Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) tiki válasza _Soma77_ (#798) üzenetére


tiki
tag

Igen szerintem is így kellene lennie viszont sose lehet tudni.
A másik az most hirtelen gondolván , hogy lehet a nand is hibás valamiért .Azt tudjuk , hogy gyártás során is keletkeznek a nand ban hibák , de ezt ott a gyári programozás során átugorják , és folyt köv a következő résznél.Viszont itt a formázás során ugye az új partíció kialakulása során újra előjönnek a hibás részek is a nandban , és ez mindenkinél más , és más.Ez a hiba lehet több lehet kevesebb , szerintem innen adódhat a méretbeli különbség.

(#802) _Soma77_ válasza Buvana (#797) üzenetére


_Soma77_
tag

nem tudom, mi lehet az oka, de a /system mindenkinél más-és más, mivel fel-le települhetnek cuccok, főleg ha van root a gépen. Egy root-olt gépen mindenki megbízik azokban az app-okban, amik root-joggal futnak, de tudni csak kevesen tudják, mi hova épül be, és milyen módosításokat hajtanak végre a /system-en. Így kitalálni, hogy mi lehet az oka, szvsz nem könnyű (ha egyáltalán lehetséges)

és elvileg a broken-pipe sem lehet gond, ha nincs más probléma.

(gzip complains with Broken pipe

If you use the commands described above to extract a tar.gz file, gzip sometimes emits a Broken pipe error message. This can safely be ignored if tar extracted all files without any other error message.

The reason for this error message is that tar stops reading at the logical end of the tar file (a block of zeroes) which is not always the same as its physical end. gzip then is no longer able to write the rest of the tar file into the pipe which has been closed.

This problem occurs only with some shells, mainly bash. These shells report the SIGPIPE signal to the user, but most others (such as tcsh) silently ignore the pipe error.

You can easily reproduce the same error message with programs other than gzip and tar, for example:
cat /dev/zero | dd bs=1 count=1

forrás: [link]
)

(#803) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Ja igen, a képernyőkép kimaradt.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#804) _Soma77_ válasza Keeperv85 (#799) üzenetére


_Soma77_
tag

igen, a tool is aapt-t használ, ezen a szálon indultunk el mi is, csak úgy maradt. Ha van bármi ötlet, hogy lehet reprodukálni, lehet h a tiéd hamarabb meglesz. :D

(#805) Keeperv85 válasza _Soma77_ (#802) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Semmit sem csinál egyik root képes app sem magától a system-en! Kizárólag a root képes fájlkezelők tudnak fájl szintű műveleteket végezni, felhasználói beavatkozással!

szerk:

aapt? Nagyon rossz felé gondolkodtok, semmi köze az adb-hez annak, amit mutattam! (Nem úgy az aapt-nek ugye...) Mezei unix lemezkép, tök egyszerűen oda-vissza lehet vele dolgozni. Kb. a shipped romok 99%-a ilyet használ már.

[ Szerkesztve ]

(#806) _Soma77_ válasza tiki (#801) üzenetére


_Soma77_
tag

simán lehet a nand is sz.r. valszeg ezért hal bele egy csomó gép az update-be szép kis USB-s ikont hagyva maga után. (szerviz is max. újratolja a flash image-et, ha megvan nekik (!), de szerintem nincs. inkább levesznek a polcról egy cseredarabot, aztán kész, vagy vissza Kínába, és onnan kapnak csere darabot. így érthető lenne a 3 hetes átfutási idő, mert különben a flash-elést 10 perc lenne megcsinálni. és a szervíz sem tud semmit a te ANDROID_ID-dről, meg semmiről, full flash, aztán jólvan, én ezt csinálnám --- szigorúan szvsz)

(#807) tiki válasza Keeperv85 (#805) üzenetére


tiki
tag

Ebbe nem lennék olyan biztos , ha van egy külső GPS modulom OTG kábelen keresztül , amihez van egy app drájverrel együtt , akkor bizony a szépen be telepszik a system be is.Vagy mondjuk egy külső modem ugyancsak OTG én keresztül , stb , stb , stb .

