Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) tiki


tiki
tag

Egy újabb észrevétel .Ugyxan a wifi vétele jónak mondható , de én a beépített antennájával nem vagyok megelégedve.Bizonyos szöghelyzetben már nem tudja olyan jól tartani a wifi jelet, ami a beépített antennának is betudható .Erősebb kerül antennából is bele .

(#1452) Joci93 válasza _Soma77_ (#1435) üzenetére


Joci93
senior tag

Köszi, megoldódott :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#1453) RoundRobin válasza Mokush (#1441) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

ól gondolom, hogy a root csak annyi, hogy CWM-ből telepítem a Super SU-t?

Nem jól gondolod.
A supersu mellé kell a su (set user, vagy switch user) is és a jogosultságokat is be kell állitani.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1454) _Soma77_ válasza RoundRobin (#1453) üzenetére


_Soma77_
tag

szerintem a csomagra gondolt, de az is lehet, hogy nem (én viszont igen :P) [link]

[ Szerkesztve ]

(#1455) Aryes válasza tiki (#1451) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak nehogy olyan legyen ez a Te szuper-tableted, mint Petrocelli háza! Azt is folyton építette, de tető végül sose került rá. :DDD

(#1456) tiki válasza Aryes (#1455) üzenetére


tiki
tag

Azzal a különbséggel , hogy nekem meg van a tető hozzá.Viszont mivel soma is betekintést nyert a belsejéről ő tudja miről beszélek , és milyen gagyi antenna van benne.

(#1457) Mokush válasza _Soma77_ (#1454) üzenetére


Mokush
tag

Szerintem is a csomagra gondoltam (a linkelt leírás alapján). :)

(#1458) _Soma77_ válasza tiki (#1456) üzenetére


_Soma77_
tag

van, aki kertészkedik, van aki autót babrál, van aki tabletet bütyköl...lényeg, hogy élvezd, amit csinálsz (akár kikapcsolódásból, akár kihívásból csinálod)...mindig végtelen mennyiségű idő és pénz rákölthető egy-egy cuccra (mint pl. a kis-polski, amibe bekerült egy IV-es golf 1.9TDI motorja - jó móka, de megéri? annak, aki csinálja, igen, mások meg őrültnek nézik az embert)..ilyen a buherátorok élete...mindenki egy kicsit "csodabogár" :D

(#1459) _Soma77_ válasza Joci93 (#1452) üzenetére


_Soma77_
tag

remek! :C mi volt a probléma? (hátha másnak is gond, tanulhatnánk belőle... :K )

(#1460) RoundRobin válasza Mokush (#1457) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Akkor oké.
Azt hittem csak az .apk-ra céloztál, mert az nem elég.
Le is irom mások számára:
Csak .apk installal, ha lenne is (esetleg) root jog, az csak kikapcsolásig maradna meg.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1461) RoundRobin válasza tiki (#1456) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Nem rossz az az antenna, csak fémházas a készülék. Ettől függetlenül, nekem is két falon átverekszi magát a jel, számottevő sebességcsökkenés nélkül. Ez tab kategóriában több mint jó. A minap a villamosmegállóból konnekteltem a mekkdoneldsz wifi-jére. Erős 60 méter. :)

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#1462) Aryes válasza tiki (#1456) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor mint Columbo felesége. Mindenki mindent tudott róla, egyik részben már majdnem láttuk is ... aztán mégsem. :DDD

(#1463) _Soma77_ válasza Aryes (#1462) üzenetére


_Soma77_
tag

én biztos vagyok benne, hogy amint megjön tiki gépéhez az új NAND, és beleteszi, publikálja majd az eredményeket...engem már csak azért is érdekel, mert akkor lehet hogy én is benevezek majd egy NAND cserére (tiki tapasztalatai alapján...) ha már lúd, legyen kövér... :D

(#1464) tiki


tiki
tag

Igen igazatok is van , és valahol soma fogalmazott jól , hogy mindenki buherál , vagy kísérletezik , vagy hobbiból csinál valamit stb .De szerintem ezzel a többi ember is gazdagabb lesz némi infóval egyebek.És ha már itt tartunk , akkor miért is ne buherálnánk igaz ? Ha valaki még is ragaszkodik a hagyományokhoz annak egy kis fordulat.Ezen felület lehet androidos kezes bárány , de használhatunk egeret is a jól megszokott egér mutatóval. Ja az eredeti Kitkat 4.4.2 Opn3 dott is rajta van.

