Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Thor Steinar válasza _Soma77_ (#498) üzenetére


Thor Steinar
tag

CWM be van tc shell el csinálom.
Ezek a sorok után
mount /external_sd
mount /system
tar xzvf /external_sd/system.tar.gz

lefut pár sor de amit utána írok be ott már nem csinál semmit az jó úgy?

(#502) Simba86 válasza _Soma77_ (#500) üzenetére


Simba86
senior tag

köszi, de más is írt erről az usb-hibáról, asszem Abel...
nem hiszem, hogy driver probléma, mert amikor felrakja az ifwi-t, akkor rebootol a tab és másik porton ismeri fel, de nem értem, miért :(
duplikál... vki más járt így?

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#503) _Soma77_ válasza Thor Steinar (#501) üzenetére


_Soma77_
tag

/sytem partíciót formáztad CWM-ből flash-elés után?

- A launcher-rel belépünk CWM-be
- CWM-ből leformázzuk a /system particiót (Mounts and Storage -> format /system)

majd utána mount-olás és kicsomagolás...

mennie kell. :K

(#504) Simba86


Simba86
senior tag

a droidbootban ráadásul kiírja, hogy fastboot offline...

kezd idegesíteni, hogy nem jövök rá, miért duplikál... (kipróbáltam a goclever rommal, ugyanez az eredmény :(

ilyenkor (ha droidbootban ragad) amúgy hogyan lehet visszahozni az életbe? :(

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#505) Thor Steinar válasza Thor Steinar (#501) üzenetére


Thor Steinar
tag

can t open / external_sdmmcblk0boot0.img : no such file or directory.
Ezt írja ki.

(#506) _Soma77_ válasza Thor Steinar (#505) üzenetére


_Soma77_
tag

#492-es hsz-ben linkeltem az összes mentésemet, másold fel azokat az /sd_kártyára, lehet hogy valamiért nem backup-olta le a boot0-t és a boot1-et. előző hsz-ekben vkinél volt hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#507) Aryes válasza _Soma77_ (#396) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most mentettem le a fájlokat (hátha addig piszkál a kisördög, míg egyszercsak elszánom magam :) ) és ezt a linket nem értem:

Flash-elhető ROM (Android 4.4.2_Op3ndott): [link]

Ugye ez maga a bűvös teclast rom lenne?

[ Szerkesztve ]

(#508) _Soma77_ válasza Simba86 (#504) üzenetére


_Soma77_
tag

nyugi, amíg van flash-tool (már pedig van) addig jók vagyunk, mert bármikor lehet rá új droidboot-ot dobni. próbáld meg esetleg úgy, hogy felteszed a másik rom-ot, ahol csak a partíciós táblát cseréled le, minden mást nem...(más lesz a droidboot, a splashscreen, meg kínai lehet a nyelv, stb.) de lehet hogy segít.)

Abel-nek itt [link] volt hasolnó, ő nem tudom hogy szedte ki ebből az állapotból...remélem leírja majd nekünk! :)

[ Szerkesztve ]

(#509) _Soma77_ válasza Aryes (#507) üzenetére


_Soma77_
tag

ez egy hibrid rom, klón alapon Ope3n Dott-os fw-rel, új partíciós táblával -- gyakorlatilag csak azért kell, hogy tudjunk particionálni...de szerintem hamarosan csinálunk egy script-et, ami mindent megold majd fastboot-on keresztül... :D

[ Szerkesztve ]

(#510) Aryes válasza _Soma77_ (#509) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor ebben már a helyes ifwi.bin van, ha jól értem. És működőképes rom? Ez még nem világos. Ez az, ami AOSP 4.4.2, jól fut, de nincs wifi meg töltésjelzés?

(#511) Thor Steinar válasza _Soma77_ (#506) üzenetére


Thor Steinar
tag

Felmásoltam végig csinálta utána factory reset és tök sötét a képernyő nem kapcsol be :(

(#512) _Soma77_ válasza Aryes (#510) üzenetére


_Soma77_
tag

még nem, azért kell a boot0 és a boo1-es partíciókat "kézzel" visszaírni...ahogy írtam, majd ránézünk, ki lehet-e váltani az ifwi.bin-t és a system.img-t, hogy a flash-tool csináljon mindent (vagy egy szkript)...de sajnos ez mind idő, úgyhogy türelem :D

(#513) _Soma77_ válasza Thor Steinar (#511) üzenetére


_Soma77_
tag

flashloader-be se lép be? (Flash-tool elindít, tabon Volume Down + Power-on 5 Sec + USB rádug)

droidboot-ba belép? (Volume Up + Power-on sokáig)

[ Szerkesztve ]

(#514) Thor Steinar


Thor Steinar
tag

se bekapcsoló gomb se bekapcs volume+
tölteni se tölt.

