Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25652) 42861 válasza csabili74 (#25645) üzenetére


42861
senior tag

Hello. Én egy ilyet vettem nemrég. Általános felhasználásra szerintem teljesen korrekt. Augusztus 19-ig 5 ezer pénz pedig vissza is igényelhető az árából.

(#25653) csabili74


csabili74
aktív tag

Köszönöma sok választ. Még egy kérdés, mi van akkor ha veszek egy teleconverte (Macro?) és egy nagylátőszögű lencsét? Mondjuk egy 18-105 vagy 18-200 obi helyett, a 18-55 vr kitobira?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#25654) daniduke válasza csabili74 (#25653) üzenetére


daniduke
tag

Ne tedd.

Komolyan, szörnyű lesz a képminőség a nagylato konverterrel, nem véletlen nem használja senki. A makró viszont működhet egy raynox elotettel.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#25655) aleister válasza csabili74 (#25653) üzenetére


aleister
veterán

Szívesen, de nem írnád meg, hogy jelenleg mit használsz, mert akkor kicsivel könnyebb dolgunk lenne. :)

Csatlakozom az előttem szólóhoz. A Raynox nagyon jó cucc, de természetesen az is egy plusz optikai tag, tehát rontani fog a képminőségen a nagyításért cserébe.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25656) csabili74 válasza aleister (#25655) üzenetére


csabili74
aktív tag

AF-S DX NIKKOR 18–55 mm VR

Ezzel vettem a D3200 nikont, ez volt a kitobi.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#25658) gergo5991


gergo5991
őstag

ezek az objektívek közül használ valaki valamilyet? mert tudom hogy van itt valakinek régebbi 80-200asa. Érdekelne melyiket érné meg megvenni egy nikon d7200hoz, és hogy minőségben a modernebb objektívek közül milyennek felel meg a teljesítménye kb.
A képeket elnézve elég szép állapotban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#25659) Throme válasza gergo5991 (#25658) üzenetére


Throme
veterán

Olyan ez a kép, mintha lefoglalt kézigránátok lennének :B ;]

(#25660) csabili74


csabili74
aktív tag

Nikon D3200: Ilyesmi jó lenne hozzá? Vagy ehhez a géphez érdemesebb újabbat?

Max 50000 et tudnék rákölteni, minél nagyobb zooom átfogással.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#25661) randras_83 válasza csabili74 (#25660) üzenetére


randras_83
addikt

Nincs benne VR. plusz Amerikából jön, sanszos, hogy rájön az ÁFA + VÁM 60k körül állna meg, ha a 129,99$ ból indulok ki, amiért egyből vihető. Szerintem keress itthon egy 18-105 VR-t az is tuti.

https://www.flickr.com/randras83/

(#25662) vicces


vicces
addikt

sziasztok!
canon 400d-re kellene valami a kitobjektiv helyett. még az első verziós van és utálom.

van mellette egy fix 50 stm-m is már. az tetszik nagyon . de a lábzoom kevés beltérben.
meg van egy telém is de az is az őskorszakból. vész esetén jó lehet, bár szerintem még egy ideig nem fog kikerülni a táskályából.
canon 17-50 -et vizslatom és a tamron 17-50-ből az ajánlott nem stabisat.
jövőre a vázat cserélném szerintem, de ebben még nem vagyok biztos. néha jó lenne a videó.

vegyek egy tamront vagy a canon inkább? esetleg más ajánlatotok lenne?
jah és a 2,8-as fényerőt az szeretném, ha lehet. :B
üdv!

[ Szerkesztve ]

:)

(#25663) total90 válasza vicces (#25662) üzenetére


total90
veterán

+1 Tamron

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25664) vicces válasza total90 (#25663) üzenetére


vicces
addikt

kicsit tartok, hogy fókuszhibás darabot kapok. alszok rá 1et :K

:)

(#25665) total90 válasza vicces (#25664) üzenetére


total90
veterán

Akkor kicserélteted.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25666) vicces válasza total90 (#25665) üzenetére


vicces
addikt

Igaz. Nem vártam holnapig. Megrendeltem. Kivancs leszek milyen :)

:)

(#25667) total90 válasza vicces (#25666) üzenetére


total90
veterán

Várjuk a beszámolót 👍

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25668) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Nikon d3300-hoz keresnék makro obit. Az ősszefoglalóban leírtakon kívül létezik más értelmes 1:1-s?

