Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19451) SZATA


SZATA
senior tag

Sziasztok!

Okosóra vásárlásához kérnem a segítségeteket, várom a tippjeiteket.
Olyanra gondolok, aminél nem a sporton van a fókusz. Fontosabb a szokásos értesítés megjelenítés, aktivitás tracking, lépés-, és alváskövetés, lehetőleg napi több alvást is tudjon kezelni. Pulzus és véroxigén szint mérés jó ha van, de beszélni nem akarok vele, és SIM kártyás verziónak sem látom értelmet.

Az a dilemmám, hogy megéri-e bevállalni a napi töltést a WearOS appjaiért cserébe. Nem tudom milyen a felhozatal, mennyivel ad többet, mint pl. az Amazfit kollekciója, ugye ahol több hét az üzemidő.

Magyar bolti áron számolva ~ 70.000 Ft a limit. A brandek tekintetében a Mi/Zepp Fit alkalmazását ismerem a korábbi Band-em miatt, ezen kívül, mivel S20 Ultra-m van, Samsung is szóba jöhet. Bármennyire dicsérik, Huawei-t például nem vennék, mert nem tervezek ilyen telefont venni. Egyébként más márka is szóba jöhet, csak lehetőség szerint minimalizálni szeretném a cégek számát, akivel megosztom az adataim.

:R

(#19452) Sgt. Chris válasza borat26 (#19450) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Én tegnap szereztem be egy XIAOMI Watch S1 Active-ot.. Első okosórám, még tanulom, de nekem bejön. [link] Nem annyira csillivilli, feketében vettem, letisztult, a legtöbb dolog, amit felsoroltál, megvan benne.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#19453) borat26 válasza Sgt. Chris (#19452) üzenetére


borat26
aktív tag

Van benne magyar nyelvű menü?
Tettszetős óra elgondolkodom rajta.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#19454) Sgt. Chris válasza borat26 (#19453) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Sajna a sokféle nyelv közt nem fért el az ungarische...igy jobb híján az angol lett beállítva. Na de nem olyan bonyolult, hogy ne lehessen vele együttélni 😊

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#19455) potyi23


potyi23
senior tag

sziasztok.Van valami olyan okosóra mi nekem megfelelő lenne ? :) jelenleg Xiami my band 4 est használok,de a my fit eléggé odatette magát,pár hete, nem jelez az óra semmi értesitést. állandóan valami gebasz van vele. Váltanák ,de nem tudom h merre. Amik kellenek : min 10 napos uzemido, jolenne NFC,Vizallosag. es nemlenne rossz ha beleferne max 200 euroba :D Eddig azert ragaszkodtam ehhez az órahoz,mert meg igy 3 evesen is 22 napot kibir toltés nélkul :U

(#19456) AtHoS válasza potyi23 (#19455) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"22 napot kibir toltés nélkul"

Nemhiszem :DD töltés nélkül egy percet nem bír :B
Egy töltéssel viszont már más a helyzet, úgy lenne értelme annak, amit írni szerettél volna :K

read-only mode on the forum

(#19457) zeon.hu válasza potyi23 (#19455) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Váltsd le az alkalmazást... :D
De komolyan, pl Zepp life.
(Egyébként létezik Mi Band 6 NFC -s verzióban,)

#?*@&!

(#19458) borat26 válasza potyi23 (#19455) üzenetére


borat26
aktív tag

Amúgy létezik olyan okosóra, mint a Xiaomi Watch s1 Active, de van benne magyar nyelvű menü is? (Tudom, Samsung Watch, de nem szeretnék Samsung telót is venni)
Úgy vagyok vele, hogy ha már kifizetek 70.000Ft-ot, akkor tudjon mán magyarul! :))

Van különbség amúgy funkiókban az S1 active és az S1 között? Vagy csak az anyaghasználat és a design miatt drágább az S1 15.000 Ft-al?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#19459) zeon.hu válasza borat26 (#19458) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem kell hozzá Samsung telefon, közel teljes értékű anélkül is.

