Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Keeperv85 válasza _Soma77_ (#248) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tudomásom szerint nincsen aláírás a GXI kernelben, amihez készült. Mi a Motorola SMI (RazR I) alapot használtuk anno, de az is csak vágja az adott tartalmat a megadott helyeken és ezek alapján rakta össze is a tartalmat.

Ha alá van írva a kerneletek,azt viszont az életben nem játsszátok ki. Akkor ugyanis az a védelem van rajta, ami anno a Xolo x800-ban. Soha sem tudták feltörni még a szakma legnagyobb tekintélyei sem...:(

(#252) Ired válasza Keeperv85 (#251) üzenetére


Ired
csendes tag

mivel root mar van, a vedelem nem teljes..

vegso megoldas lehetne az h a mar meglevo kernel bootol elso korben es az alatt futna egy patchelt boot loader ami kilo minden processt betolti az uj kernelt es raadja a vezerlest..

en nem talaltam ilyen megoldast keszen, de elmeletileg lehetsegesnek tunik.. kerdes h lesz-e valaki aki lekodolja

(#253) Keeperv85 válasza Ired (#252) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem lehetséges. Ahhoz, hogy a kernellel újra töltesd a bootloadert a kernel felől kellene kexec támogatás. Ehhez előbb kell egy olyan kernel, ami legalább boot képesre fordítható, mivel a gyáriban első dolguk ezt kilőni. Itt jön képbe, hogy oda-vissza megy a védelem, ugyanis a custom kerneled nem eszi meg a zárt bootloader. Ráadásul a bootloadert lehetetlen ebből a készülékből (is) kinyerni bármi formában, mivel a klasszikus értelemben nem is létezik. Nincs sem recovery, sem bootloader tárhelye. Egyetlen szuperblokkban van minden, aminek ráadásul a szekvenciája sem egyértelmű. A recovery, amit láthatsz, vagy akár a CWM recovery is csak emulált. Nem megy pl. alatta az adb, mivel folyamatosan bootloader módban van a készülék. Ezen felül a boot folyamat elején az Atom úgy indul, mint egy átlagos asztali PC, úgy bootol, mint egy Linux, de a boot folyamat kb 35%nál átvált Android kódútra...

A root nem jelent semmit. Egyszerű expolittal újra lehet csatolni írhatóra a systemet.

(#254) _Soma77_ válasza Keeperv85 (#251) üzenetére


_Soma77_
tag

pedig nagyon úgy tűnik, hogy ez egy aláírt kernel. :O

mindegyik image (boot, recovery, fastboot) aláírás-blokkja különböző, pár byte-sorozatot leszámítva.

bal oldalon fastboot.img, jobb oldalon recovery.img SIG blokkja látható.

brahiból megguglizva az ominózis egyezést "30 CA 92 31 9C DE 23 11 45 EF 15 98", egyetlen egy találatot kapunk, az pedig "orosz barátaink" már ismert 4pda-s honlapja, amiről az xImgTool is származik :D

az alábbi linken [link] (#362-es hsz) pont ugyan ebbe a sztoriba futottak bele a srácok. Azt írják, hogy a byte-sorozat előtti 32 byte a SHA256 hash, míg az utána lévő szakasz maga az aláírás.

kulcs nélkül (ami ugye bármi és bármilyen hosszú lehet) visszafejteni ezt lehetetlen...

szóval eddig jutottunk, és itt van vége. :(((

[ Szerkesztve ]

(#255) Carline válasza Keeperv85 (#253) üzenetére


Carline
őstag

Érdekes de nálam cwm alatt tökéletesen megy az adb.
Sőt igazából betöltött rendszer alatt nem igazán működik, csak cwm alatt.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#256) Keeperv85 válasza Carline (#255) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van CWM? Akkor viszont nem zárt a bootloader, sőt, a CWM helyére akármilyen kernelt lehet tölteni. Maga a CWM csomag nyilván nincs aláírva tehát és erre nincs is szükség...

