sípolni. Egyszer megoldotta az app bezárása, után abbahagyta, egyszer pedig újra kellett indítani. Ilyenkor hiába némítom le, ugyanúgy sípol tovább...

Amúgy átparticionálás nekem is megvan, Abel v2 scriptel! Köszönöm a munkátok!

[ Szerkesztve ]

(#1432) tiki válasza Keeperv85 (#1430) üzenetére


tiki
tag

Egyébként azokban általában milyen Flash van ? Nem tudod véletlenül ?

(#1433) Joci93


Joci93
senior tag

Valaki tud megoldást arra, hogy a rom felrakása után működőképes legyen a play sotre? 3 féle verziót raktam már fel és az összes elszáll "A kapcsolat túllépte a megadott időkorlátot." hibával. :O

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#1434) scream


scream
veterán

A resize_v2-es script mellett lévő System.img-t hogyan tudnám lecserélni a saját, mostani System.img-m re?

Ha jól tudom, akkor a CMW is csak tar-ba menti le a systemet, ezt hogyan tudnám img-re alakítani? Illetve ez okoz(hat)-e gondot a script sikeres lefutásánál?

(#1435) _Soma77_ válasza Joci93 (#1433) üzenetére


_Soma77_
tag

Nem hiszem hogy a rom hibája, akkor csinál ilyet, ha rakoncátlankodik a wifi, tipikusan ha rossz a vétel vagy nem elég erős a jel. Próbáltad újraindítani a router-edet?

(#1436) F.B.I. válasza Joci93 (#1433) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nálad lehet a hiba sajnos, itt hibátlanul megy az áruház...most húz le egy 2,23Gb-os játékot.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1437) _Soma77_ válasza scream (#1434) üzenetére


_Soma77_
tag

korábban beszélgettünk arról, hogyan kell system.img-t csinálni ld itt: [link] [link] [link]

(amint át-portoltam a tool-jaimat, és lesz linux-om, csinálok én is)

[ Szerkesztve ]

(#1438) P.Miki


P.Miki
csendes tag

Az normális, hogy eredeti ROM-mal is dobja a Play a jó ismert hibát?

(#1439) RoundRobin válasza Keeperv85 (#1430) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Azt hiszem ez a fejlesztési-hibajavitási lehetőség miatt van így. Egy 8 GB-os nand esetében 2 vagy 4 MB, nem oszt, nem szoroz.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1440) _Soma77_ válasza P.Miki (#1438) üzenetére


_Soma77_
tag

routert újraindítottad? vagy ... wifi-t eldobtad, majd újra csatlakoztál? ;)

[ Szerkesztve ]

(#1441) Mokush


Mokush
tag

Sziasztok!
Jól gondolom, hogy a root csak annyi, hogy CWM-ből telepítem a Super SU-t? (ADB driver-ek megvannak). Nem akartam rootolni, de csak így tudom (remélhetőleg) növelni a hangerőt.

[ Szerkesztve ]

(#1442) _Soma77_ válasza Mokush (#1441) üzenetére


_Soma77_
tag

igen, ennyi. super-su install CWM-ből.

(#1443) NePee válasza Abel (#1400) üzenetére


NePee
csendes tag

Úgy tudom APK max 50MB lehet, ránézett már valaki valójában mi van a cache partición?

(#1444) NePee válasza tiki (#1421) üzenetére


NePee
csendes tag

A hangszóró kábeleket fölösleges árnyékolni, kis impedancia oda nem fog bekerülni semmilyen zaj kintről.

(#1445) tiki válasza NePee (#1444) üzenetére


tiki
tag

Nem is a hangszóróba kerül hanem a mikrofonba.Mivel közel vannak gerjedés lép fel.

(#1446) NePee válasza tiki (#1445) üzenetére


NePee
csendes tag

Ez alapján is elég a mikrofon kábelt árnyékolni. Mindenesetre ez inkább akusztikus gerjedés mint induktív/kapacitív csatolás miatt keletkező.

(#1447) DJMDJM válasza _Soma77_ (#1427) üzenetére


DJMDJM
tag

Thx,

De az tudható egyébként, hogy mit frissít a - ha jól tudom - 2 frissítés? Tényleg nem fontos?
Ha az itt megadott scripttel leformázom, hogy nagyobb legyen a hely, lesz-e később lehetőség visszaállni a gyári állapotra? Ha igen, hogyan?

Köszönöm

(#1448) Abel válasza NePee (#1443) üzenetére


Abel
tag

Így van, max 50MB lehet egy apk a Play Store-ban.
A cache partíción nálam gyakorlatilag semmi nincsen két log fájlon kívül. Ráadásul ezeket is a CWM csinálta.

(#1449) _Soma77_ válasza DJMDJM (#1447) üzenetére


_Soma77_
tag

meg van mindkét update, ha kell, feltolom drive-ra, és bele tudsz nézni. Abban minden benne van, amit update-el. (system-et patch-el, appokat, stb)

a visszaállítás elvi lehetőse adott, de erről írtunk korábban, kicsit olvass vissza, ott lesz a válasz! :)

(#1450) tiki válasza NePee (#1446) üzenetére


tiki
tag

Igy van.Viszont tesztelve lett az is , hogy telefon+tablet+skyp nincs ilyen probléma szép tiszta az adatfolyam.
De tablet+tablet+skyp már fellép ez a hiba jelenség.Tesztelve lett közeli állapotban is pár méter , de tesztelve lett távolabbról is mondjuk két város távolsága , illetve nagyon messziről Kina a helyzet két tab közt ugyan az volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.