Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47151) Tim82 válasza fokukac (#47149) üzenetére


Tim82
nagyúr

20-án megyünk, de forintból... :(

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47152) bobsys válasza Pttypang (#47150) üzenetére


bobsys
addikt

En a Twitter szamaira leszek kivancsi miutan nyitott a tozsde

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#47153) Pttypang válasza bobsys (#47152) üzenetére


Pttypang
veterán

Miért, mi történt? o.O

Everybody lies.

(#47154) tbs válasza Pttypang (#47150) üzenetére


tbs
addikt

Nem, csak kaptam a kereskedőbotomtól egy levelet, hogy "szokatlanul nagyot szakított egy tranzakcióval, nézzem már meg, hátha hiba". :DDD (Szokatlanul nagy -> $15 :B )

(#47155) bobsys válasza Pttypang (#47153) üzenetére


bobsys
addikt

meg semmi :D
ma vezetik be a tozsdere es csak kivancsi vagyok hogan fog alakulni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#47156) fokukac válasza bobsys (#47155) üzenetére


fokukac
nagyúr

gondolom, olyan szépen fog teljesíteni, mint a zuckerberg részvény, hogy10% mínuszban nyit, majd felezi magát egy hónap alatt. :D

szerintem ez a tőzsdére való bevezetés mostanában semmi másról nem szól, csak az új tulajok megkopasztásáról, illetve a régi tulajok némi anyagi kielégítéséről. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47157) Pttypang válasza bobsys (#47155) üzenetére


Pttypang
veterán

Azt hittem, hogy mar bevezettek. Hmm akkor igy mar ertem :)

Everybody lies.

(#47158) bobsys válasza fokukac (#47156) üzenetére


bobsys
addikt

egyetertek, de a facebooknal ha a kisbefekteto kibirta, hogy nem szall ki akkor mostmar plusszban van

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#47159) Integra válasza Pttypang (#47150) üzenetére


Integra
titán

én spec a határozati napra várok :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47160) fokukac válasza bobsys (#47158) üzenetére


fokukac
nagyúr

és ha meg kibírta volna, hogy nem vesz, csak miután meglátta, hogy hogy megy, akkor meg duplázta volna a tőkéjét. :) ilyen ez a csúnya kapitalizmus. De sebaj, a bennfentesek kiszórtak pár milliárnyi lóvét, és gondolom, vettek belőle pár privát karibi-szigetet.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47161) concret_hp válasza tbs (#47148) üzenetére


concret_hp
addikt

ez a kemény, nem a beton :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#47162) emvy válasza fokukac (#47156) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez mikor volt maskepp? :) 50 evvel ezelott, talan. Szerk.: inkabb 100. Mar a Graham-konyv is azt irja, hogy IPO-ba sose szallj be :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#47163) Tim82


Tim82
nagyúr

Viccesek ezek a 2014-es cafeteria változások.

Egyrészt br. 250k fölött havi br. 10k-val csökkenni fog a cafeteria nálunk, tehát marad br. 30k/hó, ami kb. semmire sem elég. Én pont ennyit keresek, fogadni mernék arra, hogy emelni fogják a béremet úgy, hogy nyerek havi pár 100 Ft-ot cserébe a br. 10k elvonásért?

Ja, amúgy megszűnik az internetutalvány, de a kibocsátó spammeli a munkahelyi mailcímemet, hogy válasszak top prémium ajándékutalványt és nyerjek vele kétmillió forintot értékű ajándékot.

Lópikulát, azt.

Mai rage rant-ünket hallották, hölgyeim és uraim, köszönöm a figyelmet, leülök magamtól is zokogni a sarokba. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47164) bandus válasza Tim82 (#47163) üzenetére


bandus
veterán

legalább lehet tudni valamit, nálunk ez szerintem majd csak januárban derül ki, hogy lesz-e bámiféle változás. remélem nem, mert nem lenne jó, ha ezt nagyon csökkentgetnék.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#47165) fokukac válasza Tim82 (#47163) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak szólok, hogy nálunk (igaz, bértől függetlenül) alapból havi 17500 ft a cafeteria.
ui. és nincs internet-utalvány, pedig annak akár még vehetném is hasznát.
nade sebaj, így inkább megeszem.
De a legfílingesebb elkocsmázni. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47166) gaborbol válasza bobsys (#47158) üzenetére


gaborbol
őstag

Radioba nyilatkoztak orankent tegnap, hogy mi nem vagyunk facebook es nem is leszunk :DDD

