Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39951) ToBeY válasza fokukac (#39948) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nálunk Digi van a tv része f*s a sok kamu csatorna miatt,de a internet tökéletes.
Gyors és nem igazán szokott lenni kimaradás. Mióta megvan talán 1x volt egy nagyobb, az is a ház szigetelése miatt volt.

[ Szerkesztve ]

(#39952) föccer válasza fokukac (#39948) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem még nem volt ilyen bajom upc-vel az elmúlt 5 évben, mindezt Bp, VIII. ker végponttal.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39953) bobsys válasza Mawyx (#39950) üzenetére


bobsys
addikt

Lehet nem is tudja, mert a UPCs ugyfelszolgalatos felveszi a hibat, utanna a rendszerben rogzitett hibajegy megjelenik az alvalallkozo rendszereben (rosszab esetben manualisan kell bepotyogni) es majd az alvalalkozo kikuldi valamelyik emberet, roszabb esetben os is lepaszolja az alvalakozojanak, sot valoszinuleg a szereleo az elelve egyeni valalkozo es nem alkalmazott a UPC alvalakozojanal.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#39954) Mawyx válasza bobsys (#39953) üzenetére


Mawyx
senior tag

No én ezt úgy képzeltem, hogy az upc felvesz szerelő munkásokat, akik reggel aláírják hogy mely címekre mennek ki, közben meg persze elérhetőek, hogy a cég tudja, hogy a kocsmában ülnek-e egész nap vagy csak még délben is az elsö címnél szívnak valami hibával vagy mégis merre járnak.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#39955) fokukac válasza bobsys (#39953) üzenetére


fokukac
nagyúr

én meg al-ügyfél vagyok, és szeretnék otthon internetezni.
a mobilos havi keretemből szerintem már nem sok van...

Többiek: Digi-m volt, én szerettem (egykoron még TVNetwork volt, csak eladták), folyamatosan emelték a sávszélt, és csökkentették a díjat, maguktól. Asszem 6 Megabites netre fizettem elő havi 7 ezerért, aztán ezt emelték szépen 3 év alatt 25 Mbitre, és az ára közben 2900-ra csökkent.

De a házunk egyszerűen kiköttette, mert állítólag túlszámláztak, és a nyanyák ezt nem tűrhették.

Ezek után valamilyen WDSL-es mikro-s megoldást csináltak vala, raktak egy antennát a tetőre, és úgy jött a 6 megabites net, és amellett, hogy lassú volt, még sikerült úgy is bekötni, hogy az egész ház egy ip-cím alatt volt, én a hajamat téptem tőle, amikor valami fájl-t küldtek nekem a rapidshare-en, és a rapid meg közölte, hogy nem tudok tölteni, mert én már töltök.

Aztán kiderült, hogy van upc is a házban, az ehhez képest istenes, 5700-ért 120 Mbit, hűség nélkül....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#39956) Viszlát válasza bobsys (#39953) üzenetére


Viszlát
addikt

UPC nem dolgoztat alvállalkozóval, cserébe egy egész megyére van 4 darab szerelő...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#39957) Tim82 válasza fokukac (#39948) üzenetére


Tim82
nagyúr

Apáméknak egy hónapja UPC-ék raktárkészletről adtak a Hegedűs Gyula utcai személyes ügyfélszolgálaton modem-router kombót.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39958) fokukac válasza Tim82 (#39957) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem mást mondtak, de provokálj csak :-)

Egy ideális világban van internet, nincs familyfrosztoskocsi, a nyanyákat pedig szedálják. :-)
jó itthon, de legalább megy a beatles összes

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#39959) Tim82 válasza fokukac (#39958) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem egyszerűen cserére nem adhatnak modemet, csak új ügyfélnek csináld-magad csomagban. Bürokrácia, na, UPC ebben mindig is jó volt.

Meséltem azt a sztorit, amikor volt a számlázó rendszerük szerint 1900 Ft tartozásom és ugyanennyi túlfizetésem, amit nem tudtak összevezetni, ezért 60 nap után lekapcsolták a szolgáltatást nálam? Mindezt azért, mert rendszerük nem tudott mit kezdeni az internetutalványos befizetésekkel (amit egyébként elfogadott).

Közben rájöttem, hogy vótmá.