(#257) Drótszamár válasza Keeperv85 (#253) üzenetére


Drótszamár
őstag

Flasht kiforrasztva sem lehet valamilyen módon kinyerni az infót? Vagy ott titkosítva van?

Mert ha igen, akkor szerezni kéne pl egy törött kijelzőset. Csak volt már valaki aki eltörte ;]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#258) Keeperv85 válasza Drótszamár (#257) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kinyerni még egyszerű, feldolgozni viszont nem tudod dokumentáció nélkül...

(#259) Ired válasza Keeperv85 (#256) üzenetére


Ired
csendes tag

tethered cwm van...
usbn memoriaba masolodik csak es 1x el lehet inditani.
flashelni nem lehet

(#260) Keeperv85 válasza Ired (#259) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az nem gond, mivel ha az fut, akkor bármi futhat helyette... no de... miért is kéne bárminek futni helyette, ha nincs kernel forrás?? Nem értem miért lenne cél egy másik kernel, ha van működő CWM...

(#261) Ired válasza Keeperv85 (#260) üzenetére


Ired
csendes tag

aktualis kernel forras nelkul bajosan lesz uj kernel, ez egyertelmu

nagyon nagy szukseg nincs is ra, root+mindenfele sd-re pakolos modokkal jol hasznalhato

nekem swap tamogatas hianyzik, igy chrootbol linuxot futtatva hamar memoria gondok jonnek elo

(#262) _Soma77_


_Soma77_
tag

találtam még egy ilyet:

/* OSII attributes that indicate the image type. We need
* These to determine if a particular OSII entry is a
* Bootable kernel image */

#define ATTR_SIGNED_MAIN_OS 0x00
#define ATTR_UNSIGNED_MAIN_OS 0x01
#define ATTR_SIGNED_RECOVERY_OS 0x0C
#define ATTR_UNSIGNED_RECOVERY_OS 0x0D
#define ATTR_SIGNED_PROVISIONING_OS 0x0E
#define ATTR_UNSIGNED_PROVISIONING_OS 0x0F

a boot.img OSIP / OSII header kibontásakor az attributum = 0 lett.

ez is azt bizonyítja, hogy aláírt. (ATTR_SIGNED_MAIN_OS 0x00) :O

A recovery.img attribútuma 12 (0x0c)

azaz ATTR_SIGNED_RECOVERY 0x0C

Semmi kétségem nem maradt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#263) _Soma77_


_Soma77_
tag

a fastboot.img pedig 14 (0x0E)

azaz ATTR_SIGNED_PROVISIONING_OS 0x0E

Hát ez van. :((

(#264) drax2gma


drax2gma
tag

Urak,
frissítés után a felvillanó USB jelre egyedüli megoldás a szerviz?
Másik kérdés, hogy ennek a Flag Kft-nek vajon vannak máshol is szervizpontjai értelmes helyen, XIV, XV és XIII kerület körül? A központi helye és nyitvatartása nagyon szerencsétlen nekem, ha az az egyetlen lehetőségem, akkor vissza fogom kérni a pénzt a Tecsótól, 3 napon belül vagyok. :W

Thx,
M.

(#265) Freddycom válasza drax2gma (#264) üzenetére


Freddycom
őstag

A tescoba kell visszavinni, ha szervizelni akarod, nem?

(#266) rasky válasza Freddycom (#265) üzenetére


rasky
senior tag

De. Illetve írta, hogy 3 napon belül van, visszaviszi Tesco-ba és cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#267) drax2gma válasza rasky (#266) üzenetére


drax2gma
tag

Az a nagy probléma, hogy már sehol nincs készlet Tecsóban, ergo nem cserélik mert nincs mire. Ezért is fordultam hozzátok itt a mélyvízben, hátha azóta van valami ADB-s vagy hasonló okosság. Mert ha lenne, akkor ennyiért nekem nagyon kellene (böngészésre kell, meg evernote jegyzeteket tanulmányozni).