(#25669) aleister válasza t.imi (#25668) üzenetére


aleister
veterán

Van pár régi, manuális megoldás, amivel nem lesz AF-ed, fénymérésed. Bár ez nem akkora probléma makrózásnál
Olvass utána a micro Nikkor 55-öknek! 2-3 modell tudja a natív 1:1-et. A többi alapban 1:2, de a hozzájuk adott közgyűrűvel szintén 1:1-es leképezést produkálnak.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25670) t.imi válasza aleister (#25669) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm a gyorsat! 150k nem kicsit sok, a Nikon 40 f2.8-l érdemes foglalkozni v inkább egy 105-s sigma?

(#25671) aleister válasza t.imi (#25670) üzenetére


aleister
veterán

150k?
valamit félrenéztél szerintem. 25-35 környékén kaphatóak ebeyen. Erre persze megy majd még az áfa nagy eséllyel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25672) vicces válasza total90 (#25667) üzenetére


vicces
addikt

mindenképp! csütörtöktől- szombatig szállitják ki. remélem nem hibás darabot kapok :K

:)

(#25674) uveges13


uveges13
csendes tag

Sziasztok!
Melyik objektívet ajánlanátok inkább? Használtan vásárolnám őket. Canon EOS 500D-hez szeretném venni. :)
Amiket néztem:
Canon EF 75-300mm f/4-5.6 IS USM
Sigma 70-300mm f/4-5,6 APO DG Macro

(#25675) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Nikon D3100 vázhoz 18-105mm (ekv. 27-156mm) f/3,5-5,6 VR kit objektívem van, szeretem (kivéve 18mm-en, mert az nekem már nagyon torzít), de most elkezdtem fix objektíven gondolkozni.

Amire használnám, ilyen sorrendű prioritással:

1. Pár éves gyerekek leginkább féltestes nem műtermi fotózása beltérben (pl. télen lámpafényben amint tologatja az asztalon a kisautóját).
2. Több kisgyerek beltéri fotózása egyszerre (azaz férjen rá a képre akár 2 gyerek is pár lépés távolságból, ha nem is teljes alakban).
3. Kültéri, de közeli (pár méterről) fotók (pl. játszótéren hintázó gyerek).

Úgy gondolom egy fix portréobjektívre lenne szükségem. Írja a topik összefoglalója, hogy ez 50-70mm ekvivalens gyújtótávolságot jelent (más weboldalak viszont portrézásra 85mm-t javasolnak, de lehet, hogy azt kifejezetten csak arcfotózásra, nekem meg inkább féltestre kellene).

Na most nekem ugye DX-es gépem van, ahol az objektívre írt értékeket 1,5-tel szorozni kell az ekvivalens gyújtótávolságokhoz. Ha veszek egy 35mm-es fixet, az ekvivalens 52,5mm-nek, az 50mm-es pedig 75mm-nek felel meg. Azaz nagyjából az ajánlott 50-70(v. 85)mm két széle. Nem igazán tudom eldönteni, hogy 35 vagy 50mm-es legyen. A 35mm jobb lenne, mert a háttérből utólag még mindig ki lehet vágni a témát, ha túl sok lenne a sallang körülötte, de fordítva nem, és mert azzal jobban menne a több személy egyszerre fotózása is. Az 50mm jobb lenne, mert jellemzően nem a környezetet, hanem csak a gyerekeket szeretném fotózni, és az jobban rájuk fókuszál. Helyes a gondolatmenetem? Melyiket válasszam? :)

Elvárásom még az autófókusz funkció (nem szoktam manuális fókuszt használni), és mivel kézből fotózunk, örülnék a VR funkciónak is (folyamatosan használom, nem tudom mennyivel lennének rosszabbak a képeink nélküle). Ti mit javasoltok, milyen konkrét objektíveket nézzek meg (ha nem nagyon szeretnék 100e Ft fölé menni árban, és csak újban gondolkozom)?