(#47167) fokukac válasza gaborbol (#47166) üzenetére


fokukac
nagyúr

igaz, ez a csivitelés még a fészbúknál is haszontalanabb. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47168) Tim82 válasza bandus (#47164) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én a jelenlegi havi br. 40k-ból fizetek egészségpénztárat és önkéntes nyugdíjpénztárat (kb. a minimális havi kötelező tagdíjra elég), internetet (aminek a lehetőségét most ugye megszüntetik), valamint 8k-nyi Erzsébet-utalványt (mert valamivel kedvezőbb szorzóval adózik, mint a normál kajautalvány). Ja meg a bérletem is ebből van.

Az egészségpénztár kb. arra jó, hogy apám havi gyógyszereit meg tudjam venni (cukorbetegség), az Erzsébet-utalványt meg anyámnak szoktam odaadni (elvált szülők kölke vagyok, szóval rég nem egy háztartás). Most az a jó kérdés, hogy mit szüntessek meg jövőre... Melyiküket ne támogassam, mert az már nem kérdés, hogy a nyugdíjcélú megtakarításnak amúgy is annyi.

Gondolom, bónusz sem lesz jövőre, mert Magyarország jobban teljesít (az egy dolog, de azzal együtt, hogy amúgy az eddigi havi jövedelmet is megvágják, már különösen fájdalmas). Asszem, tényleg ideje keresnem lassan egy másik munkahelyet, lehetőleg egy másik országban, pedig az anyagiakat leszámítva jelen pillanatban nincsen problémám a jelenlegi munkakörülményeimmel. Az anyagi részből is ki lehetne jönni, ha nem csökkenne állandóan az, amiből élni kellene.

tildy: kiköltözés nem menne jelenleg, barátnőm még két és fél évig tanul itthon, ráadásul értelmes szakmát, amivel talán tudna kezdeni valamit. :) Legfeljebb ingázás jöhetne szóba.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47169) tildy válasza fokukac (#47167) üzenetére


tildy
nagyúr

Henrik, vagyis twollah hogy meggazdagodhatott volna belole :S

tim82: javasolni is akartam, hogy tegy ugy, csak vegul nem mondtam. Amugy tegy ugy:)

En meg meg jo , hogy dec elejen otthon vagyok, mehetek sorbanallni vagy a raffihoz vagy a cibhez, hogy alairjam, melyik a "fo" szamlam. Gondolkodom, melyik a jobb nekem...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47170) Tim82 válasza fokukac (#47165) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak szólok, hogy ha jól rémlik, a nettód az talán több is, mint duplaannyi az enyémhez képest. ;)

De amúgy asszem, az a szarrágás bosszantott fel, ahogy közölték most a változásokat, ld. pont az én fizetésemnél meghúzott határ. Tök király lesz, bért emelnek és azzal többet húznak ki a zsebemből a cafeteriás veszteségnél... És nem, nem igazán a cégre vagyok mérges persze.

tope: attól, mert másoknak kevesebb, megengeded ugye nekem, hogy fájjon nekem az elvonás? :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47171) tope válasza Tim82 (#47163) üzenetére


tope
addikt

Nekünk jelenleg havi nettó 4.000 Ft Bözsi utalvány van, és ennyi, szóval mit tetszik panaszkodni :U :D

[ Szerkesztve ]

(#47172) emvy


emvy
nagyúr

OMG, 42-46 kozott fog nyitni a TWTR?

while (!sleep) sheep++;

(#47173) bobsys válasza emvy (#47172) üzenetére


bobsys
addikt

elvileg $26, de a finance.yahoo.com meg nem mutatja

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#47174) emvy válasza bobsys (#47173) üzenetére


emvy
nagyúr

A 26 az az IPO price, de 30x-os oversubscription van, es az NYSE jelenleg 42-46 kozotti indikaciot adott par perce.

while (!sleep) sheep++;

(#47175) concret_hp


concret_hp
addikt

csökkentjük a sertés áfát, többit véltelen sem, mert ez a legkevésbé egészséges :C
:O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#47176) fokukac válasza emvy (#47174) üzenetére


fokukac
nagyúr

link

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47177) Integra válasza fokukac (#47176) üzenetére


Integra
titán

most már értem mi volt az a twtr... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47178) NoLF válasza concret_hp (#47175) üzenetére


