Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#630) nobeige válasza NTX (#629) üzenetére


nobeige
tag

Sajnos ezt nem fogod megúszni személyes próba nélkül.
Nincs elmosódás, mint bizonyos LCD-knél, észlelek viszont némi dupla kontúrt, mint a plazmáknál, de kisebb mértékben mint a plazmáknál.
Nincs viszont dither zajosodás és színes kontúr mint a plazmáknál.

Megnéztem a mozgókép "mérő" ábrát, az általam használt trumotion beállításokkal kb 600 sort láttam az ábrán. (de-judder 1, de-blur 9). Ennél valamivel többet láttam a LA660S tévémen hasonló beállításokkal, és 700-at a hálószobai hd-ready plazmán. A LA660S tévéről tudni kell, hogy alapból kikapcsolhatatlan a backlight scanning benne, tehát a 300 sor észlelése ennél a tévénél nem jön össze.
A metronómos anyagban nekem rendben volt a kép.

Műsoranyagoknál többnyire sportközvetíteséknél fordul elő, hogy rövid idő alatt nagyot mozdul a képtartalom.
Itt nem tapasztalok számomra zavaró dolgokat, ami feltűnik, az a leggyorsabb elmozdulásoknál az enyhe dupla kontúr. De mégegyszer mondom, ez plazmán nekem erősebben jelentkezik. De ez tőlem adódhat a váltott sortalanítás különböző megoldásából is. Nem váltott soros forrásoknál meg az alacsony képkockaszám miatt egyébként sem használnak gyors mozgásokat, nem nagyon van minek elmosódni. Ha mégis, akkor meg úgy játszanak a záridővel és a mélységélességgel, hogy eleve elmosódott lesz az, ami gyorsan mozog. (Általában a háttér mozog, a fő téma a kép közepén marad.)

De ez én vagyok. Lehet, hogy neked teljesen más véleményed lesz ezekről. A mozgás megítélése meglehetősen szubjektív, van aki jobban, van aki kevésbé érzékeny ezekre a dolgokra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.