(#268) rasky válasza drax2gma (#267) üzenetére


rasky
senior tag

Nincsen sajnos megoldás rá tudtommal még.. Akkor sajnos ebből pénz vissza lesz, egyetlen lehetőség a szerviz a tesco által, de írtad, hogy az nem opció.

(#269) drax2gma válasza rasky (#268) üzenetére


drax2gma
tag

Báh... :(((

Köszönöm azért!

(#270) drax2gma válasza drax2gma (#269) üzenetére


drax2gma
tag

Egy kis adalék, ha ti se tudtatok volna róla: EU jogszabály szerint a vásárlás helyére vissza lehet vinni a cuccot, majd ők intézik a szervizt, onnan is lehet elhozni a javított/cserélt cuccot. Tesco support csillagos ötös!

(#271) Aryes válasza drax2gma (#270) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem hagytak a raktárban bőven cseredarabot ilyen esetekre.

(#272) scream


scream
veterán

Valaki esetleg tudna abban segíteni, hogy hogyan lehetne eltűntetni a navbar-ról a volume +/-, screenshot gombokat és csak az a 3 maradék maradjon, középre rendezve?

Illetve a gyári Op3nDott-os elhúzós lockscreen-t hogyan lehetne lecserélni sima alap droidosra? :F

[ Szerkesztve ]

(#273) Aryes válasza scream (#272) üzenetére


Aryes
nagyúr

A navi bar engem is érdekelne, a feloldóképernyő viszont nekem pont bejön. :) Mi bajod vele? :)

(#274) scream válasza Aryes (#273) üzenetére


scream
veterán

Hogy mondjuk az órát raknám rá, nem kellenek azok a cuccok oda, meg nem kell a logo sem, legyen olyan, mint a sima vanilia droid.

(#275) Aryes válasza scream (#274) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ja. Lock screen-t tudsz tölteni a play-ről.

(#276) scream válasza Aryes (#275) üzenetére


scream
veterán

De én inkább mégiscsak a sima vanilia droidosat szeretném, e helyett, mert az bevállt, működik. Ha nem okoz neked gondot. :U

(#277) Freddycom válasza scream (#276) üzenetére


Freddycom
őstag

Vanília. :D Vanilla amúgy. Értem én h azt jelenti, de meg mindig röhögök. :D

Tudsz amúgy olyasmit is leszedni a playről, itt ilyen a gyári lockscreen.

[ Szerkesztve ]

(#278) scream válasza Freddycom (#277) üzenetére


scream
veterán

Tudom én, a telefonom nem tudja, mindig kijavította és gondoltam így is megértitek. :P

Próbáltam én már többet is, de vagy lassan jön elő vagy előbb bevillan a főképernyő és utána jön ki vagy egyáltalán fel sem jön, hanem bedob főképernyőre.

(#279) Freddycom válasza scream (#278) üzenetére


Freddycom
őstag

Ja nem, hülyeséget írtam, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#280) scream válasza Freddycom (#279) üzenetére


scream
veterán

Nyilván mindnél le volt tiltva az eredeti, 2x nem akarom feloldani. :D Csak ugye volt, hogy már a menüben jártam, amikor bejött a lockscreen.

(#281) Freddycom válasza scream (#280) üzenetére


Freddycom
őstag

Ez se? A lehetőségek határtalanok. Fizetős ugyan, de tudod h van két órád a problémamentes pénzvisszatérítésre, ha nem jönne be.

WidgetLocker

[ Szerkesztve ]

(#282) rasky válasza scream (#280) üzenetére


rasky
senior tag

Ezt használomm, lehet írtam már, ezzel minden okés, mintha gyári lenne :)

(#283) Ired válasza rasky (#282) üzenetére


Ired
csendes tag

mukodik ez tobb felhasznaloi fiokkal is?

