Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) szentes_b


szentes_b
újonc

Ma délelőtt megcsináltuk a fenti hibák javítását, a tableten MINDEN működik 4.9GB-os data partícióval, az eredeti tesco-s firmware-el.

Röviden:
A hibákat az okozta, hogy a P89mini (és klónjai) más portokat használnak az I2C buszon az egyes perifériák meghajtására (hang, kamera, SD card,...), ráadásul pl a kamerái is más típusúak. Ennek a leirása az ifwi.bin file-ban történik, ami nincs meg az Op3ndott-hoz.
Viszont ha a gyári FW van a tabon, akkor ezt le tudjuk menteni; de ez a mentés sajnos nem jó flash tool-hoz. Ellenben dd-vel simán visszaírható a partíciók irhatóvá tétele után. Megnézzük majd, hogy ez a file univerzális-e vagy minden táblagépen egyedi (szerintem univerzális), ezzel aki korábban valamit elbökött a gépén azt is vissza tudjuk majd állítani..

A frissités lépései a következők:

CSAK gyári FW-rel, teljesen feltöltött akkuval kezdjetek bele, természetesen saját felelősségre!!

Azt tapasztaltuk, hogy a tabletet gyakorlatilag szinte lehetetlen téglásítani, a típushibának gondolt "USB töltés" képernyőböl is simán visszahozható a flash tool-al (a flash tool néha, valószinüleg mert USB hubon keresztül volt rákötve a tablet a gépre "elhagyta" magát, ilyenkor előjött az ominózus USB töltés ikon, de újra lehetett kezdeni lazán egy kikapcs-bekapcs után)

1./ Biztonsági másolat mindenről.
Ehhez javaslott egy kellően nagy (és gyors) TF kártya (pl. 16GB) A legfontosabb az mmcblk0boot0 és az mmcblk0boot1 partíciók mentés, mert ezek tartalmazzák a gyári IFWI-t!!!!!
- A launcher-rel belépünk CWM-be
- ADB Shell-t indítunk (pl. a Total Commander pluginból), a shellből a következő parancsokat kiadjuk:
mount /external_sd
dd if=/dev/block/mmcblk0p1 of=/external_sd/mmcblk0p1.img
dd if=/dev/block/mmcblk0p2 of=/external_sd/mmcblk0p2.img
dd if=/dev/block/mmcblk0p3 of=/external_sd/mmcblk0p3.img
dd if=/dev/block/mmcblk0p4 of=/external_sd/mmcblk0p4.img
dd if=/dev/block/mmcblk0p5 of=/external_sd/mmcblk0p5.img
dd if=/dev/block/mmcblk0boot0 of =/external_sd/mmcblk0boot0.img
dd if=/dev/block/mmcblk0boot1 of =/external_sd/mmcblk0boot1.img
mount /system
tar czvf /external_sd/system.tar.gz /system

2./ Update telepítése
- Intel Flash tool-ból felrakni az image-et:
A tablet kikapcsolt állapotba a Vol- és Power gombot egyszerre kell benyomni kb 5 másodpercig, ezzel belép flashloader módba (nem látszik semmi a képernyőn!!)
Az Intel Flash toolban valami ilyesmit fogtok látni:

A Browse gombbal be kell tallózni a csomagban megosztott "flash.xml" file-t; majd "Start to Flash"
Ez körülbelül 10 perc alatt feltölti a P89Mini módosított alap firmware-t (AOSP 4.4.2, a lenti hibával egyelőre). Ha leakadna közben akkor ki kell kapcsolni a tabletet (power gomb hosszan), majd elölről kezdeni azt a lépést

- A launcher-rel belépünk CWM-be
- CWM-ből leformázzuk a /system particiót (Mounts and Storage -> format /system)
- ADB Shell-t indítunk, majd onnan:
mount /external_sd
mount /system
tar xzvf /external_sd/system.tar.gz

echo 0 > /sys/block/mmcblk0boot0/force_ro
echo 0 > /sys/block/mmcblk0boot1/force_ro
dd if=/external_sd/mmcblk0boot0.img of=/dev/block/mmcblk0boot0
dd if=/external_sd/mmcblk0boot1.img of=/dev/block/mmcblk0boot1

-CWM-ből factory reset

Ezután gyakorlatilag elindul a szép ropogós, 4.9GB tárhellyel rendelkező Op3ndott image

A szükséges file-okat Soma hamarosan megosztja a drive-on

Mellékszál, hogy az "átmenetileg" használt AOSP image is egész jól fut rajta, ott "csak" a wifi drivert kell bevarázsolni a /system partícióra (erre nem volt időm, hogy kifilózzam, hogy pontosan mik is kellenek neki hozzá), így elkezdődhet a Custom ROM-ok gyártása is.

