Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) _Soma77_


_Soma77_
tag

Lehet, hogy holnap csinálok egy hack-elt repack-ot, aminek a header része (2048 byte) át lesz emelve az eredeti img-ből...:) amolyan öszvér...

(#152) R0GERIUS válasza _Soma77_ (#151) üzenetére


R0GERIUS
tag

Vállalkozóbb szelleműek majd kísérleteznek a felflashelésével.

(#153) R0GERIUS válasza _Soma77_ (#151) üzenetére


R0GERIUS
tag

Amúgy mind a boot-ot mind a recovery-t flashelni kell a próbához, mert lehet, hogy egyik a másik backup-ja.

(#154) philips20 válasza R0GERIUS (#152) üzenetére


philips20
aktív tag

Hétvégén lehet hogy vállalkozom rá.

(#155) R0GERIUS válasza _Soma77_ (#149) üzenetére


R0GERIUS
tag

Szerintem a fejlécnek nincs köze hozzá, hogy min lett generálva.
A Moto-sok azzal próbálkoztak, hogy a szkriptbe beírták a változó negáltját, de az se egy túl biztos módszer.
A hexá-s nekem biztosabbnak tűnik, hisz mivel egyszer ki tudtuk bontani, így elég könnyen megmodható, hogy meddig tartanak az egyes részek (header, cpio, kernel).
Amúgy ez a '$OS$' jelölés az android helyett az elején inkább indefinit. Sok helyen (szkriptekben) így jelölik, esetlegesen a din. adatot, azaz hogy pl. olvassa ezt az adatot, és nem fix adat.
Bár elég ronda dolog ez egy header-ben.

[ Szerkesztve ]

(#156) _Soma77_


_Soma77_
tag

lehet, hogy vakvágány, de....

valaki írta korábban, hogy ez a gép egy Teclast klón. Nem egy Teclast 89 mini véletlenül?
[speckója] elégge hasonló.

a baj csak annyi, hogy ez a gép is 16GB-os --- ahogy az Op3n Dott eredeti gépe is.

van hozzá root-olt ROM [link] innen [link]

a partíciós tábla (partition.tbl) is elég hasonló felosztást mutat.

talán érdemes ezt a szálat is nyomozni egy kicsit... :U

(#157) _Soma77_ válasza R0GERIUS (#150) üzenetére


_Soma77_
tag

ok, köszi, majd rápillantok :K meg köszi a többi infót is... :R a legjobb az lenne, ha lenne fogalmunk róla, mi kerül a header-be, és nem csak brute force-olnánk egyet :D

[ Szerkesztve ]

(#158) scream válasza _Soma77_ (#156) üzenetére


scream
veterán

Teclast P89 mini házával egyezik meg a mi tabletünk háza, viszont a Teclast-nál sincs azonos sepc-cel gép, csak nagyon hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#159) Orionhilles válasza _Soma77_ (#156) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Különböző SoC sajna... :O

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#160) _Soma77_


_Soma77_
tag

egy kis olvasnivaló...[link]

(#161) lacafaca válasza Orionhilles (#159) üzenetére


lacafaca
őstag

tényleg...franc

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#162) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

fastboot getvar secure parancsra semmit dob, üres a visszajött érték (nem tudom, hogy milyen a bl állapota :U ), getvar productra válaszolt eddig:clovertail ( nem mondod.... :((( )

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#163) kisspall


kisspall
aktív tag

A 100. "jé, hát ez meg egy Teclast P89 mini" hozzászólónak adni kellene majd valami díjat. Vagy már túl vagyunk ezen a számon? :U

(#164) R0GERIUS válasza _Soma77_ (#157) üzenetére


R0GERIUS
tag

Ha találsz hozzá olyan kitömörítőt, akkor fogjuk csak megtudni.
Ehhez a nem működő szkriptet kellene úgy szerkeszteni, hogy ne keresse az "ANDROID" részt.
Ezt elméletileg a szkriptben az ANDROID !ANDROID-ra való cserélésével talán meg is lehetne csinálni...
Érdemes lenne megnézni azt, hogy a legtöbb x86-on, hogyan oldották meg ezt a problémát...