(#284) rasky válasza Ired (#283) üzenetére


rasky
senior tag

ez zárképernyő értesítéssel, lényegében az op3n dott-os lecserélésére való, az értesítéses része szerintem működik, több fiókkal is, én kikapcsoltam ezt a részét

(#285) pcnet válasza INMOTEP (#61) üzenetére


pcnet
addikt

Kb ez a gondom a fordítóval:

Eredeti:

"Dear customer,
Thanks for your kind understanding and continuous patience.
We had sent the item to you and your item was on the way. Hope you could receive the item soon.
Please please don't leave any feedback othen than the positive feedback. Please please don't open a case.
It is not easy for me to run this business, your understanding and help means much to me; please give me a reply at your earliest convenience.
If any question,please contact us freely. We will never stop working for you.
Best wishes for you and your family!"

Lefordított:

"Tisztelt ügyfelünk,
Köszönöm a szíves megértését és türelmét folyamatos.
Mi küldte a tételt, hogy Ön és elem volt az úton. Remélem kaphat az elem hamarosan.
Kérjük, ne hagyjon visszajelzést othen, mint a pozitív visszajelzés. Kérjük, ne nyissa ki a helyzet.
Nem könnyű számomra, hogy futtatni ezt az üzletet, a megértést és segítséget jelent, hiszen nekem; kérlek adj egy választ a leghamarabb.
Ha bármilyen kérdése van, forduljon hozzánk szabadon. Mi soha nem fogja megállítani dolgozik az Ön számára.
Minden jót neked és a családodnak!"

Kicsit indiánul beszél. De anno Lollipop preview telepítésnél nem volt tiszta, hogy flashelni kell e Kitkat kernelt, vagy pont nem kell flashelni mert azzal nem megy. Bemásoltam fordítóba az útmutatót és az eredmény inkább volt karácsonyi bejgli recept, mint szakmai leírás a rom telepítéséről. :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#286) Aryes válasza pcnet (#285) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezzel az a gond, hogy az eredeti szöveg sem angolul van. Persze, hogy nem tudja lefordítani. :DDD

(#287) pcnet válasza Aryes (#286) üzenetére


pcnet
addikt

Ok, akkor itt egy Samsung cikk a GSM Arénáról.

Vietnami növény, mi :D LOL!

"Samsung appears to have finally listened to those criticizing its Android overlay. Introducing new features with every generation, TouchWiz is certainly one of the most functional UIs around but it's also one that requires serious amounts of resources to run smoothly.

TouchWiz on the latest Galaxy Note 4

Optimizations are on the way, with the Korean giant focusing on core features and rethinking the inclusion of more obscure ones. So much so, that sources in Korea are quoting company members saying that the proprietary skin will be performing at the level of Google's Nexus 6.

It has also been revealed that the smartphone might hit the domestic market as early as February, with global launch scheduled for the MWC in March. Trial production is reported to have already started in the company's Vietnamese plant with mass production to begin next month.

We're getting tired of repeating it, but this source brings yet another confirmation of the rumored unibody of the successor to the Galaxy S5. A dual-edge version is also allegedly in the works, forcing the relocation of the power button to the top of the device and the speaker to the bottom."

Fordítás:

"Samsung úgy tűnik, hogy végre meghallgatta azokat a negatív vélemények Android overlay. Bemutatkozik az új funkciók minden nemzedék, TouchWiz minden bizonnyal az egyik funkcionális UI körül, de ez is az egyik, amely előírja, komoly mennyiségű erőforrásokat, hogy zökkenőmentesen.

TouchWiz a legújabb Galaxy Note 4

Erõcsökkentés az úton, a koreai óriás összpontosító alapvető funkciók és újragondolása, hogy minél több homályos is. Olyannyira, hogy a források Koreában vannak idézve cég tagjai, mondván, hogy a saját bőrét is fellép szintjén Google Nexus 6.

Azt is kimutatták, hogy az okostelefon esetleg megüt a hazai piacon már februárban, a globális bevezetését tervezik az MWC márciusban. Próbagyártás tűnik, hogy már megkezdték a vállalat vietnami növény tömegtermelés kezdődik a jövő hónapban.

