Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) RoundRobin válasza tiki (#699) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Két ID-je van egy gépnek. Az egyik az amit flashelésnél is látunk, amikor flash módba bejelentkezik a gép. Ez a proci ID-je. De ezen kivül van egy másik is. Ezt látod az adb konnektnél. Szerintem mindenképpen ez utóbbit használja a google azonositásra, mert a prociban lévő ID-ről sok nem derül ki, nem tudni milyen hardverkörnyezetbe (display, RAM, stb) fogják illeszteni.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#702) tiki válasza _Soma77_ (#700) üzenetére


tiki
tag

És pont azért , hogy ne lehessen trükközni vele.A nand ID je szál el amikor félre sikerül a frissítés , és hibásan fut le.Viszont ez látszódni is fog egy ADB Devices parancs kiadásával , hogy nem lesz felismerés , tehát nincs meghajtó üzenet lesz.Az a lényeg , hogy nem lesz olyan hogy CLVB / D ......... kinek milyen.És az eszközkezelőben is hibásan fogja felismerni az android phone eszközt .Egyébként ha megfigyelitek , és aki feltette soma mentését , annak elvileg mindenkinek ugyan az lesz ez a számsorozat.

[ Szerkesztve ]

(#703) RoundRobin válasza tiki (#702) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Na de ez az, hogy nekem nem lett más. Pontosan ugyanazt a számot kaptam vissza, amit szinte már fejből ismerek. Pedig vadidegen (teclast) ROM-ot tettem fel.

Viszont ha belegondolsz, mondjuk a cache-ben letárolódik ez az ID, valaki csinál egy backupot, fellövi valahova, hivatkozik rá, letöltik és restore-olják (a cache-t is), akkor a versenyzők ugyanazzal az ID-vel fognak birni, menni fog a store is - hiszen a vas ugyanaz - egészen kikapcsolásig.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#704) tiki válasza RoundRobin (#703) üzenetére


tiki
tag

Azért kapod vissza , mert a processzorban lévő ID t adja vissza , és az a kikapcsolás után is megmarad , sőt tovább mennék az akkumulátor kivétele után is .De ha a nand radirt kap , akkor a soma által lementett nand ID kerül mindenkinek a nandjába. Ez akkor fog kibukni , ha lesz egy olyan rutin ami a háttérben csinál egy frissítést , és a processzorban lévő ID , és a nandé a gyárihoz képest eltérő lesz .Az lesz az a helyzet amikor a gép addig nem fog bootolni , amíg ezen adatok a gyári állapotnak megfelelően nem egyeznek meg.Pont ezért kellett volna mindenkinek a saját gépéről mentést csinálni , de lehet , hogy ez sok mindenkinél késő lesz.Mert senki nem tudja már mi az ö pontos ID je, mert az új particionálás miatt ez elveszett.

[ Szerkesztve ]

(#705) medvesajtgaz


medvesajtgaz
csendes tag

Ezt irta valaki xda-n: "I'm not familiar with your device but I believe you will have to edit your build prop and change your ro.product to show your devices model number."
Ezt hogy tudom megcsinalni vajon?

(#706) tiki válasza medvesajtgaz (#705) üzenetére


tiki
tag

Hellyel közzel ezt írtam én is most le , amit ott írtak.Ezt a számsorozatot , csak úgy lehet megtudni , ha a processzor belső boot infóját ki tudnánk nyerni , mert abban meg van mivel ö végzi az összehasonlítást , tehát ott meg van az eredeti számsorozat.De ahhoz , hogy oda bejussunk gondolom nem kell ecsetelnem tovább.....

[ Szerkesztve ]

(#707) RoundRobin válasza tiki (#704) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

a processzorban lévő ID t adja vissza , és az a kikapcsolás után is megmarad , sőt tovább mennék az akkumulátor kivétele után is .