(#808) _Soma77_ válasza Keeperv85 (#805) üzenetére


_Soma77_
tag

ehhez a részéhez annyira nem értek, így itt minden hsz.em erősen szvsz ;) . köszönöm az infót! (én is nagyon sokat tanulok itt...köszi!)

szerk: köszi az infót az image-formátummal kapcsolatban! :R javaslat tool-chainre, hogy a le-backupolt system.tar.gz átalakítható legyen ilyen formátumra? :D

[ Szerkesztve ]

(#809) Keeperv85 válasza tiki (#807) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Dehogy is! :U

Amit írsz, az azt jelentené, hogy az eszközöd üzemképtelen root jog nélkül. Ilyen nincs, nem is volt, nem is lesz soha!

(#810) Abel válasza _Soma77_ (#802) üzenetére


Abel
tag

Csináltam is egy op3ndott-os ELVILEG flashelhető system.img-t img2simg-vel (linux, android-tools-fsutils package). A saját rootolt, nem update-elt tabletemről van.

Kipróbálni sajnos nincs időm, aki érez elég bátorságot hozzá az megpróbálhatja flashelni. Nagy kárt nem okozhat, max újra kell flashelni a teclast-osat.
Letölhető innen

Ha ez menne, akkor már csak az ifwi.bin-t kell megoldani, de ahhoz nem merek hozzányúlni (egyelőre) az utolsó byte-ok miatt.

(#811) tiki válasza _Soma77_ (#806) üzenetére


tiki
tag

Egyébként ez , akkor válik érdekesebbé , amikor fogy a hely , és pedig nem lett rátéve a gépre semmi.Tehát fogy a memóriának azon része ami még használható.Egyébként én abban teljesen biztos vagyok, hogy full egyforma eyste img , most vegyük a tiédet , amit mindenki feltesz ugyebár.Mindenki új partíció , és csak a te lehúzott mentéseid mennének mindenki gépére, tehát nem a saját elmentett rendszerük.Tuti , hogy nem egyforma szabadon felhasználható tárhelyet kapnának .Én pont ezt figyeltem , hogy sosem láttam , azt , hogy totál egyforma lenne mindenkié , aki megcsinálta .Viszont ehhez persze az kellene , hogy egyforma rendszer lenne , de ez szerintem már mindenkinél más , és más, ezért nehezebb eldönteni , hogy kinek ennyi , kinek annyi , és miért.Ezzel kilehetne szűrni , hogy kinek milyen állapotban van a nandja.

(#812) Abel válasza tiki (#807) üzenetére


Abel
tag

A system-be root nélküli eszközön SOHA NEM TELEPÜL SEMMI, kérlek ne terjessz hülyeségeket.
Csak root jogokkal lehet oda írni, máshogy soha, még a Google appok frissítései is a /data-ra kerülnek.
Ha nem így lenne, akkor nem lehetne pl factory reset-et csinálni.

(#813) Keeperv85 válasza tiki (#811) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

NE keverjük már össze a DATA partíciót a SYSTEM-el! :W SEMMI közük egymáshoz!

(#814) tiki válasza Keeperv85 (#809) üzenetére


tiki
tag

Nem üzemképtelen , csak amíg nincs a drájver a gépen , addig nem látja stb .
Hiába az intel alap nem biztos , hogy minden hardver drájvja gyárilag benne van , és fel is ismeri .Nyilván , ha egy tab rendelkezik alapból mindenféle modullal annak drájverének szerepelnie is kell az adott rendszerben , de , ha mondjuk ebben az OPn3 dott tabletben nincs fizikailag GPS , mert tuti nincs , akkor egy külső csatlakoztatott modult nem fog felismerni , csak egy csatlakoztatott elemként látja , és addig működni nem fog amíg drájver nem lesz a tabon hozzá.

(#815) Abel válasza _Soma77_ (#808) üzenetére


Abel
tag

system.tar.gz-ből macerás megoldani.