(#165) _Soma77_ válasza R0GERIUS (#164) üzenetére


_Soma77_
tag

itt a header formátum [link]
és ahogy írják, struktúraként kezelni a headert a szám reprezetáció miatt (endian) nem lesz ugyan az ARM-on és x86-on... :(( így nem mindegy, milyen platformon írják a ki-/becsomagoló tool-t... :D ahogy a mellékelt ábra is mutatja [link]

[ Szerkesztve ]

(#166) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Egyelőre haszontalan mellékinfó:

Innen próbálja leszedni a frissítést a tab: https://d25qsa734cg2i4.cloudfront.net/

Mivel https ezért nem látom a küldött adatot, így csak egy AccessDenied hibaüzenetet dob a webservice.
Lehet hogy az apk-ból kinyerhetők a login infók.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#167) Orionhilles válasza Drótszamár (#166) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Írd le, hogy mit és hogyan, szívesen megcsináljuk/om :K :R

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#168) Drótszamár válasza Orionhilles (#167) üzenetére


Drótszamár
őstag

Az update szerverre akarok bekukkantani, de még nem tudom hogy. Hátha van valami érdekesség ott.

Először ki kéne találni milyen adatokat kell megadni a webservice-nek hogy válaszra bírjuk.

Az adatforgalom titkosított, így a csomagok elfogása zsákutcának tűnik egyelőre. Csak a domain látszódik.

A frissítést az Autoupdate csinálja. Az apk nevét nem tudom sajna. Mivel lehet megnézni?
Azt kéne leszedni, ráengedek egy apk visszafejtőt, hátha vannak benne érdekes stringek.

Megpróbálom a forgalmat átterelni saját apache szerverre, remélem úgy látszanak a küldött adatok.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#169) Orionhilles válasza Drótszamár (#168) üzenetére


Orionhilles
senior tag

com.softwinner.update

[link]
:R

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#170) Drótszamár válasza Orionhilles (#169) üzenetére


Drótszamár
őstag

You need permission :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#171) Orionhilles válasza Drótszamár (#170) üzenetére


Orionhilles
senior tag

[link]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#172) Drótszamár válasza Orionhilles (#171) üzenetére


Drótszamár
őstag

:R Köszi. Lássuk mi van benne :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#173) Drótszamár válasza Orionhilles (#171) üzenetére


Drótszamár
őstag

Innen szedi az infókat: https://d25qsa734cg2i4.cloudfront.net/update.xml

Frissítés #1:
https://d25qsa734cg2i4.cloudfront.net/v1.01_20141102-ota-inc.zip

Frissítés #2:
https://d25qsa734cg2i4.cloudfront.net/v1.02_20141103-ota-inc.zip

Egyelőre nem túl sok, majd még átnézem tüzetesebben.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#174) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Egész este abban mesterkedtem, hogy hogy lehetne a gigászi /log partíciót valahogy felhasználni vmi hasznosabbra, mint amire most van használva (semmire). Megpróbáltam egy üres mappát symlinkelni a belső sd kártyára, de hiába adtam mindenféle írási/olvasási jogot neki, csak root joggal lehet megnyitni. Van erre vmi megoldás szerintetek, vagy hülyeség az egész? :)

(#175) _Soma77_ válasza R0GERIUS (#164) üzenetére


_Soma77_
tag

csak nem hagy nyugodni ez a header história... ;]

írtam egy kis progit (Eclipse alatt, mingw alatt fordul) amely a leírt [struktúrába] kibontja a header tartalmát.

ráengedve egy hagyományos (ANDORID! magic-es) image-re, szépen hozza az adatokat.

viszont a "nem standard" image-ekre (amilyen a miénk is) nem sok adatot hoz...pl. boot.img

ami aggaszt, hogy az egész struktúra mérete összesen 608 byte (feltételezve, hogy az "unsigned" típus 4 byte-os "unsigned int"-et takar), holott a header 2048 byte (0x0000-0x800-ig terjedő terület az image-ben)...

hol a hiányzó 1440 byte (=180 unsigned int?) :Y

[ Szerkesztve ]

(#176) R0GERIUS válasza _Soma77_ (#175) üzenetére


R0GERIUS
tag

A header mérete már a standard-ra sem stimmel. :D

Viszont leginkább azért nem jut semmire, mert ez elméletileg az mkbootimg-nek felel meg, amivel a következő a gond:
"mkbootimg cross-compiled for ARM will run into issues as described in this question."
Azaz az mkbootimg ARM-hez van igazítva, így nem sok mindenben tudunk rá támaszkodni. (Leszámítva a fájlok kinyerését, mert arra alkalmas.)
Főként nem header területén, hiszen esetlegesen a blokk hosszai is eltérhetnek, de ha nem is, akkor is teljesen más a header elrendezése (megkockáztatom: teljesen máshogy dolgozhat).
A blokkhossz számláló tényleg nem stimmel, de ha még jó is lenne, nem sokra megyünk vele x86-os Android alatt. :O