Ez nyilvánvaló, csak azért mondok ellent, mert kevéssé hiszem, hogy az intel engedné bármely vásárlójának, hogy a proci azonositóját maga irja be.
Azt viszont senki nem tudja, hogy a proci köré, amit az intel raklapszámra elad, majd valamikor, milyen hardver környezetet legóznak majd össze.
A store-nak viszont a gép hardvere kell, nem csak az, hogy milyen proci van benne.
Ezért gondolom, hogy az id-t az nvram tárolja (és nem a flash, bár utóbbi is tárolhatná éppen, lesikálhatatlanul !!!), az meg ugyanúgy nem felejt, mint a proci.

de hát nosza, nézzük meg. :)

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#708) _Soma77_ válasza tiki (#704) üzenetére


_Soma77_
tag

Ha ez így van, akkor a kérdés az, hogy hogy lehet egy flash-tool-lal, egy image-el flash-elni minden gépet? Gondolod, hogy a gyárban, end-of-line nem egy tool flash-el egy image-et szűz nand-ra? Akkor meg honnan jönnek a különböző ID-k a nand-ban? A SoC-ban lévő a lényeg, amit a fw szerintem boot-oláskor letesz vhova a nand-ra, hogy az app-oknak ne kelljen már kernel híváson keresztül lekérni az ID-t, ha szükségük van rá. . (de lehet, hogy nem így van...Tényleg nem értek hozzá.)

(#709) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Nos próbáljuk felrakni az új fw-t de elakadtunk , a flas tool usb hibával elszáll ,állandóan arra panaszkodik hogy az usb port az nem 2.0 hanem régebbi és lassú kapcsolat miatt bontja .Másik furcsaság vagy nem hogy amikor elindítom a flash-t ,egy idő múltán nyit egy újabb kapcsolatot .Nemtudom hogy igykell e neki lenni

[link]

[link]

[link]

A Pc-m egy 4 magos amd asztali pc Windows 7 32 bit ,USB 2.0 ,biosban bekapcsolva minden .ABD Driver többször újra telepítve több féle módszerrel .Próbáltuk minden usb portot lefoglalni és úgy flashelni,lemértük az usb portok sebességét .3 db port a 4 ből 9600 körül másolt filmet pendrive-ra .Annyit hozzáteszek hogy nekem nincs elöl usb port csak hátul 4 , ki lett próbálva minden porton külön külön.Úgyis hogy csak az egér és a talbet volt rákötve ,de állandóan azzal jön hogy rakjam gyorsabb 2.0 usb portra ...Ráadásul ahogy nézzük a félbehagyott flash miatt ami bejön droid boot az nem elég ahhoz, hogy a driver teljesen feltelepüljön .Mit lehet ezzel tenni hogy 2.0 ként kezelje ? Az az abd driver van fent amit drive-ra feltöltöttetek ,várom az ötleteket :R

(#710) tiki válasza RoundRobin (#707) üzenetére


tiki
tag

Igen kicsit hamarabb válasz is adtam rá.De nézd csak egy általános kiépítés, hát oda bentre bejutni kevésbé tudnánk , ha most nem is nézzük a perifériákat.

(#711) RoundRobin válasza medvesajtgaz (#705) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Az csak a firmware verziószámát adja meg. Ott ID nincs.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#712) pcnet válasza _Soma77_ (#708) üzenetére


pcnet
addikt

Én sem értek hozzá, de anno Nexus 4 topicban nagy divat volt ota kikényszerítése framework és asszem valami Google cache törlésével. Ott épp az volt a cél, hogy új azonosítót kapj, így kis szerencsével bele kerülhettél abba az 1%ba akik első héten megkapják a frissítést. Aztán kis idő múlva jött a sírás, hogy nem megy a Play, nincs Gmail push, mert más az azonosítónk. Anno az volt a megoldás, hogy ki kellett jelentkezni Google fiókkal, majd újra belépni. Ebből meg az jön, hogy mikor belépsz Gmail accoddal, akkor kapsz azonosítót. Fene tudja.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#713) RoundRobin válasza tiki (#710) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Én ezt nem vonom kétségbe.
Ez vitán felül áll.