Én így csináltam:

terminal app-ból (vagy CWM adb shell):
su
dd if=/dev/block/mmcblk0p8 of=/sdcard/system.img

Linuxos gépre átmásolod, felrakod a android-tools-fsutils packaget, azán img2simg system.img system.simg
Elvileg ennyi, aztán hogy megy-e, az más kérdés :)

(#816) _Soma77_ válasza tiki (#811) üzenetére


_Soma77_
tag

az ötlet jó, de nem lehet tudni, ki flash-elte a saját system-jét, és ki nem, és azt sem tudjuk, ki mennyi app-ot nyomott rá, mielőtt fényképezett...én is kapcsiból felraktam a diks-infót, és azzal csináltam képet. :D

ugye a /data mérete az mindig a leftover.

[ Szerkesztve ]

(#817) Abel válasza tiki (#814) üzenetére


Abel
tag

Könyörgök, ha nem értesz valamihez akkor inkább ne írj semmit.
Azt ugye tudod, hogy android-ban nem lehet csak úgy drivert telepítgetni mint windows alatt??

(#818) tiki válasza Abel (#812) üzenetére


tiki
tag

Egy nand hiba mindenre kiterjed legyen az Data, vagy system partíció , ha sérül mondjuk a system partíció agyhalott lehet a gép, ha sérül a Data pertíció kevesebb marad a felhasználható tárhely..De mint írtam , és figyelgettem eltérő tárhely eredmények születtek mindenkinél , ez persze , mint írtam a sokféle rendszernek is betudható nem pont nand hibának.De szerintem 10 tableten elvégzett ugyan olyan rendszer , és ugyanazzal a partícióval is más más eredmények születnének.

(#819) tiki válasza Abel (#817) üzenetére


tiki
tag

Lehetne , ha nyílt volna.

(#820) _Soma77_ válasza Abel (#815) üzenetére


_Soma77_
tag

köszi az infót és az erőfeszítéseket! jó lenne kipróbálni, de a srácaim elkunyerálták a warez gépet a nagy tárhely miatt, és már tele is szórták mindennel :D -- tuti kinyírnának ha most megint legyalulnám :Y

(#821) Keeperv85 válasza tiki (#814) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez egy érdekes gondolatmenet, csak éppen nem vezet sehová! Ugyanis van egy apró bibi: a driver mint olyan a monolitikus kernel része! Linux alatt, mint olyan,külön driver NEM létezik, így Android alatt sem. Ha egy eszközöd nem ismerte fel a tab, azt nem is fogja! Ha pedig csak egy szoftvert kell telepítsem hozzá, az egyfelől nem driver, másfelől nem a system-re megy, hanem a data-ra, amihez viszont nem kell root, következtetésképp a system soha büdös életben nem módosul...

(#822) Abel válasza _Soma77_ (#816) üzenetére


Abel
tag

Az általad (vagy általam) feltöltött system-ek között jó eséllyel legfeljebb a root lehet a különbség, mert a supersu a system.be települ. Ha valaki nem nyúl hozzá direkt a systemhez, akkor az soha nem változik.

(#823) Abel válasza tiki (#819) üzenetére


Abel
tag

Ja, ha lenne kernel source és nyitott bootloader. Akkor fordíthatnál kernelt új modulokkal. De ugye nem erről volt szó.

(#824) _Soma77_ válasza Abel (#822) üzenetére


_Soma77_
tag

valószínűleg igazad van, jó lenne kipróbálni (valszeg úgysem fogom kibírni, és vállalom a konfliktust inkább a srácokkal :D )

még egy (laikus) kérdés a gurukhoz (csak hogy értsem): ha én írok egy app-ot, ami su-t kér, és kap, mi akadályoz meg abban, hogy szétmodoljam a /system-et? :F (/system alapból read-only-ra van mount-olva?)

[ Szerkesztve ]

(#825) tiki válasza Abel (#823) üzenetére


tiki
tag

Nem , de nem is lehetetlen én is csak azt írtam.Persze még az is lehet , hogy valamikor lesz rá lehetőség.