Ha kérdésetek merülne fel arra Soma tud majd választ adni (nekem nincs Op3ndott-om; csak a szakmai kihívás miatt segítettem be)

Üdv,
B

(#352) INMOTEP válasza szentes_b (#351) üzenetére


INMOTEP
őstag

Tehát ha jól olvasom még nem teljesen kész a rom a wifi miatt ,továbbá az a kérdésem hogy rootolt romot kapunk ezáltal ? értem ezalatt hogy sd kártyára telepítés is benne van ? Még kíváncsi lennék egy akksi üzemidőre majd ,ha ezzel is minden rendben van én rakom is felfele ha elkészült teljesen :) Egyébként szerintem ezt még a szlovákok sem tudták megoldani amit ti ,hálás köszönet érte :R

(#353) OberMotz válasza szentes_b (#351) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Tsászárok vagytok :R

(#354) szentes_b válasza INMOTEP (#352) üzenetére


szentes_b
újonc

Ha minden fenti lépést végrehajtasz, akkor egy teljesen müdödő (WIFI, hang, kamera, töltés, minden) tabletet kapsz, ami a partíció mérettől eltekintve 100%-ban megegyezik a gyári FW-el.

Ehhez kell a visszaállítás Flash tool utáni része; a flash tool -os image egy AOSP az eddigi hibákkal. Viszont ezeket az ifwi és a system partíció visszaállítása megszünteti

A root, stb attól függ, hogy az előzőleg fent volt-e a tabon (ezek a system.tar.gz-ből jönnek vissza)
A "mienken" csak root van

[ Szerkesztve ]

(#355) Orionhilles válasza szentes_b (#351) üzenetére


Orionhilles
senior tag

:R respekt

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#356) Freddycom


Freddycom
őstag

Viccen kívül, egy pár sörre meghívnálak titeket a paypalon keresztül... Beszarás, h mit vittetek véghez! Toljátok needromra, külföldi fórumokra, h megismerjék a munkátokat és teszteljék!

(#357) orrlyuk válasza szentes_b (#351) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

:C :C :C :C :C :C

wow, ekkora áttörést...

:C :C :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#358) csubuka válasza szentes_b (#354) üzenetére


csubuka
addikt

Hatalmas, hogy mit megoldottatok:R

[ Szerkesztve ]

(#359) szentes_b válasza orrlyuk (#357) üzenetére


szentes_b
újonc

**** SPOILER ****
Már dolgozunk rajta, hogy "csak" az ifwi-t kelljen dd-vel visszaállítani, a többi pedig menjen a flash toollal..

(#360) ttt1


ttt1
őstag

Én egy pár ezrest is fizetnék ha valaki megcsinálja nekem :)

(#361) tupuk válasza szentes_b (#354) üzenetére


tupuk
aktív tag

:R
:C
:R

(#362) INMOTEP válasza szentes_b (#354) üzenetére


INMOTEP
őstag

"Ha minden fenti lépést végrehajtasz, akkor egy teljesen müdödő (WIFI, hang, kamera, töltés, minden) tabletet kapsz, ami a partíció mérettől eltekintve 100%-ban megegyezik a gyári FW-el."

Tehát akkor ha jól értem nincs root rajta hanem gyári FW -t kapok nagyobb tárhellyel ,igy akkor ha feltoltam a módosított fw-t akkor utólag rootolni kell és úgy lehet megcsinálni az sd kártyára telepítést .? Bocs ha enyire értetlen vagyok :D Ezt azért írom mert nekem még mindig a full gyári fw van rajta no root ,továbbá a másik kérdésem hogy a hangerőn nem tudnátok növelni egy kicsit ? :D Na meg a Wifi lecsatlakozás alvó módban

[ Szerkesztve ]

(#363) Aryes válasza szentes_b (#351) üzenetére


Aryes
nagyúr

Gratulálok! :) :R

(#364) drax2gma válasza Freddycom (#356) üzenetére


drax2gma
tag

Csatlakozom, vendégeim lesztek egy pizza árára :C

(#365) vargalex válasza INMOTEP (#362) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A saját system partíciód tartalma lesz visszaállítva, azaz pontosan ugyan olyan lesz, mint a lementés előtt (azaz, ha root-olt, akkor az, ha nem, akkor pedig az).