Szóval jók ők.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39960) Mawyx válasza Tim82 (#39959) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nálunk villanyt kapcsoltak ki. Nem volt fogyasztás, de átalányt kiküldték, pedig elvileg bent voltunk és lerendeztük, hogy fogyasztás alapján menjen már, mert nem lakik ott senki, nincsen fogyasztás úgyse. Nem baj, kiküldtek egy bazinagy csekket közben. Mivel nem lett befizetve, kikapcsolták az áramot. Bementünk hogy mivan?? Mondták látják nincs fogyasztás, de akkor is előbb be kell fizetni a csekket és mivel ez túlszámlázás, majd vissza fogják utalni, vissza is utalták elég gyorsan, de be kellett fizetni hogy visszaadhassák.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#39961) tbs válasza fokukac (#39944) üzenetére


tbs
addikt

:DDD Mivel az egy szar kereszteződés, lassan gurultam, és a tök autós gyakorlatilag hátba támadott. Érti kend..? Jött nézés nélkül, miközben ott voltam előtte... No mindegy, egy darabig úgy sem fogok bringázni. :(

(#39962) concret_hp válasza tbs (#39961) üzenetére


concret_hp
addikt

ne beszélj mellé, úgy összezavartad a kiszámíthatatlan mozgásoddal, hogy majdnem bekanyarodott egy egyirányú utcába :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#39963) fokukac válasza tbs (#39961) üzenetére


fokukac
nagyúr

belém is így jött anno a tuareg, hogy gázt adott, amikor elé értem, aztán odébb rakott kocsistól. Kérdeztem, hogy nem látta, hogy jövök? aszondta, valahogy nem. Pedig a biciklishez képest a suzukj elég nagy. persze egy tuaregből biztos a suzuki se látszik... :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#39964) Dylen


Dylen
aktív tag

Ti tudnátok ilyen kis lakásban élni? [link] :F

By the way, LAKÁST keresek, 1 főre BP-n, kb 50e+rezsi-ig, ha tudtok valamit, szóljatok :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#39965) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Na mi van már?
Szórakoztassatok!!!

éke, csak ölni akarom.

szerk.: fenébe, Dylen beelőzött, van téma. :(

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#39966) Dylen válasza FehérHolló (#39965) üzenetére


Dylen
aktív tag

én kérek elnézést :))

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#39967) föccer válasza Dylen (#39964) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvárások, kritérium?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39968) Dylen válasza föccer (#39967) üzenetére


Dylen
aktív tag

Ha elmondom akkor tudsz?

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#39969) Mawyx válasza Dylen (#39964) üzenetére


Mawyx
senior tag

Még kisebben is, sőt még tildy is befért meg a macskám is :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#39970) Tim82 válasza Dylen (#39964) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy főre és magadnak?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39971) Dylen válasza Mawyx (#39969) üzenetére


Dylen
aktív tag

nade ilyenért elkérni havi 40et?! meg még milyenekért...ahol kb minden rohad, még oda is írják, hogy erősen felújítandó...de azért havi 45 vagy 50e :Y

Egyébként kritériumok: nagyjából belváros vagy ahhoz közel (kivéve 8.ker bizonyos részei, illetve keleti környéke) 1. emelettől felfelé, gépesített, legalább részben bútorozott, minimum 25-30 nm és 'tescogazdaságos' :)

Tim82: igen, pontosan

[ Szerkesztve ]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#39972) föccer válasza Dylen (#39968) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet. Privátban is jöhet,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39973) EQMontoya válasza Dylen (#39971) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha szempont a gazdaságosság ennyire, akkor valakivel összeállva nagyobb lakást, ami 2-3 szobás. Sajnos mindenki 50-ért keres lakást, ezért annyiért már csak luk van. Budán, kertvárosi részen bérlünk 53nm-es 1.5 szobást 7-es busz mentén 60-ért.

Same rules apply!

(#39974) concret_hp


concret_hp
addikt

én se angyon értem az iylen <20 m2 lakásokat, de láttam párat ami ilyen 9-11m2 azt meg főleg nem.
még ha teljesen 2 szintesíteni lehet, akkor oké ami ilyen 20m2, abból 30pár m2 értelmes területet ki lehet hozni, de akkor emg az alacsony plafon miatt még mindig nyomasztó.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#39975) Dylen válasza EQMontoya (#39973) üzenetére


Dylen
aktív tag

Pont ez az, hogy nem akarok senkivel összeállni, elmúltak már azok az idők. Lehet találni 40-50 között olyat, ami nekem már megfelelő, csak nem sokat.
a tescogazdaságos pedig igazából poén akart lenni, nyilván nem 30ért keresek

[ Szerkesztve ]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#39976) gaborbol


gaborbol
őstag

Azert az emberek mentalitasa nem semmi :W

A titkarno a cegnel elment szulni, felvettunk helyette egy masikat, csak arra az idore amig az eredeti vissza nem jon, de ha nagyon bevalik ESETLEG,estleg maradhat.

Hat nagyon nem vallt be eppen, hogy nem lett kirakva mult heten, matol viszajott a regi, mondtak az ujnak, hogy akkor kossz az eddigieket, ennyi volt.