Mi vagyunk egyre fáradt ismétlődő, de ez a forrás hoz újabb megerősítése a pletykák unibody az utódja a Galaxy S5. A dual-edge változat is állítólag a munkálatok, arra kényszerítve az áthelyezés a bekapcsoló gombot, hogy a tetején a készülék és a hangszóró az alján."

De tény, itt már azért érezhetően jobb a hatásfok. Előző beidézett üzenetet meg egy eBayes kínai eladó küldte, aki szintén Google Translatorral fordított kínairól angolra. Szóval... De volt már, hogy egy orosz sráccal angolul emaileztünk, tud magyarul beszélni, csak magyar helyesírást és nyelvtant nem vágja, így inkább angolul ír. Egyszer inkább felhívott, mert nem értette mit írtam neki fordítóval. Azért romolni/kernelt hegeszteni/újra particionálni nem állnék neki fordító segítségével. :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#288) Aryes válasza pcnet (#287) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sosem használom a google translate-t magyarra fordításra. Egyszerűen annyira trágya a végeredmény, hogy nehezebben tudom végigolvasni, mint az angol eredetit. Viszont pl orosz, francia stb szöveget szoktam vele fordíttatni, de azt meg angolra, mert azt elég jól csinálja, és esküszöm jobban megértem, mint amit magyarul kiokád magából, pedig nem vagyok nagy angol tudós. :DDD

(#289) Blyan


Blyan
félisten

Magyar nyelv toldalékai és ragozásai annyira sokrétűek, hogy nem lehet gépi fordítást végezni rá érdemben (semmilyen nyelvről).
Lényeg kiszűrésére nagyjából megfelel, de másra nem.

Angolra visszafelé a magyar szöveg is sokkal flottabbul megy, mint az angol - magyar. Amúgy én is azt csinálom, hogy az általam nem beszélt nyelveket angolra fordíttatom, az azért 90-95%-ban jó (értelmes) fordítást eredményez.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#290) _Soma77_


_Soma77_
tag

ma bemerészkedtünk egy kicsit a mélyvízbe...

így néz ki az Op3n Dott tabi Teclast Mini P89 ROM-mal...ezt hem hagyhattuk ki :)

Ahogy más fórumokon is írták, WIFI és USB töltés hibája van ennek ROM-nak.
Viszont nem is erre kellett, hanem...
mivel az Intel Falsh-tool particionál is, ezért egy módosított partíciós táblával sikerült egy 3,5 gigás Data-t csinálni (Cache 512MB és Logs 512MB lett). :C

Most azon gyúrunk, hogy vissza tudjuk gyömöszölni az Op3n Dott-os lementett partíciókat az újraparticionált tárhelyre, de egyenlőre rendes boot-nál csak bootloop-ot, droidboot-nál meg USB ikon-t sikerült kicsiholni :D Jelenleg Teclast-os droidboot van fenn.

Holnap kipróbálunk még egy dolgot, az egyben lementett 8GB-os belső tárhelyet linux alatt átparticionálni... :Y meglátjuk, hátha összejön. :D

Ha esetleg vki kapcsolatban van Op3n Dott-os szervízzel, esetleg kérhetne egy eredeti flash-elhető rom-ot :DD úgy könnyebben menne a játék. :D

[ Szerkesztve ]

(#291) DJGABI válasza _Soma77_ (#290) üzenetére


DJGABI
addikt

hoppá hoppá :Y végre valami fejlemény. gratula :C

ebből a teclastból volt 8 gigás is? vagy nem volt probléma a 16os rom flash-eléséből

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#292) Orionhilles válasza _Soma77_ (#290) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Nagyon nagy gratula :K :R
Ha megvan, egy screenshotot kaphatunk? :DD

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#293) Aryes válasza _Soma77_ (#290) üzenetére


Aryes
nagyúr

Gratulálok! :) :R

(#294) Aryes válasza _Soma77_ (#290) üzenetére


Aryes
nagyúr

A bootloopot nem okozhatja az, hogy a nand gyári hibás, és az újrapartícionálással hibás részre kerülhetett vmi?