És hogy miért nem érzem elégnek a mostani kitobit? Nemrég próbáltam egy több százezres Canon vázon valami olcsó (30 ezres) fix objektívet kültéren, és jellemzően szebb képeket készített (automatán), mint a Nikonom a 18-105mm-rel. Tűéles, mosott hátterű fotókat, amiket nekem a Nikonnal ilyen minőségben csak jóval ritkábban sikerül készítenem. Nem hiszem, hogy a komolyabb vázon, inkább az objektíven múlhatott. Plusz a kitobival borús időben beltéren nem igazán tudok bemozdulásmentes képeket készíteni a gyerekekről.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#25676) Byk01 válasza Laslow (#25675) üzenetére


Byk01
senior tag

Problémamegoldás1: ragaszd le a 18-105-öt 35 mm állásban, hogy ne tudj gyújtótávolságot változtatni, és használd úgy egy ideig hasonló célra, mint amire akarod, aztán ismételd meg 50 mm-en fixálva. Ezek után már könnyen eldöntheted, melyik a jó neked.

Problémamegoldás2: ha kell a stabilizátor, akkor ne 50, hanem 45 mm-en fixáld a 18-105-öt, mert jelenleg a Tamron SP 35/1.8 VC és az SP 45/1.8 VC rendelkezik stabilizátorral az ilyen gyújtótávolságú fixek között.

Mondjuk a gyerek hamarabb fog bemozdulni, mint hogy ne tudd kitartani az adott záridőt.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25677) aleister válasza Byk01 (#25676) üzenetére


aleister
veterán

A Tamronok állati durvák! A 35-ös hozza a Sigma art 1.4 szintjét simán. Viszont a kollégának sajna 100 k a keret.

(#25675) Laslow:
Később van valami olyan rész, hogy milyen objektív kell nekem. ott nézd meg a portrézást. Ott kifejtettem, hogy az ekv 50-es inkább egész alakhoz hasznos. Arcnál én ekv 100 fölé mennék. DX-en a 85-ös az ideális erre.

Szerintem vegyél egy használt Nikkor 35 1.8G-t általános felhasználásra, és gyűjtögess egy szintén használt 85 1.8 G-re. Egyikben sem lesz stabi, de nem is igen kell belejük, tekintve, hogy kb ott vagy velük fényerőben stabi nélkül, mint 18-105-tel VR-rel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25678) Laslow válasza Byk01 (#25676) üzenetére


Laslow
senior tag

Ki fogom próbálni az 1. tippet.
A 2. viszont hirtelen rákeresve bőven túlmutat a rászánt összegen (220e Ft-os objektívek - 120-at sem szívesen szánnék rá, de 60-at simán). Mint írtam, nem tudom mennyit számít a gyakorlatban a VC (vagy VR), mert folyamatosan használom, ha már egyszer van.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#25679) Laslow válasza aleister (#25677) üzenetére


Laslow
senior tag

Nem csak arcot, de nem is egész alakot szeretnék fotózni, hanem a kettő között. Ami ez alapján DX-en az ekvivalens 50mm obi. Ebből NIKKOR-t érdemes, vagy egyéb gyártó termékét is ajánlott megnézni?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#25680) aleister válasza Laslow (#25679) üzenetére


aleister
veterán

Igen, elvileg erre a Nikkor 50 1.8 G lesz a megfelelő. Figyelj rá, hogy a D jelű számodra nem lesz jó.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25681) aleister


aleister
veterán

Kijött a Nikkor 105 f1.4E ED

Mondjuk, ha 2200 euróba fog kerülni, akkor eggyel a nőtt az ilyen-obim-sosem-lesz kollekció. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25682) gergo5991 válasza aleister (#25681) üzenetére


gergo5991
őstag

elmész angliába dolgozni (vagy akár németo-ba, esetleg ausztria) havonta 500 fontot félre teszel a kb 600 euró, 4 hónap alatt megvan :D

(#25683) Laslow válasza aleister (#25680) üzenetére


Laslow
senior tag

Hm, nézem az árát: 64e Ft-tól kapni, de tavaszig éveken keresztül egy tízessel olcsóbb volt. Nem vagyok otthon az objektívek árváltozásaiban, de várható, hogy visszaesik az ára a pár hónappal ezelőtti szintre, vagy ne számítsak ilyenre?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#25684) aleister válasza Laslow (#25683) üzenetére


aleister
veterán

Pár hónapja emelkedtek az objektív árak. Valamelyik gyár kiesése meg az árfolyam különbözet az oka.
Nem tudom mikor fog normalizálódni. Tanácsolom, hogy vegyél használtat.
Én most vettem 30-ért 35-öst.