[ Szerkesztve ]

(#515) _Soma77_ válasza Thor Steinar (#514) üzenetére


_Soma77_
tag

fel volt töltve? :F nem lehet, hogy csak lemerült? tedd töltőre, majd próbáld meg később. (töltést nem fog jelezni, de hw szintjén tölt, azt megnéztük annó.)

(#516) scream válasza _Soma77_ (#515) üzenetére


scream
veterán

Amúgy az lehet, hogy a boot0 és boot1-et nem tudom CWM alól lementeni (valami BusyBox-os cuccot ír ki), hanem csak úgy, ha a gép rendesen be van kapcsolva?

-----

Esetleg majd rá tudnátok nézni a NavBar-ra is, hogy a gombokat (screenshot, vol+/-) hogyan lehetne eltűntetni? A maradékot meg középre rendezni?

[ Szerkesztve ]

(#517) DJGABI


DJGABI
addikt

Jónak néz ki ez a TC-s adb felület, de win alatt elég ennyi is: [link]

(#516) babicsbalu sima systemUI hackelés: [link] jövő héten vizsgák után lehet ránézek

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#518) _Soma77_ válasza scream (#516) üzenetére


_Soma77_
tag

de, meg tudod csinálni, ha root-olt a tab.

(#519) Thor Steinar válasza _Soma77_ (#515) üzenetére


Thor Steinar
tag

Ez meghalt semmi reakció.

(#520) scream válasza _Soma77_ (#518) üzenetére


scream
veterán

Rootolva van a tab és a linkelt képet dobta ki.

Szerk.: Most látom, hogy az of után van egy space, lehet az a baja.

[ Szerkesztve ]

(#521) Simba86 válasza _Soma77_ (#518) üzenetére


Simba86
senior tag

nah előrébb jutottam...

a flash végigment egy másik számítógépen, de most meg a backup problémázik...

úgy tűnik, minden típushiba előjön nálam... :(

egyébként normális ez?: bekapcsolva a tab folyamatosan üresnek jelzi az akkut és kiírja, hogy csatlakoztassa a töltőt, kikapcsolva pedig, amikor rádugom a töltőre, akkor meg az akku megjelenik áthúzva felkiáltójellel....

szerk: uh... ez amatörizmus volt részemről, köszi Soma! :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#522) _Soma77_ válasza Simba86 (#521) üzenetére


_Soma77_
tag

leformáztad a /system partíciót flash után?

hogy sikerült tovább jutni? megosztanád velünk?

[ Szerkesztve ]

(#523) Simba86 válasza _Soma77_ (#522) üzenetére


Simba86
senior tag

természetesen :)

valószínűleg a laptopom 3, egymás mellett levő usb-je okozta a bajt, mert mikor lecsatlakozott rebootnál, a másik porton ismerte fel, és a flashtool nem tudta eldönteni, hogy mi van...
desktop-on ajánlom a művelet végrehajtását, az a biztos ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#524) _Soma77_ válasza Simba86 (#521) üzenetére


_Soma77_
tag

a boot0 és boot1 valójában az ifwi.bin, amit most a vendég rom-ról flash-eltünk fel, és kézzel kell felül írni. (echo-val kezdődő sorok kinyitját a bootloadert, a dd meg felülírja a tartalmat)

amíg nincs felül írva a boot0 és a boot1, addig szarul kezeli a SoC a hardver-t (ezért nem kezeli a wifi-t, rossz a töltés visszajelzés, stb.) Amint visszaírod a boot0-t és boot1-et (gyári Op3n Dott-os), akkor megjavul minden, de csak újraindítás után, mert bootolás közben inicializálódik a HW. úh. ez most normális.

(#525) _Soma77_ válasza Simba86 (#523) üzenetére


_Soma77_
tag

köszi! korábban volt róla szó, hogy ha lehet, NE HASZNÁLJATOK USB HUB-ot (meg hasonló úri huncutságokat :P ) flash-elés közben. Direkt kapcsolat az ajánlott, meg egy jó USB kábel.