(#295) _Soma77_ válasza Aryes (#294) üzenetére


_Soma77_
tag

ha minden partíciót visszaraktunk, akkor bootloop és droidboot nincs (aza USB ikon csak) :D
utána elkezdtük egyesével...először csak a system-et...ott is bootloop :D
így megyünk egyesével felfelé, de majd csak holnap tudjuk folytatni...

megpróbáltuk a system-et is redukálni 1 GB-ra, de flash dobott egy hátast particionálás közben, úgy tűnik, itt kell a min 2GB. (ez vmi Intel baromság lehet :(( )

a teclast-os ROM Op3n Dott-on nem hajtja a WIFI-t, mert más a chipset. ez ok. :D
az USB töltést írták még, reméljük csak sw-es probléma (visszaolvasás vhol a driver-ben v kernelben)
remélem, nem kell addig fajulni, hogy szétdöntsük az egészet, bár a kíváncsiság ott is nagyon megvan...
egyszer nekiláttunk kinyitni, de kicsit bátrabbnak kell lenni, mert elég jól össze van pattintva a tok :((( :)

elvileg a teclast mini egy Intel Atom Z2580 (a dott Z2520, de mintha csak a GHz lenne a különbség a teclast javára) így ezért is mertünk belevágni...kicsit lassítja a dolgot, hogy nincs Intel-es flash-elhető ROM-unk, így oda-vissza pattogunk flash-tool, droidboot és CWM között... :D

(#296) _Soma77_ válasza DJGABI (#291) üzenetére


_Soma77_
tag

a partíciós tábla szerint a partíciók mérete byte-ra megegyezett..a /data meg (mint szabad terület) mindig a "maradék" területből keletkezik. Szóval az eleje ugyan az, így ha 16GB van benne, a data lesz értelemszerűen nagyobb....szvsz

[ Szerkesztve ]

(#297) szentes_b válasza DJGABI (#291) üzenetére


szentes_b
újonc

Hi!

Nem probléma, mert a flash tool által használt partíció leiró az utolsó (data) partíció méretét a ténylegesen beépített flash méretéből határozza meg. Így elvileg tetszőleges méretű NAND-ra (8GB felett) fel tudja pakolni az image-et.
A Teclast egyébként 16GB-os, Z2580-as Intel SOC-al és másik wifi piggyvel, töltésvezérlővel.
Ettől eltekintve a Teclast ROM teljesen jól fut (ráadásul ez 4.2.2-es), magyar lokalizációval. Viszont ezeket csak kernel fordítással lehetne megoldani, amihez (egyelőre) nincs forrás. Gondolkodunk egy Teclast-Open3Dott "hybrid" ROM összerakásán is (tesco-s kernel, p89 ROM), szóval van ötlet :)

A bootloop-on holnap nyomozunk, az eredeti terv az, hogy a system partíciót is lecsökkentjük 1GB-ra, az is bőven sok neki (800MB van rajta, read only mountolva), tehát ha nem kap (túl nagy) OTA update-et, akkor simán el fog férni rajta..
És így 4.5GB datával már egy egész élhető tablet lesz..

(#298) _Soma77_


_Soma77_
tag

itt nincs animált logó, csak egy mezei Intel meg cinosz kínai kisz felirat az elején :D

(#299) _Soma77_ válasza szentes_b (#297) üzenetére


_Soma77_
tag

holnap azért csak fel kellene nyitni.. :D :Y megkeresem, h a csehek mivel piszkálták szét...nekem késpenge rémlik :D

(#300) szentes_b válasza _Soma77_ (#299) üzenetére


szentes_b
újonc

közben találtam 4.4.2-es AOSP-t és gyári image-et a Teclasthoz, az jó "alap" lehet a hibridhez :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.