Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) daneel_hu válasza grabber (#34236) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az hogy idővel nem csökken a fényereje,nem ég be. Azért elég csak megnézni az topikot,ki hányszor cserélt már panelt. Az olcsóbb LCD-ből több fogy mégsem hallani ennyi panel cserét.
Már mindenki azon röhög,hogy lejárat előtt cseréljen panelt,mert beszarik addigra már. Erre mondom,hogy ez nem a megbízhatóságot jelenti."

Kár, hogy ma nem voltam... látom megy a flame rendesen. ;]
De hát dolgozni is kell, különben sosem lesz 77W9-esem. :DD

Rtingsnak volt egy oled-tesztje, 8000 óra alatt 0,5% alatti fakulást mértek, értsd: semmit, nullát.
8000 óra az nálam pl 3 év intenzív használat.
Ha 16 000 óra alatt fakulna 1%-ot (értsd: 6 év intenzív használat), akkor így jártam. Ez azért röhejes mert addigra lesz új tévém.
Szerintem egy olcsó LCD tévén hamarabb fakulnak a pixelek.
És a RTINGS nem 20-30-as oled fénnyel csinálta a tesztet - jóval magasabb értékkel -, egy jól beállított tévé az nagyjából ilyen fényerővel megy SDR tartalomnál.

A beégés pont abból eredhet, hogy a kumulatív használat meglátszód(hat) egy-egy subpixelen, ezek jobban fakulnak az adott helyen. Ez általában rosszul beállított tévéken fordul elő 2018 óta, vagy extrém brutál fényerővel terhelt készülékeken, statikus elemekkel.
Tény, hogy figyelni kell erre.

De ha valaki szépen beállítja a készülékét, akkor majdnem semmi esély nem lesz arra vonatkozólag, hogy beégjen a masina. És akkor a család is használhatja agyatlanul...
Bár azt mondom, 2-3 év alatt még így is gond lehet ha valaki folyamatosan piros vagy zöld hírsávokat néz napi szinten órákig. De aki így tesz, az tényleg nem tudom minek vesz ilyen tévét. :)
Azt nem tudom mit csinál a cucc mondjuk HDR-es játékképpel, folyamatos statikus vörös HUD-dal. (valszeg' beég) :)

Az itteni panelcserék nagyon nagy része főleg tint probléma és dead pixelek miatt történt.
Beégés ha jól emlékszem összesen 3 volt, ebből egy 2016-os, és 2db 2017-es készülék égett be. (vagy 3, ebben nem vagyok biztos)
2018-as modell szerintem egyik sem, de javítsatok ha rosszul emlékszem.
A 2017-es "beégés" is mintha 1-1 LG és Pana téglalap hiba lett volna (ez inkább a pixelfrissítés hibája), tehát összesen 2 készülék produkált beégést, a 2016-os E6V-m és Alaves B7-ese?

Ettől még persze jövőre megszaporodhatnak a 2018-*as hibák, jöhetnek beégések amikor ezek a készülékek már 2 éve üzemelnek legalább. Majd meglátjuk.

Összességében úgy gondolom, hogy túlzásokba esel. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.