De nem rakhatjuk ki, mert szamitott ra,hogy maradhat, nincs semmi penze, minden hitelkartya kimaxolva, kp semmi, sot ceges kartyara tankolt reggel mert nem volt penze benzinre sem, (Gondola majd megadja kesobb) Es harom gyerek otthon :(((

Szinte minden egyes munkatarsam ilyen, Nincs egy honapnyi tartalek, de nem azert, mert nem telne ra, hanem szerintuk ez az amerikai elet, hogy minden fillert el kell verni minden honappban.
Most mondja masik kollega, hogy allatovorshoz kene vinni a kutyat, mert sulyos beteg, de nincs ra penze es most lelkiismeret furdalasa van miatta. :(

[ Szerkesztve ]

(#39977) tildy válasza Dylen (#39975) üzenetére


tildy
nagyúr

Pedig lehet egyszerubb. Nekem szerencsem volt, egy apolono csaj lakott a masik szobaban, alig lattuk egymast , valtasban dolgoztunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39978) fokukac válasza gaborbol (#39976) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ezen én is elképedek mindig Persze, amíg jól megy a gazdaság (nincs munkanélküliség, vagy bármikor találsz másik állást), addig lehet ezt csinálni, de hogy utána mi lesz, illetve miből fognak élni az ilyenek öregkorukban... áhh.

Sziszus, vedd bérbe az enyémet. Igaz, picit drágább, de jár hozzá ingyen szomszéd néni... :-) :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#39979) NoLF


NoLF
addikt

Na vegre egy rendes nap, alig latok a faradtsagtol :) meg jo hogy holnap nem nyitok, meg a vegen nyafognek :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#39980) concret_hp válasza fokukac (#39978) üzenetére


concret_hp
addikt

öreg korukban :F 3 hét múlva :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#39981) bobsys


bobsys
addikt

Hazaeretem a repterrol es amikor allok be a helyemre larom a fustot a visszapillantoban es iszonyat egett szag. Jobb hatso fekem megsult. Meg jo, hogy direkt elvittem 150 merfoldel ezelott, hogy nezzek meg a feket. Mondjuk azt beszoptam, hogy hiaba irtak fel a merfoldet, a munkalapon nem szerepel konkretan a fek, csak hogy megneztek az autot.

na ezert akarok egy hazat, ott a kertben magam megnezem es kicserelem az egeszet ha kell

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#39982) gaborbol válasza bobsys (#39981) üzenetére


gaborbol
őstag

Haromszor kellett valami autoval kapcsolatban az elmult 1 honapban , mind a harom alkalommal megprobaltak megszivatni, nem jott ossze ;]

Vidd vissza, kerd egybol a manager :)

[ Szerkesztve ]

(#39983) bandus válasza EQMontoya (#39973) üzenetére


bandus
veterán

azzal szerencsétek van, bár állapotfüggő is. mi pár sarokkal arrébb fizetünk 90-et, ugyanilyen paraméterekért :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39984) fokukac


fokukac
nagyúr

és igen jön a upc-s felmentő sereg, mosg hívott, hogy 5 perc..

így megvan a szombati pihenésem is...
(3-kor értem haza)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#39985) bandus válasza fokukac (#39984) üzenetére


bandus
veterán

még mindig jobb, mint dolgozni :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39986) fokukac válasza bandus (#39985) üzenetére


fokukac
nagyúr

van netem!
IStenkirályság...

megyek is aludni :)

#39983: Na jó, de Te sznob vagy, neked az öltönyöd is háromszor annyiba kerül...... Tényleg, hogyhogy csak 90-ért? csak nem valami prolinegyed ez? :)) :P

na jó, megyek aludni

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#39987) föccer válasza gaborbol (#39976) üzenetére


föccer
nagyúr

Miért ne rakhatnátok ki? Pláne ha határozott idejű szerződése van.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39988) Viszlát válasza bandus (#39983) üzenetére


Viszlát
addikt

Mak kell hozza, en is 55-t fizettem az Andrassynal, ahol 80 korul mentek akkoriban a ketszobas lakasok, mert ujitottak fel a haz homlokzatat es senki nem vette ki honapokig...

Tenyleg, bolondemberrol tud valaki valamit? Ezer eve nem lattam itt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#39989) bandus válasza Viszlát (#39988) üzenetére


bandus
veterán

nekünk szeptemberig szól a szerződésünk, de megkérdezte a tulaj, hogy mi lenne, ha maradnánk év végéig. ennek örülünk, így nem lesz olyan nagyon sürgős a lakáskeresés :) nameg jó is itt lakni, neki meg a pénz jön jól. a kauciót pedig lelakjuk az utolsó két hónapban.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39990) fokukac válasza bandus (#39989) üzenetére


fokukac
nagyúr

"a kauciót pedig lelakjuk az utolsó két hónapban."