[ Szerkesztve ]

(#177) R0GERIUS válasza _Soma77_ (#175) üzenetére


R0GERIUS
tag

IGEEEEN!
Habár nincs megoldva a header probléma, de 100%-ig ugyanolyan repacket sikerült készíteni.
Ha valaki átdobja, hogy miket kell módosítani a recovery.img-ben, illetve a boot.img-ben, akkor megnézném, hogy mennyi az eltérés.
Ha megtartja a header-t és csak a lényeges részeket írja felül, akkor van egy használható img tool. :DD

Talált eszköz: [link]

UPDATE: Nálam a kibontott ramdisk az szerintem hibás. Lehet, hogy repack-re lesz majd csak alkalmas?
Mondjuk az is elég lenne...

(#178) R0GERIUS válasza R0GERIUS (#177) üzenetére


R0GERIUS
tag

UPDATE 2: korai volt a lelkesedés.
Valahogy a két dolgot össze kellene házasítani.
Itt jó a a repack és ott az unpack.
Amúgy a hiba amit dob a ramdiskhez: túl korai archívumvég. Azaz nem jól kezeli a végét a ramdisk-nek és az elejét zImage-nek... :O
Ha viszont a tool-al oda vissza csinálom akkor 100% ugyanolyan image-t ad, de ha a másik által kibányászott ramdisk-et és kernel képet használom, akkor elég sok eltérés van benne. :O

Ezzel a tool-al kicsomagolt ramdisk 0-38C000-ig tart, míg a rendes ramdisk-nek 38C020-ig, tehát valóban a mérettel van a gond. Valahogy azt kellene korrigálni, és valószínűleg megvan.

[ Szerkesztve ]

(#179) R0GERIUS válasza R0GERIUS (#178) üzenetére


R0GERIUS
tag

UPDATE 3: Sajna nem nyersen a méret a hiba.
Átirtam a kódot, így megfelene a méret, de nem stimmel, továbbra sem nyitható meg.
Lehet, hogy maga a blokkok pozíciója más?
Az sok mindent megmagyarázna...

UPDATE 4: El van számolva.
Az eredeti szkript, ami értelmes fájlokat nyert ki, az onnan kezdi leválasztani, ahol a fájlban megtalálja ezt: 1F 8B (magic number)
Itt is megvan ez a szám, csak 1000-el elcsúszva...
Át kell paraméterezni a program által kiolvasott blokkokat.

[ Szerkesztve ]

(#180) R0GERIUS válasza R0GERIUS (#179) üzenetére


R0GERIUS
tag

A leválasztás alatt a ramdisk-re gondoltam, és 1000-et hexában értettem.

[ Szerkesztve ]

(#181) _Soma77_


_Soma77_
tag

mai házi csapatmunkánk eredményei (köszönet a kollégáknak!!!):

- külső 16GB-s SD kártya Ext4-re formázva
- recovery-be belépve, adb shell-en keresztül dd-vel teljes belső tárhely tartalom image-ként lehúzva (8GB)

dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/external_sd/soma_backup.img

Ez az image be-mountolható, így látszik a /system stb...

mount /dev/block/mmcblk1p1 /external_sd

- kollégám kitotózta az $OS$ magic-es boot.img szerkezetét:

OSIP header [link]
master boot rekord (MBR)
signature
és végül a partíció tartalma

a szívás az, hogy az image aláírt kell hogy legyen :O

a jó hír, hogy egy orosz PDA fórumon találtunk egy XImgTool nevű csodatool-t, ami image-eket ki-be csomagol éééés aláír is! [link] :C jó hír, hogy a ki és visszacsomagolás ugyan olyan $OS$ magic-es képfájlt eredményez! :Y

- találtunk egy másik tool-t is, ami ramdisket is kicsomagolja, ezt még próbálgatni kell (nem próbáltuk ki, hogy aláír-e pl.) [link]

- akinek van Total Commander win alatt, érdemes feltetelíteni az adb-plugin-t, szépen browse-olható vele a tab ADB interface-en kersztül... [link]

Most itt tartunk jelenleg... :C

[ Szerkesztve ]

(#182) Orionhilles válasza _Soma77_ (#181) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Ez nagyszerű! :K :R

Nekem az orosz toolra a Google drive azt mondja, nem találja a fájlt :(

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#183) R0GERIUS válasza _Soma77_ (#181) üzenetére


R0GERIUS
tag

Szép!