(#25682) gergo5991
Jogos. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25685) randras_83 válasza Laslow (#25675) üzenetére


randras_83
addikt

Szerintem vegyél egy 35-öst meg egy 50-est. A kettő együtt 80k körül megvan. Az 50-es tud ám szűk lenni beltérben. A VR hiányát kárpótolja a fényerő. Nekem is van mind a kettő, pont azért mert szívtam már az 50-essel, nem volt már hely mögöttem csak a fal. :D

Ja és ahogy előttem is mondták nyugodtan vegyél használtat, jó áron ki lehet fogni jó állapotúakat.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#25686) Byk01 válasza Laslow (#25678) üzenetére


Byk01
senior tag

Hát, mivel csak ez a két objektív van stabilizátorral a keresett gyújtótávolságokban, akkor azon máris kár filózni, kell-e. Egyébként írtam is, hogy fölösleges, ha gyerekfotóra kell. A gyerek folyton mozog, így hiába a stabi, ha a téma bemozdul. Egy 50-es obival nem lehetetlen kitartani az 1/50-et DX vázon sem, és az már simán az az idő, ami alatt egy gyerek "a szoba másik végében van".

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25687) SidCorky


SidCorky
senior tag

Hali!

Nikon D5500-hoz szeretnék venni obit, 240-250 a keret rá, mivel járnék a legjobban? Inkább leírom hogy mire kell, ti jobban értetek hozzá. Nem feltétlenül kell egy obiból megoldani, gondolm az marhadrága lenne, ha egyltalán létezik, lehet 2-3 is,csak a keretet ne lépje túl :) Leginkább nappali és éjszakai (állványról) városi (táj)fotózásra, járművekhez, és néha-néha szabadtéri portréra. Sejtem hogy ennyiből nem lesz tökéletes, csak az érdekelne hogy ennyiből ti milyen megoldást választanátok :R

Illetve még annyi kérdésem lenne, hogy a lens flare-t és a lámpák "csillagozását" (nem tudok rá jobb szót) csak a jobb obival, vagy szűrőkkel is lehet valamennyire csökkenteni/eltüntetni?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#25688) Laslow válasza randras_83 (#25685) üzenetére


Laslow
senior tag

Használtat hol érdemes keresni?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#25689) aleister válasza Laslow (#25688) üzenetére


aleister
veterán

Index nikonos adok-veszek, ebay, itt hardverapró.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25690) Throme válasza SidCorky (#25687) üzenetére


Throme
veterán

.. és akkor azt veszed, amit itt valaki mond neked, hogy ő hogyan költené el a pénzedet magára?
Biztos jól jársz a végén?

Azt nem írtad, ha jól olvasom, hogy használt is érdekel-e?
Amúgy azt mondanám, hogy tamron 18-200VC 75k-ért és később majd már jobban el tudod dönteni merre hova...

Nagylátót még fokozhatod panorámában meglőtt képek összerakásával, portrézni 100-200mm közt tudsz és még lesz háttérmosásod is. Átlagképekre a teljes tartomány jó. Sötétben meg állványon statikus témákra is okés.
Persze van jobb megoldás cél hardverrel (lencsék), de most ezt 75k-ból kis kreatívitással ki tudod hozni. Később meg gyűjtesz hozzá és elindulsz valamelyik irányban

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#25691) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok!