Csak azt mondom, hogy a gép processzorának azonosítója is más és a gépnek magának az azonositója is.
ÉS szerintem, vélhetően utóbbit igényli a store. Na meg annyit, hogy nem biztos, hogy az utóbbit a flash tartalmazza.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#714) RoundRobin válasza INMOTEP (#709) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ugyanez a hiba volt nekem is. De én valóban 1.1-es usb portról próbáltam flashelni.

Alább leirtam, hogy kell az isoc drivert telepiteni.

Lapozz le a thread végére 200-as oldalszámmal.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#715) tiki válasza _Soma77_ (#708) üzenetére


tiki
tag

Hát onnan jönnek a különböző ID , hogy amikor a tabok a gyártósoron rákerülnek a programozási felületre , akkor minden tab programozás után lép egyet , és kapja a következő sorszámot a következő tab .Percek alatt kiszórnak , így sok sok tabot.Mivel nem lehet két ugyan olyan sorozat számmal rendelkező tav sem , és két egyforma ID vel rendelkező tab sem stb stb stb. Ez sok minden miatt kell hogy , így legyen , csak egy példa két egyforma sorszámú pénz sem lehet , akkor meg is van a magyarázat rá miért , ki ki még gondolhatja tovább is..

(#716) RoundRobin válasza INMOTEP (#709) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Látom, kettő van a gépre akasztva. Akkor az on demand flash módot bexelni kell.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#717) Keeperv85 válasza tiki (#715) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Vannak sorszám zárások. Ilyenkor nullázzák az SAP szervert és mehet újra ki ugyan az az ID, mivel felhasználói szoftverben gyakorlatilag sehogy sem kerül, soha, semmi módon elő...

Az IMEI szám kicsit más tészta, mielőtt valaki arra kezdene asszociálni...

(#718) tiki válasza RoundRobin (#713) üzenetére


tiki
tag

Benne kell , hogy legyen mivel felül íródik , és nincs rá mód , így neki egyeztetni..Ugyanis , ha a boot meg is változik , vagy félbe marad frissítéskor , és nem tud indulni a gép , de attól még az ID ki kellene , hogy irja .Egyébként pedig nand nélkül agy halott a gép .

[ Szerkesztve ]

(#719) RoundRobin válasza INMOTEP (#709) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

http://itcafe.hu/tema/op3n_dott_tablet_melyviz/hsz_593-593.html

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#720) RoundRobin válasza tiki (#718) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Félbemaradt flash-nél azért nem kapod meg, mert nincs szoft, ami kiolvassa és közvetitse feléd.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenképen a flash tárolja az ID-t, csak azt, hogy ha az tárolná akkor sem kapnád vissza, legalábbis ilyen flash error-os esetben.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#721) tiki válasza Keeperv85 (#717) üzenetére


tiki
tag

Nem is a szoftverre gondoltam .Viszont , ha egy tabon belüli eltérések vannak , a gyári adatokhoz képest , akkor lehet , hogy a telepítés abban a szakaszban meg fog állni , amikor a processzor utasítást végezne a nand felé , de az ismeretlen lesz számára .Akkor ott megfog állni a dolog.Nem biztos , de van rá esély.

(#722) medvesajtgaz


medvesajtgaz
csendes tag

http://android-developers.blogspot.nl/2011/03/identifying-app-installations.html

(#723) tiki válasza RoundRobin (#720) üzenetére


tiki
tag

Igen lehetséges .Viszont az újra particionáláskor törlődhettek olyan adatok , amik lehet , hogy később kellenének.Esetleg partíció nevek , számok jelölések a rendszer felé stb stb stb .Nem tudhatjuk.Ez csak akkor lett volna igazán jó , ha meg lettek volna nézve az eredeti gyári partíciók , hogy tartalmaztak e egyedi azonosítót stb

(#724) RoundRobin


RoundRobin
aktív tag

Végigolvasva a legutóbbi hsz-eket, arra jutottam, hogy:
Tekintettel a tényre, hogy a márkatársaknak alapvetően a flasheléssel akad gondjuk, ki kellene találni valami olyan módot, ami a flashelést fölöslegessé teszi.