NoLF
addikt

Mire alapozod eme kijelentesed?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47179) fokukac válasza concret_hp (#47175) üzenetére


fokukac
nagyúr

sok lúd disznót győz... ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47180) Elims válasza bobsys (#47141) üzenetére


Elims
veterán

Jó ez a kávégép! Nem rosszat préselhet ki magából..
Ha kávé akkor egyértelmű,hogy segafredo.
Viszont egy komoly budai étteremben felvilágosítottak,hogy van attól jobb.
Nem hittem el,majd amikor megkóstoltam a 3cl körüli Illy kávét....akkor tudtam meg,hogy bizony az üt Mindent!
Ritkán szoktam venni a müllerből.Tényleg naggyon finom. Természetesen cukor nélkül,úgy kávé a káve.
Ajánlom,hogy kóstoljátok meg egyszer.
Persze nagyon sok függ a kávégépen is.Abban az étteremben csak a daráló 1.5millió Ft.,a főző 3m körül van. :-)
Egy ismerősöm szerint 50-50%-ban függ a jó kávé.50%,hogy milyen a kávé és 50,hogy milyen a gép.

(#47181) fokukac válasza emvy (#47174) üzenetére


fokukac
nagyúr

+80% 2013.11.07 16:59

45,1 dolláron indult a kereskedés a Twitter részvényeivel a New York-i tőzsdén, ami 73%-os emelkedésnek felel meg. Az első percekben tovább szárnyalnak a papírok, jelenleg már 48 dolláron járnak, ami 85%-os emelkedést jelent a kibocsátási árhoz képest.

Kivételesen úgy tűnik, hogy jól jártak az IPO-sok... :)

mondjuk ezt a hype-ot nem értem. IGaz, én a twittert magát sem értettem, hogy ebben mi a jó.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47182) NoLF válasza Elims (#47180) üzenetére


NoLF
addikt

Tehat a vizhez semmi kozep pl? ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47183) bobsys válasza Elims (#47180) üzenetére


bobsys
addikt

Chicagoban van egy Illys kavezo oda megyek a delutani kaveert ha ott vagyok (paran meg mennek a Starbucksba, mer az jobb nekik:) )

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#47184) Elims válasza NoLF (#47182) üzenetére


Elims
veterán

Szinte semmi. :-)
Sima csapvíz,nem kell vmi komolyabb szénsavmentes ásványvíz. Abszolúte fölösleges.
Jó főző,jó kávé. ;-)
Illy. (illy)

Szerk.:
Bobsys: de kiraknám most azt a fej falbaverős smiley-t ha tudnám. :-)
Nem hiszem el!!! :-)
Nem egy kategória....

[ Szerkesztve ]

(#47185) NoLF válasza Elims (#47184) üzenetére


NoLF
addikt

Ezek szerint az emberi tenyezot is kizarhatjuk. Eljen a skynet! :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47186) emvy válasza Elims (#47184) üzenetére


emvy
nagyúr

Jok ezek az Illy-Segafredo-satobbi keverekek, de azert sok erdekes dolog van meg ezeken kivul, erdemes probalkozni. Rengeteg 'kezmuves' speci keverek van, ezek a nagy cegek persze tudnak standard minoseget, de ha tenyleg erdekel a dolog, akkor erdemes keresgelni.

while (!sleep) sheep++;

(#47187) Viszlát


Viszlát
addikt

7 év kihagyás után elmentem fallabdázni. Hát én se lettem fiatalabb, holnap nagyon fogom bánni, már most érzem...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47188) bandus válasza Tim82 (#47168) üzenetére


bandus
veterán

hát ez durván hangzik, sajnálom, hogy ezt így, ilyen formában megteszik itthon, bár sajna a te munkahelyedre eléggé rájár a rúd :/ mióta dolgozol itt egyébként? én nem számolgattam össze sose ezeket a kiegészítő elemeket, de biztosan nem örülnék neki, ha megvagdosnák...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#47189) fokukac válasza bobsys (#47183) üzenetére


fokukac
nagyúr

Amúgy, amikor ott voltam, a legjobban egy jó kávé hiányzott.
Egy rendes capuccino-t nem tudtam szerezni sehol. :(

mindenhol cska ez az amerikai lötty volt, de az meg,,,

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47190) bobsys válasza fokukac (#47189) üzenetére


bobsys
addikt

Azert nem hiszem, hogy nem lehet kapni a downtonban nem Starbucksos kavet. Ha megint arra jarsz akkor itt van az Illys kavezo :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#47191) NoLF válasza fokukac (#47189) üzenetére


NoLF
addikt

Epp most ittam egyet illuziokeppen... Fortelmes. Mint ahogy a bevandorlo munkasok attitudje is. :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47192) Integra válasza fokukac (#47189) üzenetére


Integra
titán

milyen jó, hogy nem kávézom... :)
mondjuk én ugyanígy szívok kávé helyett egy igazi apfelstrudel-lel, az is olyan ritka, hogy ihajj..... :( :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47193) Viszlát válasza Integra (#47128) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt csak most látom...