Több hétnyi flickr nézegetés és persze olvasgatás után arra gondoltam,hogy véglegesítem az obi parkomat.
Jelenleg egy Canon 700D-vel rendelkezem és van hozzá 3obim, egy 18-55,egy 55-250 és egy fix 50-es1,8.
Arra gondoltam,hogy a két zoom obit eladom és helyette vennék általános célra egy Tamron 18-200-as VR obit.
Az 50 mm-t megtartanám és kiegészíteném egy 85mm 1,8-as,és egy 70-200-as f/4 es zoom objektívvel.
Már csak azt kellene kitalálnom,hogy mivel az 50-es kicsit szűk beltérben ezt mivel oldom meg.
Erre szeretnék javaslatokat és arra is,hogy szerintetek ez az össze állítás megfelelő lenne-e?
A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#25692) m3ss válasza barrasz (#25691) üzenetére


m3ss
veterán

en nem sok logikat latok ebben az elosztasban. ha ott a 70-200, minek a superzoom? croppon mind a 85-os, mint az 50-es elegge szukiti a teret, eleg hasonlo jellegu kepet fogsz tudni loni veluk, szukebb belteren mind2 eleg kompromiisszumos lesz. egyik eleg sztem, masik helyett en inkabb 35-os, 24-es fix obit valasztanek. nagyobb latoszogu fenyeros fix sajnos nem nagyon van canonnal olcson croppra.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#25693) Studi válasza m3ss (#25692) üzenetére


Studi
addikt

Superzoom jó túristáskodni, egy obival elindulni (vagy 50/1.8-al együtt kettővel), azt értem.

A másik oldalával viszont abszolút egyetértek, ha az 50-es szűk, akkor én sem 85-öst vennék mellé, hanem valami nagylátóbbat. Az öreg 20-as nagy és nehéz és nem is olcsó, de a 24-es STM, vagy a régi, IS nélküli 35-ös (esetleg ennek Yongnuo másolata) tényleg jó lehet. :R

Ha az 50-es jó portrézni, akkor a 85-ös a 70-200 mellé már nem is biztos, hogy fog kelleni.

(#25694) vicces


vicces
addikt

na megkaptam a postástól a tamron. egyelőre jobbnak tűnik mint a kitobi. hétvégén kimegyek a parkba lőni pár képet vele. majd kiderül.
ami meglepett, hogy ilyen nehéz lesz a géppel együtt. canon 400d + portémarkolat a két akksival + a tamron 17-50 -es valamint egy csuklópánt és most vagyok 1400 gramnál. egyelőre ha tartanom kell majd leszakad a csuklóm :U
a fókuszgyűrűre kell figyelni, mert mehanikus és nincsenek extra nagy kezeim, de sokszor rálóg az ujjam és a fókálásnál lefogom.
a hangja nem vészes, de persze hangos. engem személy szerint nem zavar. és a lassúsága is még oké. kirándulásra jó lesz.
már csak azt nem tudom, hogy nify-fifty-t vigyem majd még magammal a nyaralásra művészkedni vagy a 55-200-as ősrégi canon telémet :F

:)

(#25695) barrasz válasza Studi (#25693) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm a válaszod és persze m3ss-nek is,és be kell látnom,hogy teljesen igazatok van az 50-es tényleg nagyon szűk beltérben és sokszor az alap 18-55-t kell használnom ami nem éppen fényerős bent.
Akkor már csak azon kell agyalnom,hogy 24-es vagy 35-ös legyen.
Nagyon köszönöm,hogy megspóroltatok nekem egy obi árát. :R .

(#25696) #65675776 válasza barrasz (#25695) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg egy vaku. Szép és jó a nagy fényerő, de nem megoldás akkor ha kevés a fény és mozgás is van.

(#25697) barrasz válasza #65675776 (#25696) üzenetére


barrasz
aktív tag

Igen a vaku is tervben van de egyelőre még várat magára,bár tudom az is fontos.

(#25698) Clemi válasza barrasz (#25695) üzenetére


Clemi
veterán

Ha rám hallgatsz, akkor az 50-es mellé 24-es esetleg 28-as beltérbe.

(#25699) barrasz válasza Clemi (#25698) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm!

(#25700) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Hasonló kérdésem van mint barrasz kollégának. Azzal a különbséggel, hogy van vakum. Beltérben sokszor az 50 -es valóban szűk.
Erre néztem ki ezt a 24 mm -est. Ebben az árban gondolom nem találok hasonlót. ( Az MM oldalán nem nagyon jöttem rá, hogy ebből még lejön a 10 ezer visszatérítés, mert akkor nagyon jó ár.)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.