Erre mondjuk talán van is mód.
A hosszas körmölgetés helyett meg lehetne irni egy scipt csomagot, ahogy azt mások is teszik, a user-eknek pedig más dolguk nem volna (a kötelező backup-on kívül), mint elinditani egy batch file-t a PC-jükön és az felmásolná a scripteket a TAB-ra, ott elvégezné a dolgát (particiók lementése lehetőleg SD kártyára, azok visszairása) és ha az átparticionálás meg lenne oldva, akkor szépen visszairogatná a tartalmakat a particiókra.
Igy csökkenne az elgépelésből fakadó hibalehetőség és nem kellene felül-flashelni a TAB-ot.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#725) Keeperv85 válasza tiki (#721) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nincsenek olyanok, hogy "gyári adatok", mivel a flashelés az ÖSSZES létező adatot felül tudja írni! Felejtsük el most azt, hogy létezik olyan megoldás, hogy a PMIC-be teszik az IMEI számot. Android alatt nem létezik. Minden a "flash"-ben van. Azért így idézőjelben, mert számos eszközben a nand helyett pl. SD kártya van. Minden egyedi azonosító az nvramba kerül. Az IMEI pl. nem lehet ugye soha sem azonos, tehát azt minden modell külön kapja. Hogy hogyan, azt a fejlesztő találja ki. Gyakorlatilag mindegy milyen módszerrel generálja le, mert elhiheted, hogy -bár van rá standard modell (tehát elvileg ész nélkül nem írhatsz be bármit, mert a számok összefüggnek)- gyakorlatilag nem lényeges milyen számsor, ha nincs hálózati ütközés vagy tiltás, mivel a gyártók nem egyszer nem kommunikálják le még az IMEI hosszát sem a szolgáltatókkal, ezért aztán a hálózatok többsége kb. mindenevő...

Az eszköz azonosítás PC felől, USB-n a bootloaderekben és kernelben lévő azonosítókkal történik. Ha azok sérültek, akkor nincs USB kapcsolat. Onnantól a kör bezárult az eszközöd számára nagy valószínűséggel, mivel még ha esetleg létezik is JTAG kivezetés vagy esetleg kiforrasztva a flash-t találsz lábkiosztást, szinte leheleten szoftveres támogatást is találni ezeknek a kiszolgálására...

(#726) tiki válasza Keeperv85 (#725) üzenetére


tiki
tag

Ezért írtam korábban , hogy nem minden esetben hozható vissza a tab az élők sorába.Viszont , ugyan nem ezen tab kiépítésében , de JTAG ra is , és szoftver is van erre a típusra mármint a nandra.
Az X BOX 360 ban pontosan ugyan ez a nand van , amire számos JTAG , és manual rendelkezésre áll.

(#727) RoundRobin


RoundRobin
aktív tag

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#728) RoundRobin válasza tiki (#726) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ez visszahozható.
Asszem talán te cseréled a nandot a gépedben nem?
Ha kicseréled, fel is tudod majd flashelni. Full blank gépet is fel lehet jtag nélkül. Ma már igy megy ez.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#729) vferi90


vferi90
tag

Sziasztok. Flash megtörtént, de most nem tudok CWM-et indítani. Valami ötlet?

Note9

(#730) vferi90


vferi90
tag

Ez kimaradt:

A tab pedig: kép

[ Szerkesztve ]

Note9

(#731) RoundRobin válasza vferi90 (#729) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Lépj droidboot-ba először. (volume up + power hosszan)
Utána menni fog a CWM.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#732) RoundRobin válasza vferi90 (#730) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ja, most néztem a képet a tabodról. Aszerint a CWM átkerült a gépedre, ki lett bontva és elinditva.
Fogalmam nincs miért nem jön be a menüje.