#?*@&!

(#19460) borat26 válasza zeon.hu (#19459) üzenetére


borat26
aktív tag

Mik azol a funkciók, amik csak Samu telóval működnek?
Jó lenne tudni, hogy miket bukok egy Huawei telóval, ha esetleg mégis Watch 4-et vennék.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#19461) zeon.hu válasza borat26 (#19460) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

GMS (Google mobile system) van rajta vagy HMS?
Utóbbival nem biztos, hogy megy.
Nézz be az óra topikjába, ott tudnak valószínűleg válaszolni.
Nekem Samsung Gear S3 Frontier van, Xiaomi Mi Max 3-al használom, nem érzek semmilyen hátrányt.
Tudtommal az egyetlen, amit így nem tudok használni, az a Samsung mail, de minden Gmail üzenetet megkapok.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#19462) potyi23 válasza zeon.hu (#19457) üzenetére


potyi23
senior tag

Zepp Life.. - pont azt használom :F Tudom h van Band 6 Nfc verzioban,de pont a zakkant Zepp miatt váltanák más márka felé :U Tesómnak Band 6 -os van,de neki is gond van a zakkant appal :((

[ Szerkesztve ]

(#19463) Memmaao


Memmaao
addikt

Ez is jól mutat egyenruhával!

My name is Bond, James... Dean.

(#19464) st6969 válasza Sgt. Chris (#19452) üzenetére


st6969
őstag

Ennek az órának van már topicja? Én nem találom.
Tetszik így elsőre.
Mennyire stabilan tartja a kapcsolatot a telefonnal? GPS pontos? Üzemidő hogy alakul? Alexa-t próbáltad? NFC fizetést próbáltad?

(#19465) zeon.hu válasza potyi23 (#19462) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mi Fit-et írtál korábban...
Zepp-nél szerintem jogosultság probléma lesz.

#?*@&!

(#19466) Sgt. Chris válasza st6969 (#19464) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Még csak 4 napja van meg, így csak tapogatózok én is még. Most épp a GPS kikapcsolását nem találom...ma jött rá egy új frissítés is. Az előző, amikor kivettem a dobozból, akkor települt. Még próbálgatom a beállításokat, rá kell jönnöm, hogy mi az ami nekem fontos, mi az ami nem annyira és kikapcsolható, hogy ne egye az akksit feleslegesen.

Az értesítések tökéletesen, ékezettel megjelennek (gmail, outlook, messenger, viber), nekem ez fontos, a hívásokat kijelzi, fel is tudom venni, jól érthető mindkét irányban. A kiejlző szép, a számlapok változatosak. Az NFC-s fizetést nem próbáltam, de mivel OTP-s vagyok, így egyenlőre az nem is játszik, max. Curve alá regisztrálva, ahogy olvastam.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#19467) potyi23 válasza zeon.hu (#19465) üzenetére


potyi23
senior tag

Elnézést,mert meg pár hete az volt,aztan frissult Zeppre. :D Sajnos mas forumok is televannak ezzel a problémaval.Pl most reggel megjottek az uzenetek,fel oraja mar megint nem megy semmi. Inkább keresek mast ami nem ilyen bugos :F

(#19468) zeon.hu válasza potyi23 (#19467) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jogosultság, akksi optimalizálás, ilyesmi hibának tűnik inkább .
Fiam használja, Zepp + Mi Band 6, Note 9 Pro, nincs ilyen gondja.
Milyen telefon?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#19469) potyi23 válasza zeon.hu (#19468) üzenetére


potyi23
senior tag

de csak frissites ota ilyen. Huawei mate 20 Lite. igaz,h nem mai telefon már :F

(#19470) zeon.hu válasza potyi23 (#19469) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az még GMS, igaz?
Védett az alkalmazás?

#?*@&!