Alex

(#366) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Soma szentes_b: gyári partíciók visszaállításához van már partition.tbl fájlotok? Csak azért kérdezem, ne adj Isten valakinek
gariztatni kellene :S

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#367) szentes_b válasza Orionhilles (#366) üzenetére


szentes_b
újonc

A neten lévő P89mini image-ekben benne van a gyári partition.tbl

(#368) INMOTEP válasza vargalex (#365) üzenetére


INMOTEP
őstag

Akkor jobban járok ha most rootolom + sd- mód ,ha ezzel megvagyok akkor jöhet ez a módosított fw

[ Szerkesztve ]

(#369) vargalex válasza INMOTEP (#368) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Igazából (ha jól értem), akkor a módosított firmware csupán azért kell, hogy módosítsuk a partíciós táblát (Op3n dott ROM nincs, ezért nem lehet rögtön abban módosítani). Majd a saját mentésedet töltöd vissza erre a partíció kiosztásra.

Alex

(#370) _Soma77_


_Soma77_
tag

Egyenlőre a képek ízelítőnek, adatokat drive-ba a délután folyamán feltolom és kiosztom majd a link-eket.

Egyenlőre a /system az egy root-olt system (amely tartalmazza a gyári két patch-et is) de SD-mod nélkül! (DiskInfó-t már Play-ből telepítettem fel :) )

Ez az állapot CWM-mel bármikor bővíthető akármeddig (pl. már működő SD-mod felrakható, stb.) :D

[ Szerkesztve ]

(#371) INMOTEP válasza vargalex (#369) üzenetére


INMOTEP
őstag

Oké kezdem már kapizsgálni :)

(#372) _Soma77_ válasza Orionhilles (#366) üzenetére


_Soma77_
tag

igen van, az eredeti partíció-kiosztás bármikor visszaállítható, és persze tetszés szerint módosítható, ha vkinek más igénye van :)

(#373) _Soma77_ válasza vargalex (#369) üzenetére


_Soma77_
tag

így van. :)

(#374) Aryes


Aryes
nagyúr

És tessék mondani, mi fog történni, ha egyszer csak jönne egy 1G-s ota lollipop fw upgrade, és a cache partíció csak 500mega? :DDD

(#375) Revoltek válasza Aryes (#374) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Te melyik univerzumban élsz? Erre soha az életbe nem fog jönni lollipop. :D

(#376) csubuka válasza szentes_b (#351) üzenetére


csubuka
addikt

Most ez lehet, hogy nagyon noob lesz, de végigolvasva a témát felmerült bennem két kérdés *csak hogy valamit sikerült-e kihámoznom az egészből :DDD :

-azt írtátok, hogy zárt a BL: akkor hogyan hagyja(ná) custom romok felrakását? (vagy ilyenkor marad a gyári kernel egyértelműen, mert az cserélhetetlen a jelen esetben, amíg a forrása ismeretlen?; a driverek lecserélése nem problémás ugyanilyen módon más romokban?) *illetve hogy hagyta magára felkúszni a p89 mini romot?

-ha jól értettem, akkor ezen a fura x86 inteles megoldásban lehetetlen fixen cwm-et rakni a gépre és mindig csak a tethered megoldás működhet?

Némi értetlenséget sikerült ebbe belezsúfolnom azt hiszem :N Sőt teljes káosz uralkodik a fejemben.

[ Szerkesztve ]

(#377) robertho válasza szentes_b (#351) üzenetére


robertho
tag

Minden Tiszteletem!

Egy pizza árával én is szívesen támogatnám a munkátokat!

Üdv:

És Kösz!

Rob

(#378) gypiero


gypiero
tag

Én is beállnék a támogatók közé, nem kis munka lehet ebben, minden tiszteletem a Tiétek! Egy korábbi hozzászólásban olvastam, hogy a kernel source nélkül nem nagyon tudtok belenyúlni a rendszerbe. Ez azt jelenti, hogy az Op3n Dott-os lockscreen sem cserélhető le valami tisztességesre? Mert próbáltam letölteni a playből, de azokat nem sokáig tolerálta a rendszer, a gyári meg valami borzalmas, kezelhetetlen számomra pl.