Próbáld meg ujból, jobb ötletem nincs.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#733) vferi90


vferi90
tag

Ne ez megoldódott. (én voltam bal***sz, véletlen törölhettem a recovery.zip file-t a mappából.)
Viszont az utolsó lépésnél akadok el.

A Browse gombbal be kell tallózni a csomagban megosztott "flash.xml" file-t; majd "Start to Flash"
Ez körülbelül 10 perc alatt feltölti a P89Mini módosított alap firmware-t (AOSP 4.4.2, a lenti hibával egyelőre). Ha leakadna közben akkor ki kell kapcsolni a tabletet (power gomb hosszan), majd elölről kezdeni azt a lépést
- A launcher-rel belépünk CWM-be
- CWM-ből leformázzuk a /system particiót (Mounts and Storage -> format /system)
- ADB Shell-t indítunk, majd onnan:

Flash megvan, CWM-be belépek, majd formázom a /system partíciót. Ezután hogy indítok shellt? Mert CWM-ben van a tab és úgy nem tud kommunikálni vele a gép. A rendszer meg nem indul el formázás után... (és alig bírtam rávenni hogy újra flash-elje)...

Note9

(#734) _Soma77_ válasza vferi90 (#733) üzenetére


_Soma77_
tag

adb shell-t kell indítani a PC-n,. ugyan úgy, mint ahogy a backup-olás előtt csináltad (total commander.ből, vagy cmd parancssorból). :)

(#735) _Soma77_ válasza vferi90 (#729) üzenetére


_Soma77_
tag

menni fog az. :)

1. Zárd be a launcher ablakot (piros szöveggel)
2. Tedd a tab-od droidboot-ba (usb-le, tab kikapcsol, hangerő fel + bekacsoló gomb együtt, amíg droidboot be nem jön, usb vissza)
3. Indítsd el újra a launcher-t, majd ACCEPT és T3, várd meg, amíg bejön a CWM
4. Zárd be a launcher ablakot (piros szöveggel)
5. Indítsd el az ADB shellt, a /system kicsomagoláshoz

(#736) syler123


syler123
veterán

Első hsz-be kellene tenni majd a leírást, hogy pontosan hogyan kell végigcsinálni a particionálást, kicsit pontosabban, a félreértések elkerülése végett. Sokan örülnénk neki.

Pl a leírás így kezdődik: A launcher-rel belépünk CWM-be. Hogyan? Nincs is cwm a tabon :) Tehát nulláról kellene eljutni a particionálásig.

Lépésenként le lenne írva az nagyon jó lenne, olyan szinten hogy:

1. lépés

Volume up és power együttes nyomásával kapcsoljuk be a tabot

2. PC-n elindítjuk az intel.... stb

Bár sokan hibába futottak, nem tudom hogy ezek után végig merjem-e csinálni a folyamatot. Korábban egy telefonommal szívtam meg, hogy flash-elés után nem töltötte az akksit, az akksi pedig lemerült, ezt még helyre tudtam hozni egy univerzális külső töltővel (ezután felment egy normális rom, ami már töltötte az akkut), de ha a tab akksija merül le, akkor bajban lennék.

[ Szerkesztve ]

(#737) tihibaby válasza syler123 (#736) üzenetére


tihibaby
senior tag

Fényképekkel illusztrálva lehetőleg! :K

(#738) guest666 válasza syler123 (#736) üzenetére


guest666
aktív tag

Igen, ez jó lenne. Talán még én is nekiállnék végigcsinálni a műveletet :)

(#739) _Soma77_ válasza syler123 (#736) üzenetére


_Soma77_
tag

köszi az észrevételt, tervbe van véve, természetesen :)

Az, hogy bele merjél-e vágni, azt én nem tudom megmondani, ez nagyon egyén függő :D

Aki módosítja a tab-ját akármilyen módszerrel, tisztába kell lennie azzal, hogy milyen kockázatokat vállal.

