Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bambano: Bambanő háza tája
- Candy: AOOSTAR WTR PRO – NAS, alkoss, gyarapíts
- suste: Openwrt Barrier Breaker 14.07 saját verzió Tp-link routerekre
- dobragab: PH! userscript-gyűjtemény
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Cifu: Űrhajózás 2025 - Összefoglaló írás
-
LOGOUT
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
janos666
nagyúr
A Dolyb az passthrough, szóval alapvetően csak a végponton állítható a hangereje. A PCM már ki van bontva, így minden ponton egyszerű.
- Ebből egy tipp: húzd maxra a box hangerő csúszkájátUgyanakkor a Dolby esetén is meg lehet szabni (nem általad, hanem a forrásban) egy offset értéket, amit bizonyos kimeneti eszköz figyelembe vesz, míg mások nem (pl. egy tvsorozat lehet hogy kér +7dB erősítést, de az erősítő ezt nem biztos, hogy betartja, ez lehet beállítás-függő, vagy fixen gyárilag eldöntött kérdés).
- Hogy ilyen szempontból a TV mit csinál ezzel, arra tippem sincs (a komolyabb AVR-eken lehet inkább nézegetni/állítgatni ezeket).Plusz sokszor lehet külön offset-et adni különböző forrásoknak az AVR-eken, de a TV ilyen szempontból megint passz.
Vagy van még olyasmi opció a TV-n, hogy megpróbálja összehangolni a csatornák hangerejét. Ez lehet, hogy csak PCM esetén működik, Dolby esetén nem (lásd első bekezdés, hogy miért).
(#23716) Joshi
Spórlásra a legjobb a VRR. Ami azt illeti eredetileg pont arra találták ki, csak később lett belőle "gamer" dolog. Persze itt már eleve a kamerának és operatőrnek kéne döntenie arról, hogy melyik jelenet milyen fps határok közt és hogy skálázódik dinamikusan (legfeljebb szimmetrikusan megritkítani lehet még utólag, ahogy mindig is lehetne 24fps-t csinálni 48-ból...).
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Vhiktor