(#379) Ired válasza szentes_b (#351) üzenetére


Ired
csendes tag

a fileokat valami publikus helyre ki tudnatok tenni kerlek?
aosp image es opendott systembol talan ossze lehet ollozni egy tiszta allapotot

[ Szerkesztve ]

(#380) _Soma77_ válasza csubuka (#376) üzenetére


_Soma77_
tag

A #351-es hsz-ben található két echo-val kezdődő sor...:-) igen, egyenlőre csak thetered cwm megoldásról tudunk....

[ Szerkesztve ]

(#381) Abel válasza _Soma77_ (#370) üzenetére


Abel
tag

Gratula, szép munka volt!

Néhány dolog:

1.
Valószínűleg már ti is rájötettek, de a /dev/block/mmcblk0boot0 és a /dev/block/mmcblk0boot1 maga az ifwi.bin (a két partíció ugyanaz, ha jól dumpoltam) + 0x210010 byte padding.
Szóval a teclast ifwi.bin-jét cserélhetitek erre, és a flash tool felrakja nekünk. Persze ha mindegyikünk tabletén ugyanaz az ifwi.bin, de ez elég valószínűnek tűnik.

2. Biztos fontos flashelni a teclast system.img-jét? Utána úgyis felülírjuk az egészet a saját systemünkkel, nekem időpazarlásnak tűnik. A flash.xml-ből törölhetnétek a "fastboot flash system..."-et és kész

(#382) _Soma77_ válasza gypiero (#378) üzenetére


_Soma77_
tag

Nem tudom, körül kell nézni a /system partíción, hátha ott van vhol az is...:)

(#383) csubuka válasza _Soma77_ (#380) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi szépen!

(#384) balika011 válasza csubuka (#376) üzenetére


balika011
senior tag

Az zárt BL azt jelenti, hogy a ifwi.img (bootloader), boot.img (kernel + ramdisk), recovery.img, droidboot.img / fastboot.img digitális aláírást tartalmaz. Ez Intel esetén VRL formátum, amiről nem tudok még sokat, csak annyit, hogy az első 4 byte a magic (52 F0 9F E5) és a 36-nél a 4 byte a méret negyede.

Érdekes módon a teclast aláírást elfogadja a vas, és még el is indul vele.

A system nincs aláírva azt lehet módosítani.

Ha a vasra felteszünk egy olyan bootloader-t ami nem nézi a többi aláírást (Pl.: ZTE Grand X IN, ASUS ZenFone 5 és 6), akkor mehet fel a főzött kernel és a cwm / twrp.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#385) csubuka válasza balika011 (#384) üzenetére


csubuka
addikt

Igazán köszönöm :R ! Ezen csodálkoztam, hogy miért fogadja el a teclast aláírt cuccait... És végülis azért kellett a teclast rom, mert nincs kellő formátumban rendelkezésre álló op3ndott rom, aminek a partíció kiosztását át lehetne írni? Viszont akkor a teclastból ez rendelkezésre állt, a flashelése módosítja a partíciókat, aztán meg az érdemi rész (system) már vissza lesz cserélve a gyárira... Jó lassan kezd leülepedni :)

[ Szerkesztve ]

(#386) balika011 válasza szentes_b (#351) üzenetére


balika011
senior tag

Ugye tudod, hogy amúgy ezt könnyebben, gép nélkül is meg lehet oldani?

[ Szerkesztve ]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#387) róland


róland
veterán

UP! Hogy meglegyen.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#388) Levi85


Levi85
csendes tag

A System partíció tartalma milyen esetben változhat? Elég lesz neki az egy GB?

Az új állapotot mutató képen a Diskinfo három belső partíciót jelez: System, Data, Cache. Van ezen kívül még belső partíció, mert így nem jön össze a nyolc giga tárhely.

(#389) balika011 válasza csubuka (#385) üzenetére


balika011
senior tag

Három lehetséges okot tudok mondani.
1.: Teclast gyártja ezt is.
2.: Mind a ketten a gyári cert-et használják.
3.: Az összes intel-el szerelt vas egy soc-be épített algoritmust használ, ami egységes.

Apple a 3. megoldást használja, ebben lévő implementálási hiba miatt törhetőek a iPhone 2G, 3G és a 3GS régi bootrom-al szerelt modellek.