(#1465) tiki


tiki
tag

még egy

(#1466) tiki


tiki
tag

még egy

(#1467) tiki


tiki
tag

még egy

(#1468) tiki


tiki
tag

És végül még egy

(#1469) scream válasza tiki (#1468) üzenetére


scream
veterán

No offense, de ez egy hszbe is belefért volna 5 helyett és ilyen kisméretű képeknek semmi értelme, kb nem látszik rajta semmi.

(#1470) Aryes válasza tiki (#1464) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én is ilyen vagyok, csak én nem tudom ilyen nagyban csinálni.
Linux nekem is volt rajta már az első héten, a másik topikban linkeltem is, gondolom neked is chroot + vnc viewer megoldással. Ha máshogy, akkor írd le, hogy hogy. :)

(#1471) tiki válasza scream (#1469) üzenetére


tiki
tag

Fulba nem engedte feltölteni muszáj volt méretet változtatni , azzal meg mint tudjuk romlik a minőség..

(#1472) scream válasza tiki (#1471) üzenetére


scream
veterán

Oké, de nem 256x192 a legnagyobb feltölthető méret és az 5 hsz-t sem indokolja.

(#1473) sanyie70


sanyie70
tag

Sziasztok kicsit elakadtam a mentésnél. Teljesen gyári a tab. Tc vel sikerült csinálni mentéseket de csak 5db van plusz a system.tar
http://kepfeltoltes.hu/view/150120/969136770N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png
Ezek ha megvannak az elég vagy csak kéne még a többi is?

(#1474) martonp1104


martonp1104
újonc

Sziasztok!
Gondoltam kérdezek mielőtt teljesen belevágok:
Csináltam CWM-el backupot sd kártyára.
Ha most felteszem Abel V2-es scriptjét, aztán az sd kártyáról visszaállítom, akkor gyakorlatilag, ha jól értem, a lementett rendszerem lesz fent, de nagyobb tárhellyel?

(#1475) scream válasza sanyie70 (#1473) üzenetére


scream
veterán

A hiányzó kettő boot0,boot1 a legfontosabbak, azokról kell mentés.

(#1476) tiki válasza scream (#1472) üzenetére


tiki
tag

Azért ha letöltöd kinagyítod látszik az szépen.De valóban igazad van.

(#1477) tiki válasza martonp1104 (#1474) üzenetére


tiki
tag

Yes.

(#1478) sanyie70 válasza scream (#1475) üzenetére


sanyie70
tag

És azt hogy tudnám megoldani? Valamiért azokat nem akarja

(#1479) _Soma77_ válasza sanyie70 (#1473) üzenetére


_Soma77_
tag

a mmcblk0boot0.img és mmcblk0boot1.img még kimaradt, ami a legfontosabb, ha az eredeti módszert választod.

Inkább Abel v2 szkript alapú módszerével csináld, az egyszerű mint az 1x1. [link]

Előtte csinálj CWM-mel backup-ot (mentést) a külső SD-kártyára, az a tuti!

[ Szerkesztve ]

(#1480) _Soma77_ válasza sanyie70 (#1478) üzenetére


_Soma77_
tag

írtuk korábban, hogy az of= után nincs space, helyesen így néz ki a két parancs:

dd if=/dev/block/mmcblk0boot0 of=/external_sd/mmcblk0boot0.img
dd if=/dev/block/mmcblk0boot1 of=/external_sd/mmcblk0boot1.img

akkor menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#1481) martonp1104 válasza _Soma77_ (#1479) üzenetére


martonp1104
újonc

Nekem most a backup után ilyen filejaim vannak:

(#1482) _Soma77_ válasza martonp1104 (#1481) üzenetére


_Soma77_
tag

igen, a CWM ilyesmit csinál. Ezt az átparticionálás után vissza tudod majd tolni.

(#1483) sanyie70 válasza _Soma77_ (#1480) üzenetére


sanyie70
tag

köszi abel módszerével szeretném csak ha később vissza kéne állítani valamiért azért szeretném menteni.De akkor ezek nem is kellenek nekem? mindegy lementem mostmár.

(#1484) _Soma77_ válasza martonp1104 (#1474) üzenetére


_Soma77_
tag

a rendszer nem lesz ugyan az, csak a telepített cuccaid maradnak meg.

a rendszer egy 2 open dott frissítés nélküli, de root-olt állapot lesz. Az auto-updater megpróbálja majd telepíteni a két gyári patch-et, de nem fog neki sikerülni - le kell tiltani.