(bennem a 3 USB fel sem merült, mert azon az oldalon nálam csak 1 USB csati van.) - újabb tanulság, köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#526) _Soma77_ válasza Thor Steinar (#519) üzenetére


_Soma77_
tag

flashloader bejön? PC-s flash-tool látja?

(#527) Simba86 válasza _Soma77_ (#525) üzenetére


Simba86
senior tag

Hát igen, bennem fel se merült, hogy a laptop 3 usb-je olyan, mintha kvázi usb hub lenne... :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#528) Thor Steinar válasza _Soma77_ (#526) üzenetére


Thor Steinar
tag

Nem jön be semmi kb olyan mintha kivetted volna az akksit semmire se reagál.
Egyébként teljesen fel volt töltve csak azért tettem töltőre , hogy reagál e valamire de semmi.

(#529) Simba86 válasza _Soma77_ (#525) üzenetére


Simba86
senior tag

köszönök mindent Soma! ;) :R :R :R :C :C :C

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#530) Aryes válasza _Soma77_ (#512) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én köszi a türelmet és a válaszokat, túl aprólékos vagyok, ha egy szövegben egy szót nem értek, inkább rákérdezek, ebből bajom még sosem származott. :) Amúgy semmi bajom a parancssori mókolásokkal, csináltam már sokat, nehogy sürgetésnek vagy hasonlónak érezzétek. :) Csak ugye mindig az emberi tényező a legnagyobb hibaforrás.

[ Szerkesztve ]

(#531) _Soma77_ válasza Thor Steinar (#528) üzenetére


_Soma77_
tag

a flashloader-nél nem is fogsz látni semmit, mert a tab nem jelez a képernyőn semmit (halottnak tűnik) de ha rádugod PC-re, a flash-toolnak észre kell vennie. Olyat még nem láttam, hogy EZ ne jött volna össze. :U

szóval még egyszer:

1) PC-n flash tool elindít -- elvileg disconnected
2) Tabon Volume DOWN + Power-on 5 másodpercig kb.
3) USB kábel bedug, másik fele PC-ben természetesen, lehetőleg NEM hub-on
4) Flash tool észreveszi a tabot -- zöld állapot, kiírja hogy connected.
5) Tab továbbra is sötét kell hogy maradjon

Ez megvan? PC látja? (az egy dolog, hogy te nem látsz semmit, az normális is lehet még)

(#532) _Soma77_ válasza Simba86 (#529) üzenetére


_Soma77_
tag

szuper, nagyon örülök! használd egészséggel! :C

(#533) _Soma77_ válasza Aryes (#530) üzenetére


_Soma77_
tag

ahogy magunkat ismerem, lesz egy nyomógombos GUI (előbb vagy utóbb) :D

(#534) Simba86 válasza _Soma77_ (#532) üzenetére


Simba86
senior tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy ez az "sd card mod" külön flashelhető update formájában megtalálható vhol?
mert most komplett romot nem raknék fel ezért külön, ha nem muszáj... ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#535) _Soma77_ válasza Simba86 (#534) üzenetére


_Soma77_
tag

Nem is kell! Az SD mod app-ok formájában letölthető, 2 apk, feltelepít, felkonfigurál, örül. :C előfeltétel a root, de szerintem az most van neked (super su). Innentől kezdve gyerekjáték, nálam is megy szépen.

DraXon szépen leírta magyarul, hogyan kell [link]

Először én is a YouTube-os video alapján root-oltam, ami adja az SD-mod-ot is, de nagyon gáz volt, amikor folyamatosan RCS7-es hibákat dobált a Play. A srác, aki csinálta állítólag javította, de ott már nem követem az eseményeket...

[ Szerkesztve ]

(#536) Simba86 válasza _Soma77_ (#535) üzenetére


Simba86
senior tag

csak ennyi? :D

az XPosed eddig is fent volt nálam, szóval így tényleg gyerekjáték :D

Köszi :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#537) scream válasza DJGABI (#517) üzenetére


scream
veterán

Örülnék neki, mert nekem sajnos nem igazán ment semmit elérni. :(

(#538) _Soma77_ válasza scream (#537) üzenetére


_Soma77_
tag

sikerült az át-particionálás?