(#19471) potyi23 válasza zeon.hu (#19470) üzenetére


potyi23
senior tag

igen.nemtudok rola,h vedett lenne :U ma is kb 3 uzit jelzett :F

(#19472) zeon.hu válasza potyi23 (#19471) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Telefon topikjában nézz utána, hogy kell védetté tenni/ lakatolni egy alkalmazást, hogy a telefon ne lője ki a memóriából.

#?*@&!

(#19473) Mike81


Mike81
senior tag

Sziasztok!

Okosóra vásárlasa előtt állok. Sikerült leszűkítenem 2 tipusra, de itt aztán elakadtam a döntésben rendesen. A 2 kiszemelt típus a Huawei Watch GT 2 Pro a másik pedig a Amazfit Gt 3/Pro. A felhasználás álltalános lenne. Szóval inkább okos órát keresek fitness funkcióval és nem fordítva. Az értesítések kezelése lenne inkább irányadó. Nem létszükséglet a válasz inkább az lenne a fontos hogy egy bejövő üzenetből mennyi latható.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#19474) potyi23 válasza zeon.hu (#19472) üzenetére


potyi23
senior tag

rendbe,koszonom :R

(#19475) jézusom válasza Mike81 (#19473) üzenetére


jézusom
addikt

Én amazfit trexet cseréltem le honor magic w2re, ez kb huawei gt2pro. Szerintem amazfitnél többet kell mókolni, huaweiel egyszerűbb az élet. Nekem abból lett elegem, hogy amazfitnél edzés közben nem lehet zenét vezérelni.

(#19476) Mike81 válasza jézusom (#19475) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszi a választ. Egyre jobban a GT 2 felé billen a mérleg. Anyaghasznalat szempontjából is jobb. Szóval alakul ez ;] De azért várok még véleményeket

(#19477) jézusom válasza Mike81 (#19476) üzenetére


jézusom
addikt

Azért nem biztos, hogy a gt3 ugyan olyan, mint a trex. Most nézem ez a gt3 tud alexát, az nekem jó lenne, meg nem tudom nfc van-e benne, mert már van xiaomipay :)

(#19478) Mike81 válasza jézusom (#19477) üzenetére


Mike81
senior tag

Úgy tudom van benne de fizetni nem lehet vele.

(#19479) jézusom válasza Mike81 (#19478) üzenetére


jézusom
addikt

Már van xiamoipay! Curve kártyával mukodik, meg valamelyik magyar bankkal is.

(#19480) jUUh


jUUh
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy Xiaomi Mi Watch Lite-om van amit kemény 10e-ért vettem tavaly nyáron.

Szoktam futni párszor egy héten, illetve biciklizés lemérem funból, meg évente párszor a túrázást. Ezt tökre jól hozza ez az óra, kb. pontos, reális értékeket tol, a GPS tracking része meg teljesen jó, full pontosan csinálja a dolgát, csak egy kb. 10-30mp mire az elején megtalálja a műholdat. Kb. havonta 1-2x töltöm attól függően, hogy mennyiszer van a gps használva.

Hardveraprón, jofogason nézelődtem, és a Amazfit GTR 3 / 3 PRO-t nézegettem. Tetszik, minimalista, jó akksi, AOD.

NFC, WearOS (tekintve, hogy nem akarok naponta töltögetni), hívásfogadás nem igazán kell.

Tudnátok még ajánlani készüléket, ami jobb / jó lehet nekem? (~45e Ft-ért max)

Samsung Galaxy S23+

(#19481) Oldman2


Oldman2
veterán

Nyolcvan x éves anyós gondolt egyet, kellene neki (is) egy okosóra.

Egy régi Redmi telója van, gyári MIUI firmware-rel (fejből nem tudom a pontos típust, talán Redmi 7).

Kérdésem az lenne, hogy a jelenleg piacon kapható "okosórák" vagy karkötők közül mi illene ehhez legjobban!

Fontos lenne mind teló, mind óra oldalról a magyar nyelvű felület!
:R

(#19482) bonifa333


bonifa333
aktív tag

Sziasztok!