(#826) Abel válasza _Soma77_ (#820) üzenetére


Abel
tag

Ezt szerintem egyikünk sem szeretné azok után, hogy ennyit segítettél :)

Hátha valaki más bevállalja. :)
Elvileg egy fastboot flash system system.img is elég lenne droidboot-ból

(#827) Abel válasza _Soma77_ (#824) üzenetére


Abel
tag

Egyáltalán semmi. Alapból read-only a system, de root jogokkal simán mountolhatod írhatóként, aztán törölhetsz is mindent ha olyan kedved van :)

(#828) Abel válasza _Soma77_ (#824) üzenetére


Abel
tag

Ha előtte készítesz egy CWM backupot, akkor kipróbálás után csak visszaállítasz mindent és játszhatnak rajta tovább a srácok ;)

(#829) Keeperv85 válasza _Soma77_ (#824) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen. Alapban a system r/o, nem r/w (vannak kivételek persze) és az adbd secured módban fut. Tehát a systemet felhasználói beavatkozás nélkül nem lehet módosítani.

(#830) _Soma77_ válasza Abel (#827) üzenetére


_Soma77_
tag

köszi, én is így gondoltam (tehát elvileg a su-t kérő és kapó app azt csinálhat a /system-en amit nem szégyell -- erre írtam azt, hogy tudja mindenki pontosan, hogy egy Xposed Framework vagy egy XInternalSD, egy Gravitybox az pontosan mit csinál?)

(#831) _Soma77_ válasza Keeperv85 (#829) üzenetére


_Soma77_
tag

igen, de ha felpattan a su kérés, user mit csinál? "OK" -- vagy rosszul tudom? :D ettől kezdve aztán...

(#832) _Soma77_ válasza Abel (#828) üzenetére


_Soma77_
tag

valszeg megcsinálom majd :K (hiszen ezért vagyunk itt)

(#833) Abel válasza _Soma77_ (#830) üzenetére


Abel
tag

Az Xposed (és a moduljai) a memóriában patchelik az appokat, így az eredeti apk-k nem módosulnak.

(#834) _Soma77_ válasza Abel (#833) üzenetére


_Soma77_
tag

köszi, megint tanultam valamit :R

(#835) Keeperv85 válasza _Soma77_ (#830) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Most áttértünk arra, hogy a felhasználó a systemBE telepít, pl. ilyen-olyan dolgokat pl. CWM alól. Az már durván felhasználói beavatkozás. A CWM mindig root joggal dolgozik... :K

(#836) Carline válasza Keeperv85 (#799) üzenetére


Carline
őstag

Samsungok system képe is így van csomagolva.
Van is simg2img programom, de visszafelé nincs.
Sima képfájlból nem tudok simg félét csinálni.
Win alatt csomagolom ki. Ott is szeretném vissza.

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#837) _Soma77_ válasza Keeperv85 (#835) üzenetére


_Soma77_
tag

igen, így van. (bocs, kicsit elkezdtem szét-offolni a topic-ot...bocsi ;) )

[ Szerkesztve ]

(#838) Keeperv85 válasza Carline (#836) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mert nem képfájlból kell... :N

Kifelé:

simg2img system.img system.raw

Ezzel lesz a raw lemezkép! Aztán ezt fel kell dolgozni partedben, hogy pontos méret infónk legyen:

sudo parted system.raw
unit B
print

Ki fogja írni a lemezkép adatokat, többek közt a méretét bájtban.

quit

Fel kell csatolni:

mkdir mnt
sudo mount -t ext4 system.raw mnt

Itt az mnt alatt azt csinálsz, amit akarsz, pl:

sudo gedit build.prop

...és így tovább...

Aztán vissza csomagolás:

sudo make_ext4fs -s -l 900M -a system system_new.img mnt/

Nyilván a neked kijött méretet add meg!

Utána már csak le kell választani a csatolt képet...

sudo umount mnt

Kész!

Hopsz... Windows... na az nem jó barátja az Androidnak... :B Oda minimum Terminal emuláció kell, pl. Cygwin...

[ Szerkesztve ]

(#839) Carline válasza Keeperv85 (#838) üzenetére


Carline
őstag

Persze cygwin van a gépen apktools és deodex végett.
Köszi akkor megnézem majd amit írtál.
Amit írtál egy ext4 img lesz. Hogy lesz belőle simg?