(#539) scream válasza _Soma77_ (#538) üzenetére


scream
veterán

Még nem láttam neki, csak lementettem a partícióimat, hogy meglegyen, ha kell. :DDD

Meg az UI-val próbáltam mókolni.

[ Szerkesztve ]

(#540) durmi_88


durmi_88
csendes tag

sziasztok

mindent úgy csináltam, ahogy leirtátok, de mikor a flash toolban betallózom a flash.xml-t, azt irja, hogy IFWI failed. Másik kábellel is próbáltam, több USB porton keresztül.

Mit tegyek?

(#541) _Soma77_ válasza durmi_88 (#540) üzenetére


_Soma77_
tag

a log ablak tartalma (tool alján) többet mondana, hogy meg tudjuk mondani, mi a baj....

egyébként meg meg kell próbálni többször, egymás után, mert nekünk sem jött össze mindig minden elsőre...jó lesz az, meglásd. (2-3-4 próba után, ha fennáll a hiba, akkor van vmi általában...)

[ Szerkesztve ]

(#542) RoundRobin válasza durmi_88 (#540) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Nalam ugyanez a gond. Plus wwindriver,timeout error.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#543) INMOTEP válasza _Soma77_ (#483) üzenetére


INMOTEP
őstag

Én tegnap este feladtam mert már fáradt voltam , de nem szeretnék valami nagyobb hibát elkövetni mert látom pár embernek nemjött össze a dolog valami miatt .Úgy ahogy másnál is nekem is can t open / external_sdmmcblk0boot0.img : no such file or directory. -at dobott ki .....lenne esetleg egy vállalkozó szellemű aki már megcsinálta és leírná lépésről lépésre mit hogy kell ? Skype vagy facebook-on csak addig amíg túl vagyok rajta :R

(#544) _Soma77_ válasza INMOTEP (#543) üzenetére


_Soma77_
tag

/ external_sdmmcblk0boot0.img formailag helytelen! helyesen "/external_sd/mmcblk0boot0.img"

nincs space a / után és van egy / az sd után :) próbáld csak, jó lesz az! :D

(FB-on ált. on-line vagyok - keress bátran Op3n Dott csoportban bent vagyok)

egyékbént meg minden le van írva itt [link] csak helyesen kell copy-pastázni :D

[ Szerkesztve ]

(#545) _Soma77_ válasza RoundRobin (#542) üzenetére


_Soma77_
tag

tipp: flash.xml-ből ki kell venni a pause 25000-as várakozást, erről volt szó korábban, olvass vissza! ez lehet egy gond, másoknál is volt.

meg meg kell próbálni párszor egymás után, türelem tárhelyet terem! :D

(#546) INMOTEP válasza _Soma77_ (#544) üzenetére


INMOTEP
őstag

nem pont azt a sort írtam be oda ,ezt másoltam inenn valaki hsz-éből csak a hiba miatt .Mert a végén nekem sem volt jó .Csak azért szeretném ha lenne valaki online ha valahol elakadnék :)

(#547) Simba86 válasza _Soma77_ (#545) üzenetére


Simba86
senior tag

Amúgy a teljesség kedvéért hozzátenném, hogy a sleep 25000-es hiba nálam is előjött, szóval a flash.xml file-t lehet érdemes lenne frissíteni és a csomagot újra felrakni :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#548) szucsinka válasza _Soma77_ (#535) üzenetére


szucsinka
őstag

nekem ugyanaz mardat a belsö tárhely pedig mindent a leirtak alapján csináltam.
az sd kártyát esetleg patricionálni kell? vagy ext4re formázni?

(#549) _Soma77_ válasza szucsinka (#548) üzenetére


_Soma77_
tag

nem kell csinálni az külső SD-vel semmit. FAT32 oszt jó van az úgy. Hogy lehet az, hogy flash-tool-lal újrahúztad a rom-ot, amit feltettem, és nem particionálta át a belső tárhelyet...az kizárt. írd le mit csináltál, kibogozzuk! :)

[ Szerkesztve ]

(#550) durmi_88 válasza _Soma77_ (#541) üzenetére


durmi_88
csendes tag

Kb. 10-szer próbáltam.
Ritkán irok a fórumra, általában csak ha nagyon elakadok...

itt a log:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.