Ha 2 frissítéses root-olt rendszert szeretnél, akkor csináld az 1. módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#1485) martonp1104 válasza _Soma77_ (#1484) üzenetére


martonp1104
újonc

Akkor V2-vel elvileg működik a link2sd?

(#1486) Heimdallr75 válasza _Soma77_ (#1480) üzenetére


Heimdallr75
őstag

dd if=/dev/block/mmcblk0boot0 of=/external_sd/mmcblk0boot0.img
dd if=/dev/block/mmcblk0boot1 of=/external_sd/mmcblk0boot1.img

javaslom így (programkódként beszúrni) csinálni és akkor nem tördel bele a kizárás miatt pár karaktert.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#1487) _Soma77_ válasza martonp1104 (#1485) üzenetére


_Soma77_
tag

azt nem tudom, és a DraXon féle SD-modot használom, az tökéletesen müxik. [link]

(#1488) tiki


tiki
tag

Az OTG kábelen keresztül működik a rá csatlakoztatott usb egér , ha valakit érdekel a bemutatott rendszeren.

(#1489) martonp1104


martonp1104
újonc

Ezzel a módszerrel gyakorlatilag mit csinálok?
Ugyanúgy tudok vele belső tárhelyre is telepíteni, de akár rakhatom külsőre is?

(#1490) _Soma77_ válasza martonp1104 (#1489) üzenetére


_Soma77_
tag

az app a belső tárhelyre települ mindig, külsőre nem tudod átrakni, ez a Android 4.4.2 KitKatt baromsága, viszont a data-t (/data vagy /odd) szépen mennek a külső SD-re. (pl NFS több száz megás data-ja a külső kártyára mászik fel, és onnan is töltődik be mindig)

(#1491) Aryes válasza tiki (#1488) üzenetére


Aryes
nagyúr

Chroot + vnc viewer?

(#1492) tiki válasza Aryes (#1491) üzenetére


tiki
tag

Nem .A system , és a data aplikáció futása közben felülíródik , aztán újra indul a tab és megkapjuk a felületet , ha kilépünk vissza áll a droid opn3 dott felület.

(#1493) sanyie70


sanyie70
tag

Sikerült menteni mindent. :D most indítottam abel megoldását eddig rendben megy minden.
Kész is van 4.9 giga köszönöm a segítséget. gyorsabb volt mint gondoltam :D Még annyi lenne ,hogy akkor most dalvik ról art re is átváltott? Mintha olvastam volna valami ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#1494) _Soma77_ válasza sanyie70 (#1493) üzenetére


_Soma77_
tag

Gratu! :C (dalvik vs art-ról nem tudok)

[ Szerkesztve ]

(#1495) Aryes válasza tiki (#1492) üzenetére


Aryes
nagyúr

És van erről vmi leírás, hogy hogy kell csinálni, vagy esetleg leírnád te, vagy minden egyes információmorzsát harapófogóval kell belőled kirángatni? :)

(#1496) martonp1104


martonp1104
újonc

Na sikerült feltenni, minden akadály nélkül! :)
Most az lenne a kérdésem, hogy a CWM-el, hogyan állítom vissza olyanra amilyen volt? Ugyanúgy elindítom, csak a megfelelő menüpontot kiválasztom és kész is? :)

(#1497) _Soma77_ válasza martonp1104 (#1496) üzenetére


_Soma77_
tag

Restore From Backup (from External_SD), vagy vmi hasonó ( most nincs előttem egy CWM )

(#1498) Jhonny Cage


Jhonny Cage
tag

Üdv! Megcsináltam jómagam is a repartot, az Ábel féle módszerrel és minden gond nélkül lefutott! Köszönetem és mély tiszteletem mindenkinek aki benne volt a létrehozásában!
Már csak a hangerőt kellene valahogy növelni és "tökéletes" lenne a készülék!
Esetleg arra nem tud valaki módszert, hogyan lehetne az opendottos ikonokat mint a kamera vagy galéria lecserélni?

(#1499) szpali válasza Jhonny Cage (#1498) üzenetére


szpali
addikt

letiltod az adott alkalmazást és telepítesz helyettük rendes appot (google camera, qiuckpic galéria)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1500) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Van olyan, akinek már sikerült a boot animációt lecserélni? Mit rontok el? bootanimation.zipet kicseréltem, már a "desc.txt" fájlt is az eredetivel, de nem akar összejönni... (system/media/bootanimation.zip)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.