[ Szerkesztve ]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#390) balika011 válasza Levi85 (#388) üzenetére


balika011
senior tag

Ott van még az OSIP és logs ( :F ) is.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#391) csubuka válasza balika011 (#389) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm! Meglepő, de előnyös a mókolások tekintetében eszerint. :)

(#392) philips20 válasza _Soma77_ (#370) üzenetére


philips20
aktív tag

Királyság!!!!!! Több mint 4gb szabadhely :)

(#393) Abel válasza Abel (#381) üzenetére


Abel
tag

Válaszolok magamnak :)

Az utolsó 36 byte mintha hiányozna a /dev/block/mmcblk0boot0-ból amit dumpoltam.

Újabb ötlet: muszáj flashelni az ifwi.bin-t egyáltalán? Próbáltátok törölni a flash.xml-ből?

(#394) _Soma77_ válasza Abel (#393) üzenetére


_Soma77_
tag

hamarosan fent lesznek a letölthető cuccok, csak csiga lassú az upload nálam otthon... ;)

[ Szerkesztve ]

(#395) balika011 válasza Abel (#393) üzenetére


balika011
senior tag

PC sem kell az hozzá.
parted-el meg lehet oldani az egészet.

[ Szerkesztve ]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#396) _Soma77_


_Soma77_
tag

Feltettem a cuccokat a Drive-ra, elvileg publikus az elérés, ha vmi nem elérhető, légyszi szóljatok!

------------------------

A lenti file-okat és az [itt] leírt módszert kérem, hogy mindenki csak SAJÁT FELELŐSSÉGRE használja!

A bátrabbak/megszállottak/fanatikusok próbálják ki a módszert, ha van kedvük (saját felelősségre persze :D ) és számoljanak be arról, hogy mi a tapasztalat (jöhetnek képek is).

Biztos, hogy vannak alternatív módszerek is, és itt-ott lehet dolgokat hatékonyabban is csinálni (több tippet is láttam már a hsz-ek között, ezekért köszi!), légyszi osszátok meg a tapasztalatotokat, hogy tudjunk csinálni egy könnyen roll-out-olható megoldást!

Aki ért a YouTube-hoz, csinálhat videót is, ahogy látom, van rá igény! :)

Azt hiszem, hogy a kellő inspirációt megadtuk a csapatnak, innentől szabad a pálya! :K

Paypal számlát nem fogunk nyitni, mert a kihívás kedvéért és az Op3n Dott közösségért csináltuk! :C

Köszönjük mindenkinek a segítséget, a támogatást és a biztatást! :R

Sok sikert!!!
--------------------------

Driverek és Flash Tool Win alá: [link]

CWM launcher Win alá: [link]

Flash-elhető ROM (Android 4.4.2_Op3ndott): [link]

A lementett (root-olt) /system a tabomról: [link] -- Ez nem kötelező, mindenki megcsinálhatja a saját system backup-ját, és tolhatja az vissza.

[ Szerkesztve ]

(#397) Orionhilles válasza _Soma77_ (#396) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Nagyon köszönjük! :R
Én is segítettem volna, de sajna holnap központi írásbeli felvételi :/ :(
A jövőben viszont szívesen segítek! :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#398) Hyperion válasza _Soma77_ (#396) üzenetére


Hyperion
senior tag

Becsülendő a hozzáállásotok, és az önzetlenségetek!
Köszönjük a felhasználók nevében az erőfeszítéseket!

:R :R

(#399) Levi85 válasza _Soma77_ (#320) üzenetére


Levi85
csendes tag

A szétszerelésről tudnál írni pár sort? Mire érdemes odafigyelni, milyen célszerszámot használtál? Esetleg tudnál készíteni pár élesebb, jobb megvilágítású képet, amin látszódik a pattintós fülek helye.

(#400) _Soma77_ válasza Levi85 (#399) üzenetére


_Soma77_
tag

sajnos már összeraktuk, de majd felrakom drive-re az össze képet, amit lőttem, ott hátha látszik.

A célszerszám egy svájci bicska és egy plasztik belépőkártya volt :D ...az egyik sarkánál megpróbáltuk beengedni a pengét a műanyag és az alu hátlap közé. amikor már bent volt a penge, akkor kicsit szétfeszítve, ment mögé a műanyag kártya. Ha az már bent van, akkor karcmentesen lehet finoman feszíteni szét vele a tokot. Több saroknál is érdemes megpróbálni elkezdeni, sőt, mi is így csináltuk, mert elég jól össze van rakva! Csak az álljon neki, aki nem fél, hogy esetleg lesz rajta egy-két szexepil a végén :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.