Ha a hexeditor sem talál benne különbséget, akkor jó lesz az orosz csodaeszköz. :D

[ Szerkesztve ]

(#184) _Soma77_ válasza Orionhilles (#182) üzenetére


_Soma77_
tag

link javítva :)

(#185) Orionhilles válasza _Soma77_ (#184) üzenetére


Orionhilles
senior tag

:R

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#186) _Soma77_


_Soma77_
tag

Itt az xImgTool újabb verziója: [link]

meg egy kis google fordított orosz leírás/olvasgatni való ;-) [link]

(#187) Ired


Ired
csendes tag

kernel forrast talaltatok valamerre? op3ndott.hu support-ra irtam, de eddig meg nem valaszoltak :)

(#188) Ired válasza _Soma77_ (#181) üzenetére


Ired
csendes tag

ez az alairas-dolog a system particiora nem hinnem hogy vonatkozik...
akkor rootolas sem mehetne

(#189) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Rossz hír: zárt bootloader :(((

Ráírtam az Op3n Dott-ra, és a szokásos:
Kedves <én>!

A tablet bootloadere zárt. Bármilyen szoftveres beavatkozás sajnos garanciavesztéssel jár.

Köszönettel,
Op3ndott.

:'(

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#190) _Soma77_ válasza Orionhilles (#189) üzenetére


_Soma77_
tag

attól mert zárt, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem lehet kinyitni... ;]
általában minden szoftveres mókolás garanciavesztéssel jár, de aki ilyenre adja a fejét, az ezzel alapból tisztában van :D szóval az a kérdés, ki lehet-e nyitni egyáltalán.

(#191) Orionhilles válasza _Soma77_ (#190) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Én arra is rákérdeztem, még nem válaszoltak, nekem garancia mindegy,
csak nyíljon meg :DDD

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#192) _Soma77_ válasza Orionhilles (#191) üzenetére


_Soma77_
tag

reméljük, előbb-utóbb mindennek meglesz a módja :D vagy már meg is van, csak még nem tudunk róla :D

[ Szerkesztve ]

(#193) Orionhilles válasza _Soma77_ (#192) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Simán elképzelhető: fastboot oem <titkos parancs>
Successful, now your bootloader is unlocked :C :DDD

Kedves <én>!

Bootloader nyitással, rootolással és hasonlókkal még nem próbálkoztunk, így erre válaszolni nem tudunk. A particionálásról pedig értesültünk és továbbítottuk a fejlesztőknek, akik dolgoznak a hiba javításán.

Köszönettel,
Op3ndott.

No, nem baj, majd próbálkozzatok csak nyugodtan! :C :U

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#194) _Soma77_


_Soma77_
tag

valaki kipróbálta már a ki- és visszacsomagolt image-eket felrakni?

(#195) rasky válasza Orionhilles (#193) üzenetére


rasky
senior tag

A rootolás nem nyitja a bootloadert? Mert pl Moto G esetén, csak nyitás után lehetett rootolni.

(#196) Aryes válasza Aryes (#174) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kedves hackerek! Vki tudna válaszolni a kérdésemre?

(#197) DJGABI válasza rasky (#195) üzenetére


DJGABI
addikt

nem feltétele egyik a másiknak.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#198) _Soma77_ válasza Aryes (#196) üzenetére


_Soma77_
tag

A logs egy rendszer által kezelt partíció, ezért root nélkül nem lehet benne csinálni semmit. A hozzáférési jogok a kernelből jönnek (ha jól tudom), azokat nem tudod kiütni, marad a root.

[ Szerkesztve ]

(#199) Aryes válasza _Soma77_ (#198) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez világos. A kérdés arra vonatkozik, hogy hogy lehet a log partíciót roottalanítani, remountolni úgy, hogy utána sima userként lehessen írni/olvasni? Az plusz 1,5giga üres helyet jelentene...

(#200) Orionhilles válasza Aryes (#199) üzenetére


Orionhilles
senior tag

boot.img szétszed, ramdisk szétszed, fstab szerkeszt ennek megfelelően, visszacsomagol (ez az ami most kérdéses), új boot.img flashelése (ez meg necces még egyelőre...) és voilá :))

ok.. leesett ez nem jó, +1,5 kellene, nem az, hogy a log legyen a /data :DDD bocsi... :R

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.