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#840) _Soma77_ válasza Keeperv85 (#838) üzenetére


_Soma77_
tag

köszi, nagyon hasznos volt :R , én is kipróbálom. (ubuntu van fent virtuális gépen)

(#841) Keeperv85 válasza Carline (#839) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"apktools és deodex végett"

Mindkét műveletet java applet végzi, nem kell hozzá semmi Linux kötődés, csak JDK.... :U

(#842) RoundRobin válasza _Soma77_ (#806) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

simán lehet a nand is sz.r. valszeg ezért hal bele egy csomó gép az update-be szép kis USB-s ikont hagyva maga után.

Annak oka valószinűleg az, hogy a tab-ok nem azonos firmware-rel kerültek ki és van köztük olyan, amit nem kellene frissiteni, mégis megtörténik. Az első ota tartalmaz droidboot és boot update-et, csak éppen ezek az update-ek elég öregecskék. Egyes gépeken gyak. felülflasheli a régi update az új, működőképeset. Aztán meg, egyszerűen nem indulnak a tabok.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#843) Carline válasza Keeperv85 (#841) üzenetére


Carline
őstag

Igen de mikor kellettek ezek akkor nem találtam win programokat erre csak linuxost.
Akkor tettem fel a cygwin-t.
Mostanában meg nem is használtam már.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#844) vferi90 válasza _Soma77_ (#735) üzenetére


vferi90
tag

Na az volt a baj, hogy Win8.1-em van 64-bites, és ezzel minden csatlakozásnál az eszköszkezelőben hozzá kell adni a drivert manuálisan, és akkor már tud kommunikálni CWM alatt is a tabbal. Reggel már nem volt időm befejezni, mert munkába kellett menni, most kezdem megint, mert ugye újra kell flash-elni, meg stb. Szóval nemsoká jövök a fejleményekkel...

Note9

(#845) Keeperv85 válasza Carline (#843) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mondom: platformfüggetlen a két tool... nem tudom hogy írjam másképp... :U Nincs külön Win és Linux verzió, mert java app-ok...

Persze: deodexelni egyszerűbb Android Kitchen alól nyilván, ettől még az csak segítség, nem szükgésges feltétel...

(#846) RoundRobin válasza Carline (#839) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Amit írtál egy ext4 img lesz. Hogy lesz belőle simg?

A kettő ugyanaz.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#847) _Soma77_


_Soma77_
tag

no, ez meg érdekes lehet [link] ha esetleg szeretnénk elhagyni az intel flash tool-ját, mint GUI, és írni mondjuk egy szkriptet, ami megcsinál mindent. A bootloader flash-elésén kívül a zöme egy nagy adag fastboot parancs (a tool a wrapper), amit simán lehetne szkriptesíteni - szerintem. Ha az ifwi-it is sikerülne legyártani a mmcblk0boot0/1 file-okból (talán csak a checksum hiányzik a végéről), akkor nem kellene kínlódni a teclast-os rommal egyáltalán. Lenne Op3n Dott-os ROM-unk, és a flash-elés is egyszerű lenne, mit a faék. :)

Csinált már ilyet vki korábban? Parancssoros flash x86-ra?

[ Szerkesztve ]

(#848) RoundRobin válasza _Soma77_ (#847) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ezzel nem lennénk kijjebb a vizből.
Magát a flashelés folyamatát kellene vhogy kiiktatni. A többi már gyerekjáték lenne. A reparticionálást kellene megoldani.

Irtam a scriptcsomagról korábban. 5:30 körül megtalálod a hsz-t.:)

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#849) RoundRobin válasza _Soma77_ (#847) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

http://itcafe.hu/tema/op3n_dott_tablet_melyviz/hsz_724-724.html

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#850) Mokush válasza _Soma77_ (#782) üzenetére


Mokush
tag

Kész!
Van 4,9GB helyem. Az USB miatt rengeteg szívás volt vele (reboot után más porton tért vissza), de végül a sleep nélküli xml-lel ment a flash. Utána strandpapucs megvolt, CWM megvolt. Most már csak annyi a gond, hogy kb. teljesen gyári állapotban van. Egyik app-om sincs meg. A tgz kicsomagolása egyébként jóval kevesebb időt vett igénybe, mint a becsomagolás. A tgz mérete 467MB volt (ha jól emlékszem).
Hogy tudom visszaszerezni a dolgaimat? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.