Apukámnak vennék okosórát vagy karkötot.
Tudjon vérnyomást és pulzust mérni. Ha. Bluetoothon keresztül tud telefonálni az még jobb.legyen vízálló.
Keret 50 e ftig.
Jelenleg LG g5 se mobillal használja, de lehet hogy xiaomi mi8 cal fogja.

Mit ajanlotok?

Köszi

(#19483) AtHoS válasza bonifa333 (#19482) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Mit ajanlotok?"
Móriczka olvasgatást, mert amit leírtál kb. odaillő :Y Lehet előbb szét kellene nézni a topikban, utána kérni segítséget :K

Miért van az, hogy ilyen szerkezetet nem látott emberek első kívánsága a vérnyomásmérés? A végén meg hozzárak egy olyan összeget, amiből asztali felkaros vérnyomásmérőt lehet "csak" venni :F

read-only mode on the forum

(#19484) bonifa333 válasza AtHoS (#19483) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Szia!

Köszönöm kedves hozzaallasodat.
Összefoglalót kerestem, de nem találtam.
Mivel gyorsan kell szülinapra, ezért gondoltam, megkérdezek valakit , aki tájékozott ebben és tud és akar segíteni.
A neten neztem teszteket, igazából nem tálaltam megfelelőt.
Sztem ha annyit írsz hogy ennyiért nincs, sztem akkor magadnak is spórolsz energiat, ha pedig a többi fenmarado sorban kifejted ,hogy miért nincs, akkor lehet megértem.
Egyébként vernyomásmérője kettő is van gyakran használja, 80 éves szülinapja lesz. Gondoltam meglepem ilyennel, akkor ezzel is méricskezhet.
Röviden ennyi.
Ha akarsz segíteni, akkor írj típust vagy használható infót.
Köszi és szép napot :)

(#19485) Memmaao válasza bonifa333 (#19484) üzenetére


Memmaao
addikt

Vérnyomás mérésre jelenleg a legmegbízhatóbb eszköz a felkaros mérő. Az újabbak már arrythmia jelzéssel is bírnak. Ha van neki kettő és még van velük elégedve, akkor teljesen felesleges egy pontatlan csuklós mérő. És amúgy meg nincs is. Pláne nem ennyiért. De 50e talán még telefonálós óra sincs. Szerintem egy picit többet költesz rá, akkor valamelyik Samsung Watch jóehet, vagy valamelyik Huawei.

My name is Bond, James... Dean.

(#19486) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok! Többféle okosórák közül vacilalok,a xiaominak milyen a rendszere/appja ? Régebben azt olvastam róla hogy elmaradott és tele van hibákkal.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#19487) AtHoS válasza bonifa333 (#19484) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Segítenék, de .... inkább a fórum használatához, aztán leszűröd magadnak az olvasottakat: [Keresés a fórum topikban vérnyomás kulcsszóra] csak, hogy könnyebb legyen az utolsó találati oldalra navigáltam neked ;)

read-only mode on the forum

(#19488) bonifa333 válasza Memmaao (#19485) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Köszi

Akkor vérnyomásmérésről lemondok.:)

Szép napot

(#19489) bonifa333 válasza AtHoS (#19487) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Köszi ,

Megnézem.
Sajnos a neten sok számomra noname márka dobja fel magat elsőre , így ovatos vagyok.
Elolvasom a hsz- okat.

Szép napot :)

(#19490) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Ha valaki hasonló cipőben van mint én voltam és agyal egy instinct 2 vagy garmin fenix között, annak jótanácsként írok, én végül hozzájutottam egy Forerunner 945-höz, egy darabig gondoltam hogy csak jobb lett volna egy újabb instinct 2, de most többször is kipróbáltam az órában lévő navigációt amiről azt gondoltam csak kényszer funkció, hát nagyon nem. Tök profin működik, GPX-et is fel tudsz tölteni, végig követ a pályán ,mutatja a hátralévő távot, jelez ha letérsz az útról a térképet is áttekinthetően lehet látni, én nem gondoltam, hogy ez ennyire korrekt megoldás lesz. Ezek után úgy érzem nagyon megérte ez, és nem a kínlódás a vaktérképpel.
Kerékpározáshoz használom főleg, így akinek ez fontos, szerintem bátran vágjon bele :)