Az elítélni erős szó, inkább csak megdöbbenésről van szó. Mert egy dolog a komcsi nem komcsi kérdés, de nem kell bennfentesnek lenni, csak körül kell nézni abban a nyomorult országban egy kicsit, nyitott szemmel. Én sem vagyok senkinek senkije, még csak nagyon bele sem ásom magam a napi politikába, mégis fel tudom mérni mekkora kaki van. De abban igazad van, hogy nagyon sok az elvakult, az egyetlen probléma csak az, hogy az elvakultságukért nem csak ők maguk fizetik meg az árat...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47194) parandroid válasza NoLF (#47182) üzenetére


parandroid
nagyúr

Egy jó kávéfőzőnek saját vízlágyítója van, nem? Én ezzel együtt munkahelyen mindig kommersz Omniát főztem a Szarvasi kávéfőzővel, szigorúan saját ásványvízből. Vagy csak hozzászoktam, vagy az én hétköznapi ízlésemnek bejön, vagy tényleg elfogadható volt, mindenesetre senki nem panaszkodott...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47195) Tim82 válasza bandus (#47188) üzenetére


Tim82
nagyúr

Négy és fél éve a cégnél, a jelenlegi munkakörben meg valamivel kevesebb, mint egy éve. De egyébként engem sem zavarna, ha eleve nem arra használnám a cafeteriám felét, hogy a szüleimet kisegítsem vele...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47196) Mawyx válasza tope (#47171) üzenetére


Mawyx
senior tag

burzsuj :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#47197) bobsys


bobsys
addikt

Egyebkent ahelytt, hogy bohockodnak az utalvanyokkal a NERnek olyan adozasi korulmenyeket kene teremteni, hogy a fizetes resze lehessen es akkor nem kell bohockodni vele, raadasul rengeteg plusz administracio az ilyen utalvanyodsi mind a munkaltato mind az elfogado hely reszerol.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#47198) BlacKSouL válasza Viszlát (#47193) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Választásokon 2 párt: a jelenlegi, és a 'bármimás'. A jelenlegire a saját kemény mag fog szavazni együtt egyszerre, egységesen, a többi pedig a 'bármimás'-ra. A baj csak az lesz, hogy 'bármimás'-ból lesz vagy 7-8 (10-12?), és ennyifelé lesz elosztva a többi szavazat.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47199) Elims válasza emvy (#47186) üzenetére


Elims
veterán

Igen sok féle kávét ittam már.Ezért merem ráírni,hogy a legjobb.
Van több nagyon finom kávé,pl. van vagy legalábbis volt a profiban vmi black nevezetű kávé,egy irodában ittam rendszeresen és a takarítónő mondta,hogy ez egy olcsó "kilós" kávé a profiból.
Ez kb. 10éve volt,de ma is emlékszem,hogy nagyon jó volt.
Vmint ami egy igazi Élményt tud okozni -kávéról beszélek,nem nő vagy cucc- az Mátrafüreden egy faházban van. Pár 100Ft. (200-300) de nagyon komoly!! :-)
Ha vki bármikor arra jár,kérem kóstolja meg és utána folytassa a kirándulást.Én a lakóhelyemnek "köszönhetően" elég gyakran megyünk fel a Mátrába,de azt a csodakávét soha nem hagynám ki!
Olyan szinten emel endorfint,hogy vmi hihetetlen egy legális élénkítőtől. (Majdnem mint a "bogyó"..,persze csak gyengén)

Kapszulásban is ittam már jót,egy budai tesco expressz mellett van egy orosz bolt,csak orosz dolgok vannak ott,hal/édesség/kávé/stb. Igen finom és jó "hatású" kávé a zöld kapszulás -ha jól emlékszem-.

(#47200) tope


tope
addikt

Valaki tud online linket Digisport 1, 2-höz ?
Nem most érdekel, hanem úgy általánosságban, van-e ingyenes lehetőség ?

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.