- garanciavesztés, ez ami fix :)
- megváltozott működés, esetleg instabilitás
- későbbi problémák, amiket most még nem látunk
- extrém esetben elindulási gondok (no boot, boot-loop)
- legrosszabb esetben agyhalál (total brick)

Ezért újra hangsúlyozom, bárki bármilyen módosítást CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE végezzen!

A motiváció és a cél minden ilyen akció mögött nagyon egyedi (embertől függő), így általános tanácsot adni itt nem lehet!

Én speciel megcsináltam, mert egy 15k-s tabnál max 15k-bukok, ha a legrosszabb következik be (full birck). Amolyan warez játék-eszköznek vettem, hogy tanulhassak új dolgokat, technikákat. Bíztam annyira magamban, hogy meg tudjuk csinálni, ezért belevágtunk. De ez az én story-m :DDD

A módszer bizonyítottan működik, de nincs rá garancia, hogy nálad is menni fog!

pl. Tegnap egy USB-s problémán szívtunk több mint 4 órát, és még most sincs flash-elve a tab, így a srácnak most van egy félig agyhalott gépe, amit akkor tudunk majd feléleszteni, ha rendbe tesszük a PC-n az USB-t :D

[ Szerkesztve ]

(#740) raziel01 válasza _Soma77_ (#739) üzenetére


raziel01
veterán

Full brickes tabot is megcsinál a szerviz. Nem tudják mitől halt be. Lehetetlenség megmondani, hogy nem magától csesződött el.

(#741) INMOTEP válasza RoundRobin (#716) üzenetére


INMOTEP
őstag

Máris nézem

(#742) _Soma77_


_Soma77_
tag

Brahiból csináltam egy partíció mentést a családi szűz tabról, és összehasonlítottam azzal, ami a warez tabomon van. Vannak különbségek hosszokban is és tartalomban is, így továbbra is azt mondom, hogy erősen javasolt a saját mentés készítése. -- Ezért a sajt partíció mentésemet egyenlőre nem is lehet letölteni a drive-ról.

(a korábbi beszélgetésen felbuzdulva megpróbáltam megkeresni a gépek ID-jait az image-ekben, de nem találtam meg - legalábbis raw 4 byte formában biztosan nincs benne sehol...)

(#743) Heimdallr75 válasza vferi90 (#730) üzenetére


Heimdallr75
őstag

flash után indítsd el a tab-ot és kapcsold be ismét a usb hibaéresést. (amíg pirosak a betűk nem látja a tabot)

الغريبة في هذا الكوكب

(#744) tiki válasza RoundRobin (#728) üzenetére


tiki
tag

Igen én cserélem a nand ot , de még nem érkezett meg .. Viszont Nem minden esetben lehet az USB portról olyan műveleteket végre hajtani mint Pl egy belső JTAG alkalmazásával.Ugyanis a nand ból , ha van JTAG olásra lehetőség , tehát van erre kivezetés , akkor ott full ban elérhető a nand mindenféle sallang nélkül.Viszont ha az USB nézzük ott már a periférikus kommunikációnak is működni kell , hogy egyáltalán hozzá lehessen férni a műveletek miatt mondjuk egy flasheléskor a nadhoz., ami nem biztos , hogy minden esetben sikerül sőt volt , van rá példa , hogy nem mindig lehetséges. A JTAG az amikor 1000% os biztonsággal visszahozható a gép persze , ha nincs mechanikailag sérülve a nand .Ha egy boot során olyan hiba lép fel , hogy a periféria drájverei sem tudnak lefutni , akkor addig az USB csatlakozás nem fog élni , így kvázi hozzáférhetetlen lesz a gép USB csatlakozáson keresztül.

(#745) _Soma77_ válasza tiki (#744) üzenetére


_Soma77_
tag

BTW, Találtál bármi teszt pontot az PCB-n? mi nem találtunk, mondjuk a hátlap és a kamera körüli műanyag kivételével nem bontottuk tovább. Bármilyen soros kommunikációra alkalmas tesztpont jó lett volna annó a hw-es nyomozáshoz, de nem találtunk semmit. Neked, bármi?