(#19491) HKorn válasza Babetta-X (#19490) üzenetére


HKorn
addikt

FR255-öt szerettem volna venni, de mivel sehol sem volt raktáron jó darabig, így ismerős 6 hónapos, alig használt, kvázi új FR945-ét vettem meg és ugyanezt tudom mondani. Miután MTB-nél kipróbáltam a térképes navit, azonnal rájöttem, hogy már csak ez miatt az extra miatt is sokkal jobban megérte ez az óra.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#19492) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Van egy Garmin vivio 2s-em, mellyel teljesen meg vagyok elégedve.
Egy olyan kérdésem/észrevételem lenne, hogy minél régebb óta van meg, az appban összesyncelni annál tovább tart. Ilyenkor minden adatot lekér? Nem lehet valahogy, hogy csak a nem syncelt dolgokat kérje le? Vagy egyáltalán hogy működik? :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#19493) biker


biker
nagyúr

Sziasztok, okosóra keresésben vagyok, de nem találom a megfelelőt.
Alapkövetelmények mindössze:
- saját sim (esim vagy nanosim), adatforgalom képes legalább
- van rajta térkép navigációval, nem kötődve mobiltelefonhoz (lásd sim kártya)

Eddig az apple watch series 3 vagy felette amit találtam, minden más hiába simes, nincs rajta saját térkép navigációval, csak helymeghatározás hogytávolról láthassam hol vagyok, vagy a mobiltelefon kell hozzá mert ott fut a térkép és onnan kap adatokat.

tudnátok ajánlani valamit?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19494) racskobalazs válasza biker (#19493) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia,

Ezek alapján valamilyen Garmint tudnék elképzelni, van némelyikből LTE verzió. Nem olcsók viszont ez látszik is a minőségen és az integráción.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#19495) biker válasza racskobalazs (#19494) üzenetére


biker
nagyúr

köszi, még a galaxy watch 4-et néztem, de nem egyértelmű, van ahol azt írják kell mellé a mobil a navihoz, van ahol azt standalone módban is megy.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19496) Oldman2 válasza Oldman2 (#19481) üzenetére


Oldman2
veterán

Ma meg tudtam nézni, Redmi 7A a készüléke típusa.

Valami ötlet?

Esetleg nem jó Topikban kérdezek?

(#19497) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Sziasztok.
Kellene egy kis infó.
Asszonykámnak kéne egy ilyen cucc mert telefon nem lehet közvetlenül nála melóban.
Viszont egy légtérben van vele és szeretné látni az üzeneteket, hívásokat.
Nem tudjuk mit érdemes venni ami jó kijelzővel szerelt illetve megbízható óra lenne.
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#19498) Cyborg válasza SlyChocolate (#19497) üzenetére


Cyborg
őstag

Szerintem erre egy xiaomi/huawei karperec, vagy óra is simán jó, attól függően, melyik tetszik neki jobban.
Ha viszont a légtér nagyobb, mint ~10m , akkor előfordulhat, hogy lecsatlakozik.

(#19499) SlyChocolate válasza Cyborg (#19498) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Értem, köszi.
Nézegettem az órákat pl az mm honlapján és van ahol azt írja a támogatott op. rendszer ios vagy droid vagy mindkettő.
Erre mennyire kell figyelni?

(#19500) Cyborg válasza SlyChocolate (#19499) üzenetére


Cyborg
őstag

Szerintem semennyire, amennyiben neves gyártó termékeit veszed ,tudni fogja mindkét platformot. A kijelző méretét, az árat, a szükséges funkciókat, meg a márkát kell eldönteni csak.
Xiaomi,honor,huawei,samsung, ezekből már vannak elég olcsón jó minőségű cuccok.
A noname cuccokat meg amúgy is kerülném inkább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.