Hát, ha ennyire hülye a tulaj, hogy hagyja...
a kaució nem arra való, ez egy tévhit.
a kaució az egy, a bérlő által adott pénzügyi biztosíték az esetleges, általa okozott károk fedezésére.
Azt a lakás elhagyásakor kéne visszaadnia a tulajnak, ha nem történt káresemény.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#39991) tildy válasza fokukac (#39990) üzenetére


tildy
nagyúr

Gondolom latja rajtuk, hogy korrektek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39992) bandus válasza fokukac (#39990) üzenetére


bandus
veterán

:F

szerintem tök mindegy, ez csak formalitás... egyedül nevel 3 gyereket, gondolom így könnyebb neki, főleg, hogy az egyik kitalálta, hogy munka helyett elkezdene inkább továbbtanulni. nekünk meg tökmindegy, az összeg ugyanannyi, és úgyis megy tovább a következő kaucióba. persze általában ez nyilván egy kockázat, de mi nagyon jóban vagyunk, a lakást pedig magától értetődő, hogy nem lakjuk le.

tildy: pontosan. nagyon nagy szerencsénk van a remek főbérlőnkkel. egy igen-igen rendes, tisztességes asszony. ugye múltkor panaszkodtam itt a nagy hangzavar miatt, amit a szomszéd lakás felújítása okozott (csak a fórumon, neki nem), de tudja, hogy ez mennyire kellemetlen volt nekünk, egy tizest elengedett az ahavi bérleti díjból (hiába mondtuk neki, hogy nem szükséges, és ne magát rövidítse már meg azzal, amiről nem ő tehet). volt, hogy átjött este, hozott egy adag sütit, mert pont most sütötte és jut nekünk is :) tegnap megadta magát az egyik biztosíték, ma reggel már ottvolt a szerelő és meg is csinálta. a nyaralásból hoztunk neki egy hűtőmágnest, majdnem elsírta magát, hogy milyen rendesek vagyunk, hogy gondoltunk rá. szóval tényleg remek a kapcsolatunk, jobb landlordot nem is kívánhatna senki :)

mi meg persze úgy vigyázunk a lakásra, mintha a sajátunk lenne, én is megcsinálgatok eztazt, ha úgy van, hogy ne kelljen szerelőt hívnia.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39993) Dylen válasza tildy (#39977) üzenetére


Dylen
aktív tag

Hát inkább olcsóbb, mint egyszerűbb. Igazából nem lenne vele túl nagy bajom, ha ismerős lenne, és tudom hogy megbízható. De csak úgy valami idegenhez odacuccolni, háát nemtudom.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#39994) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Én havi haccáz ojróért bérlek 36 nm-t. Nyertem?

bandus: Kukachoz hasonlóan én sem értem, hogy miért kiköltözés előtt kérik a kauciót, amit körülbelül azonnal vissza kell majd adni. Lehet, hogy nem ártana rákérdezni a főbérlőnél, hogy az ugye majd visszajár. :D
És igen, a kaució arra jó, ha kárt okozol és nem vagy épp fizetőképes, akkor abból lehet fedezni. Ezen kívül esik az, amikor nem tudtok megegyezni abban, hogy kinek kellene fizetni és polgári per lesz belőle. Az előzőnél nem a kölcsönös bizalmon múlik a dolog.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#39995) bandus válasza FehérHolló (#39994) üzenetére


bandus
veterán

ma senki nem tud szöveget értelmezni? :D vagy velem van a baj, és félreérthetően írok. nem azt írtam, hogy lerakjuk, hanem azt, hogy lelakjuk. tehát a beköltözkéskor, februárban befizetett két havi pénzt nem visszaadja kiköltözéskor, hanem nem fizetünk lakbért az utolsó két hónapban. így már csak tiszta :D

és akármilyen meglepő is, de tudom mire való a kaució :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39996) Tim82 válasza bandus (#39995) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én elsőre is értettem, ezért is nem kötöttem bele. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39997) bobsys válasza gaborbol (#39982) üzenetére


bobsys
addikt

en is igy gondoltam

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#39998) concret_hp


concret_hp
addikt

na még 2 hsz és 40 000 :D
megint sikerült nyáron megfáznom :U :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#39999) parandroid válasza concret_hp (#39998) üzenetére


parandroid
nagyúr

1

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40000) parandroid válasza concret_hp (#39998) üzenetére


parandroid
nagyúr

2

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.