[ Szerkesztve ]

(#746) pcnet válasza raziel01 (#740) üzenetére


pcnet
addikt

Nem minden esetben. Jó nem full brickes telefon volt, de ismertem olyan srácot akinek a telefonján elszállt a töltő elektrónika. Természetesen S OFF és custom rom volt rajt. Gondolta szerviz nem tudja bekapcsolni, nem derül fény a mokolásra. Bizony fény derült, alkatrész csere után a szervizes arcába bootolt a custom rom és azonnal tépte is szét a garancia lapot, srác pedig fizette a javítás költségét.

Tomtombat: Anno HTC HD2-es időkben is milyen egyszerű volt particionálni a nandot androidhoz. Toolkittel egy kattintás, vagy manuális recovery flasheléskor egy .cfg fájl szerkesztésével. :)

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#747) tomtombat


tomtombat
tag

Hali!
Nálunk itthon 4db op3ndot tab van, lenne mit flashelni. :)
Igazából 1db lenne fontos, a fiam játszana pár játékkal ami helyigényes, de most ezek kilőve.
Annak idején atab5 telón a data partíció, oltári kevés volt, ott viszont volt egy plusz belső tárhely, "belső sd". root után, egy partícionáló zip telepítésével, futtatásával lehetett a data partícióhoz csapni.
Igény szerint lehetett a méretet beállítani. Kár hogy most más a történet és nincs ilyen lehetőség. :(((

(#748) Heimdallr75 válasza pcnet (#746) üzenetére


Heimdallr75
őstag

erősen kétlem, hogy a tesco a noname brandjéhez (ami lehet marketing is csak) vásárolt egy oem terméket amit brandelt, nagyjából az előállítási költsége 3-4k körül van minden logisztikával legyen 5k.
Ennek a szervizelése úgy történik hogy x darabbal többet kaptak. Senki nem fog szerviznek fizetni x ezer óradíjat egy 5k-s tabért :D simán munkaórába nem éri meg javítani tehát vagy fődarab vagy teljes csere.

الغريبة في هذا الكوكب

(#749) Mokush


Mokush
tag

Sziasztok!
Nekikezdtem az okosításnak, de nem igazán jött össze. Azért leírom, miket csináltam eddig:
(Mellékszál: Először is összeszedtem a #351-től felfelé a hsz-ekből a fontosnak vélt infókat, tippeket egy doksiba, hogy kelljen keresgélni... ez hasznosnak bizonyult.)
ADB, intel driver, TC plugin telepítés megvolt.
Le akartam ellenőrizni, hogy rendben van-e minden - félsiker. Flash tool látja az eszközt, CWM működik (launcher, accept, t3).
ADB részről viszont semmi. TC plugin nem csinál semmit. Próbáltam másik driver-rel, a Samsung-os verziót is, de semmi. Engedtem, hogy a Win keressen driver-t, próbáltam manuálisan is megadni, melyik driver-t használja... semmi. :W
USB debug bekapcsolva.
Win7 Pro HUN SP1 x86
Azt vettem még észre, ha a CWM-ben lépdelek fel-le a hangerő gombokkal, akkor van, hogy meglódul és egy gombnyomásra akár 3-4 menüponton is végigszalad.
Szóval eddig jutottam és most épp nem tudom, mit csináltam rosszul :B
Ha lesz "tárhelynövelés for dummies" vagy egy user friendly-bb megoldás, akkor lehet megpróbálkozom vele megint.

(#750) tiki válasza Mokush (#749) üzenetére


tiki
tag

Nem biztos , hogy jó drájver van fönt hozzá.Meg kell próbálni másikat feltenni.Amíg vagy az ADB , vagy a TC nem látja , addig nem tudsz tovább lépni.A Win eszközkezelője mit mutat ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.